» »

Google Pixel

Google Pixel

««
68 / 70
»»

d_DJ ::

Sicer je VoLTE ukloplen, omrežje je pa nastavljeno na 4G. Ampak imam večino časa izklopljene podatke. Zna biti, da zaradi tega nimam težav.

nejc222 ::

Je kdo kupoval Pixla na kateri od italijanskih strani (na primer tale)? Gledam Idealo.it in imajo cene precej nižje od nemcev na primer. Ima kdorkoli kakšno izkušnjo? Pa še to - a so vsi Pixli SIM-unlocked?
go with the flow

S53SG ::

Nejkoy je izjavil:

Pixel 8 na španskem Amazonu 639€.

Hvala za info, včeraj naročil, za 595e + 12e poštnina.

user-pass ::

Ce slucajno komu info prav pride, ob nakupu Samsunga S24 so mi vzeli starega Pixla 7 Pro za 490€ v ceno.

speedtouch ::

Uporabniki Pixla 8, kako ste zadovoljni? katero zaščitno steklo uporabljate? Berem, da jih večina popolnoma ne prekrije ekrana, ker imajo 2.5D ekran in ne čisto flat..

vinkop ::

pixel 8 pro, jutri bo mesec dni, do sedaj zadovoljen, zaščite pa ne uporabljam in je še nikoli nisem pri nobenmu telefonu.

MPM ::

Jaz imam folijo, ker mi "Panzer Glass" zadeve niso všeč. Telefon je deluje ok. Nimam pripomb.

vs3gaboga ::

d_DJ je izjavil:

Sicer je VoLTE ukloplen, omrežje je pa nastavljeno na 4G. Ampak imam večino časa izklopljene podatke. Zna biti, da zaradi tega nimam težav.


In uporabljaš že Android 14 ali si še na 13ki? :o meni se je vse skupaj pričelo, ko sem updatal na 14ko.

d_DJ ::

Sem ustal na 13ki

johanblond ::

Pixel 6a, operater Hot (primaren SIM), dual SIM (eSIM) vklopljen (tuj SIM)

ne dela mobilni internet, še par tednov nazaj je delal, vmes se ni nič namenoma spreminjalo (primarni/sekundarni SIM, operater,...)

telefon ima or/iginalni software brez patchev, ...

Kakšen nasvet kje se lotit težave

vinkop ::

šele danes opazil, da nimam ikonice za volte na vrhu v desnem kotu, kot sem jo imel pri samsungu.

BiHix ::

vinkop je izjavil:

šele danes opazil, da nimam ikonice za volte na vrhu v desnem kotu, kot sem jo imel pri samsungu.

Pixel nima volte ikone v statusni vrstici. Je pa v seznamu klicev oznaka [HD] za imenom, če je bil klic opravljen preko volte.

NejcSSD ::

Ali pa znak za Wifi (VoWifi), če je bil opravljen preko WIFI :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

johanblond ::

johanblond je izjavil:

Pixel 6a, operater Hot (primaren SIM), dual SIM (eSIM) vklopljen (tuj SIM)
ne dela mobilni internet, še par tednov nazaj je delal, vmes se ni nič namenoma spreminjalo (primarni/sekundarni SIM, operater,...)
telefon ima originalni software brez patchev, ...
Kakšen nasvet kje se lotit težave

Potrebna je bila fizična menjava SIM kartice (2017) za novo. Potrebno se je sprehodit do Hoferja, vse ostalo uredili preko tel. podpore.

SlimDeluxe ::

Ve kdo, kako urediti stalno lokacijo za weather widget? Očitno ko grem ven in sem na podatkih, mi vedno preklopi na Ljubljano in potem tako ostane, dokler ga ne odprem. Pixel 8, android 14.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

NejcSSD ::

NejcSSD je izjavil:

eurasier je izjavil:

Tudi moja bi rada imela 8ko in je na hotu, tako da ne vem ali je pametno da ga nabavi. Ne bo se pa zaradi telefona prestavljala k drugemu operaterju.


Jaz bom mat prestavu na Bobana čez 1 mesec k pokuri HOT tarifo do konca. Ne morš bit brez VOLTE leta 2024 k 3G ni več


Danes uredila in sicer sva se na koncu odločila za re:do, 15e za neomejeno. Vse iz naslanjača urejeno s prenosom številke vred.
Slikaš osebno in narediš selfieja, poklikaš pooblastilo za prenos številke in naložiš na telefon Sim. V roku dveh dni pride SMS da je prenos uspel takrat HOT roma na gnoj.

Takoj sva s preizkusnim paketom probala in na Pixel 8 deluje VOLTE brez problema po defaultu! Nič več nedosegljivosti, tudi klic se vzpostavi v trenutku, nobenga šaltanja 4g/5g na 2g
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

johanblond ::

NejcSSD je izjavil:

Danes uredila in sicer sva se na koncu odločila za re:do, 15e za neomejeno. Vse iz naslanjača urejeno s prenosom številke vred.
Slikaš osebno in narediš selfieja, poklikaš pooblastilo za prenos številke in naložiš na telefon Sim. V roku dveh dni pride SMS da je prenos uspel takrat HOT roma na gnoj.

Takoj sva s preizkusnim paketom probala in na Pixel 8 deluje VOLTE brez problema po defaultu! Nič več nedosegljivosti, tudi klic se vzpostavi v trenutku, nobenga šaltanja 4g/5g na 2g


Razlog?
re:do in HoT uporabljata isto A1 omrežje.

dev ::

Najbrž VoLTE. To pa res manjka na HoT in ne razumem zakaj ne zrihtajo.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

NejcSSD ::

Razlog je VOLTe tako kot sem napisal v prejšnjih postih. Ker ni blo Volte je Pixel šaltal na 2G, prihajali so mesiči o nedosegljivosti, klic se je vzpostavil šele po 10sekundah je začelo zvonit.
Na Volte re:do je klic vzpostavljen takoj in ostane na 4G omrežju.

5evrov več za neomejeno, 16giga v tujini, mmsi in osnova leta 2023 - VOLTE, konec jebade
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Djole ::

NejcSSD je izjavil:

Razlog je VOLTe tako kot sem napisal v prejšnjih postih. Ker ni blo Volte je Pixel šaltal na 2G, prihajali so mesiči o nedosegljivosti, klic se je vzpostavil šele po 10sekundah je začelo zvonit.
Na Volte re:do je klic vzpostavljen takoj in ostane na 4G omrežju.

5evrov več za neomejeno, 16giga v tujini, mmsi in osnova leta 2023 - VOLTE, konec jebade

Do vceraj je bilo vse to na bobu za 5€

NejcSSD ::

Res je, ampak a ima Bob eSim ;)
Ali pa simpl trganje z Mastercarda?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Djole ::

NejcSSD je izjavil:

Res je, ampak a ima Bob eSim ;)
Ali pa simpl trganje z Mastercarda?

Uf to pa ne :D

NejcSSD ::

MMSov tut ni vključenih na HOT, kar je moj mami žal še vedno pomembno :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

kodar ::

Kateri polnilec za Pixel 8 serijo priporočate?

Dobro bi bilo da ima USB C in USB A.

dr.Akula ::

Mogoče tega https://www.amazon.de/-/en/UGREEN-Nexod...
Polni z večjo močjo, kot jo Pixel lahko sprejme. Pa Gan je, manj pregrevanja in manjši kot bi bil sicer. Mogoče ga poišči še kje drugje, če nimaš ravno še kaj za naročat iz amazona.
ni podatka

abazuu ::

Zaenkrat testiram OnePlus 12. Zadeva je kar OK, vendar se mi zdi, da kamera je bolj tako tako. Se še odločam, če bi šel na Pixel 8/Pro. Imel sem Pixel 7 PRO in je bil res top, ampak baterija pa porazna. kako je pri 8/pro s trajanjem baterije in njenim filanjem? Verjetno še vedno traja 2 uri, da se napolni a ne?

kodar ::

abazuu je izjavil:

Zaenkrat testiram OnePlus 12. Zadeva je kar OK, vendar se mi zdi, da kamera je bolj tako tako. Se še odločam, če bi šel na Pixel 8/Pro. Imel sem Pixel 7 PRO in je bil res top, ampak baterija pa porazna. kako je pri 8/pro s trajanjem baterije in njenim filanjem? Verjetno še vedno traja 2 uri, da se napolni a ne?


Pixel 8 baterija zdrži cel dan BP - torej polniš 1x na dan, z vklopljenim data, WiFi, BT, GPS, always on display, 2 x SIM. Ni se mi še zgodilo da bi mi pred nočjo zmanjkalo baterije.
Prihajam s POCO-ta in ja, občutek je, da baterija zdrži manj še posebej pri veliko fotografiranja, je pa tudi res da prej nisem bil toliko pozoren na % baterije ampak samo na stolpec v bateriji ...

Polnjenje s polnilcem od POCO (18W) traja cca 1,5h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kodar ()

vinkop ::

kodar je izjavil:

Kateri polnilec za Pixel 8 serijo priporočate?

Dobro bi bilo da ima USB C in USB A.

jaz sem si vzel originalnega in ni mi žal. Polni hitro in optimalno. V eni uri je moj pixel 8 pro skoraj poln, baterija pa z izklopljenim 5G omrežju porabim max 40% na dan. Odvisno je koliko sem na internetu, igric pa ne igram.

abazuu ::

kodar je izjavil:

abazuu je izjavil:

Zaenkrat testiram OnePlus 12. Zadeva je kar OK, vendar se mi zdi, da kamera je bolj tako tako. Se še odločam, če bi šel na Pixel 8/Pro. Imel sem Pixel 7 PRO in je bil res top, ampak baterija pa porazna. kako je pri 8/pro s trajanjem baterije in njenim filanjem? Verjetno še vedno traja 2 uri, da se napolni a ne?


Pixel 8 baterija zdrži cel dan BP - torej polniš 1x na dan, z vklopljenim data, WiFi, BT, GPS, always on display, 2 x SIM. Ni se mi še zgodilo da bi mi pred nočjo zmanjkalo baterije.
Prihajam s POCO-ta in ja, občutek je, da baterija zdrži manj še posebej pri veliko fotografiranja, je pa tudi res da prej nisem bil toliko pozoren na % baterije ampak samo na stolpec v bateriji ...

Polnjenje s polnilcem od POCO (18W) traja cca 1,5h.


Hvala za komentar. Jah, za flagship definitivno premalo oz preslabo, če se mene vpraša. OP12 npr zdrži 2 dni z mid uporabo (vse ON, razen AOD) + napolni se v 2x minutah. Sicer bi si želel kamero oz slike iz Pixla, ampak ja :)

acookook ::

Zdanje dneve Pixel spet misli, da imam neke high tech slušalke (v bistvu navadne ATH-M50x). Probal sem ščistiti audio jack, zamenjati kabel, pa nič. Pač ko zmešan mi spreminja glasnost, shuffla tracke, vklaplja in izklaplja mikrofon, v glavnem za popenit. Še kaj kar lahko sprobam. Edino kar moram menjat na slušalkah je so blazine ampak to na kontrolo telefona (4a 5g) ne bi smelo vplivati.
.

nalagar ::

A na Pixel 4a 5G in Pixel 5 deluje zdaj VoLTE in 5G pri nas? (bob/A1, če ima kaj veze)
Mislim na navadnem Androidu 14 brez hekanja.

jc ::

Se še komu dogaja, da se mu v Teamsih/Messengerju ne osvežijo sporočila? Notification je, ko kliknem nanj me pa vrže na random pogovor, tistega iz notificationa pa ni. Ko zaprem app (treba zapreti, ne samo dati v ozadje) pa pridejo vsa sporočila.

eurasier ::

Se mi zdi da do zdaj najbolj ugodna cena 920€ + ptt za 256GB varianto 8 pro.

https://www.amazon.es/dp/B0CGVS2H6T?psc...

acookook ::

acookook je izjavil:

Zadnje dneve Pixel (spet) misli, da imam neke high tech slušalke (v bistvu navadne ATH-M50x). Probal sem ščistiti audio jack, zamenjati kabel, pa nič. Pač ko zmešan mi spreminja glasnost, shuffla tracke, vklaplja in izklaplja mikrofon, sproža Google asistentko, v glavnem za popenit. Kaj lahko še probam? Jack port je čist. Reseta ne bi delal ker je tako že delalo pred resetom. Bi bilo smiselno kupit kak kvaliteten 3.5 Jack na USB C adapter?
Poskus št. 2....(malo popravil opis težave)
.

geronimo777 ::

Sem pred nakupom pixla 8 ali 8 pro. Kakšne so vaše izkušnje? Ima kdo? Pixel bo zamenjal 7 let starega p10 ?. Predvsem me zanima ali so še težave pri prekinjanju pogovorov in slabem signalu? Imam A1.

Mato989 ::

Mam navadnega pixel 8 vse super edino HoT je bil problem ker kr nisi dosegljiv včasih... nekaj z VoLTE ali karkoli... skratka šel nazaj na telekom
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dr.Akula ::

Tudi jaz imam navadnega Pixel 8, brez problemov. Sem na Telemachu.
Če bi bila navaden in Pro po enaki ceni, še vedno vzamem navadnega, ker mi je velikost pri njem perfektna.
ni podatka

vinkop ::

uporabnik 8 pro, dva meseca, zaenkrat deluje vrhunsko na bobu...sem bil malo skeptičen, ko sem se odločal in plačal za nakup, ampak do sedaj nimam pripomb, vse najpomembnejše aplikacije delujejo brez najmanjših težav, fotke so pa sploh extra.

geronimo777 ::

Tudi meni je velikost kar pomembna, zato se bolj nagibam k navadni 8. A je velika razlika v fotkah med 8 in 8pro? Nameravam imet mobitel vsaj 5 let.

NejcSSD ::

Men je 8PRO top, moji mami pa 8ka navadna. Oba navdušena nad fotoaparatom in softwareom - brez bloatwarea
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

eurasier ::

Kateri avtopolnilec z usb-c vhodom bi bil primeren za 30w polnjenje pixla?

eurasier ::

Ne morem več editirat prejšnjega posta.

Mogoče kateri od teh dveh u-green? Ker mislim da more polnilec podpirat standard pd 3.0, da ga pixel maximalno izkoristi.
UGREEN USB C Car Charger 69W https://eu.ugreen.com/collections/car-c...
UGREEN 130W 3-Port PD 100W PD3.0 https://eu.ugreen.com/collections/car-c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eurasier ()

akulp ::

Kolega ima P7 na T2.

T2, če prav vidim, je podpira VoLTE/VoWIFI.
Se pravi, dejansko na T2 ni reštive za tisto hreščanje po 7. minuti pogovora.

Je kdo, ki je na T2, testiral, če Pixel IMS kaj pomaga?

Hvala.
Lukcc

GupeM ::

Z zadnjo verzijo Androida (14) ne rabiš nobenih popravkov. Bi zadeva že po defaultu morala delat (in tudi dela).

akulp ::

GupeM je izjavil:

Z zadnjo verzijo Androida (14) ne rabiš nobenih popravkov. Bi zadeva že po defaultu morala delat (in tudi dela).


Ne bo držalo. A14, zadnji popravki. Po tistih pravljičnih sedmih minutah še vedno "hrešči"...
Govoriš iz izkušenj na T2, 4G?
Lukcc

GupeM ::

Ne T2. Bob. Nizkocenovec, ki podpira VoLTE, za razliko od T2.

Sem sedaj preveril, ali T2 sploh podpira VoLTE, ker iz tvojega komentarja (T2, če prav vidim, je podpira VoLTE/VoWIFI.) se ne vidi, ker imaš typo na takšnem mestu, da lahko pomeni "je podpora" ali pa "ne podpira".

Pinturicchio ::

Jaz ne razumem zakaj ne grete na Telemach. Edini operater ki je še obdržal 3g in ni nobenega problema pri klicih. Sej cene so tu tu, edino pokritost lahko koga zajebava.

GupeM ::

Zato, ker mi je 13 eur na mesec preveč za 20 GB prenosa podatkov, če dobim za 11 eur 90 GB pri bobu. 3G pa itak ne rabim.

Pinturicchio ::

Ne razumeš, pri klicih se vklopi 3g in ni nobenega problema. Če pa ti je bolj pomembna količina podatkov pa tud prav.

akulp ::

GupeM je izjavil:

Ne T2. Bob. Nizkocenovec, ki podpira VoLTE, za razliko od T2.

Sem sedaj preveril, ali T2 sploh podpira VoLTE, ker iz tvojega komentarja (T2, če prav vidim, je podpira VoLTE/VoWIFI.) se ne vidi, ker imaš typo na takšnem mestu, da lahko pomeni "je podpora" ali pa "ne podpira".


Ah, je=ne. Nisem opazil, pardon.

Skratka ne, ne podpira ("Delamo na tem.", so mu rekli) in posledično, predvidevam, da tudi IMS patch ne pomaga.
Lukcc
««
68 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32151050 (2420) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8810008 (6884) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146429 (2689) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410180 (7191) blackbfm

Več podobnih tem