» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

XKEKAX ::

Pozdravljeni,
pokvaril se nam je zdajšnji pralni stroj in moramo kupiti novega (smo se pozanimali, popravilo ne pride v poštev).

Sedaj me pa zanima, kakšen pralni stroj priporočate?
Nekako sem gledal samo znamke Beko, bosch in gorenje. Budget je nekje okoli 350€, kupili pa bi v bigbangu (zaradi možnosti kredita).

Ali se splača vzeti stroj z invertnim motorjem?

Najlepša hvala za pomoč pri nakupu! LP

harvey ::

Za 350 EUR nimaš kaj preveč pametovati, vzemi tistega, ki ima najdaljšo garancijo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

darkolord ::

Jaz bi tegale. Če klikneš "Izenači ceno", gre cena na 353 EUR, kolikor stane tudi na GA.

Ima inverter, 5 let garancije in vse ostalo kar spada zraven. Če ti je 6 kg in 1200 obratov dovolj, pomoje ne dobiš boljšega v tem rangu.

jnovak ::

Razlike med omenjenimi brandi so najprej v dolžini garancije; Beko in Gorenje imata po 5 let, Bosch 2 leti (edino če se je v zadnje pol leta kaj spremenilo oz. so kake druge akcije, ugodnosti).

Navadno je Beko z enakimi featurji cenejši od Gorenja, je pa bolj kot ne vedno tudi precej glasnejši.

Invertni motor se sigurno splača, saj naj bi bili bolj vzdržlivi, z daljšo življensko dobo (no ja, včasih so pralni stroji delali leta in leta, tako kot ostala elektronika, sedaj je 5 let že skoraj znanstvena fantastika). So tudi precej tišji, manj tresejo. Pa tudi manj energije porabijo.

Druge lastnosti, mora pa posameznik vedeti kaj želi. Meni se zdi pomemben AquaStop, ki prepreči izlive vode ob kakih okvarah.

Pa še ogromno nekih zadev je, raznoraznih programov, oblik pralnih strojev, teže perila (in velikosti bobna in vrat) ter obratov.

XKEKAX ::

darkolord je izjavil:

Jaz bi tegale. Če klikneš "Izenači ceno", gre cena na 353 EUR, kolikor stane tudi na GA.

Ima inverter, 5 let garancije in vse ostalo kar spada zraven. Če ti je 6 kg in 1200 obratov dovolj, pomoje ne dobiš boljšega v tem rangu.

Ta bi bil idealen! Ampak glede na to da bom vzel na obroke(bigbangov kredit), ali je možno "izenačiti ceno" v sami trgovini?

darkolord ::

Navadno je Beko z enakimi featurji cenejši od Gorenja, je pa bolj kot ne vedno tudi precej glasnejši.
Zadnje čase se mi zdi da ne več. Dobro leto, dve+ nazaj definitivno, zdaj pa dobiš Gorenje z istimi ali boljšimi featurji za enako ceno, s tem da se mi zdi (to je pač subjektivno - imam pa oba za primerjavo) kvaliteta izdelave opazno višja.

XKEKAX je izjavil:

darkolord je izjavil:

Jaz bi tegale. Če klikneš "Izenači ceno", gre cena na 353 EUR, kolikor stane tudi na GA.

Ima inverter, 5 let garancije in vse ostalo kar spada zraven. Če ti je 6 kg in 1200 obratov dovolj, pomoje ne dobiš boljšega v tem rangu.

Ta bi bil idealen! Ampak glede na to da bom vzel na obroke(bigbangov kredit), ali je možno "izenačiti ceno" v sami trgovini?
Če ga dodam v košarico na spletni strani, lahko pod izbiro plačila izberem "Nakup na kredit":

Zgodovina sprememb…

XKEKAX ::

No tega pa nisem vedel :) Bom zrihtal preko računalnika, hvala za pomoč vsem! In tak kot je napisal harvey, da za ta denar ni kaj za komplicirat...ampak vseeno še vzameš neko najboljšo opcijo ki je možna.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
785183910 (294) cortez
»

Pralni stroj Beko - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6224337 (2587) MIHAc27
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155623 (3875) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj

Oddelek: Loža
488867 (5755) simnov

Več podobnih tem