» »

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

««
15 / 18
»»

fopi ::

tenchu je izjavil:

In ko smo že pri kablih, malo ste me prestrašili s temi slabimi kabli, jaz sem namreč kupil na aliexpress enega za 2$... naj čimprej menjam? Kaj priporočate iz ebay ali amazona?


Jaz sem zdaj kupil tega
https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-...

upam, da bo ok. Mislim, da lahko kupiš na Aliju, samo kupi nek brand, ker na ebayu lahko isto krš kupiš. Celo na Amazonu so bili eni kbli ko jih je nekdo pri Googlu testiral zanič. Verjetno pa je bolj važno, če polniš z quick chargerjem, če z navadnim je verjetno vsak dober.
Nisem vedel, da je original charger za Mi5s QC3.0. :)

trubadur99 ::

se ševedno splača kupiti xiaomi mi5(s?)? Iz katere trgovine, za najmanj denarja in z garancijo? :D

tomy5 ::

Se.
Mi5 če boš več fotkal in Mi5s če boš več snemal - video.

trubadur99 ::

Načeloma ne uporabljam veliko footoaparata. Pomembna mi je vzdržljivost baterije, cena, build quality in tudi performance v kakršnem koli razmerju je pač to mogoče:)

fenix_ ::

Bom kar tu vprašal ker se zadeva malce povezuje. Kupil bi telefon do 200€ skupaj s poštnino pa da bi dobil nekaj za ta denar se pomoje najbolj splača naročit z kitajske. Kateri telefon bi mi priporočili. Zahteve so samo da je zaslon 5 inch-ni in da ima baterijo ki zdrži cel dan. gledal sem predvsem xiaomi redmi 3 pro pa me zanima če je še kaj boljšega

fopi ::

tomy5 je izjavil:

Se.
Mi5 če boš več fotkal in Mi5s če boš več snemal - video.


Verjetno ravno obratno?

tomy5 ::

fopi je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Se.
Mi5 če boš več fotkal in Mi5s če boš več snemal - video.


Verjetno ravno obratno?


Ne.
Optična stabilizacija ki jo ima Mi5 je dobra za fotografije.
Elektronska/sw stabilizacija pa je boljša za video posnetke.

Samael ::

fenix_ je izjavil:

Bom kar tu vprašal ker se zadeva malce povezuje. Kupil bi telefon do 200€ skupaj s poštnino pa da bi dobil nekaj za ta denar se pomoje najbolj splača naročit z kitajske. Kateri telefon bi mi priporočili. Zahteve so samo da je zaslon 5 inch-ni in da ima baterijo ki zdrži cel dan. gledal sem predvsem xiaomi redmi 3 pro pa me zanima če je še kaj boljšega


https://www.aliexpress.com/store/produc...

Xiaomi redmi 4 pro/prime na top one skupaj z DHL poštnino (ne plačaš ddv-ja, če tu izbereš DHL) cca 165 - 170 eur je mislim da nekaj boljšega, kar dobiš za ta denar. Pošiljko prejel v šestih dneh.
5 inch-ni zaslon, baterija mi ob neki normalni uporabi (klici, smsji, nekaj malega neta) zdrži nekako tri dni.

fopi ::

Ve kdo zakaj za Mi5s ni eu rom stable MIUI v8.1, ampak samo v8.0?

Kdaj pol lahko pričakujemo, da bo stable eu rom v8.1, ker za vse ostale telefone je že. Oziroma kako pogoste se izdajajo stable eu verzije?

roberto1 ::

Jaz osebno imam zelo slabe izkušnje s "stable" eu romi od Xiomija na dveh telefonih. 3s se je po nekaj dneh "zmešalo", Mi5 mi je metalo dol wifi kot po tekočem traku. Potem sem dal na oba weekly rom in je vse v 0. Tako da, weekly romi so za mene najboljša opcija.
Verjetno je odvisno od naprave, point pa je, da weekly romi niso nestabilno beta sranje, ampak popolnoma delujoče zadeva (če kateri zafrkava, jim imaš malo morje za nazaj)
Toliko.

fopi je izjavil:

Ve kdo zakaj za Mi5s ni eu rom stable MIUI v8.1, ampak samo v8.0?

Kdaj pol lahko pričakujemo, da bo stable eu rom v8.1, ker za vse ostale telefone je že. Oziroma kako pogoste se izdajajo stable eu verzije?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

tenchu ::

Je kdo mogoče opazil, da je ekran od Mi5s malček bolj rumenkast od ostalih?

Tinaamalaa ::

Saj verjetno lahko vklopis hladen kontrast?

tenchu ::

Ja že, ampak še vedno se mi zdi lepši ekran od redmi note 3 pri od moje mame. Mogoče se mi samo zdi...

fopi ::

A imam kdo od uporabnikov Mi5s kakšen nasvet kako narediti fingerprint bolj zanesljiv. Zdaj se mi zdi da je res bolj svoh, tam nekje 6 poskusov od 10 prepozna v prvo, z ostalimi se potem matras.

tenchu ::

Meni dela 10/10 ko ga uporabim pravilno. Nekaj nasvetov; ko skeniraš prst, pritisni na rahlo in pod kotom (tako kot ga boš uporabljal). Skeniraj palec 2x ali 3x (jaz imam resni palec 3x, levi 2x). Ko odklepaš, pritisni na senzor tako, kot da bi bil gumb - ne prerahlo in ne premočno.

BOCo. ::

Danes je izšel še global ROM za Mi 5s.

http://en.miui.com/thread-454687-1-1.ht...

Spock83 ::

Zanimivo. prejšnji teden v ponedeljek sem dobil Mi5s Plus in sem imel že ta ROM gor :)

Zlikovec ::

Copy/Paste iz sekcije malih oglasov, če koga zanima ...

Prodajam teden dni star Xiaomi Mi5 3/64GB bele barve. Ima odklenjen bootloader in naložen zadnji China Developer ROM, ki že temelji na Android 7 Nugat.
Kupljen je bil za boljšo polovico, ki pa se ga ne more navadit. Cena je 250 eur. Zraven dodam tudi Nillkin Nature case (ko pride po pošti, verjetno v začetku januarja ...)
Prevzem je mogoč na relaciji Kranj - Bled. ZS ali 040 267 766, Andrej
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

tomy5 ::

Kaj je narobe z njim da se ga ne more navaditi, kaj moti ?

Slopek ::

Zlikovec je izjavil:

Copy/Paste iz sekcije malih oglasov, če koga zanima ...

Prodajam teden dni star Xiaomi Mi5 3/64GB bele barve. Ima odklenjen bootloader in naložen zadnji China Developer ROM, ki že temelji na Android 7 Nugat.
Kupljen je bil za boljšo polovico, ki pa se ga ne more navadit. Cena je 250 eur. Zraven dodam tudi Nillkin Nature case (ko pride po pošti, verjetno v začetku januarja ...)
Prevzem je mogoč na relaciji Kranj - Bled. ZS ali 040 267 766, Andrej

Me resno zanima tole. Vzela bi žena😀. So fotke na nivoju? Zdaj ima recimo wp830.

Zlikovec ::

tomy5 je izjavil:

Kaj je narobe z njim da se ga ne more navaditi, kaj moti ?

v bistvu bi raje imela telefon z jabkom ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

Zlikovec ::

Slopek je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

Copy/Paste iz sekcije malih oglasov, če koga zanima ...

Prodajam teden dni star Xiaomi Mi5 3/64GB bele barve. Ima odklenjen bootloader in naložen zadnji China Developer ROM, ki že temelji na Android 7 Nugat.
Kupljen je bil za boljšo polovico, ki pa se ga ne more navadit. Cena je 250 eur. Zraven dodam tudi Nillkin Nature case (ko pride po pošti, verjetno v začetku januarja ...)
Prevzem je mogoč na relaciji Kranj - Bled. ZS ali 040 267 766, Andrej

Me resno zanima tole. Vzela bi žena😀. So fotke na nivoju? Zdaj ima recimo wp830.


Težko rečem glede slik, po reviewjih so dobre, edino v low light šepajo ... V realnosti se meni zdijo dobre, pri primerjavi 1:1 s sliko iz SGS6 sta bili sliki zelo podobni. Sodelavec je na uč celo ocenil sliko Mi5 kot boljšo.

Treba se je pa tud zavedat, da od take majhne leče in senzorja kot so na telefonih ni za pričakovat neke hude kvalitete, vsaj ne v razredu DSLR aparata. just my two cents
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

futurama182 ::

tomy5 je izjavil:

fopi je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Se.
Mi5 če boš več fotkal in Mi5s če boš več snemal - video.


Verjetno ravno obratno?


Ne.
Optična stabilizacija ki jo ima Mi5 je dobra za fotografije.
Elektronska/sw stabilizacija pa je boljša za video posnetke.


Se ne strinjam, v obeh primerih bi raje predlagal MI5s zaradi boljšega CMOS senzorja.
Optični senzor ima vlogo če delaš samo neke vrste fotografij. Večji senzor pa je večji napredek IMHO...

MucuCat ::

Zanimam se za Xiomi mi5.

gledal sem ga na Goldway za 215€ z poštnino: link

Zanima me kako ste zadovoljni z build quality telefona?

Ga naj gledam v kateri drugi trgovini?

MucuCat ::

Zanima me tudi ali moram izbrati DHL ali sellers shipping method, da bo brez carine?

Samael ::

Top One -> DHL
Goldway -> Sellers shipping

MucuCat ::

Samael je izjavil:

Top One -> DHL
Goldway -> Sellers shipping


hvala!

MucuCat ::

Sem narocil vceraj mi5 na goldway. Ma kdo izkusnje v koliko dneh pride telefon v slovenijo?

BOCo. ::

MucuCat je izjavil:

Sem narocil vceraj mi5 na goldway. Ma kdo izkusnje v koliko dneh pride telefon v slovenijo?


V tej temi (https://slo-tech.com/forum/t670401) omenjajo, da v povprečju okoli 15 dni.

Dimnik ::

Jaz sem ga naročilv ponedeljek in so ga v sredo odposlali, od včeraj imam status, da je na poti v francijo...

MucuCat ::

Hvala vama za odgovor :)

Ve kdo za kak dober ovitek za mi5?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MucuCat ()

markotuko ::

Imam dve zaščitni stekli za mi5! Kitajc poslal napačne sam imam mi5s!

http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Rabil bi pa za MI5s če ma slučajno kdo?

Zakaj mi piše Battery capacity 3100mAh če bi naj bla pri Mi5s 3200mAh?

tomy5 ::

Saj v proizvajalčevih specifikacijah lepo piše: Battery Non-removable 3200 mAh (typ) / 3100 mAh (min) battery

Prebeznik ::

Pozdravljeni
Rabim informacijo kako na petki postaviti SMS dispej/pisanje v ležeč položaj?
Hvala;)

Dimnik ::

Meni na eu romu, obrača avtomatsko ko obrneš telefon....

Imaš vklopljeno avtomatsko obračanje ekrana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Prebeznik ::

Rom je global stable 8.1.2.0 ". Imam vljučen "auto rotate screen" vendar pri SMS-ih ne deluje. Še kaka druga finta?

Dimnik ::

Po mojem je samo v romu fora....se bo mogoče še kateri oglasil pa povedal kaj več

Samael ::

Ja, tako je. MIUI iz nekega razloga po defaultu ne podpira landscape sms view-a. Opcije:

- flashaj EU MIUI ROM (tu landscape view deluje)
- naloži kakšno 3rd party sms aplikacijo napr. textra (meni daleč najbolj všečna, ampak kdaj preko tega nisem prejel smsja), yaata sms (ki je iz verzije v verzijo boljši, brez reklam dual sim support), itd..

Dimnik ::

Saj ni potrebe po drugi sms aplikaciji oz če pusti global rom, potem ja

Prebeznik ::

Ojla,
Lahko je vam tehničarjem takole govoriti, če pa si na tem področju "popoln aberveznik" pa to ni rešitev in mora biti zadeva tako enostavna kot "check update" in to je to.
Vseeno hvala za "pomoč" oziroma razjasnitev stanja.

Samael ::

Dimnik je izjavil:

Saj ni potrebe po drugi sms aplikaciji oz če pusti global rom, potem ja


Točno to sem napisal ;-)
(obe opciji)

Samael ::

Prebeznik je izjavil:

Ojla,
Lahko je vam tehničarjem takole govoriti, če pa si na tem področju "popoln aberveznik" pa to ni rešitev in mora biti zadeva tako enostavna kot "check update" in to je to.
Vseeno hvala za "pomoč" oziroma razjasnitev stanja.


Seveda. Zato sem napisal tudi dugo, lažjo opcijo. Greš v google play store (verjetno imaš na zaslonu ikono), vpišeš "sms", pa ti bo izpisalo en kup alternativnih sms aplikacij. Prebereš opis aplikacije, "kritike", si ogledaš screenshot in če se ti zdi, da bi lahko bilo to to, klikneš "install".
Pogledaš, preizkusiš... če ti ni všeč greš spet na google play, to aplikacijo odstraniš, preizkusiš novo. Stare ti to n bo zbrisalo, vedno ko boš odstranil novo, bo stara še vedno v uporabi - tako, da tu nič ne tvegaš.
Zelo velika verjetnost je, da ti bo katera teh novih bolj všeč, kot ta, ki jo že imaš na telefonu in ki ti ne omogoča vodoravnega (landscape) pogleda.

Prebeznik ::

Ja hvala.
Saj display je zadosti velik tudi pokončno vendar so moji prsti tudi debeli(HI).

gregor ::

mi6

Xiaomi Mi 6 Benchmark Score Leaks, So Fast & Furious!
http://www.gizmochina.com/2017/01/06/xi...

glede na to da bo mi6 na voljo že čez kakšna 2, 3 mesece (?) bo počasi potrebno razmišljat ali še nabavit mi5s, mi5 oz počakat na novo igračo z sd835

LP

MucuCat ::

gregor je izjavil:

mi6

Xiaomi Mi 6 Benchmark Score Leaks, So Fast & Furious!
http://www.gizmochina.com/2017/01/06/xi...

glede na to da bo mi6 na voljo že čez kakšna 2, 3 mesece (?) bo počasi potrebno razmišljat ali še nabavit mi5s, mi5 oz počakat na novo igračo z sd835

LP


že itak bo dražji + resellerji si ob izidu telefonov nabijejo marže in bo komot 400-450€. mi5 se da dobit že za dobrih 200€. dvomim, da bo kaj res revolucionarnega na mi6, da bi se splačalo dat 200€ več za nekaj, kar bo čez 12mesecev itak spet stara tehnologija.

torej verjetno:
- snapdragon 835 --> aplikacije se bodo odprle še 3 stotinke hitreje.. res zelo koristno
- kak QHD zaslon --> če bi komurkoli rekel, da ma mi5 QHD zaslon bi ti verjeli, ker se itak ne opazi razlike + požre več baterije in resursov
- borderless design --> ok to je vedno dobrodošlo

Te benchmark aplikacije pa so itak že zadna 3 leta neuporabne ker so vsi telefoni z vsaj snapdragon 410 + 2gb ram (torej vsi snapdragon telefoni na trgu) več, kot dovolj hitri za čisto vsa opravila (razen 3d iger), torej sms, telefon, slike, net, glasba.

oziroma drugače; kaj ti bo snapdragon 835, če boš v najbolšem primeru koristil 20% njegove moči?

next3steps ::

Morda bo pa Šaomi ponudil čez nekaj mesecev še Windows Mobile za ta telefončič.

gregor ::

Mucucat, seveda ni potrebno takoj nabavit, poleti bo že za 300 eur ;)
sicer pa naj se vsak odloči za sebe...jaz nikogar ne silim da mora čakat na mi6

še to, poraba bo manjša in manj pregrevanja ker bo SD835 10 nm...

LP

tomy5 ::

Čakat in čakat, pa še mal, ampak takrat bo že MI7 napovedan in če čez 2-3 mesece bo mi7 ;-)

Dimnik ::

Ma nemoj...ti to resno...

SoulMan ::

Danes mi je prodajalec s Kitajske poslal tole: friend,the phone have customzied global rom with Playstore and Multi-language.
official global rom still have some bug,such as No support 5G wifi,so we can't install that.
thanks
Y

Telefon je ze na poti v Francijo. Kako si bom nalozil official global rom?
««
15 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170114 (187) Skyfall
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021322 (2291) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49699545 (15961) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19827979 (10688) ufka
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335109 (18161) BOCo.

Več podobnih tem