» »

Oblika vesoljskega plovila

Oblika vesoljskega plovila

1
2
»

Pithlit ::

Heisenberg je izjavil:

samo toliko v vednost, warp 9 ne pomeni 9x svetlobna hitrost.
http://en.memory-alpha.wikia.com/wiki/W... če sem prav tukaj prebral na bi warp 9 pomenil 729xc (speed of light)

Ja sej... če malo pomisliš je 9x svetlobna še vedno grozno počasi (za galaktične razdalje).
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Za tistega, ki potuje, ni. Je dovolj že 1x, in si v hipu kjerkoli.

Pithlit ::

Ti to resno? 4 leta do _najbljižjega_ ozvezdja je zate "v hipu"?
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Malo si preberi, kaj se dogaja s časom (oziroma prostor-časom), ko potuješ s svetlobno hitrostjo. Prideš v hipu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kunigunda ::

Okapi je izjavil:

Malo si preberi, kaj se dogaja s časom (oziroma prostor-časom), ko potuješ s svetlobno hitrostjo. Prideš v hipu.

Zakaj pol soncni zarki rabjo par minut do zemlje in ne samo hip ? Zanje ne velja prostor-cas ?

Zheegec ::

Warp-speed ni potovanje s svetlobno hitrostjo. Je potovanje skozi ukrivljen prostor-čas (warp), tako da warp 1 bi pomenil 4 leta do najbližje zvezde.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Seveda velja. Foton pride do Zemlje v hipu - in to tudi od najbolj oddaljene zvezde. Kar vprašaj ga, koliko se je na poti postaral, če meni ne verjameš.

Yacked2 ::

Okapi je izjavil:

Seveda velja. Foton pride do Zemlje v hipu - in to tudi od najbolj oddaljene zvezde. Kar vprašaj ga, koliko se je na poti postaral, če meni ne verjameš.


Foton lahko prehiti svetlobo, saj se povsod giblje s svetlobno hitrostjo ali pa ga ni. Hitrost svetlobe pa je odvisna od snovi po kateri se gible
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

kunigunda ::

Yacked2 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Seveda velja. Foton pride do Zemlje v hipu - in to tudi od najbolj oddaljene zvezde. Kar vprašaj ga, koliko se je na poti postaral, če meni ne verjameš.


Foton lahko prehiti svetlobo, saj se povsod giblje s svetlobno hitrostjo ali pa ga ni. Hitrost svetlobe pa je odvisna od snovi po kateri se gible

Ne vem a sem kej zamudil v soli, ampak nas so ucili, da je svetloba - fotoni.
Vse to ukrivljanje casa ipd so samo teorije, za katere se formule izidejo. Podobno, kot teorije, da smo vsi zgolj nek miselni proces ipd.
Moje mnenje je, da je vesolje dosti bolj straightforward in logicno, kukr ga abstraktni fiziki predstavljajo. Razni crvi, prepognitve sfer
da imas bliznjico pa zgolj ZF.
Me pa osebno niti tok ne zanima, ker mamo ze na zemlji dost nedorecenosti in problemov da bi se se z ostalim vesoljem ukvarjal :)

Pa dokler ne bo na marsu pescene plaze z morjem, pa senco in pirom, mi je tud vseeno, ce traja polet tja samo 1h in zastojn. Kamn pa pesek grem lohk tud v tunis gledat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

WarpedGone ::

Hja, brez teorije o ukrivljanju časa bi bil GPS samo dlančnik.

>> Moje mnenje je, da je vesolje dosti bolj straightforward in logicno, kukr ga abstraktni fiziki predstavljajo.

Moje mnjenje je, da tvoje mnjenje nima veliko skupnega z našim vesoljem.
Zbogom in hvala za vse ribe

jest10 ::

kunigunda je izjavil:

Okapi je izjavil:

Malo si preberi, kaj se dogaja s časom (oziroma prostor-časom), ko potuješ s svetlobno hitrostjo. Prideš v hipu.

Zakaj pol soncni zarki rabjo par minut do zemlje in ne samo hip ? Zanje ne velja prostor-cas ?


Zate rabijo par minut. Za foton pa je to v trenutku

Okapi ::

Ja, če nisi opazil, ves čas govorim o tistih, ki potujejo.

vostok_1 ::

No, infinitizimalno malo bi se postaral ta foton.

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Ja, če nisi opazil, ves čas govorim o tistih, ki potujejo.

Dej no... ne se neumnega delat. Če ti potuješ z 1km/na uro al pa s svetlobno gre cajt zate popolnoma enako hitro. Če ti rabiš eno leto zato da prepotuješ eno svetlobno leto (torej potuješ s svetlobno hitrostjo) je to pač 1 leto in ne en hip.

Tisti ki te na zemlji čaka da se vrneš se bo pa fajn načakal.

Kje se ti hip najdu meni ni čisto jasno.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Pač pojma nimaš. Ko potuješ s svetlobno hitrostjo, se zate čas ustavi (oziroma bolje rečeno, razdalja skrajša na 0) - na cilj prideš dobesedno v hipu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pithlit ::

Ja, in masa se poveča na neskončno.

In glih kle je haklc kjer se tebi kolcne. Pa niti vidiš ga ne (al pa se glupega delaš).
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Meni se čisto nič ne kolcne, ti si jamrala, da je svetlobna hitrost prepočasi, jaz sem ti pa povedal, da prideš v hipu.

Yacked2 ::

kunigunda je izjavil:

Yacked2 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Seveda velja. Foton pride do Zemlje v hipu - in to tudi od najbolj oddaljene zvezde. Kar vprašaj ga, koliko se je na poti postaral, če meni ne verjameš.


Foton lahko prehiti svetlobo, saj se povsod giblje s svetlobno hitrostjo ali pa ga ni. Hitrost svetlobe pa je odvisna od snovi po kateri se gible

Ne vem a sem kej zamudil v soli, ampak nas so ucili, da je svetloba - fotoni.
Vse to ukrivljanje casa ipd so samo teorije, za katere se formule izidejo. Podobno, kot teorije, da smo vsi zgolj nek miselni proces ipd.
Moje mnenje je, da je vesolje dosti bolj straightforward in logicno, kukr ga abstraktni fiziki predstavljajo. Razni crvi, prepognitve sfer
da imas bliznjico pa zgolj ZF.
Me pa osebno niti tok ne zanima, ker mamo ze na zemlji dost nedorecenosti in problemov da bi se se z ostalim vesoljem ukvarjal :)

Pa dokler ne bo na marsu pescene plaze z morjem, pa senco in pirom, mi je tud vseeno, ce traja polet tja samo 1h in zastojn. Kamn pa pesek grem lohk tud v tunis gledat :)


opa sem se zatipkal :) mislil sem antinevtrine, ki lahko prehitijo svetlobo. Noben delec z maso se ne more gibati s svetlobno hitrostjo, ali s še večjo, ker pride pod korenom do deljenja z 0 xD
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Meni se čisto nič ne kolcne, ti si jamrala, da je svetlobna hitrost prepočasi, jaz sem ti pa povedal, da prideš v hipu.

Nisem. Pogovarjal smo se o warp drive-u (in hitrosti ki jo dosega).
Life is as complicated as we make it...

innerspace ::

Jaz stojim na bregu s tistimi, ki mislimo, da bo v prihodnosti prenos masnih delcev/struktur prepotratni nesmisel, vsaj takih v cloveski obliki.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

kunigunda ::

WarpedGone je izjavil:

Hja, brez teorije o ukrivljanju časa bi bil GPS samo dlančnik.

>> Moje mnenje je, da je vesolje dosti bolj straightforward in logicno, kukr ga abstraktni fiziki predstavljajo.

Moje mnjenje je, da tvoje mnjenje nima veliko skupnega z našim vesoljem.


Pri GPS gre za ukrivljanje cajta ki je pogojeno z gravitacijo in ne za relativno, ki uporablja tretjega opazovalca.
Pa se to ne vem ce je res ukrivljanje cajta, gre zgolj za casovne popravke. Ure v satelitih so se vedno nekaj oprijemljivega atomske ipd, na vse to pa seveda vpliva gravitacija in ze zato ne more isto laufati kot na zemlji. Pa satelit tud krozi v krogu, zemlja pa to ni, ima razlicne gravitacijske vplive na satelit ves cas, tko da se tud zaradi tega mora popravljati. Ma pa seveda vsak svoje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

Pithlit ::

Mnenje lahko ima vsak... ampak to ne šteje kaj dosti. Tebi pa itak manjka kar nekaj fizikalnega znanja...
Life is as complicated as we make it...

Grey ::

A je bil kdaj izveden eksperiment z mehanskimi, švicarskimi urami? To, da ura, ki temelji na fotonih, zaostaja glede na tisto, ki se premika počasneje, je logično, saj ustvarjeno valovanje potrebuje dlje časa, da pride do cilja, ker je hitrost valovanja omejena na C.

Predstavljajte si, da imate na površini vode dva gumba, in en niha gor-dol ter ustvarja koncentrične valove. Potem oba pričnemo premikati z enako hitrostjo v smeri v kateri sta glede na vektor premikanja postavljena zaporedno. Vključite štoparico in merite kdaj bo val nihajočega gumba dosegel prejemnika. Minilo bo ogromno časa, ker je hitrost valovanja omejena s hitrostjo, ki omejuje premikanje valov po površini vode. Ta zakonitost valovanja pa je tisti pravi razlog za "Time Dilation". Čas teče vedno enako za vse vključene, hitrost prejemanja informacij pa ne.

Prav tako je pomembna oblika vesoljskega plovila, kot tudi materiali iz katerih je narejeno, ko se premika pri visokih hitrostih. Tam se prične pojavljati radiacija v obliki rentgenskih in gama žarkov...malo neprijetno bi bilo potovati v aluminijasti piksni, kot jih poznamo danes. Potrebni so metamateriali, ki ukrivljajo EM valovanje (nevidnost plovila).

WarpedGone ::

A je bil kdaj izveden eksperiment z mehanskimi, švicarskimi urami?

Mehanske, švicarske ure se bistveno premalo natančne za merjenje teh efektov. Ni brezveze njutn caroval nekaj stoletij. Šele ko se je šlo v bistveno drugačne pogoje premikanja, se je izkazalo da ni čisto tako kot trdi on.

So pa zato delal eksperimente z atomskimi urami, ki še vedno veljajo za carje natančnosti.
Resno, komur uspe najt luknjo v trenutni razlagi stvari z relativnostjo, mu ne uide kar nekaj nobelovih nagrad in večna slava. Govorim 100% resno. Bo pa potrebno vložit bistveno več truda kot post tipa "to je moje mnenje" na nekem forumu.

Priporočam branje : A short history of nearly everyting.
Ne zato, da bi se naučili ogromno detajlov ampak zato da dobite občutek, kako je dananšnje znanje o svetu globoko prepleteno in povezano eno z drugim. Kako ogromno vedenja stoji na vedenju o čisto drugih rečeh in če "pade" nek detajl nekje, to spremeni komplet celotno vedenje o stvareh. In hkrati kako potrditev relativnosti z atomsko uro pomeni hkrati pravilnost še mnogočega drugega. Če nebi, bi stvari že danes zgledale bistveno drugače.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Grey ::

WarpedOne, sem imel v mislih Hafele-Keating eksperiment, ko sem to pisal. Logično je pričakovati take rezultate brez relativnostne teorije, ker gre za valovanje. Danes te ure veljajo za nekaj carskega. Nekoč so dvokrilci veljali za pinnacle tehnologije, enocilindrični dvotaktni avtomobili, kočija s 4 konji...tehnologija gre naprej in se ne ozira na zakone in uveljavljene dogme. Tisti, ki upajo podvomiti in iti čez to, delajo napredek v človeštvu in pa, če obstaja paradoks je ali nekaj narobe s teorijo ali pa s tolmačenjem teorije. Paradoks ni naraven pojav temveč napaka človeške analize.

Če razmišljaš fraktalno, smo mi za vesolje enako kot so kvarki za nas. Nepomembno majhni, ki se hitro pojavljajo in izginjajo v času obstoja delca. In naše vesolje je del nečesa večjega ad infinitum.

WarpedGone ::

Ljubim dvom ampak še bol ga ljubim ko je več kot dvom, boljša teorija.

In naše vesolje je del nečesa večjega ad infinitum.

Definicija vesolja je "vse, kar obstaja".
Kako je lahko "vse, kar obstaja" del nečesa večjega? Evo tvojega paradoksa.
Zbogom in hvala za vse ribe

Grey ::

To, kako je definirana beseda vesolje, je raven semantike, tega se ne bomo šli, ker je semantika vedno neskončen problem in ne prinese nikakršnih rezultatov, to se gredo politiki v parlamentu in je zato tako kot je. Mišljeno pa je bilo v smislu, da je naše vesolje del nečesa večjega. Podobno kot je kvark del nečesa večjega, ki je večje, ki je del nečesa še večjega, ki je del nečesa še večjega itd.

WarpedGone ::

Če se greš to igro še vseeno ne prideš točno nikamor dlje.

Imaš verigo, kjer je x vsebovan v večjem X. Kje se ta veriga konča? V čem je vsebovana ona?
V ničemer večjem? V čem je potem profit predpostavke, da taka veriga sploh obstaja?
Neskončnost verige ne pomaga, ker te lahko vprašam v čem je vsebovanaa ta neskončna veriga?

Isti drek kot "kdo je ustvari boga". Kdorkoli ga že bi, kdo je pa ustvaril tistega stvaritelja, etc. Lahko se zgovarjaš na semantiko ampak vesolje je sopomenka univerzuma, ki po definiciji pomeni "vse, kar obstaja".

Nekatere stvari se enostavno "beyond reason" in špekulacije o "večjih vesoljih" so direkt pravljice iz andersenovih knjig. Ista raven.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, teološka razlaga je, da boga nihče ni ustvaril. Bog ni ustvarjen.

Pithlit ::

Big Bang Bog
Life is as complicated as we make it...

Grey ::

WarpedGone je izjavil:

Če se greš to igro še vseeno ne prideš točno nikamor dlje.

Imaš verigo, kjer je x vsebovan v večjem X. Kje se ta veriga konča? V čem je vsebovana ona?
V ničemer večjem? V čem je potem profit predpostavke, da taka veriga sploh obstaja?
Neskončnost verige ne pomaga, ker te lahko vprašam v čem je vsebovanaa ta neskončna veriga?

Isti drek kot "kdo je ustvari boga". Kdorkoli ga že bi, kdo je pa ustvaril tistega stvaritelja, etc. Lahko se zgovarjaš na semantiko ampak vesolje je sopomenka univerzuma, ki po definiciji pomeni "vse, kar obstaja".

Nekatere stvari se enostavno "beyond reason" in špekulacije o "večjih vesoljih" so direkt pravljice iz andersenovih knjig. Ista raven.


Na vse to lahko odgovorim, da je na nas, da ugotovimo kje se konča. Da si drznemo špekulirati in glede na današnje dogme pomisliti na največja krivoskrunstva in iz njih ustvariti realnost. Za pračloveka je pravljica kočija. Za lastnika kočije je pravljica avto. Za lastnika avta je pravljica leteči avto. Za lastnika letečega avta je pravljica...
Ravno tako je za nas pravljica gradnja piramid, za tisti čas je bila to realnost. Ravno tako je za nas pravljica viteški boj z zmaji, za njih je lahko bila realnost. Če gledaš z današnjega gledišča sta daljna preteklost in daljna prihodnost pravljici dokler se ne potrdi ali ovrže. Ravno tako velja za vse današnje znanje in zakone fizike na leading edgu tehnologije. Za ljudi 100 let nazaj je bil računalnik pravljica, danes jih imamo povsod.

Če ljudje ne bi verjeli, da je možno, ne bi nikoli dosegli tega, kar imamo danes. A vidiš kam merim? Vedno se lahko izgovarjaš, da so pravljice, dokler se ne izkaže, ali so ali niso. Sicer pa to niti ni pomembno za temo...

WarpedGone ::

Dokler se ne izkaže, da niso, SO pravljice.
Brez trdnih osnov je možno nasanjat čisto vse. Špekulacija kaj vse *morda*, *bi lahko*, *kajpače*, so prazne pravljice, to ni znanje.
Znanje gre po stopnjah opazovanje, hipoteza, napoved, preiskus napovedi, teorija.

Pravljice o 'zunanjih vesoljih' pa bi rade kr takoj skočile na peto stopnjo in se delajo kako da so enakovredne dejanskim opažanjam. There be dragons!
Zbogom in hvala za vse ribe
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj naj se ne bi bilo možno gibati hitreje od svetlobne hitrosti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25949896 (41050) jype
»

Kje neki je Voyager 1? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
22074235 (64652) jest10
»

Svetlobna hitrost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17145876 (42135) kunigunda
»

V CERN-u shranili antimaterijo za 1000 sekund (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9929979 (25042) Thomas
»

potovanje po vesolju (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5912932 (11415) Okapi

Več podobnih tem