» »

Google Pixel

Google Pixel

««
66 / 70
»»

Pat_MaGroin ::

Ni malo tvegano kupit v ZDA Pixla, sploh ker so znani, da lahko gre hitro kaj narobe pri delovanju?

kodar ::

Excavator je izjavil:

carlosk1966 je izjavil:

kodar je izjavil:

Ali je kdo kupoval Google Pixel 8 (ali pa kak prejsnji) v USA in kako se obnese v EU (Slo, Hr, A, ...)?
Kateri US model priporocate 5G sub 6 ali morda (5G sub 6 + mmWave)?

hvala

Imam Pixla 7 Pro kupljenega v USA.
Vse deluje normalno.


Pixel 5 USA model, vse deluje normalno.


Kateri model si pa vzel?
P.S.
Glede 1 naenkrat zdaj vidim da imaš Pixel 5, 2 eSIM pa je menda šele od Pixel 8 naprej ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kodar ()

Excavator ::

kodar je izjavil:

Excavator je izjavil:

kodar je izjavil:

Ali kdo uporablja eSIM & SIM za DualSIM na Pixlu?
Djeluje OK?


Uporabljam tudi pri telemachu - klasičen Telekom SIM + Telemach eSIM. Testiral tudi v tujini, drugi eSIM dodalo brez težav (seveda je pa možno uporabljati le enega naenkrat).


Hvala.
Kaj si mislil s tem "le enega naenkrat"? eSIM, ali to da podatki po drugem (e)SIM ne prihajajo dokler si npr. v tel. klicu?
Sem bral, da Pixel 8 podpira tudi 2 eSIM-a (torej ne rabiš fizično SIM za drugo številko).


Mislil sem samo, da lahko uporabljaš samo en eSIM hkrati. Npr. ne moreš imeti aktivnega fizičnega SIM-a in hkrati še dveh eSIM-ov. Lahko so sicer dodani, ampak moraš ročno preklopit katerega želiš aktivnega.

Od Pixla 7 naprej, pa lahko imaš hkrati aktivna 2 eSIM-a (npr. moj Pixel 5 ima lahko samo en eSIM + en fizičen SIM).

kodar je izjavil:

Excavator je izjavil:

carlosk1966 je izjavil:

kodar je izjavil:

Ali je kdo kupoval Google Pixel 8 (ali pa kak prejsnji) v USA in kako se obnese v EU (Slo, Hr, A, ...)?
Kateri US model priporocate 5G sub 6 ali morda (5G sub 6 + mmWave)?

hvala

Imam Pixla 7 Pro kupljenega v USA.
Vse deluje normalno.


Pixel 5 USA model, vse deluje normalno.


Kateri model si pa vzel?
P.S.
Glede 1 naenkrat zdaj vidim da imaš Pixel 5, 2 eSIM pa je menda šele od Pixel 8 naprej ;-)


Imam model GD1YQ, ampak kolikor vidim je razlika samo v tem da US model podpira mmWave.

Zgodovina sprememb…

kodar ::

Excavator je izjavil:

kodar je izjavil:

Excavator je izjavil:

kodar je izjavil:

Ali kdo uporablja eSIM & SIM za DualSIM na Pixlu?
Djeluje OK?


Uporabljam tudi pri telemachu - klasičen Telekom SIM + Telemach eSIM. Testiral tudi v tujini, drugi eSIM dodalo brez težav (seveda je pa možno uporabljati le enega naenkrat).


Hvala.
Kaj si mislil s tem "le enega naenkrat"? eSIM, ali to da podatki po drugem (e)SIM ne prihajajo dokler si npr. v tel. klicu?
Sem bral, da Pixel 8 podpira tudi 2 eSIM-a (torej ne rabiš fizično SIM za drugo številko).


Mislil sem samo, da lahko uporabljaš samo en eSIM hkrati. Npr. ne moreš imeti aktivnega fizičnega SIM-a in hkrati še dveh eSIM-ov. Lahko so sicer dodani, ampak moraš ročno preklopit katerega želiš aktivnega.

Od Pixla 7 naprej, pa lahko imaš hkrati aktivna 2 eSIM-a (npr. moj Pixel 5 ima lahko samo en eSIM + en fizičen SIM).

kodar je izjavil:

Excavator je izjavil:

carlosk1966 je izjavil:

kodar je izjavil:

Ali je kdo kupoval Google Pixel 8 (ali pa kak prejsnji) v USA in kako se obnese v EU (Slo, Hr, A, ...)?
Kateri US model priporocate 5G sub 6 ali morda (5G sub 6 + mmWave)?

hvala

Imam Pixla 7 Pro kupljenega v USA.
Vse deluje normalno.


Pixel 5 USA model, vse deluje normalno.


Kateri model si pa vzel?
P.S.
Glede 1 naenkrat zdaj vidim da imaš Pixel 5, 2 eSIM pa je menda šele od Pixel 8 naprej ;-)


Imam model GD1YQ, ampak kolikor vidim je razlika samo v tem da US model podpira mmWave.


Hvala lepa.
Ja vidim, da so pri P5 samo dodali še mmWave 5G, vse ostalo je pa enako. Pozneje pa so zaceli nekaj kombinirati med modeli, tu pa tam manjka ali pa je dodan kak 4G ali 5G band; pa pri vsaki generacji Pixla drugače ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kodar ()

NuMaN ::

Se opravičujem, ker si malce sposojam temo.

Imam Nexus 6 p, zadnje čase pa se mi pri bežnem dotiku pogosto sproži kamera, kar je dokaj moteče. Prej se mi to ni dogajalo.

Pri nastavitvah za kamero nisem ničesar našel.

A je za to sploh kaka rešitev? Mogoče downgrade aplikacije za kamero?

vinkop ::

Dohodni SMS-i pridejo samo z zvokom, rad pa bi, da bi tudi telefon malo zavibriral zraven.

Pat_MaGroin ::

Pixel 7 Pro 128GB v ZDA 470 USD nov :).

FireSnake ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ni malo tvegano kupit v ZDA Pixla, sploh ker so znani, da lahko gre hitro kaj narobe pri delovanju?


???
Pri katerem telefonu pa ne more iti kaj narobe?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pat_MaGroin ::

FireSnake je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Ni malo tvegano kupit v ZDA Pixla, sploh ker so znani, da lahko gre hitro kaj narobe pri delovanju?


???
Pri katerem telefonu pa ne more iti kaj narobe?


Ja, ker vračilo na amazon.de ali amazon.com v primeru problemov je enako simple :).

Zoro3 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Pixel 7 Pro 128GB v ZDA 470 USD nov :).

Pa potem deluje 4G,5G omrežje in vse enako kot na tem iz EU ali je kakšna razlika?

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Ni malo tvegano kupit v ZDA Pixla, sploh ker so znani, da lahko gre hitro kaj narobe pri delovanju?


???
Pri katerem telefonu pa ne more iti kaj narobe?

Anekdotno bi rekel da so Googlovi telefoni kar problematični :D

÷janezvalva÷ ::

jaz imam pixel 6a iz UK in dela vse. (model G1AZG)

vinkop ::

na power gumbu se mi zdaj vklaplja Google asistent !!! Kaj za vraga se mi to dogaja že po enem tednu uporabe ???

vinkop ::

edit: sem našel nastavitev. Verjetno sem sam zakuhal, da sem prestavil funkcijo v asistenta.

kodar ::

"Ameriški" Pixli,

1) Kako se nastavi US Pixel da bi US specific fore delovale tudi ko ga prineseš v EU?
So te dodatne funkcije vezane na SIM, trenutno povezanega operaterja, geolokacijo, model telefona, ali pa neke nastavitve v tvojem Google računu?

2) Ali priporočate transfer app in podatkov s starega Xiaomi na Pixel ob 1. boot-u, ali bi bilo bolje ročno poinstalirati app-e in prenesti datoteke? Vezano na 1. vprašanje ;-)

hvala

Drmr ::

No pa so se tudi pri meni pojavile tezave z nedosegljivostjo na 7 pro. Opazim jih ze nekaj tednov, mogoce par mesecev. Operater A1, vklopljena 5G in VoIP, signala bi moralo bit dovolj.
Simptomi so da sem nedosegljiv, dobim SMS o zgresenem klicem, ko vrnem klic je vse ok.
Lahko se karkoli naredim? Lahko na strani A1 karkoli naredijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drmr ()

Lim00n ::

Drmr je izjavil:

No pa so se tudi pri meni pojavile tezave z nedosegljivostjo na 7 pro. Opazim jih ze nekaj tednov, mogoce par mesecev. Operater A1, vklopljena 5G in VoIP, signala bi moralo bit dovolj.
Simptomi so da sem nedosegljiv, dobim SMS o zgresenem klicem, ko vrnem klic je vse ok.
Lahko se karkoli naredim? Lahko na strani A1 karkoli naredijo?


Vsekakor se obrni na svojega operaterja.

Djole ::

Drmr je izjavil:

No pa so se tudi pri meni pojavile tezave z nedosegljivostjo na 7 pro. Opazim jih ze nekaj tednov, mogoce par mesecev. Operater A1, vklopljena 5G in VoIP, signala bi moralo bit dovolj.
Simptomi so da sem nedosegljiv, dobim SMS o zgresenem klicem, ko vrnem klic je vse ok.
Lahko se karkoli naredim? Lahko na strani A1 karkoli naredijo?

Moja je imela tezave s tem, skoraj vsak klic na njeno tel je javil nedosegljivost, ce si klical takoj se enkrat je javilo zasedeno...tezava je izginila s klicem na Bob, ker so tam morali vklopoti Volte(sem mislil, da je dovolj, ce je aktivirano na tel).

vinkop ::

jaz zaenkrat presenetljivo zadovoljen z delovanjem pixla 8 pro. Do sedaj razen malo slabše baterije deluje vse tako kot mora.

Drmr ::

Ok hvala, bom klical na A1, verjetno bo isti razlog, sem tudi sam mislil da je dovolj da vklopim na telefonu. Ne vem kaj je fora, da ga niso vsem vklopili, ko so izklopili 3G postaje...
Porocam.

dominuspro ::

vinkop je izjavil:

jaz zaenkrat presenetljivo zadovoljen z delovanjem pixla 8 pro. Do sedaj razen malo slabše baterije deluje vse tako kot mora.


Presenetljivo? Zakaj pa si ga kupil, če si pričakoval nezadovoljstvo?

Pinturicchio ::

Vsi ki imate težave z piksli, imate operaterja ki je izklopil 3g. Sam imam Telemach in nimam popolnoma nobene težave z nedosegljivostjo. Še več, tako čistega in kristalnega zvoka ko se pogovorjaš s sogovornikom nisem prej nikoli imel pri nobenem telefonu.

vinkop ::

dominuspro je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz zaenkrat presenetljivo zadovoljen z delovanjem pixla 8 pro. Do sedaj razen malo slabše baterije deluje vse tako kot mora.


Presenetljivo? Zakaj pa si ga kupil, če si pričakoval nezadovoljstvo?

velikokrat sem zasledil, da imajo uporabniki različne težave z njim, kot nedelovanje kakšnih appov, ali jim ne dela Volte ali 5G ali se jim pregreva ali kaj drugega itd...

kodar ::

Ali kdo ve kako posneti telefonski pogovor na Pixlu (8), seveda brez uporabe zunanjega zvočnika.

opajan ::

vinkop je izjavil:

jaz zaenkrat presenetljivo zadovoljen z delovanjem pixla 8 pro. Do sedaj razen malo slabše baterije deluje vse tako kot mora.

Izklopi 5g pa bo baterija veliko boljša. Nasplošno je pri vseh telefonih(tudi iphone) večja poraba baterije če imaš 5g vklopljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opajan ()

vinkop ::

opajan je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz zaenkrat presenetljivo zadovoljen z delovanjem pixla 8 pro. Do sedaj razen malo slabše baterije deluje vse tako kot mora.

Izklopi 5g pa bo baterija veliko boljša. Nasplošno je pri vseh telefonih(tudi iphone) večja poraba baterije če imaš 5g vklopljen.

hvala, bom izklopil in testiral naslednje dni.

Ajnstajn` ::

so kaki patchi ali fixi za delovanje 5G na navadni sedmici? vceraj smo probali in smo imeli skupaj 2 sedmici in eno 7 pro. na sedmici navadni sedmici ne dela 5G, na 7 PRO pa normalno.
//

Zoro3 ::

Pinturicchio je izjavil:

Vsi ki imate težave z piksli, imate operaterja ki je izklopil 3g. Sam imam Telemach in nimam popolnoma nobene težave z nedosegljivostjo. Še več, tako čistega in kristalnega zvoka ko se pogovorjaš s sogovornikom nisem prej nikoli imel pri nobenem telefonu.


Deluje 5G in volte na telemach-ovem omrežju?

NejcSSD ::

Mati ima Hofer in ne dela VOLTE, ji preklopi iz 5g/4g na 2g ob klicu. Zgleda bo mogla na Boba, ki ima VoLTE ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

dev ::

Ja, žal Hofer nima VoLTE. Sem klical na support pa so rekli, da to je še relativno nova tehnologija in še ni v planih, da bi jo omogočili :|
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

SlimDeluxe ::

Zoro3 je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Vsi ki imate težave z piksli, imate operaterja ki je izklopil 3g. Sam imam Telemach in nimam popolnoma nobene težave z nedosegljivostjo. Še več, tako čistega in kristalnega zvoka ko se pogovorjaš s sogovornikom nisem prej nikoli imel pri nobenem telefonu.


Deluje 5G in volte na telemach-ovem omrežju?

Meni 5G deluje ootb, VoLTE oz. 4G calling kot se očitno imenuje v settingsih, pa ne... No vsaj nobenega indikatorja ne vidim, da bi stvar bila aktivna.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Djole ::

NejcSSD je izjavil:

Mati ima Hofer in ne dela VOLTE, ji preklopi iz 5g/4g na 2g ob klicu. Zgleda bo mogla na Boba, ki ima VoLTE ?

Na bobu dela preverjeno, ampak ti ga morajo oni vklopiti, ne glede na to da imas recimo ze vklopljeno v nastavitvah.

Mato989 ::

Ok lahko torej ekdo povzame kje je problem torej

Moja ima hot in pixel 8 sem ji kupil in je tudi vceraj 2x samo dobila sms da je nedosegljiva in kdo je klical
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NejcSSD ::

Tudi moja mati isto. Zgleda bo mogla menjat Hofer za BOb

Sam imam Pixel 8 pro na Telekom in dela vse Volte,5g,4g,Vowifi vse

Njej volte ne tako da med klicom gre na 2G, če pa 2G izklopiš v nastavitvah pa nič ne dela
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Ok lahko torej ekdo povzame kje je problem torej

Moja ima hot in pixel 8 sem ji kupil in je tudi vceraj 2x samo dobila sms da je nedosegljiva in kdo je klical

Ima prave APN nastavitve za hot? Na Bobu so bile težave z dosegljivostjo, če si imel vpisane A1 APN nastavitve. Ko sem jih zamenjal z bobovimi, je zadeva začela delat tako kot mora. Mogoče je na HOT enako.

Druga stvar je pa, da ne vem, ali hot sploh podpira 5G in VoLTE.

Mato989 ::

5G ko sem vklopil z HOT je prikazalo povezano in full signal... za VoLTE pa kolikor vem ne podpira.

Nastavitve bom še preveril ob priliki ja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Djole ::

Mato989 je izjavil:

Ok lahko torej ekdo povzame kje je problem torej

Moja ima hot in pixel 8 sem ji kupil in je tudi vceraj 2x samo dobila sms da je nedosegljiva in kdo je klical

Pri moji je tezava izginila z vklopom volteja, je pa imela ze prej apn nastavitve posodobljene na bob in ne a1, pa je vseeno imela tezave z nedosegljivostjo(do vklopa volte). Poskusi se z apn ampak ce ne bo bolje, bo treba na bob(mozno da je se tista akcija 5€ :) )

BiHix ::

Na prepaidu je to kar modus operandi, P7A + HOT, dnevno smsi o nedosegljivosti. Prehod na A1 naročnino, klic na podporo za vklop VoLTE in težav več ni.

Boobiz ::

Pomoje ni to toliko stvar prepaida, kot je stvar nekega šalabajzerizma na A1. Dokler nismo dobili VoLTE na P6 sem tudi jaz na BOBu tedensko dobival smse o nedosegljivosti. Sedaj tega ni, še vseeno pa pridejo dnevi ko s telefonom ne morem nič. Klicati ne morem, ker klica ne poveže in seveda tudi klica ne morem prejet. To občasno traja par minut pol pa je spet OK (do naslednjega ponavadi najbolj neugodnega momenta, ko se to zgodi).
I'm drunk, what's your excuse?

GupeM ::

Imaš bob APN nastavitve, ali imaš od A1? Simptomi mi sporočajo, da imaš A1.

Odkar sem nastavil bob APN nastavitve, nimam nobenih težav. Ampak res nobenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

lajfanimam ::

Moji sem kupil iPhone. Zdaj me ma še raje in nima teh težav. Dve muhi na en mah torej. :))

akulp ::

Jaz lahko, tako kot nekdo pred mano, potrdim samo to, da na Telekomu deluje od A14 vse bp. VoLTE, 5G, VoWIFI.

Pred tem pa sem tudi imel problem nedosegljivosti/pokanja po X minutah pogovora rešen s patchem... Edino 5G ni bil možen, ta je prišel šele z A14.

https://github.com/kyujin-cho/pixel-vol...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

vs3gaboga ::

Pinturicchio je izjavil:

Vsi ki imate težave z piksli, imate operaterja ki je izklopil 3g. Sam imam Telemach in nimam popolnoma nobene težave z nedosegljivostjo. Še več, tako čistega in kristalnega zvoka ko se pogovorjaš s sogovornikom nisem prej nikoli imel pri nobenem telefonu.


Ravnokar testiram telemachovo kartice, ker mi google pixel 7 pri HotMobilu nikakor ni deloval (konstantni neodgovorjeni klici, nedosegljivost).

Me pa zanima sledeče... pri Telemachu zdaj vse deluje tipi-topi. Problema pa se mi pojavlja, da nikakor ne morem usposobit 5G. Pri telemachu pravijo, da to ne bo šlo urediti, ker model Google pixel 7 nima uradne licence za Slovenijo ali kako bi se to najbolje reklo.

Torej, kdorkoli, ki je lastnik Google Pixel 7... ali lahko svetuje, kaj narediti, da popolnoma odpravimo to "nerazumljivo" napako glede nedosegljivosti. Pri HOTmobil, ki mi je do sedaj lepo služil, to ne gre urediti. Telemach testiram, a nima 5G-ja. VoLTE nastavitve pa mi tudi ne delajo, niti ko pošljem VoLTE na 7070.

Hvala za pomoč.

akulp ::

vs3gaboga je izjavil:

Pinturicchio je izjavil:

Vsi ki imate težave z piksli, imate operaterja ki je izklopil 3g. Sam imam Telemach in nimam popolnoma nobene težave z nedosegljivostjo. Še več, tako čistega in kristalnega zvoka ko se pogovorjaš s sogovornikom nisem prej nikoli imel pri nobenem telefonu.


Ravnokar testiram telemachovo kartice, ker mi google pixel 7 pri HotMobilu nikakor ni deloval (konstantni neodgovorjeni klici, nedosegljivost).

Me pa zanima sledeče... pri Telemachu zdaj vse deluje tipi-topi. Problema pa se mi pojavlja, da nikakor ne morem usposobit 5G. Pri telemachu pravijo, da to ne bo šlo urediti, ker model Google pixel 7 nima uradne licence za Slovenijo ali kako bi se to najbolje reklo.

Torej, kdorkoli, ki je lastnik Google Pixel 7... ali lahko svetuje, kaj narediti, da popolnoma odpravimo to "nerazumljivo" napako glede nedosegljivosti. Pri HOTmobil, ki mi je do sedaj lepo služil, to ne gre urediti. Telemach testiram, a nima 5G-ja. VoLTE nastavitve pa mi tudi ne delajo, niti ko pošljem VoLTE na 7070.

Hvala za pomoč.


Preberi moj zgornji post in si pomagaj z linkom.
Glede 5G bi na A14 moral delati... Si na A14?
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Nejkoy ::

Ima kdo oziroma uporablja Pixel 8 že malo dlje časa? Bi lahko malo opisal kako je zadovoljen/nezadovoljen?
Moj pixel 4 se počasi poslavlja in iščem zamenjavo.

Pinturicchio ::

Jaz na Telemachu nimam ne Volte ne 5G in deluje vse perfektno. Sprašujem se, kaj zakaj bi sploh forsiral 5G, če še 4G pri nas ni v celoti pokrit, plus tega da ti 5G grozno požira baterijo.

Han ::

Jaz imam na Telemachu zaradi boljše telefonije še vedno 3G. ;)

Mato989 ::

Nejkoy je izjavil:

Ima kdo oziroma uporablja Pixel 8 že malo dlje časa? Bi lahko malo opisal kako je zadovoljen/nezadovoljen?
Moj pixel 4 se počasi poslavlja in iščem zamenjavo.


Moji sem kupil za božička navadno 8mico...

Razen gumba desno zgoraj nad +/- volume kar mi je annoying je vse ostalo super... baterija je slabša kot sem UPAL... ampak najbolj moti to ker je na HoT omrežju in dobiva smse da je nedosegljiva.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

baterija je slabša kot sem UPAL...
ampak najbolj moti to ker je na HoT omrežju in dobiva smse da je nedosegljiva.

Lahko, da sta ti dve stvari povezani. Če se reši težava z omrežjem, bo mogoče tudi baterija dlje zdržala.

dev ::

Meni HoT deluje BP na Pixel 6a, razen VoLTE, ki ne dela ker ni podprt. Nobene nedosegljivosti.
Imam bob v drugi napravi doma in je večkrat težava z nedosegljivostjo, čeprav sta na istem omrežju (ampak ok mogoče je kriv modem, ne bom trdil da je problem pri njih).

Preverite ali imate vklopljen allow 2G for calls.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.
««
66 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32151049 (2419) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8810008 (6884) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146429 (2689) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410180 (7191) blackbfm

Več podobnih tem