» »

Google Pixel

Google Pixel

««
67 / 70
»»

NejcSSD ::

Brez "allow 2G for calls"
se klic sploh ne izvede...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

vinkop ::

Nejkoy je izjavil:

Ima kdo oziroma uporablja Pixel 8 že malo dlje časa? Bi lahko malo opisal kako je zadovoljen/nezadovoljen?
Moj pixel 4 se počasi poslavlja in iščem zamenjavo.

jaz imam osmico pro sedaj natanko 14 dni. Sem v omrežju A1 in koristim nizkocenovca bob-a. Do sedaj nobenih težav,deluje vse tako kot mora, tudi baterija zdrži dlje ko sem izklopil 5G. Lahko pa bi bila še vzdržljivejša, ampak google jo noče vgradit.

Nejkoy ::

Super. Kako to, da ste se odločili za Pro? Koliko ste odšteli zanj in kje? Odlične informacije potem:)

Pat_MaGroin ::

Jaz sem potem kupil P7 Pro v ZDA. Cena je bila enostavno predobra, 381 eur za 128GB model.

Upam, da ne crkne takoj :).

Nejkoy ::

Zakaj pa bi? :) Imam pixel 4, star bo 5 let in še deluje :)

Pat_MaGroin ::

Jah, ce dobim recimo limono, je kurac. Ampak edini strošek bo pošiljanje paketa v ZDA, amazon vrne kupnino, ce stvar crkne v garanciji (ki je v zda 1 leto).

Freezy ::

Včeraj mi je crknil Pixel 5a. Tovarniška napaka na matični plošči, se ne prižge več.
Samo v info in v izogib. ;D

vinkop ::

Nejkoy je izjavil:

Super. Kako to, da ste se odločili za Pro? Koliko ste odšteli zanj in kje? Odlične informacije potem:)


1024€ na amazon.de v začetku decembra. Sedaj je še nekaj cenejši. Za Pro sem se odločil predvsem zaradi boljšega fotoaparata kot pri standardni osmici. Nisem ravno nek profič v slikanju in snemanju, imam pa rad lepe, ostre slike.

÷janezvalva÷ ::

Freezy je izjavil:

Včeraj mi je crknil Pixel 5a. Tovarniška napaka na matični plošči, se ne prižge več.
Samo v info in v izogib. ;D

je bil že star in izven garancije?

Nejkoy ::

vinkop je izjavil:

Nejkoy je izjavil:

Super. Kako to, da ste se odločili za Pro? Koliko ste odšteli zanj in kje? Odlične informacije potem:)


1024€ na amazon.de v začetku decembra. Sedaj je še nekaj cenejši. Za Pro sem se odločil predvsem zaradi boljšega fotoaparata kot pri standardni osmici. Nisem ravno nek profič v slikanju in snemanju, imam pa rad lepe, ostre slike.


Osebno ciljam na navadnega, ker mi pro verzija ne opraviči 300€ razlike, pa še manjši je, kar mi je plus :)
Upam, da ga najdem nekje za 550-600€.

vs3gaboga ::

akulp je izjavil:

vs3gaboga je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Vsi ki imate težave z piksli, imate operaterja ki je izklopil 3g. Sam imam Telemach in nimam popolnoma nobene težave z nedosegljivostjo. Še več, tako čistega in kristalnega zvoka ko se pogovorjaš s sogovornikom nisem prej nikoli imel pri nobenem telefonu.


Ravnokar testiram telemachovo kartice, ker mi google pixel 7 pri HotMobilu nikakor ni deloval (konstantni neodgovorjeni klici, nedosegljivost).

Me pa zanima sledeče... pri Telemachu zdaj vse deluje tipi-topi. Problema pa se mi pojavlja, da nikakor ne morem usposobit 5G. Pri telemachu pravijo, da to ne bo šlo urediti, ker model Google pixel 7 nima uradne licence za Slovenijo ali kako bi se to najbolje reklo.

Torej, kdorkoli, ki je lastnik Google Pixel 7... ali lahko svetuje, kaj narediti, da popolnoma odpravimo to "nerazumljivo" napako glede nedosegljivosti. Pri HOTmobil, ki mi je do sedaj lepo služil, to ne gre urediti. Telemach testiram, a nima 5G-ja. VoLTE nastavitve pa mi tudi ne delajo, niti ko pošljem VoLTE na 7070.

Hvala za pomoč.


Preberi moj zgornji post in si pomagaj z linkom.
Glede 5G bi na A14 moral delati... Si na A14?


Jap, odkar imam A14, mi deluje tudi 5g, a ugotavljam, da se je z novim androidom pričelo tudi to nepravilno delovanje. Sem vam pisal na ZS glede namestitve patcha, da ne bi s tem obremenjeval še ostalih tukaj. Pravkar nameščam tale Shizuku in me zanima, ali je dovolj, da opravim le ta del preko telefona... ali je potrebno tudi preko računalnika namestit še tale PIXEL IMS? Pravzaprav me zanima, kaj ta patch sploh naredi... da odpravi napako "nedosegljivosti"? Torej bi potem tudi na HOTu zadeva morala delovati tako kot se šika?

Hvala lepa.

Andrejpan ::

Freezy je izjavil:

Včeraj mi je crknil Pixel 5a. Tovarniška napaka na matični plošči, se ne prižge več.
Samo v info in v izogib. ;D


Meni je tudi umrl par dni nazaj. Preprosto se je ugasnil in se ne prižge nazaj. Kako pa dejasnko veš, da je težava na matični plošči?

Kaj imaš v panu kot zamenjavo? Mogoče 7a?

Zgodovina sprememb…

Freezy ::

Dejansko ne vem. Sem pa bral in so simptomi podobni temu. Nisva edina.
Sem pa rabil telefon, tako da sem na bolhi kupil rabljenega Samsunga S21, zaenkrat bo vredu.
Mogoče čez par let spet nazaj na pixla, bomo videli.

Mato989 ::

Fak so na Telekomu zlatarji, 2 leti 13 EUR pol pa 26 EUR za neomejeno ali pa 6 mesecev 8 EUR pol pa 20 EUR najcenejši paket...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:

Fak so na Telekomu zlatarji, 2 leti 13 EUR pol pa 26 EUR za neomejeno ali pa 6 mesecev 8 EUR pol pa 20 EUR najcenejši paket...

Kvaliteta se placa.

Drmr ::

Evo sem kontaktiral A1 glede nedosegljivosti.
Niso zaznali motenj v delovanju, predlagajo da sprobam SIM kartico v drugem telefonu...
Tako da ostajam v temi, pomoci z njihove strani ocitno ne bo, obcasna nedosegljivost ostaja.

Edit: a je normalno, da ce klicem neko telefonsko, 5G ikonca izgine in se pojavi Edge?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

blackbird42 ::

A si ti siguren da imaš VoLTE vključen na SIM kartici (in telefonu)? Po napisanem sodeč bi rekel da ne.

Drmr ::

Tudi sam sumim da mi VoLTE ne dela, zato sprasujem. Ce VoLTE dela potem bi moral ves cas ostati na 4G/5G a ne?
Ne telefonu imam, opcija 4G calling je vklopljena, sej to je VoLTE a ne?
Vklapljanje na SIM kartici naredi operater ali imam kaj kontrole nad tem?

blackbird42 ::

Odpri Dialer in vpiši notri *#*#4636#*#*
Potem izbereš "Phone information" in zgoraj desno na 3 pikah "IMS Service Status"
Sedaj bi moral videti tako "IMS Registration: Registered" kot tudi "Voice Over LTE: Available".
V kolikor tega nimaš ne bo nič od VoLTE

Djole ::

Drmr je izjavil:

Tudi sam sumim da mi VoLTE ne dela, zato sprasujem. Ce VoLTE dela potem bi moral ves cas ostati na 4G/5G a ne?
Ne telefonu imam, opcija 4G calling je vklopljena, sej to je VoLTE a ne?
Vklapljanje na SIM kartici naredi operater ali imam kaj kontrole nad tem?

Par postov pred tem parkrat omenjeno da je vsaj pri bobu(a1) kljub vklopljeni opciji na tel, potreben vklop s strani operaterja.

Pat_MaGroin ::

Mato989 je izjavil:

Fak so na Telekomu zlatarji, 2 leti 13 EUR pol pa 26 EUR za neomejeno ali pa 6 mesecev 8 EUR pol pa 20 EUR najcenejši paket...


Kje ti dajo 2 leti za 13 eur na Telekomu, to je zelo poceni za telekom :).

Drmr ::

blackbird42 je izjavil:

Odpri Dialer in vpiši notri *#*#4636#*#*
Potem izbereš "Phone information" in zgoraj desno na 3 pikah "IMS Service Status"
Sedaj bi moral videti tako "IMS Registration: Registered" kot tudi "Voice Over LTE: Available".
V kolikor tega nimaš ne bo nič od VoLTE

Hvala.
Voice over LTE je unavailable.
Kaj to pomeni, moram menjati SIM, mora operater vklopit, ne podpira telefon?

blackbird42 ::

Operater .. kliči na A1 da ti vklopijo .. meni so to naredili kar med pogovorom .. ko sem klic končal in šel preverit je bilo že ok.

vinkop ::

Drmr je izjavil:

Evo sem kontaktiral A1 glede nedosegljivosti.
Niso zaznali motenj v delovanju, predlagajo da sprobam SIM kartico v drugem telefonu...
Tako da ostajam v temi, pomoci z njihove strani ocitno ne bo, obcasna nedosegljivost ostaja.

Edit: a je normalno, da ce klicem neko telefonsko, 5G ikonca izgine in se pojavi Edge?

takole mora biti, preveri pri sebi,

Nejkoy ::

Pixel 8 na španskem Amazonu 639€.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fak so na Telekomu zlatarji, 2 leti 13 EUR pol pa 26 EUR za neomejeno ali pa 6 mesecev 8 EUR pol pa 20 EUR najcenejši paket...


Kje ti dajo 2 leti za 13 eur na Telekomu, to je zelo poceni za telekom :).


Meni so ravnokar dopoldan to ponudili.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jc ::

Nejkoy je izjavil:

Ima kdo oziroma uporablja Pixel 8 že malo dlje časa? Bi lahko malo opisal kako je zadovoljen/nezadovoljen?
Moj pixel 4 se počasi poslavlja in iščem zamenjavo.


Jaz ga imam od oktobra, Pixel 8, na A1. Deluje mi vse, 5g,4g, volte. Deluje bp tudi v Italiji, Švici in ZDA. Težav skoraj nimam nobenih, edino odpiranje foruma na slo-tech mi včasih zmrzne celoten telefon ( vcasic je potreben tudi reset), nisem se uspel ugotviti zakaj. Drugih težav ni. Baterija je bolj tako tako, drži dober dan "normalne" uporabe.

GupeM ::

jc je izjavil:

edino odpiranje foruma na slo-tech mi včasih zmrzne celoten telefon ( vcasic je potreben tudi reset), nisem se uspel ugotviti zakaj.

Jap, tole tudi jaz opažam na Pixel 6 pro. Ampak šele od A14 dalje. Mislim, da zmrzne pri temah, ki vsebujejo YT video. Ne vedno, pogosto pa. Lahko, da je težava v Chromu, Google play servicih ali pa v Androidu. Ne zmrzuje pa na nobeni drugi strani, samo v nekaterih slo-tech temah.

AgiZ ::

Zmrzovanje: poskusita s drugim brskalnikom (Firefox).

vinkop ::

GupeM je izjavil:

jc je izjavil:

edino odpiranje foruma na slo-tech mi včasih zmrzne celoten telefon ( vcasic je potreben tudi reset), nisem se uspel ugotviti zakaj.

Jap, tole tudi jaz opažam na Pixel 6 pro. Ampak šele od A14 dalje. Mislim, da zmrzne pri temah, ki vsebujejo YT video. Ne vedno, pogosto pa. Lahko, da je težava v Chromu, Google play servicih ali pa v Androidu. Ne zmrzuje pa na nobeni drugi strani, samo v nekaterih slo-tech temah.

Jaz sem se tako navadil na samsun browser, da ga uporabljam tudi na pixlu...enostavno mi chrome ne sede....pri samsung browserju ni nobenih težav z zmrzovanjem spletnih vsebin...

KoMar- ::

blackbird42 je izjavil:

Operater .. kliči na A1 da ti vklopijo .. meni so to naredili kar med pogovorom .. ko sem klic končal in šel preverit je bilo že ok.

Hvala, tudi meni ratalo! In prek kode za diagnostiko pokaže uspeh. Škoda, da nimajo kratke SMS kode za to vklopit in je treba dejansko čakat v vrsti za podporo :/

Kar se tiče mojih težav z Urbana appom pa - občasno dela iz prve, kadar pa noče zaznat terminala (in le-ta ni dejansko "sesut" - na kaki rampi občasno na čitalcu ne utripajo modre lučke in takrat ne bo veselja...),
dam pa Flight Mode ON pa potem OFF in tipično potem prime :D

Drmr ::

blackbird42 je izjavil:

Operater .. kliči na A1 da ti vklopijo .. meni so to naredili kar med pogovorom .. ko sem klic končal in šel preverit je bilo že ok.

Hvala!
Potrjujem tudi jaz da je koncno reseno. Predvidevam da bo to resilo tudi nedosegljivost, ko klicem ven je klic veeeeliko prej povezan.
Se mi pa zdi skrajno nereseno da niso ze sami preverili, ko sem jim omenil. So samo predali pritozbo s par primeri ko sem bil nedosegljiv naprej tehnikom, ki pa niso nic ugotovili. Ce ne bi sam raziskoval ne bi bilo nic.

eurasier ::

Ali se na hoferjevem HOTu tudi pojavlja nedosegljivost. Ker mislim da Hot ne omogoča volte.

Mato989 ::

eurasier je izjavil:

Ali se na hoferjevem HOTu tudi pojavlja nedosegljivost. Ker mislim da Hot ne omogoča volte.


Moja ima Pixel 8 in HoT in se ji ja... že kar nekajkrat... samo zanimivo je vedno ko jo jaz kličem je OK s Telekom omrežja... ko jo pa drugi z HoT in podobnih pa je problem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eurasier ::

Tudi moja bi rada imela 8ko in je na hotu, tako da ne vem ali je pametno da ga nabavi. Ne bo se pa zaradi telefona prestavljala k drugemu operaterju.

Egidij88 ::

Pixel 7a je zmagovalec MKBHD camera blind testa.

NejcSSD ::

eurasier je izjavil:

Tudi moja bi rada imela 8ko in je na hotu, tako da ne vem ali je pametno da ga nabavi. Ne bo se pa zaradi telefona prestavljala k drugemu operaterju.


Jaz bom mat prestavu na Bobana čez 1 mesec k pokuri HOT tarifo do konca. Ne morš bit brez VOLTE leta 2024 k 3G ni več
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

dev ::

Nimam težav z nedosegljivostjo na HoT. Pixel 6a
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

savo333 ::

Pozdravljeni,
Kako preveriti ali je Google pixel originalen, se pravi da ni fake?

Nejkoy ::

Si videl oglas na bolhi za pixel 8 pro za 280€? :)

dr.Akula ::

Nekam veliko robe sta si nakupila Mario in Luka, pa vse v zadnjih dveh tednih... registracija pa včeraj :)
ni podatka

Pat_MaGroin ::

Kolk neumen moraš bit, da sploh pomisliš, da je 280 eur realna cena jao.

Nejkoy ::

dr.Akula je izjavil:

Nekam veliko robe sta si nakupila Mario in Luka, pa vse v zadnjih dveh tednih... registracija pa včeraj :)


Točno to :)

PrimozR ::

Freezy je izjavil:

Včeraj mi je crknil Pixel 5a. Tovarniška napaka na matični plošči, se ne prižge več.
Samo v info in v izogib. ;D

Meni so po enem letu uporabe crknili Nexus 4, Nexus 5X in Pixel 3. Vsak sicer samo enkrat, drug primerek je pa potem deloval 2+ leti brez težav (Pixel 3 celo do lani poleti, torej dobra 3 leta).

PrimozR ::

A ma še kdo probleme z roamingom na Pixlu? Odkar imam Pixel 6a včasih dela, včasih ne, bob APN je vnešen. Še več, ker včeraj je roaming celo Italijo delal normalno, čez mejo v Franciji pa ne dela. Reset Internet, reboot, ročna izbira omrežja ne pomagajo. Enostavno nima podatkovne povezave, čeprav ima polni hsdpa signal. Je res, da je 3G, ampak tudi na 4G omrežju ji nič bolje.

dejanslo ::

V FR sem tudi jaz imel takšne težave z bobom. Njihov nasvet je bil, da se odjavljam in nazaj prijavljam v omrežje, dokler mi ne bo pač delalo. in pol na random celo je delalo (dokler spet ni).
There`s More Than One Way To Do It

vinkop ::

za te stvari so nizkocenovci lahko problematični v tujini. Če bi recimo bil na premium A1 naročnini, bi verjetno teh težav ne bi bilo ali pač ?

PrimozR ::

Ma pa kako je to možno? Na nobenem telefonu prej nisem imel teh težav, bob je na drugih telefonih normalno delal v Italiji in Španiji, jasno tudi v Avstriji. Med temi drugimi telefoni je bil tudi Pixel 3. Pixel 6a pa, kot omenjeno, enkrat v Avstriji je, enkrat ni delal.

Je res, da je bob nizkocenovec, ampak vseeno je od A1 pa vseeno je to prvi primer, ki sem ga zaznal (tudi od kolegov), da je problem... Okej, vsakič je bilo treba na roke vnesti APN na novem telefonu, ampak potem je pa vedno delalo.

Odstranil, še enkrat dodal APN, dela. Nič jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

d_DJ ::

Pixel 7a dober mesec v uporabi zaenkrat nobenih težav na HoTu z nedoseglivostjo. Edino kar sem opazil je, da ko začneš klicati traja nekaj časa, da dejansko začne zvoniti.

vs3gaboga ::

To sem opazil tudi sam že ob samem začetku uporabe pol leta nazaj. In je še vedno tako...

Zanimivo, jaz imam s pixlom 7 in HOTmobilom konstantne probleme :/ Poskusil sem telemach, pa sem imel probleme s prekinitvami klicev.

Imaš vklopljen 4g Calling oz. VOLTE v nastavitvah?
««
67 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32151047 (2417) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8810007 (6883) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146429 (2689) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410180 (7191) blackbfm

Več podobnih tem