» »

Kateri napajalnik: Chieftec ali Enhance?

Kateri napajalnik: Chieftec ali Enhance?

TheJack ::

Torej, crknil mi je napajalnik (250W, neka generična reč), s katerim do crkota sicer ni bilo nobenih problemov.

Kupujem novega, cena naj bo nekje okoli 8 jurjev (raje manj kot več). Predvsem mi je pomembno, da bo tih.

Zaenkrat se odločam med tema modeloma:

Chieftec HPC-300-202 ATX 300W CE, za P4 (ATX-12V V. 1.1) z aktivno PFC za 7.946 SIT v AGTju
in
Enhance 300W ATX za 8.631 SIT v AGTju.

Kateri je tišji? Kateri je na splošno boljši? Se ju da kje dobiti ceneje? Se da za tak denar kje dobiti boljši (in tišji!) napajalnik? Katerega na sploh priporočate za tak denar?

Mimogrede: kakšna je razlika med tema napajalnikoma in navadnim 300W napajalnikom za dobre 4 jurje? Se morda bolj splača vzeti navadnega?

Hvala za odgovore. Potreboval bi jih čim prej. Do jutri, po možnosti.

Fizikalko ::

Hja, jest sem imel tega Enchanca, pa nisem mogel navit grafične. Pa sem kupil Enermaxa 365W fm, zdej pa seka! Toplo priporočam, le cena je jeba - okoli 20 jurjev. Je pa dolgoročno pametna investicija glede na vse večje potrebe po moči.

TheJack ::

Niti ne rabim boljšega (močnejšega) napajalnika, saj je do sedaj že z 250W vse delalo brez problemov (nič sesuvanj, zmrzovanj...itd.). Klub temu pa ne bi rad še enkrat kupil kakšne no-name zadeve, zato sem se odločil, da dam malce več (torej nekje 8 jurjev).

Drugače imam TBirda 1.4 GHz na K7S5A plati, s 40 GB 7200 rpm maxtor diskom, dvd-romom in pekačem. Grafična je radeon 9000 Pro. Notri je še SB Live!, modem in mrežna.

Fizikalko ::

Jest bi reku potem Chifteca.

TheJack ::

Zakaj? Morda veš, če je tišji?

Če kdo ve, kateri od teh napajalnikov je tišji, naj mi pove, ker je skoraj gotovo, da bo vzel tišjega (ker vem, da sta v drugih pogledih verjetno oba dokaj v redu). Zanima me tudi, če sta morda oba ta dva napajalnika pretirano glasna (bistveno glasnejša od povprečnega 250W napajalca), kajti v tem primeru ne bom vzel nobenega od teh dveh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

ali3n ::

Mam enhanca 300W - je zelo tih (tišji od prejšnjega noname 250W); u bistvu se mi zdi, da se ventilator prepočasi vrti... napetosti so stabilne - skratka ok.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Fizikalko ::

Enchance niti ni glasen. Ampak, a te nič ne moti dejstvo, da je meni delal slabo. Pred njim sem imel enga no-name 250W za 4 jurje, pa je grafična delala navita. Je pa res, da je bil glasen in sem ga zato menjal. A bistvo ostaja - očitno se lahko zgodi, da dobiš Enchanca, ki ne zagotavlja stabilnih napetsosti in posledično amperaž. Jaz ne bi tvegal.

frenk ::

jest mam chiefteca 420W pa je zlo tih...na 1600 obratih pomoje...poleg tega pa tud zlo stabilne napetosti:)

TheJack ::

Okej, za Enhanca torej pravite, da ni glasen. Lepo. Ima morda še kdo izkušnje z omenjenim chieftecom?

Fizikalko: Hm, pa si prepričan, da nisi dobil defektnega modela, oz, da ni bil problem drugje? Čudno se mi namreč zdi, ker je morphling1 ta napajalnik glede na ceno precej pohvalil, v svojem testu. Vsaj upam, da gre za isti model, saj na AGTjevem ceniku ni točne oznake...

Se pa tudi jaz nagibam k chieftecu, saj je cenejši (sem videl, da ga ima taipan za manj kot 7 jurjev - sedaj moram le še Ulico bratov Učakar najti :D (nisem iz Lj)).

TheJack ::

frenk: No, upam da ima 300W model enak ventilator....:D

Fizikalko ::

Prepričan- prodal sem ga enmu, ki ma manjše potrebe po moči in mu dela tip top. Ampak je pač zoprno, če veš, da nimaš nobenega manevrskega prostora glede moči. No ja, 100% SEVEDA NE MOREM IZKLJUČIT slabe serije, ampak tudi to je slab podatek za firmo in večje tveganje zate (lahko ga dobiš tudi ti). SIcer pa , moje mnenje, za 7 jurjev pa res ni dileme - Chieftec. Upam, da boš mel srečno roko, ne glede kaj kupiš.

Boky ::

Mam tega enhanca. Zame je bil relativno glasen, zato sem dal noter uppor, ki ga dobis zraven zalmnovega ventilatorja.

c3R4R ::

Ni ga čez ENERMAXa....;) A sploh obstajajo boljši napajalniki od Enermaxa?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

pele-on ::

ANTEC

OwcA ::

PC Power&Cooling napajalniki so razred zase.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TheJack ::

Hvala vsem za odgovore (še posebej Fizikalku)!

Danes sem kupil omenjenega chiefteca (HPC-300-202 ATX 300W) pri Taipanu za par tolarjev manj kot 7 jurjev. Zadeva je dokaj tiha in tudi drugače zaenkrat vse deluje v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Fizikalko ::

Kul.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711743 (7885) Alec999
»

Kter napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
352348 (2000) mojcamaja
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
302241 (1770) Boki_
»

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533847 (3062) Karaya 52
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
161224 (1021) sidney

Več podobnih tem