» »

Google Pixel

Google Pixel

««
32 / 70
»»

GupeM ::

Kaj zdaj, 5 al 5a? Napisal si 5a, link pa pelje na 5.

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Septemberskega updejta ne bo?

Mi o volku ....
LPOK.d

FireSnake ::

GupeM je izjavil:

Kaj zdaj, 5 al 5a? Napisal si 5a, link pa pelje na 5.


Povezava ni prava.
Jaz sem kupil 5:
https://geizhals.eu/google-pixel-5-just...
pa tudi ta se je podražil (žalostno, pravzaprav).

Nisem pa vedel, da je zunaj že 5a in sem zamenjal.
5a: razen baterije nič novega. Pa še večji je. Jaz sem se stegnil ravno zato, ker nisem hotel preveč velikega telefona.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

acookook ::

OK.d je izjavil:

OK.d je izjavil:

Septemberskega updejta ne bo?

Mi o volku ....

Kdaj bi se pa naj 12ka pričakovala?

WaterBoy ::

Torej letos pride P6 in P6 veliki?

Se kaj govori o okvirnih cenah, saj mi P2 na obroke umira

acookook ::

https://www.theverge.com/2021/9/8/22661... Google says Android 12 is a 'few weeks away,' makes beta available on Pixel 5A

keitai ::

6 bo mal pod jurja, 6 xl čez.

PrimozR ::

Fsck that!

V0RT3X ::

sej v par mescih pade cena k kamen :D

WaterBoy ::

keitai je izjavil:

6 bo mal pod jurja, 6 xl čez.



Slabo to, slabo

Jerry000 ::

Kdaj pa bo googlova predstavitev telefonov?

acookook ::

Kaj se zdaj grejo nek premium, ko so fajn v midrangeu zadeli?!Po tem takem bo kaka 8ica al 9ka stala tam ~1500€ bruh.

Jerry000 ::

Lovijo Apple, stock android premium. Mid jim je čist sedu. Cena 5ke je bla super čeprav mičkn preveč. Kje so časi nexus 4

GupeM ::

Pa saj imajo a variante mid range telefonov.

Jerry000 ::

Kdaj pa je predstavitev?

Boobiz ::

Oktobra afaik?

Google je popolnoma pogorel v vseh svojih odločitvah, razen A seriji. Če bodo cene šestk res jurja+, bodo ponovno pogoreli na celi črti.
I'm drunk, what's your excuse?

Jerry000 ::

Boobiz je izjavil:

Oktobra afaik?

Google je popolnoma pogorel v vseh svojih odločitvah, razen A seriji. Če bodo cene šestk res jurja+, bodo ponovno pogoreli na celi črti.

Ne bo, ker folk bo še vedno kupil. Tudi stanovanja so danes orto super duper precenjeno draga...pa folk še vedno na veliko kupuje. Dokler se bo kupovalo, bo

OK.d ::

Tole mešaš jabolka in hruške, dejstvo je da so telefoni danes precenjeni ampak narodu ne potegne in jih kupuje, ker misli pod vpilivom medijev da mora imeti vedno najnovejši telefon s katerim se lahko 14 dni hvali.
Napredek se pa je ustavil že pred leti in umetno nategujejo senzorje, megap. in procesorje, uporabniška izkušnja pa žal ostaja enaka.
LPOK.d

Jerry000 ::

OK.d je izjavil:

Tole mešaš jabolka in hruške, dejstvo je da so telefoni danes precenjeni ampak narodu ne potegne in jih kupuje, ker misli pod vpilivom medijev da mora imeti vedno najnovejši telefon s katerim se lahko 14 dni hvali.
Napredek se pa je ustavil že pred leti in umetno nategujejo senzorje, megap. in procesorje, uporabniška izkušnja pa žal ostaja enaka.

UX so verjetno kaj spremenili sedaj ko so uvedli nov Android design system Android You? Ampak ja to pa itak, mediji itak vse hajpajo da folk zagrabi. Moj Pixel 2XL je še vedno tak kot ob izidu, ne šteka, baterija drži cel dan, kamera super. Me pa zanima res preskok kvalitete kamer iz 2 na 6 (Pixel). To verjetno se že pozna ampak iz ene verzije v drugo pa res zanemarljivo

one-half ::

Mimogrede, zakaj si pa ne kupite kaj takega od podprtih telefonov in si raje tule ne nalozite: https://shop.jolla.com/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OK.d ::

Ko bodo še Pixlom omogočili, si takoj naložim na starega, drugače da bi namensko kupoval telefon zaradi tega, pa ne hvala.
LPOK.d

PrimozR ::

one-half je izjavil:

Mimogrede, zakaj si pa ne kupite kaj takega od podprtih telefonov in si raje tule ne nalozite: https://shop.jolla.com/

Kaj ima pa to veze z debato? Da je koncept uporabe nespremenjen že 10+ let leti (vsaj po mojem) na dejstvo, da imamo touchscreene, po katerih tapkamo, to je pa več ali manj to. V časih T9 so si bili telefoni precej bolj različni, danes so pa več ali manj vsi podobni s tisto diagonalo od ~6" (tukaj Apple z iPhone Mini seka ven, npr.) pa malo drugačno šminko pri ikonah. Kar velja tudi za Material You.

Sailfish pa nja, Nexus 4 sem še poganjal na nekih custom firmwareih, ampak nima nobenega smisla, ker tudi tam update pride kasneje, kot uraden. Tako da sem mislim da z Android 5 šel nazaj na tovarniško izdajo in tam ostal. In se od tam ne premaknem. Ne mislim se več ukvarjati s hekanjem telefona, naj zadeva dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Boobiz ::

Jerry000 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Oktobra afaik?

Google je popolnoma pogorel v vseh svojih odločitvah, razen A seriji. Če bodo cene šestk res jurja+, bodo ponovno pogoreli na celi črti.

Ne bo, ker folk bo še vedno kupil. Tudi stanovanja so danes orto super duper precenjeno draga...pa folk še vedno na veliko kupuje. Dokler se bo kupovalo, bo


ja, seveda se bo kupovalo. samo ti kupci ne bodo mainstream potrošniki.
I'm drunk, what's your excuse?

acookook ::

Android 12 mogoče pride 4.10. https://www.theverge.com/2021/9/13/2267...

blazkj ::

Sem obstoječ ios user, a opažam, da čedalje bolj padam v luknjo Googla (native aplikacije so nadomestili chrome, gmail, G maps).

Ker ravno menjam svojo dotrajano X, bi bilo najbrž logično preiti na Android. To sem sicer že storil prvič 7 let nazaj in bil razočaran, ampak kot vidim smo od takrat prišli daleč. Prosim, če mi lahko kdo odgovori na spodnje:

Kje se Pixla (6ko ko izide) najbolj splača kupiti glede na to da Googlove trgovine pri nas ni? Pri S sosedih?
Kakšna je podpora, servisi imajo rezervne dele na zalogi ali se čaka? Cene servisov so ok?

acookook ::

Itak, da pri S sosedih. Če ne pošiljajo v slo, poglej prek katerih poštnih posrednikov lahko fon naročiš.

Dosan ::

Lahko se pa organiziramo in en naredi izlet v DE, via MediaMarkt, brez mešetarjenja s posredniki ko/če bo potrebno kakšno uveljavljanje garancije. :)

Jerry000 ::

Dejmo prvo počakat oktobra ko bodo predstavili Pixel 6 pa povedal ceno :) 1k za telefon je way too much

Dpool ::

Mene tudi zanima kako tocno se da kupiti Pixel-a pri nas. Dosedaj ga se nisem ownal, po manj kot 1 letu bom prodal svoj iPhone 12 Pro (moj prvi iPhone, nisem zadovoljen z iOS ali pa sem enostavno prevec navajen na Android.. nevem).

Me pa skrbi, da bo verjetno tezko tole dobiti na zalogi, se posebej ker nimamo v SLO uradnega posrednika.

PrimozR ::

V tujini.

WaterBoy ::

Zdravo

Zanimiva zadeva se mi je zgodila čez vikend.
Telefon mi je padel iz žepa na tla in zgodilo se je tole:



Telefon je takrat deloval. Če sem se poklical, je zvonilo in tudi na pritisk se je odzval tako da sem čutil vibracije.
Naslednji dan sem nekajkrat udaril z robom telefona po mizi in ekran naprej deluje.

Se mogoče komu sanja kaj bi šlo narobe? Zgleda da ekran je cel....
Hvala

OK.d ::

Verjetno konektor od zaslona je začasno izgubil stik.
LPOK.d

PrimozR ::

Mislim da so ti konektorji večinoma pokriti s ploščicami ter fiksirani z vijaki, da se kaj takšnega ne zgodi.

Če je vseeno težava v konektorju, se zna zgoditi, da se bo tole ponovilo še kdaj, magari ob naslednjem padcu.

Boobiz ::

Google Pixel 6 price

Google says that the Pixel 6 will be a "premium-priced product," so we would expect it to cost considerably more than the Pixel 5, which launched at $699/GBP599. It's possible that the Pixel 6 could start at $999, similar to the iPhone 12 Pro, but we'll have to see what happens this fall.

Google's Rick Osterloh, SVP Devices and Services, gave a bit more context to German language Der Spiegel magazine:

"We weren't represented in the smartphone flagship segment for the past two years - and not really before that either. But the Pixel 6 Pro, which will be expensive, was designed specifically for users who want the latest technology...But the Pixel 6 also belongs in the upper segment and can keep up with competing products. I would call it a 'mainstream premium product.'"

Both Apple and Samsung have opted for lower entry-level prices on their phones -- the iPhone 12 mini costs $699, while the Galaxy S21 starts at $799. But it's clear that Google is aiming for a different tier this time around.

Despite this, Google seems to have high hopes for Pixel 6 sales. Nikkei Asia claims that Google's order for Pixel 6 units is over 50% larger than the amount it ordered for 2019.


https://www.tomsguide.com/news/google-p...

Očitno se nakazuje, da bo G nadaljeval trend streljanja v lastno koleno z neumnimi cenami.
I'm drunk, what's your excuse?

PrimozR ::

Thja, mogoče pa ne. Če je nekaj bistveno cenejše od drugega izdelka, veliko potrošnikov to vidi kot da je nižje kvalitete, ne glede na dejansko stanje.

Jerry000 ::

Kdaj pa je predstavitev pixel 6?

Boobiz ::

Zaenkrat samo špekulacija, ampak ugiba se 19.10.
I'm drunk, what's your excuse?

dunda ::

Pixlovci, kako je najlažje utišati telefon? Torej ga dati na "mute". Pri OnePlus je ob strani fizični drsni gumb in to pogosto uporabim kar v žepu. Ali pa zjutraj, preden telefon postavim iz "airplane" v običajen način dela, da prispeli "notificationi" ne zbudijo žene :-)

Skratka - rad bi čim hitreje (ker to delam pogosto) spremenil iz običajnega v "mute" način in obratno. Po možnosti tudi, če je telefon v žepu/torbici.
https://www.kacnje.eu

V0RT3X ::

Če maš root in active edge se da z edge sense plus, jst sm mel squeeze za mute.

Sicer pa volume down pa 2x tapneš ikonico da gre na vibrate/mute.

OK.d ::

Ali pa preko kakšnega tasker programa nastaviš, da se ob izklopu flightmoda takoj vklopi mute.
LPOK.d

dunda ::

V0RT3X je izjavil:

Če maš root in active edge se da z edge sense plus, jst sm mel squeeze za mute.
Sicer pa volume down pa 2x tapneš ikonico da gre na vibrate/mute.


Active edge sem imel v mislih. Ampak mislim, da tega zadnje verzije nimajo več?
Tisto z Volume Down - ali tipka deluje, če je telefon zaklenjen? Če DA, ali bi potem šlo, če bi malo podržal tipko Volume Down? Sicer ni idealna rešitev, ampak v sili hudič muhe žre.

OK.d je izjavil:

Ali pa preko kakšnega tasker programa nastaviš, da se ob izklopu flightmoda takoj vklopi mute.

Tasker sicer uporabljam. Ampak to bi bilo samo za nekatere primere. Pogosto pa uporabljam mute/unmute kar v žepu ali torbi. Takrat zaslona ne vidim.
Glede na prebrano tukaj, pa zadevo po mojih željah uporabljata zgolj OnePlus in Apple.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

blackbird42 ::

Flip to Shhh .. je pa res da ti to za v žep ne pride v poštev

OK.d ::

Potem pa probaj nastavit za triger svetlobni senzor telefona.
LPOK.d

dunda ::

blackbird42 je izjavil:

Flip to Shhh .. je pa res da ti to za v žep ne pride v poštev

Za žep ni :-)

OK.d je izjavil:

Potem pa probaj nastavit za triger svetlobni senzor telefona.

Hja, tudi ni čisto po željah, ker pogosto pa imam vključeno zvonjenje. Tisti preklop s tipko je res zakon.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Boobiz ::

Zanimivo :D

Pa sem zaenkrat še oneplus uporabnik, pa tega sliderja ob strani nisem uporabil nikdar. Morda zato, ker je moj fon 24/7/365 na do not disturb. Lahko probaš/preučiš še to funkcijo, ki je zelo konfigurabilna z urniki, triggerji, izjemami itd...
I'm drunk, what's your excuse?

dunda ::

Zanimivo. Meni je pa super uporabna. Saj mi je OnePlus tudi sicer zelo pri srcu, ampak tudi Pixli bi znali biti v redu. Mogoče imajo še kakšnega ščurka manj :-)
Do Not Disturb mi je znan, vem, da se lahko nastavlja kup stvari, ampak sam res večkrat dnevno preklapljam. Pač glede na potrebe. Kdaj recimo pričakujem klic/sporočilo/e-pošto ... in sem v naravi in takrat imam pač vključeno zvonjenje/brnenje ... Če pa želim mir, pa samo poteg - pa je vseeno ali je telefon zaklenjen, odklenjen, na mizi, v avtu, torbici, žepu ... vedno bom s tipko dosegel želeno stanje. In ko to počneš večkrat dnevno, mi je sitno (kdaj tudi neprimerno/nevarno) odklepati zaslon in tapkati po njem.
Torej dragi Google, čakam :-)
https://www.kacnje.eu

Jerry000 ::

Tudi jaz sem bil OP uporabnik in gumba nikdar nisem uporabljal. Vedno sem na zaslonu dal do not disturb :)

dunda ::

Smo različni. Mogoče bi nekaterim bila zadeva všeč, če bi začeli uporabljati. Da ne bomo offtopic.
https://www.kacnje.eu

barakus ::

Kdaj bo pixel 5a naprodaj, se kaj ve?

Pa, če naročim iz UK amazon, a potem pride carina ali samo DDV?

borutz ::

sedaj imas DDV in carino
naprodaj je ze vendar samo v USA
preko ebay-a ga ze lahko kupis + 35$ postnine
https://www.ebay.com/itm/224600753352?e...
««
32 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150982 (2352) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889985 (6861) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146425 (2685) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410171 (7182) blackbfm

Več podobnih tem