» »

Legalizacija marihuane 2016

Legalizacija marihuane 2016

««
15 / 19
»»

NikolormousB ::

Regulacija in prohibicija sta dve zelo različni zadevi.

V tem primeru je celo tako, da prohibicija onemogoča učinkovito regulacijo in s tem škoduje ljudem. Trenutno država pravi "trave je prepovedana in pika" in tu se bolj ali manj zadeva konča.

Primeri legalizacije marihuane iz tujine kažejo, da ima regulacija ogromno pozitivnih učinkov, med tem ko ima prohibicija večinoma slabe.

ginekk ::

jype je izjavil:

ginekk je izjavil:

Vse to - vsi ti zapisi - so seveda lahko argument proti legalizaciji.
Ne, ne morejo biti.
Da, seveda so lahko.

ginekk je izjavil:

Civlizacija ima neke pričakovane norme znotraj katere pričakuje obnašanje posameznika.
Ja, ampak kanabis _je prepovedan_, pa se ti ljudje _očitno_ že obnašajo tako, da marsikomu to ni všeč. Legalizacija torej ne bi spremenila popolnoma ničesar.
Bi, večji krog ljudi bi se tako obnašal.

ginekk je izjavil:

THC nedvodmno vpliva na psiho posameznika.
Zopet: To ne spremeni dejstva, da THC na psiho posameznika vpliva ne glede na to, ali je prepovedan ali ne. Edina razlika je v tem, da se tistim, ki drogo distribuirajo, trenutno ni treba držati nobenih zakonov, ker je droga itak prepovedana. Alkohol je pa legalna droga in jo lahko distribuira merkator, ki mu dilerji, ki bi alkohol prodajali po osnovnih šolah, na noben način ne morejo biti konkurenčni, zato tega ne počnejo.
Ni res, nekje je tako drag, da se izplača zvarke od dilerjev kupovat.

ginekk je izjavil:

Če praviš, da je treba to normo spremenit do te mere, da se svet prilagodi na vnašanje neke psihoaktivne substance (ne v namen zdravljenja) tud prav.
Nobene prilagoditve ne potrebujemo: Slovenija (in praktično cel planet, z izjemo par obscenih diktatur na bližnjem vzhodu) je že prilagojena na to, da je trda droga popolnoma legalna in družbeno sprejemljiva in zaradi nje vsako leto umre več tisoč ljudi, zato je nesmiselno vsakršno nakladanje o tem, da bi morali karkoli spremeniti, če bi dovolili, da posameznik sam izbere svoj strup, namesto da mu država pove, da sta tobak in alkohol sprejemljiva, ostalo pa ne.
Me ne prepriča votel argument, razen če mi lahko dokažeš kakršnokoli koristnost nekontroliranega uživanja strupov.

ginekk je izjavil:

Na legalni alkohol smo že prilagojeni, na zadevanje se tudi lahko. Jaz trdim da oboje nedvomno vpliva na psiho.
In vendar že vemo, kaj bi se zgodilo, če bi alkohol prepovedali: Število alkoholikov bi _zrastlo_, še posebej tistih, ki se ne zdravijo, kakršenkoli nadzor nad to drogo bi pa izgubili (in s tem odvisnike izpostavili bistveno večjemu tveganju, organiziranemu kriminalu pa šenkali ogromne dobičke).
Tvoji zaključki - bi rastlo in izgubili bi nadzor - so spet nedeterminirani, torej nedokazani.

Skratka, nobeni argumenti o tem, da je THC lahko škodljiv, v debati o prepovedi kanabisa niso smiselni, ker ne spreminjajo nobenega od dejavnikov tveganja.

No zdaj pa apliciraj to misel na katerikoli strup. Jaz trdim da prepoved izhaja iz civilizacijske norme, lahko rečeš tudi moralne. Če te razpustimo popolnoma, kar bi lahko legalizacija THC in nadalje vsega bila, potem kaj sledi?

NikolormousB ::

O kakšnih civilizacijskih in moralnih normah govoriš? Daj malo bolj natančno razloži.

ginekk ::

NikolormousB je izjavil:

O kakšnih civilizacijskih in moralnih normah govoriš? Daj malo bolj natančno razloži.


O takih da se strupov pač ne uživa, razen v primeru ko vplivajo pozitivno na razvoj civilizacije (recimo zdravilen učinek). Že alkohol je huda težava.
Kaj je pozitiven razvoj, bi tudi lahko debatirali. Če me hočete prepričat, da bomo z zadevanjem boljša družba, tudi prav.

jype ::

ginekk je izjavil:

Da, seveda so lahko.
Ne, seveda ne morejo biti.

ginekk je izjavil:

Bi, večji krog ljudi bi se tako obnašal.
To trdijo nasprotniki legalizacije, a začuda ne morejo pokazati na podatke, ki bi to trditev potrjevali. Ravno obratno je: Po legalizaciji se število uživalcev in količina zaužite snovi praviloma zmanjša, ker za prodajo skrbijo ustrezno nadzorovane trgovine, ne pa nek mulc, ki ni obvezan nobenemu standardu.

ginekk je izjavil:

Ni res, nekje je tako drag, da se izplača zvarke od dilerjev kupovat.
Ja: Tam, kjer je prepovedan.

ginekk je izjavil:

Me ne prepriča votel argument, razen če mi lahko dokažeš kakršnokoli koristnost nekontroliranega uživanja strupov.
_Ti si tisti_, ki mora dokazati, zakaj je koristno _nekontrolirano_ uživanje strupov. Ker noben nacionalni laboratorij ne skrbi za to, da dilerji prodajajo kvalitetno robo, niti se nobena zveza potrošnikov ne ukvarja z rangiranjem dilerjev glede na kvaliteto izdelkov in storitev, ki jih ponujajo - če bi bile droge legalizirane, bi se pa lahko.

ginekk je izjavil:

Tvoji zaključki - bi rastlo in izgubili bi nadzor - so spet nedeterminirani, torej nedokazani.
Aha:

Eighteenth Amendment to the United States Constitution @ Wikipedia

The solution the United States had devised to address the problem of alcohol abuse had instead made the problem even worse. The statistics of the period are notoriously unreliable, but it is very clear that in many parts of the United States more people were drinking, and people were drinking more.

Saul Goodman ::

če koga zanima, lahko v Italiji v trafiki kupi travo. legalno. nizka vsebnost THC (pod 1%), CBD je okoli 15%. sam sem jo pred kratkim vidil prvič v izložbi. seveda sem stestiral in bil pozitivno presenečen nad okusom in občutki. poleg tega je odlično posušena, dobro zgleda in je preverjena - če kaj ne bi bilo vredu, nekdo odgovarja.

shadeX ::

Če me hočete prepričat, da bomo z zadevanjem boljša družba, tudi prav.


Kaj točno misliš s tem "boljša družba"? Če pustimo že dokazane zdravilne učinke ob strani in se fokusiramo samo na uporabo marihuane kot zadevanje je to stvar posameznika. Nekaterim ne paše, drugim pa toliko da postanejo od občutka "odvisni" (Kot že rečeno zgoraj je problem v organiziranju posameznikovega časa , mentalne pripravljenosti in ne konoplje same), tretji jo uporabljajo občasno in tako v družbi preživijo kvaliteten prosti čas, kar se pozna tudi na sami kvaliteti posameznikovega življenja. Kot že rečeno, ne moremo posplošit in ko (če) se zadevo legalizira ne moremo vsem v poštni nabiralnik dat par gramov. Dost ljudi ne prenese takega občutka.

V lekarni pa bi lepo znali svetovat, kolk je priporočena količina za začetnika, kaj lahko pričakuje,.. in na podlagi izkušnje se sam odloči ali bo še vzel ali ne.

seveda sem stestiral in bil pozitivno presenečen nad okusom in občutki


Tisti občutki, so bili predvsem zaradi visoke vsebnosti CBD-ja. Pri manj kot 1% THC-ja boš težko bil zadet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Saul Goodman ::

shadeX je izjavil:

Če me hočete prepričat, da bomo z zadevanjem boljša družba, tudi prav.


Kaj točno misliš s tem "boljša družba"? Če pustimo že dokazane zdravilne učinke ob strani in se fokusiramo samo na uporabo marihuane kot zadevanje je to stvar posameznika. Nekaterim ne paše, drugim pa toliko da postanejo od občutka "odvisni" (Kot že rečeno zgoraj je problem v organiziranju posameznikovega časa , mentalne pripravljenosti in ne konoplje same), tretji jo uporabljajo občasno in tako v družbi preživijo kvaliteten prosti čas, kar se pozna tudi na sami kvaliteti posameznikovega življenja. Kot že rečeno, ne moremo posplošit in ko (če) se zadevo legalizira ne moremo vsem v poštni nabiralnik dat par gramov. Dost ljudi ne prenese takega občutka.

V lekarni pa bi lepo znali svetovat, kolk je priporočena količina za začetnika, kaj lahko pričakuje,.. in na podlagi izkušnje se sam odloči ali bo še vzel ali ne.

seveda sem stestiral in bil pozitivno presenečen nad okusom in občutki


Tisti občutki, so bili predvsem zaradi visoke vsebnosti CBD-ja. Pri manj kot 1% THC-ja boš težko bil zadet.


no shit.

NikolormousB ::

O takih da se strupov pač ne uživa


Ampak trava ni strupena. Toksičnost THCja je izjemno nizka, nenamerna zastrupitev s THCjem iz marihuane je nemogoča, tudi namerna zastrupitev je vprašljiva.

razen v primeru ko vplivajo pozitivno na razvoj civilizacije (recimo zdravilen učinek).


Ne samo, da trava ni strup, njeni blagodejni učinki so dokazani, dobro dokumentirani in splošno sprejeti.

Če me hočete prepričat, da bomo z zadevanjem boljša družba, tudi prav.


Zadevanje ni relevantno, ker ga s prohibicijo ne omejimo, v številnih primerih je ravno obratno. Pa zadevanje s travo že tako ali tako ni problematično.

Po legalizaciji bomo boljša družba zato, ker bodo tisti, ki se zadevajo bolj varni, ker bo manj kriminala, več sredstev v proračunu za ozaveščanje, preprečevanje in zdravljenje odvisnikov, ker bomo davke od trave lahko namenili za izgradnjo oz. obnovo šol, športnih objektov...

MrStein ::

ginekk je izjavil:

Vaš argument je takle.

Ok, vse je treba dovolit, naj bo na voljo vsakomur in povsod. Naj se zadevajo tudi otroci in nosečnice, niti ni pomembno, tudi zdaj se že lahko, če hočejo. Naj se zadevajo zakonodajalci in recimo piloti. Tudi zdaj se lahko, dasiravno je prepovedano, če hočejo se itak bodo, nihče jim ne more preprečit. Svet je že navajen na uporabo psihoaktivnih substanc, dajmo jih popolnoma legalizirat, bo vsaj nekaj privarčevanega in fokus razvoja civilizacije drugje.

Očitno imam samo jaz pomisleke v zgornjem zaključku. ampak se bom že prilagodil. Prilagodljivost je bistvo razvoja. Ima kdo za joint?

Nosečnica, ki bi se po legalizaciji zadevala s konopljo, to počne že danes, saj ji praktično nič ne preprečuje. Pa še liter vina zraven. In škatlo cigaret.
Razlika bi bila, da bi potem pisalo na škatli , da uporaba škodi otroku.

> Naj se zadevajo zakonodajalci in recimo piloti.
zakonodajalci to že itak počno, piloti pa imajo kontrole. Niti z legalnim alkotom se ne smejo zadevati.

Zdaj s temi novimi znanji oblikuj bolj smiselno mnenje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

FTad ::

Saul Goodman je izjavil:

če koga zanima, lahko v Italiji v trafiki kupi travo. legalno. nizka vsebnost THC (pod 1%), CBD je okoli 15%. sam sem jo pred kratkim vidil prvič v izložbi. seveda sem stestiral in bil pozitivno presenečen nad okusom in občutki. poleg tega je odlično posušena, dobro zgleda in je preverjena - če kaj ne bi bilo vredu, nekdo odgovarja.


Cena?

dope1337 ::

Nosečnica, ki bi se po legalizaciji zadevala s konopljo, to počne že danes, saj ji praktično nič ne preprečuje. Pa še liter vina zraven. In škatlo cigaret.
Razlika bi bila, da bi potem pisalo na škatli , da uporaba škodi otroku.


Sm se takoj na tole spomnu xD

"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Avenger ::

^^^^^^Nice! :))

Če bo trava dokončno in polno legalizirana in pač regulirana, bo šla cena v poden. Kok zdaj stane gram? Mogoče bi nekaj let potem ko bi agrikulturna mašinerija zalaufala stal desetino tega in se praktično nobenemu ne bo splačalo ukvarjat s tem na male količine. Torej bi črni trg skoraj popolnoma izginil, država bi lepo pobirala trošarine (čeprav niti ni logično zakaj, ker jih tudi na aspirin ne pobira, ampak ok) in davke. Win-win-win. Zelo me zanima v kakšni obliki bo prišla legalizacija, počasi kot plima, ali kot val, v vsaki državi posebej, ali po celi Evropi. Stare zablode se enkrat odstranijo, ampak je potrebno precej več odločne energije... da se sprejme neka podtočka zakona, ki koristi samo neki točno določeni skupini, je dovolj močan pritisk nekega lobija in tudi če kasneje ta lobi popolnoma izgine se je ne bo dalo kar odstranit, ker se bodo našli glasni zagovorniki. Tko funkcioniramo, še vedno smo samo opice. Ampak to bo kmalu rešeno, ko nam bo zavladal A.I.. ;)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

MrStein ::

Še en heretik, ki zdravi s konopljo. klik (delo.si).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Horejšio ::

Avenger je izjavil:

^^^^^^Nice! :))

Če bo trava dokončno in polno legalizirana in pač regulirana, bo šla cena v poden. Kok zdaj stane gram? Mogoče bi nekaj let potem ko bi agrikulturna mašinerija zalaufala stal desetino tega in se praktično nobenemu ne bo splačalo ukvarjat s tem na male količine. Torej bi črni trg skoraj popolnoma izginil, država bi lepo pobirala trošarine (čeprav niti ni logično zakaj, ker jih tudi na aspirin ne pobira, ampak ok) in davke. Win-win-win. Zelo me zanima v kakšni obliki bo prišla legalizacija, počasi kot plima, ali kot val, v vsaki državi posebej, ali po celi Evropi. Stare zablode se enkrat odstranijo, ampak je potrebno precej več odločne energije... da se sprejme neka podtočka zakona, ki koristi samo neki točno določeni skupini, je dovolj močan pritisk nekega lobija in tudi če kasneje ta lobi popolnoma izgine se je ne bo dalo kar odstranit, ker se bodo našli glasni zagovorniki. Tko funkcioniramo, še vedno smo samo opice. Ampak to bo kmalu rešeno, ko nam bo zavladal A.I.. ;)


Ti si opica. A se je npr. v Amsterdamu to zgodilo ?

NikolormousB ::

V ZDA se je.

Zheegec ::

"Trump rumored to -probably- support marijuana legalization in US".

Nas bodo nori desničarji v US prehiteli glede legalizacije?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::



Najbrž ne, to bi bilo preveč racionalno.

shadeX ::

Zelo poučen video. Zelo zanimiva je primerjava legalnosti konoplje in alkohola. Če bi bil alkohol ilegalen, bi dobili samo močnejše različice (kot je to že bilo včasih v praksi), tako ljudje ne bi imeli izbire pri tem ali bi uživali samo npr viski ali pa tudi pivo (ki je zelo milejša različica alkohola v primerjavi z viskijem).

Pri konoplji je enako. Danes se spreminja genetiko konoplje, tako da ji zmanjšajo CBD ter povečajo THC (CBD je "counter" THC-ju), za večjo zadetost. Če bi zadeva bila regulirana, bi lahko legalno dobil joint z npr 5% THCja in isto CBD-ja, medtem ko sedaj joint CBD-ja skoraj ne vsebuje več in količine THC-ja že presegajo tudi 20%.

To je kot bi pil viski, namesto pive. Je pa sicer res, da tudi viskija si namesto 0.3l, daš 0.1l in boš čutil. Tudi pri konoplji, si jo lahko daš 0.1g (če je močnejša) namesto 0.3g in boš čutil.

imagodei ::

shadeX je izjavil:

To je kot bi pil viski, namesto pive. Je pa sicer res, da tudi viskija si namesto 0.3l, daš 0.1l in boš čutil. Tudi pri konoplji, si jo lahko daš 0.1g (če je močnejša) namesto 0.3g in boš čutil.

No, v zvezi s tem je pri nelegalnih drogah težava standardizacija. V ekstremnih primerih se zato dogajajo tudi smrti (ko si nek intravenozni uživalec heroina vbrizga premočno dozo, ker ne ve, da je dobil posebej čisto robo). Pri marihuani sicer ni skrbi, da bi kdo umrl, so pa ogromne variacije med kvaliteto, ki jo dobiš na črnem trgu. Na "zavojčku" ne piše, koliko THC-ja in CBD-ja vsebuje gram marihuane, medtem ko na pivu, vinu ali whiskeyu piše, koliko alkohola boš dobil vase z vsakim zaužitim požirkom.

Pri kajenju je sicer še vrsta drugih dejavnikov, ki onemogočajo natančno odmerjanje (kako globoko vdihneš dim, kako dolgo ga zadržiš, kako je marihuana razporejena po jointu, ...). Jaz se ravno zato, poleg očitnih negativnih vplivov na zdravje, ki ga ima samo kajenje, navdušujem za drugačne oblike konzumacije THC/CBD, če bi ta droga postala legalna. Ampak - dokler bo legalno tudi samo kajenje (tobaka), ne vidim nobene težave, če se kdo odloči kadit travo.
- Hoc est qui sumus -

shadeX ::

kako dolgo ga zadržiš


To je neresnica, ki se rada širi med uporabniki konoplje in vdihavanje kot tako ima negativne posledice za pljuča, ker jih več časa izpostavljaš škodljivemu dimu, ki pride skupaj s konopljo (škodljiv dim - ob predpostavki, da kadiš joint, ne velja za vejpanje). Ljudje so prepričani, da te ta tehnika bolj "zadene", kar vsekakor ni res. Če pride občutek večje "zadetosti" (v trenutku ko spustiš dim iz pljuč) je to posledica pomanjkanja kisika v možganih (nekatere sem videl resnično pretiravati in so v pljučih držali dim tudi po 15 sekund in več) nikakor pa ni to posledica tega, ker so držali dim v pljučih več časa, da bi se THC "bolj prijel".

Ne delat tega.

imagodei ::

Sicer nikjer nisem nikomur priporočal držat dim v pljučih, se pa strinjam s tabo, da sem tisto narobe zapisal. Imaš prav, da to ne vpliva dosti na absorbcijo THC-ja. Ostaja pa dejstvo, da je odmerjanje THC-ja preko kajenja težavno; vsekakor je bolj težavno kot odmerjanje alkohola.

Tudi če pustimo zadrževanje diha ob strani, obstajajo boljše in slabše strategije vdihavanja dima iz jointa. Nekateri npr. dim vlečejo 1. in 2. tretjino vdiha, na koncu pa globoko vdihnejo zrak. Drugi spet vlečejo dim, da ga imajo še polna usta. V zadnjem primeru gre precej THC-ja v "nič". Nenazadnje je precej odvisno tudi od tega, koliko jointa pustiš zgoreti v "nič" - torej, a intenzivno kadiš, ali pa narediš samo par dimov, ostalo pa zgori brez veze. (Ja, vem da v praksi dostikrat joint kroži med več uživalci. Ampak tu še bolj do izraza pride že omenjena razporejenost marihuane po jointu. Kamot se naredi, da eden 2x zaporedoma naleti na večji drobec marihuane, drugi pa 2x zaporedoma kadi skoraj sam tobak.)

Drugače pa... Posledica pomanjkanja kisika v možganih? >:D Really? 45 sekund lahko vsak zdrav človek kadarkoli drži sapo v mirovanju. Z mal treninga kamot držiš sapo 2 minuti (hell, jaz sem zdajle naredil test in sem držal 1:50, pa po subjektivni oceni nisem utrpel hujše škode na možganih >:D).
- Hoc est qui sumus -

shadeX ::

po subjektivni oceni nisem utrpel hujše škode na možganih


Teh in podobnih člankov zakaj je temu tako je na netu dost. Hiter primer..

Hiter citat, kar sem v bistvu že povedal:


While you may believe that you are getting higher by holding hits for a longer period, the fact is you are just depriving your brain of oxygen while overloading it with carbon dioxide. Along with the high that the THC provides you are going to feel light-headed from the lack of oxygen. However, you are not going to be higher simply because of the extra-long inhale.

matobeli ::

If you hold a hit in for six to 11 seconds, depending on the size of your body and lungs, you are good to go.


Jasno da obstaja povezava med absorbcijo in zadrževanjem v pljučih. Ampak kdo res želj višjo absorbcijo katrana.

Pretiravat res ni treba, ampak samo od puhanja pa tudi še nobena ni zanosila.

imagodei ::

shadeX> "Teh in podobnih člankov zakaj je temu tako je na netu dost."

Ja, verjamem, da je teh člankov veliko. Samo jaz trdim, da navedbe ne zdržijo kritične presoje.

Če že, bi bil ob intenzivnem kajenju in zadrževanju dima v pljučih lahko problem ogljikov monoksid, ki ima večjo afiniteto do vezave na hemoglobin kot kisik. To bi lahko povzročilo slabo saturacijo krvi s kisikom in posledično omotico; nimam pa občutka, koliko bi moral zadrževat, da bi to postal faktor. Najbrž bi moral skadit ogromno v kratkem času in vsakokrat intenzivno zadrževat dim.

Potem je tu še t.i. Manever po Valsalvi - če res globoko vdihneš in zadržiš sapo/dim v pljučih, ima to lahko podoben efekt:
Učinek manevra po Valsalvi ima tudi pihanje (izdihovanje) proti uporu, kot npr. pri napihovanju balona. Posledični padec tlaka lahko povzroči vrtoglavico in celo omedlevico.


Mogoče od tu ideja, da človeka bolj zadane, če dlje časa drži dim v pljučih - krvni tlak zaniha, pade, pride do kratkotrajne vrtoglavice, človek pa misli, da je "ful dobr potegnu". :)
- Hoc est qui sumus -

tryhard ::

Kok zdaj stane gram?

Od 3 do 10 eur na gram. Kvaliteta je vprašljiva ne glede na ceno.

jype ::

https://www.bbc.com/news/world-us-canad...

Kul, zdaj je že bolj zanimiva kot Švedska.

imagodei ::

Hm, pri nas je generični odgovor na predlagam.vladi.si ob tovrstnih pobudah za legalizacijo marihuane (ali prepovedanih drog na splošno) še vedno ta, da je Slovenija podpisnica mednarodnih konvencij in da - pod črto - ne sme kar nekaj po svoje delat.

Tudi tukaj se vidi, da smo precej servilni in da ne želimo soustvarjat moderne družbe, ampak samo slepo sledit diktatu drugih.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

zmaugy ::

Kanada legalizirala marihuano:

https://edition.cnn.com/2018/06/20/heal...

imagodei ::

Ampak, da bi pred objavljanjem slučajno prebral nekaj zadnjih sporočil, to pa ne... Ane?
- Hoc est qui sumus -

zmaugy ::

Sem prebral. Nisem pa poklikal linkov.

connel ::

Malo offtopic ampak, ista zgodba je bila pri vejpanju, generičen odgovor da drugje je pač tko, WHO pravi pač tako in tako bo tudi pri nas, niti malo razmišljanja, kaj šele da bi kaj prebrali. Tipa, ki so ga imeli na okrogli mizi in se je dejansko spoznal na to, itak niso šmirglali. Ko sem tisto gledal, sem se resno vprašal kakšen je bil sploh namen te okrogle mize. Glavo v pesek pa bluzit svoje pač zame ni debata.

Pa kapo dol za Kanado, imam frendico tam in moram reči da kljub pomankljivostim (malo podobno ZDA) sploh ni tako slaba država za živet, če drugega ne se precej dobro znajo pošalit, tudi na svoj račun.

Matija82 ::

FTad je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

če koga zanima, lahko v Italiji v trafiki kupi travo. legalno. nizka vsebnost THC (pod 1%), CBD je okoli 15%. sam sem jo pred kratkim vidil prvič v izložbi. seveda sem stestiral in bil pozitivno presenečen nad okusom in občutki. poleg tega je odlično posušena, dobro zgleda in je preverjena - če kaj ne bi bilo vredu, nekdo odgovarja.


Cena?


V Švici lahko tudi v Lidlu - https://www.theguardian.com/world/2018/...

Legalizacija v Kanadi je ogromno stvar z vidika, da pade argument, da se to dogaja zgolj v nekih banana republikah (kot se je govorilo za Urugvaj) in ker gre se tukaj za kapitalizem bo tudi poročanje in obseg te nove industrije dosti bolj na vidiku, kot je v Urugvaju.

tldr:
Do 30 gramov, 4 rastline na gospodinjstvo, zakon gre v veljavo v sredini oktobra.

Besedilo zakona
http://www.parl.ca/DocumentViewer/en/42...

Ker Kanada krši mednarodne sporazume jo seveda čakajo hude ukrepi in sankcije OZN.
In this light, the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) regrets the Canadian legislature's decision to legalize cannabis for non-medical use.

https://www.unodc.org/unodc/en/press/re...

Težke besede, hude posledice.

Star Trek ::

FTad je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

če koga zanima, lahko v Italiji v trafiki kupi travo. legalno. nizka vsebnost THC (pod 1%), CBD je okoli 15%. sam sem jo pred kratkim vidil prvič v izložbi. seveda sem stestiral in bil pozitivno presenečen nad okusom in občutki. poleg tega je odlično posušena, dobro zgleda in je preverjena - če kaj ne bi bilo vredu, nekdo odgovarja.


Cena?


36,00 € za 3 grame

Massacra ::

Matija82 je izjavil:

FTad je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

če koga zanima, lahko v Italiji v trafiki kupi travo. legalno. nizka vsebnost THC (pod 1%), CBD je okoli 15%. sam sem jo pred kratkim vidil prvič v izložbi. seveda sem stestiral in bil pozitivno presenečen nad okusom in občutki. poleg tega je odlično posušena, dobro zgleda in je preverjena - če kaj ne bi bilo vredu, nekdo odgovarja.


Cena?


V Švici lahko tudi v Lidlu - https://www.theguardian.com/world/2018/...

Legalizacija v Kanadi je ogromno stvar z vidika, da pade argument, da se to dogaja zgolj v nekih banana republikah (kot se je govorilo za Urugvaj) in ker gre se tukaj za kapitalizem bo tudi poročanje in obseg te nove industrije dosti bolj na vidiku, kot je v Urugvaju.

tldr:
Do 30 gramov, 4 rastline na gospodinjstvo, zakon gre v veljavo v sredini oktobra.

Besedilo zakona
http://www.parl.ca/DocumentViewer/en/42...

Ker Kanada krši mednarodne sporazume jo seveda čakajo hude ukrepi in sankcije OZN.
In this light, the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) regrets the Canadian legislature's decision to legalize cannabis for non-medical use.

https://www.unodc.org/unodc/en/press/re...

Težke besede, hude posledice.


OZN - mnogokrat rugidna in okostenela organizacija nastala po II.sv.vojni - bo moral najprej strokovno podkreplejeno dokazati, da je legalizacija in regulacija prodaje in pridelave konoplje tudi za rekreativne namene, škodljiva za družbo!

Ker pa seveda tega z direktivami, ki so že zdavnaj zastarele in v sodobni čas ne sodijo, ne bo mogla podkrepiti, se Kanada nima ničesar bati. POPOLNOMA NIČESAR!!!

jype ::

Massacra je izjavil:

OZN - mnogokrat rugidna in okostenela organizacija nastala po II.sv.vojni - bo moral najprej strokovno podkreplejeno dokazati, da je legalizacija in regulacija prodaje in pridelave konoplje tudi za rekreativne namene, škodljiva za družbo!
OZN pravi, da je vojna proti drogam največja polomija po 2. svetovni vojni.

Massacra ::

Pol pa ni nobebega problema za Kanado ;)

Star Trek ::

Posušeni cvetovi konoplje, govor je o industrijski konoplji canabis sativa L so v Sloveniji prepovedani, četudi imajo pod 0,2% THC-ja. Prav tako smola.
Kljub temu, pa jo nekateri kar prodajajo. V čem je trik?

shadeX ::

Ajaj. Nisem vedu, da v naši preljubi deželi še prijavljajo, če ima nekdo kakšen vrh ali dva posajenega doma. Zakaj se folk ne briga zase drgač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Shegevara ::

Sej poznaš pregovore o Slovencih in sosedskih odnosih. Če maš te rastline kar na balkonu je jasno, da je treba vzet v zakup možnost da to kak zajeban sosed zavoha in prijavi.

tikitoki ::

Shegevara je izjavil:

Sej poznaš pregovore o Slovencih in sosedskih odnosih. Če maš te rastline kar na balkonu je jasno, da je treba vzet v zakup možnost da to kak zajeban sosed zavoha in prijavi.


Pokazi mi ti heroja, ki bo rastlino zavohal s sosednjega balkona.

tikitoki ::

imagodei je izjavil:

Hm, pri nas je generični odgovor na predlagam.vladi.si ob tovrstnih pobudah za legalizacijo marihuane (ali prepovedanih drog na splošno) še vedno ta, da je Slovenija podpisnica mednarodnih konvencij in da - pod črto - ne sme kar nekaj po svoje delat.

Tudi tukaj se vidi, da smo precej servilni in da ne želimo soustvarjat moderne družbe, ampak samo slepo sledit diktatu drugih.


Drzava lahko odstopi od konvencije. Ce temu sledijo kaksni povracilni ukrepi je pa druga stvar.

Veliko drzav je tovrstno zakonodajo uvedlo pod zunanjimi pristiski (predvsem ZDA).

shadeX ::

tikitoki je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Sej poznaš pregovore o Slovencih in sosedskih odnosih. Če maš te rastline kar na balkonu je jasno, da je treba vzet v zakup možnost da to kak zajeban sosed zavoha in prijavi.


Pokazi mi ti heroja, ki bo rastlino zavohal s sosednjega balkona.


Če si v bloku zagotovo, sploh če jih imaš več. Vohali bodo tako zgornji kot spodnji sosedje. Če si v hiši in je najbližji sosed 20m stran, bo pa težka, ker se molekule vonja “razpihajo”.

Machete ::

Še vedno, če prav zapiha, zlahka zavonjaš tudi malo dlje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeX ::

Lahko. Sam mora bit sosed res poznavalec tega vonja. Sploh če se jo voha na daleč, je težko reč a je to trava ali kakšna druga rastlina. Prav tako ne more vedet iz katere smeri prihaja vonj (sploh če je veter tako šibak, da se ne ve kam piha iz prve roke).

Se mi pa zdi zanimivo koliko ljudi že sadi in povsem brez strahu. Npr bil pred dnevi pri sorodnikih na vasi, pa je bilo ravno takrat po radiu da je Kanada legalizirala konopljo. Pa nanese tema na to in pravijo, da je "bližnji sosed" (oddaljen 5km), posadil travo kar pred hišo. Pa se mi je zdelo zanimivo, kako to oni vejo (ker kolikor mi je znano nimajo stikov s tistim "sosedom"), pa pravijo da so njihovi sosedi (od sorodnikov) povedali, njim pa drugi sosedi.

Torej na koncu, da nekdo sadi travo ve cela vas, tale mojster ima pa res velika jajca, da si jo upa kar pred hišo posadit. V vasi itak ne ostane nič skrito.

Pa policajev do tega trenutka tudi še ni bilo :)) Vprašanje sicer koliko časa bo ta talent še to prakticiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

tikitoki ::

Mislim, da vidva mesata suseno zadevo z živo rastlino. No fucking way boš ti to zavohal na 20 m. Verjetno se nista videla v zivo zadeve na prostem ali balkonu.

shadeX ::

No fucking way boš ti to zavohal na 20 m


Ene itak da ne boš. Posadi jih pa ti 5, 10 ali celo več na kupu. Več kot jih imaš, močnejši bo vonj. Govora je seveda kadar je rastlina v fazi cvetenja. V vegetativni fazi se jo itak ne voha.

Tako kot potuje vonj pokajene konoplje, zelo podobno potuje tudi vonj cvetoče konoplje s to razliko da ni tako očiten ker se lahko "blenda" z drugimi vonji rastlin. Kako je vohat pokajeno konopljo pa itak vejo vsi in je nemogoče zgrešit ta vonj.

P.S

Intenzvinost vonja v vazi cvetenja je odvisna tudi od straina, še vedno pa velja pravilo, da več kakor jih je na kupu, intenzivnejši bo vonj kadar bojo rastline prešle v fazo cvetenja. Recimo 5 rastlin na balkonu v bloku je overkill in samomor, ker je nemogoče prekrit ta vonj pred sosedi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Star Trek ::

Prejšnji teden je bil prispevek na TV da je v Italiji dovoljena prodaja in kajenje t.i. cannabis light, ki pa je pri nas še vedno prepovedana. Bi moral kdo iz MF izračunat koliko pobranega DDV-ja bi priteklo v državno blagajno, ampak to je že preveč.

MasterTade ::

Po dveh letih in pol smo še vedno tam kjer smo bili hehe :))

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Premaknilo se ne bo nic, ker sta v novi vladi vsaj 2 ki prihajata iz farmacije ce se prav spomnim clanka.
««
15 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013854 (8003) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741897 (30166) jype
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752494 (31167) MrGTO
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31676834 (68072) Okapi

Več podobnih tem