» »

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko???

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko???

1 2 3
4
»

Velki ::

(obiskujem VSŠ FS)
Vedeti pa moraš da imaš tudi take predmete na FS, kjer je edina možnost da opraviš s kolokviji (Tehiška mehanika 2; sicer mi je to vseeno boljše kot povsod ustni). Pri nekaterih predmetih je tudi tako da je prvi izpit težavnost ok, na naslednjih rokih pa težavnost poskoči v višave (Tehniška mehanika 1).
Poudarek pa dam na temu da je moja smer (govorim za 1 in 2 letnik, v tretjem še nisem) katastrofalna, večino profesorjev ne zna razlagati snovi (izjemi sta profesorja za Tehniško mehaniko 1 ter Strojne elemente). Nekateri gredo prehitro in je jasno da 80 % folka ne more slediti.
Da niti ne omenim Žuna (imel ga boš če se vpišeš na energetsko strojništvo) in Duhovnika (predmet v prvem letniku in nekaj predmetov na smeri konstrukterstvo). Te dva pantalona boš imel v glavi še kar nekaj let!
Asistenti so tudi večinoma sitni, ocenjevanje je popolnoma zgrešeno (velik poudarek na teji točki).
V drugem letniku smo izbrali smer in skoraj nisem mogel verjet da praktično 75 % sošolcev plonka (to sem opazil ker nas piše majn izpit in take zadeve lažje opaziš).
V drugem letniku boš več kot 60 % učenja porabil za strojne elemente (1&2), katerih ne boš več niti povohal če se ne boš upisal na konstrukterstvo (to se dogaja tudi pri veliko drugih predmetih, le da za te porabiš veliko manj časa).
Dejstvo je da bi lahko našteval še in še, ampak za to nimam časa in ne volje (katero je ubila FS).
Če zaključim, NE VPIŠI SE NA FAKULTETO ZA STROJNIŠTVO, RAZEN ČE TE STROJNIŠTVO RES ZANIMA!

darkolord ::

No ja, jaz sem v IT vodah in me "ta pravo" strojništvo (mehanika) ni nikoli prav zelo zanimalo, sem se pa vseeno vpisal na FS UNI (smer mehatronika) in mi sploh ni žal. Sem odnesel precej več, kot sem pričakoval. Res je, da sta bila prva dva letnika zelo splošna (nekaj predmetov je pač nujno zlo) in ni izgledalo preveč obetavno, potem so se pa zadeve neprimerno izboljšale.

Je pa to še po starem, bolonjskega programa ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

PrimozR ::

Ma, isti drek je bolonja. To je to, en kup jamranja čez FS ter splošnost in neuporabnost, ki se kot plus izkaže na drugi stopnji, ko na tej splošnosti gradiš bolj specialna znanja. Pa očitno malo stika z realnostjo, kjer se še pri obskurnih delovnih mestih kot plus izkaže izobraževanje na mehaniki (ker določene stvari enostavno razumeš, brez da bi ti jih morali razlagati). Sploh ne dvomim, da se ogromno naučiš na delu tudi v tujini, torej da so tudi tuji faksi 'slabi' kar se tiče izobrazbe za neko določeno delovno mesto. Lahko so boljši, ker so bolj specializirani na račun večjega števila dijakov (možno je ponuditi res ozko usmerjene smeri, npr. motošportne študije v Angliji), kar pri nas odpade, a vseeno te faks ne more naučiti vsega, ker je cel kup znanja specifičnega za neko firmo ter izdelke, ki jih izdeluje.

Aja, pa vedno se lahko odločite, da kakšen projekt spravite skozi doma, ob delu. Treba je imeti le domišljijo ter voljo, znanje bo že prišlo, tako ali drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

DOOM_er ::

Gladi je izjavil:

DOOM_er je izjavil:

mah matematika ni nek hud bav bav,sploh pa ne na VSŠju. Sam nisem imel pojma preden sem prišel na elektro od elektrike, mi je pa matematika že od nekdaj šla odlično (sploh odvodi in integrali) tako da sem tudi OET naredil brez najmanjšega problema. Da se brez problema usest in naučit.

Če si mel matematiko pri Hafnerju, potem boljš da ne komentiraš zahtevnosti matematike.


ja sej pravim da je matematika lahka. Samo zdaj se mi zdi da ni več Hafnarja, se pa strinjam ja, domače naloge si naredil, šel rešit tisto nalogo ali 2 in pišeš 10 bp
Robots will steal your job. But that's OK

KraitPay ::

Jaz sem hodil na FERI in v prvem letniku sta FIZ in MAT tista predmeta pri katerih se filtrira študente. Pri fiz. si lahko imel zraven dn vse učbenike in zapiske, tako da je bilo kar zanimivo :)

lebdim ::

Bistvo fakultetne matematike je v odvodih in integralih. Če tega ne znate, potem nimate kaj delati na fakulteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

PrimozR ::

Če bi bilo tako samo pri matematiki bi se še preživelo. Ves program (tehničnih in naravoslovnih) fakultet je osnovan na odvodih in integralih. Vsaj na strojni no.

šernk ::

PrimozR je izjavil:

Če bi bilo tako samo pri matematiki bi se še preživelo. Ves program (tehničnih in naravoslovnih) fakultet je osnovan na odvodih in integralih. Vsaj na strojni no.


katero strojno si pa to delal? VSŠ sem zaključil praktično brez integralov in odvodov (razen res matematika no), vse ostalo se dela po ovinkih, ker za približek je po ovinkih dovolj natančno, za točno imaš danes pa itak računalnik.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

eric_cartman ::

šernk je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Če bi bilo tako samo pri matematiki bi se še preživelo. Ves program (tehničnih in naravoslovnih) fakultet je osnovan na odvodih in integralih. Vsaj na strojni no.


katero strojno si pa to delal? VSŠ sem zaključil praktično brez integralov in odvodov (razen res matematika no), vse ostalo se dela po ovinkih, ker za približek je po ovinkih dovolj natančno, za točno imaš danes pa itak računalnik.



Na UNI se ne izogneš odvodom in integralom nikakor. Prof. Emri vem, da je pri statiki na FS zahteval še, da znaš od začetka narediti izpeljavo na njegovem ustnem. Če si mu napisal samo končno enačbo, ni bil vesel. Oz. te je vprašal kako si do tega prišel...

PrimozR ::

šernk je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Če bi bilo tako samo pri matematiki bi se še preživelo. Ves program (tehničnih in naravoslovnih) fakultet je osnovan na odvodih in integralih. Vsaj na strojni no.


katero strojno si pa to delal? VSŠ sem zaključil praktično brez integralov in odvodov (razen res matematika no), vse ostalo se dela po ovinkih, ker za približek je po ovinkih dovolj natančno, za točno imaš danes pa itak računalnik.

UNI (oz. RRP), naprej pa Mehanika gradiv, sistemov in procesov, bivša nelinearna mehanika. Je res, da je to catch, ker gre za (načeloma) težko smer, ki ima nekaj več teorije in na stvari gleda bolj 'in-depth', zaradi česar je dela z odvodi in integrali več, je manj bližnjic.

EDIT: računalnik je DALEČ od točnega, to je ena taka zanimiva in popolnoma zgrešena fama, da na računalniku poklikaš in pade ven rezultat. To je sicer res, a če ne veš kaj delaš, ne veš če je rezultat pravilen. Računalnik, kar se tiče končnih elementov (pa tudi marsičesa drugega) dela aproksimacije, ki so sicer popolnoma OK, če je mreža dovolj gosta, a to po drugi strani velikokrat privede do drugega problema, računskega časa. Itd.

Odvodi in integrali niso za odmet ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

lebdim ::

Dajte se že nehat prepirat okrog tega. Kdor ne zna uporabe odvodov in integralov, nima kaj početi na tehničnih fakultetah, kot sta FS in FE, še manj pa na računalniških smereh, kjer je veliko programiranja. Programiranje in programerska logika v osnovi tičita pri matematiki. Odvodi in integrali niso nič kaj težkega, če se jih učiš z razumevanjem. Predvsem je pa bistveno, da narediš veliko vaje.

Kar se pa tiče ostalih ved, ki so izpeljane na FS: še vedno so osnova odvodi in integrali. Pa tudi, kolikor sem gledal izpite iz FS ali FE tako na VSŠ ali UNI programu za več Matematik, se mi niso zdeli nič kaj težkega ... Vsaj za Matematiko 1 mislim, da bi tak izpit moral vsakdo znati rešiti že konec 4. letnika gimnazije, če smo ravno natančni ...

šernk ::

nikjer nisem trdil,da jih ne znam. večino prej ali slej rešim, le da razen pri matematiki jih nisem nikjer rabil.

Emri pri statiki, če si naredil s kolokviji ni zahteval nič. Ravno tako ta drugi za trdnost (Kosel če se ne motim?). če pa nisi prišel s kolokviji skozi je pa izpit bil tam druga pesem ja. Vendar če teh dveh predmetov ne narediš z levo roko, pa res nimaš kaj počet na strojni (ja ta dva predmeta, sem poleg fizike naredil na UNI smeri, potem sem prešaltal na VSŠ, ker se mi ni dalo več toliko teorije piflat)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrimozR ::

Pri toplotah so diferencialke kar nuja oz. osnova. Pri Stabilnosti (Koselov predmet) tudi, ker ti diferencialka popiše obliko osno (in prečno) obremenjenega nosilca, kjer moraš pač izpeljati diferencialko oz. sistem enačb z nekaj neznankami. SO tudi tukaj bližnjice, a vseeno.

Matematika 1 je direktno snov gimnazije, ja.

Armin0 ::

Dober dan,obiskujem srednjo solo strojni tehnik in sem 2 letnik.Zanima me kateri uspeh je zahtevan da bi upisal kaksno visjo solo ali kaksno fakulteto,nevem za strojnistvo ali nekaj podobnega.Zelo malo vem o tem.Hvala vnaprej.Lp

Unknown_001 ::

Armin0 je izjavil:

Dober dan,obiskujem srednjo solo strojni tehnik in sem 2 letnik.Zanima me kateri uspeh je zahtevan da bi upisal kaksno visjo solo ali kaksno fakulteto,nevem za strojnistvo ali nekaj podobnega.Zelo malo vem o tem.Hvala vnaprej.Lp


Štejejo se ocene zadnjih dveh letnikov in tezultat na maturi. Letos se je splošni uspeh 4 in 3 letnika vrednotil kot 40% del točk za sprejem na faks. Ostalo je pa odvisno kako si se na maturi izkazal. Drugače pa nekih omejitev ravno ni na strojni ali elektro. Tudi navalov ni bogvekakšnih, da bi se bilo za bat.

V glavnem ni ti treba bit genijalc al pa zlati maturant. Recimo na medicini ali čemu podobnemh se pa kriteriji precej dvignejo. Na spletu imaš tudi kalkulator točk za sprejem na faks in statistiko omejitev in prijav čez leta.

Za večino ostalih stvari pa glej po Filternetu.

Lp in srečno !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344113 (6305) nejc_nejc
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215636 (10578) mr_chai
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204576 (3645) marko181914
»

Matematika FRI vs FS?

Oddelek: Šola
247508 (5338) o3n3o
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209218 (8576) Isotropic

Več podobnih tem