» »

Kje tankati benz?

Kje tankati benz?

«
1
2 3 4

ohnowhy ::

Banalno in nefilozofsko vprašanje...

S "kje in katerim" natankanim benzom 95/98/100 ste najbolj zadovoljni, glede na ceno/razdalja/vzdrževanje avta, ker se imajo cene liberalizirati kmalu.
Glede pospeškov in okoljevarstvenih aspektov, prosim, vodite v svoji temi.

Agip,
Maxen
Mol,
Omv,
Petrol,
Shell
...?

Na podatke podatke poraba.com, izgleda, se ni ravno zanesti?

Matevz96 ::

Pravijo, da slika pove več kot 1000 besed.

 omv-petrol

omv-petrol

#hooldthedoor

ohnowhy ::

Osebno se odločam Omv, 95 ali 98, ker ima menda manj nekih čudnih aditivov, pojma pa, jasno, nimam, Potem Petrol ali Maxen, če ne gre drugače. Kakšni zadržki glede Maxen samopostrežne?

hojnikb ::

vseskup je isti k, vsaj pri nas :)
#brezpodpisa

ohnowhy ::

Matevz96 je izjavil:

Pravijo, da slika pove več kot 1000 besed.

Ok, razumem namig, mogoče je prišel kamionar tankat na Omv, ali pa je kakšen izreden slučaj. NE VEM.

Thuban ::

95 oktansko gorivo je identično, razlikujejo se samo aditivi, ki jih uporabljata omv ali petrol.

100 oktansko gorivo pa baje prihaja iz različnih skladišč.

Hint.: tankaj na bencinski, ki ti je najbližje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

ohnowhy ::

Thuban je izjavil:

Hint.: tankaj na bencinski, ki ti je najbližje.

Ja, cool, blizu so predvsem Omv, Petrol in Maxen, ampak nikoli ne peljem do zadnjih hlapov, vedno za kakšne 25-50km ostane rjaste podlage :)

Thuban ::

potem pa tam kjer je prodajalka bolj luštna =)

Verjemi, boš lažje tako določil kje boš tankal kot če boš premišljeval katero gorivo je boljše. Ti garantiram da bo zdaj se oglasu nekdo s clio 1.2 16v ki bo rekel da čuti razliko med 95 in 100 oktanskih gorivom in med omv in petrolom.

V splošnem ni razlik med gorivi v sloveniji. Vsa so dejansko precej kvalitetna.

Razlike so morda samo v dobrih in slabih cisternah. Včasih recimo na meni najbližji pumpi opazim kako določene tanke zaprejo ker naj bi jih zalila voda in podobno.....
Samo še to ni tak problem ker gorivo itak črpajo malo nad dnom tanka na bencinski, tako da tehnično naj bi bilo nemogoče potegniti v motor smeti ali vodo iz cisterne.

Sam si vodim evidenco na poraba.net, tankam na omv, petrol, tankam 95 in 100 oktansko gorivo in je poraba _vedno_ enaka.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Dr_M ::

Matevz96 je izjavil:

Pravijo, da slika pove več kot 1000 besed.

 omv-petrol

omv-petrol



Ena lastovka se ne prinese pomladi. :))

Sicer pa je domneva, da petrol in omv uporabljata enako gorivo, samo koncna obdelava je drugacna (aditivi ipd).

šernk ::

Agip kar vem je črpalke prodal ali jih prodaja, če se ne motim je Mol kupec
Maxen= dobavitelj petrol
Mol naj bi celo imel svoj bencin vendar to je gostilniška informacija, tako da ni potrjena
OMV (95 ) - koper (za 100 nimam podatka, prej so ga vozili iz avstrije vendar močno dvomim da še vedno, glede nato da je tudi petrol preklopil na 100)
Petrol (95 in 100) - koper
shell- nimam pojma

@Matevz96: slika pove da se je tovornjak morda tam ustavil zaradi počitka, še bolj verjetno pa zaradi kakšne okvare. drugače s petrolovo cisterno na OMV ne smejo it točit. dodatki so brezvezni, glede na oglaševanje se mi od leta 2008 do danes ni znižala poraba avta niti za 1%, mogla bi se pa zaradi napredkov dodatkov znižati za 20%. kaj tankat poglej pa v servisno knjižico 99,9% motorjev je optimiziranih na 95 oktanski bencin in na 100 oktanskem bencinu ne more delati bolje, ker zanj ni optimiziran.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

#000000 ::

A lahko OMV agip ipd, prodaja pri nas SVOJE Gorivo ? ali mora prodajat gorivo ki ga je kupil od petrola ?

ohnowhy ::

Thuban je izjavil:

potem pa tam kjer je prodajalka bolj luštna =)

Je pomembno, ni pa odločilen faktor :)

Thuban je izjavil:

Verjemi, boš lažje tako določil kje boš tankal kot če boš premišljeval katero gorivo je boljše. Ti garantiram da bo zdaj se oglasu nekdo s clio 1.2 16v ki bo rekel da čuti razliko med 95 in 100 oktanskih gorivom in med omv in petrolom.

A kakšnega konsenza med mehaniki glede tega pa ni? Gre za princip (in Omv imam pač najraje, potem Maxen, potem Petrol), ampak mi gre za to, da pač vem, če bi bilo kako drugače boljše.

smacker ::

Osebno se izogibam manjših lokalnih pump, mi je po tankanju na eni avto cukal pa nardil sem 50km manj s taknkom. Na večjih, bolj obiskanih je vse isto sranje. Večina tankam na Petrolu, ker je bolj na moji poti, nimam pa nobenih predsodkov pred OMV. Mola se raje izogibam, ostali pa so mi čisto iz poti. Točim 95.

Thuban ::

Nevem, mojih 300.000 prevoženih km ti očitno ne paše zato se pač umikam iz debate.
Garantirano nisem opazil nobene razlike med petrol/omv. Niti 95 vs 100 oktansko gorivo.

ps.: pogosto tankam 100 oktansko gorivo ker naj bi imelo boljše aditive, naj bi bil motor zaradi tega čistejši. Če pa dejansko je, pa ti ne znam povedat. It just feels so gooooood ko misliš da si tankal boljše. Tudi če nisi.
ps2.: karkoli je boljše od bilokakšnega dizla.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

ohnowhy ::

Thuban je izjavil:

...

Brez potrebe si užaljen, ampak, domnevam, da si približno mojega kalibra (s podobnimi prevoženimi km benz avtov), kjer je psihična reč ena, dejanska strojna pa morda druga. Če ni bistvene razlike, morda par %, je v redu, če to ugotovimo.

smacker je izjavil:

...

Ja, to sem jaz tudi gledal, navadno prevozim 700-750km s tankom, vendar se ne spomnim, če je vedno isti teren oz. enako težka noga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

shotalick ::

Tankam na OMV, 100 oktanskega. In tako kot Draconis prav, it`s just feels so goood :)..nothing else :). Bi natankal tut 95 al pa 98, na kateri kol drugi črpalki...ampak mam OMV bližje.

Ganon ::

Debata o tem, katero gorivo je boljše, je mlatenje prazne slame. Vsa goriva so kvalitetna. Da imata OMV in Agip boljše gorivo, kot na primer Petrol, so pravljice.

Thuban ::

ohnowhy je izjavil:

Thuban je izjavil:

...

Če ni bistvene razlike, morda par %, je v redu, če to ugotovimo.


Hja, sej ko sm bil mulc sm tudi jaz upal da bo kaj boljše če tankam 100 oktanca ali če grem tankat na "boljšo" bencinsko, četudi sem vedel, da je oktansko število neposredno vezano na kompresijsko razmerje. Takrat smo meli še zanič avte in sem upal da bo kaj drugače glede na to da računalnik še ni tako dobro nadzoroval motorja. Pa še takrat se ni poznalo med 95 in 98 oktancem.

Danes pa dejansko oktansko število zelo kompenzira računalnik. V motorjih s kompresijo ki so nekoč direktno "zahtevala" 100 oktancev danes z računalniki stvar uredijo, da več kot 95 oktansko gorivo ne doprinese nič, razen večjega računa.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Buggy ::

smacker je izjavil:

Osebno se izogibam manjših lokalnih pump, mi je po tankanju na eni avto cukal pa nardil sem 50km manj s taknkom. Na večjih, bolj obiskanih je vse isto sranje. Večina tankam na Petrolu, ker je bolj na moji poti, nimam pa nobenih predsodkov pred OMV. Mola se raje izogibam, ostali pa so mi čisto iz poti. Točim 95.


tocno tako, majhne in starejse tankstele se tudi jaz izogibam, saj sem imel jaz in ostali ki so tam tankali pred casov tezave s cukanjem (kondenz v rezervarjih). Novejsa pumpa pa kot je bilo receno, tam kjer je lepsa prodajalka pa manj guzve. Ni neke znanosti, ce ne vozis ravno nacipanega supersportnika ki rabi 100 oktanov.

OmegaM ::

OMV == petrol == SheLL imajo v Sloveniji nafto iz iste cisterne.
Do pred kratkim je Shell nabavljal nafto iz mađarske, sedaj pa ze zagotovo kaksno leto iz ist cisterne kot petrol/omv.
Agip je v lastnistvu Mola, vsaj v Sloveniji. Tako da predvidevam, da je Molova nafta.
Sam vecinoma tankam v avstriji ali pri nas Mol/Agip, zaradi slabih izkusenj z petrolom.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

smacker ::

Malo offtopic ampak vseeno: a še koga moti, da Petrol ponuja vse žive storitve? Načeloma nimam nič proti, ampak ko pridem tankat na prazno pumpo, pričakujem da bom hitro gotov. Pol pa čakam 10minut na blagajni, ker:
- en je prišel po šteko čikov, prodajalec jo išče po skladišču
- drugi plačuje loto listke in še piše kombinacije
- tretja hoče plačat položnice, prodajalec vse vtipka, a ugotovi da nima denarja. Skoči še na bankomat po denar, vrsta čaka ker prodajalec ne želi zbrisat vsega natipkanega in ne more kasirat naprej
- četrti pa reklamira strgano vinjeto
Ko pridem na vrsto, mi pa še vitrex ponuja :D

Ganon ::

smacker je izjavil:

Malo offtopic ampak vseeno: a še koga moti, da Petrol ponuja vse žive storitve?


Na žalost je pri vseh tako. Verjemi, tudi zaposlenim je težko.

shadeX ::

95 oktanski. Agip - ker ma vedno hude bejbe za blagajno :)

Furbo ::

Jaz tankam izključno na OMV, gorivo povsod isti kurc, ampak na OMV vsaj nabiram tiste točke, ki jih potem spremenim v kako čokolado ali sendvič..
https://www.omv.si/portal/01/si/smile-a...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

50km na tank manj...a se hecate fantje?
Mene rahlo zaskrbi, ce jih nardim 200-250 manj (dizel). Ponavadi se to zgodi ce tankam na agipu, petrol in omv sta pa nekje +-100, ampak na to razliko vpliva veliko stvari.

TheKekec ::

Na črpalki.

Heavy ::

Nafta - Hofer (par črpalk naj bi OMV kupil, katere pa ne vem). Sem delal primerjave z OMV, povprečno sem isto prevozil na isti relaciji pri isto hitrosti, motor isto zveni, avto isto pelje...

Privarčujem 1,5€ na teden, pa še čokoladic po 0,90€ mi ne ponujajo :))
#TeamFelix

andromedar ::

Če je le mogoče, tankam na MOLu...ker naj bi imeli boljši, mađarski bencin iz svoje rafinerije (zdaj, če je to res...ne vem). Ko sem enkrat tankal na Petrolu, se mi je avto na štandgasu zaganjal (obrati so se dvigali/spuščali sami od sebe).
Eh?

urbybaby ::

Poraba Diesel pri družbi Petrol: 5,32 l/100km (št. zapisov: 108)
Poraba Diesel pri družbi OMV: 5,43 l/100km (št. zapisov: 45)
Poraba Diesel pri družbi Agip: 5,47 l/100km (št. zapisov: 3)
Poraba Diesel pri družbi Tujina: 5,44 l/100km (št. zapisov: 4)

smacker ::

Dr_M je izjavil:

50km na tank manj...a se hecate fantje?
Mene rahlo zaskrbi, ce jih nardim 200-250 manj (dizel). Ponavadi se to zgodi ce tankam na agipu, petrol in omv sta pa nekje +-100, ampak na to razliko vpliva veliko stvari.

Če je tank 36L (do lučke), voziš iste relacije vsak dan in delaš med 540-570km (do lučke) pol je 490km nekak očitna razlika za moje pojme.

Aston_11 ::

smacker je izjavil:

Dr_M je izjavil:

50km na tank manj...a se hecate fantje?
Mene rahlo zaskrbi, ce jih nardim 200-250 manj (dizel). Ponavadi se to zgodi ce tankam na agipu, petrol in omv sta pa nekje +-100, ampak na to razliko vpliva veliko stvari.

Če je tank 36L (do lučke), voziš iste relacije vsak dan in delaš med 540-570km (do lučke) pol je 490km nekak očitna razlika za moje pojme.

Če ti seveda ni riknilo kaj v avtu.

stara mama ::

Spet ena provokativna tema, kjer se lahko napiše 5000 strani, in bo vedno bencin vs. dizel, 95 vs. 98, petrol vs. omv, maxen vs. mb24, .....
Brezveze, ker tu je 1000 različnih dejavnikov, na koncu pa še placebo efekt.
Tankaš tam, kjer imajo bencin pa je (razen na kaki vaški zapuščeni pumpi).

Konec!

smacker ::

Nisem raziskoval, samo sem se začel izogibat manjšim lokalnim pumpam, pa se ni ponovilo. Ni ravno znanstvena analiza, ampak za mene je osebna izkušnja dovolj prepričljiva.

D3m ::

O kašnem Agipu je tukaj govora?

Agip is no more v sloveniji.

Kupil ga je MOL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

smacker je izjavil:

Dr_M je izjavil:

50km na tank manj...a se hecate fantje?
Mene rahlo zaskrbi, ce jih nardim 200-250 manj (dizel). Ponavadi se to zgodi ce tankam na agipu, petrol in omv sta pa nekje +-100, ampak na to razliko vpliva veliko stvari.

Če je tank 36L (do lučke), voziš iste relacije vsak dan in delaš med 540-570km (do lučke) pol je 490km nekak očitna razlika za moje pojme.


Nekje sem zasledil zapis ki trdi da ni dobro za avto če tankaš na prazen rezervoar ker da lahko umazanija; usedline pridejo naprej in da ni dobr za motor. Nevem pa kok je to res.

bambam20 ::

smacker je izjavil:

Malo offtopic ampak vseeno: a še koga moti, da Petrol ponuja vse žive storitve? Načeloma nimam nič proti, ampak ko pridem tankat na prazno pumpo, pričakujem da bom hitro gotov. Pol pa čakam 10minut na blagajni, ker:


V kateri Petrolovi poslovalnici se ti je zgodilo, da si čakal 10 minut, da se je izognem.

Hvala.

dj_uro ::

taglavna na celovški, smer Šentvid... kamot se ti zgodi, da čakaš ko budalo 10min... že izven vrat =)
vw-klub.si

smacker ::

Glugy je izjavil:

Nekje sem zasledil zapis ki trdi da ni dobro za avto če tankaš na prazen rezervoar ker da lahko umazanija; usedline pridejo naprej in da ni dobr za motor. Nevem pa kok je to res.
Tank ma 45L, torej je v tanku še 9L bencina ko se prižge lučka. Pri večjih tankih verjetno še več.

bambam20 je izjavil:

V kateri Petrolovi poslovalnici se ti je zgodilo, da si čakal 10 minut, da se je izognem.
Hvala.
MB-tezno na ptujski recimo :D Večkrat.

shadeX ::

Zraven italjanske meje (na vseh pumpah), se boš tudi načakal (24/7)

Pithlit ::

smacker je izjavil:

Malo offtopic ampak vseeno: a še koga moti, da Petrol ponuja vse žive storitve? Načeloma nimam nič proti, ampak ko pridem tankat na prazno pumpo, pričakujem da bom hitro gotov. Pol pa čakam 10minut na blagajni, ker:
- en je prišel po šteko čikov, prodajalec jo išče po skladišču
- drugi plačuje loto listke in še piše kombinacije
- tretja hoče plačat položnice, prodajalec vse vtipka, a ugotovi da nima denarja. Skoči še na bankomat po denar, vrsta čaka ker prodajalec ne želi zbrisat vsega natipkanega in ne more kasirat naprej
- četrti pa reklamira strgano vinjeto
Ko pridem na vrsto, mi pa še vitrex ponuja :D

Tvoja definicija prazne pumpe je mal čudna če so pred tabo v vrsti 4 ljudje.
Life is as complicated as we make it...

smacker ::

Prazna = ni avtov na točilnih mestih

Pithlit ::

shadeX je izjavil:

Zraven italjanske meje (na vseh pumpah), se boš tudi načakal (24/7)

Sploh ni res. Ne vem kdaj sem nazadnje imela pred sabo več kot 2 stranki ki sta čakali na račun. Pa sem štejem Petrol (Nova gorica - 3x, Kobarid 1x, Bovec 1x, Šempeter pri Gorici 1x), OMV (Rožna Dolina 1x) in MOL (Rožna Dolina 1x). Nobene gužve _nikjer_.

smacker je izjavil:

Prazna = ni avtov na točilnih mestih

Saj pravim... čudna definicija.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

smacker ::

Uf.. 8x na tankšteli pa že pametuje :D Če vidiš kolono avtov na pumpi, se ji izogneš če je možno in tankaš drugje/po poti nazaj. Ljudi pa ne šteješ pred blagajno, ker tega iz ceste ne vidiš.

Pithlit ::

Naštela sem kolk katerih pump je kje. Na njih pa redno tankam. Bi naštela še Petrole v Tolminu (1x), Mosti na soči (1x), Kanalu (1x) in Desklah (1x) samo te niso ravno obmejne.
Life is as complicated as we make it...

mancini ::

Jaz delam z 42 l:
- 770 km če kupim bencin na omv
- 720 km petrol

in to opažam že več kot 5 let

shadeX ::

Pithlit je izjavil:

shadeX je izjavil:

Zraven italjanske meje (na vseh pumpah), se boš tudi načakal (24/7)

Sploh ni res. Ne vem kdaj sem nazadnje imela pred sabo več kot 2 stranki ki sta čakali na račun. Pa sem štejem Petrol (Nova gorica - 3x, Kobarid 1x, Bovec 1x, Šempeter pri Gorici 1x), OMV (Rožna Dolina 1x) in MOL (Rožna Dolina 1x). Nobene gužve _nikjer_.

smacker je izjavil:

Prazna = ni avtov na točilnih mestih

Saj pravim... čudna definicija.


Čudno :)

Sicer v Novi Gorici je še vredu, ampak v rožni dolini je Petrol skoz zaseden, vsaj kadar pridem jaz. In pa tudi kadar grem ob 3h ponoči iskat kaj za jest - zaseden (ne da bi bila gužva, ampak vedno je bil vsaj en pred mano).

Pithlit ::

Točno... tega sem spustila... Mi je tolk izven poti da grem mimo mogoče 2x letno. Se opravičujem.

Drugače pa se najraje na MOL-u ustavim. Vedno 'prazno'.
Life is as complicated as we make it...

alexmarsic ::

Osebno tankam na novejših bencinskih servisih. Najraje točim v Kopru na Petrolu pri Lidlu ali pa v Petrol v Bertokih ker itak povsod pride iz iste rafinerije (Beri Luka Koper). Edina razlika je da se na novejših pumpah ne najde toliko nesnage v rezervarjih.

Drugače pa tankam 100ko ker prvo imam Turbo bencinarja pa ga rad razvajam z 100ko in ker je malo ljudi ki ga uporablja :)

hotlips ::

To da je malo ljudi , ki tanka 100 je slabo zate, ker če benz stoji oz se ne prečerpava se mu slabša kvaliteta, če ne zaradi druzga zaradi kondenza, ki ga reči. Zato so v Lj (za druge kraje ne vem) na Petrolu ukinil 100 na malih pumpah z manj obiska.

Markus386 ::

Jaz vedno na obljudenih pumpah, ravno zato, da je "svez" bencin, pa tam je verjetno tudi vec kontrol vsega. Torej Ljubljana: amzs, tivolska, trzaska, ob avtocesti pa prakticno vse.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312882 (10515) primozzzz
»

95/98/100 oktanski bencin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16441482 (21132) ...:TOMI:...
»

Avstrijsko gorivo boljše od našega - samo mit? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12932272 (24023) zk_eu
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424384 (21820) krneki0001
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358497 (36806) Matev

Več podobnih tem