» »

Netflix zares začel blokirati VPN

1
2
»

boha ::

ja upam, da bodo ubrali mehek pristop blokiranja. zakaj bi si pljuvali v lastno skledo, če jim ni treba. mojih 10€ imajo v kolikor bo vsebina še naprej na tak ali drugačen način polno dosegljiva.

XIIT ::

Glugy je izjavil:

Daš jim isto denarja kot američan, pa ti za to ponudijo manj.

Že v štartu jim daš več denarja kot američan, ker 1$ = 1€ po njihovem.

hojnikb ::

davki yo
#brezpodpisa

ahac ::

Smo digitalni ekvivalent Bosne. Oni pač zaprejo oči pred ponaredki, mi pa pred piratstvom.
Vmes seradi primerjamo z razvitimi državami, kjer je vse obratno in potem iščemo izgovore zakaj bomo rajši čez prišli zastonj.


S tem se čisto strinjam.
Ampak ne spremeni pa dejstva, da Netflix v SLO ponuja zelo malo vsebine in s tem ne bodo prepričal Slovencev, da bi za to plačeval.

Poglej drug primer: igre.
To se je vedno piratiziralo in še vedno se.
Ampak odkar obstaja Steam, je dost ex piratov nehalo ali zmanjšalo piratiziranje in so začel kupovat original igre.
Ja, piratstva je še vedno ogromno, ampak Steamu pa business vedno boljše laufa tudi v Sloveniji.

Mislm, da bi se pri filmih in serijah lahko zgodilo podobno. Če bi imel dobro storitev (bolj enostavno od piratstva - kar Netflix je) bi nekaj ljudi raje plačal za to. In ti ljudje bi potem počasi potegnil druge za sabo... in miselnost bi se začela počaaaasi spreminjat.
Ampak dokler pa legalno lahko online gledaš samo par serij, večino stvari pa ne dobiš drugje kot na torrentih (ali čakat, da bo nekoč na tv) je pa premalo argumentov proti piratstvu, da bi prepričal dovolj ljudi.

hojnikb je izjavil:

davki yo

This.
Drugo je pa to, da oni postavijo ceno in je ne spreminjajo vsakič, ko se tečaj EUR/USD spremeni. Če bi počel to, bi moral EUR ceno (oz. ceno v vsaki valudi, ki ni USD) spremenit vsak mesec...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

no comment ::

ahac je izjavil:


Ampak ne spremeni pa dejstva, da Netflix v SLO ponuja zelo malo vsebine in s tem ne bodo prepričal Slovencev, da bi za to plačeval.

To je pač Neflixov problem. Vprašaj jih zakaj imajo tako ceno za Slovenijo, če misliš, da se tvoje glasovanje z denarnico ne sliši dovolj.

Mavrik je prepričan, da ti bodo rade volje dali celoten lowdown glede njihovega poslovnega modela v regiji... In da te bodo upoštevali, ko jim boš povedal, da je napačen.

BigWhale ::

Tezit treba Netflixu in predvsem treba tezit avtorjem vsebin. Slednji narekujejo kaj, po koliko in kje se bo prodajalo.

no comment ::

BigWhale je izjavil:

Tezit treba Netflixu in predvsem treba tezit avtorjem vsebin.

Kubrik mi ni niti odgovoril (pa sem mu že prejšnji mesec poslal mail).

Jupito ::

Ker me stanje slovenskega Nietfix-a očitno v ničemer ne prizadane, se boste morali vsi drugi nehati pritoževati! Nehajte! :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

MrNighthawk ::

NubCake je izjavil:

harvey je izjavil:

Svet nikoli ni enak za vse, že milka ali pa nutula sta nekje bolj ali manj sladki in z več lešniki:)


Kvaliteta Milke in Nutelle je drugačna, če je narejena za Balkan (torej jo kupiš v Tušu, Mercatorju, Šparu, ...) kot pa tista, ki je nareta za Nemčijo/Francijo (kupljena v Müllerju naprimer), enako velja za Nutello.


Vse majo več kot 55 % cukra not :) dvomim, da ga ma ameriška kaj manj...prej več ;)

ahac ::

http://unogs.com/countrydetail/

United States of America
5680 videos: 4566 movies, 1114 series

Slovenia
800 videos: 584 movies, 216 series

http://gk2.sk/netflix-content-by-countr...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

opeter ::

Spura je izjavil:

Zalostno je predvsem, da ti mislis, da to kar si napisal nekako opravicuje Netflixovo nategovanje, ko ponujajo manj contenta za isto ceno. Boli me kurac zakaj mi ne morejo dat istega contenta kot v ZDA, naj mi potem ne racunajo tako visoke cene.


Saj tudi npr. na Hrvaškem ali BiH ne dobiš iste izdelke v Merctorju kot v Sloveniji (in vice versa). Pa še cena je različna. Hmm ...

Obenem je tudi pomembno to, da čim revnejša je neka država (oziroma ima manj pomemben trg ali pa (pre)visoke davke), tem dražje so t.i. globalni izdelki, storitve ipd. V glavnem to velja za priznane blagovne znamke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

boha ::

delete

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boha ()

Nia1102 ::

Zgodilo se je :'( Do včeraj sem uporabljala DNS serverje, da sem lahko dostopala do ameriških vsebin. Od včeraj pa to ni več mogoče (pojavi se pop-up 'Proxy detected'...).

Obstaja kakršnakoli druga rešitev ali bypass tej (nevzdržni) situaciji??

hojnikb ::

ja, odjava netflixa in priklop na druge "storitve".
#brezpodpisa

njyngs ::

Nia1102 je izjavil:

Zgodilo se je :'( Do včeraj sem uporabljala DNS serverje, da sem lahko dostopala do ameriških vsebin. Od včeraj pa to ni več mogoče (pojavi se pop-up 'Proxy detected'...).

Obstaja kakršnakoli druga rešitev ali bypass tej (nevzdržni) situaciji??

Sprobaj s SmartFlix, ampak dvomim, da bo kaj bolje

Thuban ::

Nia1102 je izjavil:

Zgodilo se je :'( Do včeraj sem uporabljala DNS serverje, da sem lahko dostopala do ameriških vsebin. Od včeraj pa to ni več mogoče (pojavi se pop-up 'Proxy detected'...).

Obstaja kakršnakoli druga rešitev ali bypass tej (nevzdržni) situaciji??


odjava od netflixa. To bodo zagotovo najbolj občutili.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Cervantes ::

Thuban je izjavil:

Nia1102 je izjavil:

Zgodilo se je :'( Do včeraj sem uporabljala DNS serverje, da sem lahko dostopala do ameriških vsebin. Od včeraj pa to ni več mogoče (pojavi se pop-up 'Proxy detected'...).

Obstaja kakršnakoli druga rešitev ali bypass tej (nevzdržni) situaciji??


odjava od netflixa. To bodo zagotovo najbolj občutili.

Briga jih.

Gavran ::

Nia1102 je izjavil:

Zgodilo se je :'( Do včeraj sem uporabljala DNS serverje, da sem lahko dostopala do ameriških vsebin. Od včeraj pa to ni več mogoče (pojavi se pop-up 'Proxy detected'...).

Obstaja kakršnakoli druga rešitev ali bypass tej (nevzdržni) situaciji??


VPN. Hola deluje, kolikor vidim - nimam naročnine na netflix, dobim pa prijavni zaslon
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Nia1102 ::

Sej dela tudi meni, edino ameriskih vsebin noce predvajat. Ampak ostalo mi je itak neuporabno.

Kaj je ta Hola? Placljivo? Pa na tablici se bi dalo uporabljat?

Smartflix je tudi placljiv ne?

Kenpachi ::

Say no to Hola.

http://adios-hola.org/
Zaraki Kenpachi.

Cervantes ::

Thuban je izjavil:

Nia1102 je izjavil:

Zgodilo se je :'( Do včeraj sem uporabljala DNS serverje, da sem lahko dostopala do ameriških vsebin. Od včeraj pa to ni več mogoče (pojavi se pop-up 'Proxy detected'...).

Obstaja kakršnakoli druga rešitev ali bypass tej (nevzdržni) situaciji??


odjava od netflixa. To bodo zagotovo najbolj občutili.

Evo. Se jim že hlače tresejo!
Takoj so nam naklonili House of Cards.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1194233953 (1701) PARTyZAN
»

Netflix + Smartflix

Oddelek: Zvok in slika
112053 (1690) LowOffer3
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25594831 (71384) Tr0n
»

Netflix bo preganjal VPN in druge trike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
5217462 (13676) jerry2
»

Netflix preizkuša blokiranje VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5523126 (18526) Truga

Več podobnih tem