» »

Končno nov komp!

Končno nov komp!

«
1
2

monster-x ::

Živjo!

Moj komp je končno odslužil svoje, zato sem se odločil, da kupim nov računalnik. Kot ste že verjetno prebrali sem se odločil, da bom nabavil Athlona XP 2500+, oziroma sem ga že včeraj nabavil:D . Komponente bom spodaj naštel, vi pa komentirajte.:D

Athlon XP 2500+ -- 24k
Abit NF7-S rev. 2.0 -- 34k
2X512 MB DDR 400 rama TwinMOS/Winbond -- 42k
Grafikulja: Gigabyte Radeon 9700 Pro -- 90k
Disk: Western Digital 120 GB 8 MB Cache-a -- 36k
DVD: Pioneer 120 -- 12k
Pečica: Plextor Plexwriter - verjetno Premium 52X24X52 -- 35k
Hladilnik za CPU: Volcano 9 -- 4k
Ohišje Chieftec midi tower z 360 W napajalnikom -- 30k
En noname disketnik -- 2k
Termalna pasta Arctic Silver 3 --1,7k
Tipkovnico sem gledal Logitech Internet navigator SE ali pa kako Microsoft -- 12k
Miška: Logitech MX 500 -- 13k

Namen imam nabaviti tudi LCD zaslon. Trenutno še nisem nobenega izbral, ampak sem gledal Samsunga 172T ter NEC-a -- ne vem točnega modela. Samsung ima sicer lepo sliko, vendar je kar drag. Upam, da mi boste svetovali kak dober 15" ali 17" zaslon. Cena le-tega naj ne bi presegala 140k oziroma 150k (največ). Napište pa še kje ga je dobro nabaviti. Mora pa imeti garancijo, zelo prav pa bi prišel tudi kak popust :). Trgovina pa naj bo v Ljubljani.

Seveda rabim še usmerjevalnik (router) za ADSL. Le-ta naj bi bil 4 ali 8-portni. Naj bi bil kvaliteten, cena pa naj ne bi presegala 30k. Mora pa služiti tudi kot switch, ker ga bom rabil za en LAN party. Seveda tudi za tole stvar napišite kje ga je pametno kupiti, v Ljubljani kakopak. :))

Seveda je to moja bodoča konfiguracija v primeru, da mi bo uspelo zbrati dovolj keša. Vse, razen diska, rama, hladilnika, termalne paste ter pekača pa bom kupil v JAE-tu.

Sedaj pa vaši predlogi in komentarji:)) :P

Hvala

Arkadij ::

Glede na to, da imam namen kupit skoraj identično konfiguracijo bom reku, da je OK!:))

Lcd ti priporočam NEC 1701 za okol 140.000, za router pa res ne vem, bi pa tudi jaz rabil nasvet katerega kupiti (kabelski internet), tam nekje do 25k.

Kaj pa priporočate glede lcd-jev 15" do 100k?

Jux ::

1. Za dvd predvajalnik, se mi zdi da zadnje case toshibe ful priporočajo (tud tle po forumu).
2. A res rabiš 9700PRO? Ker se nikoli ne splača kupovat high end kartic, ker so FUL precenjene. Jaz bi se ozru za kaksno 9500 pro in ce bo zastarala za razliko v ceni kupil novo kartico, ki bo ekvivalent 9500pro takrat (9500pro je skoraj se enkrat cenejša).
3. Za hladilnik bi jaz na tvojem mestu razmislil, raje bi vzel pri mlacomu Thermalright SK7 + PAPST 80mm vent, kar te pride sicer enih 5-6k drazje, vendar sigurno veliko tišje.
4. Tipkovnico od logitecha (Internet Desktop al neki...)z vsemi unimi gumbki pa to, sam je pač še vedno na žici dobiš pod 5k sit pri AGT. Osebno mi sicer niso te ta nove tipkovnice nevem kako gut, ker mi je pomembno da je tipkovnica trpežna in da se dobro tipka, tako da prisegam na keytronic.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Matek ::

Jaz bi reku, da je boljše vzet Hitachi disk, ker je cenejši, malo hitrejši in najbolj pomembno, veliko tišji od tega western digitala, ki je pri idle kar glasen.

Pa namesto plextorja kupi LiteOna, spet boš prišparal kar nekaj, izgubil pa nič. LiteOn pekači zmagujejo zadnje čase na vseh testih.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

monster-x ::

MadManMato: pekač bom vzel plextor -- pač zaupam firmi :)). glede diska pa še ne vem, ker me tale WD mika kr dost

BigWhale ::

> Miška: Logitech MX 500 -- 13k

A mi lahko nekdo razlozi, kaj vse zna delat miska za 13 jurjev?!?

Najbrz da kar precej, glede na to da stane vec kot pol procesorja...

Dead_Eye ::

hmm IBM disk..., tudi ko sem kupoval mojega delno pokojnega ic35 40GB so govorili da je OK, hiter, tih, da se sploh ne kvari,.... ....potem pa kak mesec po izteku garancije crkne..>:D

sej hiter pa tih je že bil, samo.....

jaz itak ne bom več kupil IBM diska, in bi ti/vam priporočal da počakate cca 1 leto in da potem vidite kolko jih bo crknilo, ker nekaj mesecev itak da vsak disk dela bp.
The one and only

BigWhale ::

Meni so crknili ze tile diski:

Maxtor,
Quantum,
Conner,
IBM,
Fujitsu,
WD


Razlicni modeli, razlicne velikosti, .. ...

Razglabljati o tem katera firma je boljse od katere, je brez veze. Vse crkuje. Sheer luck... Ok, edino mogoce IBM DTLA(?) serija, ki je bila mal tako tako... :P

Matek ::

Dead_eye, 120GXP in 180GXP sta po pričevanjih kupcev normalni seriji, so pa crkovali nekaj časa nazaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

WarMaker ::

LCD ekran bi si lahko nabavil v Italiji! Tam je 17˝ celih 80k od Samsunga! 18Ą pa 110k!

Mislim, da bi se ti splačalo nabavit kar v Italiji, glede cen!:D

boštjan ::

gigabyte 9700pro te pride 82k v taipanu.splača se jo vzet,če pol ne misliš kaki 3 leta je menjat.
ne vem kaj je narobe z plaxijem 48/24/48 če stane 22k,52X model pa 35k.
MMM, kolko vem ma lite-on samo eno leto garancije,plexi pa dve leti in tako lahko kupiš dva pekača v malo več kot letu(če se ti pokvari),pa boš ziher dal več, kot pa če kupiš takoj plexija.
hladilnik,eden ta najcenejši thermalright ali volcano 7+
zakaj novega mišuna,saj pa še maš mišuna brezžičnega,Logitech

DjTonic ::

Z vso konfiguracijo se strinjam in menim, da je zelo dobra vendar če že boš imel tako dobro plato z možnostjo priklopa SATA diskov potem bi ti priporočal, da vzameš tudi SATA disk v Mlacomu dobiš SEAGATE 120GB 7200 SATA 8MB za 41.880. ;)

monster-x ::

1. Glede diska. Le-ta bo verjetno WD, ker slišim veliko pohval.
2. Za pekač se moram še odločiti med 52-kratnim in 48-kratnim.
3. Za grafično se mi gre, da jo kupim v JAE, ker v tem primeru pride v tej trgovini znesek nakupa nad 200k in dobim zastonj skener.
4. Volcano 7+ se dere ko tank, tko da sem mislil vzet kar Volcano 9. Komp bo kr dostkrat pržgan čez noč in bo v bistvu dobesedno zraven moje glave.
5. Mišona pa zato, ker sem se naveličal menjavanja baterij, pa še kolešček je neki sfukan.

monster-x ::

DjTonic: Morm še malo pregledat teste tega Seagate pa bom potem videl. Samo tudi če ne bo tale Seagate bo vsen kul.:)

boštjan ::

Glede coolera,res je da je volcano7+ ponoči glasen(jaz mam stranico odprto) tudi na najnižjih obratih. Z volcanom9 mislim da ne boš rešo problema dB.prej z kakim thermalright coolerom in 80mm ventom

monster-x ::

Seveda bi hladilnik moral biti dober in hkrati tudi tih, ker se bom kmalu zatem lotil navijanja.

Ma kdo še kake ideje glede LCD-ja in routerja?

Zgodovina sprememb…

Samuel ::

glede routerja si kup najcenej 4 portnega kar ga lahko dobis, po moje cist skoda denarja za kaj boljsega.
Cene so ze tam okol 15 tisocakov, pa navzgor!

OldSkul ::

Pri 17" LCD so zelo dobri Necovi monitorji ter Lg monitorji.

Samuel ::

Plextor Premium 52/24/52 ??

Mislim, cisto metanje denarja skoz oken.. mam obcutek, da si izbiras nalasc tako drage komponente, samo da bi nabral robe za 200.000 in dobil skener. A ne bi raj kupu nekaj bolj optimalnega (npr Lite On oz. Teac) ter privarceval veliko vec kot pa stane tist skener, ce ga kups v prosti prodaji.:\

monster-x ::

Mondeo: Kupujem kvalitetno robo in ne mečem denarja skozi okno;)

mlakar ::

monster-x: jst sm vedno tko govoru k ti, kupiš enkrat kvalitetno pa je!
To zame ni nobeno metanje denarja skozi okno!

lp

Arkadij ::

če že kupuješ je treba najboljše :).

monster-x ::

Kupiš kvaliteto in jo nucaš dokler traja. Če pa kupiš manj kvalitete morš pač dvakrat kupvat -- to pa je zame metanje dnarja skoz okno. ;)

Torej, kdo ma še kake ideje glede routerja? Slišal sem, da so dobri Level One ter Smc. Če pozna kdo kako dobro trgovino, kjer jih prodajajo za ugodno ceno, bi mu bil zelo hvaležen za link.

Za zdaj še nisem dobil nobenega pametnega nasveta glede LCD-ja. Zanima me katero firmo ter kateri model priporočate? Sony, Samsung, NEC, Ilyama,...?

mlakar ::

Jst mam ta Level One router in sm super zadovoljen, kupil sm ga pa v Anniju, ko so mel eno akcijo.

Samuel ::

fajn, in zakaj pol ne Plextor 48/24/48 ?0:)

monster-x ::

Mondeo, sem že napisal, da se moram še odločiti;)

še LCD?:D :D

jRk0 ::

zakaj pa ne plasma? :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Arkadij ::

sem ti že uzgori reku, da NEC 1701. Sej si ga vidu pa veš, da je ful dobra slika.

monster-x ::

jRk0, če daš dnar ga takoj kupim :D


[Marley]: bi rabil še malo več nasvetov

Arkadij ::

ajde nasveti kje ste :)

drugače pa: A kdo ve, če prodajajo Premiuma v JAEtu, ker na ceniku ga ni?

monster-x ::

Saj pomoje bi ga morali imeti, ker kar nekaj stvari, ki jih tam imajo, jih na ceniku ni.

Arkadij ::

Jst bom ju3 tkoaltko rezrviru vse pa boš še za Premiuma vprašu.

monster-x ::

ajde slo-techerji, na plano z idejami za LCD :)

OldSkul ::

Tale monitor je poleg NEC tudi dober LG

WarMaker ::

MEGA TI JE!:D

Switch ::

Predlagam Samsung 172T ali 171P. Imam slednjega in sem zelo zadovoljen8-) Govorim pa le iz lastnih izkušenj, z NEC in LG pa nimam izkušenj.

c3R4R ::

Jst pa uporabljam PHILIPSovo zverino....

PHILIPS 17" 170B2T BLACK, DVI

Ta monitor je zakon... Stane okoli 160k SIT... Kupljen v PC HAND Computers v Trzinu...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Grey ::

Živjo!

očitno je folk začeu kupvat LCDje. Nabav si če imaš dosti denarja NEC 1760NX, stane pa v AGT 154k SIT. Ima 16ms response tko da je idealen za igre. Najhitreje do sedaj če se ne motim. Jz mam sam LCD sicer ne tako dobrega ampak je super tko da če maš keš si privošči tega(pa še dost dobra oblika je).:))

koyotee ::

www.gambit.si
sam mam ta monitor in sm z njim zlo zadovoln! pa tud ni tok drag
iiyama AS4314UT

pa tud iiyama VMpro 454 19" crt kraljuje, poglej si ji na isti strani
LP 8-) 8-)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

monster-x ::

Zdej pa nej mi še nekdo pove kakšna je razlika med LL in C2 verzijo pr Corsair ramih, razen to, da majo C2 hladilnik. Pravijo pa, da je LL hitrejši, tko da mi zdej res ni nč jasno;(

Jux ::

@MonsterX:
1. Če si pamenten NE BOŠ KUPU CORSAIR RAMOV, ker ma folk kr težave z kompatibilnostjo na nekaterih platah. RAJŠ ZA RAZLIKO V CENI KUP ŠE ENKRAT VEČ TWINMOS RAMA, ki ga folk fura na 235fsb..
2. Vulcano 9 je slabši od vulcano 7+, ker sploh ni cel bakren, kar že po defaultu pomeni pri isti glasnosti slabše odvajanje toplote. Sej sem ti gor napisu: Kup TERMALRIGHT SK7 in end 80mm fan proizvaljalca PAPST. Hladil bo boljše od V7+ ter tišje od V9 in V7+ in vsega tega sranja. Sploh pa ne vem kaj bluziš z nakupom tolk ultra ne navijaskega hladilnika, po drugi strani pa kupuješ Corsair 3200 LL rame....
(termalright SK7 + 80mm PAPST dobis v mlacomu za cca 10k sit.)
Če bi rad še boljše hlajenje pri istem hrupu si kup pa SLK900 in isto PAPSTOV ventilator.. bo sicer drazje za 5k sit, sam to je verjetno najboljše kar ta moment ponuja zračno hlajenje v smislu glasnost/temperatura.
3. Plextor 48x, se mi ne sanja zakaj bi vzel 52x, ker itak ni razlike med pogonoma.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Gejmer ::

52x plextor ma podporo da pece 1gb cdje...

Drugace LCD Nec 1701.Imam ga sam in je za igre kot za filme super.Veliko boljša slika kot na CTRjih. Priporočam!
Nanda yo?

monster-x ::

Sedaj sem skor 100% in bom vzel TwinMOS rame -- 1 GB DDR 400. Hlajenje bo Volcano 7+, pekač Plextor 48X, pa še DVD pekač bom vzel od NEC-a, Pioneer-jev DVD pa ne bom vzel. LCD pa bo verjetno NEC

boštjan ::

Kaj pa tale L G?

Gandalfar ::

Ce je to tisti NEC, ki smo ga imeli na Teleinfosu ti ga odsvetujem, ker ima tezave z nizjimi resolucijami. Sam bi ti svetoval Samsung SyncMaster in denar od graficne raje vrzi v bolj kvaliteten LCD monitor. Oci ti bodo hvalezne.

monster-x ::

Mislim, da je bil tole tale LCD od NEC-a. Gledal pa sem tudi od Samsunga SyncMaster 172T, ki je sicer dražji kar precej. NEC je imel kar lepo sliko, Samsung pa malo slabšo, ampak sicer boljše vidne kote. Gandalfar: Si mislil tega Samsunga?

Gandalfar ::

monster-x: ja, jaz imam prejsno verzijo modela in sem popolnoma navdusen

monster-x ::

no, sedaj pa me še zanima kateri format je boljši DVD-R(W) ali DVD+R(W) ali pa je bolje vzeti oba, ker sem malo razmišljal, če bi si mogoče res omislil DVD pekač :)

Gandalfar ::

Pomojem ne rabis...

Matek ::

Monster, če že RES moraš, potem + standard, mislim da ga veliko več proizvajalcev podpira in bo prevladal v kratkem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527109 (12868) GrimReaper
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716077 (8116) Vlad Tepeš
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100599 (25108) nuclear
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897617 (5200) AtaStrumf
»

DVD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
301948 (1389) Caligula

Več podobnih tem