» »

Google Pixel

Google Pixel

««
69 / 70
»»

GupeM ::

Ja, v tem primeru verjetno tudi patch ne pomaga. Patch pomaga, če je VoLTE podprt na omrežju, je pa blokiran na telefonu. Ampak od A14 naprej VoLTE ni več blokiran v Slo.

Pinturicchio je izjavil:

Ne razumeš, pri klicih se vklopi 3g in ni nobenega problema. Če pa ti je bolj pomembna količina podatkov pa tud prav.

Ti ne razumeš. Bob podpira VoLTE, zato ne rabim preklopa na 3G, ker gre vse preko 4G. Očitno sta samo Hot in T2 problem, saj ostali operaterji v Slo podpirajo VoLTE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

akulp ::

GupeM je izjavil:

Ja, v tem primeru verjetno tudi patch ne pomaga. Patch pomaga, če je VoLTE podprt na omrežju, je pa blokiran na telefonu. Ampak od A14 naprej VoLTE ni več blokiran v Slo.

Pinturicchio je izjavil:

Ne razumeš, pri klicih se vklopi 3g in ni nobenega problema. Če pa ti je bolj pomembna količina podatkov pa tud prav.

Ti ne razumeš. Bob podpira VoLTE, zato ne rabim preklopa na 3G, ker gre vse preko 4G. Očitno sta samo Hot in T2 problem, saj ostali operaterji v Slo podpirajo VoLTE.


Jup, kakor sem raziskal, samo HoT in T2 nimata VoLTE.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

GupeM ::

Hot in T2. Bob ima.

vinkop ::

pri bobu nič ne hrešči, če se pogovarjaš dalj časa...telefon je pixel 8 pro

dev ::

Tudi pri HoT ne hrešči, čeprav nimajo VoLTE. Pixel 6a
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

AgiZ ::

Izimobil tudi nima VoLTE, VoWiFi pa nikoli ni bilo težav s kakim hreščanjem in podobnimi težavami na Pixel 6/6 Pro.

OK.d ::

LPOK.d

Egidij88 ::

Nekje morajo razliko delat, drugače so itak vsi telefoni isti. Pa še plačljivi bodo postali tile fičerji najbrž... Samsung že gre v to smer.

PrimozR ::

Rekel bi, da bo tudi Telemach slej ko prej ukinil 3G. Frekvence so na 2G in 4G podobne, 3G ima pa povsem druge. Verjetno lahko 4G in 2G zagotavljajo s podobno (in manj potratno) opremo, kot 3G... 3G tudi ni bil pretirano razširjen, je po vpeljavi 4G mnogo ruralnih baznih postaj hitro podprlo 4G, čeprav niso nikoli podpirale 3G.

Torej zanašati se na Telemach zaradi 3G podpore je pomojem bolj ko ne sizifovo delo.

Luka_zero ::

Živjo je kdo imel težavo da se je desna stran zaslona odlepila od okvirja. Sepravi je desni zgornji kot vn iz okvirja. Gre se pa za pixel 6? Kaj bi lahko bil vzrok? Baterija?

dev ::

Prvič slišim za odstopanje ekrana, ampak quick google search pravi, da nisi edini https://www.reddit.com/r/GooglePixel/co... 8-O
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Luka_zero ::

Ja sem videl sem pa potem kontaktiral nemški google support in rečeno mi je bilo da dobim odgovor v 24-48 urah, ker rabijo mnenje specialnega agenta. Sem pa napisal da sem zasledil da tudi če telefon ni več v garancija da dobim novega/rabljenega. Rekel je da to ni mogoče. Več napišem ko dobim odgovor.

PrimozR ::

pierch ::

A je 599 za Pixel 8 256GB na Amazon.de (z prime) dober deal?
Pierch

GupeM ::

Zadnji update za Android pokvari vibra feedback pri odklepanju appov s prstnim odtisom. Zadeva še vedno zavibrira ko telefon odkleneš s prstnim odtisom, za vstop v aplikacije pa ne dela več.

Potrdim za Pixel 6 pro, na netu se pa najdejo enaki simptomi tudi za Pixel 7 in 8.

Jaz ne vem, a nič ne testirajo preden dajo ven zadevo? Jaz sem težavo opazil 30 sekund po rebootu po updatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Egidij88 ::

Zadevo testiras ti, ce imas Pixla. :))

Prihaja tudi v Slovenijo: https://m.gsmarena.com/google_pixel_8a_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Clone ::

To pomeni da bodo Pixli na voljo pri slovenskih operaterjih in bo tudi servis v Sloveniji? Vem da so na voljo pri Telemachu (za smešno visoke cene).

Bogeyman ::

Če bo mogoče komu v pomoč...
Imam Pixel 8 in sem imel težave s pogosto nedosegljivostjo. Poleg tega ko sem nekoga klical je trajalo kar nekaj časa, da je sploh začelo zvoniti, ko sem se javil me sogovornik ni slišal, hitrost mobilnih podatkov je bila slaba in še kaj bi se našlo. Ker nisem hotel ponastaviti telefona na tovarniške nastavitve in s tem izgubiti ogromno časa s ponovnim nastavljanjem, sem poskusil najprej s ponastavitvijo Bluetooth in Wi-Fi (Nastavitve > Sistem > Možnosti ponastavitve > Ponastavitev Bluetootha in WiFi-ja.) In je delovalo! Sedaj je vse kot je treba. Je pa za upoštevati, da se s tem izbrišejo shranjene Bluetooth naprave in Wi-Fi omrežja.
Sklepam, da se je to zgodilo zato, ker sem ob prvi nastavitvi Pixla naredil obnovitev iz Google backupa iz prejšnjega telefona (Huawei Android 10) in mu te nastavitve niso ustrezale. Zato priporočam, da se nov telefon vedno nastavi na novo in ne iz Google backupa. Vsaj ne kot v mojem primeru iz backupa telefona drugega proizvajalca in iz zelo stare različice Androida na novejšo.

NejcSSD ::

Problem pri drugih je bil v 99% da ni podpore za VOLTE vključene ali pa le ta sploh ni možna (Hofer)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bigbada ::

Ali je sedaj safe kupiti Pixle ali imajo še vedno probleme z volte itd?
Oz. ali imajo podporo v Sloveniji sedaj že?

NejcSSD ::

Sam pazit morš da mas operaterja z Volte, Hofer ga nima.

Dela bp imam 8ko in 8pro
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Vanadium ::

Pinturicchio je izjavil:

Jaz ne razumem zakaj ne grete na Telemach. Edini operater ki je še obdržal 3g in ni nobenega problema pri klicih. Sej cene so tu tu, edino pokritost lahko koga zajebava.


Ker bodo tudi oni ukinili prej ali slej 3g. Gre se za frekvenčni spekter, ki ga bodo drugače izkoristili. Edino kar se bo še nekaj časa obdržalo je 2g to pa pomoje izključno zaradi pokritosti in dostopa do nujnih številk.

GupeM ::

2G bo verjetno še zelo, zelo dolgo ostal, ja. Predvsem zaradi pokritosti in kot "backup" ko novejše tehnologije zatajijo.

bigbada ::

NejcSSD je izjavil:

Sam pazit morš da mas operaterja z Volte, Hofer ga nima.

Dela bp imam 8ko in 8pro


Dela na BOB?

GupeM ::

Da.

bigbada ::

Je kaki Pixel ki je 1TB ali pa vsaj 512GB verzija?

NejcSSD ::

Kaj to rabiš, vzameš 2TB oblačne shrambe za 100e na leto pa je
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bigbada ::

waste of 100€.

Boobiz ::

a še komu na pixlu ne deluje zadnja verzija NLB Pay?

že pred časom mi je nehalo delat in sem rollbackal na prejšno verzijo. zdaj pa to ne gre več, ker app opozori, da je treba updejtat za nadaljevanje.

v neskončnost mi prikazuje začetni NLB pay screen. log prikazuje java runtime exception za com.vipera.instantpayments.integration.
I'm drunk, what's your excuse?

blackbird42 ::

Meni deluje NLB Pay brez težav (P8P).

mirkuma ::

Kateri Pixel? Android OS in build?
Meni na starejšem Pixel 4a, Android 13, NLBPay v7.10.0 deluje ok.
Se mi je pa že zgodilo da so kartice izginele in je javljalo napako, pa je reinstall pomagal. Vidim pa da NLB Pay 7.10.0 ni zadnji...pa ne bom updejtal...če imaš ti težave, da jih še jaz ne bom imel... :-)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Boobiz ::

Ti kar updejtaj, težav najbrž ne boš imel.

Jaz pa sem se odločil, da imam dovolj te cat and mouse igre z našimi bankami. Če vlečejo Googlov kurac z vsako posodobitvijo globlje, je cajt da spizdim drugam.
I'm drunk, what's your excuse?

vinkop ::

Boobiz je izjavil:

Ti kar updejtaj, težav najbrž ne boš imel.

Jaz pa sem se odločil, da imam dovolj te cat and mouse igre z našimi bankami. Če vlečejo Googlov kurac z vsako posodobitvijo globlje, je cajt da spizdim drugam.

Zanimivo, da z DBS nikoli nisem imel težav. Najbrž je samo NLB tak obupen primer...

SlimDeluxe ::

Enako Intesa, o tem NLB pa se stalno nekaj piše :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

GupeM ::

Ne poznam ne NLB, ne DBS, ne Intesa. Vem pa, da se bo o NLB največ pisalo, če pa ima daleč največ uporabnikov.

Ne pravim, da app ni zanič, ker ne vem. Pravim samo, da je pri takšnih komentarjih treba biti nekoliko previden.

eurasier ::

Kako sploh ugotovit, če volte na pixlu deluje, nikjer ob klicu ne vidim kakšne ikone volte, HD klic ali kaj podobnega, tudi v nastavitvah pod SIM od boba ni nobene nastavitve za vključit ali izključit volte, je pa bila nekaj časa nazaj pri drugem mobilnem ponudniku, sedaj pa je enostavno izginila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eurasier ()

vinkop ::

eurasier je izjavil:

Kako sploh ugotovit, če volte na pixlu deluje, nikjer ob klicu ne vidim kakšne ikone volte, HD klic ali kaj podobnega, tudi v nastavitvah pod SIM od boba ni nobene nastavitve za vključit ali izključit volte, je pa bila nekaj časa nazaj pri drugem mobilnem ponudniku, sedaj pa je enostavno izginila.

oznaka HD je po končanem klicu na koncu imena in priimka ali številke. Druge opcije tudi jaz nisem našel.

eurasier ::

Pri enih klicih je HD, spet pri drugih ga ni. Mogoče je to tudi odvisno pri katerem operaterju je oseba ki jo kličeš?
@vinkop ali imaš pod SIM nastavitvami opcijo za vklop in izklop volte?
Kako je z wifi klici, dela to pri katerem operaterju? Mislim da pri bobu to ni v funkciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eurasier ()

vinkop ::

pod SIM nastavitvami nimam opcije vklop/izklop Volte. Da je pri vseh klicih oznaka HD, po moje mora imeti tudi sogovornik vklopljen Volte, nisem pa čisto prepričan. Ker imam tudi sam nekatere klice brez HD oznake....za wowifi pa ne vem, pri telekomu to deluje, če pa pixel to podpira pa ne vem.

eurasier ::

Nekaj se čaral s shizuku-jem in pixel ims in se je pojavila nastavitev za wifi klice, za volte pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eurasier ()

dr.Akula ::

eurasier je izjavil:

Kako sploh ugotovit, če volte na pixlu deluje, nikjer ob klicu ne vidim kakšne ikone volte, HD klic ali kaj podobnega, tudi v nastavitvah pod SIM od boba ni nobene nastavitve za vključit ali izključit volte, je pa bila nekaj časa nazaj pri drugem mobilnem ponudniku, sedaj pa je enostavno izginila.

blackbird42 je izjavil:

Odpri Dialer in vpiši notri *#*#4636#*#*
Potem izbereš "Phone information" in zgoraj desno na 3 pikah "IMS Service Status"
Sedaj bi moral videti tako "IMS Registration: Registered" kot tudi "Voice Over LTE: Available".
V kolikor tega nimaš ne bo nič od VoLTE
ni podatka

NejcSSD ::

Volte in VoWifi na Pixel 8 Pro na Telekomu deluje. Na Re:Do Pixel 8 pa VoWifi ne deluje (VoLTE pa), ker je to A1 in ne Telekom omrežje. Samo telekom ima to funkcionalnost.
Medtem ko na Hoferju Pixel ima težave, ker VoLTE ne deluje - smo menjali operaterja.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Boobiz ::

Če VoLTE deluje preveriš tako da v klicalnik vtipkaš *#*#4636#*#* > phone information > 3 pike > IMS service status > Voice over LTE available ali not available.
I'm drunk, what's your excuse?

eurasier ::

Preveril in deluje, hvala.

Jerry000 ::

Pjebi, obolevam pri Samsungu S22, a je Pixel 8 zakej? Je Pixel 8 kamera ful sposobna? Ker tud pri S22 je kamera užas napram Pixel 2XL k sem ga mel

OK.d ::

Btw, ali obstaja photosphere tudi za non-pixel telefone, recimo Samsungove?
LPOK.d

vinkop ::

Jerry000 je izjavil:

Pjebi, obolevam pri Samsungu S22, a je Pixel 8 zakej? Je Pixel 8 kamera ful sposobna? Ker tud pri S22 je kamera užas napram Pixel 2XL k sem ga mel

jaz imam sedaj 4 mesece pixel 8 pro, prej 10 let ali še več samsung galaxy verzije....zaenkrat brez najmanjših pripomb, kamera on slike so itak top.

ZveeZ ::

Ima kdo za prodat P6/P6a ali P4 xl?

Jerry000 ::

Pa je med P8 in P8 PRO velika razlika v kameri (kvaliteta slik)? Jaz bi sicer P8 mel ker je manjsi

vinkop ::

Jerry000 je izjavil:

Pa je med P8 in P8 PRO velika razlika v kameri (kvaliteta slik)? Jaz bi sicer P8 mel ker je manjsi

kvaliteta je boljša na PRO verziji
««
69 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32151052 (2422) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8810009 (6885) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146429 (2689) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410180 (7191) blackbfm

Več podobnih tem