» »

Operater mi je zaračunal odključnino, kako protestiram?

Operater mi je zaračunal odključnino, kako protestiram?

eVro ::

Vem da je to sedaj že kar praksa pri naših taboljših operaterjih in vem tudi da je ta njihova odključnina legalizirana z drobnim tiskom na računih. Ne rabite me prepričevati da bom plačal, niti ne mislim sedaj življenja posvetiti temu.

Ampak res pa ne maram odključnin. Račun bom eventuelno sicer plačal, a bi ta proces izkoristil še za protest. Ali obstaja recimo kakšna osnova, na podlagi katere lahko spišem pritožbo (pa ne nekaj brezveze)? Najraje bi se skregal za višino odključnine, saj sem jim vso opremo prinesel pospravljeno v originalni embalaži v poslovalnico. Imeli so torej samo administrativno delo, kar gotovo ne velja za vsakega odjavljenega naročnika... Ali pa obstaja mogoče kje že kaka skupinska pritožba (UVK, ZPS...) h kateri se lahko podpišem?

opeter ::

Kakšno podogbo si imel? Z vezavo ali brez? Če je bila vezava, ali je ta rok (praviloma 24 mesecev/2 leti) že minil/pretekel?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

eVro je izjavil:

(UVK, ZPS...)

Zakaj pa teh dveh ne vprašaš?
(Lahko tudi UVP oziroma kamor so to pristojnost preselili.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

Vse mora biti zapisano v veljavnem ceniku, če si podpisal pogodbo si se strinjal s pogoji poslovanja, zakaj tega prej nisi prečekiral?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sandmodnigga ::

Sami je izjavil:

Vse mora biti zapisano v veljavnem ceniku, če si podpisal pogodbo si se strinjal s pogoji poslovanja, zakaj tega prej nisi prečekiral?

Ker je lepo popredalčkano in stokrat spremenjeno. Na stotetih različnih sajtih eni par tisočkrat spremenjeno.

eVro ::

Vezave ni bilo, ne vem sicer ali je potekla ali je nikoli ni bilo ker ne urejam zase (bom povprašal po pogodbi), a mislim da je dandanes odključnina aktualna že pri veliko operaterjih. Telemach npr. zaračuna priključnino v višini 85€, potem pa da toliko popusta ki ga odplačuješ z enoletno vezavo. In to ko vzameš navaden paket brez vezave. Prej kot v letu operaterja se ponavadi sicer itak ne menja, a grenak priokus ostaja.

@Sami: V tem primeru sicer urejam drugo situacijo z operaterji, a tudi pri svoji pogodbi, ki točno vem kje je in kaj notri piše mi to bolj malo pomaga, če operater lahko spremeni splošne pogoje in o tem obvesti 30 (ali je 60?) zakonskih dni v drobnem tisku na računu...

Sami ::

če operater lahko spremeni splošne pogoje in o tem obvesti 30 (ali je 60?) zakonskih dni v drobnem tisku na računu...


V kolikor se pogoji uporabe spremenijo lahko odstopiš od naročniške pogodbe, o vseh spremembah so uporabniki tudi obveščeni (morali bi biti).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sandmodnigga ::

Pozdravljeni, za vas smo spremenili pogoje uporabe. Spremembo vidite na
www.lolitel.sem/isdizriil/yezfurr341lcl..., kar je tudi vsak deda šel pogledat na svojem Androidniku in še isti dan preklical sodelovanej z lolitelom.

Sami ::

sandmodnigga je izjavil:

Pozdravljeni, za vas smo spremenili pogoje uporabe. Spremembo vidite na
www.lolitel.sem/isdizriil/yezfurr341lcl..., kar je tudi vsak deda šel pogledat na svojem Androidniku in še isti dan preklical sodelovanej z lolitelom.


Pogoji uporabe so z razlogom vsem javno dostopni, po toči zvoniti pa je prepozno.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bili_39a ::

Sami je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

Pozdravljeni, za vas smo spremenili pogoje uporabe. Spremembo vidite na
www.lolitel.sem/isdizriil/yezfurr341lcl..., kar je tudi vsak deda šel pogledat na svojem Androidniku in še isti dan preklical sodelovanej z lolitelom.


Pogoji uporabe so z razlogom vsem javno dostopni, po toči zvoniti pa je prepozno.


Kot predstavnik kakšnega operaterja bi lahko vsaj odgovoril na vprašanje, ne pa da daješ "pametne" nasvete.

Glede sprememb pogojev ti je zgoraj napisal: obveščeni v drobnem tisku na računu. Kaj pa vsi, ki plačuijemo s trajnikom?

Kršite ta zakon o obveščanju po dolgem in širokem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bili_39a ()

Dr_M ::


drobnem tisku na računu...


Mogoce je pa cas za (nova) ocala, ali pa drugega operaterja. Telekom recimo sprememb nikoli ne daje v drobni tisk. Samo prebrat je treba. Verjamem, pa da folku stvari niso jasne, ker se postavk pri obracunu ne razumejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: eVro ()

Cervantes ::

Telekom je še kar korekten.
Ko sem odsel od Amisa (pa ne zato kar bi imeli slabo shemo ali storitve, sploh ne) so mi za odstop od pogodbe zaračunali cca 50EUR. Sem šel gledat stare pogodbe, pa nisem tega nikjer našel.
Pa sem vseeno plačal, god knows, mogoče bom pa šel kdaj še nazaj.
Telekom spreminja svoje pakete, ampak zaenkrat ostaja tisto, kar si podpisal.
Recimo:
Paket Modri je imel še dva meseca nazaj "neomejeni klici v vsa(!) omrežja znotraj EU!
Tega danes ne ponujajo več, ampak moja je vsak dan vsaj eno uro na telefonu z eno frendico (mobilno!) iz Hanovra, račun je pa še zmeri 0EUR. To je se boljš kot Skype.
I love (for now) Telekom!

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Pametnjakovici. Sej si tko prisiljen sprejeti, lahko pa si heroj in se odpoves internetu in se cemu.

bili_39a ::

Dr_M je izjavil:


drobnem tisku na računu...


Mogoce je pa cas za (nova) ocala, ali pa drugega operaterja. Telekom recimo sprememb nikoli ne daje v drobni tisk. Samo prebrat je treba. Verjamem, pa da folku stvari niso jasne, ker se postavk pri obracunu ne razumejo.



Haha! Dobro ti tole obrneš in še malo požališ mimogrede. Tudi jaz verjamem, da ti kaj ni jasno...
Pojma nimam za Telekom, razen da so nas svoj čas nategovali z obveznimi digitalnimi (kao) priključki.

So se vsaj oglasili predstavniki naših ponudnikov...

sandmodnigga ::

Nisem rabil nikoli plačevati. Nekako tako, ker niso hoteli brezplačno prekiniti naročnine in odključnine, sem mimogrede pozabil plačati 4 položnice. Dobim pismo odvetniške pisarne lolitela, na katero seveda nisem reagiral.
Naslednjič sem prejel še eno obvestilce, položnico z zamudnimi obrestmi + položnico za njihove odvetnike, ki meni storitve niso niti nudili.
Zadevo smo enostavno rešili tako, da sem pol leta po plačani položnici plačal polovico dolga (druga polovica naj bi bila za njihove odvetnike). Zanimivo, da me potem niso več nikoli klicali ali me obvestili, odključitev so pa lahko vseeno popolnoma normalno izvedli in to brez plačila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tušev Svetovni premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5518514 (15109) Lonsarg
»

T-2 in odjava naročnine 20 eur - pravni nasvet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19149630 (45118) Invictus
»

Simobil podražitev

Oddelek: Mobilne tehnologije
338026 (6220) St235
»

Tuš Mobil me je okradel!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20459738 (49971) Utk
»

Veliki problemi z nategunskim Tušmobilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
30058445 (46960) Lonsarg

Več podobnih tem