» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
36 / 64
»»

krucymucy ::

Priporocilo za vulkanizerja ki ima goodyear?

Nimajo namrec vsi.

AnjaNja ::

Okolica?

Raindancer ::

Kdaj potem menjat gume? Vem sicer zakonsko predpisan rok (po 15. novembru morajo biti vsi 'obuti' v zimske), vendar mene zanima, če jih lahko dam gor že zdaj. Gume so nove in me skrbi, da bi se na toplem asfaltu prej uničile.

Hvala za odgovore ter lep pozdrav,

Raindancer

J.McLane ::

Menjaš ko ti najbolj ustreza, 3 dnevi po 20° ne bodo uničili gum, potem pa pride mraz, zadnji teden je ponavadi gužva, med krompirjevimi so pa kakšni dopusti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

WarpedGone ::

>> Vendar mene zanima, če jih lahko dam gor že zdaj. Gume so nove in me skrbi, da bi se na toplem asfaltu prej uničile.

Da.
Uničenje ni črno-bel dogodek ampak degradacija, ki se dogaja s časom.
Par ur vožnje pri 20 ne bo pustilo zaznavnih posledic.
Zbogom in hvala za vse ribe

Machete ::

Se kdo upa dat Apollo Aspire XP Winter XL? Autobild jih je uvrstil na visoko 4. mesto. Indijska firma, s tovarnami na Nizozemskem in Madžarskem. 2016 so začeli resneje z zimsko linijo, predvsem za EU zahteve, ker je povpraševanje veliko. Očitno jim je ratal dobra guma?
Cena je skoraj 30% nižja od prve trojice.

https://www.autobild.de/artikel/winterr...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

stara mama ::

Raindancer je izjavil:

Kdaj potem menjat gume? Vem sicer zakonsko predpisan rok (po 15. novembru morajo biti vsi 'obuti' v zimske), vendar mene zanima, če jih lahko dam gor že zdaj. Gume so nove in me skrbi, da bi se na toplem asfaltu prej uničile.

Normalno, da jih boš šel dat gor točno 14. novembra, tako kot taprav slovenc!

AnjaNja ::

jaz po praznikih pokličem vulkanizerja, pa se zmenim. Okoli 15. in potem vse tja do decembra je gužva z montiranjem gum.

Menjaš, ko ustreza tebi in vulkanizerju:)

jeropero ::

Continental TS860
vs
Dunlop Winterresponse 2

Na testu (
) je letos dunlop boljsi, je bil pa leta prej ts860 na vrhu. Zdaj imam ts850, sem zadovoljen, a so 4 sezone že mimo.

Ali pa kaj cisto drugega?

195/65/15, tako da so vse cene tam-tam in poceni, iscem pa 'best buy' za naslednja 4 leta za po ljubljani + vikend izleti tudi kam severneje.

Ganon ::

Mene Dunlopova še ni pustila na cedilu, ne zimska ne letna.

Buggy ::

WarpedGone je izjavil:

>> Vendar mene zanima, če jih lahko dam gor že zdaj. Gume so nove in me skrbi, da bi se na toplem asfaltu prej uničile.

Da.
Uničenje ni črno-bel dogodek ampak degradacija, ki se dogaja s časom.
Par ur vožnje pri 20 ne bo pustilo zaznavnih posledic.


Ker mi je pred dvemi tedni pocilo letno feltno, sem zdaj v najvecji vrocini na novih zimskih Eskimkah HP2 XL. Sicer se trudim po ovinkih iti cimbolj umirjeno a je tezka :D Edino kar me malce drzi nazaj je "cigumi efekt" balona, ko gres iz letnih 245/35/20 na zimske 225/55/17, se je pa tudi to dokaj uredilo s tem da sem iz 2.5 bara, kot so mi pumpali na servisu, pumpal sedaj na 2.9...avto ima namrec skoraj 2 toni.

...ko pridem iz sihta domov pri 25 stopinjah se prav voha gumo kako se ponovno vulkanizira :D

Kakorkoli, v mokrem zaenkrat v ovinkih pohvaljena, ko pride pa prvi mraz in se bolj mastna cesta od povozenega listja pa javim, ce je bilo narejene v tej vrocini kaj vecje skode...dobro sigurno ni.

krucymucy ::

Jaz sem narocil Goodyear Ultragrip Performance, da vidim.
Sedaj sem imel Michelin Alpin 5, edini plus je majhna obraba. V snegu so slabe, v mokrem tudi, za v suhem so pa vse zimske bolj tako.

easyrider3 ::

Jaz sem danes dobil gume Kleber Krisalp hp3 205/55r16 in kot prvo sem šel pogledat DOT 3419 kar je super samo nisem pa vesel ker piše MADE IN ROMANIA. A kdo ve kakšne se potem kaj gume narejene v Rumuniji verjetno niso dobre kot drugje.

PacificBlue ::

Pirelli ima v Romuniji tovarno, kjer eksluzivno izdelujejo gume za F1.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

easyrider3 ::

eden tukaj v tej temi je napisal da je važno kje so gume narejene ker je razlika

PacificBlue ::

Sem tudi slišal, da so gume izdelane na Slovaškem slabše kvalitete kot iz kod drugod. Nisem pa še videl,zasledil kakšega realnega testa ali dokaza, da bi to držalo.
V Romuniji ima tudi Continental svojo tovarno pnevmatik, že več kot 15 let..pomoje ravno šalabajzeri niso.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Sicer bom pa tudi jaz vzel Kleber Krisalp hp3(195 65 15). Predvsem zato, ker imajo najmanjšo obrabo in jih imam dve leti gor, potem pa menjam za nove.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

lonewolf_ ::

Jaz sem vzel Fuldo letos pa so izdelane pri nas 39. teden letos. Bomo vidli kako in kaj bo na Astri.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

DePalmo ::

PacificBlue je izjavil:

Sem tudi slišal, da so gume izdelane na Slovaškem slabše kvalitete kot iz kod drugod. Nisem pa še videl,zasledil kakšega realnega testa ali dokaza, da bi to držalo.
V Romuniji ima tudi Continental svojo tovarno pnevmatik, že več kot 15 let..pomoje ravno šalabajzeri niso.

So. Sem imel TS850 Made in Germany, super guma v vseh pogledih. Peto sezono je dajala znake da oprijem ni več to to, a se je še vedno držala. TS860 Made in Romunia polom od gume, je bila 5 let stara Fulda boljša. S TS860 se še izpred hiše nisem mogel skopat, pa imamo mogoče 3% naklona. Aja, pa to je bila tudi prva guma ki mi jo je obračalo na feltni, pa sem menjal že nekaj gum.

energetik ::

DePalmo je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Sem tudi slišal, da so gume izdelane na Slovaškem slabše kvalitete kot iz kod drugod. Nisem pa še videl,zasledil kakšega realnega testa ali dokaza, da bi to držalo.
V Romuniji ima tudi Continental svojo tovarno pnevmatik, že več kot 15 let..pomoje ravno šalabajzeri niso.

So. Sem imel TS850 Made in Germany, super guma v vseh pogledih. Peto sezono je dajala znake da oprijem ni več to to, a se je še vedno držala. TS860 Made in Romunia polom od gume, je bila 5 let stara Fulda boljša. S TS860 se še izpred hiše nisem mogel skopat, pa imamo mogoče 3% naklona. Aja, pa to je bila tudi prva guma ki mi jo je obračalo na feltni, pa sem menjal že nekaj gum.
Tega ti enostavno ne verjamem. Si oboje morda stestiral v istih pogojih? Pomislil nisi, da je morda razlika, ker je drug model gume?
Tudi jaz imam romunske TS800 in so bile odlične 6-7let. Meritve zaviranja na mokri podlagi so tudi pokazale odlične rezultate.

Daj no, kaj misliš da bo Conti kar pustil, da Romuni delajo nekaj po svoje in izdelajo zanič produkt z njihovim imenom??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

stara mama ::

DePalmo napiše slabo mnenje o gumi na Slotechu
Kup ljudi prebere njegov post.
V različnih skupinah ljudi se pojavlja debata o zimskih gumah, pa pravi Miha: Romunske Conti so menda ful slabe. Nakar se oglasi Janez: Ja, tudi jaz sem bral da so romunske gume najhujše. Mojca pa doda, da ji continental nekak ne sede., pa tud njen fant je nekje bral, da so ful slabe.
Skupina zaključi, da so romunske gume, sploh z znamko continental najslabše, kar lahko doleti vaš avto.
Skupina svoje novo znanje širi naprej po forumih, medtem ko še naprej vozijo gume, ki so prišle že z avtom.

Zato so mid-range gume necenjene, W1 pa opran bolj kot kuhinjska serveta na 95°

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

...Zato so mid-range gume necenjene


Tocno tako in kontra efekt tudi deluje, ko se neutemeljeno na podlagi (prirejenih) testov hvali dolocene brande, dostikrat cisto brez realne podlage.

V danasnjem svetu je taga polno na vsakem koraku, zato zaupas pac svoji intuiciji in znanju, ki si ga pridobil na preteklih izkusnjah.

Jaz sem ko so vsi pluval po Nexen gumah, fural zimske in letne in bil z njimi zelo zadovoljen za to kar sem placal. Sedaj, ko so celo serijsko na nekaterih novih avtih se ljudje vec ne zgrazajo nad njimi kot vcasih in jih celo probajo ter so potem navduseni...izkusnja s sihta.

buttcrack ::

Buggy je izjavil:

...zato zaupas pac svoji intuiciji in znanju, ki si ga pridobil na preteklih izkusnjah

se popolnoma strinjam, ampak problem je samo v tem, da večina kupuje gume na 4 leta in po možnosti med tem še menja avto in bog ne daj še dimenzijo, da o semi enakih pogojih ne začnem in ta stara izkušnja je potem vredna lih tolk kot w1-ovo čeblanje :D

Buggy ::

Seveda! Okoli odlocitev na podlagi lastnih izkusenj sem mislil bolj na to, da ne izlocis avtomaticno dolocenih artiklov, ker "drugi" tako pravijo in se ne zaletis kot svinja v kukuruz v nekaj kar tebi in tvoji konkretni situaciji morda ne bo ustrezalo.

Tocno to. Posplosevanje mi gre na jetra. Marsikdo se vedno govori v smislu. Mišelinke so zakon, pa ne omenja ne tipa gume, ne dimenzije ne avta na katerm bojo ne nacina voznje niti pricakovanj ki jih imas od gume. Gume se menjjajo. Vsaka firma ima v svoji ponudbi vec razredov, ki tangirajo tocno dolocene kupce. Celo guma ki se imenuje enako ima lahko drugacne performanse letos kot jih je imela 4 leta nazaj. Tukaj imas potem isto gumo ki ima lahko prilepljeno XL oznako za ojacane bocnice, RF ki je tezja in namenjena da prides se do vulkanizerja ko ti poci, razlicne hitrostne razrede in nenazadnje dimenzije....vse pa je ena in ista guma Michelin "neki". Tudi ce je guma povsem ista se bo na enem avtu obnasala super na drugem pa katastrofa...o tem govorim in o tem da so teli testi ki jih vsi pozirajo za jemat z rezervo.

Zato pa jaz cimvec gum sprobavam sam in mi dol visi kaj govorijo testi ali pa forumski znalci.

Gr8t ::

Buggy je izjavil:

Edino kar me malce drzi nazaj je "cigumi efekt" balona, ko gres iz letnih 245/35/20 na zimske 225/55/17

Uf, to je pa kar ogromna razlika, kot bi šel iz 225/40/18 na 195/65/15, se pravi za 3 dol, povečini se gre za eno dol, recimo iz 225/45/17 na 205/55/16, pa že to se precej pozna.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Buggy ::

Zal tako je. Za nase ceste je 20" feltna najvecja neumnost, ker jo bom ze drugic sedaj varil. Vedno recem zadnjic, pa sem ravno sedaj dobil spet ugodno dve 245/35/20 Pirelli PZero, ker sem stare zvozil "do konca" >:D

...sem se peljal do vulkanizerja kar nekaj casa namrec s prazno, ker sem bil besen kot ris



Naslednji avto sigurno ne bo vec takih feltn, pac prislo zraven z avtom pol se pa navadis (ovinke res tako lepo grabi) in je tezko zamenjat.

valiant ::

Danes naročil Kleber, Krisalp HP 3, 235/45 R17 97V XL na "gume-direkt"...100€ komad. Malo sem primerjal cene in rezultate testov, pa se mi je zdelo kar ugodno razmerje. Bomo videli...aja firma pa je iz Romunije, čeprav sem do zdaj že dvakrat dobil gume iz Nemčije od te firme.

WarpedGone ::

Gumedirekt so registrirani v romuniji zarad davčnih for, prodajajo gume 'od povsod'. Niso pa več najcenejši, kot 10 let nazaj.

Rezultati Autoibild 2019
Zbogom in hvala za vse ribe

Machete ::

Ali grem v zapor, če dam nehomologirane gume na avto?
Rad bi dal 215, pa imam v homo najbližje 225 ..
Me v primeru nezgode lahko zavarovalnica zaradi tega potegne za jajca?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

Probaj. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Ne resno me zanima. Ker že drugi model, ki bi ga rad dal gor ne dobim razen 215. (Gledam sedaj da bi dal blizzak 005)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

spirit ::

V primeru nesreče za katero si kriv ti, te kolikor vem lahko zavarovalnica zavrne, ker avto ni izpraven, enako kot če bi bil pijan. Ne vem kako je če nisi kriv ampak mislim, da če ugotovijo to da si imel nehomologirane gume imaš lahko tudi težave. Ali homologiraj ožje gume, ali pa kupi širše, jaz osebno se s tem ne bi igral.

WarpedGone ::

Dokler bo vse ok, bo vse OK.
Če naletiš na dost tečnega policaja, ti lahko prepove nadaljno vožnjo zaradi tehnične neustreznosti in zapletni tablice.
Če pride do karambola in pogledajo tudi gume, bo nezavarovanje tvoje odgovornosti neveljavno i.e. vsi stroški in odškodnine grejo iz tvojega žepa.

Kakršenkoli profit nehomologirianih dimenzij izpuhit v trenutku.
Zbogom in hvala za vse ribe

feryz ::

A s feltnami vred? Ker drugače verjetno ne gre.

Če naletiš na fajn policaja, boš ob tablice. Plus veliko stroškov boš dobil gratis zraven.

J.McLane ::

Machete je izjavil:

Ali grem v zapor, če dam nehomologirane gume na avto?
Rad bi dal 215, pa imam v homo najbližje 225 ..
Me v primeru nezgode lahko zavarovalnica zaradi tega potegne za jajca?


Kakšna je celotna dimenzija?

Če imaš original feltne se odpravi na tehničnega in skušaj homologirat za 50€ novo dimenzijo, pa veliko sreče :)) ...meni je uspelo.

Sicer pa 225 in 215 ni samo razlika v širini gume ampak ima 215 tudi manjši premer, za koliko? Boš moral napisat celo dimenzijo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Machete ::

Iščem 225/55/16.
Ok, nima veze, ni vredno se zafkavat, bom proval dobit ustrezne. Ne gre se za par evrov, samo tisto kar iščem ni na zalogi.
Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Sem vzel Blizzak 001. 005 isto ni v 225.
Če tam od aprila naprej ne bom več vsakodnevno shitpostal, potem ne kupovat teh gum.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

DePalmo ::

energetik je izjavil:

DePalmo je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Sem tudi slišal, da so gume izdelane na Slovaškem slabše kvalitete kot iz kod drugod. Nisem pa še videl,zasledil kakšega realnega testa ali dokaza, da bi to držalo.
V Romuniji ima tudi Continental svojo tovarno pnevmatik, že več kot 15 let..pomoje ravno šalabajzeri niso.

So. Sem imel TS850 Made in Germany, super guma v vseh pogledih. Peto sezono je dajala znake da oprijem ni več to to, a se je še vedno držala. TS860 Made in Romunia polom od gume, je bila 5 let stara Fulda boljša. S TS860 se še izpred hiše nisem mogel skopat, pa imamo mogoče 3% naklona. Aja, pa to je bila tudi prva guma ki mi jo je obračalo na feltni, pa sem menjal že nekaj gum.
Tega ti enostavno ne verjamem. Si oboje morda stestiral v istih pogojih? Pomislil nisi, da je morda razlika, ker je drug model gume?
Tudi jaz imam romunske TS800 in so bile odlične 6-7let. Meritve zaviranja na mokri podlagi so tudi pokazale odlične rezultate.

Daj no, kaj misliš da bo Conti kar pustil, da Romuni delajo nekaj po svoje in izdelajo zanič produkt z njihovim imenom??

Ko so TS860 prišle na trg, je ravno bila aktivna tema o teh gumah na avtomobilizmu ker je Continental oglaševal prodajo. Zanimivo je bilo to da mi je nekaj ljudi pritrdilo moji izkušnji: če so nemške, so gume vrhunske, iz ostalih držav pa povprečne ali celo slabe.

Kar se pa tiče "testiranja v istih pogojih". Obe gume so bile kupljene nove, DOT manj kot pol leta od izdelave do montaže na avto, avto je bil isti, ista dimenzija, isti hitrostni razred.
- TS850 so videle hribe, doline, AC (dvakrat 190 pa čeprav je bila oznaka T), zvožen sneg, svež sneg, plundro, mokro cesto, suho cesto, nalive in vročino (pač pozna pomlad). Enkrat celo ledeno cesto v hrib, ker me je zanimalo koliko daleč bom prišel n sem prilezel kar daleč, glede na pogoje ki so pa bili cca. 2 cm živega ledu. Guma vrhunska v vseh pogledih in sem bil prepričan da bom od takrat dalje kupoval samo Continental.
- TS860 so videle suho cesto, mokro cesto (oprijem še kar, ni pa bilo to to), nato sem jih peljal centrirat vsaj petkrat, tudi na test deformacije ker je nekaj bilo z njimi narobe. Nato smo ugotovili da se mi na feltnah obračajo ... Se je situacija umirila dokler ni prišel prvi sneg, tam je bil pa oprijem tako katastrofalno zanič da sem bil šokiran. In ja, dejansko sem imel probleme s speljevanjem na skoraj ravnem terenu, tako da ko je zapadel sneg, sem raje ostal doma, naslednje gume sem pa kupil Goodyear UG9.

In ja, so bile drug model, naslednice TS850 in se predvideva da naj bi gume bile še boljše ...

Dopuščam možnost da je prišlo do napake v proizvodnji, ampak da bi jih snel z avta in poslal nazaj na reklamacijo ni bila opcija, ker bi vmes moral kupiti še en komplet. Sem bil pa zelo razočaran nad "premium" gumo in dvomim da jih bom še kdaj kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

J.McLane ::

Machete je izjavil:

Sem vzel Blizzak 001. 005 isto ni v 225.
Če tam od aprila naprej ne bom več vsakodnevno shitpostal, potem ne kupovat teh gum.


Sem jih imel 4 leta, na koncu čez poletje, še vedno se je dobro držala v dežju, naj ti dobro služijo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Buggy ::

@DePalmo: jaz pa ti celo verjamem. Sem imel pred leti, ko je bila Continental kot vedno na prvem mestu med zimskim TS830P s tem da so bile se celo M0 (naj bi bilo to serijska vgradnja...ker sem po murphyju po dveh tednih eno na zebelj zapeljal in je nisem nasel). DOT eno leto star in se 7mm profila! Navadne Conti TS830 so takrat zele slavospeve po vseh testih, jaz pa z mojo TS830P (naj bi bila performance ista guma v vecji dimnziji) pa sem po snegu (takrat se FWD avzo) ostal na hribovitih predelih, kjer sem z Savo sel gor kot za salo.
Dopuscam seveda moznost razlicnih vremenskih pogojev..sneg zna bit zelo razlicen. Lahko je tezek in lamele zapaca, lahko je pod snezno zaplato ledena podlaga, lahko je tistih 20cm suhega snega na cesti in pac deluje kot pesek v puscavi. Dejstno je bilo, da je bila guma v snegu katastrofa. Ker sem iz takih lepih neokrnjenih koncev ;), kjer pluzijo ce se jim pac zdi je bilo to odlocilno a bom otroke lahko pripeljal domov ali pa bo avto obstal sredi ozkih zapluzkov sredi ovinkastih hribovitih cest, mi pa pesakal do bajte, vmes pa se poslusal zeno ker lejmer sem :D

BTW: trenutne Sava Eskimo HP2 XL 225/55/17 so DOT 3519 in made in Germany

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

DrSergioDJ ::

Je kdo sprobal Dunlop Wintersport 5? Gledam v dimenziji 205/55/16. Prejšnja leta sem imel Savo in kasneje UG9, pa bi malo menjal :)
...

Raindancer ::

@ DrSergioDJ: Poskusi na temle. Je bil eden mojih glavnih informatorjev pri nakupu.

Vpišeš svojo dimenzijo, daš proizvajalca in model, potem pa ti jo uporabniki ali pohvalijo ali pograjajo. Imaš tudi karakteristike v procentih. Pa se odloči.

Veliko varnih kilometrov,

Raindancer

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

DrSergioDJ je izjavil:

Je kdo sprobal Dunlop Wintersport 5? Gledam v dimenziji 205/55/16. Prejšnja leta sem imel Savo in kasneje UG9, pa bi malo menjal :)


Jaz imam na Insigniji 215/60/16. V redu guma je,zgrešiti ne moreš. Vendar za v sneg mi ga Sava še vedno zmaga. Skoraj vsepovsod sem prilezel z njo. Letos sem četrto in zadnjo sezono na WS5, nato grem nazaj na Savo.

Na prejšnjem avtu sem imel WS4D in mi je bilo komično, da nisem prišel z novimi Dunlopkami v naš klanec, tast pa pred menoj z 6 let starimi Sava S3. Tudi jaz sem imel prejšnja leta na tistem avtu S3 in nikoli nisem imel težav. Zato lahko zgornje trdim. Na obeh gumah sem se počutil enako varen v ostalih vremenskih pogojih, res pa, da ne dirkam čez ovinke.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zobnik ::

Rabljene sem vzel 14 col, še 7mm profila GY ultra grip9 za 50 evrov vse 4. Vožene dve zimi.
Avto ni vreden nič, mogoče 300 evrov (plinski).

stjan ::

Če si doma v primorju tako ne rabiš zimskih gum, razen po zakonu.

Vse teste gum delajo z novimi gumami, ki so še nerabljene in imajo cele robove. Kako se guma obnaša ko je rob posnet?
Kar nekaj let nazaj mi je vukanizer razložil, da je guma skoraj neprimerna, ko je rob posnet, pa mu nisem verjel, dokler nisem s službenim avtomobilom obstal na klancu na 5 cm novega snega. Gume so bile zimske, stare 2 ali največ 3 leta, profil na tekalni površini je bil pa skoraj ves, robovi so bili res malo zradirani, samo oprijema ni bilo nobenega.

D3m ::

Evo včeraj menjal celoletne Michelin CC+ za nove CC+.

Stare so zdržale 2 leti oz. cca. 60.000 km.
|HP EliteBook|R5 6650U|

stjan ::

Moje Mišelinke cc+ so stare eno leto, upam da bodo še kakno zdržale, res pa naredim ca 15k km na leto.
Pozimi nisem imel problemov, na mokrem se dobro držijo, v suhem so malo smešne, verjetno je pa to tudi odvisno od avtomobila.

D3m ::

Astra K SportsTurer 136 PS. 205/55 R16

Slabe so postale zadnjih par mesecev. Obrati v prazno ob hitrem speljavanju. Na mokrem je zanašalo.

Sem zadovoljen, da so zdržale toliko časa.

Dal sem 71 EUR/kom za te sedaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

energetik ::

Evo, spet sem šel delat zavorni test z zimskimi na mokri podlagi. Odločiti sem se namreč moral, ali nabaviti nove zimske ali ne.
Pogoji: popolna ravnina, povprečen moker in spran asfalt, 12°C, Continental TS800 185/65/14 s 5-6mm profila, prevoženih že kar 7 zimskih sezon.

Presenečeno ugotovim, da še vedno ustavljajo s povprečno 0,8 G-ja, toliko kot pri testiranju 4 leta nazaj (rdeča črta je povprečenje na 100ms). Za tiste, ki ne vedo, 1G spravi skupaj dobra letna guma na suhem asfaltu (1G pomeni 39m zavorne poti od 100km/h).

Torej glede na rezultate ostajajo na feltnah še 8 sezono.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Respect.
Pomislek je le relativna visoka temperatura, ponovi vajo ko bo bliže nuli.
Zbogom in hvala za vse ribe
««
36 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45155985 (996) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712826 (10476) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777467 (48249) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297272 (69685) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623740 (19594) Domobrancek

Več podobnih tem