» »

Najboljše lestvice za zanesljivost

Najboljše lestvice za zanesljivost

1
2
»

iKst ::

Pri hiši smo imeli takrat Mitsubishi Carisma, ki je imel vse od zgoraj naštetega. 4 airbage, avtomatsko klimo, vse šipe na elektriko, daljinsko centralno zaklepanje, alarm. Še antena za radio je bila na motorček.

To je bil tipičen avto srednjega razreda, primerljiv z avtomobili za cca. 20 jurjev danes.

SuperVeloce ::

Smo imeli Tipota, ki je leta 1995 že dejansko šel iz prodaje. In če si želel vse našteto, si kamot dobil, samo pač nisi smel gledati najbolj osnovnega modela. Električna stekla, da se froci špilamo zadaj? Check... Potem pa pogledaš kakšnega par let starega citroena zadaj... gvihtaj miško.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

iKst ::

Pri katerem par let starem citroenu si pa našel šipe na roke?

SuperVeloce ::

Nazadnje xsara picasso, katerega sem pomagal prodati. In to za noro visoko ceno, ker avto ni imel praktično nič prevoženih (30k če se prav spomnem).
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

iKst je izjavil:

Pri hiši smo imeli takrat Mitsubishi Carisma, ki je imel vse od zgoraj naštetega. 4 airbage, avtomatsko klimo, vse šipe na elektriko, daljinsko centralno zaklepanje, alarm. Še antena za radio je bila na motorček.

To je bil tipičen avto srednjega razreda, primerljiv z avtomobili za cca. 20 jurjev danes.


Carisma je netipićen avto, ker jih je bilo izjemno malo in še vaša ni imela vse te opreme serijsko.

SuperVeloce ::

Če plačaš, je serijsko :))

ravno to je point debate. Eni bi naštevali, kaj vse je mercedez imel, ampak za to si pošteno plačal. Kamot si malo doplačal to pri avtu nižjega/srednjega razreda. Prav tako nekaj doplačaš za "serijske" zadeve v letu 2016. Za 8-9k eur pač še mestni malček nima ništa serijsko.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Xsaro Picasso so začeli delati leta 1999, nehali pa 2008. To ni ravno par let star avto. Pa glede na to, da je v minimalno 8 letih avto naredil samo 30000km je bil verjetno kakšna penzionistična varjanta. Najbolj cheap verzija opreme.

Carisma je netipićen avto, ker jih je bilo izjemno malo in še vaša ni imela vse te opreme serijsko.


Vse je bilo serijsko.

Glede na to, da sem pomagal izbirati avto, sem takrat pregledal precej katalogov in obiskal precej salonov, pa stanje pri "bolj tipičnih" modelih ni bilo bistveno drugačno. Airbagi, klime (tudi avtomatske), ABS, šipe in podobne zadeve niso bile nič posebnega. Razen mogoče v Golfih delanih za balkan.

loveJDM ::

iKst je izjavil:

Xsaro Picasso so začeli delati leta 1999, nehali pa 2008. To ni ravno par let star avto. Pa glede na to, da je v minimalno 8 letih avto naredil samo 30000km je bil verjetno kakšna penzionistična varjanta. Najbolj cheap verzija opreme.

Carisma je netipićen avto, ker jih je bilo izjemno malo in še vaša ni imela vse te opreme serijsko.


Vse je bilo serijsko.

Glede na to, da sem pomagal izbirati avto, sem takrat pregledal precej katalogov in obiskal precej salonov, pa stanje pri "bolj tipičnih" modelih ni bilo bistveno drugačno. Airbagi, klime (tudi avtomatske), ABS, šipe in podobne zadeve niso bile nič posebnega. Razen mogoče v Golfih delanih za balkan.



Sej itak večina sodi po Golfih,ker če ma golf nekaj leta 95,so vsi ostali to dobili vsaj 3leta kasneje

SuperVeloce ::

Xsaro Picasso so začeli delati leta 1999, nehali pa 2008. To ni ravno par let star avto. Pa glede na to, da je v minimalno 8 letih avto naredil samo 30000km je bil verjetno kakšna penzionistična varjanta. Najbolj cheap verzija opreme.

To seveda ni čisto res, Picasso še vedno izdelujejo, le pri nas ga od 2011 ne moreš več kupiti (vsaj ne da bi vedu). 2011 je pa 5 let star avto, ne glede na prvo leto prodaje (kar je recimo še vedno praktično 5 let za tem, ko si pri nas lahko še zgoraj omenjenega Tipota kupil).
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

šernk ::

vsi ki ste po letu 1995 doplačali klimo tožit prodajalce 8-)

matr mi je leta 2000 nismo imeli v avtu, sigurno jo je bosanc ukradu ;(

aja leta 1993 je bila fiat tempra praktično na voljo z vso možno elektroniko: ABS in klima je bila za doplačat! in ker sem se vozil 18 let v avtu brez ABS in klime to vem.

Najbolj cheap verzija opreme.

v najbolj cheap verzijo opreme spada serijska oprema. potem so pa nadgradnje za doplačilo. in če je bila klima leta 95 standard, se jo je dobilo v serijski opremi ne pa v XYZ paketu opreme.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SuperVeloce ::

aja leta 1993 je bila fiat tempra praktično na voljo z vso možno elektroniko: ABS in klima je bila za doplačat! in ker sem se vozil 18 let v avtu brez ABS in klime to vem.

Aja to pa zanimivo. Medtem, ko so bili tipoti brez klime precej pogosti, v Tempri brez klime še nisem sedel. Saj bi ti rekel, da sočustvujem, ampak takrat smo itak bili navajeni :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

iKst ::

v najbolj cheap verzijo opreme spada serijska oprema. potem so pa nadgradnje za doplačilo. in če je bila klima leta 95 standard, se jo je dobilo v serijski opremi ne pa v XYZ paketu opreme.


Avti imajo več paketov opreme. Običajno imaš na voljo model z najšibkejšim motorjem in najmanj opreme. Pri modelih z močnejšim motorjem je tudi serijska oprema boljša.

Pa nikjer nisem rekel, da so vsi avtomobili leta 1995 imeli vso to opremo. Napisal sem, da ni bila na voljo samo v mercedezu, ampak je bila nekaj običajnega tudi v avtomobilih srednjega razreda.

Martin Krpan ::

iKst je izjavil:

Jaz sem zadnjič gledal tako KIO Sportage, pa me ima, da bi jo nabavil. Za teh 37 jurjev res nima konkurence. Podobno opremljen (a slabši) Audi Q5 je čez 50 jurjev.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...


Kar veselo v nabavo .8-)

;-) ::

nevem zakaj op išče različne lestvice, ko pa so praktično na "vseh" v vrhu Mazda, Toyota, Honda, Subaru, Mitsubishi itd. itd. Sami Japonci, konstantno.

loveJDM ::

Pa se rekel je da je zadovoljen lastnik bivse Honde...

bambam20 ::

SuperVeloce je izjavil:

Če plačaš, je serijsko :))

ravno to je point debate. Eni bi naštevali, kaj vse je mercedez imel, ampak za to si pošteno plačal. Kamot si malo doplačal to pri avtu nižjega/srednjega razreda. Prav tako nekaj doplačaš za "serijske" zadeve v letu 2016. Za 8-9k eur pač še mestni malček nima ništa serijsko.


@ikst pametuje, da so to vse imeli avti serijsko leta 1995, ko niti šipe na štrom niso bile serijske, kaj šele klima pri BMW-ju, Mercedesu itd..

iKst ::

Ti očitno ne znaš brati. Rekel sem, da je bila ta oprema nekaj vsakdanjega na avtomobilih srednjega razreda.

Kar se malčkov tiče:

ABS, ESP, airbagi, mp3 radio s komandami na volanu, avt. klima, tempomat... Za 7 jurjev.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

šernk ::

napisal si:
Ne vem pri katerih avtih to, ampak normalni avti srednjega razreda so takrat imeli 2 ali 4 airbage, avtomatsko klimo, ABS itd. Električna okna so bolj kot ne standard že od sredine 80ih.

zame je normalen avto vsak avto ki ga kupiš po rednem ceniku in ne avto po naročilu za katerega glede na redni cenik še doplačaš 5k eur.

ABS, ESP, airbagi,

vse troje danes ni več serijska oprema ampak obvezna oprema.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Veselinko ::

Meni se pa ne zdijo nemške lestvice tako zelo lažnjive, saj ne uvrščajo domačih znamk na vrh - sicer bi jih! Pred desetletjem in več so bili vedno na vrhu japonski proizvajalci, nekje vmes domači, na koncu pa francoski in italijanski. Danes je zgodba podobna, le da so nekatere japonske znamke izgubile nekaj mest, na vrh pa so posegli Korejci. Pri zadnji objavi glede zanesljivosti za leto 2015 sta bila po Autobildu na prvem mestu Mazda in Kia. Je pa res da so Nemci res zakuhali na marsikaterem področju cel kup škandalov.

Pa še to, jaz imam sicer stari model Sportagea, a se mi primerjava s Tiguanom ne zdi najbolj posrečena, saj je novi Sportage precej večji in precej bolj opremljen. Bo kar držalo...

iKst je izjavil:

Jaz sem zadnjič gledal tako KIO Sportage, pa me ima, da bi jo nabavil. Za teh 37 jurjev res nima konkurence. Podobno opremljen (a slabši) Audi Q5 je čez 50 jurjev.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Heavy ::

bambam20 je izjavil:

@ikst pametuje, da so to vse imeli avti serijsko leta 1995, ko niti šipe na štrom niso bile serijske, kaj šele klima pri BMW-ju, Mercedesu itd..



Še leta 2003 je bil električni pomik stekel opcija pri golfih 4. In naj kdo potrdi, da tudi golf 5 ni imel standardni električni pomik, ampak je bil proti doplačilu.
#TeamFelix

loveJDM ::

Sej je povdaril da to za Golfe ne velja,ker tam se placa samo znamka in kao "kvaliteta"

šernk ::

Sej je povdaril da to za Golfe ne velja,ker tam se placa samo znamka in kao "kvaliteta"


tako kot za povprečen avto iz leta 95 velja, da si moral klimo doplačat, ampak to zanj ne šteje ker njihov jo je imel serijsko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Jaz tudi ne vem zakaj bi kupil sportage, ce pa lahko za ta denar dobis golfa s 110 konji in centralnim zaklepanjem.


A gnojf že ima centralno zaklepanje? Od kdaj? 2015? Al so ga dobil šele 2016?

krneki0001 ::

iKst je izjavil:

Jaz sem zadnjič gledal tako KIO Sportage, pa me ima, da bi jo nabavil. Za teh 37 jurjev res nima konkurence. Podobno opremljen (a slabši) Audi Q5 je čez 50 jurjev.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...


Za 37k evrov si pa lahko že avto kupiš, ne pa kie. Sorry ampak sportage te bi razočaral in to zelo. Veliko bioljši avto je potem hyundai tuscon. Ampak res veliko veliko boljši, kvalitetnejši in predvsem z manj napakami. Kia sportage so pa sami problemi. Pa ti lahko dam cifro o človeka, ki jo je imel kot prvi lastnik in jo vozil 80k kilometrov in ti pove koliko sranja je imel s tem avtom. Že samo to, da je pri 40k kilometrih odletela turbina in da so mu na servisu izjavili, da ni edini in da jih v povprečju nekje 2 do 3 na teden zamenjajo tem modelom sportagea.

iKst ::

Hyundai Tucson je praktično isti avto. Malenkost slabše opremljen za isto ceno, ampak v osnovi pa isti avto.

krneki0001 ::

Naj bi bil isti, ampak odpovedi ima pa mnogo mnogo manj kot sportage.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33351478 (14144) m0LN4r
»

Kia ali Hyundai (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10435330 (17139) Utk
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15317750 (12723) Timurlenk

KIA - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
290107027 (59962) Mavrik
»

Kia vs. Renault avtomobili (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8521294 (13471) ivanuscha

Več podobnih tem