» »

Google Pixel

Google Pixel

««
33 / 69
»»

Jerry000 ::

borutz je izjavil:

sedaj imas DDV in carino
naprodaj je ze vendar samo v USA
preko ebay-a ga ze lahko kupis + 35$ postnine
https://www.ebay.com/itm/224600753352?e...

+ ddv in carina

WaterBoy ::

Zdravo

Kako priti do slik ki jih imaš na telefonu, v primeru okvare ekrana?
Tiste slike ki slikam z kamero si periodično sihhroniziram z google photos, ampak tudi če jih nebi če je telefon priključen preko USB kabla na računalnik se najdejo. Kje se pa skrivajo druge slike, tiste ki jih dobiš preko WhatsApp, shraniš iz facebook mesengerja on ostale?

Sem pregledal vse datoteke, ko je telefon priključen na računalnik in najdem samo tiste iz kamere.

Hvala

buttcrack ::

viber ima to pod viber mapo, enako verjetno whatsapp

jnovak ::

Internal storage > Android > media > com.whatsapp > WhatsApp > Media > ... tu imaš potem mape raznih tipov datotek, med drugim tudi WhatsApp Images

WaterBoy ::

jnovak je izjavil:

Internal storage > Android > media > com.whatsapp > WhatsApp > Media > ... tu imaš potem mape raznih tipov datotek, med drugim tudi WhatsApp Images

Hvala

Mislite da bodo cene takšne?

OK.d ::

Zakaj pa ne bi bile?
LPOK.d

WaterBoy ::

Sem pričakoval višjo.

Boobiz ::

Dvomim v ceno 649€. Izključno zato, ker nasprotno od modela v videu mislm, da boljši panel, dodatna kamera in večja baterija ne upravičijo 250€ razlike.

Cena 899€ se mi zdi bolj realna, če gre za neko hudo premium zadevo (če danes ta beseda sploh še ima kakšno vrednost) in če ga želijo benchmarkat ob Japkih. Če je cena primerna in če se bo Googlov marketing push preslikal v boljšo posvojitev Pixlov med kupci bo pokazal čas. Osebno dvomim, da je Google še sposoben kakega resnega commitmenta okrog Pixel linije. Razviti SoCji jim bodo prav prišli povsod drugje v svoji infrastrukturi, preden kdo uporabi argument, da so preveč keša vrgli v ta problem, da bi Pixel lahko failal.

Valda pa upam, da cena 649 je realna ker fakju visokim cenam gadgetov. :D
I'm drunk, what's your excuse?

OK.d ::

LPOK.d

Jerry000 ::

Če je to res, se mi zdi sprejemljiva cena

Frgazor ::

tudi meni je cena sprejemljiva, samo bo spet dejansko nedobavljiv

acookook ::

A ima kdo beto 5 nameščeno na pixlu ali pa se splača počakati?

OK.d ::

Splača se počakati zaradi e-bančništva, ker rabijo par mesecev da priredijo apk. za delovanje na 12.
Govorim o slabih lanskoletnih izkušnjah nadgradnje na 11, pri NLB-ju.
LPOK.d

skyline ::

na 3a vse dela normalno - Sparkasse, Revolut, N26.

acookook ::

Ja za nlb sem imel jaz tudi probleme z menjalnico še pred parimi meseci.

acookook ::

Zgleda, da po updejtu 11ke, ki je bla 1.10. ne gre več namestiti beto. Eh, nič bom kar počakal na uraden izid.

dunda ::

dunda je izjavil:

Pixlovci, kako je najlažje utišati telefon? Torej ga dati na "mute". Pri OnePlus je ob strani fizični drsni gumb in to pogosto uporabim kar v žepu. Ali pa zjutraj, preden telefon postavim iz "airplane" v običajen način dela, da prispeli "notificationi" ne zbudijo žene :-)

Skratka - rad bi čim hitreje (ker to delam pogosto) spremenil iz običajnega v "mute" način in obratno. Po možnosti tudi, če je telefon v žepu/torbici.


Tole sem pred časom spraševal, pa nismo našli ravno prave rešitve.
Sedaj pa v navodilih na spletu gledam, da vendarle nekaj obstaja na Pixlu za hitro utišanje. Mislim na tisto poglavje, kjer nastaviš, da utišaš telefon s pritiskom na Power + VolumeUp.
To bi bila rešitev, če deluje v skladu s pričakovanji. Očitno zadeva obstaja tudi na Androidu 12. Torej Pixel je v igri :-)
https://www.kacnje.eu

GupeM ::

Pa res (potrjujem da dela na 4a 5g), sploh nisem vedel. Tako ali tako ga imam skozi na vibra, včasih ko sem še rad poslušal piskanje telefona, bi mi pa prav prišlo.

dunda ::

Meni je to res ultra uporabno pri OnePlusu, kjer je fizični premični gumb (slider) v ta namen. To res lahko premakneš v temi, v žepu, v torbi ... sam to res pogosto preklapljam. Sem vesel, da sem naletel na opis.
https://www.kacnje.eu

Magic1 ::

Ena pametna ura reši težave z zvonenjem. Daš na tiho in ostane za večno na tiho, saj ti ura vibrira.
Magic

PrimozR ::

Sem vedel za hack z volume down in power, ampak jasno pozabil nanj, ker pač... smartwatch. Točno tako, odkar imamo uro, je telefon zgolj na vibro.

Jerry000 ::

Vprašanje, kako boste prišli do svojih Pixlov? Imaste kakšen predlog? UK naročanje odpade ker je carina sedaj, edino Nemčija, ampak naročit preko googla ne moramo, še kakšna opcija?

dunda ::

Verjetno bo težka pot :-)
Videl sem, da je nemškemu Saturnu zadnjič ušla reklama za Google Pixel 6. Torej bodo zadevo verjetno prodajali. Je pa vprašanje, koliko bo sploh zaloge.
https://www.kacnje.eu

neskoncno ::

Jaz naročim v Italiji navadno čez njihov Google store. Imaš pa tudi možnost enih zamejskih Slovencev, ki prepošiljajo iz Italije v Slovenijo.

Jerry000 ::

neskoncno je izjavil:

Jaz naročim v Italiji navadno čez njihov Google store. Imaš pa tudi možnost enih zamejskih Slovencev, ki prepošiljajo iz Italije v Slovenijo.

Kako pa potem iz italije dobiš na dom?

neskoncno ::

Samo enkrat ko ni bilo mojih sem uporabil tole => https://brezmeje.si/ za narocilo v Google store in deluje.

Drugace pa imam svoje "ljudi" pa nimam teh tezav pri narocanju iz Italije.

Zgodovina sprememb…

neskoncno ::

Danes gledam na Google Store in zgleda ga v Španiji in Italiji ne bo.

Kar slabo, zmeraj manj držav dobi Pixle.

Luka_zero ::

Živjo ima kdo namen naročit pixel 6 iz Nemškega Google stora in bi znal povedati kako ga dobit v Slovenijo?

dominuspro ::

Luka_zero je izjavil:

Živjo ima kdo namen naročit pixel 6 iz Nemškega Google stora in bi znal povedati kako ga dobit v Slovenijo?


Na geizhals.eu ali idealo.de ugotoviš, kje ga imajo najceneje. Potem pa naročiš preko mailbox.de al cheaperandmore.

Jerry000 ::

Kdaj pa sploh bo uradna google predstavitex pixla?

blackbird42 ::

Danes ob 19h po našem času, če se prav spomnim

acookook ::

Kaj pa 12ka za starejše Pixle?

Vajenc ::

Garantirajo 3 leta od izida telefona, za Pixel6 celo 5 let, kar naredi 6ko še bolj privlačno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

acookook ::

To vem, me pa zanima kdaj bo, bete več nisem dobil (boljše tak), aosp pa je že zunaj od začetka oktobra.

Jerry000 ::

Vajenc je izjavil:

Garantirajo 3 leta od izida telefona, za Pixel6 celo 5 let, kar naredi 6ko še bolj privlačno.

Hja, nekje sem bral da teh 5 let je tko, 3 leta android update, 5 let security update. Baje da ne bo vseh 5 let android updejta. Nisem pa 100%, bomo danes vidli :)

dunda ::

Omenjali so 4 glavne Androidne nadgradnje in 5 let varnostnih popravkov. Bomo videli čez nekaj ur.
https://www.kacnje.eu

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Splača se počakati zaradi e-bančništva, ker rabijo par mesecev da priredijo apk. za delovanje na 12.
Govorim o slabih lanskoletnih izkušnjah nadgradnje na 11, pri NLB-ju.

Takšen odgovor sem dobil od NLB okoli vprašanja delovanja aplikacije na 12;

"Menimo, da so pri nadgradnji na Android 12 lahko težave pri uporabi mikrofona in kamere, ker se spreminjajo sistemske nastavitve na nivoju OS-a. Lahko torej pride do težav ali slabše uporabniške izkušnje pri uporabi funkcionalnosti:
- Video klic
- Photo Pay
Če se uporabnik odloči za nadgradnjo je rešitev, da ročno preveri in potrdi, da ima vklopljeno dovoljenje za kamero in mikrofon za vse aplikacije v nastavitvah novega Androida 12. Potem teh težav nebi smelo biti. Ker pa Androida 12 še nismo v celoti testirali obstaja možnost, da se pojavijo še kakšne drugačne težave. Ekipa se že ukvarja s testiranji in v kolikor bodo potrebne prilagoditve aplikacije bomo za te poskrbeli v najkrajše možnem času.":P
LPOK.d

acookook ::

NLB "Suite" že na 11ki stalno crasha

PrimozR ::

Fora je, da bo Pixel 6 imel Googlov SoC, kar pomeni, da bodo sami odgovorni za gonilnike. Torej jih Qualcomm ne bo mogel odrezati po parih letih, kar je tudi razlog, da ni nadgradenj dlje.

acookook ::

Evo, Android 12 je tu.

Boobiz ::

Mene bolj kot "Googlov spyware" in retardiran "Material FUCK you" zanima, kaj bo nov SoC pomenil za "saner alternatives" ala CalyxOS ali GrapheneOS.
I'm drunk, what's your excuse?

Egidij88 ::

Boobiz ::

Nekaj kar me je po čekiranju razlik med modeloma resnično zbodlo v oči je to, da očitno samo Pro dobi always on display 8-O. Meni je to resnično pomembno. Hladen tuš, ki mi je ubil vso zanimanje za danes.
I'm drunk, what's your excuse?

skyline ::

Zna bit napaka pri vnosu - always on imajo tudi ta dzabe Pixli, bi bilo kar grozno da bi na 6ki izpadel.

Boobiz ::

Ja, najbrž bo res. Se vidi iz MKBHD videa pri 7min20sec, ko ima P6 v roki, da je always on display aktiven. Huh, good.
I'm drunk, what's your excuse?

Reaper ::

Boste naročali? Kje in katerega? Škoda ker se Pixel 6 ne da prednaročiti z 256 GB, vsaj za enkrat ne.

WaterBoy ::

Verjetno čez eno leto ko/če bo cenejši, ali pa ko mi P2 crkne, kar upam, da ne bo prej kot čez eno leto, samo slabo kaže :)

Frgazor ::

jaz ga hočem takoj :)

zadnja 2 meseca z oneplusom sta bila preveč stresna

Jerry000 ::

A ma Pixel 6 underscreen fingerprint al ima samo 6 pro?

Andre ::

Oba imate underscreen fingerprint.
««
33 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150512 (1882) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889745 (6621) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146378 (2638) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410125 (7136) blackbfm

Več podobnih tem