» »

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

««
18 / 18
»
»»

dominuspro ::

roberto1 je izjavil:

Ostali senzorji ti delajo vsi ok? Long shot, ampak ne Zuku sem pomotoma izbrisal "persist" particijo in zbrisal s tem vse senzorje.
Na xiaomi se mi to sicer še ni zgodilo, ampak mogoče vredno raziskanja.

Na tvojem mestu bi poizkusil kak prejšnji rom, po možnosti za nekaj časa nazaj. Da zeeliminiriaš sw opcijo. Pa poizkušaj z weekly izdajami, mene osebno so ravno stabilne najbolj zafrkavale - smešno, ampak true.



Vse ostalo dela in sem tudi z vsem zelo zadovoljen.
Nehal je delat čez noč. Zjutraj pač ni več odklepal...
Zaenkrat probal zadnja 2 EU weekly roma in global stable 8.0.3.0. Ostajam pa na zadnem weekly eu(xiaomi.eu_multi_MI5S_7.2.16_v8-6.0.zip). Zaenkrat se ne bom več zafrkaval, bom pa probal nov global stable, če res pride ven 20.2..

mimo ::

Živjo imam eno hitro vprašanje, v roku parih dni imam namen naročit Mi 5s. Trenutno si lastim Mi 5 in na njem teče najnoveša verzija official developer global roma, kar je super saj ima zelo lep prevod slovenščine. Tudi na Mi 5s bi rad naložil rom s tem prevodom, ampak nevem katero verzijo official roma naj naložim ( stable ali developer).
Kolikor sem gledal naj bi bil na voljo že global stable 8.2 za Mi 5s. A mogoče kdo ve če je v global stable romu enak slovenski prevod kot v global developer romu ?
Se opravičujem če je malo nerazumljivo napisano.
Hvala za pomoč že vnaprej.

BOCo. ::

Verzije 8.2 še ni. Naj bi pa bila izdana v kratkem. Prav tako še ni global developer verzije za 5s.

Malce še počakaj z nakupom.

mimo ::

BOCo. je izjavil:

Verzije 8.2 še ni. Naj bi pa bila izdana v kratkem. Prav tako še ni global developer verzije za 5s.

Malce še počakaj z nakupom.


Hvala za odgovor, pa mogoce ves če bo v verziji 8.2 že uraden slovenski prevod ?

BOCo. ::

Verjetno bo, saj če je že v teh verzijah bo v naslednjih vsekakor.

BOCo. ::

Za Mi 5s je na voljo global beta ROM. Slednji vključuje tudi slovenski jezik.

http://en.miui.com/thread-521275-2-1.ht...

Mi 5S
Fastboot 1740M
http://bigota.d.miui.com/7.2.24/caprico...
Recovery 1504M
http://bigota.d.miui.com/7.2.24/miui_MI...

Dimnik ::

Katerega je potrebno downlaudat, za posodobit prek aplikacije na telefonu?

BOCo. ::

Dimnik je izjavil:

Katerega je potrebno downlaudat, za posodobit prek aplikacije na telefonu?


Recovery

Dimnik ::

Ne gre, aplikacija ga ne more verificirat in ne spusti naprej

dominuspro ::

BOCo. je izjavil:

Za Mi 5s je na voljo global beta ROM. Slednji vključuje tudi slovenski jezik.

http://en.miui.com/thread-521275-2-1.ht...

Mi 5S
Fastboot 1740M
http://bigota.d.miui.com/7.2.24/caprico...
Recovery 1504M
http://bigota.d.miui.com/7.2.24/miui_MI...


Slovenščina je, pa tudi cel kup google šare zraven.
Zaenkrat bom pustil to, mi je pa eu verzija bolj simpatična.

Dimnik ::

Ima kdo idejo zakaj me ne spusti naprej?
Sem probal global stable pa gre normalno...

HDvideo ::

mimo je izjavil:

Živjo imam eno hitro vprašanje, v roku parih dni imam namen naročit Mi 5s. Trenutno si lastim Mi 5 in na njem teče najnoveša verzija official developer global roma, kar je super saj ima zelo lep prevod slovenščine. Tudi na Mi 5s bi rad naložil rom s tem prevodom, ampak nevem katero verzijo official roma naj naložim ( stable ali developer).
Kolikor sem gledal naj bi bil na voljo že global stable 8.2 za Mi 5s. A mogoče kdo ve če je v global stable romu enak slovenski prevod kot v global developer romu ?
Se opravičujem če je malo nerazumljivo napisano.
Hvala za pomoč že vnaprej.

Zakaj bi prehajal iz Mi5 na Mi5s ista zadeva drugi dizajn :D.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

BOCo. ::

Dimnik je izjavil:

Ima kdo idejo zakaj me ne spusti naprej?
Sem probal global stable pa gre normalno...


Najverjetneje bo potreben unlock in fastboot verzija.

http://en.miui.com/unlock/

Dimnik ::

Ma v to se ne bom spuščal, ker bom sigurno kaj zjebal....škoda, ker redmi note3 in mi5 sem prek aplikacije posodabljal...

Dimnik ::

Global stable za mi5s in global beta za redmi note3, sem tukaj downloudal, ampak za mi5s ga ni global beta..ve kdo kaj več zakaj ga ni?

Dimnik ::

Dimnik je izjavil:

Global stable za mi5s in global beta za redmi note3, sem tukaj downloudal, ampak za mi5s ga ni global beta..ve kdo kaj več zakaj ga ni?


http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/do...

BOCo. ::

Dimnik je izjavil:

Global stable za mi5s in global beta za redmi note3, sem tukaj downloudal, ampak za mi5s ga ni global beta..ve kdo kaj več zakaj ga ni?


Očitno bo v prihodnjih dneh tudi uradno. Ta vikend so v nekaterih temah o Global developer ROMih ponudili tudi povezavo do ROMa za Mi 5s. Kasneje so jih brez razloga odstranili. Zaenkrat si jih še vedno lahko preneseš iz povezav, ki sem jih prilepil malce višje.

https://slo-tech.com/forum/t667530/p544...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BOCo. ()

Dimnik ::

Vprašam zaradi tega, ker iz tiste strani mi gre prek aplikacije, s tega tvojega pa ne, zato sprašujem, če je mogoče tu kaka fora?

BOCo. ::

Očitno so zablokirali nekatere teme.

Tukaj je tema iz Tajvana: http://tw.miui.com/thread-20633-1-1.html

FireSnake ::

Po nekaj mesečni uporabi lahko rečem, da so tile kitajci res leseni. Vseskozi nekaj ne deluje. Imajo probelem z angleščino in podobno.

Ko sem si telefon uštimal, da vse dela, pa opazim, da koledar ne dela - sinhronizacija z googlom.

Vedno je nekaj (iščem rešitve po internetu, vse kar poskusim ne dela).

Zato ostajam pri osnovni trditvi: kitajski jajc. Ne glede na ceno: bom dal drugič več in imle v roki delujoč telefon. Plačal bom dvakrat več, ampak bom prišparal živce - in to je meni nekaj vredno. Prej sem imel Sony Xperia z3 compact in se mi o težavah, ki jih imam zdaj, niti sanjalo ni.

Bottom line je, da je toj prvi in zadnji Xiaomi telefon.

Če se komu da vseskozi prcat po telefonu in nekaj posodabljat/spreminjat in mu je to OK, Bog mu požegnaj.

Jaz bi rad (konstantno) delujoč telefon. Kar ma moj Mi5 nikakor ni.
Pa imam OTA posodobitve - ki pa ne prinesejo prav nič pametnega.

Lepo je, da sem ga preizkusil, to je pa tudi to :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

HDvideo ::

FireSnake kakšen rom imaš naložen? Ker sam nimam z Mi5(official global rom) prav nobenih problemov in tudi koledar deluje kot mora in se lepo sinhronizira.
Nekaj je nekaj, nič ni nič!

facepalm ::

Kar se da razbrati iz FireSnakeovega posta je to, da mu ne deluje calendar sync (verjetno zaradi nastavitev battery saverja.
Kaksne konstantne probleme ima in kaj je narobe z angleskim prevodom ni specificiral.

Odkar si ga jaz lastim, lahko potrdim, da je ta telefon dejansko konkurencen premium znamkam.
Do sedaj ni se bilo problemov in je super easy za flashat.
Od leta 2011 sem zamenjal nekaj cez 20 androidov in Xiaomiju ne manjka nic. Se MIUI je dosti bolj uporaben od drugih preoblek (sony, lg, itd..).

next3steps ::

FireSnake je izjavil:

Po nekaj mesečni uporabi lahko rečem, da so tile kitajci res leseni. Vseskozi nekaj ne deluje. Imajo probelem z angleščino in podobno.

Ko sem si telefon uštimal, da vse dela, pa opazim, da koledar ne dela - sinhronizacija z googlom.

Vedno je nekaj (iščem rešitve po internetu, vse kar poskusim ne dela).

Zato ostajam pri osnovni trditvi: kitajski jajc. Ne glede na ceno: bom dal drugič več in imle v roki delujoč telefon.

Xiaomi ima svoj ekosistem. Googlov je pa samo aftermarket rešitev.

klinker ::

On ma ze od starta same probleme ;((

mimo ::

HDvideo je izjavil:

mimo je izjavil:

Živjo imam eno hitro vprašanje, v roku parih dni imam namen naročit Mi 5s. Trenutno si lastim Mi 5 in na njem teče najnoveša verzija official developer global roma, kar je super saj ima zelo lep prevod slovenščine. Tudi na Mi 5s bi rad naložil rom s tem prevodom, ampak nevem katero verzijo official roma naj naložim ( stable ali developer).
Kolikor sem gledal naj bi bil na voljo že global stable 8.2 za Mi 5s. A mogoče kdo ve če je v global stable romu enak slovenski prevod kot v global developer romu ?
Se opravičujem če je malo nerazumljivo napisano.
Hvala za pomoč že vnaprej.

Zakaj bi prehajal iz Mi5 na Mi5s ista zadeva drugi dizajn :D.


Naročam za kolega. Sem hotel narocit mi5 tudi zanj pa se mi zdi da mu bo aluminijasto ohišje bolj odgovrajalo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mimo ()

zzbil ::

Se že nekaj casa zanimam za tele xiaomije, pa bi vprašal kako je z mobilnim internetom. Baje da Mi5(s) nima sprejemnikov za naš mobilni internet. Kako se obnese v radiju 20km od ljubljane? LTE deluje?

FireSnake ::

HDvideo je izjavil:

FireSnake kakšen rom imaš naložen? Ker sam nimam z Mi5(official global rom) prav nobenih problemov in tudi koledar deluje kot mora in se lepo sinhronizira.


Global stable: MIUI 8 Global 7.3.2. Beta (naložen s strani prodajalca).

facepalm je izjavil:

Kar se da razbrati iz FireSnakeovega posta je to, da mu ne deluje calendar sync (verjetno zaradi nastavitev battery saverja.


Tole bom vsekakor preveril, hvala (pa poročal, če bo pomagalo).
Edit: sem zdaj preveril ... battery saver popolnoma izklopljen. Kot sem rekel: tudi vse rešitve, ki sem jih našel na internetu (kakšne 4), mi niso pomagale.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

NiKeC ::

FireSnake je izjavil:

HDvideo je izjavil:

FireSnake kakšen rom imaš naložen? Ker sam nimam z Mi5(official global rom) prav nobenih problemov in tudi koledar deluje kot mora in se lepo sinhronizira.


Global stable: MIUI 8 Global 7.3.2. Beta (naložen s strani prodajalca).

facepalm je izjavil:

Kar se da razbrati iz FireSnakeovega posta je to, da mu ne deluje calendar sync (verjetno zaradi nastavitev battery saverja.


Tole bom vsekakor preveril, hvala (pa poročal, če bo pomagalo).
Edit: sem zdaj preveril ... battery saver popolnoma izklopljen. Kot sem rekel: tudi vse rešitve, ki sem jih našel na internetu (kakšne 4), mi niso pomagale.


Meni tudi ni delal Exchange sync za kontakte in koledar... Resitev je bila, da sem aplikacijam Email in kasneje tudi Gmail ter Calendar dodal permission za dostop (po enem updateu so le-te cudezno izginile). Od takrat synca normalno...

FireSnake ::

NiKeC: hvala za hint. Kje, točno, si to nastavil (če se spominjaš)? Bi vsekakor preveril.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

Odpri nastavitve pa imaš proti koncu menija permision ali dovoljenja...

FireSnake ::

Predvidevam, da je treba tem aplikacijam omogočiti dostop do Gmail-a.
Razmišljam v pravi smeri?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Pa ne ga srat: naletel sem na rešitev: inštaliraj Google Calendar in bo začelo delat.

Pa sem ga inštaliral: ker sem ga mislil uporabljati namesto vgrajenega koledarja.

In zdaj vgrajeni koledar dela (sinhronizira).

čeprav je OK, da dela se mi vseeno zdi šalabajzersko.

Imam pa zdaj poštiman telefon, kot sem želel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

knap ::

Xiaomi Mi 5s Smartphone Review
http://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Mi-...

r0b3rt ::

Pozdravljeni,
zanima me kje najceneje naročiti Xiaomi Mi5S Plus?

kekoke ::

Še en pozdrav. Najprej da se predstavim, v zadnjih 5 mesecih sem familijo opremil s Xiaomiji, tudi po zaslugi Xiaomi tem na tem forumu, vsem hvala za koristne informacije. Zase sem izbral Mi5 in seveda sem najbolj nezadovoljen od vseh (to je bolj karakterna lastnost, kot primerjava telefonov (Redmi note 3 in Redmi 4 pro). Zdej pa k vprašanju. Rad bi uporabljal aplikacijo Urbana, sem si prebral hitra navodila, šel polnit na Urbanomat, nič ne piska. Probal z bančno kartico, piska. Šel prebrat razširjana navodila od Urbane in videl da potrebujem NFC HCE. V NFS nastavitvah imam pa samo Secure Element možnost. Seveda iščem zakaj je temu tako (ROM Global Stable 8.2.2, nič roota, nič odklepal bootloaderja) ampak zaenkrat neuspešno. Tukaj pa vprašam ali je slučajno kdo že usposobil delovanje Urbane na Mi5 in kako.
lp
kekoke

tomazic89 ::

Zivjo, eno vprasanje glede Xiaomi MI5s.
Zanima me ali podpira AVRCP bluetooth profil? Torej upravljanje avdia iz bluetooth naprave (ce ima avtoradio AVRCP, lahko menjas komade etc. ob poslusanju preko bluetootha).

Ne najdem potrditve, da to ima, bi se mi zdelo pa cudno, ker nekateri starejsi modeli to imajo.
Lahko kdo iz prve roke pove?

Dimnik ::

Meni je delalo v avtu

tomazic89 ::

S katerim predvajalnikom si predvajal? A search komadov preko avtoradia tudi deluje?

Dimnik ::

Original, ki je nameščen na telefonu, gre samo naprej nazaj. Jaz sem imel na telefonu narejene playliste po par komadov in potem sem pač izbral katero playlisto mi je predvajal....

deki_SS ::

Zdravo, prosil bi vas za pomoč, rabim nujno. Hotel sem naložiti qualcom gonilnik po juretovih navodilih: http://www.izberixiaomi.si/nadgradnja-m...

mobitel sem spravil v Download način oziroma se je ugasnil, z "adb reboot edl". Potem sem šel naprej po korakih in uspešno naložil gonilnike in mi je v device manager pisalo kakor bi moralo Qualcomm HS-USB. No potem se navodila končajo. Nisem vedel kaj z telefonom in sem ga izključil z USB kabla. Zdaj se mi noče prižgati niti ga ne zazna več device manager. Vprašanje je ali sem ga uničil ko sem ga odklopil in bi moral vpisati še nek ukaz v command prompt da se nazaj prižge? Ukaza v navodilih ni bilo! Ali je morda še vedno v download načinu? Kako priti ven iz download načina? Upam da ga nisem zares uničil z temi pomankljivimi navodili. Lepo prosim za pomoč

rešeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deki_SS ()

greeenmaster ::

Pozdravljeni morda ste to na to vprasanje ze odgovorili ampak vseeno me zanima za aliaexpres dhl a stem placas ddv ali ne ker ce ne potem lahko kupim mi5s za 244 eur hvala za odgovor me pa zanima tudi ali je velika razlika med mi5 ali mi5s?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

AgiZ ::

Ne slišim, ker se nekdo dere...

kekoke ::

Rešitev za odsotnosti HCE prišla nepričakovano. Možnost se je v nastavitvah pojavila, ko sem inštaliral aplikacijo eBay.

Joze_K ::

Xiaomi še s telefonom Android One!

Pametni mobilni telefon Xiaomi s platformo Android One naj bi temeljil na osnovi pametnega mobilnega telefona Mi 5X, le da bo ta na voljo brez znamenitega grafičnega vmesnika Xiaomi MIUI in ostale prednameščene lastne programske opreme. Tu bo na voljo izključno le programska oprema podjetja Google, na voljo pa bo možnost uporabe dveh telefonskih kartic SIM.

111111111111 ::

NEEEEEEE... Pol leta prepozno. :(

Klemen13 ::

Prebeznik ::

Zdravo
Ena težava: žena dobro leto koristi MI5 ni pripomb razen, da opaža, da so prejete slike v MMS v zelo slabi resoluciji in močno "zmanjšane" kar se tiče velikosti. Pošiljanje je ustrezne kvalitete.
Je to problem aparata ali operaterja (T-2 z gostovanjem pri Siolu).

Hvala

SumTingWong ::

Rekel bi, da aplikacija. Tudi OnePlus ima to tezavo.
Probi kaksno drugo SMS aplikacijo iz Google Play. Ze "Android Messages" bi moralo pomagati.

next3steps ::

Bi rekel, da je zmanjšvanje kvalitete fotografij v aplikaciji za sporočila kar standardna kitajska rešitev. Zakaj, namreč Azija ni ravno velik uporabnik MMS storitve.

Prebeznik ::

Hvala obema za odgovor. Bom poiskal ponujeno rešitev.
Lp
««
18 / 18
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170731 (804) Skyfall
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021326 (2295) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49699558 (15974) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19827982 (10691) ufka
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335114 (18166) BOCo.

Več podobnih tem