» »

PROFIservis - nepozabna izkušnja nakupa

PROFIservis - nepozabna izkušnja nakupa

1 2
3
4 5

tomy5 ::

Kolikor vem je Giagybte servis v EU samo eden, EU uporabniki lahko tja tudi sami vrnejo.
Ni pa to pooblaščen servis, ampak je Gigabyte servis.

V Sloveniji ni nobenega pooblaščenega servisa za Gigabyte.

Servis ni enako testirnica !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

solatko ::

bluefish - Testiranja se na generalnih servisih že dolgo snemajo in se potem pregleduje posnetke, kdo pa misliš, da bo sedel osem ur brez dela in gledal v 4-i monitorje.
Potem se posnetke vsakega monitorja pogleda posebej in, če ni vidnih napak, je zadeva O.K., kar s podisom jamči poblaščenec.

Kateri 550W PSU imaš? Koliko je star?
Zaradi malenkost prešvoh napajalnika bo zadeva delala, vendar napajalnik na polno, se pa zna zgodit, da bo premalo toka za kompletno sprocesiranje slike.

Za tako kartico na kateri ti neprestano deluje več monitorjev, si omisli kvaliteten napajalnik z močjo okoli 700W, na eni 12V-ni liniji.
Lahko je napajalnik dovolj močan v skupnem seštevku, samo kaj ti to pomaga, če linija, na kateri goniš grafiko ne da od sebe potrebnih 400W, rabiš okoli 35A na 12V-tni liniji, česar ti pa 550W-ni PSU, če ima 2 liniji ne daje.
Delo krepa človeka

blackbfm ::

ma kakšnih 700w ti sanjaš, za low-mid kartice je kvalitetnih 450w vrh glave.. dokler ne poženeš neke igre pa itak deluje vse na minimum, torej je izjava da je premalo toka za procesiranje čist mimo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

bluefish ::

solatko je izjavil:

bluefish - Testiranja se na generalnih servisih že dolgo snemajo in se potem pregleduje posnetke, kdo pa misliš, da bo sedel osem ur brez dela in gledal v 4-i monitorje.
Potem se posnetke vsakega monitorja pogleda posebej in, če ni vidnih napak, je zadeva O.K., kar s podisom jamči poblaščenec.
Am, morda sem površno prebral, vendar je bil govor o tem, da naj bi OP posnel zadevo.

Marvin ::

solatko je izjavil:

bluefish - Testiranja se na generalnih servisih že dolgo snemajo in se potem pregleduje posnetke, kdo pa misliš, da bo sedel osem ur brez dela in gledal v 4-i monitorje.
Potem se posnetke vsakega monitorja pogleda posebej in, če ni vidnih napak, je zadeva O.K., kar s podisom jamči poblaščenec.

Kateri 550W PSU imaš? Koliko je star?
Zaradi malenkost prešvoh napajalnika bo zadeva delala, vendar napajalnik na polno, se pa zna zgodit, da bo premalo toka za kompletno sprocesiranje slike.

Za tako kartico na kateri ti neprestano deluje več monitorjev, si omisli kvaliteten napajalnik z močjo okoli 700W, na eni 12V-ni liniji.
Lahko je napajalnik dovolj močan v skupnem seštevku, samo kaj ti to pomaga, če linija, na kateri goniš grafiko ne da od sebe potrebnih 400W, rabiš okoli 35A na 12V-tni liniji, česar ti pa 550W-ni PSU, če ima 2 liniji ne daje.


LC Power 6550GP2, tam 2 leti star. Verjemi da je več kot dovolj, ta računalnik uporabljam zgolj za pisarniško delo, iger ta grafična sploh videla ni, 1 monitor je pa samo za foobar2000.

shadeX ::

Kaj nameravaš sedaj ko boš dobil nedotaknjeno kartico nazaj?

Sssaga ::

solatko je izjavil:

bluefish - Testiranja se na generalnih servisih že dolgo snemajo in se potem pregleduje posnetke, kdo pa misliš, da bo sedel osem ur brez dela in gledal v 4-i monitorje.
Potem se posnetke vsakega monitorja pogleda posebej in, če ni vidnih napak, je zadeva O.K., kar s podisom jamči poblaščenec.

Kateri 550W PSU imaš? Koliko je star?
Zaradi malenkost prešvoh napajalnika bo zadeva delala, vendar napajalnik na polno, se pa zna zgodit, da bo premalo toka za kompletno sprocesiranje slike.

Za tako kartico na kateri ti neprestano deluje več monitorjev, si omisli kvaliteten napajalnik z močjo okoli 700W, na eni 12V-ni liniji.
Lahko je napajalnik dovolj močan v skupnem seštevku, samo kaj ti to pomaga, če linija, na kateri goniš grafiko ne da od sebe potrebnih 400W, rabiš okoli 35A na 12V-tni liniji, česar ti pa 550W-ni PSU, če ima 2 liniji ne daje.


Tole si ga pa malo biksnil.
Kvaliteten: check.
700W: overkill!

XFX XT 400W ('tier 2') bp goni enojedrno grafikuljo (GTX 970) z zaklenjenim i5 (torej no overvoltage & overclock) in bo prestal posilstvo v Crysis 3. Če pa misliš met LC pa res bolje da ne vzameš pod 550W oz. je to že v štartu strel v koleno na dolgi rok :D

Kakorkoli, 700W je brutalno preveč. Sam imam tudi overkill za trenutni build (6 let star Corsair TX 750), a sem uspel prlezt do ~550W peak porabe z:
- i7 920 @4Ghz ~1.45volt (~200W+)
- GTX 470 @800 Mhz ~ 1.078 volt (~200W+)
- 4 Ram ploščice, 3 diski, 5x fan, črpalka.
In to je merjeno iz vtičnice, vnesi še okol 80-85% izkoristek in nucaš še manj na napajalcu. Jasno, neki fore je treba zmer met od peak porabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Marvin ::

shadeX je izjavil:

Kaj nameravaš sedaj ko boš dobil nedotaknjeno kartico nazaj?


Ne bom je prevzel, tja sem jo poslal v uveljavljanje stvarne napake, česar namenoma niso izvedli. Se jim bo pač vrnila in bomo videli, kako bo ukrepal TIRS. Študiram še, da bi obnovil članstvo v ZPS, samo da tole dobi čim več reklame, ki si jo tako zasluži.

MIHAc27 ::

Heh, po eni strani hočeš takojšnjo zamenjavo, po drugi boš pa sedaj lahko čakal, da se kaj premakne.

Lej servisi so vsi več ali manj enaki. Tudi tale 'Profi' servis. Pač prodal je nekaj in malce zaslužil, sedaj ko pa zadeva ne dela bo imel seveda stroške in izgubo (konec konca je treba sedaj kartico pošiljat naokoli ali pa testirat). Tega seveda ne želi, in z veseljem bo dvignil roke od zadeve.

Uvoznik (tukaj Elkotex) ima pa tudi bolj malo možnosti. Lahko ti gre na roko, in pokvarjeno grafično zamenja za drugo, sam pa reklamira tvojo, da se zadevo hitreje spelje. Če nima enake na zalogi bo teška.
Morejo pa tudi oni uveljavljati napako/garancijo na Gigabytu, konec konca oni tega ne popravljajo.

Kar poročaj, kaj bo, me res zanima. BDW na Elkotu zaradi tebe in slabe reklame ne bo promet padel niti za 0.01%

Ales ::

Dovolj je slaba reklama + izguba samo ene ali dveh strank, pa bo škoda že konkretno večja, kot bi bila, če bi se držali zakonskih obveznosti. Se mi zdi, da bo na koncu kratko potegnil PROFIservis, ker so za stvarno napako so odgovorni oni in ignoriranje 8-dnevnega roka za odziv ne bo šlo kar tako čez.

Bo pa treba še nekaj malega živcev in vztrajnosti, da se zadeva zaključi.

Vse skupaj je ena ogromna neumnost. Stranka je ob čas in živce, prodajalec bo na koncu dobil po p*čki, še Elko si je naredil slabo reklamo... in? Kaj je lahko rezultat takega obnašanja prodajalca? Bo na koncu kdo v plusu za kaj..? TIRS in naš proračun mogoče, pa prav nihče drug.

Prodajalca bo pa ta kartica stala en velik velik večkratnik nabavne cene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Vanquish ::

kaj pa ce dejansko ni tezava v kartici ampak nekompatibilnosti v sistemu ali celo kaj drugega v sistemu?

Han ::

Elkotexov serviser je zaznal napako na drugem sistemu...

Vanquish ::

naj bi ja - kar pa ne pomeni, da niso imeli iste tezave?
Mogoce ne dovolj kvaliteten kabl do monitorja, mogoce presvoh napajalnik, mogoce monitor preslab, miljon stvari je.
Kartico so dali profesionalni ekipi, ki pravi da ni napake - verjetno so bolj usposobljeni kot pa pri Elkotex.

klinker ::

Marvin je izjavil:

solatko je izjavil:

bluefish - Testiranja se na generalnih servisih že dolgo snemajo in se potem pregleduje posnetke, kdo pa misliš, da bo sedel osem ur brez dela in gledal v 4-i monitorje.
Potem se posnetke vsakega monitorja pogleda posebej in, če ni vidnih napak, je zadeva O.K., kar s podisom jamči poblaščenec.

Kateri 550W PSU imaš? Koliko je star?
Zaradi malenkost prešvoh napajalnika bo zadeva delala, vendar napajalnik na polno, se pa zna zgodit, da bo premalo toka za kompletno sprocesiranje slike.

Za tako kartico na kateri ti neprestano deluje več monitorjev, si omisli kvaliteten napajalnik z močjo okoli 700W, na eni 12V-ni liniji.
Lahko je napajalnik dovolj močan v skupnem seštevku, samo kaj ti to pomaga, če linija, na kateri goniš grafiko ne da od sebe potrebnih 400W, rabiš okoli 35A na 12V-tni liniji, česar ti pa 550W-ni PSU, če ima 2 liniji ne daje.


LC Power 6550GP2, tam 2 leti star. Verjemi da je več kot dovolj, ta računalnik uporabljam zgolj za pisarniško delo, iger ta grafična sploh videla ni, 1 monitor je pa samo za foobar2000.


Na koncu je pa lih ta LC kriv za napako, ker je pac krs.

tomy5 ::

LP power napajalci niso lih neki, toj low cost znamka. Se pa dobro sliši in v Slo dobro spromovirana, to je pa res.

Leprechaun ::

Kdo pri zdravi pameti na LC Power za 20€, ki je star vsaj 2 leti, obeša grafično, ki stane 300€+? ?
*************************************************************

Han ::

Nekje je očitno treba "šparat". Zakaj ne kar pri "motorju" računalnika...

Rias Gremory ::

Sploh, ker grafične in procesorji vedno tečejo na stock frekvenci in "frequency scaling" ne obstaja. :|
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Marvin ::

MIHAc27 je izjavil:

Heh, po eni strani hočeš takojšnjo zamenjavo, po drugi boš pa sedaj lahko čakal, da se kaj premakne.

Lej servisi so vsi več ali manj enaki. Tudi tale 'Profi' servis. Pač prodal je nekaj in malce zaslužil, sedaj ko pa zadeva ne dela bo imel seveda stroške in izgubo (konec konca je treba sedaj kartico pošiljat naokoli ali pa testirat). Tega seveda ne želi, in z veseljem bo dvignil roke od zadeve.

Uvoznik (tukaj Elkotex) ima pa tudi bolj malo možnosti. Lahko ti gre na roko, in pokvarjeno grafično zamenja za drugo, sam pa reklamira tvojo, da se zadevo hitreje spelje. Če nima enake na zalogi bo teška.
Morejo pa tudi oni uveljavljati napako/garancijo na Gigabytu, konec konca oni tega ne popravljajo.

Kar poročaj, kaj bo, me res zanima. BDW na Elkotu zaradi tebe in slabe reklame ne bo promet padel niti za 0.01%


Zamenjavo sem hotel na začetku, da bi bilo najmanj komplikacij za vse. Ko so začeli namerno zavlačevati in operirati po balkansko sem zahteval vračilo kupnine in na tem vztrajam od takrat. Če bi mi bili na začetku pripravljeni kartico zamenjati, kot sem prosil, bi bilo to že davno urejeno. Ampak so naredili žal čisto vse možno, samo da bi se izvili iz svoje odgovornosti glede stvarne napake in mi nazaj vrnili isti neuporaben krš.

Vanquish je izjavil:

naj bi ja - kar pa ne pomeni, da niso imeli iste tezave?
Mogoce ne dovolj kvaliteten kabl do monitorja, mogoce presvoh napajalnik, mogoce monitor preslab, miljon stvari je.
Kartico so dali profesionalni ekipi, ki pravi da ni napake - verjetno so bolj usposobljeni kot pa pri Elkotex.


Priključene sem imel 3 monitorje, na random se je prikazovala napaka na VSEH TREH ENAKO. 2 na DVI kablih, 1 na DP. Napajalnik presega recommended zahtevanih 400W za 150W.

Iste monitorje z istimi kabli na istem sistemu od pošiljanja 1060tke nazaj uporabljam BREZHIBNO s staro GTX 650Ti.

Mislim, ne vem koliko več dokazov še potrebuješ da je problem v kartici? Edino, kar sem zamenjal, da vse deluje BP, je njihova kartica. Nič drugega.

Še pred pošiljanjem tja sem se menil z njihovim servisom, da sem preveril vse možno, da ne bi pošiljal tja po nepotrebnem ker je to meni precej večja nadloga kot njim.

klinker je izjavil:

Marvin je izjavil:

solatko je izjavil:

bluefish - Testiranja se na generalnih servisih že dolgo snemajo in se potem pregleduje posnetke, kdo pa misliš, da bo sedel osem ur brez dela in gledal v 4-i monitorje.
Potem se posnetke vsakega monitorja pogleda posebej in, če ni vidnih napak, je zadeva O.K., kar s podisom jamči poblaščenec.

Kateri 550W PSU imaš? Koliko je star?
Zaradi malenkost prešvoh napajalnika bo zadeva delala, vendar napajalnik na polno, se pa zna zgodit, da bo premalo toka za kompletno sprocesiranje slike.

Za tako kartico na kateri ti neprestano deluje več monitorjev, si omisli kvaliteten napajalnik z močjo okoli 700W, na eni 12V-ni liniji.
Lahko je napajalnik dovolj močan v skupnem seštevku, samo kaj ti to pomaga, če linija, na kateri goniš grafiko ne da od sebe potrebnih 400W, rabiš okoli 35A na 12V-tni liniji, česar ti pa 550W-ni PSU, če ima 2 liniji ne daje.


LC Power 6550GP2, tam 2 leti star. Verjemi da je več kot dovolj, ta računalnik uporabljam zgolj za pisarniško delo, iger ta grafična sploh videla ni, 1 monitor je pa samo za foobar2000.


Na koncu je pa lih ta LC kriv za napako, ker je pac krs.


Z GTX 650Ti deluje vse brezhibno, zahtevanih 400W presega za 150, vse skupaj se pa uporablja za pisarniško delo, se pravi je obremenitev na minimumu. Mislim, če začneš ugibat potem greš lahko menjat eno stvar za drugo na blef.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

Marvin ::

Mimogrede, ta stara GTX 650Ti s katero mi vse deluje BP ima enako PSU specifikacijo: Recommended Power Supply 400W+

klinker ::

Jst ne pravim da je psu presvoh, le da je krs in pac lahko kaj jebe zaradi tega na tocno tej grafi, pri drugi pa je ok. Btw, ce mislis da ta napajalc da ven 550W na 12V liniji si konkretno vsekal mimo. Mislim da je kao 375W na 12V, ce se dobro spomnem, ampak bi mogu vseeno pognat 1060ko.
Sem pa ze vidu cuda nelogik pri PCju in zato vedno preden uveljavljam garancijo za kako komponento zadevo potestiram se v kaki drugi kisti.

Marvin ::

Vem kako delujejo PSU, ja. :) Zato pa pravim, da imam minimalno obremenitev, ker je to relevanten podatek.

Han ::

Primer PSU, ki za 200W presega specifikacije, a veeno ne deluje vse tako kot bi moralo:

- nova brezhibna AsRock P4 plata, star brezhiben procesor, brezhiben RAM
- par let star 350W LC napajalnik
- računalnik ali miška naključno zmrzujeta, USB priključki se čudno obnašajo

Zamenjam napajalnik s Corsair CX430 in vsi problemi izginejo.

klinker ::

No, dejstvo je da grafe v drugem sistemu nisi poskusu in verjemi da tezavo komot povzroca kaka zadeva v tvoji kisti, ki s to grafo pac nekaj serje.
Pa ne me narobe razumet, ne trdim da je tako, le povsem mozno je tudi to.
En lep primer je ze cool whine, ko ista grafa v enem sistemu piska ko nora, v nekem drugem pa ne.
Zato, preden se podas v te vode, garancija, stvarna napaka ipd, je obvezno treba napako replicirat v kakem drugem sistemu, ker samo tako si res 100% da je tocno ta komponenta defektna in seveda pripravit dokaze o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Marvin ::

Han je izjavil:

Primer PSU, ki za 200W presega specifikacije, a veeno ne deluje vse tako kot bi moralo:

- nova brezhibna AsRock P4 plata, star brezhiben procesor, brezhiben RAM
- par let star 350W LC napajalnik
- računalnik ali miška naključno zmrzujeta, USB priključki se čudno obnašajo

Zamenjam napajalnik s Corsair CX430 in vsi problemi izginejo.


Po petih letih in pri tako majhni moči pa res vse stave odpadejo. Razumem, kaj si hotel povedat, samo veš da pri neki točki pri napajalnikih je plato in od tam naprej imaš rezervo, ki pride do izraza samo ob močnih obremenitvah. Pri 350W je tega premalo za današnjo uporabo.

klinker je izjavil:

No, dejstvo je da grafe v drugem sistemu nisi poskusu in verjemi da tezavo komot povzroca kaka zadeva v tvoji kisti, ki s to grafo pac nekaj serje.
Pa ne me narobe razumet, ne trdim da je tako, le povsem mozno je tudi to.
En lep primer je ze cool whine, ko ista grafa v enem sistemu piska ko nora, v nekem drugem pa ne.
Zato, preden se podas v te vode, garancija, stvarna napaka ipd, je obvezno treba napako replicirat v kakem drugem sistemu, ker samo tako si res 100% da je tocno ta komponenta defektna in seveda pripravit dokaze o tem.


Če bi imel še drug računalnik, s katerim bi se prosto lahko igral, bi sprobal tudi tam. Pa ga žal nimam, vsi sistemi do katerih imam dostop so namenski za resno delo in z njimi ne morem testirat.

Če bi mi PROFIservis poslal nadomestno enako kartico bi bila zadeva najhitreje rešena, saj če bi se ista napaka pojavljala tudi s to, bi bilo skoraj zagotovo, da problem ni v kartici. Daleč, daleč najbolj preprosta in najhitrejša rešitev, ki je žal niso hoteli izvesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

tomy5 ::

Kaj ni po tvojih besedah proizvajalec Gigabyte potrdil da je s kartico vse OK in da dela tako kot je proizvajalec specificiral in navedel ?

Han ::

Marvin je izjavil:

Če bi mi PROFIservis poslal nadomestno enako kartico bi bila zadeva najhitreje rešena, saj če bi se ista napaka pojavljala tudi s to, bi bilo skoraj zagotovo, da problem ni v kartici. Daleč, daleč najbolj preprosta in najhitrejša rešitev, ki je žal niso hoteli izvesti.
Ni nujno. Če bi se isti problem pojavil tudi na enaki drugi kartici, sta dve možnosti: nekompatibilnost s tvojim računalnikom ali pa je cela serija teh kartic defektna za točno tak namen uporabe.

Han ::

Marvin je izjavil:

Han je izjavil:

Primer PSU, ki za 200W presega specifikacije, a veeno ne deluje vse tako kot bi moralo:

- nova brezhibna AsRock P4 plata, star brezhiben procesor, brezhiben RAM
- par let star 350W LC napajalnik
- računalnik ali miška naključno zmrzujeta, USB priključki se čudno obnašajo

Zamenjam napajalnik s Corsair CX430 in vsi problemi izginejo.


Po petih letih in pri tako majhni moči pa res vse stave odpadejo. Razumem, kaj si hotel povedat, samo veš da pri neki točki pri napajalnikih je plato in od tam naprej imaš rezervo, ki pride do izraza samo ob močnih obremenitvah. Pri 350W je tega premalo za današnjo uporabo.

Tu se seveda motiš. Lahko imaš super duper (LC) napajalnik s platojem daleč nad dejansko porabo, a če ima slabo regulacijo tokov in napetosti, jih ne dosega ali pa jih preveč presega, lahko imaš hitro nestabilen sistem ter takšna in drugačna naključna dogajanja.

klinker ::

Marvin je izjavil:



klinker je izjavil:

No, dejstvo je da grafe v drugem sistemu nisi poskusu in verjemi da tezavo komot povzroca kaka zadeva v tvoji kisti, ki s to grafo pac nekaj serje.
Pa ne me narobe razumet, ne trdim da je tako, le povsem mozno je tudi to.
En lep primer je ze cool whine, ko ista grafa v enem sistemu piska ko nora, v nekem drugem pa ne.
Zato, preden se podas v te vode, garancija, stvarna napaka ipd, je obvezno treba napako replicirat v kakem drugem sistemu, ker samo tako si res 100% da je tocno ta komponenta defektna in seveda pripravit dokaze o tem.


Če bi imel še drug računalnik, s katerim bi se prosto lahko igral, bi sprobal tudi tam. Pa ga žal nimam, vsi sistemi do katerih imam dostop so namenski za resno delo in z njimi ne morem testirat.

Če bi mi PROFIservis poslal nadomestno enako kartico bi bila zadeva najhitreje rešena, saj če bi se ista napaka pojavljala tudi s to, bi bilo skoraj zagotovo, da problem ni v kartici. Daleč, daleč najbolj preprosta in najhitrejša rešitev, ki je žal niso hoteli izvesti.


A kakega frenda s PCjem pa nimas?
Nenazadnje bi lahko tudi tu vprasal za pomoc nekoga, ki zivi v bliznjih krajih.
No sej sedaj je vseeno, le v prihodnosti poskusi kaj vec, kot le piskat cez prodajalce in serviserje, ker obstaja znj varjant za napake na HWju in ni vedno kriva komponenta ki nagaja, ampak je to lahko tudi samo posledica kake druge navidezno ok komponente.

solatko ::

Koliko imaš stabilne napetosti 5V, 12V in kakšne so?
Delo krepa človeka

Vanquish ::

Marvin poznas kaj postopke quality assurance testiranja?

Povedal sem ti na zacetku, da ti nisi noben faktor in ne mores v tem primeru dolocit stvarne napake - pa brez zamere na izbiri besed.
Za zacetek bi moral probati kartico vsaj na 2 razlicnih racunalnikih - ali pa na istem racunalniku enako kartico, ki dokazano deluje.
Brez tega imas le slutnje, ki lahko da so pravilne, lahko pa da niso. V racunalniku imas en kup komponent, ki niso stestirane za delovanje med sabo, posledicno je lahko vzrokov za napako definitivno vec kot samo ena -> nova graficna.
Dejansko nisi primerno opremljen, da bi lahko testiranja opravil, posledicno zal ne mores trditi, da ima kartica stvarno napako in ne tvoj racunalnik.

Pa da ne bo pomote - vse to ne opravicuje dejstva kako je trgovec odreagiral in krsil vse mozno. Ce bi bil trgovec pameten bi vzel kartico nazaj - tebi ponudo drugo, to pa z manjsim popustom zaradi poskodovane embalaze prodal nekomu, ki pa ne bo imel tezav - v kolikor je preprican, da je kartica OK.
Tako pa je zgubil stranko in dobil slabo reklamo, ki ga bo stala vec kot, da bi pokril celo kartico iz lastnega zepa.

M1tj4 ::

Pred ene 100 leti (karikiram) je prijatelj naročil za slabih 200eur grafično Sapphire 5770 (nisem prepričan v oznako). Nikakor je nismo uspeli usposobiti za normalno delovanje v njegovem HP z intelom. Delala pa je bp v mojem z AMDjem. Zato sva na koncu kar zamenjala z mojo Sapphire 5750 (tudi v to številko nisem prepričan) z mojim doplačilom. Ta je pri njemu delovala BP in smo oboji srečno živeli dalje. Vsekakor bi se šli prepirat z ENAA šele, če ne bi delovala tudi v mojem, pa še kakem PC.

Marvin ::

tomy5 je izjavil:

Kaj ni po tvojih besedah proizvajalec Gigabyte potrdil da je s kartico vse OK in da dela tako kot je proizvajalec specificiral in navedel ?


Sicer tole pišem že tako desetič, ampak ok, pa dajmo še enajstič...

Timeline: Dopoldne Elkotexov servis POTRDI, da so pri svojem testiranju prišli do ISTE napake, kot sem jim jo opisal in da bodo kartico poslali na garancijski servis na Poljsko. To je bil telefonski pogovor, kjer so me oni klicali.

Jaz rečem ne, zahteval sem uveljavljanje stvarne napake, kličem PROFIservis, kjer mi obljubijo, da bodo z Elkotexom to uredili "s čim manj nevšečnosti zame". Ahahaha...

Popoldne mi Elkotex pošlje na mail, da niso našli te napake (za katero mi je zjutraj rekla, da so jo), ampak eno drugo. Da bodo pa vseeno poslali na servis na Poljsko. Ponovno ponovim, da ne želim garancijskega servisa ampak uveljavljam stvarno napako.

Moj zahtevek ignorira tako PROFIservis, kot Elkotex, z argumentacijo, da je najbrž kriv BIOS kartice, in da če je kriv BIOS, to ni stvarna napaka (lol).

To je bil razlog, da so kartico poslali na Poljsko -- ker so fantazirali, da jim potem ne bo treba priznati stvarne napake, če jim bodo tam potrdili, da je kriv BIOS.

Kršitev ZVPot je že itak vse naprej od točke, kjer je Elkotex priznal defekt in ni upošteval mojega zahtevka po uveljavljanju stvarne napake.

Kaj so nato delali pri Gigabytovem servisu na Poljskem ne vem. Lahko da napake pošiljatelj ni pravilno opisal oz. da jo je serviser tam spregledal. Glede na to da se ti artefakti pojavljajo samo za delček sekunde na random priključenem monitorju, če niso celega postopka snemali z dobro kamero, je vse odvisno samo ali je serviser slučajno gledal v točno tisti monitor točno tisti trenutek, ko se je pojavila. Logično, da čim bolj je napaka problematična za opaziti, večja je verjetnost, da je nekdo ki je samo za par ur vrgel kartico na 3d mark in občasno pogledal na monitorje ne bo opazil nič.

Je pa dejansko vse skupaj irelevantno, ker bi PROFIservis moral že davno pred tem sprovesti moj zahtevek za stvarno napako, da se mi z vsem tem ******* ne bi bilo treba ukvarjati, ker ne pridemo nikamor.

Če bi vsak trgovec lahko defektne izdelke pošiljal na razne servise toliko časa, da bi mu en rekel "uu, mi pa nismo opazili napake, vse je ok!" in potem razglasil, da je vse kul, nikoli nobena stvarna napaka ne bi bila uveljavljena. Tako so si to pač zamislili pri PROFIservisu.

Han je izjavil:

Marvin je izjavil:

Han je izjavil:

Primer PSU, ki za 200W presega specifikacije, a veeno ne deluje vse tako kot bi moralo:

- nova brezhibna AsRock P4 plata, star brezhiben procesor, brezhiben RAM
- par let star 350W LC napajalnik
- računalnik ali miška naključno zmrzujeta, USB priključki se čudno obnašajo

Zamenjam napajalnik s Corsair CX430 in vsi problemi izginejo.


Po petih letih in pri tako majhni moči pa res vse stave odpadejo. Razumem, kaj si hotel povedat, samo veš da pri neki točki pri napajalnikih je plato in od tam naprej imaš rezervo, ki pride do izraza samo ob močnih obremenitvah. Pri 350W je tega premalo za današnjo uporabo.

Tu se seveda motiš. Lahko imaš super duper (LC) napajalnik s platojem daleč nad dejansko porabo, a če ima slabo regulacijo tokov in napetosti, jih ne dosega ali pa jih preveč presega, lahko imaš hitro nestabilen sistem ter takšna in drugačna naključna dogajanja.


Ja no, potem bi bilo zelo verjetno, da bi imel enake oz. podobne težave tudi z GTX 650Ti, ki ima praktično enake (oz. še celo večje) zahteve po napajanju kot GTX 1060.

klinker je izjavil:

Marvin je izjavil:



klinker je izjavil:

No, dejstvo je da grafe v drugem sistemu nisi poskusu in verjemi da tezavo komot povzroca kaka zadeva v tvoji kisti, ki s to grafo pac nekaj serje.
Pa ne me narobe razumet, ne trdim da je tako, le povsem mozno je tudi to.
En lep primer je ze cool whine, ko ista grafa v enem sistemu piska ko nora, v nekem drugem pa ne.
Zato, preden se podas v te vode, garancija, stvarna napaka ipd, je obvezno treba napako replicirat v kakem drugem sistemu, ker samo tako si res 100% da je tocno ta komponenta defektna in seveda pripravit dokaze o tem.


Če bi imel še drug računalnik, s katerim bi se prosto lahko igral, bi sprobal tudi tam. Pa ga žal nimam, vsi sistemi do katerih imam dostop so namenski za resno delo in z njimi ne morem testirat.

Če bi mi PROFIservis poslal nadomestno enako kartico bi bila zadeva najhitreje rešena, saj če bi se ista napaka pojavljala tudi s to, bi bilo skoraj zagotovo, da problem ni v kartici. Daleč, daleč najbolj preprosta in najhitrejša rešitev, ki je žal niso hoteli izvesti.


A kakega frenda s PCjem pa nimas?
Nenazadnje bi lahko tudi tu vprasal za pomoc nekoga, ki zivi v bliznjih krajih.
No sej sedaj je vseeno, le v prihodnosti poskusi kaj vec, kot le piskat cez prodajalce in serviserje, ker obstaja znj varjant za napake na HWju in ni vedno kriva komponenta ki nagaja, ampak je to lahko tudi samo posledica kake druge navidezno ok komponente.


Zato obstajajo servisi, da ljudem ni treba s tem izgubljati časa. Elkotexov servis je napako potrdil, nato pa zanikal, ko sem hotel uveljavljati stvarno napako (a vseeno priznal drugo napako). Preden sem kartico poslal tja sem govoril s servisom in pregledal vse, kar sem lahko. Tako da očitno nisi prebral cele teme, precej pojasnil je še v mojih kasnejših odgovorih, ne samo v prvem postu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

Ahim ::

Marvin je izjavil:

LC Power 6550GP2, tam 2 leti star. Verjemi da je več kot dovolj, ta računalnik uporabljam zgolj za pisarniško delo, iger ta grafična sploh videla ni, 1 monitor je pa samo za foobar2000.


Moje izkusnje z doticno firmo (mislim da ravno z istim napajalnikom, a nimam vec papirjev, je bil pa 2. generacija 550W ali 650W) s porazne.

Probaj to tvojo kartico z drugo kombinacijo HW (drug PSU, druga plata), ce le imas moznost.

Marvin ::

Kartice nimam več, moja zadnja dva napajalnika sta bila LC in mi je vse vedno delalo BP. GTX 650Ti z ekvivalentno porabo mi poganja tudi igre na maksimumu brez kakršnihkoli težav, medtem ko sem imel pri 1060 te artefakte ob minimalnem pisarniškem delu oz. tudi, če ni bilo na monitorjih sploh nobenega dogajanja.

Uporabniške ocene večine standardnih LCjevih modelov so v povprečju zelo dobre, tako da je hate na LC glede na moje izkušnje neupravičen (pa ne mislim tukaj tebe). Seveda se pa vmes najde tudi kakšna slaba produktna linija ali škart izdelek, tako je žal pri vseh proizvajalcih.

Vanquish ::

Marvin - eno hipoteticno vprasanje za tebe.

Kupim kartico, prinesem domov jo uporabljam en teden. Veni je nevihta in grmi - strela vdari, ko prizgem racunalnik ugotovim, da kartica vec ne dela.

Nesem na servis in recem, kartica ne dela zelim uveljavljati stvarno napako. Servis preizkusi kartico in ugotovi, da kartica res ne dela.
So po tvojem mnenju mi v tem trenutku po zakonu dolzni dati novo kartico ai vracilo denarja, ker sem uveljavljal stvarno napako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Marvin ::

Vanquish je izjavil:

Marvin - eno hipoteticno vprasanje za tebe.

Kupim kartico, prinesem domov jo uporabljam en teden. Veni je nevihta in grmi - strela vdari, ko prizgem racunalnik ugotovim, da kartica vec ne dela.

Nesem na servis in recem, kartica ne dela zelim uveljavljati stvarno napako. Servis preizkusi kartico in ugotovi, da kartica res ne dela.
So po tvojem mnenju mi v tem trenutku po zakonu dolzni dati novo kartico ai vracilo denarja, ker sem uveljavljal stvarno napako?


Sprašuješ neumnosti, na vsaki garanciji ti piše, da višja sila ni krita. Kaj spada pod stvarno napako in kaj ne je jasno definirano v zakonu, ne rabiš ugibat ali hipotetično razglabljat. Stvarna napaka pokriva samo napake, ki niso rezultat škode povzročene s strani kupca (namerno ali iz malomarnosti). Oprema prepuščena direktnemu ali indirektnemu udaru strele brez zaščite ali še bolje odklopa iz elektrike je izpostavljena malomarnosti.

Ales ::

Vanquish je izjavil:

Marvin - eno hipoteticno vprasanje za tebe.

Kupim kartico, prinesem domov jo uporabljam en teden. Veni je nevihta in grmi - strela vdari, ko prizgem racunalnik ugotovim, da kartica vec ne dela.

Nesem na servis in recem, kartica ne dela zelim uveljavljati stvarno napako. Servis preizkusi kartico in ugotovi, da kartica res ne dela.
So po tvojem mnenju mi v tem trenutku po zakonu dolzni dati novo kartico ai vracilo denarja, ker sem uveljavljal stvarno napako?

Govora je o konkretnem primeru, kjer PROFIservis gladko kršil 8-dnevni rok pa še kaj, ne o tvojih imaginarnih primerih. In v enem postu napišeš, da ti je vse glede obnašanja PROFIservisa jasno, v drugem pa težiš naprej. WTF?

Kot prvo, neseš prodajalcu in ne na servis. Drugo, prodajalec se je dolžan v 8 dneh izjasniti o stvarni napaki. Če ugotovi, da je šlo za udar strele bo zahtevek zavrnil, če ne, ga bo sprejel. Če bi iz katerega koli razloga sprejel zahtevek, bi moral ali dati nov izdelek ali vrniti denar, po izbiri kupca. Kaj ti ni jasno tukaj?

Resno, ni retorično vprašanje. Kaj konkretno ti ni jasno?

Vanquish ::

Marvin je izjavil:

Sprašuješ neumnosti, na vsaki garanciji ti piše, da višja sila ni krita. Kaj spada pod stvarno napako in kaj ne je jasno definirano v zakonu, ne rabiš ugibat ali hipotetično razglabljat. Stvarna napaka pokriva samo napake, ki niso rezultat škode povzročene s strani kupca (namerno ali iz malomarnosti). Oprema prepuščena direktnemu ali indirektnemu udaru strele brez zaščite ali še bolje odklopa iz elektrike je izpostavljena malomarnosti.



Marvin kot poznavalcu zakona, stvarnih napak in pravic potrosnika sem ti postavil konkretno vprasanje za konkreten primer. Odgovor je torej: DA ali NE

Torej kaksen je odgovor?

Hvala!

Ahim ::

Marvin je izjavil:

Kartice nimam več, moja zadnja dva napajalnika sta bila LC in mi je vse vedno delalo BP. GTX 650Ti z ekvivalentno porabo mi poganja tudi igre na maksimumu brez kakršnihkoli težav, medtem ko sem imel pri 1060 te artefakte ob minimalnem pisarniškem delu oz. tudi, če ni bilo na monitorjih sploh nobenega dogajanja.


Ze, a kot sem te razumel, ti jo bodo v kratkem vrnili?

To, da racunalnik deluje normalno z drugo graficno, na zalost ne pomaga do nobenega zanesljivega zakljucka glede problematicne kombinacije nove kartice in racunalnika - edino to lahko zatrdis, da stara 650Ti deluje brez problemov v tem racunalniku, kar ti ne pomaga nic.

Po mojih izkusnjah velika vecina (90+% ?) tovrstnih tezav - se posebno takrat, ce isti del res deluje normalno v drugem racunalniku - krivda napajalnika. Ze novi napajalniki imajo razlicno kvalitetno regulacijo napajanja, s casom (ko se ESR kondenzatorjev visa; switcherji dobesedno "zrejo" kondenzatorje, sploh pri visji temperaturi in toku) pa cisto pri vsakem pade, razen ce bi nekdo bil tako bogat, da bi namesto elektrolitskih kondenzatorjev natlacil noter kup takih s trdnim dielektrikom. Dovolj je samo majhna "spicka" (droop/overshoot), da povzroci nezanesljivo delovanje, se posebej ce je tudi kartica nekoliko slampasto dizajnirana (torej da je njen VRM dizajniran preblizu meje funkcionalnosti).

Precej bizarno bi bilo, ce bi kartica vendarle delovala v redu prakticno v vseh drugih kombinacijah HW, ti bi pa kar naprej rinil v stvarno napako in/ali garancijo. Jaz bi se v primeru, ko nekaj ne deluje, poskusal sam prepricati ali mi kljukci lazejo v fris ali pa sem jaz ustrelil kozla s slepim zaupanjem v druge komponente.

klinker ::

Osebno bi kartico prevzel nazaj, jo ponovno sprobal in ce se napaka ponovi, jo odnesu nazaj na Profi servis in zahteval da se jo pred mano priklopi v drugo masino in potestira.

solatko ::

klinker - to sem mu predlagal tudi sam, sa tem, da opremi reklamacijo z video posnetkom, instalacije in napak. Predlagali smo mu tudi, da poizkusi v drugi mašini, zamenja napajalnik,.... pa se pač drži tistega, kar se je že prej odločil, da bo naredil.
Ne bo dvignil kartice in raje 14 dni počakal, da jo pošta vrne pošiljatelju.

Morda je pa ugotovil, da kartice sploh ne potrebuje in bi rad samo denar nazaj.
Delo krepa človeka

Marvin ::

Vanquish je izjavil:

Marvin je izjavil:

Sprašuješ neumnosti, na vsaki garanciji ti piše, da višja sila ni krita. Kaj spada pod stvarno napako in kaj ne je jasno definirano v zakonu, ne rabiš ugibat ali hipotetično razglabljat. Stvarna napaka pokriva samo napake, ki niso rezultat škode povzročene s strani kupca (namerno ali iz malomarnosti). Oprema prepuščena direktnemu ali indirektnemu udaru strele brez zaščite ali še bolje odklopa iz elektrike je izpostavljena malomarnosti.



Marvin kot poznavalcu zakona, stvarnih napak in pravic potrosnika sem ti postavil konkretno vprasanje za konkreten primer. Odgovor je torej: DA ali NE

Torej kaksen je odgovor?

Hvala!


Ma saj nisi resen, če ti ni jasno iz mojega napisanega da NE, potem pa res ne vem kaj je s tvojim bralnim razumevanjem. Ales ti je še bolj podrobno razložil, pa ga tudi ignoriraš. Res ne vem, kaj želiš doseči.

Ahim je izjavil:

Marvin je izjavil:

Kartice nimam več, moja zadnja dva napajalnika sta bila LC in mi je vse vedno delalo BP. GTX 650Ti z ekvivalentno porabo mi poganja tudi igre na maksimumu brez kakršnihkoli težav, medtem ko sem imel pri 1060 te artefakte ob minimalnem pisarniškem delu oz. tudi, če ni bilo na monitorjih sploh nobenega dogajanja.


Ze, a kot sem te razumel, ti jo bodo v kratkem vrnili?

To, da racunalnik deluje normalno z drugo graficno, na zalost ne pomaga do nobenega zanesljivega zakljucka glede problematicne kombinacije nove kartice in racunalnika - edino to lahko zatrdis, da stara 650Ti deluje brez problemov v tem racunalniku, kar ti ne pomaga nic.

Po mojih izkusnjah velika vecina (90+% ?) tovrstnih tezav - se posebno takrat, ce isti del res deluje normalno v drugem racunalniku - krivda napajalnika. Ze novi napajalniki imajo razlicno kvalitetno regulacijo napajanja, s casom (ko se ESR kondenzatorjev visa; switcherji dobesedno "zrejo" kondenzatorje, sploh pri visji temperaturi in toku) pa cisto pri vsakem pade, razen ce bi nekdo bil tako bogat, da bi namesto elektrolitskih kondenzatorjev natlacil noter kup takih s trdnim dielektrikom. Dovolj je samo majhna "spicka" (droop/overshoot), da povzroci nezanesljivo delovanje, se posebej ce je tudi kartica nekoliko slampasto dizajnirana (torej da je njen VRM dizajniran preblizu meje funkcionalnosti).

Precej bizarno bi bilo, ce bi kartica vendarle delovala v redu prakticno v vseh drugih kombinacijah HW, ti bi pa kar naprej rinil v stvarno napako in/ali garancijo. Jaz bi se v primeru, ko nekaj ne deluje, poskusal sam prepricati ali mi kljukci lazejo v fris ali pa sem jaz ustrelil kozla s slepim zaupanjem v druge komponente.


Poslali so jo že nazaj, jaz sem zavrnil prevzem, zdaj pa bo 2 tedna počivala na pošti, preden jim jo bodo poslali nazaj. Prijava na TIRSu je v obravnavi, tako da bomo videli, kako bo šlo naprej.

Kaj bi, če bi, kako bi drugače je na tej točki nesmiselno razglabljati. To, da mi lažejo v fris mi je pa že tako jasno. Že večkrat sem opisal, da so me najprej klicali in potrdili napako, nato rekli da bodo poslali v garancijski servis na Poljsko, ko sem zahteval uveljavljanje stvarne napake pa so kasneje istega dne zanikali, da bi našli napako.

Dobesedno, zjutraj me je ženska klicala in mi povedala, da je njihov servis "našel to mojo napako", dopoldne pa mi poslala mail, da "te napake niso našli". Za to lahko uporabljamo evfemizme, ampak laž je še vedno laž. In to mi je pri vsem tem najbolj odvratno. V zadnjem mailu mi je ta ista ženska že nakladala, da je bila napaka v njihovem MONITORJU in ne na kartici!

Dobesedno srat te prime, ko nekaj takega doživiš.

klinker je izjavil:

Osebno bi kartico prevzel nazaj, jo ponovno sprobal in ce se napaka ponovi, jo odnesu nazaj na Profi servis in zahteval da se jo pred mano priklopi v drugo masino in potestira.


Ni slaba ideja, morda še pridemo do tega. Ampak to je spet zamudna rešitev zame. Z vsem tem sem izgubil že ogromno časa; že samo sestava popolne prijave za TIRS je večuren projekt, plus nekdo od tam bi potem moral sedeti pred monitorji z mano toliko časa, da se napaka opazi. Nekje 10-15min je bilo pri meni povprečje, kdaj pa je trajalo tudi pol ure in več, da se je pokazalo. Take random napake, ki jih je težko ujeti, so najbolj problematične z vidika dokazovanja in reproduciranja.

solatko je izjavil:

klinker - to sem mu predlagal tudi sam, sa tem, da opremi reklamacijo z video posnetkom, instalacije in napak. Predlagali smo mu tudi, da poizkusi v drugi mašini, zamenja napajalnik,.... pa se pač drži tistega, kar se je že prej odločil, da bo naredil.
Ne bo dvignil kartice in raje 14 dni počakal, da jo pošta vrne pošiljatelju.

Morda je pa ugotovil, da kartice sploh ne potrebuje in bi rad samo denar nazaj.


Ne, ti si predlagal, naj snemam sam pri sebi. Čisto druga zadeva, kot če bi to delal pri njih na njihovem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

Horejšio ::

Pa dober no komu se pa da ukvarjat s takimi. Tovrstno nasilno reševanje večinoma pripelje do slabe rešitve če sploh in negativne publicitete.

Han ::

"Take random napake, ki jih je težko ujeti", se rešuje najprej samostojno. Grafično stestiraš v drugem računalniku in po potrebi kontaktiraš proizvajalčevo tehnično podporo, ki ti priskrbi drug BIOS ali predlaga RMA.

Horejšio ::

OK dober odgovor. Hvala.

Marvin ::

Han je izjavil:

"Take random napake, ki jih je težko ujeti", se rešuje najprej samostojno. Grafično stestiraš v drugem računalniku in po potrebi kontaktiraš proizvajalčevo tehnično podporo, ki ti priskrbi drug BIOS ali predlaga RMA.


Uh, to so naredili v Elkotexu, saj so potrdili napako! Če verjameš, v svoji najhujši nočni mori nisem pričakoval da se bom z vsem tem ukvarjal še mesec kasneje. Nimam časa špilat serviserja, to sem delal v študentskih letih. Kartico sem poslal nazaj z zahtevkom po uveljavljanju stvarne napake zgolj zato, da bi se stvar zame čim hitreje in s čim manj komplikacij rešila, ker rabim kartico za svoje delo. Če bi jo ali zamenjali, ali mi vrnili kupnino, kot bi naredil vsak normalen trgovec s kančkom razumevanja do kupca in dobre poslovne prakse bi bila zadeva že davno rešena.

Horejšio ::

Zdej je prešlo že v principe. Oba imata prav, samo kupec pač zmaga na daljši rok. Jaz kopujem samo na amazon in ebay zaradi tega.

Sporazumna rešitev se ponuja na obzorju :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()

Han ::

Marvin je izjavil:

Če bi jo ali zamenjali, ali mi vrnili kupnino, kot bi naredil vsak normalen trgovec s kančkom razumevanja do kupca in dobre poslovne prakse bi bila zadeva že davno rešena.
V primeru vračila kupnine morda, v primeru zamenjave pa ostaja vse odprto. Če so vse kartice enake, bo tudi nova 'defektna'.

Marvin ::

Jaz bi potem vzroke iskal drugje, sigurno da več kot enkrat kartice ne bi menjal če bi se pojavljale identične napake. No, preveril bi edino serijske, da mi niso nazaj uturili iste defektne kartice. Pred leti ko se še niso rigorozno na računih beležile serijske vseh delov se mi je zgodilo pri drugem kosu hardvera prav to. Človek žal pri vseh nategunstvih ki se dogajajo ne more biti dovolj pazljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka

Oddelek: Kaj kupiti
385815 (2166) DePalmo
»

Uveljavljanje stvarne napake / garancije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8015487 (5415) TOP
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346793 (5728) St235
»

Stvarna napaka - vračilo denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7511927 (7979) ziggy89
»

Kupljena komponenta ne deluje - Imam pravcio do takojšnje menjave izdelka oz. vračilo

Oddelek: Loža
304572 (3652) Trololololol

Več podobnih tem