» »

Netflix zares začel blokirati VPN

Netflix zares začel blokirati VPN

Ars Technica - Pred dvema tednoma je završalo, ko se je Netflix v velikem slogu razširil po skorajda celem svetu, vključno s Slovenijo. Kasneje smo bili nekoliko razočarani, ker je ponudba sorazmerno uborna in ni primerljiva s tisto v ZDA, kar pa z uporabo moderne tehnologije ne predstavlja več nepremostljive ovire. Uporabniki Netflixa so navajeni uporabljati VPN še iz časov, ko je bil geografsko bistveno manj dostopen. Toda minuli teden je Netflix razburil z izjavo, da bo začel preganjati uporabo VPN in druge trike, s katerimi želijo uporabniki prikriti svojo fizično lokacijo. Teden dni pozneje je Netflix prešel od besed k dejanjem.

Začelo se je v Avstraliji, ki kljub razvitosti in pripadnosti zahodnemu svetu na Netflixu še vedno nima na voljo tolikšne izbire kot Severna Amerika. Avstralski uporabniki VPN-storitve uFlix, ki mesečno plačujejo dva avstralska dolarja za dostop do Netflixove vsebine z ameriških IP-jev, imajo težave z dostopom do storitve. Netflix namreč izpiše opozorilo, da uporabljajo VPN oziroma posredniški strežnik, ter jim ne dovoli uporabe brez izklopa.

Za zdaj je Netflixov boj še sorazmerno primitiven, saj niso blokirani vsi uporabniki uFlixa, temveč le nekateri. To kaže bržčas na ročno blokiranje IP-naslovov, za katere vedo, da pripadajo VPN-storitvi. Netflix ne razkriva tehničnih podrobnosti blokade, kar je razumljivo. Ponudniki VPN-jev so že ob napovedi blokade dejali, da je ideja obsojena na propad, saj se ji lahko enostavno izogibajo z menjavanjem IP-naslovov.

Zakaj se Netflix kljub temu loteva na neuspeh obsojenih prijemov, je precej jasno. Če želijo pridobiti čim več vsebine, morajo skleniti ustrezne pogodbe z imetniki avtorskih pravic. Ti želijo geografsko omejitev dostopa - Netflix je bil v preteklosti že deležen grdih pogledov zaradi toleriranja VPN-jev, kar so nekateri videli kot tiho podporo mehkemu piratstvu - zato mora Netflix vsaj dajati vtis, da se bori proti problemu.

70 komentarjev

«
1
2

opeter ::

Kaj ste pa pričakovali? Sicer je meni vseeno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ganon ::

Ko bo ponudba enaka tisti v ZDA, bodo dobili moj denar. Do takrat pa me ne zanimajo.

opeter ::

Ganon je izjavil:

Ko bo ponudba enaka tisti v ZDA, bodo dobili moj denar. Do takrat pa me ne zanimajo.


Ponudba nikoli ne bo enaka kot v ZDA. Razen, če se bo Evropi zgodil projekt ZDA 2.0 (kar je v fazi pripravek oz. se počasi izvaja). Morda takrat ... pa še vseeno menim, da tudi v tem primeru ne bo ista.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

harvey ::

Svet nikoli ni enak za vse, že milka ali pa nutula sta nekje bolj ali manj sladki in z več lešniki:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

NubCake ::

harvey je izjavil:

Svet nikoli ni enak za vse, že milka ali pa nutula sta nekje bolj ali manj sladki in z več lešniki:)


Kvaliteta Milke in Nutelle je drugačna, če je narejena za Balkan (torej jo kupiš v Tušu, Mercatorju, Šparu, ...) kot pa tista, ki je nareta za Nemčijo/Francijo (kupljena v Müllerju naprimer), enako velja za Nutello.

erunno ::

NubCake je izjavil:

harvey je izjavil:

Svet nikoli ni enak za vse, že milka ali pa nutula sta nekje bolj ali manj sladki in z več lešniki:)


Kvaliteta Milke in Nutelle je drugačna, če je narejena za Balkan (torej jo kupiš v Tušu, Mercatorju, Šparu, ...) kot pa tista, ki je nareta za Nemčijo/Francijo (kupljena v Müllerju naprimer), enako velja za Nutello.


To z "nižjo" kvaliteto Nutele je urbani mit, ki je že bil ovržen z slepim testiranjem. Različna razmerja? Da. Nižja kvaliteta? Ovrženo.

Kar se pa tiče Netflix, se pa razlikuje že med ZDA in VB. Splača se počakati, dokler se ne izboljša ponudba.

jlpktnst ::

erunno je izjavil:

NubCake je izjavil:

harvey je izjavil:

Svet nikoli ni enak za vse, že milka ali pa nutula sta nekje bolj ali manj sladki in z več lešniki:)


Kvaliteta Milke in Nutelle je drugačna, če je narejena za Balkan (torej jo kupiš v Tušu, Mercatorju, Šparu, ...) kot pa tista, ki je nareta za Nemčijo/Francijo (kupljena v Müllerju naprimer), enako velja za Nutello.


To z "nižjo" kvaliteto Nutele je urbani mit, ki je že bil ovržen z slepim testiranjem. Različna razmerja? Da. Nižja kvaliteta? Ovrženo.

Kar se pa tiče Netflix, se pa razlikuje že med ZDA in VB. Splača se počakati, dokler se ne izboljša ponudba.


No daj prosim vire za Nutelo, ker sem jaz recimo opazil razlike med različnimi proizvajalci (druga tovarna v drugi državi) in me zanima kaj točno pravijo te raziskave.

--------------- ontopic:

Zdej je očitno že "mehko piratstvo" če plačuješ za storitev. Še malo pa bomo dobili personalizirane plašnice, da ne bo slučajno kdo kukal sosedu na TV.

Spc ::

Torej uporabnik jim ponudi denar, oni ga nočejo in zadevo blokirajo.
Potem pa si ta uporabnik lepo downloada zadevo iz torrenta/interneta in še lepo zastojn pogleda zadevo, potem pa se jokajo na "pirate".
:D
 

Nesta ::

Spc je izjavil:

Torej uporabnik jim ponudi denar, oni ga nočejo in zadevo blokirajo.
Potem pa si ta uporabnik lepo downloada zadevo iz torrenta/interneta in še lepo zastojn pogleda zadevo, potem pa se jokajo na "pirate".
:D


Netflix logic :D

SeMiNeSanja ::

Eh, to bi lahko evropska komisija udarila po mizi in zagrozila z gromozanskimi kaznimi, če želi kdo na tleh EU ponujati storitev, ki je okrnjena glede na to, kar nudijo na domačih tleh - razen če ustrezno ne znižajo ceno storitvi (če se že gremo, se pa pejmo na fer način). Pri tem bi moral EU trg veljati kot enoten trg, tako da bi bilo prepovedano razlikovati med državami članicami (ne smeš angležu ponuditi neke vsebine, slovencu pa ne!).

Kar naj serjejo s tisto proxy blokado. Upam, da čim bolj uspešno. Bodo videli, kako hitro bodo začeli izgubljati že prodobljene naročnike.
Uporabniki, ki še niso naročniki pa so tudi bumbarji, če nasedejo dakim diskriminatornim ponudbam. Bojkot, dokler se ne spametujejo.

Res ne vem, zakaj imamo EU, če se vsako državo še vedno posebej 'licencira' za določene avtorske pravice. Enkrat se bo moralo tudi to končati.
Najbolj zanimivo je npr. ko želiš pogledat kakšen posnetek na RTL in podobnih spletiščih. Prav nič jim ni nerodno, da ti vrtijo celo minuto nekih reklam, predenj ti povedo, da vsebina zate ne bo na voljo. Zakaj potem tudi reklame ne blokirajo? Za nameček, pa bi ti po tistem sporočilu radi še eno minuto vrteli reklame. Kaj jih ni niti malo sram?

Glugy ::

Daš jim isto denarja kot američan, pa ti za to ponudijo manj. Normalno da se stranke počutijo opeharjene. Za "enako" obravnavo plačevat VPN je že samo po seb diskriminatorno ker plačuješ še dodatnih nekaj evrov za to. Mislm da od zdej naprej ne bi smel pristajat več na licence ki ne zajemajo celega sveta. čeprav to je težko ker Hollywood nikakor ne popušča..za vsako državo hoče prodat bajno drago licenco.
Samo če bo pa dobiček Hollywoodu padu ker ljudje ne bodo mogl prek VPN-ja gledat vseh vsebin in bo njihov delež v dobičku zato prikrajšan potem bodo tud oni mogl razčet razmišljat o svetovnih licencah.
Po moje je načrt Netflixa tak da računajo da bo zarad prepovedi VPN-ja več piratov, več piratov = več smisla o dostopnem licensiranju zato da bo piratsvo manj smiselno. Vprašanje pa je če bo ta taktika delovala na Hollywood al ne. Ker Hollywood je dost trdoglav tak da nevem...

Spc ::

Glugy je izjavil:

Daš jim isto denarja kot američan, pa ti za to ponudijo manj.

Ne samo majn, tisto kar bi rad gledal sploh ne obstaja.
:))
 

erunno ::

jlpktnst je izjavil:

erunno je izjavil:

NubCake je izjavil:

harvey je izjavil:

Svet nikoli ni enak za vse, že milka ali pa nutula sta nekje bolj ali manj sladki in z več lešniki:)


Kvaliteta Milke in Nutelle je drugačna, če je narejena za Balkan (torej jo kupiš v Tušu, Mercatorju, Šparu, ...) kot pa tista, ki je nareta za Nemčijo/Francijo (kupljena v Müllerju naprimer), enako velja za Nutello.


To z "nižjo" kvaliteto Nutele je urbani mit, ki je že bil ovržen z slepim testiranjem. Različna razmerja? Da. Nižja kvaliteta? Ovrženo.

Kar se pa tiče Netflix, se pa razlikuje že med ZDA in VB. Splača se počakati, dokler se ne izboljša ponudba.


No daj prosim vire za Nutelo, ker sem jaz recimo opazil razlike med različnimi proizvajalci (druga tovarna v drugi državi) in me zanima kaj točno pravijo te raziskave.

--------------- ontopic:

Zdej je očitno že "mehko piratstvo" če plačuješ za storitev. Še malo pa bomo dobili personalizirane plašnice, da ne bo slučajno kdo kukal sosedu na TV.


Izvoli: http://mojefinance.finance.si/8336335/T...

Dr_M ::

Sej ne, da so mel pred leti precej velik skandal na poljskem, ko so proizvajalci hrane priznali, da uporabljajo nekakovostne sestavine. Tole glede nutele je blo ze predebatirano in linki objavljeni. Ni potrebe po odkrivanju tople vode.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Roadkill ::

Že nekaj časa plačujem 10€ na mesec. Prvič, ko mi ne bo delalo preko VPNja grem nazaj na torrente.
Ü

[D]emon ::

And nothing of value was lost. Filme, ki me zanimajo, imam na DVDjih. Novi so tako ali tako overhypano sranje v 99% primerov (vidno ze po trailerjih).
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

L1nK ::

tle se je šlo predvsem za hidrogenirane maščobe, ki so mnogo cenejše in manjvredne nasičene maščobe. zdaj po nekaterih državah prepovedujejo uporabo tovrstnih sestavin.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

scipascapa ::

Ne vem čemu se branijo denarja? Torrenti so gratis, folks.

Netrunner ::

Ko bo cena netflixa znižana za toliko % kolikor je % manj je vsebin napram v ZDA potem bom razmislil o uporabi njihovih storitev. Do takrat pa no go.

Gavran ::

Ponudnikov free VPN je kolikor hočeš...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

B-Stard ::

Spisek

Invictus ::

erunno je izjavil:


To z "nižjo" kvaliteto Nutele je urbani mit, ki je že bil ovržen z slepim testiranjem. Različna razmerja? Da. Nižja kvaliteta? Ovrženo.

Kar se pa tiče Netflix, se pa razlikuje že med ZDA in VB. Splača se počakati, dokler se ne izboljša ponudba.

Sam jo občutim. Ne vem zakaj.

Po Milki, kupljeni v Sloveniji, kjer piše "Made in Poland" me peče zgaga.Po Milki "Made in Germany" me ne. Sicer je pa ne jem več. Kvaliteta mora biti pa pač taka kot jo predpisuje EU za živilsko področje. Sestavine so pa pač tako ali tako tajnost recepta.

Kar se tiče Netflixa, je pa glavni problem kako zagotavljati plačevanje avtorskih pravic. Upam da bo EU enkrat za vselej uredil to področje, da ne bo teh lokalnih avtorskih agencij. Ena EU, in mir. Sicer zna biti SAZAS proti, ampak že danes si kar nekaj slovenskih avtorjev registrira svoje pesmi na nemški GEMI. Manj problemov. Bo bolje tako za uporabnike kot za avtorje, in manj za posrednike.

Dejstvo pa je da Netflix lahko ponudi karkoli hoče na nekem trgu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SaXsIm ::

Invictus je izjavil:

erunno je izjavil:


To z "nižjo" kvaliteto Nutele je urbani mit, ki je že bil ovržen z slepim testiranjem. Različna razmerja? Da. Nižja kvaliteta? Ovrženo.

Kar se pa tiče Netflix, se pa razlikuje že med ZDA in VB. Splača se počakati, dokler se ne izboljša ponudba.

Sam jo občutim. Ne vem zakaj.

Po Milki, kupljeni v Sloveniji, kjer piše "Made in Poland" me peče zgaga.Po Milki "Made in Germany" me ne. Sicer je pa ne jem več. Kvaliteta mora biti pa pač taka kot jo predpisuje EU za živilsko področje. Sestavine so pa pač tako ali tako tajnost recepta.

Kar se tiče Netflixa, je pa glavni problem kako zagotavljati plačevanje avtorskih pravic. Upam da bo EU enkrat za vselej uredil to področje, da ne bo teh lokalnih avtorskih agencij. Ena EU, in mir. Sicer zna biti SAZAS proti, ampak že danes si kar nekaj slovenskih avtorjev registrira svoje pesmi na nemški GEMI. Manj problemov. Bo bolje tako za uporabnike kot za avtorje, in manj za posrednike.

Dejstvo pa je da Netflix lahko ponudi karkoli hoče na nekem trgu.


To, da sta dve Milki iz dveh različnih tovarn različnega okusa, je namenska stvar. Namenjena različnemu trgu z drugačnim okusom. Če se pa ti boljše počutiš o sebi, ker ti je boljša "kvalitetnejša" nemška Milka, je pa tvoja stvar.

Eno vprašanje, a ko so cene tehničnega blaga in ostalega potrošniškega blaga nižje v ZDA, vas pa ne moti?
SaXsIm

Invictus ::

SaXsIm je izjavil:


Eno vprašanje, a ko so cene tehničnega blaga in ostalega potrošniškega blaga nižje v ZDA, vas pa ne moti?

Tam so vse cene objavljene brez davkov. Potem zraven plačaš še davek, ki je odvisen od zvezne države.

Ampak ameriška družba deluje na drugih principih, kateri marsikomu na tem forumu ne bi bili všeč ... Sploh kar se tiče socialnosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

boolsheat ::

Ampak, da smo 2016, pa nekaterim še vedno ni jasno, da se Netlix ne brani denarja temveč, da gredo omejitve na račun lastnikov avtorskih pravic, je žalostno. Da, tudi, če plačuješ za storitev si lahko pirat, če ti storitev ni namenjena.

Najbolj žalostno pa je, da se nek poseben pomen namenja podpovprečni (z redkimk izjemami) ameriški produkciji...

Gavran ::

B-Stard je izjavil:

Spisek

http://www.pcadvisor.co.uk/test-centre/...

Osebne izkušnje s Hola, ki ni na seznamu, CyberGhost in HotspotShield
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Redorange ::

Mogoče pride komu prav Netflix na Rpi

Spura ::

boolsheat je izjavil:

Ampak, da smo 2016, pa nekaterim še vedno ni jasno, da se Netlix ne brani denarja temveč, da gredo omejitve na račun lastnikov avtorskih pravic, je žalostno.

Zalostno je predvsem, da ti mislis, da to kar si napisal nekako opravicuje Netflixovo nategovanje, ko ponujajo manj contenta za isto ceno. Boli me kurac zakaj mi ne morejo dat istega contenta kot v ZDA, naj mi potem ne racunajo tako visoke cene.

L1nK ::

Hola je bil kompromitiran, ni varen več.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Cervantes ::

Če sem odkrit, tudi za tisto, kar ponuja Ntflx v US ne dam 10€/mes.
Tudi 5 ne.

L1nK ::

lol, in kaj bi ti rad?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

AndrejO ::

Heh. Verjetno filmski ekvivalent brezplačnega točenega piva direktno iz pivovarne, kot ga je dobil Niels Bohr.

Edino Nobelovo nagrado bo verjetno izziv dobiti. :P

L1nK ::

eni nikdar nimajo dovolj
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

hojnikb ::

]Za netflix 10e je preveč, za 20 škatl čikov po 3.5EUR je pa kul :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

msjr ::

Ne vem kaj toliko komplicirajo s tem omejevanjem, saj točno vedo koliko, kdaj in kaj kdo gleda. Also se plača avtorske po ogledih in to je to.... Ja vem, da to trenutno ni realno (distributerji, agencije, združenja...) ampak kljub vsemu se komplicira nekje, kjer se ne bi smelo.

Ne vem zakaj pri muziki ni nobenih problemov (iTunes, net radioti) pri filmih in serijah pa serjejo... Eh da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

McMallar ::

Imaš Spotify v Sloveniji (samo vprašam)? In zakaj albumi nanj prihajajo z različnimi časovnimi zamiki (ja, spet vsaj po regijah, če ne celo po državah)? Žal je tudi pri muziki zelo podobno...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

boolsheat ::

Spura je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Ampak, da smo 2016, pa nekaterim še vedno ni jasno, da se Netlix ne brani denarja temveč, da gredo omejitve na račun lastnikov avtorskih pravic, je žalostno.

Zalostno je predvsem, da ti mislis, da to kar si napisal nekako opravicuje Netflixovo nategovanje, ko ponujajo manj contenta za isto ceno. Boli me kurac zakaj mi ne morejo dat istega contenta kot v ZDA, naj mi potem ne racunajo tako visoke cene.


Še enkrat, Netlix te nič ne nateguje, nategujejo te k večjemu lastniki avtorskih pravic, ki so si zamislili, da določene države dobijo manj materiala kot druge v določenem časovnem obdo ju.

Večji problem je patološka obsedenost po "svežem" materialu. To je resna bolezen, če nisi zmožen počakati na legalni dostop do takšnih nepomembnih zadev par mesece ali leto, dve potrebuješ psihično pomoč.

amacar ::

msjr je izjavil:

Ne vem kaj toliko komplicirajo s tem omejevanjem, saj točno vedo koliko, kdaj in kaj kdo gleda. Also se plača avtorske po ogledih in to je to.... Ja vem, da to trenutno ni realno (distributerji, agencije, združenja...) ampak kljub vsemu se komplicira nekje, kjer se ne bi smelo.

Ne vem zakaj pri muziki ni nobenih problemov (iTunes, net radioti) pri filmih in serijah pa serjejo... Eh da.


Enaki problemi pri muziki. Hotel kupiti že par komadov, pa so samo v belgijskem ali francoskem itunes...

Invictus ::

msjr je izjavil:


Ne vem zakaj pri muziki ni nobenih problemov (iTunes, net radioti) pri filmih in serijah pa serjejo... Eh da.

Imajo, oz. so imeli iste probleme.

iTunes dolgo ni bil dostopen v Sloveniji. Pa še cel kup storitev je, ki jih pri nas ni zaradi davčne in avtorke zakonodaje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tomay ::

SaXsIm je izjavil:

Invictus je izjavil:

erunno je izjavil:


To z "nižjo" kvaliteto Nutele je urbani mit, ki je že bil ovržen z slepim testiranjem. Različna razmerja? Da. Nižja kvaliteta? Ovrženo.

Kar se pa tiče Netflix, se pa razlikuje že med ZDA in VB. Splača se počakati, dokler se ne izboljša ponudba.

Sam jo občutim. Ne vem zakaj.

Po Milki, kupljeni v Sloveniji, kjer piše "Made in Poland" me peče zgaga.Po Milki "Made in Germany" me ne. Sicer je pa ne jem več. Kvaliteta mora biti pa pač taka kot jo predpisuje EU za živilsko področje. Sestavine so pa pač tako ali tako tajnost recepta.

Kar se tiče Netflixa, je pa glavni problem kako zagotavljati plačevanje avtorskih pravic. Upam da bo EU enkrat za vselej uredil to področje, da ne bo teh lokalnih avtorskih agencij. Ena EU, in mir. Sicer zna biti SAZAS proti, ampak že danes si kar nekaj slovenskih avtorjev registrira svoje pesmi na nemški GEMI. Manj problemov. Bo bolje tako za uporabnike kot za avtorje, in manj za posrednike.

Dejstvo pa je da Netflix lahko ponudi karkoli hoče na nekem trgu.


To, da sta dve Milki iz dveh različnih tovarn različnega okusa, je namenska stvar. Namenjena različnemu trgu z drugačnim okusom. Če se pa ti boljše počutiš o sebi, ker ti je boljša "kvalitetnejša" nemška Milka, je pa tvoja stvar.

Eno vprašanje, a ko so cene tehničnega blaga in ostalega potrošniškega blaga nižje v ZDA, vas pa ne moti?



Yeah Riiiight!

Je kdo btw opazil, da imajo vsi trgovci razen zaenkrat Jagra srbsko Thomy majonezo. Original pa je pa narejena v Švici. Že oblika kozarca ni ista kaj šele vsebina. Srbska je neko želatinasto sranje za katerega hrvaški dobavitelji mislijo, da je za Slovence že dobro.

Ne nas fojtrat z diferenciacijo izdelkov glede na trg, ker edini razlog je dobiček oz. prihranek pri stroških proizvodnje v "cenejših" državah.
Voodoo 4Ever

kupec4444444 ::

bomo ša pirati

Mavrik ::

boolsheat je izjavil:


Še enkrat, Netlix te nič ne nateguje, nategujejo te k večjemu lastniki avtorskih pravic, ki so si zamislili, da določene države dobijo manj materiala kot druge v določenem časovnem obdo ju.


Netflix je tisti, ki nam za večjo ceno prodaja manjšo knjižnico. Netflix je tisti, ki se ni spogajal za pravice v Sloveniji. Zakaj točno se niso me pa kot stranki v kapitalizmu boli k***. Nisem investitor da bi jih podpiral ko mi nudijo zanič storitev.
The truth is rarely pure and never simple.

boolsheat ::

Tako, saj ni problema, uporabljaš pač konkurenčno storitev, ki ti za isti denar omogoča več. Ne vem zakaj bentiš nad Netflixom potem?

Mavrik ::

boolsheat je izjavil:

Tako, saj ni problema, uporabljaš pač konkurenčno storitev, ki ti za isti denar omogoča več. Ne vem zakaj bentiš nad Netflixom potem?


Ker je to pravica stranke v ekonomiji. Ker je to način kako se organizacijam (privatnim ali javnim) pove kaj je narobe z njihovo storitvijo in kako jo lahko izboljšajo.

Tiho sedeti na dildotu v ritki pač na izboljšuje stanja. Pritožbe strank pa so velikokrat zelo uspešne.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

boolsheat ::

Drži, ampak saj ti pravim, a misliš, da Netlix tega ne ve, kako izboljšati ponudbo?:)) Protestiraj proti založbam, če hočeš karkoli spremeniti. Ali pa uživaj z dildotom v riti.

no comment ::

Mavrik je izjavil:

Pritožbe strank pa so velikokrat zelo uspešne.

Sem poslal pritožbo še jaz.

Zagotovo bo cena naslednji mesec €1.99.

Mavrik ::

boolsheat je izjavil:

Drži, ampak saj ti pravim, a misliš, da Netlix tega ne ve, kako izboljšati ponudbo?:))


Ko enkrat vidiš taka podjetja od znotraj ti postane hitro jasno da dostikrat Netflix (et al.) ne vedo kaj se dogaja zunaj podjetja in kaj moti uporabnike (dokler tile tega jasno ne povejo). Prav tako pritisk javnosti direktno vpliva na sklepanje pogodb - PR aspekt je ZELO močno orožje ko se pogajaš s corpoti ;)

no comment je izjavil:


Sem poslal pritožbo še jaz.


Ne verjamem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

no comment ::

Mavrik je izjavil:


no comment je izjavil:


Sem poslal pritožbo še jaz.


Ne verjamem.

Če vprašaš Netflix, ti bodo potrdili.

Looooooka ::

Škrtice škrte. Namesto, da ceno 10 eur primerjate s torrenti, ki stanjo 0 eur, jo primerjajte s ceno izposoje dvdjev ali pa obiskom kina.
Zakaj sploh imate računalnik?
V Ameriki so zanj verjetno plačali manj kot vi.
Zakaj se vozite na bencin?
V Ameriki zanj plačajo precej manj.
Ker ni problem v manjši ponudbi. Plačali ne bi niti 5 eur.
Problem je v tem, da mamo optiko in da nas nihče ne preganja po sodiščih zaradi piratiziranja.
Smo digitalni ekvivalent Bosne. Oni pač zaprejo oči pred ponaredki, mi pa pred piratstvom.
Vmes seradi primerjamo z razvitimi državami, kjer je vse obratno in potem iščemo izgovore zakaj bomo rajši čez prišli zastonj.
Ampak razlog je precej simple.
Škrti smo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1189231551 (10347) gregyk
»

Netflix + Smartflix

Oddelek: Zvok in slika
112038 (1675) LowOffer3
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25593885 (70438) Tr0n
»

Netflix bo preganjal VPN in druge trike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
5217248 (13462) jerry2
»

Netflix preizkuša blokiranje VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5522986 (18386) Truga

Več podobnih tem