» »

višješolski program

višješolski program

marko181914 ::

Kateri višješolski program je težji. Študij informatike ali študij prometništva?

Invictus ::

Informatike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

urli ::

Prometništva? :)) Drugače pa noben od omenjenih študijev ni težak (pravzaprav so ti hobi pogrami lažji od srednje šole) in tudi ne prav dosti priznan, tako da se vpiši na tistega, ki te bolj veseli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

marko181914 ::

Kaj pa študij energetike?

Janac ::

urli je izjavil:

Prometništva? :)) Drugače pa noben od omenjenih študijev ni težak (pravzaprav so ti hobi pogrami lažji od srednje šole) in tudi ne prav dosti priznan, tako da se vpiši na tistega, ki te bolj veseli.


Na višje šolskem imaš 6/1 stopnjo izobrazbe z visoko šolo pa 6/2, torej je sploh smiselno iti na visoko pa se matrat?

Unknown_001 ::

Katero šolo imaš narejeno?

Če si bivši gimnazijec ki je čisto obupal po maturi potem pojdi na višjo da se rešiš statusa gimnazijski maturant.

Če imaš srednjo strokovno narejeno pa raje ne, oz. izjemoma, če te veseli, nucaš status (ne podpiram ravno), ali bi se rad malo bolj specializiral za drugo področje. Na primer nekdo, ki je opravil program strojni tehnik, je po končani višji šoli praktično skoraj na istem kakor je bil brez "faksa", razlika je samo v nazivu in mogoče se ga tudi malenkost v pisarni ponuca.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

urli je izjavil:

Prometništva? :)) Drugače pa noben od omenjenih študijev ni težak (pravzaprav so ti hobi pogrami lažji od srednje šole) in tudi ne prav dosti priznan, tako da se vpiši na tistega, ki te bolj veseli.


Na višje šolskem imaš 6/1 stopnjo izobrazbe z visoko šolo pa 6/2, torej je sploh smiselno iti na visoko pa se matrat?


Odvisno. Razlika med 6.1 in 6.2 je pri nas kot dan in noč. 6.2 je bližje UNI vendar je kar se teorije tiče bistveno manj zafukan.
Zdej govorim za strojništvo, ne vem če je pri drugih programih enako, vendar hudih razlik ne bi smelo biti:
Jaz pa še par kolegov smo recimo na dodiplomskem RRP (strojna UNI), ostali kolegi (večinoma bivši sošolci iz teh. gimnazije in znanci s strojne) pa iz PAP (strojna visoka). Mi se šolamo za 7. stopnjo, oni za omenjeno 6.2 in oba programa sta pri strokovnih predmetih zelo tam tam po zahtevnosti. Recimo projektno nalogo, ki smo jo cele praznike skup pacali - hvala kurcu je že oddana smo imeli isto za narest, pa je bilo ogromno posla z njo. Kar se tiče ostalih bolj teoretičnih predmetov praktičnih ved (matematika, statika,...) je pa zahtevnost na bistveno višjem nivoju.

Po 3. letih je po pričevanju znancev (ki so v gospodarstvu-zaposleni/lastniki firm/so v stiku z ljudmi ki delajo tam...) diplomant PAP bolj uporaben kot RRP-jevec oz. več vreden na trgu dela. Oba programa lahko gresta naprej na magisterij odkar so uvedli bolonjski sistem. S to razliko, da RRPjevci so zaradi boljše teoretične podlage (znanje izpeljevanja zakonov, enačb itd.) priviligirani da se lahko po diplomi direkt vpišejo naprej, medtem ko PAP-ovec se mora še malo z diferencialnimi izpiti pomatrat kakor mi je znano.

Zdej kakor sem prej rekel, v naši stroki si z 6.1 komaj kaj več od nekoga ki je zaključil program strojni tehnik, če izvzamemo vso prakso nabrano čez leta ker jo nekateri naberejo več drugi manj. Medtem ko z 6.2 si diplomirani inženir in si uporaben tudi na višjih pozicijah, prav tako komot opravljaš magisterij in si na koncu uradno na istem kot nekdo ki je šel skozi RRP program, le da bo slednji magisterij verjetno lažje zdelal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Razumem ja. Ampak gledano samo na stopnjo izobrazbe(torej številko na papirju) je zelo bliz:P

Si prav predstavljam da je potem na višji šoli čist đabe? Hočem reči, zahteva zelo zelo malo dela doma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

Razumem ja. Ampak gledano samo na stopnjo izobrazbe(torej številko na papirju) je zelo bliz:P

Si prav predstavljam da je potem na višji šoli čist đabe? Hočem reči, zahteva zelo zelo malo dela doma?


Višja šola je po domače rečeno "svirka ku*cu" napram visokemu ali bohnedaj univerzitetnemu programu. Vredna je samo, če jo izkoristiš kot podaljšano šolanje za nabiranje prakse (dosti jo zdela ob šihtu) ali če imaš neuporaben status. Bratranec in tudi zelo dober prijatelj ki je ene 2 let starejš sta oba imela narejeno 4letno strojno. Oba sta tudi šla na višjo študirat, ugani kaj se je zgodilo. Po enem letu sta pustila faks in sta sedaj redno zaposlena, ker sta videla da je to samo zabijanje časa, ker so se učili stvari, ki so jih že v 2. letniku srednje obravnavali itd.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

šernk ::

podpis pod Raptor F16 :)

sem dokončal VSŠ strojno in sem na istem kot tisti, ki so dokončali UNI, če imaš srečo boš z UNI imel malenkost višjo plačo no ampak itak večina danes zaposli UNI za isto plačo kot VSŠ. Višja je pa res izključno če rabiš poklic saj boš z njo lahko kakšen delovodja če boš imel srečo to je pa to, večinoma pa kar navaden delavec le da nisi za tekočim trakom ampak si lahko malce bolj sam razporejaš čas.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pro_moted ::

Unknown_001 je izjavil:

Janac je izjavil:

urli je izjavil:

Prometništva? :)) Drugače pa noben od omenjenih študijev ni težak (pravzaprav so ti hobi pogrami lažji od srednje šole) in tudi ne prav dosti priznan, tako da se vpiši na tistega, ki te bolj veseli.


Na višje šolskem imaš 6/1 stopnjo izobrazbe z visoko šolo pa 6/2, torej je sploh smiselno iti na visoko pa se matrat?


Odvisno. Razlika med 6.1 in 6.2 je pri nas kot dan in noč. 6.2 je bližje UNI vendar je kar se teorije tiče bistveno manj zafukan.
Zdej govorim za strojništvo, ne vem če je pri drugih programih enako, vendar hudih razlik ne bi smelo biti:
Jaz pa še par kolegov smo recimo na dodiplomskem RRP (strojna UNI), ostali kolegi (večinoma bivši sošolci iz teh. gimnazije in znanci s strojne) pa iz PAP (strojna visoka). Mi se šolamo za 7. stopnjo, oni za omenjeno 6.2 in oba programa sta pri strokovnih predmetih zelo tam tam po zahtevnosti. Recimo projektno nalogo, ki smo jo cele praznike skup pacali - hvala kurcu je že oddana smo imeli isto za narest, pa je bilo ogromno posla z njo. Kar se tiče ostalih bolj teoretičnih predmetov praktičnih ved (matematika, statika,...) je pa zahtevnost na bistveno višjem nivoju.

Po 3. letih je po pričevanju znancev (ki so v gospodarstvu-zaposleni/lastniki firm/so v stiku z ljudmi ki delajo tam...) diplomant PAP bolj uporaben kot RRP-jevec oz. več vreden na trgu dela. Oba programa lahko gresta naprej na magisterij odkar so uvedli bolonjski sistem. S to razliko, da RRPjevci so zaradi boljše teoretične podlage (znanje izpeljevanja zakonov, enačb itd.) priviligirani da se lahko po diplomi direkt vpišejo naprej, medtem ko PAP-ovec se mora še malo z diferencialnimi izpiti pomatrat kakor mi je znano.

Zdej kakor sem prej rekel, v naši stroki si z 6.1 komaj kaj več od nekoga ki je zaključil program strojni tehnik, če izvzamemo vso prakso nabrano čez leta ker jo nekateri naberejo več drugi manj. Medtem ko z 6.2 si diplomirani inženir in si uporaben tudi na višjih pozicijah, prav tako komot opravljaš magisterij in si na koncu uradno na istem kot nekdo ki je šel skozi RRP program, le da bo slednji magisterij verjetno lažje zdelal.



Če si bolonjc se motiš. Tako RRP in PAP program , torej 1 . bolonjska stopnja sta 6.2 stopnja izobrazbe. 7 stopnja izobrazbe je pa 2. bolonjska stopnja ( magisterij), ali pa UNI dipl ing. po starem programu. Na 2. bolonjsko stopnjo se lahko vpiše vsak, ki je naredil 1. bolonjsko stopnjo, drugih omejitev ni.

http://www.mojazaposlitev.si/pregled-st...
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Unknown_001 ::

@Pro-moted

Šment, slabo sem tole naštudiral ;((. Po eni strani zgleda kul po drugi pa sranje. No potem je RR program boljši le v tem da te na magisterij bolje pripravijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

urli ::

Janac je izjavil:

urli je izjavil:

Prometništva? :)) Drugače pa noben od omenjenih študijev ni težak (pravzaprav so ti hobi pogrami lažji od srednje šole) in tudi ne prav dosti priznan, tako da se vpiši na tistega, ki te bolj veseli.


Na višje šolskem imaš 6/1 stopnjo izobrazbe z visoko šolo pa 6/2, torej je sploh smiselno iti na visoko pa se matrat?


Da, ker 2-letnih programov (upravičeno) nihče od delodajalcev ne jemle resno in je skoraj brezveze, če ga imaš ali ne. Mogoč mal bolš ko srednja šola. 2-letni programi so pač hobi zadeve, ki jih vsak naredi, naučijo te pa itak nič. Če maš možnost, pojdi na 6/2, ker je bolj priznano in še študij lahko potem nadaljuješ. Če se iz teh 2 letnih programov odločiš it naprej, ti bodo sam 1 letnik priznal, 2 boš moral še narediti in si tako 1 let v minusu, in to za 6/2 stopnjo.

lebdim ::

Načeloma sploh pri ljudeh opažam, da imajo čisto napačne predstave, kaj se ti učiš pri študiju računalništva ali pa informatike. Definitivno je to težji študij...

gddr85 ::

afaik ponavadi se vpišeš v 2., nardiš par diferencialnih za nazaj, in potem vpišeš v 3. letnik visoke, razne če je to čist nek drug faks, ki nima veze s tem kar si že delal, zna bit pa na vsš več prakse, kot pa natepavanje teorije/seminarskih ipd., spet odvisno kater študij je to imo

Janac ::

eno vprašanje. jst bom letos končal 4-letno srednjo tehnik računalništva. šel bi nekam naprej, ampak ne nekam kjer bi blo zahtevano veliko dela, torej sem mislil it simpl na višjo šolo, da dobim še tisto stopnjo več...ampak če je res tako nesmiselno, grem na VSŠ pa potrpim še tisto leto? Potem po drugi strani pa itak nenajdem VSŠ, ki bi mi ustrezal, čimveč prakse, minimalno matematike ipd. Če kdo pozna kak tak faks prosim za predloge, sam sem načeloma vse pregledal ;)

lebdim ::

Praktično kjerkoli na fakultetah imaš vsaj nekaj matematike, tudi na družboslovnih (vsaj kakšna statistika in kvantitativne metode imajo nekaj matematike notri). Ne poznam nobene fakultete, ki ne bi imela vsaj enega matematičnega predmeta (razen mogoče filozofske fakultete).

Računalništvo je tako široka in obširna panoga, da se boš moral "usmeriti" v eno računalniško panogo. Najprej boš moral pa najti tisto področje, ki te najbolj zanima. Naloga računalniške fakultete (FRI-ja) pa je, da ti predstavi teoretične osnove panog računalništva. Seveda žal "brez matematike" ne bo šlo, saj računalništvo izvira iz matematične logike in jaz vedno rečem, da sta matematika in teoretično računalništvo siamska dvojčka.

Absolutno pa jaz gledam na računalništvo kot na znanost, kar tudi dejansko je (Computer Science) in en svetovno znan projekt CS Unplugged podpira učenje računalništva brez računalnika in dejansko so za moje pojme pri računalništvu važni osnovni koncepti, ki pa so neodvisni od sodobnih naprav in tehnologij. In čisto vseeno mi je, če ne poznam najnovejših tehnologij. Seveda jih moraš spremljati, ni pa nujno, da najnovejše tudi uporabljaš.

Pa še čisto en nasvet: izbira šole je tvoja odločitev in ne delat šole po liniji najmanjšega odpora. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Janac ::

mogoče kdo pozna alternativo temu: http://www.ntf.uni-lj.si/igt/studij/1-s... ?

ameba ::

Zdravo,

zanima me če je kdo seznanjen s študijem Mehatronike na višji šoli?

http://visjasola.sclj.si/programi/mehat...

Zaradi službe, bi potreboval, omenjeni naziv, vendar za visokošolski študij, nimam časa, ne denarja.

Me pa zanima če je občutna razlika v znanju, če primerjaš obe stopnji 6.1 in 6.2.

urli ::

Glej, 6/1 programi so šala, joke. Plačaš in nardiš. 6/2 programi pa že niso hec ampak ti zato dajo veliko več znanja + lahko nadaljuješ šolanje na 7. stopnjo. Glede na to, da imaš službo, se jaz ne bi sekiral, če bi želel le 6. stopnjo. Če bi bil pa brez zaposlitve, si pa s 6/1 programi ne moreš prav dosti pomagati, ker pri delodajalcih niso vredni nič (in dejansko tudi niso). Sicer so pa tudi univerzitetni programi ovrednoteni s 6/2 tko da stopnja 6/2 in 6/1 so res kot dan in noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

marko181914 ::

Če je študij informatike isto težaven kot študij prometništva potem škoda da se nisem prepisal. Rad bi se priključil v takšen študij kjer za nagrado, če uspešno opraviš izpit iz matematika ne dobiš še sto seminarskih nalog.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degradiranje diplomantov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18338544 (3405) tomwischner
»

Žena pravi da VSŠ ni faks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26961498 (52782) jype
»

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16449825 (28336) Unknown_001
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209209 (8567) Isotropic
»

Višja šola ali fax

Oddelek: Šola
236490 (5938) Unknown_001

Več podobnih tem