» »

Nov napajalnik piska

Nov napajalnik piska

Grega_K ::

Pozdravljeni,

pred nekaj dnevi sem preko spletne trgovine kupil nov napajalnik, ki je začel po nekaj urah uporabe neprestano piskati.

Neha piskati, ko je zelo obremenjen GPU ali CPU (ali oboje), testirano z Geeks3D FurMarkom, ko pa ni večjih obremenitev piska in piska.

Napajalnik je Keep Out 750 W.

Vedel sem, da kupujem (najverjetneje) slabo znamko, zato sem vzel močnejši napajalnik od prejšnjega, izračunana poraba sistema ok. 500 W, pa še specifikacije se mi zdijo v redu.


Pri vsem tem me zanimata dve stvari:
-Ali se lahko sklicujem na stvarno napako (ali nekaj podobnega), da mi ni treba en dan po prejetju artiklov le-teh pošiljati na servis (in čakati do 45 dni), temveč lahko direktno zamenjam za ekvivalent pri prodajalcu?
-Ali je napajalnik res tako nezmogljiv ali je pač prišlo do tovarniške napake?
 Specifikacije

Specifikacije



Dodal bi samo, da sem kupoval pri Madžarih (edigital.si, Extreme Digital Zrt.).
Lp

Han ::

Šrot od napajalnika. Vrni...

...:TOMI:... ::

Vrni brez obrazlozitev...
Tomi

scipascapa ::

lepo zapakiraj če je preko spleta in vzemi manj W pa bolj kvalitetnega.

Seljak ::

Definitivno vrni!!

ST-777 ::

Pri edigital.si napajalnik Keep Out 750W stane 47,20 €. Bolje je kupiti dražji in kakovosten napajalnik, na primer firme Seasonic.

Grega_K ::

Sem pogledal splošne pogoje:
V primeru odstopa od pogodbe stroške dostave blaga v višini (9,8 EUR) krije kupec.

Se pravi se bom verjetno še vedno šel z njimi jajcat o stvarni napaki, ker vreči 10 EUR stran si pa ne želim.
Lp

scipascapa ::

načeloma zakon ne pozna kritja stroškov kupca ali pač? je pa res treba poslati nazaj na madžarsko?

Grega_K ::

Ko sem odstopil od pogodbe pri Mimovrste, so oni krili poštnino.

V zakonu je napisano to:
Če je potrošnik blago že prejel in odstopi od pogodbe, ga vrne ali izroči podjetju ali osebi, ki jo podjetje pooblasti za prevzem blaga, nemudoma oziroma najpozneje v 14 dneh po obvestilu iz prvega odstavka 43.č člena tega zakona, razen če podjetje ponudi, da samo prevzame vrnjeno blago. Šteje se, da potrošnik pravočasno vrne blago, če ga pošlje pred iztekom 14 dnevnega roka za vračilo.


Pride z Madžarske, zato je verjetno tudi treba poslati nazaj na Madžarsko.
Je pa njihovih 10 EUR manj od tistega, kar računa PS.
Lp

smacker ::

Pri stvarni napaki ti itak morajo dat dobropis/vračilo kupnine. Vprašaj če lahko zamenjaš za to: https://edigital.si/aktiven/cooler-mast...

Grega_K ::

Kaj pa tale: https://edigital.si/aktiven/zalman-zm60... oz. če je CoolerMaster boljši, potem raje tega vzamem: https://edigital.si/aktiven/cooler-mast...

HWMonitor kaže, da je 3.3V pri mirovanju 3.1V, 12V pa ob obremenitvi pade na 11.3V, kar verjetno tudi ni v redu.

Ko sem pa obremenil na 100% tako GPU kot GPU za kakšno minuto, se je računalnik ponovno zagnal. To se s prejšnjim 650W ni dogajalo, se pravi je ta res samo za v koš/vračilo.
Lp

MacGyver141 ::

Če se ti restarta pod obremenitvijo, potem je napajalc zanič. Daj napiši še, katere komponente imaš.

smacker ::

Keri GPU maš? za večino bo spodoben 500W dovolj, sploh za nove grafe.

Grega_K ::

AMD FX-8320, 8.00GB RAM, Sapphire Radeon HD 7870 XT, Asus M5A97 EVO R2.0, 2x HDD, 1x SSD, CD/DVD pogon
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Han ::

Za to zadošča kvaliteten 350-400W napajalnik. Z nekaj rezerve je 500W vrh glave.

Seljak ::

Ja,če ne bo poganjal iger,potem bo dovolj pa še to je vprašanje. Sem imel podoben setup z FX6xxx pa je že 500W bilo na meji. AMD je kar požrešen.

gddr85 ::

120w + 180w + ostale malenkosti, plata,hdd, ram..en kvaliteten 500w bo več kot dovolj

weasel ::

Kakšne napajalnike pa kupujete, ko pa že ime znamke svetuje, da ga imate zunaj?

Resno: Kako pa piska? A to ventilator ali ima kakšen zvočnik?

Grega_K ::

weasel je izjavil:

Kakšne napajalnike pa kupujete, ko pa že ime znamke svetuje, da ga imate zunaj?

Resno: Kako pa piska? A to ventilator ali ima kakšen zvočnik?


Iz zvočnika v napajalniku, da.
Lp

BorutK-73 ::

V napajalniku ni zvočnika.
Lahko probaš drugi napajalnik?

Zgodovina sprememb…

Grega_K ::

Na neumno vprašanje sem dal primeren odgovor.

100% je kriv napajalnik, starega sem pa že recikliral.
Lp

Seljak ::

Kaj je mogoče takšen zvok

buttplugs ::

weasel je izjavil:

Kakšne napajalnike pa kupujete, ko pa že ime znamke svetuje, da ga imate zunaj?

Resno: Kako pa piska? A to ventilator ali ima kakšen zvočnik?

Karkoli dela Seasonic, pa ni njihova nalepka gor. (primer XFX)

Dr_M ::

Ali pa gres se eno stopnicko visje, pa nekaj od super flower, leadex platforma (recimo EVGA G2 in P2).

Grega_K ::

Seljak je izjavil:

Kaj je mogoče takšen zvok



Ni takšen.
Je konstantno nadležno (zelo visoko) piskanje, ki pa izgine pod obremenitvijo sistema. Recimo ob kakšnem stress testu slišim samo coil while grafične, to piskanje od napajalnika pa izgine.

Zvok je tako visok in piskajoč, da ga s telefonom ne morem kvalitetno posneti.

Ventilator pa tudi ne more biti, saj piskanje izgine trenutek začetka večje obremenitve.

Sem pa opazil še nekaj zanimivega: hitrosti ventilatorjev (2) na CPU hladilniku so zmanjšane tekom ali CPU ali GPU stress testa (Geeks3D FurMark), torej ob večji porabi toka.
Iz ~1430 rpm padejo na ~1200 rpm. Neverjetno.

Napajalnik sem že odstranil, vsem forumašem pa: keep out Keep Out.
Lp

Grega_K ::

No, ena posodobitev, v kolikor koga zanima.

23. avgusta je prišel pa napajalnik kurir.
Nato pa sem jih po 9 dneh tišine kontaktiral; dobil odgovor:
Zamenjavo pa boste dobili, ko izdelek bodo ogledali naši kolegi v našem skladišču, ki na žalost lahko traja malo dolgo. Prosimo Vas za potrpežljivost, ko bo Vaš proces na koncu,

Koliko je "malo dolgo", pa niso znali odgovoriti. Super trgovina.
Lp

smacker ::

Obvesti jih da uveljavljaš stvarno napako v skladu s slovensko zakonodajo in da se to rešuje v roku 8dni, ne 45dni kot je pri garanciji ;) Zahtevaj vračilo denarja/dobropis/nov izdelek v isti vrednosti.

Grega_K ::

Hvala za tole informacijo.

Sem jih opomnil, da ne poslujejo v skladu z našimi zakoni.
Za nadomestni izdelek sem pa celo še v paket dodal dopis.
Lp

Seljak ::

Kolegi v skladišču si bodo izdelek malo pogledali? Kaj to je bil google translate? Pa pismo se igrajo te trgovine.

smacker ::

Support je na mađarskem. Majo pa super cene (za SLO) pa zastojn poštnino pri nakupu nad 50eur. Pač potrpiš pol kak problem za nekaj prihranka.

Grega_K ::

No, danes so mi odgovorili, da so vprašali na servis "kakšen je moj proces", čeprav sem povsod in v vsakem drugem stavku napisal, da gre za stvarno napako in ne za garancijsko popravilo.
Potem pa še
V našem zakonu piše, da imajo 30 dni popravljati izdelek v našem servisu.

Na naš Tržni inšpektorat jih itak nima smisla prijavljat. A obstaja kakšna evropska zadeva?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Leprechaun ::

Kolikor je meni znano si s stvarno napako zamudil (ne vem, če poznajo v madžarski zakonodaji stvarno napako), ker če jim nisi tega že v začetku napisal (opis napake, kako želiš, da se razreši (vračilo denarja, nov izdelek, drug izdelek)), saj se je avtomatično sprožil garancijski postopek.

Če svojih poslovnih prostorov nimajo v Sloveniji, zanj velja madžarska zakonodaja in ne naša?
*************************************************************

Grega_K ::

V paket sem dodal "uradno pismo" in jim še na email napisal (mnogokrat), da pošiljam kot stvarno napako in ne na garancijo.

Glede na to, da verjetno uporabljajo Google Translate za odgovore, je popolnoma možno, da prevajajo tudi moje emaile.
Stvarna napaka je glede na Google Translate elírás, v angleščini pa je to erratum (an error in printing or writing).:P

Za odvetniški nasvet za takšen majhen znesek ne mislim zapravljati denarja, me pa še vedno zanima, kako je s temi zakoni -- ali veljajo v tem primeru slovenski ali madžarski?
Lp

smacker ::

Spletna trgovina je slovenska, zato morajo poslovati v skladu z našo zakonodajo. Oni pač imajo sedež na Mađarskem in oskrbujejo več držav. Kaj pa če jih pokličeš? Številka je SLO, verjetno majo koga ki zna slovensko tam in bo tisti služil kot tolmač?
Sklicuješ se lahko tudi na to:
Dobri razlogi, da nas izberete
Vrnitev prejetega blaga v 14-ih dneh po prejetju! Nudimo brezplačno dostavo za vse nakupe nad 50 Eurov!

vir: https://edigital.si/kdo-smo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Leprechaun ::

Če je stran trgovine prevedena to še ne pomeni, da je slovenska. Nikjer nimajo navedenega nobenega naslova, tako, da najverjetneje vse poteka z centralnega skladišča na Madžarskem in zanje velja madžarska zakonodaja.
Naprimer prek Mindfactory.de ne moraš uveljavljati stvarne napake pa tudi prodajajo v Slovenijo.
Vračilo od pogodbe v roku 14 dni pa lahko uveljaviš, kolikor mi je znano po vsej EU. Samo sedaj najbrž ne več, ker so pričeli z garancijskim postopkom.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

extreme digital spletna trgovina (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
466181137 (5852) tikitoki
»

PROFIservis - nepozabna izkušnja nakupa (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21042430 (7303) cyberwarfare
»

Vračilo blaga preko spletne trgovine (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31537033 (22790) scipascapa
»

Izkušnje s spletno trgovino pcplus? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010041 (9055) Schrei
»

Garancija ali stvarna napaka?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
354020 (3270) Zheegec

Več podobnih tem