» »

Nesreča na primorski avtocesti

Nesreča na primorski avtocesti

««
10 / 13
»»

Thuban ::

perci je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja un na posnetku je bolj komot ustavil, kot jaz zadnjic v Sankt Pankraz na snegu in megli....
Potem sta tista dva kretena, ki sta se zabila mela kr posteno vecjo hitrost in zaprte oci.

Pa tak dragi bmw (bog i batina na cesti), pa se ni uspel ustavt...
Ahjoj

A je komu jasno, kaj je bilo s tistim bmw-jem glede na to, kako je priletel na stran? Je ročno zategnu pred trkom? Al je izklopu TCS in probal reševat situacijo z driftanjem?


če pogledaš dobro video boš videl da je med Octavio in Passatom spredaj še nekaj prostora. Pomojem je BMW nekaj udarilo od zadaj in ga bočno odbilo v tisto luknjo. Ali pa je začel zavirat, izgubil nadzor nad vozilom in bočno priletel v Passata.

Lahko pa da je celo videl luknjo in hotel zmanevrirat vozilo na varno...dol iz ceste.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SuperVeloce ::

perci je izjavil:

Tole je prvi video - to me zanima. Šleper prileti kasneje ko je popoln razfuk. Ni mi jasno, ker je še una octavia vmes in je moral res čudno prileteti.

Glede AC na drugi strani megle - Seveda je ni bilo, zato se je tudi tako lepo videlo tisti tovornjak, kako blenda. Ane?

Ja, tako passat (kateri je kasneje rahlo v prikolico nataknjen), kot ford kuga in octavia so prehiteli voznika dashcam-a. BMW-ja ni za videti. Octavia in Kuga sta nepoškodovana, octavia verjetno že faše, ko vmes prileti bmw (ni nujno da je kriv, lahko da je zabremzal pravi čas, pa ga je nabil kdo drug od zadaj, dejansko 3/4 vozil, ki so baje pripeljala/naletela preden jih je splužil romun, sploh nikoli ne vidimo na sliki. Tovornjakar ju potem (octavio in bmwja) "stack-a" enega na drugega in stisne passata ob prednjo prikolico.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

knesz ::

Mene pa zanima, če bo lastnik dashcam posnetka od 24ur.com zahteval kakšne procente od predvajanja reklam pred njegovim posnetkom? Mislim, da je to eden najbolj gledanih posnetkov zadnje dni.

m0LN4r ::

Ta posneetek bi lahko prodali avtosolam (EU), zadnji del se mal odreze, pa je to to in ljudi vpoklicat na osvezitev znanja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SuperVeloce ::

Nič rezat :)). Woofer na "eleven", da začutijo
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

m0LN4r je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Ta posnetek je se bolsi, lepo se vidi, kako je cez celoten posnetek hitrost avtov izredno visoka


Iz posnetka se vidi, ko so nekateri vozniki prehiteli tega, ki je snemal. Verjetno so tudi končali v tisti nesreči.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

r3dkv1c4 ::

Gregor P je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Sedaj ne vem, koliko časa je sploh imel Dars za opozarjanje voznikov oz. kako hitro je nastala megla, ker sicer bi morda bila še dodatna rešitev, da bi takrat zaprli avtocesto; ampak danes je lahko biti pameten.

Dars je imel oznake že v divači in z nasprotne smeri v postojni, kje je problem?

Problem je, ker voznikom ni na androidu utripalo, da je v razdrtem megla.
No zdaj pa hitro naredit app za android, ki bo opozarjal na meglo v razdrtem.....saj smo vendarle na tehničnem forumu.:D

Težava bi lahko bila v tem, da je bila ta specifična megla tako izjemen naravni dogodek (torej tako gosta kot le redkokdaj), zaradi katerega bi se lahko odločili, da je preprosto treba zapreti avtocesto. Saj če je močan veter ipd. se jo tudi lahko zapre, pa čisto vse lepo vidiš pred seboj.

ne telovadi in ne filozofiraj, ker v Sloveniji ljudje nimajo pojma kaj je dejansko gosta megla, ki jo lahko dobesedno s škarjami režeš.

Specifična megla:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

SuperVeloce ::

Mare2 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Ta posnetek je se bolsi, lepo se vidi, kako je cez celoten posnetek hitrost avtov izredno visoka


Iz posnetka se vidi, ko so nekateri vozniki prehiteli tega, ki je snemal. Verjetno so tudi končali v tisti nesreči.


Pa saj smo lepo povedali, kako se je končalo za te tri. Passatu dejansko nekaj zmanjka, ker se ustavi v slabo osvetljeno prikolico. Vendar nič ne izgleda, da bi bilo kaj hujšega, Ford Kuga in Skoda Octavia pa ustavita brez poškodb, zgleda so bile passatove luči ravno zadosti. To je do prvega naleta, ko vidimo BMWja v kadru, nekaj malega pokanja vmes in potem tovornjak, kot popluži vse nabrane avtomobile... Skoraj zagotovo pa so vsi zmanjšali hitrost, ko so videli blendanje tovornjakarja.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

St235 ::

pa saj se na posnetku lepo vidi kakšna je bila vidljivost. Črte so 5-6 metrov med njimi je 10-12m prekinitve. Vidlo se je torej okrog 30m glede na to da dveh celih črt ne vidiš. Tudi z meglenkami in utripalkami več kot na 50m nisi mogel zanznat ovire. Kar pomeni, da je bilo 50km/h povsem primerna hitrost. Tja z 60-70 si še lahko ustavil, če si ustrezno reagiral. Kar je bilo več so se pač nabijal kot domine.

m0LN4r ::

Ko so videli avte pred sabo zavirat + meglenke, bi lahko tisti zadaj tudi nekaj zaceli delat na tem...

Kaksen avto je mel snemalec ? #doberavto
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

St235 ::

Imel je ustrezno hitrost in ustrezno je reagiral. Torej je začel takoj zavirat, takoj ko je zaznal, da nekaj ni ok. Po mnenju nekaterih na forumu je to naravnost psihopatsko dejanje, ker reskiraš da ti bo kdo priletel v rit.

Napajalc ::

Problem je da ti ni potrebno biti idiot in ignorirat prehitre idiote. Za vprašat se je koliko ljudi ne pozna trika kako se izogniti oviri v primeru da zaviranje ni varno, in koliko jih nima občutka kako hitro se ustavi avtomobil pri 30-50-80khm.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

Bolje se je zabit, izbiras pa lahko med "eins, zwei, oder drei" v tem primeru.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Gregor P je izjavil:

Težava bi lahko bila v tem, da je bila ta specifična megla tako izjemen naravni dogodek (torej tako gosta kot le redkokdaj),...


No to ne drži, v zimskem času je tam zelo velikokrat taka megla. Vsaj zadnjih 10 let. Pa se ne vozim dostikrat tam, ampak vsakič ko grem je ali zelo gosta megla ali pa zameti snega na cesti, ker napiha sneg.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

St235 je izjavil:

Po mnenju nekaterih na forumu je to naravnost psihopatsko dejanje, ker reskiraš da ti bo kdo priletel v rit.


Sej to se mu je zgodilo! Ce bi hitr vozu, se mu ne bi. Zihr. Aja, ne cak ... Damn! Syntax Error.

WarpedOne logika je povsem pravilna, samo ce si prvi, ki zapelje v meglo. Ce si prvi, potem je res najbolj varno, da kr 100km/h peljes skozi. :>

SimplyMiha ::

Ampak kako veš, da si prvi, če ti megla zastira pregled nad cesto?

St235 ::

WarpedOne VE, a razumeš? on VE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Thuban ::

BigWhale je izjavil:

St235 je izjavil:

Po mnenju nekaterih na forumu je to naravnost psihopatsko dejanje, ker reskiraš da ti bo kdo priletel v rit.


Sej to se mu je zgodilo! Ce bi hitr vozu, se mu ne bi. Zihr. Aja, ne cak ... Damn! Syntax Error.

WarpedOne logika je povsem pravilna, samo ce si prvi, ki zapelje v meglo. Ce si prvi, potem je res najbolj varno, da kr 100km/h peljes skozi. :>


daj no, če pa obožuje to sceno iz filma Days of Thunder (od 1:12 dalje)



samo kaj k se ti bo zagotovo zgodilo to: (1:50 dalje)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Pithlit ::

BigWhale je izjavil:

WarpedOne logika je povsem pravilna, samo ce si prvi, ki zapelje v meglo. Ce si prvi, potem je res najbolj varno, da kr 100km/h peljes skozi. :>

Do prvega ovinka. Ali pa del na cesti. Če je res una gosta megla ko vidiš eno samo ubogo črto pred nosom.
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

Razloži mi v svoji omejeni logiki, kako bi lahko kdorkoli od 70 vozil v nesreči ZMANJŠAL nevarnost s tem, da bi vozil hitreje

Kolk plačaš za razmislek o tvojih idejah?
Pejt še enkrat brat napisano. Da boš skapiral, itak ni šans. Se narobe pišeš.

Lakotznik:
WarpedOne VE, a razumeš? on VE!

Zmanjkalo tablet al od kje take travme?

WarpedOne logika je povsem pravilna, samo ce si prvi, ki zapelje v meglo. Ce si prvi, potem je res najbolj varno, da kr 100km/h peljes skozi. :>

Ne 100 ampak 50.00000 +- 0
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Dober dan ::

A ste v 10 strani dolgem nakladanju razčistli najprej, zakaj se uporablja vozni in za kaj prehitevalni pas??
Namreč čudno je že, da se na AC ne pobijemo kar na jasen beli dan..

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

To je ja jasno: da v gosti megli tam ustaviš zato da se ja komu ne zalimaš v rit.
Zbogom in hvala za vse ribe

m0LN4r ::

Dober dan je izjavil:

A ste v 10 strani dolgem nakladanju razčistli najprej, zakaj se uporablja vozni in za kaj prehitevalni pas??
Namreč čudno je že, da se na AC ne pobijemo kar na jasen beli dan..

Se ne?

Thuban je izjavil:

BigWhale je izjavil:

St235 je izjavil:

Po mnenju nekaterih na forumu je to naravnost psihopatsko dejanje, ker reskiraš da ti bo kdo priletel v rit.


Sej to se mu je zgodilo! Ce bi hitr vozu, se mu ne bi. Zihr. Aja, ne cak ... Damn! Syntax Error.

WarpedOne logika je povsem pravilna, samo ce si prvi, ki zapelje v meglo. Ce si prvi, potem je res najbolj varno, da kr 100km/h peljes skozi. :>


daj no, če pa obožuje to sceno iz filma Days of Thunder (od 1:12 dalje)



samo kaj k se ti bo zagotovo zgodilo to: (1:50 dalje)

Jaja ene 50 takih je blo na primorki xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dober dan ::

Dvomim, da je vsem jasno, dokler mi na prehitevalni pas sredi jasnega dne skačejo pacienti z 80km/h. Osebna vozila, da smo si na jasnem. In dvomim, da je bilo v tej megli kaj drugače. Če se ne moreš pelat, se razvrstiš na vozni pas, hitri pas bi moral biti zmeraj, ponavljam, zmeraj sproščen razen ob prehitevanju.. Tako bi se imeli pacienti, ki prižgejo od zadaj, kam umaknt in razvrstit, tako pa nimaš kaj nardit če komplet vsi delajo samomor..

m0LN4r ::

Eh dej, ne seri. Ti en dan posnamem ka lepo se vozijo tle v DE na AC, ni nobenih problemov z 90-120, celo 3/4 folka se tolko pele. gres KOMOT, mim kamiona pa ti nebo noben se nazgal od zadej.
In pacient, ki prizge od zadaj, zna prilagodit hitrost na varni razdalji pred sabo vozecemu vozilo in ga pocakat. Nebos verjel.
PS:
govorim o domacinih, razni turisti iz balkana ga picijo tocno tko, kot doma. Ni omejitev, gas do asfalta !!!

To je samo potuha za tiste, ki bi ga pa skos zgal na prehitevalnem z izgovorom "jaz lahko, ker pelem vec k ti"
Samo se ta logika podere, kot se je tukaj. En se pele 130 drugi 150, tretji 140, cetri 135, peti 145. Rezultat je bil pa puf, puf, puf, puf, puf, krivec pa DARS

Cloveka pa normalno prehitet kamion ne pustijo.

Lih je omejitev tu na AC - 2km - 80 (ze 3 mesce), nebos verjel.
Celo se vsi pelejo tocno med 80-90 nema veze na katerem pasu. Ravno tako se v vasi vsi lepo pelejo 50 od table do table, nihce ne prehiteva.
Oz. v 3 mescih me ni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

Thuban je izjavil:

daj no, če pa obožuje to sceno iz filma Days of Thunder (od 1:12 dalje)
Zadel u nulo! :D "You can drive through it, I KNOW!" :))

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Eh dej, ne seri. Ti en dan posnamem ka lepo se vozijo tle v DE na AC, ni nobenih problemov z 90-120, celo 3/4 folka se tolko pele. gres KOMOT, mim kamiona pa ti nebo noben se nazgal od zadej.

Kje se ti voziš? V Nemčiji vsi vozijo 150 km/h na avtocestah.

Počasneti so pa lepo na voznem, in ne na prehitevalnem pasu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Eh dej, ne seri. Ti en dan posnamem ka lepo se vozijo tle v DE na AC, ni nobenih problemov z 90-120, celo 3/4 folka se tolko pele. gres KOMOT, mim kamiona pa ti nebo noben se nazgal od zadej.

Kje se ti voziš? V Nemčiji vsi vozijo 150 km/h na avtocestah.

Počasneti so pa lepo na voznem, in ne na prehitevalnem pasu.

Iz vasi v mesto, skor vsak dan zjutraj ob gneci in popoldan ob gneci. Zal 130+ se pelje 1/4 avtov takrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gregor P ::

Ko je dokaj gosta megla na Hrvaškem, Srbiji, po občutku kakšna dobra tretjina voznikov vozi vsaj 130 km/h (na avtocesti seveda); rajši več.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Onlyx ::

zanima me, če radarji v kangoojih tudi merijo varnostno razdaljo ali je to samo v domeni policistov. danes sem enega srečal na gorenjski avtocesti, ko smo se v koloni premikali s cca. 90kmh. bil je pa parkiran na desnem robu, ob uvozu na postajalisce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

T-h-o-r ::

stara mama je izjavil:

Statistično mora bit primorska avtocesta najhujša, VSAKO zimo so tam problemi. Če ne zarad megle pa zarad snega ali pa česa drugega.
Pa je tja dol zelo lepa avtocesta z dosti ravninami. Zgleda je vozniška kultura tam dol na psu.

ne, tam dol je jeba, da jim ni treba dajat zimskih gum

pol se pa junaki z letnimi vozijo "na celino"

WarpedGone je izjavil:

Kaj nakaldas? Par strani nazaj si nabijal da je treba v takih situacijah na polno po gasu, da se ti slucajno kdo ne zaleti v rit.

Če si tko sposopben na cesti, kot si sposoben dojet napisano... pol me tistih 70 zmečaknih sploh ne čudi...

Je res tako zelo težo razumet, da je na cesti treba predvidevat reakcije drugih?
Je res tako težo predvidevat, da vozila za tabo NE bodo vsi 100% upošteval predpise?
Je res tako težko razumet, da če boš preveč upočasnil na voznem ali prehitevalnem pasu, boš slej ko prej za sabo dobil enega, ki ne bo tako zelo upočasnil in bo pokalo?

Je res tako težko razumet kaj je prometna cesta in kaj se tam dela?

Glede na vašo pisarijo tule gor, je 70 zveržinih avtomobilov praktična nujnost.
Vsi mate polna usta pravil in blebetanja kaj je prav.
Noben pa nima ideje, kako zmanjšat nevarnost vsaj za par %, če jo povsem izničit žal ne moreš.

V življenu sem imel eno samo nesrečo: babura neposobna je parkirala na pospeševalnem pasu.
Policaj je ocenu da nism ničesar kriv in mi ni nalimal niti prekrška glede varnostne or whatever. Je pa ta babura bla povsem vašega tipa: ker se ni mogla po njeno 'varno' vključit na vozni pas, je pač nardila to kar ji je preostalo.. ustavila.

In pacinti v tejle temi dobesedno predlagate parkiranje na voznem pasu, ker pred sabo premalo vidite. Drastično počasnejša vožnja pri taki vidljivosti JE enakovredno parkiranju. In če to že počneš se saj spokaj tja, kjer je manjša verjetnost da bo kdo peljal prehitro. TO je odstavni pas.

Takšen scenarij je minimum rizika, ta je še vedno velik a vse ostalo je Nx nevarnejše.


bedak; če greš v meglo, kjer ne vidiš 30 metrov naprej MORA BITI EDINO PREDVIDEVANJE TO, DA JE MORDA NEKJE NOT NEPREMIČNA OVIRA, V KATERO SE LAHKO ZABIJEŠ, ne pa to, da moraš ti pazit na idiote ZA TABO, KI SE TI BODO MOREBITI ZABILI V RIT, ker so retardi, ki nimajo kaj imet vozniškega dovoljenja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Mare2 ::

T-h-o-r je izjavil:

ne pa to, da moraš ti pazit na idiote ZA TABO, KI SE TI BODO MOREBITI ZABILI V RIT, ker so retardi, ki nimajo kaj imet vozniškega dovoljenja


Tale na videu, je upošteval tudi to opcijo. Po mojem je pravilno ravnal, ko je vozil s prilagojeno hitrostjo in se na koncu umaknil na skajni desni pas. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

r3dkv1c4 ::

Mare2 je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

ne pa to, da moraš ti pazit na idiote ZA TABO, KI SE TI BODO MOREBITI ZABILI V RIT, ker so retardi, ki nimajo kaj imet vozniškega dovoljenja


Tale na videu, je upošteval tudi to opcijo. Po mojem je pravilno ravnal, ko je vozil s prilagojeno hitrostjo in se na koncu umaknil na skajni desni pas. :)

Jaz bi na njegovem mestu , ko je opazil nasproti vozeči tovornjak, ki je blinkal na polno, vklopil vse utripalke in zmanjšal hitrost tako, da bi vsi za menoj opazili.
Zdrava pamet ti da vedit, da če nekdo tako blinka ob gosti megli, da je nekaj hudo narobe v bližini.

No tisti v soboto niso imeli kančka zdrave pameti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Mare2 ::

r3dkv1c4 ali bi ti res tako ravnal ali ne, ne vem. Kaj pa če bi ravotakrat pisal SMS? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

m0LN4r ::

Pises sms "men se zdi, da je megla... a nej upocasnim al ne" puff
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

Sej niso bili vsi udeleženci klepci. Večina se je pravočasno ustavila, oziroma je prišlo do manjših naletov. Problematični so bili bolj kamijon, avtobus in nekaj padalcev, ki so vozili 100+.
Magic

Thuban ::

sem ravnokar se peljal po megleni primorski avtocesti.

Situacija 2 dneva po prometni nesreči? Ljudje vozijo 120 po megli.
No ma vsaj meglenke so imeli skoraj vsi prižgane.

Reakcija DARSa? Napisi MEGLA/FOG povsod kjer je možno in omejitev 80 kmh!!!!!!!!!!!! Ampak se te omejitve _nihče_ ni držal. Če bi prišlo do nesreče bi spet vsi bili nič krivi in bi govorili da DARS jih ni obvestil.

Vidljivost? ponekod megle sploh ni, se vidi 1 km daleč, ponekod pa je vidljivost manjša od 50 metrov. Povprečno se vidi tam okoli 100 metrov daleč.
10 strani debate smo napisali za prazen nič.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Pithlit ::

Thuban je izjavil:

Če bi prišlo do nesreče bi spet vsi bili nič krivi in bi govorili da DARS jih ni obvestil.

Nesreče? Kdo pa rabi nesreče za udrihanje čez DARS?
Life is as complicated as we make it...

harmony ::

Pa jebo vas kok ste vsi pametni. Mislim dejte bodte mal realni. Vsi neki pametni kako bi vi odreagirali, a nevidte, da je blo to govora o par sekundah. Nimas tle kaj reagirat na veliko, ce se ti pre 5 metrov pojavi sranje.

A ne vidte na posnetku, da je model dejansko imel normalno hitrost in buuuum kar naenkrat pred njim sranje.

Sam sem na sred dneva vozil 100taka pa se je pred mano sesulo par vozil, pa sem moral bremzat kot norc, da sem se normalno ustavu oziroma bremzal sem tako, da se tisti idioti, ki se peljejo za ritjo ne bi zabili vame. Pa je bil lep soncen dan, kaj sele ko je govora o megli.

šernk ::

A ne vidte na posnetku, da je model dejansko imel normalno hitrost in buuuum kar naenkrat pred njim sranje.


povdarek, da je bilo pred njim sranje brez booma, ker je imel normalno hitrost. glede na posnetek mu je ostalo vsaj še 30m zavorne poti fore.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

connel ::

"Vlakec" varianta se odlično obnese, nas je tako danes vozilo ene 5 vozil po primorki do Ljubljane. Vsak se je toliko zadaj držal, da je še videl zadnje luči/meglenke, perfektno.

Gregor P ::

Če slučajno še ni bilo omenjeno v debati:
Predstavnik policije je danes sicer poudaril še, da naj vozniki v primeru tovrstnih nesreč zapeljejo skrajno levo oz. desno in se čim prej umaknejo iz vozila na varno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

perci ::

connel je izjavil:

"Vlakec" varianta se odlično obnese, nas je tako danes vozilo ene 5 vozil po primorki do Ljubljane. Vsak se je toliko zadaj držal, da je še videl zadnje luči/meglenke, perfektno.

TO je super, če prvi v vlakcu vozi s prilagojeno hitrostjo. V nasprotnem primeru (če se prvi zaleti v oviro) vsi skupaj postanete tak bolj ljubezenski vlakec.

razerznak2 ::

Thuban je izjavil:

sem ravnokar se peljal po megleni primorski avtocesti.

Situacija 2 dneva po prometni nesreči? Ljudje vozijo 120 po megli.
No ma vsaj meglenke so imeli skoraj vsi prižgane.

Reakcija DARSa? Napisi MEGLA/FOG povsod kjer je možno in omejitev 80 kmh!!!!!!!!!!!! Ampak se te omejitve _nihče_ ni držal. Če bi prišlo do nesreče bi spet vsi bili nič krivi in bi govorili da DARS jih ni obvestil.

Vidljivost? ponekod megle sploh ni, se vidi 1 km daleč, ponekod pa je vidljivost manjša od 50 metrov. Povprečno se vidi tam okoli 100 metrov daleč.
10 strani debate smo napisali za prazen nič.


policaji v cover avtu, napisat take kazni da se bodo kar vsi šli raje sami ubit
Vesoljec nacist

Aston_11 ::

razerznak2 je izjavil:

policaji v cover avtu, napisat take kazni da se bodo kar vsi šli raje sami ubit
Kaj je s sekcijskem merjenjem hitrosti? Nekaj časa so strašili s tem, sedaj je vse potihnilo...

LeQuack ::

Aston_11 je izjavil:

razerznak2 je izjavil:

policaji v cover avtu, napisat take kazni da se bodo kar vsi šli raje sami ubit
Kaj je s sekcijskem merjenjem hitrosti? Nekaj časa so strašili s tem, sedaj je vse potihnilo...


Policaji stavkajo a ne veš.
Quack !

Gaius ::

Ce bodo ukrepi in kazni naenkrat precej strozji se bo zgodil Maribor (radarji). Tako da pocasi..

razerznak2 ::

Vem da stavkajo, sam tok za common sense,
Trenutne kazni so se prenizke, vsaj 3x visje bi mogl bit, da tisti ki nardi preksek da bo imel "lep" spomin na to
Vesoljec nacist

Aston_11 ::

Ni potrebe po višjih, dovolj bi bilo, da bi bilo kaznovanje bolj dosledno. Vsak dan po 20 EUR, eden se bo naveličal, imo.

jype ::

Gaius> Ce bodo ukrepi in kazni naenkrat precej strozji se bo zgodil Maribor (radarji). Tako da pocasi..

Kar v čuzo z "mariborci".
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23834678 (28875) dzinks63
»

Dars meri hitrost med trojanskimi predori, kaznovali še ne bodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12624455 (20604) Mare2
»

Avtošola CPP test (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8517171 (14240) terezijslo
»

Pa kaj je s temi meglenkami?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29268139 (52577) Matako
»

Toča in ustavljanje na avtocesti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8616547 (13117) timej98

Več podobnih tem