» »

Smo že na 98 smrtnih?

Smo že na 98 smrtnih?

Temo vidijo: vsi
««
7 / 17
»»

Invictus ::

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Spet neka službena vozila z dirkači.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SuperVeloce ::

v šaleku čez tole križiše je katastrofa, pešci redno "letijo" brezglavo čez cesto. če kdo ne verjame solatku, da pešci niti malo ne skrbijo za svoje življenje, lahko pride na eno kavico k meni in opazujema z balkona :). potreben je nadhod, ker je na drugi strani (regionalne) ceste avtobusna. redno nastradajo pešci, zanimivo pa, da če bi bil glavni krivec hitrost, bi se dogajale tudi hujše nesreče zaradi vsakodnevnega izsiljevanja.. pa je teh začuda zelo malo, oz jih praktično ni, saj bi pričakoval dnevno kup zverižene pločevine
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::


in od kod tebi, da so krivi dirkači?


Vidim jih na cesti vsak dan. Plus, kombi, verjetno slubeno vozilo, bi ti najraje zapeljal v prtljaznik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Invictus ::

Službena vozila so najbolj nevarna.

Ko vidiš kako razne pošte, DHL, DPD vozijo, se ustrašiš zase.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

daj no daj, solatko že 10 strani razlaga o tem kako varni in sposobni so profesionalni vozniki.

scipascapa ::

Invictus ::

St235 je izjavil:

daj no daj, solatko že 10 strani razlaga o tem kako varni in sposobni so profesionalni vozniki.

To so študenti, ki se jim mudi na pir...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jalovec09 ::

Se strinjam razne službena vozila kombiji so dirkači.

Dr_M ::

St235 je izjavil:

daj no daj, solatko že 10 strani razlaga o tem kako varni in sposobni so profesionalni vozniki.



So ja, po izanki zjutraj, ko ti se nic ni jasno, prehiteva bel kombi 500m dolgo kolono, ti pa nasproti samo debelo gledas. Zelo sposobno, mnogo profesionalno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

St235 ::

Predvsem pa varno. Je profesionalni voznik. Tako, da kar brez panike. To se samo nesposobnemu laiku kot si ti zdi nevarno. Ima kombi v tretji, tako da če treba se lahko tudi teleportira.

WarpedGone ::

Pri ~300k prevoženih sem bil točno enkrat v situaciji, ki bi se skorajda ubil.
Nasproti po mojem pasu mi je pripeljal profesionalni voznik - policaj, brez sirene in luči, je prehiteval meni nasproti vozeč kombi v nepregledni situaciji.
GTFO z utrujanjem kako katerakoli skupina ljudi ali posameznik vozni varno per se.
Vključno z vami v prvi osebi.
Zbogom in hvala za vse ribe

MrStein ::

Saj se ve, kdo je koga povozil in se lahko statistika naredi.
(pa ne tisto "vzrok: neprilagojena hitrost")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jalovec09 ::

Naše ceste niso zato da se fura 90-100km/h izven naselja. V zadnjih 15 letih se ni nič vlagalo.

solatko ::

Kje ste prebrali, da sem razne dostave, poštarje, kombije gradbenih firm, štel med profi in dobre voznike?
Lakotnik, kot pravnik, ki se zapiči v vsako narobe postavljeno vejico, bi to lahko videl.
Pri reševalnih vozilih profesionalcev ni več, so medicinski tehniki s hitrim tečajem varne vožnje, pri policiji pa je samo nekaj procentov odličnih voznikov in motoristov, ostali pa so malo boljši od povprečja, kar se vidi, ko morajo izvest kakšno hitro akcijo, je skoraj vedno zbit policijski avto.

Današnji dve nesreči, sta obe na račun tega, da pešci ne skrbijo za svojo varnost. Zanašajo se na prednost prehoda za pešce in če jih voznik ne vidi, so prednost sicer imeli, ampak jim kaj dosti ne pomaga.
Kolikor sem slišal na radiu, je bil eden od voznikov pod vplivom opojnih substanc, noben od njiju pa baje ni prekorail predpisane hitrosti.
Vidljivost je bila zjutraj res v k...u, pa temna oblačila, črna marela, mokre šipe in zagledaš pešca na nekaj m.
Vozniki kombijev niso profesionalni vozniki, če prav si s tem delom služijo kruh in veliko jih s temi škatlami dejansko vozi hitreje, kot nekdo s športnim avtom s 300KS+.
Redki od njih pa so sploh usposobljeni za to.

Vi dejansko ne ločite dobrih voznikov od hitrih voznikov, razlika pa je taka, kot med slabim kirurgom in odličnim kirurgom.
Delo krepa človeka

Mehmed ::

solatko je izjavil:

ostali pa so malo boljši od povprečja, kar se vidi, ko morajo izvest kakšno hitro akcijo, je skoraj vedno zbit policijski avto.


Verjetno ker so njihovi avti drek pa drugace kot to ne bodo prisli do novih.

solatko ::

Kar pojdi na kakšno licitacijo odpisanih vozil, pa boš videl v kakšnem stanju so, navkljub rednemu in izrednemu servisiranju. Če daš avto ovcam v roke, lahko pričakuješ kaj?
Včasih so v kadetnici v treh letih naredili odlične voznike, odlične motoriste in dosti usposobljene miličnike.

Včasih so se za službena vozila na dražbah tepli ali pa so jih pokupili že kar zaposleni na MNZ, tudi sam sem prišel do skoraj novega BMW R65S, po taki poti, ko je policist zapeljal na fišen asfalt in mu je odtrgalo prednje vilice, ostali del motorja je bil pa star dorbri 2 leti
(1970, letnik 1968), storšek popravila je bil okoli 3kDEM, cena odpisanega motorja pa 500DEM. Po dveh letih sem dobil za motor 10kDEM, pa kupec mi ga je skoraj izpod riti spulil.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

jalovec09 je izjavil:

Naše ceste niso zato da se fura 90-100km/h izven naselja. V zadnjih 15 letih se ni nič vlagalo.
Varna hitrost je 60-70 maks, so pa izjeme, kjer lahko greš do 80, 90 je znanstvena fantastika lastnikov zjahanih vozil in praznih glav.

solatko ::

Aston_11 - Varna hitrost je 5km/h, vse kar je hitreje, je tvoja fikcija varnosti.
Zame je varna vožnja do 200 in malo čez, od tam naprej je kriza.:))
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

Jaz sem zadovoljen med 80-90, na AC 110-130, desni pas. Na levem mi 200 avto ne stegne, niti tega nočem.

solatko ::

Dokaz, da je varno - še vedno sem živ.>:D
Delo krepa človeka

Dr_M ::

Dokler ni premicnih ovir na cesti, je vsaka hitrost "varna".
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Aston_11 ::

Recimo danes: n avtomobilov, n>1000, od tega niti en ni vozil z enako hitrostjo kot drugi, dež, običajen kaos. Vsi, ki so vozili hitreje od najpočasnejšega, so šteli ta počasnega za oviro, in tako dalje do ta hitrega, ki je štel vse za oviro. Med seboj so se ovirali, videli itak nič (znaka za dež ni bilo), vozili so kot po suhem oziroma megli. Kaj ti tu pomaga 200+, +1, klicaj in ne vem še kaj, ko pa smo se ostali (3 kom) skrivali za kamionom, kjer je bilo približno varno in smo uspeli imeti celo ustrezne varnostno razdalje in na 30 km AC uspeli iti mimo parih kamionov, ko se je na levi strani naredilo dovolj prostora, ki bi se mu reklo varen, za iti mimo tovorjnjaka. Itak, dež, slaba vidljivost, primerna hitrost orkog 100. Pa imamo pametnjakoviča zgoraj, ki pravi, da če ne moreš iti 110, da nisi sposoben. IQ mi še dela, njemu ne.

St235 ::

solatko je izjavil:

Kje ste prebrali, da sem razne dostave, poštarje, kombije gradbenih firm, štel med profi in dobre voznike?
Lakotnik, kot pravnik, ki se zapiči v vsako narobe postavljeno vejico, bi to lahko videl.
Pri reševalnih vozilih profesionalcev ni več, so medicinski tehniki s hitrim tečajem varne vožnje, pri policiji pa je samo nekaj procentov odličnih voznikov in motoristov, ostali pa so malo boljši od povprečja, kar se vidi, ko morajo izvest kakšno hitro akcijo, je skoraj vedno zbit policijski avto.


Z drugimi besedami je edini še živeči profesonalni velesposobni in na fiziko odporen voznik, naš predragi solatko... Samozavest serijsko, zdrava pamet žal ne.

solatko ::

Lakotnik29 - Dobro veš kaj mislim, pa moraš mal podjebavat. Razlika je med policistom in voznikom provide, med voznikom ministra ali drugih funkcionarjev in med protokolarnimi vozniki spremstva,......
Včasih je bilo za voznika reševalnega vozila potrebno - profesionalni voznik avtobusa - najmanj 3 leta in posebno usposabljanje za vožnjo vozil s prednostjo.
Danes je potreben - medicinski tehnik z opravljenim izpitom B in dodatnim usposabljanjem.

Se ti ne zdi, da je razlika ogromna.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:

Pa imamo pametnjakoviča zgoraj, ki pravi, da če ne moreš iti 110, da nisi sposoben. IQ mi še dela, njemu ne.

Saj res nisi.

Malo dežja, pa je na cesti pravi kaos, ker vsi mislijo da jih bo ven vrglo na ravnem ovinku. In potem se taki drekači še spravijo prehitevat. Ravno včeraj, ob dežju, je avtobus prehiteval avto na avtocesti. Pa je avtobus vozil po pravilih, se pravi 100km/h.

Slaba vidljivost ob dežju? Samo kadar je res naliv. Ostalo je isto... Kupite raje boljše gume, ne pa kitajskih za 15 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Slaba vidljivost ob dežju? Samo kadar je res naliv.
Bedarija. Vsak avto za sabo dela vodno zaveso.

Invictus je izjavil:

Ostalo je isto...
Drek je isto, če tisti, ki vozi za takim avtom, ne vidi popolnoma nič, še večji drek pa je, ker tile sposobni pametnjakoviči naredijo kolono 5 ali več vozil in tako vozijo s hitrostjo _ name it_vse sem že videl. Lahko edino še kaj posnamem, da bo bolj plastičen prikaz in da boste lažje zagovarjali idiote. Ta sposobne, očitno.

Invictus je izjavil:

Kupite raje boljše gume, ne pa kitajskih za 15 EUR.
Continentalke, letne, nove, pa še vedno ne omogočajo, da bi videl skozi vodno zaveso, ki je po tvojem očitno nekaj, kar se zgodi samo ob nalivih (ki pa so včeraj mimogrede kar bili), niti ne omogočajo, da divjaš kot ena mona brez varnostne razdelje. Dober klub ste, vas član z nekim kliotom je danes mimo šole pičil kot idiot.

Invictus ::

Če te moti vodna zavesa, potem si preblizu. Varnostna razdalja, halooo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Niso še vzeli, da je potrebno v dežju povečat varnostno razdaljo in ne prav veliko znižat hitrosti, razen takoj, ko prične rositi, po dolgi suši. Pri nas večina voznikov, ob dežju, vozi 20-30%-ov počasneje, brez izjeme, na prekratki varnostni razdalji.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Če te moti vodna zavesa, potem si preblizu. Varnostna razdalja, halooo...

Bahahahaha.... jaz teh težav nimam, ker enostavno me ni tam, kjer bi to bilo. Niti ne rabim idiota v riti, ki bi vozil v moji zavesi.

solatko je izjavil:

Niso še vzeli, da je potrebno v dežju povečat varnostno razdaljo in ne prav veliko znižat hitrosti, razen takoj, ko prične rositi, po dolgi suši. Pri nas večina voznikov, ob dežju, vozi 20-30%-ov počasneje, brez izjeme, na prekratki varnostni razdalji.
Se strinjam. Brez varnostne razdalje vozijo bolj ali manj zmeraj, dež in megla nista nobena izjema. In potem da bi vozil na maks omejitvi.... saj se ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

krneki0001 ::

Včeraj je bilo 118 nesreč, 2 s smrtnim izzidom. Pa sneg še ni začel padat. Kaj bo šele potem, ko bo sneg na cestah?

solatko ::

Je bil pač dež, ko bo sneg, bo situacija boljša, ker bodo vsi vozili max 40km/h.
Delo krepa človeka

scipascapa ::

nebivedu: to govoriš o 2 pešcih?

krneki0001 ::

Ja, 2 zbita pešca na prehodih za pešce.

solatko ::

Ki bi bila živa, če bi se jima ljubilo pogledat ali je prečkanje varno.
Enemu sta se bližala celo dva avtomobila, z leve in desne (odbilo ga je na vozilo, ki je peljalo v nasprotno smer) in verjetno za njima prazno, glede na to, da ni kaj dosti izjav prič.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bluefish ::

Na alkoholiziranega voznika si pa prikladno pozabil.

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

Ki bi bila živa, če bi se jima ljubilo pogledat ali je prečkanje varno.
Enemu sta se bližala celo dva avtomobila, z leve in desne (odbilo ga je na vozilo, ki je peljalo v nasprotno smer) in verjetno za njima prazno, glede na to, da ni kaj dosti izjav prič.


Pešci so kure, brez možganov in skačejo povsod naokoli. Vendar pa imaš ti ubijalski stroj pod nadzorom in ti moraš s tako primerno hitrostjo pripeljat mimo prehoda za pešce, da lahko avto ustaviš, če kdo stopi na prehod za pešce. Voznika sta v obeh primerih kriva, ker nista prilagodila hitrosti vožnje in ker nista predvidevala, da bodo kure stekle na cesto. Konec debate.

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

bluefish je izjavil:

Na alkoholiziranega voznika si pa prikladno pozabil.

ojoj. Tisti pijani ni nikogar povozil do smrti... kaj ima to veze z nesrečo v Velenju?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

bluefish ::

Aja, važno, da ga ni do smrti. Jaki standardi.

SuperVeloce ::

krneki0001 je izjavil:

solatko je izjavil:

Ki bi bila živa, če bi se jima ljubilo pogledat ali je prečkanje varno.
Enemu sta se bližala celo dva avtomobila, z leve in desne (odbilo ga je na vozilo, ki je peljalo v nasprotno smer) in verjetno za njima prazno, glede na to, da ni kaj dosti izjav prič.


Pešci so kure, brez možganov in skačejo povsod naokoli. Vendar pa imaš ti ubijalski stroj pod nadzorom in ti moraš s tako primerno hitrostjo pripeljat mimo prehoda za pešce, da lahko avto ustaviš, če kdo stopi na prehod za pešce. Voznika sta v obeh primerih kriva, ker nista prilagodila hitrosti vožnje in ker nista predvidevala, da bodo kure stekle na cesto. Konec debate.

Me zanima, če se pelješ po regionalki (kjer je čez prehod omejitev 60 ali 70 recimo) s 5km/h... mogoče moraš pa kaj takšnega doživeti, da boš občutil na svoji koži avtomatsko krivdo. Upam le, da bo prvič ta "brezglava kura" le kakšna srna..

bluefish je izjavil:

Aja, važno, da ga ni do smrti. Jaki standardi.

Ne standardi, v tem pogovoru je problem le bralno razumevanje in obračanje sebi v prid...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

SuperVeloce je izjavil:

Me zanima, če se pelješ po regionalki (kjer je čez prehod omejitev 60 ali 70 recimo) s 5km/h... mogoče moraš pa kaj takšnega doživeti, da boš občutil na svoji koži avtomatsko krivdo. Upam le, da bo prvič ta "brezglava kura" le kakšna srna.


Srne pa res hodijo čez prehode za pešce, ja.

Govorimo o tem da sta v enem dnevu 2 pešca umrla na prehodu za pešce in ne na regionalki, je bilo kr va naselju, kjer je omejitev 50km/h.
In če veš, da je problematičen prehod za pešce, potem malo zmanjšaš hitrost. Pri 30km/h ni nujno da bo "kura" umrla.

solatko ::

Zjutraj, mrak, dež, verjetno temna oblačila, malo slabši brisalci in je v bistvu vse odvisno od pešca, ki pa pod marelo vidi, če pogleda. Kombija nista bila brez luči.
Seveda sta v vsakem primeru kriva voznika, ampak mrtvemu to ne pomaga kaj dosti.
Pa tako malo je treba, da ustaviš svojo rit za nekaj sekund.

Bo pa pri eni nesreči problematično ugotovit ali je peška še živa priletela v drugi avto, ker tudi ta ni stal pred prehodom za pešce?
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

jazjaz51 ::

@nebivedu - v Mengšu karambol mi bil na prehodu ampak cca 50m prej - a je zato še vedno kriv šofer?

solatko ::

Če je bilo izven, ni nujno, da je kriv voznik. V medijih piše, da je bilo na prehodu.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Ja.

SuperVeloce ::

krneki0001 je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Me zanima, če se pelješ po regionalki (kjer je čez prehod omejitev 60 ali 70 recimo) s 5km/h... mogoče moraš pa kaj takšnega doživeti, da boš občutil na svoji koži avtomatsko krivdo. Upam le, da bo prvič ta "brezglava kura" le kakšna srna.


Srne pa res hodijo čez prehode za pešce, ja.

Govorimo o tem da sta v enem dnevu 2 pešca umrla na prehodu za pešce in ne na regionalki, je bilo kr va naselju, kjer je omejitev 50km/h.
In če veš, da je problematičen prehod za pešce, potem malo zmanjšaš hitrost. Pri 30km/h ni nujno da bo "kura" umrla.

Ne me farbat no, če sem par postov nazaj omenil, da je to križišče, ki ga vidim z balkona... Omejitev čez križišče je 60, izven 90. Regionalna cesta. Tudi če je pripeljal pod omejitvijo (oziroma že zaviral na manj), je peško zbil z levim(!) delom vozila, ker je letela dobesedno pred njim čez cesto, odbilo jo je v avto, ki je pripeljal nasproti. Če padeš pod avto, ti tudi 30kmh ne pomaga. Zato sem te spraševal, če pelješ s 5km/h v takšnem primeru (ker vem da ne).

Pešci so tam nadpovprečno številčno problem, ker ljudje dobesedno tečejo zjutraj na drugo stran, kjer je avtobusna postaja. Folk se zbudi 10min preden pride avtobus, potem pa maraton, da bus ne zamudiš. Ker ni semaforja, je treba praktično izsiljevati avtomobile, ker drugače ob koloni, ki se vije iz SG, čakaš po več minut. Ravno tako avtomobilom iz Šaleka se je precej težko vključiti, oziroma se lahko precej načakaš ob tej uri, ali recimo ob 7.30, ko je drugi val. Gužva oziroma gosta nepretrgana kolona je itak non-stop na tej regionalki ob teh jutranjih urah. Če ob meni stoječi pešec kar naenkrat leti čez cesto med avtomobili, kot bi gledal kakšne posnetke iz Indije, potem brez skrbi, da vem kako to izgleda v praksi. Jaz sem ponavadi samo debelo gledal (ali na nogah ali z avta), po pravici je čudež, da tam ni tedensko kdo mrtev. Ti si prepričan, da je voznik divjal, jaz pa vem iz prve roke, da nekatere "kure" dobesedno skačejo na havbe. Ko ravno pripelje avtobus in ga zagleda, je cela žurka

lokacija, smer SG->Velenje
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Potem je problem križišče, ne pa vozniki in pešci. Hitro težit županu, da si postavi en, za prohodnost celo koristen, spomenik v obliki krožišča...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

SuperVeloce je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Me zanima, če se pelješ po regionalki (kjer je čez prehod omejitev 60 ali 70 recimo) s 5km/h... mogoče moraš pa kaj takšnega doživeti, da boš občutil na svoji koži avtomatsko krivdo. Upam le, da bo prvič ta "brezglava kura" le kakšna srna.


Srne pa res hodijo čez prehode za pešce, ja.

Govorimo o tem da sta v enem dnevu 2 pešca umrla na prehodu za pešce in ne na regionalki, je bilo kr va naselju, kjer je omejitev 50km/h.
In če veš, da je problematičen prehod za pešce, potem malo zmanjšaš hitrost. Pri 30km/h ni nujno da bo "kura" umrla.

Ne me farbat no, če sem par postov nazaj omenil, da je to križišče, ki ga vidim z balkona... Omejitev čez križišče je 60, izven 90. Regionalna cesta. Tudi če je pripeljal pod omejitvijo (oziroma že zaviral na manj), je peško zbil z levim(!) delom vozila, ker je letela dobesedno pred njim čez cesto, odbilo jo je v avto, ki je pripeljal nasproti. Če padeš pod avto, ti tudi 30kmh ne pomaga. Zato sem te spraševal, če pelješ s 5km/h v takšnem primeru (ker vem da ne).

Pešci so tam nadpovprečno številčno problem, ker ljudje dobesedno tečejo zjutraj na drugo stran, kjer je avtobusna postaja. Folk se zbudi 10min preden pride avtobus, potem pa maraton, da bus ne zamudiš. Ker ni semaforja, je treba praktično izsiljevati avtomobile, ker drugače ob koloni, ki se vije iz SG, čakaš po več minut. Ravno tako avtomobilom iz Šaleka se je precej težko vključiti, oziroma se lahko precej načakaš ob tej uri, ali recimo ob 7.30, ko je drugi val. Gužva oziroma gosta nepretrgana kolona je itak non-stop na tej regionalki ob teh jutranjih urah. Če ob meni stoječi pešec kar naenkrat leti čez cesto med avtomobili, kot bi gledal kakšne posnetke iz Indije, potem brez skrbi, da vem kako to izgleda v praksi. Jaz sem ponavadi samo debelo gledal (ali na nogah ali z avta), po pravici je čudež, da tam ni tedensko kdo mrtev. Ti si prepričan, da je voznik divjal, jaz pa vem iz prve roke, da nekatere "kure" dobesedno skačejo na havbe. Ko ravno pripelje avtobus in ga zagleda, je cela žurka

lokacija, smer SG->Velenje



Če je slabo poštimana zadeva, naj pa občina plača zato ker ni porihtala zadev.

solatko ::

Pri nas ne more bit kriv drugi, kot udeleženci prometa - cestna podjetja, še manj pa nartovalci nevarnih odsekov. Imaš v zakonu - hitrost moraš prilagoditi razmeram na cesti.
Delo krepa človeka

scipascapa ::

Ne razumem, zakaj imamo v SLO toliko veliko prehodov in skoraj nič podhodov/nadhodov, izboljša se pretočnost prometa, potrebno manj semaforjev, pešči so varni.
Raje se gre v drugo smer, gremo čim več prehodov, čim več semaforjev, saj se s tem ustvarja "posel". Enako velja za križišća. Vse preveč je srečanj z nasproti vozečemi, premalo pretočnosti, premalo spiral/deteljic - kako se jim reče? Promet bi moral biti čim bolj dinamičen/v eno smer, ne pa vse prepleteno. Zakaj mora avto v krožišče do konca, če bi lahko že prej bil izvoz za desno recimo? AC, prekleto preveč je tovornjakarjev, zakaj ni v AUT problem?

krneki0001 ::

V avstriji ni problema s tovornjaki, ker zahtevajo bolj čiste kamione, tega pa romuni še nimajo.
««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421455 (18808) Mavrik
»

Držanje pravil po cestah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38864467 (56187) BigWhale

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48677172 (69872) Gandalfar

Več podobnih tem