» »

Legalizacija marihuane 2016

Legalizacija marihuane 2016

««
14 / 19
»»

jype ::

Cruz je izjavil:

Sam sem za legalizacijo, sem pa proti večji uporabi marihuane. To trdim zgolj zato, ker ljudje slišijo samo prednosti marihuane. In te prednosti so v večini primerov le primerjave z alkoholom in drugimi drogami, kar se mi ne zdi smiselno.
In vendar trdiš, da so za legalizacijo zgolj tisti, ki marihuano uporabljajo, pa to ne drži niti približno. Sam je nisem še nikoli v življenju uporabil, pa bi mi vseeno bolj ustrezalo, da moji otroci po marihuano hodijo v lekarno, kjer dobijo kontrolirano kakovost in pojasnila farmacevta, ne pa k dilerju v sosednji razred, kjer dobijo karkoli že diler ima, ker je dejstvo, da mene ne bo v bližini, ko se bodo prvič srečali z drogami.

Večina snovi je tudi za kakšno reč uporabna in kanabis ni izjema. Če je alkohol dober za razkužit rano, je kanabis super za povečat apetit, v hudi sili sta pa oba tudi analgetika.

Cruz ::

jype je izjavil:

Cruz je izjavil:

Sam sem za legalizacijo, sem pa proti večji uporabi marihuane. To trdim zgolj zato, ker ljudje slišijo samo prednosti marihuane. In te prednosti so v večini primerov le primerjave z alkoholom in drugimi drogami, kar se mi ne zdi smiselno.
In vendar trdiš, da so za legalizacijo zgolj tisti, ki marihuano uporabljajo, pa to ne drži niti približno. Sam je nisem še nikoli v življenju uporabil, pa bi mi vseeno bolj ustrezalo, da moji otroci po marihuano hodijo v lekarno, kjer dobijo kontrolirano kakovost in pojasnila farmacevta, ne pa k dilerju v sosednji razred, kjer dobijo karkoli že diler ima, ker je dejstvo, da mene ne bo v bližini, ko se bodo prvič srečali z drogami.

Večina snovi je tudi za kakšno reč uporabna in kanabis ni izjema. Če je alkohol dober za razkužit rano, je kanabis super za povečat apetit, v hudi sili sta pa oba tudi analgetika.


Verjamem, da so največji pobudniki redni uporabniki marihuane. Obkrožen sem z rednimi uporabniki marihuane, ki ji pripisujejo vse moči tega sveta in se je tako moje razmišljanje oblikovali okrog njih oz. proti temu pripisovanju.
Seveda, se strinjam.
Saj tudi sam uživam marihuano 1x mesečno, v poletnih dnevih pa tedensko.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

jype ::

Mene predvsem zanima, zakaj bi nasprotoval temu, da redni uporabniki konoplji pripisujejo nemogoče učinke, glede na to da jo uporabljajo sami in nikogar ne silijo, da jo uporablja? Legalizacija tistim, ki marihuane ne uporabljamo, ne bo prinesla nobenih negativnih učinkov, bo pa prinesla pozitivne vsem ostalim, vključno s celotno družbo.

Poleg tega je argument, da lahko z lastnim telesom počneš, kar te je volja, precej pomemben v sodobni družbi.

Horejšio ::

Jaz pa mislim, da če bi Hitler sem pa tja kakega zvil, sploh ne bi bilo 2. svetovne :)

MrStein ::

Cruz je izjavil:


Verjamem, da

Potem še sreča, da nismo v kategoriji "Znanost".

Cruz je izjavil:


Sam sem za legalizacijo, sem pa proti večji uporabi marihuane.

Z legalizacijo pogosto uporaba upade.
Izgine čar prepovedanega in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

piti3 je izjavil:

Te dni se vedno več govori o legalizaciji marihuane z strani SD-ja.

http://www.zurnal24.si/sd-za-legalizaci...

Kakšno je vaše mnenje o tem?

To, da če karkoli predlaga, obljublja ali se zanj zavzema SD, potem se to garantirano ne zgodi. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Horejšio je izjavil:

Jaz pa mislim, da če bi Hitler sem pa tja kakega zvil, sploh ne bi bilo 2. svetovne :)
Mej duš, prav imaš! Lahko bi jo začeli predpisovati tistim, ki bolehajo za nacizmom!

__Devil__ ::

Ja to bi lahko definitivno pripomoglo veliko ljudem, tudi tistim, ki bolehajo za za narcizom.

Darko4 ::

Legalizacije ne bo, dokler bo lobij v zdravstvu imel tako veliko moč. Zdravljenje s konopljo je priznano kot eno najboljših in najcenejših!

jype ::

Zdravljenje česa?

Machete ::

Slepote in invalidnosti in vsega ostalega.
:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

NikolormousB ::

Trava dobr čakre spuca.

BigWhale ::

Darko4 je izjavil:

Legalizacije ne bo, dokler bo lobij v zdravstvu imel tako veliko moč. Zdravljenje s konopljo je priznano kot eno najboljših in najcenejših!


Legalizacije ne bo, dokler boste taksne neumnosti kvasili. To je glavni problem.

Kar naenkrat je postala konoplja zdravilo za vse in je zdaj en tak snake-oil produkt. Dva dima za apetit, dva jointa za zmanjsanje bolecin, en cookie za boljsi spanec, mal smole, da ti pozdravi raka, tri kapljice olja in ti zraste nova noga.

Kaj, ko bi nehal s tem in se potrudili, da se stvar legalizira iz pravih razlogov. Potem pa lahko zacnete izvajati klinicne studije in delati vse vrste testov po preverjenih metodah.

Avenger ::

Ej, samo a je kdo že kdaj razložil, zakaj je čisto avtomatsko sprejemljivo, da država odloča o tem, česa v lastno telo ne smemo vnašati, na način, da določeno snov prepove. A je to kao skrb za družbo, da bo družba zdrava in to? V to potem spada tudi cenzura, kaj se sme in kaj se ne sme objavljat, da se naroda ne pohujša. To je videti kot nek ostanek iz preteklosti. Če bi blo po moje, bi nobena substanca ne bila prepovedana, prepovedana bi pa bila uporaba na javnem mestu, čisto nobenih apetitov nimam po vohanju trave, recimo, ali pasivnemu kajenju tobaka.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Nublet ::

BigWhale je izjavil:

Darko4 je izjavil:

Legalizacije ne bo, dokler bo lobij v zdravstvu imel tako veliko moč. Zdravljenje s konopljo je priznano kot eno najboljših in najcenejših!

Kaj, ko bi nehal s tem in se potrudili, da se stvar legalizira iz pravih razlogov. Potem pa lahko zacnete izvajati klinicne studije in delati vse vrste testov po preverjenih metodah.

Se strinjam. Je pa dekriminalizacija prvi pogoj za za kvalitetne neodvisne študije na področju endokanabinoidnega sistema. Da se namesto floskul o "wonder drug" opravi raziskave za dejansko katere vrste bolezni je primerna.

Čeprav, smiselno bi bilo dekriminalizacijo razširiti na vse psihadelike v sodobni epidemiji psihičnih težav, mogoče ravno tam najdemo primerna zdravila za sodoben način življenja v Pehtinem stilu ("za vsako bolezen rožca raste"). Primeri:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/168... (ta link je še najbolj relevanten ker zadeva "cluster headaches", ki povzročajo 20x večjo samomorilnost kot povprečje)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/237...
http://healthland.time.com/2012/03/09/l...

Machete ::

Avenger je izjavil:

Ej, samo a je kdo že kdaj razložil, zakaj je čisto avtomatsko sprejemljivo, da država odloča o tem, česa v lastno telo ne smemo vnašati, na način, da določeno snov prepove. A je to kao skrb za družbo, da bo družba zdrava in to? V to potem spada tudi cenzura, kaj se sme in kaj se ne sme objavljat, da se naroda ne pohujša. To je videti kot nek ostanek iz preteklosti. Če bi blo po moje, bi nobena substanca ne bila prepovedana, prepovedana bi pa bila uporaba na javnem mestu, čisto nobenih apetitov nimam po vohanju trave, recimo, ali pasivnemu kajenju tobaka.


Ma saj veš tista mantra, da se z nekimi dejanji povzroča širšo družbeno škodo. Tako kot te gnavijo da se privezuješ v avtu. Pač mrtev človek košta državo veliko, sploh mlajši kot je, poškodovan ali bolan pa spet podobno.. prav tako socialno in delovno disfunkcionalen.Predvsem na zadnjem sloni prepoved trave.To je to. Trava je socialno in življensko neugodna ako se jo konzumira vsepovprek. Dozirana odgovorno, predvsem ob pravem času, pa je vrhunska sprostitev. Obstajajo celo džankiji, ki so sposobni dokaj normalno družbeno funkcionirati celo ob jemanju heroina ali kokaina. Jaz bi travo napravil prosto dostopno po ca 25. letu starosti za vse in povsod. Ne bi dovolil na delovnem mestu in v prometu. Prohibicija je ena večjih človeških zablod, še bolj pa to zablodo povdarja čaščenje alkohola, ki je daleč večji strup za vse, kar je jasno vsakemu, ki je proval vse sorte substanc.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jype ::

BigWhale je izjavil:

Legalizacije ne bo, dokler boste taksne neumnosti kvasili. To je glavni problem.
Ne, v resnici ni. Daleč od tega. Legalizacije ne bo, dokler bodo ljudi od osnovne šole naprej strašili z neumnostmi in dokler bodo mediji pisali o "zastrupitvi s konopljo", ki je skoraj tako nemogoča, kot "zastrupitev s koruzo". Konoplja te v praksi lažje ubije, če ti pade na glavo 50 kilski žakelj, kot če teh 50 kil dejansko zaužiješ.

Avenger je izjavil:

Ej, samo a je kdo že kdaj razložil, zakaj je čisto avtomatsko sprejemljivo, da država odloča o tem, česa v lastno telo ne smemo vnašati, na način, da določeno snov prepove.
Ni sprejemljivo, je pa precej nenavadno, da največji "libertarci" najbolj nasprotujejo legalizaciji vseh prepovedanih drog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

shadeX ::

Kar naenkrat je postala konoplja zdravilo za vse in je zdaj en tak snake-oil produkt. Dva dima za apetit, dva jointa za zmanjsanje bolecin, en cookie za boljsi spanec, mal smole, da ti pozdravi raka, tri kapljice olja in ti zraste nova noga.


Povej naravnost - Da je konoplja zdravilo za vse radi ponavljajo tisti, ki bi jo radi imeli legalizirano samo zaradi zadevanja. Nič narobe, se pa zagotovo ne motiš. Problem je v tem, ker oni nočejo slišat resnice in še vedno trdijo, da je njihov primarni razlog upraba konoplje v medicinske namene oz. kot zdravilo.


- Verjamem, da si bil sarkastičen ampak dejansko kar je boldanega texta, konoplja pri teh zadevah 100% preverjeno pomaga.
* Da trava povečuje apetit (munchies), je dokazano. Niti ni treba da je znanstveno dokazano, kot si omenil "muchies" sproži že "par dimov".
* Da trava pomaga pri boljšem (oz. vsaj hitrejšem) spancu je tudi dokazano (vrsta indica je pri tem izjemno dobra. Ko pokadiš, bi samo še spal, medtem ko je Sativa namenjena, za preživljanje kvalitetnega časa, bodisi v rekreativne ali pa produktivne namene).
* O zmanjšanju bolečin (katerih?) bi se tudi dalo na veliko debatirat, ampak da tudi tukaj pomaga o tem ni dvoma.

Vprašanje za naključne bralce te teme: Delaš samomor. Na voljo imaš neomejeno količino vode in neomejeno količino trave (seveda oboje lahko samo konzumiraš). Kaj uporabiš, da se prej ubiješ?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.



- 6litrov+ vode je že dovolj da se z njo zastrupiš.

- Koliko trave je potrebno, da zaradi nje umreš se ne ve točno, ampak nekje 400000x količina od normalne v zelo kratkem času, kar pomeni da je to mogoče samo teoretično in v praksi nemogoče.

Vse kar se zgodi iz "prevelikega zaužitja" trave je to da bo oseba lahko imela paranoične napade, bruhala, itd. Strašljivo seveda v nobenem primeru pa to ni nevarno za zdravje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

thramos ::

BigWhale je izjavil:

Legalizacije ne bo, dokler boste taksne neumnosti kvasili. To je glavni problem.


Bistveno večji problem je prohibicija in njeni učinki, kot par potheadov v oblakih.

Ja, k legalizaciji res ne pripomorejo, ampak daleč od tega, da bi bili glavni problem.

BigWhale ::

thramos je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Legalizacije ne bo, dokler boste taksne neumnosti kvasili. To je glavni problem.


Bistveno večji problem je prohibicija in njeni učinki, kot par potheadov v oblakih.

Ja, k legalizaciji res ne pripomorejo, ampak daleč od tega, da bi bili glavni problem.


Saj se v bistvu strinjam. Samo teli potheadi delajo v resnici kr neki skode. Zato ker marsikoga, ki se ni povsem odlocen s taksnimi izjavami odvrnejo.

MonoPattern ::

shadeX je izjavil:



- 6litrov+ vode je že dovolj da se z njo zastrupiš.

- Koliko trave je potrebno, da zaradi nje umreš se ne ve točno, ampak nekje 400000x količina od normalne v zelo kratkem času, kar pomeni da je to mogoče samo teoretično in v praksi nemogoče.

Vse kar se zgodi iz "prevelikega zaužitja" trave je to da bo oseba lahko imela paranoične napade, bruhala, itd. Strašljivo seveda v nobenem primeru pa to ni nevarno za zdravje.


Če travo kadiš je nemogoče predozirat, ker pljuča ne zmorejo absorbirati dovolj THC v času, ko se v telesu že razgradi. Overdose je možen le, če se THC vbrizga v žilo, česar pa noben ne dela. Škodljivo je le na dolgi rok, kot je kajenje česarkoli zaradi dima.

mzakelj ::

Overdose je baje 3 kile naenkrat v špinel in to kvalitetne trave. Druga je če se napokaš kakih "kukijev" ali "benka" kot pravijo. Tam se ne da kontrolirati tako. Če boš pa kadil pa več kot tolko ne moreš pozavgati ker boš prej omagal preden te nese. In to veliko veliko prej.

shadeX ::

Škodljivo je le na dolgi rok, kot je kajenje česarkoli zaradi dima.


- Vaporizer
- Edibles

Problem solved.

Druga je če se napokaš kakih "kukijev" ali "benka" kot pravijo


Ne, niti s travo v cookijih se boš težko predoziral (da umreš). Naj opomnim, da ni še niti ene zabeležene smrti neposredno zaradi predoziranja s konopljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

J3nc ::

BigWhale je izjavil:

thramos je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Legalizacije ne bo, dokler boste taksne neumnosti kvasili. To je glavni problem.


Bistveno večji problem je prohibicija in njeni učinki, kot par potheadov v oblakih.

Ja, k legalizaciji res ne pripomorejo, ampak daleč od tega, da bi bili glavni problem.


Saj se v bistvu strinjam. Samo teli potheadi delajo v resnici kr neki skode. Zato ker marsikoga, ki se ni povsem odlocen s taksnimi izjavami odvrnejo.


Kaj pa po tvojem je "pothead"?

thramos ::

V kontekstu tega pogovora oseba, ki navaja takšne:
Kar naenkrat je postala konoplja zdravilo za vse in je zdaj en tak snake-oil produkt. Dva dima za apetit, dva jointa za zmanjsanje bolecin, en cookie za boljsi spanec, mal smole, da ti pozdravi raka, tri kapljice olja in ti zraste nova noga.
argumente za legalizacijo.

Massacra ::

Raziskave na področju kanabinoidov in potencialnih koristi pri zdravljenju številnih bolezni, SO V POLNEM ZAGONU!

Namesto, da bi se pogovarjali o tem, se tukaj na forumu še vedno ukvarjamo z istimi "obsoletnimi" dilemami, kot v 30 letih 20. stoletja.

Seveda, k temu največ pripomorejo tudi uradne državne inštitucije, ki na vsake toliko časa z "bombastično negativnimi vplivi na mlade" (a le to dejansko ne podkrepijo z nomeno logično, multivariajantno analizo), zavračajo vsak trezen in razumski dialog!

Zavzemimo distanco in preberimo tole:

https://www.leafly.com/news/health/medi...

Vsem nasprotnikom konoplje "per se", bi lahko postalo po tem branju malo lažje dojemati problematiko (ali pa jim bo še težje, glede na njihovo (ne)sposobnost dojeti naslednje: "Zmožnost, da lahko danes drugače misli, kot včeraj, je tisto, po čemer se pametni ločuje od neumnega".)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

kingsix ::

Problem je, da je trava danes z križanjem etc. postala veliko močnejša kot je bila "naravno". Tisti, ki so za legalizacijo pa imajo to naravnost kot glaven argument oz to vedno izpostavljajo.

Sicer sem za legalizacijo in sem bolj poredko tudi uporabnik. Nekateri bluzijo tudi o odvisnosti. Pomoje, če postaneš odvisen od trave potem moraš bit metalno res šibak. Jaz imam skoz na voljo xx vrst trave, vseh možnih produktov (od hasha, olj, smol, cookijev, "meda", čokolad pa do sladoleda) in to vse zastonj..pa si grem po robo morda povprečno 1x na mesec. Tu pa tam je kaka dva vikenda zaporedoma, potem pa spet par mesecev nič itd.

Glede predoziranja..Je tudi zelo težko. Kolega je 1x po nesreči zaužil ekstrat zmešan z malo čokolade (predvideval je, da je produkt zakjlučen ampak še se ni primešala ostala čokolada/masa etc)..No bojda je zaužil količino s katero bi nekdo lahko bil zadet 2-3 tedne skupaj. Kaj mu je bilo? Rahel napad panike, ampak se je obvladal/sprostil. Spal je 12h skupaj in bil cca dobre 3 dni zadet. Še vedno je med živimi. Kaj bi se zgodilo, če bi nekdo zaužil tako dozo alkohola pa menda vsi vemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

BladE_ ::

kingsix je izjavil:

...dobre 3 dni zadet...


Kaj ni šel nič na WC, nič jedel, nič pil in je ležal 3 dni zadet dokler se ni streznil? Zgodbica za 3 letnika pa še ta verjetno nebi verjel...
Akcija - Reakcija

Massacra ::

Razpolovna doba THC in njegovih psihoaktivnih derivatov je nekaj ur. Nemogoče pišeš kingsX. Nemogoče stvari...

kingsix ::

BladE_ in friendbreez.. Lahko se zmenimo in vama dam te doze.. Bosta poročala.. OK?
Sicer je pa očitno, da nisi 3 dni dobesedno zadet... tretji dan imaš verjetno še bolj ali manj tisti post-high glavobol. Verjetno.
Polek tega je pa odvisno če kadiš oz na kakšen način zadevo zaužiješ. V tem primeru pospošit razpolovno dobo je idiotsko. Polek tega pa očitno ne razumeš procesov ki se dogajajo, ko telo procesira zaužit THC.. skratka ni tako preprosto, kot "nemogoče, half life je x ur"
Imata po raznih pot forumih tudi tutoriale/guide kako bit nekaj dni skupaj zadet brez "boostov". Seveda pa je lažje pametnjarit.

Anyways, dajta na zs.. se bomo dogovorili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Massacra ::

Ja, je odvisno od "tolerance" telesa. Res je, močni hibridi (ali cannabis z velikim deležem THC) deluje drugače. CBD je antidot za THC. Če se nekdo "predozira" s THC, je najbolje, da vzame CBD kot "protistrup". Takoj, ko se mu začne dogajati "pretirana halucinogenost".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

ginekk ::

Kronično uživanje škoduje definitivno (sicer ne naredi irreverzibilne škode ko namakanje celic v etilnem alkoholu) in še zdaleč da ne bi bilo odtegnitvenih sindromov.

Dasiravno telo samo proizvaja kanabionide, o kvarnosti in predoziranju le teh se najlažje prepričate s katerimi o sintetičnih substitutov ki delujejo na CB1 in CB2 receptorje (ter so tisočkrat močnejši od konoplje).

En joint vsakih par tednov pa ni nič kaj takega. CBD izdelke (je postalo cel biznis zato me ne čudi lobiranje) pa tako in tako izdelujejo iz cvetov industrijske konoplje.

Massacra ::

Sintetični kanabinoidi - ravno toliko drugačni od naravnih, da se jih da patentirati - so se izkazali kot strašno velik potencial odvisnosti in tolerance. Tudi smrtne žrtve (povečana samomorilnost pri pacientih) so prinesle nekaj 100MIO eur odškodnin!

A dokazovati preko sinteznih analogov, da sta "cannabis sativa in indica" rastlini, ki bosta človeštvo pahnili v okove "smrti" je POPOLNOMA DEPLASIRANO?

Koliko ljudi umre zaradi sinteznih opiatnih analgetikov???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

ginekk ::

Massacra je izjavil:

Sintetični kanabinoidi - ravno toliko drugačni od naravnih, da se jih da patentirati - so se izkazali kot strašno velik potencial odvisnosti in tolerance. Tudi smrtne žrtve (povečana samomorilnost pri pacientih) so prinesle nekaj 100MIO eur odškodnin!

A dokazovati preko sinteznih analogov, da sta "cannabis sativa in indica" rastlini, ki bosta človeštvo pahnili v okove "smrti" je POPOLNOMA DEPLASIRANO?

Koliko ljudi umre zaradi sinteznih opiatnih analgetikov???


Ampak vse prevečkrat je raba trave relativizirana. Redna raba "nedolžne rastline" povzroča težave in za dokaz dovolj da greš brat https://www.reddit.com/r/leaves/ kjer se vsak dan javljajo novi in novi kronični odvisniki, ki imajo težave s prenehanjem. In spodbujajo eden drugega v tem kako je boljše življenje ko so zapustili rastlino bodisi po več mesečni ali celo več desetletni zlorabi. Nedvomno je mnogo njih navzen v vsakdanjem življenju povsem OK.

jype ::

ginekk je izjavil:

Ampak vse prevečkrat je raba trave relativizirana.
Nimam pojma, kakšno povezavo naj bi to imelo s prohibicijo, glede na to da prohibicija, če kaj, kvečjemu lajša dostop do kanabisa.

Horejšio ::

Massacra je izjavil:

Ja, je odvisno od "tolerance" telesa. Res je, močni hibridi (ali cannabis z velikim deležem THC) deluje drugače. CBD je antidot za THC. Če se nekdo "predozira" s THC, je najbolje, da vzame CBD kot "protistrup". Takoj, ko se mu začne dogajati "pretirana halucinogenost".


Sami znanstveniki :)

shadeX ::

Redna raba "nedolžne rastline" povzroča težave in za dokaz dovolj da greš brat https://www.reddit.com/r/leaves/ kjer se vsak dan javljajo novi in novi kronični odvisniki, ki imajo težave s prenehanjem.


To so ljudje brez ciljev in motivacije sploh karkoli počet in vidijo sam eno - se zadevat. To sploh ni problem konoplje, problem je v njih samih. Če ne bi bilo konoplje, bi pa tile ljudje bili odvisni od česa drugega. Seveda da obstaja odvisnost od konoplje, ampak žal so ljudje, ki si jih omenil mentalno zelo šibki in ne znajo postavit prioritet v lajfu.

P.S V citat, lahko daš tudi kaj drugega kot samo "nedolžna rastlina". Npr

- "Nedolžne videoigre"
- "Nedolžen alkohol"
- "Nedolžno druženje s prijatelji"
- "Nedolžno gledanje TV"

Vse je v time managementu in tiste ljudi heca ravno to. Seveda bomo za vse to okrivili "Nedolžno rastlino".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ginekk ::

shadeX je izjavil:

Redna raba "nedolžne rastline" povzroča težave in za dokaz dovolj da greš brat https://www.reddit.com/r/leaves/ kjer se vsak dan javljajo novi in novi kronični odvisniki, ki imajo težave s prenehanjem.


To so ljudje brez ciljev in motivacije sploh karkoli počet in vidijo sam eno - se zadevat. To sploh ni problem konoplje, problem je v njih samih. Če ne bi bilo konoplje, bi pa tile ljudje bili odvisni od česa drugega. Seveda da obstaja odvisnost od konoplje, ampak žal so ljudje, ki si jih omenil mentalno zelo šibki in ne znajo postavit prioritet v lajfu.

P.S V citat, lahko daš tudi kaj drugega kot samo "nedolžna rastlina". Npr

- "Nedolžne videoigre"
- "Nedolžen alkohol"
- "Nedolžno druženje s prijatelji"
- "Nedolžno gledanje TV"

Vse je v time managementu in tiste ljudi heca ravno to. Seveda bomo za vse to okrivili "Nedolžno rastlino".


Stavim da tudi odprl nisi, ker tam so tudi navzven uspešni ljudje, ki so končali šolo, ustvarili kariero in družine...(to zagotovo ni bila šibkost) in so recimo mislili da jim zadevanje razširja obzorja. Pač so jemali konopljo kot nekaj neškodljivega, dokler niso dojeli da je lepše brez nje. Marginaliziraš jih, lahko pa da si sam povsem enak, če ne se slabši.

shadeX ::

Stavim da tudi odprl nisi


Sem in tudi prebral prvih nekaj tem in vse so imele isti problem - problem z upravljanjem svojega časa.

in so recimo mislili da jim zadevanje razširja obzorja.


Se strinjam da razširja obzorja. Ampak zakaj bi nekdo želel razširjat obzorja vsak dan, parkrat na dan? A ni dovolj, 2,3,4x na mesec? Si razširiš obzorja in to "znanje" neseš naprej v trezno stanje, V čem je problem?

dokler niso dojeli da je lepše brez nje


"Lepše" brez nje je lahko samo takrat, kadar se nekatere zadeve "naveličaš". Če si vsak dan zadet in to pelješ v naslednji dan, ker boš zmlet od prejšnega dne, normalno da je lepše kadar si "čist". Kaj pa si mislil?

Marginaliziraš jih, lahko pa da si sam povsem enak, če ne se slabši.


Se ne bi strinjal s tabo. Moj tedenski plan je prenatrpan, da bi razmišljal o uporabi konoplje med tednom, prav tako imam list prioritet katerega se v tem času vedno držim, konoplja med tednom ni na tem listu.

Kot že rečeno, konoplja je samo "začasni" krivec ampak večji problem se skriva v samem posamezniku.

jype ::

ginekk je izjavil:

Stavim da tudi odprl nisi,
Saj mu ni treba: Kakšne izkušnje imajo posamezniki s temi snovmi nima nobene zveze s tem, kar prinaša njihova kriminalizacija.

Massacra ::

Horejšio je izjavil:

Massacra je izjavil:

Ja, je odvisno od "tolerance" telesa. Res je, močni hibridi (ali cannabis z velikim deležem THC) deluje drugače. CBD je antidot za THC. Če se nekdo "predozira" s THC, je najbolje, da vzame CBD kot "protistrup". Takoj, ko se mu začne dogajati "pretirana halucinogenost".


Sami znanstveniki :)


Niti ne!

https://flowerchildcbd.com/2017/06/22/c...

Massacra ::

No, do kod smo prišli v debati o legalizaciji konoplje?

Zdi se, da do selektivnega povzemanja (ne)dokazov!

Nasprotniki tako legalizacije kot zanikovalci (neustrezne?) znanosti, dajmo se še malo pomeniti.

Kdo je lahko dandanes še vedno proti? In zakaj?

Machete ::

Milan Krek in Metoda FikFak. Zaradi mastnih državnih plač in ničdela.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ginekk ::

jype je izjavil:

ginekk je izjavil:

Stavim da tudi odprl nisi,
Saj mu ni treba: Kakšne izkušnje imajo posamezniki s temi snovmi nima nobene zveze s tem, kar prinaša njihova kriminalizacija.


A bejž bejž. Vse to - vsi ti zapisi - so seveda lahko argument proti legalizaciji. Civlizacija ima neke pričakovane norme znotraj katere pričakuje obnašanje posameznika. THC nedvodmno vpliva na psiho posameznika. Lahko trdiš da ne na vse, ampak na večino da. Je psihoaktivna snov. Če praviš, da je treba to normo spremenit do te mere, da se svet prilagodi na vnašanje neke psihoaktivne substance (ne v namen zdravljenja) tud prav. Stvar politike. Na legalni alkohol smo že prilagojeni, na zadevanje se tudi lahko. Jaz trdim da oboje nedvomno vpliva na psiho.

NikolormousB ::

Tudi na zadevanje smo prilagojeni. Prohibicija namreč nima kakšnih posebnih učinkov na množičnost uporabe. Poleg tega je trava prepovedana zadnjih nekaj desetletji pa še to samo v nekaterih delih sveta, pred tem očitno niso imeli težav s "prilagajanjem".

Zgodovina sprememb…

jype ::

ginekk je izjavil:

Vse to - vsi ti zapisi - so seveda lahko argument proti legalizaciji.
Ne, ne morejo biti.

ginekk je izjavil:

Civlizacija ima neke pričakovane norme znotraj katere pričakuje obnašanje posameznika.
Ja, ampak kanabis _je prepovedan_, pa se ti ljudje _očitno_ že obnašajo tako, da marsikomu to ni všeč. Legalizacija torej ne bi spremenila popolnoma ničesar.

ginekk je izjavil:

THC nedvodmno vpliva na psiho posameznika.
Zopet: To ne spremeni dejstva, da THC na psiho posameznika vpliva ne glede na to, ali je prepovedan ali ne. Edina razlika je v tem, da se tistim, ki drogo distribuirajo, trenutno ni treba držati nobenih zakonov, ker je droga itak prepovedana. Alkohol je pa legalna droga in jo lahko distribuira merkator, ki mu dilerji, ki bi alkohol prodajali po osnovnih šolah, na noben način ne morejo biti konkurenčni, zato tega ne počnejo.

ginekk je izjavil:

Če praviš, da je treba to normo spremenit do te mere, da se svet prilagodi na vnašanje neke psihoaktivne substance (ne v namen zdravljenja) tud prav.
Nobene prilagoditve ne potrebujemo: Slovenija (in praktično cel planet, z izjemo par obscenih diktatur na bližnjem vzhodu) je že prilagojena na to, da je trda droga popolnoma legalna in družbeno sprejemljiva in zaradi nje vsako leto umre več tisoč ljudi, zato je nesmiselno vsakršno nakladanje o tem, da bi morali karkoli spremeniti, če bi dovolili, da posameznik sam izbere svoj strup, namesto da mu država pove, da sta tobak in alkohol sprejemljiva, ostalo pa ne.

ginekk je izjavil:

Na legalni alkohol smo že prilagojeni, na zadevanje se tudi lahko. Jaz trdim da oboje nedvomno vpliva na psiho.
In vendar že vemo, kaj bi se zgodilo, če bi alkohol prepovedali: Število alkoholikov bi _zrastlo_, še posebej tistih, ki se ne zdravijo, kakršenkoli nadzor nad to drogo bi pa izgubili (in s tem odvisnike izpostavili bistveno večjemu tveganju, organiziranemu kriminalu pa šenkali ogromne dobičke).

Skratka, nobeni argumenti o tem, da je THC lahko škodljiv, v debati o prepovedi kanabisa niso smiselni, ker ne spreminjajo nobenega od dejavnikov tveganja.

TESKAn ::

Če pogledamo to in se osredotočimo na trošarine od alkoholnih pijač in tobaka, vidimo, da se Slovenija z odlašanjem legalizacije drog odpoveduje od 100 do 400 milijonom € na leto. Ti milijoni gredo tako kriminalnim združbam, stroški s tistimi odvisniki, ki ne zmorejo funkcionirat pa še zmeraj ostanejo državi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

matobeli ::

Da ne omenjamo stroškov boja proti organiziranem kriminalu.

Machete ::

Koliko enih ur, ki jih je treba plačati policije, kriminalistov, sodstva, socialnih delavk in ne vem še koga za prazen nič, celo prostora in delavcev v zaporih. Na drugi strani ulice pa vinar, v kleti, zraven narezane klobase v hektolitrih toči strup prosto po prešernu, za konec še dva takratka, ona, ki jih ima samo za prijatelje. Heroj, njegov sin pa je en najbolj zagnanih gasilcev. Takih ni več veliko. Priden človek in delaven. Ima pa še enega sina. Menda ima družino, ampak je nekje v Gorici v mestu, pridanič, peča se menda z mamili.
Pravijo da ni težaven in je prijeten človek za pogovor, redno hodi v službo, ampak žal propada, ker so ga premamila mamila. Res je kar govorijo, menda si rad ob večerih privošči joint. Sicer pa ne pije in živi zelo športno, vendar kriminalec je kriminalec. Če ne to, pa vsaj velik prestopnik in družbeni problem prve kategorije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

ginekk ::

Vaš argument je takle.

Ok, vse je treba dovolit, naj bo na voljo vsakomur in povsod. Naj se zadevajo tudi otroci in nosečnice, niti ni pomembno, tudi zdaj se že lahko, če hočejo. Naj se zadevajo zakonodajalci in recimo piloti. Tudi zdaj se lahko, dasiravno je prepovedano, če hočejo se itak bodo, nihče jim ne more preprečit. Svet je že navajen na uporabo psihoaktivnih substanc, dajmo jih popolnoma legalizirat, bo vsaj nekaj privarčevanega in fokus razvoja civilizacije drugje.

Očitno imam samo jaz pomisleke v zgornjem zaključku. ampak se bom že prilagodil. Prilagodljivost je bistvo razvoja. Ima kdo za joint?
««
14 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71855581 (14) DamijanD
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013901 (8050) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21743324 (31593) jype
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31677496 (68734) Okapi

Več podobnih tem