» »

Flashanje Xiaomi naprav

Flashanje Xiaomi naprav

««
10 / 10
»
»»

MxxW5 ::

Če gre na Xiaomi telefonu vse v p.m., je rešitev fastboot + Xiaomi Flash Tool.

1. Downloadaš ADB driverje ( https://forum.xda-developers.com/showth... ) in jih inštaliraš na PC.
2. Downloadaš Xiaomi Flash Tool, inštaliraš na PC.
3. Downloadaš najnovejši fastboot rom za svoj telefon ( http://en.miui.com/a-234.html ).
4. Telefon v fastboot (držiš power + volume down).
5. Zaženeš Flash Tool in telefon (v fastbootu) priključiš na PC (USB).
6. Slediš navodilom: https://in.c.mi.com/thread-714161-1-0.h...

Telefona ni treba zakleniti (lahko ga pa). Telefon bo šel nazaj v originalno stanje (z najnovejšo različico MIUI) z originalnim recoveryjem.

slamch ::

Imam redmi 3s na katerega sem preko twrp 3.2.1.0 (advanced wipe) flashal lineage os 15.1 + Gapps + Magisk 18.1. Vse je flashalo v redu le pri flash magiska je nekaj z rdečo pisalo ampak na koncu je vredu končalo. Lineage os se zažene in vse dela ok. Instaliram magisk manager v katerem piše, da magisk ni inštaliran. Grem v twrp, da bi ponovno flashal magisk ampak že na začetku zahteva geslo (ki ga nisem nastavil) in kaže internal storage 0MB. Seveda ne morem nič fleshat, ker ne vidi nobenega zipa.
Kar sem bral naj bi bil sistem šifriran in twrp ne zna dešifrirat.

Torej 2 vprašanji.

-kje sem zaje... ali bi moral pred flashanjem magiska flashat še Disable Dm-verity in forceencrypt?

-kako zadevo popraviti? Na netu so dve opciji
1)
Reboot your device into TWRP again.
Navigate to Wipe > Advance Wipe > Data, and choose Repair or Change File System.
Press Repair File System to see if this fixes the issue. If not, continue.
Press Change File System, choose Ext2, and swipe to confirm.
Now switch back to Ext4 and swipe to confirm.
Go back to TWRP main menu, then the Mount menu, and check if your partitions can be mounted now.
If you are still unable to mount your partitions, you need to repair Internal partition, which will most likely wipe your internal storage.

2) twrp>wipe>format data

Katero opcijo izbrati, da ne ostanem brez delujočega twrp in sistema?
Če usposobim twrp mi potem ni problem še enkrat vse naložit.
Vse podatke imam shranjene.

Hvala

slamch ::

Problem rešen s posodobitvijo Twrp na verzijo 3.2.3-4.

jackasclever ::

Imam RN3 Pro s staro verzijo xiaomi.eu roma. Sem jo uporabniku mislim da pred letom dni nalozil in je vse delalo normalno do zdaj.

Danes naj bi telefon ugasnil in se noče več prižgati. Predvidevam, da je telefon obstal v bootlopu, samo mi ni jasno zakaj, ker je do zdaj vse normalno delalo.

Mi kdo lahko pomaga, kako naj se lotim nalaganja novega xiaomi.eu roma, ne da bi izgubil vse podatke v telefonu?

Klamzi ::

Si probal z dolgo pritisnjenim gumbom za vklop? Dve, tri minute...

jackasclever ::

Malo nerodno sem se izrazil. Telefon se prižge, samo noče bootati v Miui. Probal drzati gumb dalj casa (10 s), edina kar se zgodi je da se telefon reboota in se vedno obstane pri miui logotu.

matobeli ::

Težka bo, da ne bi izgubil podatkov. Si zoh da nimaš itak synca vklopljenega za vse pomembne zadeve?

facepalm ::

kaj pa boot v recovery (twrp)?

jackasclever ::

Probal in lahko pridem v twrp. Je kaksna moznost, da od tam napravim backup (slike, smsi, stiki) ter ponovno nalozim sistem.

bosslipxx ::

v TWRP naredi backup, ponovno naloži ROM, potem lahko z app TWRP manager iz TWRP backupa restoraš sms, slike,...
slo-fishing.si

facepalm ::

Jaz bi flashal novo verzijo twrp in nato novo verzijo rom-a. wipe cache in reboot :)

buttcrack ::

Naletel na težavo.
Nov RN7 končno odklenil bootloader, sedaj mi pa adb devices ne vrže nič ven in ne morem flashat twrp.
Kaj biahko bil razlog? Debug je seveda omogočen.

facepalm ::

Kaj pa fastboot devices?;)

buttcrack ::

omg :(((

tvoj nick mi gre po glavi :)

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

očitno ni še konec problemov...

tokrat se mi zdi da je res problem, ne kot tistle zgoraj :)

bootloader je odklenjen, fastboot devices tudi pokaže napravo, flashanje twrpja tudi zgleda OK oz. napiše da je OK, ampak potem pa ne bootne v recovery...

a se da na kakšen drug način EU rom flashat, magisk?

Miami_T ::

Preveri ali je TWRP pravi za dotično napravo. Morda potrebuje novejšo verzijo. TWRP niti ni potrebno flash-ati. Lahko ga direktno boot-aš brez namestitve. Tako lahko poizkusiš, več TWRP datotek, dokler ne najdeš prave za tvojo napravo.
fastboot boot twrp-image.img

facepalm ::

Na kaksen nacin bootas twrp? Preko fastboot reboot ali volup+pwr? Slednji nacin bi moral bootat, ce je flashalo bp. V najslabsem primeru bi se znasel v stock recoveriju.

buttcrack ::

grem preko tega: https://xiaomi.eu/community/threads/miu...

oz.:
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img


twrp sem prav tako zlovdal tukaj, poizkusil pa še z https://forum.xda-developers.com/redmi-...

buttcrack ::

poleg vsega se mi je pa potem zgoldilo še tole:
Note:
Due to a bug in android pie, the recovery may ask for pattern if you have set PIN/password for encryption (and vice-versa). Unfortunately, to fix this you need to format your data partition and ask the developer of ROM to include this commit.
When you flash twrp for the first time in MIUI you need to goto Wipe > Format Data otherwise you won't be able to boot to system as it will ask for password.

ampak tukaj sem zgubljen...

facepalm ::

Po zadnjem postu sodec, si uspesno bootal v twrp?
Mimogrede z ukazi v fastbootu se mi je nemalokrat zgodilo, da ni bilo mozno bootat v twrp (razlicni telefoni). Dolg pritisk (20sec?) na pwr+volup pa deluje vedno:)

Glede na to, da si ravno unlockal bl, te data ne briga. Lahko pobrises v fastbootu, ce naletis na twrp pattern.

Edit: sem spregledal da gre za RN7.
Sam sem flashal orange fox recovery in nato xiaomi.eu (zelo priporocam). No problems so far.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

buttcrack ::

kako pobrišem data? ko se mi pojavi password, ne morem nič :(

probam še orangefox.

tnx

facepalm ::

Fastboot erase userdata / fastboot erase data

buttcrack ::

tnx again

buttcrack ::

MUCHAS GRACISA kolega, zrihtano! orangefox zgleda kul :)

;-) ::

Imam redmi note 7, brskalniki so mi včasih malo laggy, obstaja kak dober rom brez neke nepotrebne navlake ki bi ga priporočali?

facepalm ::

Kolikor spremljam XDA je samo xiaomi.eu brez vecjih bugov.

bosmla ::

V roke sem dobil Note 8 /navadni/ in bi ga naj odklenil. Ker je brez sim kartice ga ne morem odklenit z Mi Unlock? Zanima me ali lahko uporabim drugo sim kartico kot bo pozneje v telefonu. Ali se kaksna resitev?

buttcrack ::

nima veze kera sim je notri, moraš pa v mi acc potem to cifro tudi not dodat.

po odklepu BL potem ne potrebuješ sploh prijave v mi acc. s svojim simom in mi acc sem odklenil že vsaj 10 komadov

bosmla ::

^ hvala

bosmla ::

Torej se se igram z zgornjim Note 8 ginkgo... sedaj je odklenjen, namescen TWRP, Root-an, namescen EU ROM (xiaomi.eu_multi_HMNote8_V11.0.2.0.PCOCNXM_v11-9.zip), kateri se je preko OTA sedaj hotel posodobiti - med posodobitvijo je javil neko "encrypted" in da bo nadaljeval iz TWRP. Potem je res in dokoncal - in ostal v TWRP loop-u. Vem od prve namestitve, da to resim z "Format Data" vendar bi rad neko bolj dolgorocno resitev (da ne bo ob naslednji posodobitvi enako).

MxxW5 ::

Je mogoče rootati telefon (= inštalirati Magisk) brez TWRP, z originalnim recoveryjem?

Pocophone F1, odklenjen.

facepalm ::

Afaik lahko bootas v twrp ne da bi ga flashal. Pogoj je samo odklenjen BL.
Preko fastboota bootas "fastboot boot twrp.img".
Nato v twrpju flashas magisk in rebootas.

Edit: ce noce bootat v recovery imas moznost backupa trenutne boot particije (oz extractas boot.img iz trenutnega roma), in ga shrani na telefonu. Installiraj magisk manager.apk in "installiraj" magisk. Pri izbiri metode, izberi "patch a file". Nato skopiraj patchan file na pc in preko fastboota flashaj patchan boot.img.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

MxxW5 ::

Hvala, bom probal.

PH03N1X ::

najverjetneje bom flashal Mi A1 na Linageos 16 (oz. zadnji uradni LoS) pa me zanima kako je kaj s tistimi občutljivimi appi (verjetno Android Auto, NLB klik in prepaid, Play developer applikacijami, Mozilla Lockwise). Jih Open Gapps že po defaultu ne kaže in bom mogel za magiskom čarati ali je že vse out of the box vredu -> LoS naj ne bi passal Safety Net po defaultu. Kako je kaj s tem, ker sem se s tem že dolgo nazaj ubadal. Garancija mi je že pred mesecom potekla.

Luka99 ::

zdravo ma mogoce authorized mi account?

bsslo ::

Imam Redmi 3 na katerega sem vezal takrat ustvarjen Mi Account. Ta account danes ne obstaja več.
Na telefonu je original MIUI updatean do verzije 9. Telefon sem tovarniško ponastavil. Ob prižigu očitno ugotovi da je povezan z Mi računom in sprašuje po poverilnicah - ki seveda ne primejo (ker ne obstajajo).
Pisal sem na Xiaomi support, ki mi nočejo pomagati.

Odločil sem se naložiti drug OS, ki zahteva, da je bootloader odklenjen. Žal je zaklenjen in od te točke ne pridem nikamor dalje.

Kaj lahko še probam, da od cegla naredim kaj uporabnega?

-valvoline- ::

bsslo je izjavil:

Imam Redmi 3 na katerega sem vezal takrat ustvarjen Mi Account. Ta account danes ne obstaja več.
Na telefonu je original MIUI updatean do verzije 9. Telefon sem tovarniško ponastavil. Ob prižigu očitno ugotovi da je povezan z Mi računom in sprašuje po poverilnicah - ki seveda ne primejo (ker ne obstajajo).
Pisal sem na Xiaomi support, ki mi nočejo pomagati.

Odločil sem se naložiti drug OS, ki zahteva, da je bootloader odklenjen. Žal je zaklenjen in od te točke ne pridem nikamor dalje.

Kaj lahko še probam, da od cegla naredim kaj uporabnega?

https://www.hardreset.info/devices/xiao...
Ce si ga briknil pa tole, telefon najprej v edl pa flashaj fastboot global rom z miflash:
http://xiaomitips.com/guide/how-to-put-...

Zgodovina sprememb…

bsslo ::

Ne gre.

Prvi link - hard reset - je pravzaprav tovarniški reset, ki očitno še vedno nekako ve, da je telefon (strojna naprava) vezan na MI račun.
Drugi link - se postopek ustavi flashanju. Takoj po začetku flashanja dobim napako "System Exception: configure failed".

Prav neverjetno mi je, da je telefon toliko zaklenjen kot Apple telefoni in da ni možnosti, da bi naložil drug OS.

-valvoline- ::

bsslo je izjavil:

Ne gre.

Prvi link - hard reset - je pravzaprav tovarniški reset, ki očitno še vedno nekako ve, da je telefon (strojna naprava) vezan na MI račun.
Drugi link - se postopek ustavi flashanju. Takoj po začetku flashanja dobim napako "System Exception: configure failed".

Prav neverjetno mi je, da je telefon toliko zaklenjen kot Apple telefoni in da ni možnosti, da bi naložil drug OS.

Al ti manjkajo qualcomm gonilniki, al ni sel v edl. Ce ga spravis v edl lahko flashas katerkoli fastboot rom vseeno ce je telefon odklenjen ali ni. Ce ne bo slo soft v edl bo treba odpret zadnji pokrov, vsak xiaomi se lahko spravi v edl na hard nacin, poisci na netu za tvoj model.
Redmi 3x hard edl:

Zgodovina sprememb…

bsslo ::

Torej praviš, da bi lahko iz edl-a lahko flashal katerikoli custom ROM? Npr. Lineage?

A je za Lineage potreben TWRP ?

-valvoline- ::

bsslo je izjavil:

Torej praviš, da bi lahko iz edl-a lahko flashal katerikoli custom ROM? Npr. Lineage?

A je za Lineage potreben TWRP ?

V edl lahko flashas samo uradni fastboot rom, z miflash. Ko flashas nastavi da bo vse odklenjeno (spodaj clean all). Po flashanju takoj flashas se custom twrp, pol sele lahko kasen custom sw, linegae in podobno. Par let nazaj sem flashal rn4 z hard edl, ni bilo druge alternative ker sem dobil nov telefon z hackanim romom, ga nisi mogu ne odklenit ne flashat twrp. In je slo kot keks, le previdn mors bit tezko se odpre zadnji pokrov, in seveda najt prav nacin kako omogocit edl za model telefona.

Zgodovina sprememb…

bsslo ::

Jaz bi rekel da soft EDL pri meni deluje (pritisk obeh volume tipk). Problem je ko želim flashat TWRP - takrat mi reče da je telefon zaklenjen (verjetno bootloader).

Custom TWRP je standarden TWRP za Redmi3? TWRP je brez skript (allflash.bat in ostalih), brez njih pa ne dela...

bsslo ::

bsslo je izjavil:

Jaz bi rekel da soft EDL pri meni deluje (pritisk obeh volume tipk). Takrat je zgolj črni ekran in flashanje novega MIUI uspe. Problem je ko želim flashat TWRP - takrat mi reče da je telefon zaklenjen (verjetno bootloader).

edwardfloraa ::

Sinoči že imam bliskavico pametnega telefona Redmi 6. In pri tem delu sem sledil vodniku od tukaj.

tiktoktak ::

edwardfloraa je izjavil:

Sinoči že imam bliskavico pametnega telefona Redmi 6. In pri tem delu sem sledil vodniku od tukaj.


In kako se obnese? Ker ta telefon ima Mediatek?!

Blazz ::

hoj, obujam staro temo, ker rabim pomoč. Imam Redmi 3s (land) in je obtičal pri MI logotu in ne boota. Če grem v recovery se samo restarta in ni podmenijev. očitno je rom šel... kako nalovdam novi rom gor? hvala

_ssd_sata ::

EDL lahko uporabiš, test-point metoda zagotovo še deluje, če le ni tvoj EMMC fuč, jasno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _ssd_sata ()
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170735 (808) Skyfall
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19827982 (10691) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899161579 (70816) Prebeznik
»

MIUI Q&A

Oddelek: Mobilne tehnologije
419039 (5455) FireSnake
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335114 (18166) BOCo.

Več podobnih tem