» »

AO, plačilo po prevoženih km

AO, plačilo po prevoženih km

matobeli ::

Pozdravljeni,

Tilia ima paket "Moj Avtokm", kjer nekaj malega plačaš za osnovno (1000km), potem pa doplačuješ prevožene kilometre. Ali ponuja še katera zavarovalnica ekvivalenten paket? Oziroma pač nek najcenejši možni paket za avto ki bo realno delal 1000km letno :)
Sem že googlal pa nič ne najde pametnega.

Invictus ::

Kolega je iskal, pa ni našel... Ceneje gre pač težko.

Boš pa fajn plačal km nad 1000.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Bom delil informacije glede Tilie "Moj Avtokm" ker jih na strani skrivajo kot da so zlate:

40kw, nič bonusa, nič mladih voznikov:

AO: 97€, vključenih 1000km, vsi naslednji 8€/1000km
AO+ 121, vključenih 1000km, vsi naslednji 9.6€/1000km
Vsake 3 mesece pošiljaš preko aplikacije sliko števca. Možno je sklenit zavarovanje samo za 1 leto skupaj (oziroma v tej točki ni bila 100% prepričana).

Se bo pa z avtom realno delalo okrog 1000km na leto, tako da to ne bo neke panike.

GrimReaper ::

Invictus je izjavil:

Boš pa fajn plačal km nad 1000.

Zgleda da ne. Za 7000km te pride 145€. Pri G24 je 237€ za 33kW avto in brez bonusa.
Drugače sem pa sam za mojih 145kW našel najceneje pri G24, 380€ sem dal pri 25% bonusa, seveda samo AO. Drugače pa Tilia in WIZ 430€, Triglav 550€.
Sem gledal tudi ta Tiliin MojAvto km, ampak kot je povedal že matobeli, na njihovi strani ne moreš sklenit, samo gumb kontaktiraj zastopnika imaš. Pa to pošiljanje slik mi ni najbolj všeč.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Janac ::

Že drugo leto mam tle.

https://www.hi3.si

GupeM ::

Zanimivo. Odklopil bom senzor za hitrost, pa bom imel hitrost preko GPS. Zavarovanje pa poceni. Na vsake toliko ga bom pa priklopil, toliko da se malo obrne števec.

mirancar ::

matobeli je izjavil:

Bom delil informacije glede Tilie "Moj Avtokm" ker jih na strani skrivajo kot da so zlate:

40kw, nič bonusa, nič mladih voznikov:

AO: 97€, vključenih 1000km, vsi naslednji 8€/1000km
AO+ 121, vključenih 1000km, vsi naslednji 9.6€/1000km
Vsake 3 mesece pošiljaš preko aplikacije sliko števca. Možno je sklenit zavarovanje samo za 1 leto skupaj (oziroma v tej točki ni bila 100% prepričana).

Se bo pa z avtom realno delalo okrog 1000km na leto, tako da to ne bo neke panike.

glede na to ceno in avto pejt raje na Hi3, stane zavarovanje 98 eur in ne rabiš se zajebavat z vrtenjem števca

jalovec09 ::

Samo AO je najcenejši G 24, pr men 95 evrov, 60-80 evrov cenej kot drugje

loveJDM ::

matobeli je izjavil:

Bom delil informacije glede Tilie "Moj Avtokm" ker jih na strani skrivajo kot da so zlate:

40kw, nič bonusa, nič mladih voznikov:

AO: 97€, vključenih 1000km, vsi naslednji 8€/1000km
AO+ 121, vključenih 1000km, vsi naslednji 9.6€/1000km
Vsake 3 mesece pošiljaš preko aplikacije sliko števca. Možno je sklenit zavarovanje samo za 1 leto skupaj (oziroma v tej točki ni bila 100% prepričana).

Se bo pa z avtom realno delalo okrog 1000km na leto, tako da to ne bo neke panike.



To ziher drži točno tak da sliko pošiljaš?Potem pa res np nazaj vrtet

jernejl ::

Zanimivo. Odklopil bom senzor za hitrost, pa bom imel hitrost preko GPS. Zavarovanje pa poceni. Na vsake toliko ga bom pa priklopil, toliko da se malo obrne števec.

Najprej bi moral preveriti, ali zavarovanje sploh velja, če je vozilo tehnično neizpravno (v avtu mora biti obvezno vgrajen homologiran merilnik hitrosti).
Če bi s takim avtom povzročil nesrečo, je torej vprašanje, ali bi zavarovanje sploh veljalo in če ja, do kake mere (če si plačal prenizko premijo, te zavarovalnica terja za povračilo ustreznega dela povzročene škode).

Aston_11 ::

jalovec09 je izjavil:

Samo AO je najcenejši G 24, pr men 95 evrov, 60-80 evrov cenej kot drugje

Za kakšen avto s koliko kW?

matobeli ::

Meni izračuna na G24 najnižjo premijo 231.3€. Seveda brez popustov. Pa gre se za 40kW avto, mislim da nižjega razreda ni, pol so sam še mopedi :))

janac, a ti hi3 takoj ko plačaš pošlje polico? Če je to tako je pomojem kar zmagovalec. Ker je Tilia samo do 16h odprta, kar pomeni da moram ravno dopust vzet ;((

Aston_11 ::

Čudne cifre. Za 81 kW imam A0 manj kot 200, okrog 190 EUR, pa naredim vsaj 20 kkm letno.

Janac ::

matobeli je izjavil:

Meni izračuna na G24 najnižjo premijo 231.3€. Seveda brez popustov. Pa gre se za 40kW avto, mislim da nižjega razreda ni, pol so sam še mopedi :))

janac, a ti hi3 takoj ko plačaš pošlje polico? Če je to tako je pomojem kar zmagovalec. Ker je Tilia samo do 16h odprta, kar pomeni da moram ravno dopust vzet ;((


Ja, čist takoj.

GupeM ::

matobeli je izjavil:

Meni izračuna na G24 najnižjo premijo 231.3€. Seveda brez popustov. Pa gre se za 40kW avto, mislim da nižjega razreda ni, pol so sam še mopedi :))

janac, a ti hi3 takoj ko plačaš pošlje polico? Če je to tako je pomojem kar zmagovalec. Ker je Tilia samo do 16h odprta, kar pomeni da moram ravno dopust vzet ;((

Saj pri Tilii (Tiliji?) ti tudi ni treba v poslovalnico. Enkrat vem, da sem preko pošte vse zrihtal. Drugače pa lahko to zrihtaš tudi pri večini, če ne vseh podjetjih, kjer delajo tudi tehnične preglede. Običajno so odprti vsaj do 19:00 ali celo 20:00.

matobeli ::

Točno za ta paket "Moj Avtokm" je potrebno osebno it v poslovalnico da slikajo začetno stanje števca.

Vem da se da vse po pošti. Ampak ker grem ravno v prekmurje gledat/kupit avto (in ne, nisem iz MB) mi je v veliko pomoč če samo nahitro poklikam, plačam in dobim na mejl polico.

Janac, kako pa plačaš?

MIHAc27 ::

Sam sem tudi uporabljal AvtoKm 2 leti nazaj. 65kw avto, bonusa PR8. Sem izračunal da me vsakih 1000km pride 10€. Do nekje 10.000km se bi mi splačalo, naredil sem jih na koncu 8000. Se pa pri določeni kilometrini konča. Mislim da 15.000.
Če narediš še več kilometrov ne plačaš več. (15.000 ali 50.000 je isto).

Poslovalnice Tilia so odprte do 17h... pri njih mi je všeč, da za 1 leto zavarovanja, dobiš še eno leto bonusa extra. Kot omenjeno sem iz PR10 kar hitro prilezel na PR4 kar je pa že -50%. Še agent kak popust kje najde... in za omenjeni 65kw avto je bilo nazadnje 120€.

So pa imeli včasih na spletu lepo drsnik, in si lahko sam izračunal koliko boš plačal za svoj avto pri določenem številu KM. Ne vem zakaj so to sedaj ukinili.

bambam20 ::

Pri keterm od teh spletnih ponudnikov G-24, WIz, Hi3 se zavarovalni razredi ne upoštevajo? Pri enem vem da se ne.

matobeli ::

Ma ja, in točno tista ki jo jaz rabim je do 16h (Ljutomer). No, bomo vidli, kako bo veter zapihal.

Hi3 ne upošteva razredov, ne upošteva mladih voznikov, ne upošteva nesreč...

MIHAc27 ::

No v LJ so do 17h, drugod res ne vem....

bambam20 ::

matobeli je izjavil:



Hi3 ne upošteva razredov,



Potem pa ne vidim razloga, da bi to sploh koristil.

Nizka cena ni vse.

matobeli ::

A ti ga jaz povem? Gre se za društven avto, ki pa bo zaradi manj kompliciranja napisan na enega izmed članov. Nizka cena je tukaj vse, itak se bo vozilo večinoma izven asfaltnih cest.

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

A ti ga jaz povem? Gre se za društven avto, ki pa bo zaradi manj kompliciranja napisan na enega izmed članov. Nizka cena je tukaj vse, itak se bo vozilo večinoma izven asfaltnih cest.


To pa ja.

Drugače pa ne vidim rzaloga, da bi koristil hi3, če bi se z avtom delalo po 15.000 km na leto.

Janac ::

bambam20 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ti ga jaz povem? Gre se za društven avto, ki pa bo zaradi manj kompliciranja napisan na enega izmed članov. Nizka cena je tukaj vse, itak se bo vozilo večinoma izven asfaltnih cest.


To pa ja.

Drugače pa ne vidim rzaloga, da bi koristil hi3, če bi se z avtom delalo po 15.000 km na leto.


Zato ker je tut brez razredov zelo konkurenčno ane...

matobeli ::

Konkurenčno je za tiste brez bonusov/zvez.

Za moj primarni avto pride AO+ toliko kot na Hi3 samo AO. Pa vem da gre še malo nižje :P

jalovec09 ::

Aston_11 je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Samo AO je najcenejši G 24, pr men 95 evrov, 60-80 evrov cenej kot drugje

Za kakšen avto s koliko kW?


66KW
imam pa polni bonus in še nikoli nobene škode, zato je cenej.

matobeli ::

Uf, pa res, kar ugodno.

Na račun česa pa lahko dajejo tako poceni? Ker vsi "pravi" paketi so od vseh zavarovalnic zelo podobni.

Invictus ::

Na račun neizplačila in zavrnitve škode, ko rabiš zavarovanje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Markus386 ::

^
Saj pri obveznem zavarovanju, to ni tvoj problem :)

stara mama ::

Ni problem, je pa problem tistega, v katerega boš speku.
Bo pa tvoj velik problem, če bo nekdo s kako tako zavarovalnico speku v tebe in še tebi/sopotnikom kaj naredu.

bambam20 ::

Janac je izjavil:

bambam20 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A ti ga jaz povem? Gre se za društven avto, ki pa bo zaradi manj kompliciranja napisan na enega izmed članov. Nizka cena je tukaj vse, itak se bo vozilo večinoma izven asfaltnih cest.


To pa ja.

Drugače pa ne vidim rzaloga, da bi koristil hi3, če bi se z avtom delalo po 15.000 km na leto.


Zato ker je tut brez razredov zelo konkurenčno ane...


?

Drugače pa avto 55kw, začetni 14 razred , osnovno zavarovanje, AO+, asistenca za 199€


( ni preko G24, hi2, ali WIz )

stara mama je izjavil:

Ni problem, je pa problem tistega, v katerega boš speku.
Bo pa tvoj velik problem, če bo nekdo s kako tako zavarovalnico speku v tebe in še tebi/sopotnikom kaj naredu.


Pomembno je, da je najbolj poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jalovec09 ::

matobeli je izjavil:

Uf, pa res, kar ugodno.

Na račun česa pa lahko dajejo tako poceni? Ker vsi "pravi" paketi so od vseh zavarovalnic zelo podobni.


Ker zavarovalnega zastopnika ni, ampak si sam svoj zava.zastopnik, izpolniš, oni pošljejo polico na e-mail in sam sprintaš.

AO, obvezno NIMA NIKAKRŠNE RAZLIKE MED OSTALIMI ZAVAROVALNICAMI.

Ostale zaavrovalnice se kar se tiče AO lopovske, medtem ko pri kasku pa apzi, odbitna franšiza.

stara mama je izjavil:

Ni problem, je pa problem tistega, v katerega boš speku.
Bo pa tvoj velik problem, če bo nekdo s kako tako zavarovalnico speku v tebe in še tebi/sopotnikom kaj naredu.


hahaha
Ni razlike med AO, po zakonu ne sme bit in je tud ni. Preverjeno pr vseh zavarovalnicah, izkušnje drugih, tako da G24 je TOP za AO, ne pa za kasko.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Pri G24 drugače tudi lahko izbiraš prevožene kilometre, ampak nič ne piše da bi moral pošiljat podatke in tudi ne verjamem da to sploh preverjajo.
Zame je (izbral sem 7000km):
do 5000km: 302,43EUR
5001 do 15000km: 309,71EUR
15001 do 20000km: 315,91EUR
20001 do 25000km: 319,00EUR
od 25001km: 322,10EUR

Pa še nekaj sem opazil:
13. do 9. razred (dajo ti en razred manj kot izbereš, četudi sem imel prej zavarovanje samo 1 mesec): vse enako 381,62EUR
8. do 6. razred: enako 309,71EUR
5. do 1. razred: enako 254,41EUR
Ne vem pa kaj je tukaj fora, kot da bi imeli samo 3 različne bonusne razrede.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Te številke ne povedo ničesar, dokler ne poveš prostornino motorja in kw.

stara mama ::

Prostornina nima dosti s tem, ima samo moč.

Utk ::

Pri g24 na ceno vpliva še kraj kjer živiš in vrednost avta, ali pa vsaj znamka, v glavnem dva enako močna avta ne plačata enako. Ni veliko razlike, nekaj pa je.

bambam20 ::

G24 nima zavarovalnih razredov.

Mare2 ::

Fantki, tukaj bi vam samo eno stvar navedel, v vednost.

Če sklepaš samo AO, ste že vse ugotovili. V kolikor pa skleneš še asistenco je poleg cene odvisno tudi, kaj krije. Asistenco, ki krije vleko samo do najbližjega servisa od kraja nesreče, okvare) menim, bolje da je nimaš. Lahko si predstavljaš da greš čez dva dni, ko je avto "zrihtan" popravljen, iskat avto v Pulo. :)

To pišem, ker sem zavarovalni zastopnik in vem, kje se vozniki srečujejo s problemi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

GrimReaper ::

bambam20 je izjavil:

Te številke ne povedo ničesar, dokler ne poveš prostornino motorja in kw.

Mišljeno je bilo, da se razvidi procentualna razlika, tudi sem sedaj preveril in je pri 44kW enak procent razlike kot za mojih 145kW, tako pri km kot pri razredih.
Tudi razredov ne vem zakaj ne bi imeli, meni na polici lepo piše 7. razred. Kot se pa razvidi iz mojega zgornjega posta, je veliko razredov v enaki cenovni skupini.

Še nekaj sem sedaj slučajno opazil, brez nesreče je enako za 2 leti do 5 let.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

bambam20 ::

Mare2 je izjavil:

Fantki, tukaj bi vam samo eno stvar navedel, v vednost.

Če sklepaš samo AO, ste že vse ugotovili. V kolikor pa skleneš še asistenco je poleg cene odvisno tudi, kaj krije. Asistenco, ki krije vleko samo do najbližjega servisa od kraja nesreče, okvare) menim, bolje da je nimaš. Lahko si predstavljaš da greš čez dva dni, ko je avto "zrihtan" popravljen, iskat avto v Pulo. :)

To pišem, ker sem zavarovalni zastopnik in vem, kje se vozniki srečujejo s problemi.


Zavarovalni zastopniki vse prevečkrat sploh ne obrazložijo vsega in ne ponudijo vseh Asistenc pač pa porinejo najcenejšo. ;)

stara mama ::

Če pa ponudijo dražjo se pa spet vsi čudijo, kako veliko je naračunal in da samo kasirajo.
So dve strani

bambam20 ::

stara mama je izjavil:

Če pa ponudijo dražjo se pa spet vsi čudijo, kako veliko je naračunal in da samo kasirajo.
So dve strani



Moja poanta je bila, da večina zavarovalnih zastopnikov je slabih svetovalcev , ki sem jim gre zgolj za zaslužek in ti marsikaj zamolčijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212100 (1134) kixs
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670328 (37919) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012538 (7714) BCSman
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017952 (14767) dj_uro
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525237 (20139) theBill

Več podobnih tem