» »

Google Pixel

Google Pixel

««
31 / 70
»»

WaterBoy ::

Zdravo

Imam čuden problem. V imeniku imam pri nekaterih kontaktih shranjeni dve številki. Pri eni je dodano +386... in ena je brez tega.
Do tega je prišlo da sem najprej shranil številko brez +386 in nato popravil številko, a mi je novo številko shranilo posebaj.

Sedaj ne najdem kako bi odstranil navadno številko. Če dam uredi kontakt se vidi samo številka kjer je dodana +386

Kako bi odstarnil eno številko?
Hvala

OK.d ::

A si tudi probal odstraniti na pc-ju web vmesnik?
LPOK.d

WaterBoy ::

Hvala za idejo. Bom probal

EDIT: isto kot na telefonu, mi kaže samo eno številko. Tisto z +386

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

Frgazor ::

evo pa mi je med ubijanjem muhe uspelo počit ekran na pixlu 4a... :) :(

a to se splača kakorkoli menjat ali raje počakam na pixla 5a?

feryz ::

Pejd na bolho in preveri.

Jaz imam čisto užitne S9+, S10+, z razbitim ekranom. Ampak je cenejši cel telefon, brez prask, bla, bla, kot menjava ekrana. Torej je brez veze to popravljati.

acookook ::

Baje 5a ne bo nek konkreten napredek celo isti soc ( če najdem vir , ga postane), tak da raje za 6ko šparaj al pa drug fon.

PrimozR ::

Na 4a je menjava nekaj povsem drugega, kot S9+, S10+. Če ne zaradi drugega pa zaradi in-screen fingerprint readerja.

Na 4a je menjava displeja simpl (ker niti zatesnjen ni telefon), na navadni trojki me je menjava (s frameom vred, da je displej spodobno nalepljen) prišla dobrih 150 EUR. Definitivno ceneje od novega telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Frgazor ::

4a je bil zame sweet spot med približno spodobnim fotoaparatom (kar je zame bistveno pri telefonu), velikostjo in ceno.

5a očitno v Evropi sploh ne bojo prodajali (ker bo najbrž predrag za to kar bo ponujal). Pa še relativno velik bo.

Pri 6 mi cena definitivno ne bo všeč, preden sploh pridem do lopataste velikosti.

Kot kaže bom zdaj za nedoločen čas gonil gnilega huaweija p10, ki sem ga privlekel iz škatle z neuporabnim hardverom (tm). Bolje zastonj star kitajec in se jezim kot da kupim novega kitajca in se jezim.

Jerry000 ::

Jaz sem bil proti velikim telefonom (XL), pa sem za foro kupil Pixel 2 XL in ne grem nazaj na manjšega. Tko da zame je ful dobro da so 6 spet veliki

Frgazor ::

Glede na to, da je s poceni in majhnimi pixli konec...

Je oneplus nord 2 dovolj dober midrange nadomestek za piksla 4a? Ima kdo osebne izkušnje? Testi so do njega precej "prijazni".

Jerry000 ::

Če gledaš kamero bi raje pixel

Mavrik ::

Frgazor je izjavil:

Glede na to, da je s poceni in majhnimi pixli konec...

Je oneplus nord 2 dovolj dober midrange nadomestek za piksla 4a? Ima kdo osebne izkušnje? Testi so do njega precej "prijazni".


Glede na hrošče in bedno software podporo OnePlusa, raje vseeno kupi Pixla 4a. Tudi zdaj.
The truth is rarely pure and never simple.

Frgazor ::

Jerry000 je izjavil:

Če gledaš kamero bi raje pixel


Na testu so primerjali oba in recimo, da ima pixel boljše barve in veliko slabše detajle.

Po pravici povedano, pixlova kamera je zelo opevana ampak pretirano procesirane slike in slabi detajli so me zelo motili.

Mavrik je izjavil:


Glede na hrošče in bedno software podporo OnePlusa, raje vseeno kupi Pixla 4a. Tudi zdaj.


Da, tega se najbolj bojim po izkušnjah s kitajci v različnih oblikah (huawei in xiaomi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frgazor ()

PrimozR ::

Sej, realno, če imaš Pixel 3, kam sploh naprej? iPhone 12 je identične velikosti, Mini je še manjši, kar je plus, je na trgu še kaj? Seveda da ima spodoben software in spodobne updejte.

Jerry000 ::

Frgazor je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Če gledaš kamero bi raje pixel


Na testu so primerjali oba in recimo, da ima pixel boljše barve in veliko slabše detajle.

Po pravici povedano, pixlova kamera je zelo opevana ampak pretirano procesirane slike in slabi detajli so me zelo motili.

Mavrik je izjavil:


Glede na hrošče in bedno software podporo OnePlusa, raje vseeno kupi Pixla 4a. Tudi zdaj.


Da, tega se najbolj bojim po izkušnjah s kitajci v različnih oblikah (huawei in xiaomi)

Slabi detajli? Ravno v tem zmaguje napram ostalim. Vsaj kolikor sem jaz za 2 gledal. Na vsakem review so rekli da ma naravne barve in detajle. Seveda ma opcijo tudi da boostaš barve. Mogoče so pa z novejšimi modeli spremenili

Mavrik ::

PrimozR je izjavil:

Sej, realno, če imaš Pixel 3, kam sploh naprej? iPhone 12 je identične velikosti, Mini je še manjši, kar je plus, je na trgu še kaj? Seveda da ima spodoben software in spodobne updejte.


Kakšen Pixel 5 oz. prihajajoči 5a (če se bo prodajal v EU)?
The truth is rarely pure and never simple.

PrimozR ::

Nja, point there... Petka je še na triletnem programu za updejte?

Realno se zna zgoditi, da bom trojko poganjal, dokler gre. Zdaj vsak čas dobim novo baterijo, razen tega pa telefon dela vse, kar potrebujem. Pa latest software bom imel še dobro leto, tako da eno leto ni nobene panike, tudi če ne updejtam.

WaterBoy ::

PrimozR: baterijo boš sam menjal?
Kje si jo nabavil? Jaz bi jo menjal na mojem P2

kriko1 ::

Frgazor je izjavil:

Glede na to, da je s poceni in majhnimi pixli konec...

Je oneplus nord 2 dovolj dober midrange nadomestek za piksla 4a? Ima kdo osebne izkušnje? Testi so do njega precej "prijazni".


Imel oboje. Oneplus 6T je bil kul telefon, a posodobitve so tko hitro skenslal in je imel dolocene manjse hrosce.
Sem bolj zadovoljen z Pixlom.

PrimozR ::

WaterBoy je izjavil:

PrimozR: baterijo boš sam menjal?
Kje si jo nabavil? Jaz bi jo menjal na mojem P2

Bom ja, itak sem jo verjetno poškodoval, ko sem jo (pol leta staro) prenašal v novo ohišje (zaradi menjave displeja), zdaj se je pa napihnila - v Franciji se je na dobrih 2000 metrih telefon zadaj odprl :)

Ni nek kunšt. Kupiš baterijo pa par teh tesnil za zadnji pokrovček pa je, skupaj stroška ~30 €.

Za trojko:
https://goldentech.ie/product/google-pi...
https://www.ebay.de/itm/163871731821

kmegli ::

Pozdravljeni,

se da Pixla preko Cheaper&More naročiti s katerekoli nemške spletne trgovine? Trenutno gledam Pixel 5 na https://www.gomibo.at/google-pixel-5/sc...

Hvala, lp

acookook ::

Jaz sem okoli februarja naročil prek mediamarkta 4a 5g, trgovina ki jo linkaš pa je avstrijska (c&m pa ima afaik samo nemški naslov), če živiš blizu at meje se ti splača naročiti na najbližjo at pošto (poste restante) na tvoje ime. Zaenkrat nimam podatka, če kdo ne pošilja na take naslove (imaš pa še mailbox.de)

Edit:
Poglej tale spisek, pa pošlji svoje ugotovitve, ko boš kaj naročil:Spisek trgovin katerih robo je mogoče dobiti, le preko posrednikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

kmegli ::

Sem našel potem še na nemški strani: https://www.gomibo.de/google-pixel-5/sc...

Ampak glede na to, da v roku meseca in pol pride 6-ka, resno razmišljam, da bi počakal. Kar fajn obeta po napovedih, bo sicer malo dražji ampak...

acookook ::

Aja, sry. Nisem vedel da ima trg. poslovanje v večih državah. Ja probaj naročiti, pa poročaj v tisto temo.

OK.d ::

kmegli je izjavil:

Sem našel potem še na nemški strani: https://www.gomibo.de/google-pixel-5/sc...

Ampak glede na to, da v roku meseca in pol pride 6-ka, resno razmišljam, da bi počakal. Kar fajn obeta po napovedih, bo sicer malo dražji ampak...

Polnilec pa kar ohrani od starega telefona;)
https://www.engadget.com/google-pixel-6...
LPOK.d

WaterBoy ::

Spet vsi za applom ponavljajo :)

Jerry000 ::

Prišel Pixel 5a. Zdaj ko ima IP certifikat je pa zlo mikaven telefon postal zame. Cena je pa ista kot 5, tko da ne vem kolk se splača 5a...pa še nfc verjetno nima 5a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

GupeM ::

Zakaj pa ne bi imel NFC? To imajo zdaj že vsi telefoni, celo najcenejši.

pero50 ::

zato ker ga že 3a in 4a niso imeli. Sedaj ko je 5a zunaj so mi samo olajšali odločitev, da kupim 4a naslednjega, ampak bom pogrešal active edge. Super zadeva za utišat telefon :) sicer pa 3a po dveh letih še vedno deluje bp

https://www.gsmarena.com/google_pixel_5...
specifikacije za 5a 5g, če koga zanima.

GupeM ::

pero50 je izjavil:

zato ker ga že 3a in 4a niso imeli. Sedaj ko je 5a zunaj so mi samo olajšali odločitev, da kupim 4a naslednjega, ampak bom pogrešal active edge. Super zadeva za utišat telefon :) sicer pa 3a po dveh letih še vedno deluje bp

https://www.gsmarena.com/google_pixel_5...
specifikacije za 5a 5g, če koga zanima.

Res? Preberi specifikacije še enkrat. Tako za 3a, kot 4a. Pa tudi za 5a. Pri vseh piše, da imajo NFC. Tako navadne kot XL/5G verzije.

Razen, če v specifikacijah narobe pišejo. Za 4a 5G sem pa 100 % prepričan, da ga imajo. Vsaj moj ga ima. Lahko pa da imam kakšno special verzijo?

acookook ::

4a 5g ma NFC....

GupeM ::

... pa 3a, 3a xl, 4a in 5a tudi.

pero50 ::

se posipam s pepelom. To samo pove kolikokrat sem ga uporabljal :)) V dveh letih se mi je v glavi iz wireless charging spremenilo v NFC in sem verjetno zamešal to dvoje :P

OK.d ::

:))LOL
LPOK.d

bmc521 ::

Nevem ali je to zgolj težava pixlov, ampak poglejte če tudi vam zelo veliko baterije porabi aplikacija Chrome (oziroma kateri koli brskalnik na Chromiumu, recimo Brave).
Poraba je bila tako velika, da odkar uporabljam Firefox telefon zdrži skoraj en dan več.

Jerry000 ::

Res? To sem včas uporabljal, zdaj sem se pa na chrome ful navadil

pirlo ::

bmc521 je izjavil:

Nevem ali je to zgolj težava pixlov, ampak poglejte če tudi vam zelo veliko baterije porabi aplikacija Chrome (oziroma kateri koli brskalnik na Chromiumu, recimo Brave).
Poraba je bila tako velika, da odkar uporabljam Firefox telefon zdrži skoraj en dan več.

Verjetno odvisno od tega na koliko straneh omogočiš background sync (če se to sploh da kontrolirat).

Boobiz ::

Kje je zdajle kak dober deal za 4a?

Nazadnje cirka pol leta nazaj, se mi zdi, da so bli novi (ali pa recimo 3 tedne rabljeni) 4a cenejši kot so danes? :| Govorim za ebay.de seveda.
I'm drunk, what's your excuse?

bmc521 ::

pirlo je izjavil:

bmc521 je izjavil:

Nevem ali je to zgolj težava pixlov, ampak poglejte če tudi vam zelo veliko baterije porabi aplikacija Chrome (oziroma kateri koli brskalnik na Chromiumu, recimo Brave).
Poraba je bila tako velika, da odkar uporabljam Firefox telefon zdrži skoraj en dan več.

Verjetno odvisno od tega na koliko straneh omogočiš background sync (če se to sploh da kontrolirat).


Sem poskusil vse živo, onemogočil procese v ozadju itd., ampak ni bil problem poraba baterije v ozadju. Kot da bi se nekaj stalno sinhroniziralo ja. Edino kar je pomagalo je bila ročna zaustavitev aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bmc521 ()

OK.d ::

To ste že videli, obnovljeni telefoni v BigBangu, med njimi tudi Pixel.
https://www.bigbang.si/renewd-google-pi...
LPOK.d

bmc521 ::

verjetno boljša opcija trenutno
https://www.mobileshop.eu/si/google/mob...

Boobiz ::

bmc521 je izjavil:

verjetno boljša opcija trenutno
https://www.mobileshop.eu/si/google/mob...


pa ma kdo izkušnje s to trgovino?

vse te čunga lunga, samo napol lokalizirane trgovine me ne navdihujejo z zaupanjem :D
I'm drunk, what's your excuse?

GupeM ::

Tu sem kupil Pixla 4a 5G. Brez pripomb. Garancije ali kaj podobnega mi pa še ni bilo treba uveljavljati, tako da ne vem kako je s tem.

sfaljk ::

Kupil tablico pri mobileshop.eu (plačilo po povzetju) in isti dan naročil zanjo ovitek pri Gizzmo. Bil je petek. Tablico dobil v sredo. Ovitek pa v petek (čez teden dni). V glavnem. B.P.

FireSnake ::

Pixel 5a just black se je pa konkretno podražil:
https://geizhals.eu/google-pixel-5-just...

Jaz sem dal 600 in drobiž (pa se mi je že to zdelo preveč).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jerry000 ::

Objavil si pixel 5, ki pa je prav tako drag še vedno. Bo treba ebay pogledat :)
Ampak 5a je pa kr super slišat. IP certifikat, večja baterija, edino ne vem kako je s kamero

Boobiz ::

Ob 5a 5G ne vidim smisla v ostalih modelih. Vprašanje le, če se bo overlord big G odločil, to prodajat izven USA/JPN. Kljub temu, da je samo refresh 4a 5G, naj bi bil $50 cenejši in 1 leto mlajši. Fakin cenejši je.

Medtem pa so cene 4a in 5 v EU šle samo gor, telefoni pa so stari že 1 leto oz. 1/3 mrtvi (software updates).
I'm drunk, what's your excuse?

OK.d ::

Septemberskega updejta ne bo?
LPOK.d

acookook ::

Mogoče kar 12ka.

Boobiz je izjavil:

bmc521 je izjavil:

verjetno boljša opcija trenutno
https://www.mobileshop.eu/si/google/mob...


pa ma kdo izkušnje s to trgovino?

vse te čunga lunga, samo napol lokalizirane trgovine me ne navdihujejo z zaupanjem :D

Kupil novembra/decembra galaxy tab s6 pri njih, od konca julija v garanciji,zdaj pa tale post pišem s popravljenega (mislim, da celo novega)galaxy tab-a 6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

FireSnake ::

Jerry000 je izjavil:

Objavil si pixel 5, ki pa je prav tako drag še vedno. Bo treba ebay pogledat :)
Ampak 5a je pa kr super slišat. IP certifikat, večja baterija, edino ne vem kako je s kamero


Ja, saj petko sem mislil.
Berem, a je kaj novejšega?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
31 / 70
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Hočem mali Android telefon" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32150925 (2295) Karen
»

Mobitel z zelo dobro kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
889967 (6843) Leko
»

Telefoni Pixel 7 na voljo 13. oktobra

Oddelek: Novice / Android
146421 (2681) OK.d
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410164 (7175) blackbfm

Več podobnih tem