» »

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

««
4 / 18
»»

Veron ::

Naročilo zjutraj oddano. Zvečer je plačilo potrjeno. Dobil tisto generično sporočilo prodajalca, da preverim vse, od remote address (i'm good), do frekvenc itd.

Sicer edino kar me malo moti, LTE (simobil, mobilte), nima vseh. Bomo vidl kako to dela. Ko dobim, slikam :)

kumer ::

čestitam, prvi mi5 lastnik v slo :)
poročaj kako deluje, slike ..., hvala
dobil boš čez kakih 7-10 dni (če si naročil pri top one)

LP

knap ::

lepo :)

če je morda kdo spregledal tale test (link je že na prejšnji strani):
http://www.preporucamo.com/xiaomi-5-rec...

kar podroben in edini do sedaj ki ni v angleščini ampak hrvaščini


Zaključak

Mi 5 Prime se dijelom uklapa u high-end uređaje. Nije dio prve A lige. Ozbiljniji konkurent je samo ekskluzivni, hardverski najjači Mi5 uređaj. Inače, dobro je osmišljen model, izgleda elegantno, kompaktan je, ali očito se štedjelo na nekim elementima.

Za sada je jedini uređaj sa Snapdragon 820 čipsetom rezolucije zaslona 1080p. Malo me je kamera ostavila zbunjenom što se tiče kvalitete. To je mjesto gdje se Xiaomi treba usredotočiti kod sljedeće nadogradnje.

U odnosu na Galaxy S7, koji je globalno prepoznatljiviji brend za razliku od Xiaomi, ima 1 MB RAM-a manje, ali još uvijek su 3 GB dovoljna da lijepo odrađuje svakidašnje zadatke. Ako ste geek ili geeketa pa morate imati najmoćnije specke ili koristite računalo za neke složenije zadatke, tada je model s 4 GB opcija za vas. Ako nikad niste koristili MIUI prije, mogao bi vam bit potpuno novi svijet, ali trebali se brzo naviknuti. Tada će te ga voljeti ili mrziti



Hvalimo:

svjetlina i kvaliteta zaslona
kućište
podrška za rad jednom rukom
jednostavna deinstalacija kineskih aplikacija
Dual-SIM podrška
Quick Charge 3.0 – brzo punjenje baterije
USB tip C sučelje
IR senzor
brz i točan čitač otiska prsta

Manje nam se dopada:

ograničen LTE (za one koji surfaju 4G brzinama)
rezolucija zaslona nije spreman za VR
ne podržava Hi-Fi zvuk
nema FM radio (za neke)
zapečaćena baterija (za neke)
nema podrške za MicroSD karticu ( za neke)
nema podršku za bežično punjenje
nema fancy geste ( za meke)
loše označene kapacitivne tipke
proizvođač nedovoljno definira u specifikacijama zaštitu panela


za primerjavo pa še test sgs7
http://www.preporucamo.com/samsung-gala...

evo7 ::

Imam telefon ze mesec dni in je odličen!
Ga dobil od kolega, iz Kitajske direkt iz mi.store

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: evo7 ()

knap ::

torej vse deluje bp, nobenih težav?
kateri rom je gor ipd
hvala
LP

gregor ::

Xiaomi Mi 5 review: A fast, well-priced phone that doesn't take full advantage of Android 6.0

http://tech.firstpost.com/reviews/xiaom...

evo7 ::

Telefon deluje brez problema:Gor je njihov originalen(Kitajski)rom, torej samo Angleski in kitajski jezik.Global stabel rom se ni izdan.(uradno).
Slike dela zelo dobre(Avtomatski nacin).
Za perfektne je treba pa rocno nastavljanje.(belino, ostrina,itd)
Sprednja kamera prekasa vee iPhone in samsunge(imam doma dva iphona sem jih kar dal otrokom)
Žena ma redmi2 že kar nekah čajta in je tud top.
Zadnja kamera je tudi odlična, samsung s7 jo prekaša samo v nočnem načinu(ima ga sodelavec)vidis bolj osvetljeno.(upam da je samo softwearska napaka,da bo pri nasljednem update-u odpravljeno).

sorry za pravopisne napake na imacu imam vklopljene samopopravke in kar dodaja besede.
Se oproščam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: evo7 ()

evo7 ::

Pravkar videl na uradni strani global rom.Ga bom naložil in sprobal.

veqlargh ::

Evo7, za nočne bo težka, ker ma samsung boljšo lečo, f1.7, se mi zdi, mi5 pa 2.0, kar posledično pomeni, da zajame manj svetlobe kot S7. Ampak nima veze :D

evo7 ::

veqlargh je izjavil:

Evo7, za nočne bo težka, ker ma samsung boljšo lečo, f1.7, se mi zdi, mi5 pa 2.0, kar posledično pomeni, da zajame manj svetlobe kot S7. Ampak nima veze :D


Se bi strinjal.ce je v ozadju samo malo svetlo naredi zelo dobre slike.
Mi je pa všeč njihova aplikacija mi remote, kar spremeni telefon v daljinca in potem se šalim na račun otrok , ki jim ugašam tv, v službi pa prižigam in ugašam klime in potem se vsi čudijo kaj se z nimi dogaja.

evo7 ::

Pa še to video posnetki v 4K so odlični , samo ne preveč dolge delat zasede veliko mb.

veqlargh ::

Poizkusi še tega: https://play.google.com/store/apps/deta... Na MI4c sem s tem upravljal čisto vsak kos opreme doma, tud amisov čudn komunikaotr (od mi-ja mi ga ni našel).

evo7 ::

veqlargh je izjavil:

Poizkusi še tega: https://play.google.com/store/apps/deta... Na MI4c sem s tem upravljal čisto vsak kos opreme doma, tud amisov čudn komunikaotr (od mi-ja mi ga ni našel).


Hvala bom probal , ker ko pritisnem set--top box mi ne najde lokacije in zato morem upravljat siol-box-a.
Vse ostalo lahko.

tttt ::

veqlargh je izjavil:

Poizkusi še tega: https://play.google.com/store/apps/deta... Na MI4c sem s tem upravljal čisto vsak kos opreme doma, tud amisov čudn komunikaotr (od mi-ja mi ga ni našel).


Hvala za info - te komunikatorji majo vedno ene lebave daljince. :)

Drugače pa Veron, ko si spraševal glede 4g, meni dela lepo na note 3 pro.

zzbil ::

Evo še v tej temi: Gledam da bu kupil mi5 v bliznji prihodnosti. Pri top one majo dokaj poceni ampak me moti da ni garancije. Zdej me zanima ce je v planu da dobi kaksna slo trgovina MI5 in bo imel garancijo oziroma je že kje kaksna evropska trgovina ki ponuja mi5 in garancijo? Ker 350€ spet ni malo...

Veron ::

Telefon ima garancijo. Pac posljes mu v UK, tistih par eur pa res ni krize.

zzbil ::

Ima garancijo iz katere trgovine? A govoris za top one? Ker za top one nisem preprican sem jih ze nekaj kontaktiral, pa so rekli da ce je kaj narobe da posles na kitajsko, mozno pa da smo se narobe razumeli. Če pa imaš v mislih kaksno drugo trgovino, bi bil pa res vesel odgovora katera je :D

evo7 ::

Na ibuygou dobis 2 leti garancije imajo pa v Španiji in na Poljskem servis, ce doplačaš še vat(cca.11eu)dobiš brez carine.

Sodelavec ga je dobilna te strani za 345 eu(DHL 12eu ,doplačal dodatno leto garancije 4 eu,vat 12 eu približno vse skupaj ga je prišlo 381 eu) za 32 gb, belega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: evo7 ()

evo7 ::

Ja pa še glede baterije.
Baterija zdrži 2dni, torej drugi dan zvečer preden grem spat dam polnit.
Pri uporabi cel dan, sms,internet,igre,youtube pride baterija zvecer na nekih 58% in lahko brez problema zdrži drugi dan.
Je pa neka caka(saj pri meni)če ga dam polnit in je polnilec že vklopljen v vtičnico mi ne polni z quickchargom, zato prvo vklopim usb-c nato ga pa vklopim v mrežno napetost.
Potem mi ga pa napolni zelo hitro.

zzbil ::

Evo7 hvala :) A potem je ta ibuy spletna stran najboljsa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zzbil ()

evo7 ::

Uporabljam različne strani, gledam kje je cenejše in kakšne opcije ponujajo.
Uporabljam: gearbest, honorbuy , tinydeal in ibuygou.
Vsaka stran je dobra in dozdaj me ni še nobena razočarala.
Tudi ko sem raziskoval po netu kaj pravijo kupci sem se odločil o teh straneh.
Saj pravim do zdaj je bilo vse ok.(samo tinydeal daje najmanj garancije na izdelek.)

zzbil ::

Aha...Pri ibuygou je dodatna garancija za 1 leto 4.4€. Torej če to plačam imam vse skupaj 1 ali 3 leta garancije? Pa še to: ali je VAT vštet v ceno ali je za doplacati in kje se doplaca ker sem gledal pa nisem nikjer nic zasledil...
Hvala =D

SumTingWong ::

Skupaj imas potem dve leti. Leto imajo vsi kitajci + dodatno leto.
Ti placas mobitel+garancija+tax garancijo+shipping prodajalcu.
Drzavi bos moral placati se 22% placanega+10€nekih pizdarij. To kar placas drzavi, ti bo potem ibuygou v enem tednu vrnil na racun.

zzbil ::

Kaksne pa so potem sploh prednosti ibuyhou v primerjavi z Top one? Če prav razumem imajo vsi kitajci 1 leto garancije, a to drži tudi za top one?

SumTingWong ::

Saj ti je rekel Evo7 :
+ Dodatno leto garancije za samo 4€
+ Servis v Evropi (PL, ES)

Zdaj se pa odloči če ti to pretehta. Sam sem dve leti nazaj kupil Xiaomi pri njih in so zelo korektni.

evo7 ::

Vat dodatek je pri ibuygou tam nekje 15eu.To je nižje kot da plačaš davek+ postopek carinjenja v Sloveniji.(Ti nanese tam nekje 55eu.)
Če pa že plačaš ti pa povrnejo.
Za garancijo je pa evropska unija izdala odlog, da morajo aparati imeti 2 leti garancije, kar pa pri nas ne upoštevajo.
Zato nekatere trgovine pri nas zdaj izdajajo neke fora da za dodaten denar ti podaljšajo garancijo, itd, tako tudi spletne strani ampak vseeno zakaj ne bi podaljšal sami se morate odločiti.

Ales ::

evo7 je izjavil:

Za garancijo je pa evropska unija izdala odlog, da morajo aparati imeti 2 leti garancije, kar pa pri nas ne upoštevajo
Seveda upoštevajo. Mešaš garancijo in stvarno napako. Kar se garancije tiče, smo v Sloveniji na boljšem kot v večini drugih EU držav, ker je pri nas obvezna in ne le prostovoljna, kar se stvarne napake tiče, pa smo čisto na istem.

evo7 ::

To nevem če upoštevajo.(Al pa mam jaz tako srečo, da mi ne)
Dvakrat nesel po letu dni nazaj aparata(Notesnik in tablico) in izgovori , da ni več garancije, potem , da se ne da popravit, potem dajali neke popuste , da izberem nov izdelek, itd..
Popenil in kar tam pustil oba aparata in se sploh ne vračam nazaj v trgovino.

gregor ::

top one - cena US $361.99, torej cca 320 eur, še malo in bo cena padla pod magično mejo 300 eur :)

gregor ::

še ena recenzija v hrvaškem jeziku:

http://mob.hr/xiaomi-mi-5-recenzija/


ZAKLJUČAK

Xiaomi je još jednom dokazao da može napraviti izvrstan smartfon, ali po nižoj cijeni od konkurencije.

U usporedbi s npr. Galaxyjem S7, Xiaomi Mi5 se možda ne može mjeriti po pitanju zaslona, ali po svemu ostalom može. Štoviše, u nekim ga segmentima i nadmašuje, kao npr. u tankoći i masi kućišta. Vrhunska izrada konkurira i Appleu, jer je dizajn iPhonea 6s ovom uređaju u svakom pogledu inferioran.

Vidjeli smo da je i čitač otisaka prstiju precizan i iznimno brz, opće performanse, zahvaljujući ultimativnom hardveru, odlične. MIUI 7, usprkos svojim specifičnostima, osigurava zavidnu fluidnost sučelja i brzinu u radu, kao i opću stabilnost sustava. I za kameru smo vidjeli da daje izvrsne rezultate i neće se posramiti ni pred najskupljima, ali je otvorom blende ipak fizički ograničena u uvjetima lošijeg osvjetljenja.

Kao šlag na kraju stiže natprosječna autonomija s još bržim punjenjem, tako da Xiaomi Mi 5 svakako možemo preporučiti najzahtjevnijim korisnicima, kojima trebaju vrhunske performanse, odlična kamera, natprosječna autonomnija, ali po razumnoj cijeni.

knap ::

ali se morda kdo spomni kakšna je bila cena pri top one ko je mi5 prišel na trg
ne vem, zdi se mi da cena zelo hitro pada, v enem mesecu cca 70,80 usd ???
če bo šlo tako naprej bo poleti že za 200 eur ;)
LP

evo7 ::

Vidim , da majo povsod skoraj samo bele na zalogi.(Očitno je še zmeraj naval na črne.)
Kontaktiral kolega na Kitajsko(gor je že cca.2 meseca, priklaplja linijo) in je rekel, da je tudi v mi.storih naval samo na črne, tako če nimaš poznanstva jih je teško dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: evo7 ()

zzbil ::

Še to,kako je z hitrostjo telefona? Gledam na yt primerjave med One plus 2 on mi5 in je one plus dokaj hitrejši, tako da me zanima če opazite kaksno počasnost?

evo7 ::

Glede hitrosti ne vem.Zadnje 4 leta sem imel iphone, dokler nisem okolo2 let nazaj zeni kupil
Redmi2 pro.( brsjkal po netu gledal razlicne firme in naketel na xiaomi)
Cakal na ta model in kupil in povem da je mnogo hitrejsi od japkov.
Ze zenin je cisto konkuriral 5s.
Tko da za hitrost z drugimi ne vem.
Sodelavci imajo, samsunge, oneplus one pa je mi5 hitrejsi.
Imam 32g in na atuntu je dosegel 116369.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: evo7 ()

veqlargh ::

zzbil: katere primerjave? Ker v sintetiki ga naklesti zares močno, ampak tud uporabniški testi so na strani mi5 (recimo . Daj link videa, kjer je op2 hitrejši (resno me zanima, ne podjebavam :D).

evo7 ::

Glede senzorja prstnih odtisov.
Je res hitrejsi od vseh in tudi boljse zaznava, (ga takoj odklene res pohvalno)tudi ce mas umazane prste,(res ne pretirano-od šmira itd)
kar pri drugih ce imas mal umazan, jih vidim da se trudijo odklenit na kancu morajo pa kode vpisavat.
Tko, da je tle tud zelo pohvalno.

zzbil ::

Mislim da je tale:

zzbil ::

Tako da sem zdaj res skeptičen, kater telefon bi, ker tele videi in primerjava Mi5 vs SGS7 se vidi da je mi5 dokaj pocasnejsi...

veqlargh ::

Mhm, MUIU je "počasen", ampak OK, s tem se da živel, važno mi je, da se kamera hitro postavi, pa da ne laga (že na mi4c je delal super tekoče). Itak je Oxygen OS res hitr, vidim na oneplus X, ki ga ma moja. Vidim pa sedaj ja, MUIU vedno louda app iz nule, ne "zamrzne" zadeve v ozadju. Poznano ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

zzbil ::

A z kaksnim Cyanogenmodom se to da popravit? In a se sploh splaca v CM jit ker mores potem rootat in gre lahko kaj narobe, pa se garancijo zgubis...

veqlargh ::

Na mi4c na cyanogenu ni bilo takih simptomov, itak je vse to SW, tako da ja, se da. Za mi5 pomoje še nekaj časa ne bo, pomoje.

gregor ::

http://www.gizmochina.com/2016/04/11/xi...

preveliko povraševanje po mi5, premalo črnih

LP

gregor ::

kumer je izjavil:

cena je že padla :)

iz EU!
brez davka in carine:

http://www.aliexpress.com/store/product...

32 GB = 423 eur
64 GB = 460 eur
128 GB = 515 eur
:)

dobijo 3 marca

LP


glede cene, torej 25 februarja so bile te cene za mi5
sedaj je cca 320 eur

kar pomeni da je v mesecu in pol padla cena za cca 100 eur, kar precej, upajmo da se ta trend nadaljuje :)

LP

Bellzmet ::

Ja čez 1 leto bo že res poceni...samo takrat bo že mi6...ki bo spet potem čez 1 leto poceni...

kumer ::

gregor ::

Veron ::

Danes 8. dan od potrjenega plačila mi5. Paketa še ni. Edini DHL status, ki je na voljo, je:
Monday, April 11, 2016 Shipment information received GATWICK - UK 00:47


edit: aja, sej piše 4-8 delovnih dni :) torej do ponedeljka mora priti po njihovih besedah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

igor0203 ::

Ali pa že jutri :) Moj Redmi Note 3 Pro je danes prispel v Gatwick.

SumTingWong ::

Prej dobite vi iz Kitajske mobitel, kot pa jaz iz Londona :( Teli kitajci so kar zagrabli trg.

evo7 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: evo7 ()
««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543193661 (7597) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021534 (2503) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100158 (16574) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828142 (10851) ufka
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335287 (18339) BOCo.

Več podobnih tem