» »

Kje tankati benz?

Kje tankati benz?

1
2
3 4

m0LN4r ::

smacker je izjavil:

Osebno se izogibam manjših lokalnih pump, mi je po tankanju na eni avto cukal pa nardil sem 50km manj s taknkom. Na večjih, bolj obiskanih je vse isto sranje. Večina tankam na Petrolu, ker je bolj na moji poti, nimam pa nobenih predsodkov pred OMV. Mola se raje izogibam, ostali pa so mi čisto iz poti. Točim 95.

Ves zakaj je meni avto cukal ?

Preden das cev v avto jo obrni proti tlom da stece ven kondenz/vlaga. Na crpalkah kjer ni guzve in je mrzlo vlazno vreme, vcasih prtece ven skor deci vode.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

popster ::

Preden das cev v avto jo obrni proti tlom da stece ven kondenz/vlaga. Na crpalkah kjer ni guzve in je mrzlo vlazno vreme, vcasih prtece ven skor deci vode.


A da povzročiš izliv goriva na tla?

m0LN4r ::

AFAIK:
Nemci so delali teste med navadnim dizlom in premium dizlom (oz. max ipd. imena) vsi testi so pokazali, manj saj, emisij, vec prevozenih km in vec navora v nizjih obratih. Med najboljse so najpogosteje omenjali Aral.
Sam sem tudi probal, ker se vozim vsak dan po isti relaciji in glej ga foro v 4. prestavi pr (tempomat) 50kmh je motor tisje predel z tem gorivom.

popster je izjavil:

Preden das cev v avto jo obrni proti tlom da stece ven kondenz/vlaga. Na crpalkah kjer ni guzve in je mrzlo vlazno vreme, vcasih prtece ven skor deci vode.


A da povzročiš izliv goriva na tla?

Ni treba stiskat gumbeka in vem, da je ponavadi par kaplic goriva not, za tistim ki cev hitro gor obesijo.
V mojem primeru sem v zadevo pomocil prste in povohal in je bila kr voda, brez vonja, cist normaln kondenz nabran od hladne cevi.
Sej ni treba verjet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

Primerjavo med slovenskim in avstrijskim bencinim smo enkrat delal s podatki iz petrola in ene avstrijske firme, koliko imajo dodatkov in kakšne so vse zadeve notri. Pri našem bencinu je bilo več dodatkov kot v avstrijskem.

Drugače pa v tujini na shellovih pumpah dobiš V-power 100 z dodatkom za čiščenje ventilov. Zadeva je ponavadi preko 2 evra na liter, ampak se pozna na delovanju motorja.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Popoldan je evro pa pol: http://www.clever-tanken.de/tankstelle_...
Je pa isti stos kot Aral Ultimate 102
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Shell V-Power, also known as Shell V-Power Nitro+, is the brand name given to Shell's enhanced high specification fuels for road motor vehicles. Shell launched the fuel in March 2008 under the name Nitrogen-Enriched Shell V-Power, with nitrogen-containing detergents.[1]


V-Power contains higher concentrations of detergents and other additives to help clean the engine and smooth its operation.

krneki0001 ::

Razlika 95 oktanski bencin


vs

100 oktanski bencin V-power


Zgodovina sprememb…

next3steps ::

m0LN4r je izjavil:

AFAIK:

Sam sem tudi probal, ker se vozim vsak dan po isti relaciji in glej ga foro v 4. prestavi pr (tempomat) 50kmh je motor tisje predel z tem gorivom.

Žal to za nadaljno debato ni ravno relevantno.

alexmarsic ::

hotlips je izjavil:

To da je malo ljudi , ki tanka 100 je slabo zate, ker če benz stoji oz se ne prečerpava se mu slabša kvaliteta, če ne zaradi druzga zaradi kondenza, ki ga reči. Zato so v Lj (za druge kraje ne vem) na Petrolu ukinil 100 na malih pumpah z manj obiska.


Jah saj meni je useeno imam že 6 mesecev poln rezervar bencina ki ga noben ne sporabi ker vozim na LPG tako da mi je vseeno. Za tistih 10 sekund ki laufa na benz se ne sekiram.

No že ki govorimo o tankanju povem še mnenje za LPG. Najbolje je tankat pri podjetjih kjer se izključno z tem ukvarjajo. Naprimer Istrabenz plini Izola pa še cenej je kot na Petrolu 0.509€/l. In z njim naredim kar konkretnih 500km z 36l rezervarjem na dolgi relaciji.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

ohnowhy je izjavil:

Banalno in nefilozofsko vprašanje...

S "kje in katerim" natankanim benzom 95/98/100 ste najbolj zadovoljni, glede na ceno/razdalja/vzdrževanje avta, ker se imajo cene liberalizirati kmalu.
Glede pospeškov in okoljevarstvenih aspektov, prosim, vodite v svoji temi.

Agip,
Maxen
Mol,
Omv,
Petrol,
Shell
...?

Na podatke podatke poraba.com, izgleda, se ni ravno zanesti?



Z Omv prevozim več. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Spajky ::

OMV KP - najprometnejša pumpa proti Šmarjam/Hrvaški zraven največjega Mer*atorja v Šalari + "moj OPA aditiv" = mix z acetonom ;) ... no problemos ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

spenstar ::

Spajky je izjavil:

OMV KP - najprometnejša pumpa proti Šmarjam/Hrvaški zraven največjega Mer*atorja v Šalari + "moj OPA aditiv" = mix z acetonom ;) ... no problemos ...

Enkrat sem bral o tvojem miksu, ampak je od tega ze zelo dolgo. A lahko se enkrat poves koliko acetona se doda na 60 litrov goriva, bodo problemi s cevkami, ker je aceton le mocno topilo. In zakaj naj bi aceton dobro deloval na masino (cisti injektorje ali kaj)?
SPENSTAR--builder

korenje3 ::

krneki0001 je izjavil:

Razlika 95 oktanski bencin


vs

100 oktanski bencin V-power




?
to je zdej kao brainwashing?
oktani povejo samo kdaj pride do vžiga, ne pa koliko bodo ventili umazani.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Pithlit ::

alexmarsic je izjavil:

Jah saj meni je useeno imam že 6 mesecev poln rezervar bencina ki ga noben ne sporabi ker vozim na LPG tako da mi je vseeno. Za tistih 10 sekund ki laufa na benz se ne sekiram.

Ti si car.
Life is as complicated as we make it...

Spajky ::

spenstar je izjavil:

...Enkrat sem bral o tvojem miksu, ampak je od tega ze zelo dolgo.... koliko acetona se doda na 60 litrov goriva... zakaj naj bi aceton dobro deloval na masino..


Na 60 litrov goriva: (po vrsti, modana 50ml šprica iz lekarne):
1.- 15ml dvotaktola (1/4 promila) - na bencinski
2.- 30ml White spirit (1/2 promila) - Merkur
3.- 60ml Acetona 99% (1/1 promil) - Merkur

pod:
1 - podmazuje cilindre, ventile, batne obročke "od znotraj" ... motor lepše, bolj mirno teče
2 - Čisti vse živo od tanka do izpuha ...
3 - Zaradi počasnejšega gorjenja acetona pokuri eventuelne neizgorjene ogljikovodike; rahlo zviša oktansko število in zanemarljivo izboljša izkoristek motorja ... To so moje dolgoletne osebne izkušnje s to zadevo ...

10 let uporabe na pokojnem "Škodilaku" - Favorit-ka : zmanjšalo emisije za dobro tretjino, zmanjšalo porabo za 6% ... no problemos! Zaradi te izkušnje, to počnem tudi na zdaj 12-letnem Puntiču (benz)-common rail injection ; nekdo iz Dolenjske je pred desetletjem testiral na AX-u diesel atmosferc s podobnimi rezultati (skupaj sva preko enega foruma razvila formulo) ;) ...

Seveda pri novejših avtih ne bo tako drastičnih razlik, zaradi brda elektronike, ki kontrolira svašta ...Vendar probat ni greh ! Seveda NA LASTNO ODGOVORNOST ! Odsvetujem pa to počet pri glanc novem avtu, vsaj dokler ne da skozi prvi večji servis (da je mašina že "ulaufana") ...

Ps.: Šprica ima z Attack-om zalepljeno dihtungo na batič, pred točenjem iz tube/flaše/konzerve se ga izvleče, natoči adekv.količino in nastavi batič not spet in po končani operaciji, izvleče batič iz plastične šprice in spravi ločeno (ne pustit v šprici!). (cena aditivov nekje 3x po 5-6€; zaloga traja še pa še ...) LP ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Buggy ::

...pa se ti za prihranjenih recimo 5EUR na tank res splaca ukavarjat z vsem tem, ce ne drugega porabis cas, ki bi ga lahko koristil drugace? Samo vprasam, ni to kaksen napad na tvoj prspevek, samo zamima me.

Vec se da pomoje prihranit z bolj umirjeno voznjo (high milage)...ce seveda ne zapades v kolono :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Spajky ::

Buggy je izjavil:

...pa se ti za prihranjenih recimo 5EUR na tank res splaca ukavarjat z vsem tem, ce ne drugega porabis cas,...Vec se da pomoje prihranit z bolj umirjeno voznjo ...
Cajta je ponavadi zadosti, mam pa težko nogo ;) ... se mi pač da, tankam pač na slab mesec in pol ;) - penzioner style kilometri ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MrStein ::

Thuban je izjavil:

95 oktansko gorivo je identično, razlikujejo se samo aditivi, ki jih uporabljata omv ali petrol.

Kaj zdaj, je različno ali identično? Oboje ne more biti.

ohnowhy je izjavil:

ker se imajo cene liberalizirati kmalu.

Ali pa tudi ne.
Ravno danes bila novica, da so spet podaljšali rok za liberalizacijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Tilen ::

Za dva meseca. Upam, da se čimprej liberalizira. 8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

Jeeej, se bolj nas bodo lupil.

Spajky ::

... državna blagajna je prazna ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BorutK-73 ::

Res mislite da bo potem bencin cenejši?

Tilen ::

Cenejši kratkoročno ne bo, vendar to sploh ni pomembno. Pomembno je, da se znebimo uredbe, ki že 15 let omejuje konkurenco.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

next3steps ::

Leta 2031: Cenejši kratkoročno ne bo, vendar to sploh ni pomembno. Pomembno je, da se znebimo uredbe, ki že 15 let omogoča dogovarjanja glede cene.

MrStein ::

Leta 2035: Vlada je liberalizacijo začasno preložila za še eno leto. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

2 - Čisti vse živo od tanka do izpuha ...

In kje, ter kako pride ta ociscena umazanija ven? Vse se spremeni v luft?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Master_Yoda ::

Tilen je izjavil:

Cenejši kratkoročno ne bo, vendar to sploh ni pomembno. Pomembno je, da se znebimo uredbe, ki že 15 let omejuje konkurenco.


A ni cena omejena samo navzgor ? Tako da bi lahko ze sedaj bila konkurenca - bi lahko ponujali bencin ceneje.

šernk ::

kako je za vseh priljubljen izgovor, da je bencin dražji ker ni konkurence.

zakaj pa konkurenca ne pride in ponudi cenejši bencin? jih kdo omejuje pri tem? konkurenca bi prišla, samo če se omejevanje cene navzgor s strani države ukini. torej konkurenca bi ponudila super duper pure ass bencin 10 centov po litru dražje od naših. ne bi pa ponudili ta bencin 1 cent ceneje od naših. če bi imel kjerkoli na poti avtomatsko črpalko, ki ponuja 2 centa cenejši bencin bi z veseljem tam točil. pa je na žalost najbližja 50km stran.

italijani imajo konkurenco...pa imajo ob meji bolj ali manj prazne črpalke, čeprav imajo 40-50 centov cenejši bencin kot ga imajo večje črpalke. ne pomaga konkurenca nič, če ima sosed 2km stran kjer konkurenca ne obstaja 10 centov cenejši bencin.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

loveJDM ::

smacker je izjavil:

Glugy je izjavil:

Nekje sem zasledil zapis ki trdi da ni dobro za avto če tankaš na prazen rezervoar ker da lahko umazanija; usedline pridejo naprej in da ni dobr za motor. Nevem pa kok je to res.
Tank ma 45L, torej je v tanku še 9L bencina ko se prižge lučka. Pri večjih tankih verjetno še več.

bambam20 je izjavil:

V kateri Petrolovi poslovalnici se ti je zgodilo, da si čakal 10 minut, da se je izognem.
Hvala.
MB-tezno na ptujski recimo :D Večkrat.


Dobro da imajo terminal za stave tam,ker drugače bi se še to vplačalo pri prodajalcu :)

m0LN4r ::

Jaz sem tankal na Agip v avstriji pred kratkim, pa dobil srecko za naslednje tankanje 2 centa na liter manj.
Pa ze tko je bil ful poceni xD

Sej v sloveniji razen 100 oktanca itak nimas drugega ? Ostalo je vse isti dobavitelj za vse crpalke ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

next3steps ::

šernk je izjavil:

kako je za vseh priljubljen izgovor, da je bencin dražji ker ni konkurence.

Slamnati mož, skip.

MrStein ::

Master_Yoda je izjavil:



A ni cena omejena samo navzgor ? Tako da bi lahko ze sedaj bila konkurenca - bi lahko ponujali bencin ceneje.

Saj lahko tudi ti od danes delaš dvakrat bolj. Nihče ti ne brani.

(ne bluefish, nisem nič zamešal. Mimogrede, lahko poveš katero točko pravil krši sporočilo, če si se že na njih zadnjič skliceval)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Vseen je kje tankas, vazn je kako tankas! To vecina ljudi ful pozablja, dnar pa mecejo skoz okn. Pred tankanjem je potrebno rezervoar najprej posteno prezracit in ocistit, to nardis tko, da ga odpres ob jasni noci, ko je polna luna, in pustis na mesecina sveti v tank vsaj kake pol ure. Mal bencina sicer izhlapi ampak v primerjavi s stroski, ki jih imas zarad umazanega tanka, je to minimalno.

Ko je tank enkrat prezracen, gres na Petrol in se postavis na pumpo, ki ima liho stevilko za oznacbo (1, 3, 5, 7, 9, ...) ce je oznacba prastevilo (kar ni problem pri majhnih pumpah), je stvar se toliko boljsa. Zakaj na liho? Znanec, ki ima kolega na pumpi mi je povedal, da so pumpe vezane na podzemne rezervoarje krizno! Ne na navaden nacin, tko kot bi mislil vsak, ampak krizno. To pomeni, da se bencin iz dveh tocolnih mest potem kriza na poti do tanka in zaradi tega se ustvarijo negativno nabiti ioni. Najbrz ne rabim naprej razlagat zakaj se pol splaca tankat iz 1,3,5,7, ... Tam teh negativnih ionov ni in je zato bencin bolji. Motor dela leps in bolj tiho.

Zlo fajn je, ce pri tocenju dans na roko magnetno rokavico. Potem je obvezno, da drzis rocko z vsemi prsti, da magneti leps delujejo. Atome goriva uredije v lepe vrste in se zato mal leps 'zlozijo' v tank. Pridobis za neverjetnih par procentov prostora! Pa dosezes se mal vecjo gostoto goriva.

Ce tko tankas nardis ze 3/4 dela! O aditivih zdej ne bom lih pisal, ker je to cist drugo poglavje. No, ze samo s tem motor ful leps dela, prede k zadovoljna muca, avto se manj trese in ima obcutno boljse pospeske. Nisem lih meril, sam feeling v riti je cist drugacen! Enkrat sem ta postopek pokazal kolegu. Najprej se je smejal, pol je pa se sam probal. Naslednji dan me je poklical s solznimi ocmi. Avto je hotu dat na generalko! Na konc je blo treba pa sam prav tankat in pol je su na en krog na obvoznico, tko mal za bonding in je blo cist drgac. Se dans mi je hvalezen.

next3steps ::

Trolling at its best.
Slo-Tech approved.

Spajky ::

m0LN4r je izjavil:

2 - Čisti vse živo od tanka do izpuha ...
In kje, ter kako pride ta ociscena umazanija ven? Vse se spremeni v luft?
Večina zgori ali se obdela v katalizatorju, malenkost pa uide v luft ...

BigWhale je izjavil:

.. to nardis tko, da ga odpres ob jasni noci, ko je polna luna, in pustis na mesecina sveti v tank vsaj kake pol ure...
:)) ... You made my day ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

issak ::

dj_uro je izjavil:

taglavna na celovški, smer Šentvid... kamot se ti zgodi, da čakaš ko budalo 10min... že izven vrat =)


A nima tista kar na črpalki pos terminala? sem bil zadnjič fertik v minutki.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

MrStein ::

"Petromat"?

Kul, samo tega imajo le tu in tam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hermes ::

Tilen je izjavil:

Za dva meseca. Upam, da se čimprej liberalizira. 8-)


Glede na to, da imamo v Sloveniji oligopol in do pozitivnih učinkov konkurence ne more priti, bo liberalizacija prinesla samo višje cene za kupce, manj davkov v državni blagajni in višje dobičke trgovcev.

Sedaj, če si nek velik delničar Petrola te še razume, sicer ne štekam, kaj tako dobrega vidiš v liberalizaciji.

Aston_11 ::

Spajky je izjavil:

1 - podmazuje cilindre, ventile, batne obročke "od znotraj" ... motor lepše, bolj mirno teče...
Če to ni placebo... ko ono pride v cilinder, bo prej zgorelo, predenj bo prišlo do batnih obročkov, ventilov sploh ne bo videlo, ker bo prišlo skozi injektor noter, podmazovanje cilindrov je bedarija, ki ni potrebna, razen če misliš na stiku med cilindrom in obročkom, za kar že dolgo časa skrbi olje, motorji pa zdržijo ulala. Edini smisel bi bil v podmazovanju mehanike injektorja, morda visokotlačne pompe.

Thuban ::

MrStein je izjavil:

Thuban je izjavil:

95 oktansko gorivo je identično, razlikujejo se samo aditivi, ki jih uporabljata omv ali petrol.

Kaj zdaj, je različno ali identično? Oboje ne more biti.


energijsko vrednost ima isto, razlika je kdaj eksplodira. Zato razlik pri porabi ali moči motorja ne more bit med 95 in 100 oktanskim gorivom, razen če je motor narejen tako da 100 oktanskega bolje izkoristi. Pri nekaterih avtih se morda pozna kako mirno motor teče v nizkih obratih, če imajo dovolj visoko kompresijsko razmerje ampak še vedno ne sme biti niti najmanjše razlike v porabi glede na oktansko število.

Se pa razlikujejo aditivi, ki naj bi bili pri 100 oktanskem gorivu boljši in naj bi zato bolje čistil, bolje podmazoval motor. Ampak to je vse baba čula baba rekla, dokazov, da bi dejansko kaj vplivalo še nisem videl.

Torej je identično in je različno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Spajky ::

Aston_11 je izjavil:

Spajky je izjavil:

1 - podmazuje cilindre, ventile, batne obročke "od znotraj" ... motor lepše, bolj mirno teče...
Če to ni placebo... podmazovanje cilindrov je bedarija...
NI, se ČUJE in OBČUTI z npr.roko - manjše vibracije motorja ... Preverjeno že pred leti; pa vmes, če sem pozabil dat not ta moj OPA aditiv !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Pithlit ::

Ja... jaz tud čutim... z roko... vibracije... RAWR!
Life is as complicated as we make it...

Spajky ::

:)) ... Eneloop-ke v "strojčku"?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Pithlit ::

Duracell! A veš kolk to podmazuje!
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

hermes je izjavil:


Glede na to, da imamo v Sloveniji oligopol in do pozitivnih učinkov konkurence ne more priti, bo liberalizacija prinesla samo višje cene za kupce, manj davkov v državni blagajni in višje dobičke trgovcev.

Po kaki logiki?

Thuban je izjavil:

MrStein je izjavil:

Thuban je izjavil:

95 oktansko gorivo je identično, razlikujejo se samo aditivi, ki jih uporabljata omv ali petrol.

Kaj zdaj, je različno ali identično? Oboje ne more biti.


Torej je identično in je različno.

FDV logika...
(vprašanje je bilo retorično, ker je jasno, da odgovora, vsaj razumnega, ne more biti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BigWhale ::

A lahko dobimo ze en tak proper test goriv na razlicnih crpalkah? Sto voznikov, vsak vsaj dvajset tankov goriva, brez da voznik ve kateri bencin trenutno uporablja. Potem pa se enak test v laboratorijskih pogojih.

Na koncu bomo videli katero gorivo je boljse v laboratoriju in katero gorivo je boljse v praksi, ce sploh katero.

Brez taksnega testa je prav vseeno kje tankate. Tisto kar slisite so ponavadi samo presluhi in placebo. :)

D3m ::

A to je tako nekako, kot VW diesel afera.

V laboratoriju tipi topi na terenu pa katastrofa. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

BigWhale ::

Za proper test rabis oboje.

Thuban ::

saj imaš poraba.com

milijone vnosov, vsak vnese porabo in katero gorivo je tankal. Samo nekdo mora tako sparsat podatke, da se bo dalo na hitro primerjat povprečno porabo pri 95 oktancu in 100 oktancu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

šernk ::

milijone vnosov, vsak vnese porabo in katero gorivo je tankal. Samo nekdo mora tako sparsat podatke, da se bo dalo na hitro primerjat povprečno porabo pri 95 oktancu in 100 oktancu.


ne moreš primerjat dveh različnih oseb, ker imaš drugačne relacije. večina oseb pa tanka vedno en in isti bencin. jaz sem morda 10x v življenju tankal drug bencin kot od petrola 95. od tega ene 3x na OMV, 1x na FE trading in ene 7x petrol 100 oktanski za test kako se bo obnašal motor (tu je bil rezultat isti k glede porabe in vsega kot z 95 oktancem, tako da sem preklopil na 95 nazaj)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312885 (10518) primozzzz
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16441489 (21139) ...:TOMI:...
»

Avstrijsko gorivo boljše od našega - samo mit? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12932276 (24027) zk_eu
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424386 (21822) krneki0001
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358510 (36819) Matev

Več podobnih tem