» »

Simobil podražitev

Simobil podražitev

EdoK ::

Na Simobilu sem dobil potrditev, da bodo začeli obračunavati VSE minute 60/60. V praksi to pomeni, da so nam prepolovili zakupljene minute.
Presežene minute pa podražili za cca 10%. Dobra stran pri vsem tem je le to, da lahko odstopiš od pogodbe/vezave brez stroškov ali penalov. Tokrat so šli predaleč. Do konca meseca imamo družinski izlet do prve poslovalnice simobila.

technolog ::

Ne, to pomeni, da v praksi zaračunajo vsak klic za pol minute (v povprečju) dražje.

Če so prej obračunali 30:01 minut dolg klic kot dobrih 30 minut, ga bodo zdej kot 31. Kje ti vidiš podvojitev?

cordoba ::

Od kje ti podatek, da lahko odstopiš od pogodbe brez stroškov? Sem klical na simobil, pa nič ni vedela o temu, me pokliče nazaj....

Hayabusa ::

Na Simobilu sem dobil potrditev, da bodo začeli obračunavati VSE minute 60/60.

Saj 60/60 pomeni to.

V praksi to pomeni, da so nam prepolovili zakupljene minute.

Ne, št. minut je enako, vendar jih večina izkoristi z zelo malim izkoristkom.

EdoK ::

Ok, malo sem zdramatiziral. Moji klici so kratki in me to precej tangira. Odstop od pogodbe pa je opisan v priponki, ki smo jo dobili ob računu:

Obveščamo vas, da s 1. 8. 2013 začne veljati nov Cenik. Pogovori se bodo po novem zaračunavali z intervalom 60/60 (doslej 60/1), kar pomeni, da se bo polno zaračunala vsaka začeta minuta. Hkrati se bodo spremenile cene klicev izven zakupljenih količin na izbranih naročniških paketih. Več informacij na www.simobil.si/obvestila.
Naročniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, imajo pravico, da v roku 30 dni od obvestila brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni, odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Navedeno ne vpliva na in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti teh naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov. Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo Si.mobilu povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, Si.mobil pa mu bo vrnil kupnino.

Želimo vam prijetno in enostavno e-poslovanje.

Vaš Si.mobil

technolog ::

Pa glih če maš kratke (pod 1 minutne) klice, se zate nič ne spremeni.

Prva minuta se obračuna cela, v obeh primerih.

Zgodovina sprememb…

cen1 ::

Ne vem točno koliko klicev imam izven omrežja ampak bomo videli na naslednjem računu kakšna bo razlika, če sploh bo. Tisti zakuplenih itak nikoli ne porabim. Sem izven pogodbe tako da lahko kadarkoli odpeketam :)

techfreak :) ::

cordoba je izjavil:

Od kje ti podatek, da lahko odstopiš od pogodbe brez stroškov? Sem klical na simobil, pa nič ni vedela o temu, me pokliče nazaj....

Si že dobil odgovor, poleg tega pa je pri vseh naših mobilnih operaterjih tako da lahko prekličeš pogodbo, če so spremenili pogoje.

Sem izven pogodbe tako da lahko kadarkoli odpeketam :)

Naročnina = pogodba. Verjetno pa nimaš sklenjenega aneksa ki bi te zavezoval na naročnino.

keitai ::

In verjameš da dobrohotna mobitel in tušmobil (ter ostala klapa) ne bodo v prihodnosti spremenili na podobno/enako raven. Če se bo javnost v veliki meri uprla, bo simobil tole roll back-u, če bo obveljal pa verjemi, da bodo ostali operaterji naredili bolj kot ne enako.

cordoba ::

So me kicali, da je bil možen odstop od pogodbe samo do 1.8.2013. Je to res?

EdoK ::

Obvestilo po so poslali 31. 7., v pogodbi piše...
... pravico, da v roku 30 dni od obvestila ...
... torej do 30. 8.
Upam, da se ne motim.

EdoK ::

Uf, ko sem pred leti prestopil iz Mobitela na Simobil, sem prepolovil stroške. Sedaj gledam ponudbe... pa saj sta se poglihala, kar se cen tiče. S spremembo intervalov pri Simobilu je ta zame naredil velik, velik korak nazaj. Tržniki na Simobilu so dobili befel iz Avstrije, da morajo do konca leta dodatno zaslužiti 6 mio eur. Na meni, na ta način, ne bodo. Čeprav sem se zaklel, da nikoli več k državnemu ponudniku, ne vem če ne bom požrl besede...

cen1 ::

Nižali so zato da bi pridobili uporabniško bazo.. in sedaj ko so jo se preseravajo kot vsa večja podjetja.

weasel ::

To se je napovedovalo od samega začetka, ko je Mobitel tako grdo podražal nekatere pakete.

harvey ::

Očitno bodo prevladali paketi neomejeno/neskončno.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Alexius Heristalski ::

Ki to niso (beri drobni tisk).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Adrijan0 ::

Kakšna je trenutno najbolša opcija? Paket neskočni (simobil) al nek paket eurobasket pri mobitelu?? Kaj je dejansko najbol poceni? Obstajajo še kake druge opcije?

Magic1 ::

Bob
Magic

;-) ::

Hm pred tri meseci sem vzel iphone petico, kako je z tem sedaj, vrnem telefon ali odplacam z kakim popustom? 60/60mi je disi prevec

;-) ::

cordoba je izjavil:

So me kicali, da je bil možen odstop od pogodbe samo do 1.8.2013. Je to res?

Zal je res ker so ta obvestila v poloznicah posiljali ze junija...jas ga seveda nisem videl bi pa rade volje placal tole obrabnino aparata in jim ga fu*** nazaj.

Izaso ::

Adrijan0 je izjavil:

Kakšna je trenutno najbolša opcija? Paket neskočni (simobil) al nek paket eurobasket pri mobitelu?? Kaj je dejansko najbol poceni? Obstajajo še kake druge opcije?


Če pač nočeš ostat na Simobilu potem recimo opcija neskončni odpade. Za tale paket eurobasket če nisi naročnik siola (če si je cena 21€) je cena 27€ kar velika za tisto kar ponujajo. Ker pa ne želiš biti siolov naročnik tudi tale paket ni ravno najboljša rešitev. Tukaj imaš tudi opcijo na Debitelu in sicer paket NonstopD, to ni slaba rešitev. Potem je pa tukaj še Tušmobil, ki ima sedaj v avgustu akcijo na free paketih in sicer dobiš za isto ceno do konca leta dvoje količine. Pa tudi paket najbližji je še vedno aktualen in tudi cenovno dosti bolj ugoden kot pa ostali paketi pri konkurenci. Izbire kok hočeš :)

St235 ::

EdoK je izjavil:

Ok, malo sem zdramatiziral. Moji klici so kratki in me to precej tangira.


Kaj ko bi najprej preračunal preden dramtiziraš? Ravno pri kratkih klich (manj kot minuto) ne bo popolnoma nobene razlike.

technolog ::

Kaj če bi ti prej prebral celotno temo, preden se usajaš?

jusv ::

Spremembna obračunavanja intervala klica je kr stvar. Glede na to da je mesec dolg in če se veliko pogovarjaš se ti lohk kar pozna. Samo če maš dober paket ajde pol ni to še tak problem, bolj zna bit problem oz. vsaj mene je to zelo motilo je dejstvo, da je Simobil non stop nekaj spreminjal cene in nikoli nisi vedel pri čem si. Najprej neka akcija da je folk pršu na Simobil potem pa čez kake tri mesece podražitve. In teh sprememb je (bilo) veliko. Tega drugje pri drugih operaterjih ni toliko.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

EdoK ::

Simobil je ukinil možnost zamenjave aparata po 18 mesecih, ukinil subvencionirane telefone in jih naredil veliko predrage glede na tržne cene, podražil sms-je za tujino, kvaliteta omrežja gre dol... Minutni interval je zadni žebelj v lastno krsto.
Me zanima če še pošiljajo dobroimetja oz. bonuse vsakih nekaj let. Nič več razvajanja naročnikov. Ali je želja po dobičku vse popapala.

St235 ::

technolog je izjavil:

Kaj če bi ti prej prebral celotno temo, preden se usajaš?


konkretno kaj? na klice krajše od ene minute sprememba intervala popolnoma nič ne vpliva.

jalovec09 ::

Zmeram nekaj podražijo, davek je šel gor za 2 % podražijo pa vse skupaj za cca 10%.
Najbolje ob takih podražitvah poiskat ugodnejšo varianto.

vorantz ::

EdoK je izjavil:

Simobil je ukinil možnost zamenjave aparata po 18 mesecih, ukinil subvencionirane telefone in jih naredil veliko predrage glede na tržne cene, podražil sms-je za tujino, kvaliteta omrežja gre dol... Minutni interval je zadni žebelj v lastno krsto.
Me zanima če še pošiljajo dobroimetja oz. bonuse vsakih nekaj let. Nič več razvajanja naročnikov. Ali je želja po dobičku vse popapala.


+1
Že malo gledam proti mobitelu...samo ne vem al so oni še večji hudič? Sem celo življenje na simobilu pa nimam pojma.

Magic1 ::

Če ne uporabljaš monete, poglej bob ponudbo.
Magic

vorantz ::

Magic1 je izjavil:

Če ne uporabljaš monete, poglej bob ponudbo.


Hm hm...11,90€ za 200+1gb
V bistvu je to exactly what i need :O

SG_101 ::

eno vprašanje...sej najbrž je že bilo kje razloženo, vendar nisem zasledil.

imam orto smart. vse do spremembe DDVja je bila položnica v višini 20€. Od takrat naprej pa 20,34€. V čem je to fora, če pa tam, kjer oglašujejo pakete (orto smart) piše cena 19,99€, v drobnem tisku pa, da cene že vsebujejo DDV.

traxxas ::

In kaj je sedaj najboljša alternativa Simobilu,kaj predlagate?
Morm si kupit tudi nov aparatek.

Alessio983 ::

Enako kot traxxas. Sem na simobilu, imam kar veliko ˇenotˇče preračunaš na tuš ali mobitel, jih imam prek 5000 ( 1000 smsmov, 1000 minut v simobil, 200 v druga, + 3Gb prenosa podatkov (kot darilo že 4 leta ...) in plačujem 20 €. Drugje ni varjante da se prebližaš... So pa cene na mobitelu s temi obročnimi plačevanji kar ugodne

St235 ::

SG_101 je izjavil:

eno vprašanje...sej najbrž je že bilo kje razloženo, vendar nisem zasledil.

imam orto smart. vse do spremembe DDVja je bila položnica v višini 20€. Od takrat naprej pa 20,34€. V čem je to fora, če pa tam, kjer oglašujejo pakete (orto smart) piše cena 19,99€, v drobnem tisku pa, da cene že vsebujejo DDV.


orto smart od spremembe DDV ja oglašujejo kot 20,34€ http://www.orto.si/pomoc-in-info/narocn...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinitev naročnine pri A1 in novi operater

Oddelek: Pomoč in nasveti
1812633 (11763) smacker
»

Simobil live (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
38058834 (21733) ttommy
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534145192 (124693) Lonsarg
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460750 (52877) nekikr

Več podobnih tem