» »

Se plača carina pri naročilu

Se plača carina pri naročilu

Mare3 ::

Pozdravljeni,

zanima me če se pri naročili tega laserja http://www.aliexpress.com/item/Rotary-L... plača carina oz. je kakšna možnost da bi moral kaj dodatno plačati razen poštnino? Naročil bi preko DHL.

LP
  • spremenil: Mare3 ()

mihec87 ::

ddv+stroški bo za plačat

zunno ::

Za vse, kar stane nad 22€, je potrebno plačati DDV in tudi stroške carinjenja. Še to: cariniki radi obračunajo DDV tudi na poštnino, torej vzamejo ceno izdelka, ji prištejejo poštnino in na to vsoto pribijejo 22% DDVja.

matjazd ::

Preveri za CE .... če ne bo imel CE izjave sploh ne boš imel problema z carino, ker ga bodo uničili :(

Ales ::

zunno je izjavil:

Za vse, kar stane nad 22€, je potrebno plačati DDV in tudi stroške carinjenja. Še to: cariniki radi obračunajo DDV tudi na poštnino, torej vzamejo ceno izdelka, ji prištejejo poštnino in na to vsoto pribijejo 22% DDVja.
Ne da to "radi" delajo, tako je po regelcih in to vedno tako obračunajo. Sicer bi prodajalci k izdelkom limali cene 1 USD in poštnino 49 USD.

A nimamo že ene teme s točno istimi vprašanji?

Siddh ::

matjazd je izjavil:

Preveri za CE .... če ne bo imel CE izjave sploh ne boš imel problema z carino, ker ga bodo uničili :(


Velja samo za podjetja. Izdelek, ki ga kupiš kot posameznik, ne potrebuje nobenega certifikata in ne rabi ustrezati nobenemu standardu.


SaXsIm ::

Kar seveda ni nujno res. Klik.
SaXsIm

LuGi ::

Ne rabiš več..star post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

opeter ::

matjazd je izjavil:

Preveri za CE .... če ne bo imel CE izjave sploh ne boš imel problema z carino, ker ga bodo uničili :(


CE ali CE?

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Siddh ::

Najbolje vprašati na furs. Za 3d tiskalnik sem poslal mail z povezavo, pa so mi lepo napisali da se obračuna carina + ddv na vrednost izdelka in carine. Napisali so tudi, da izdelek ne potrebuje CE certifikata, če ga uvozim kot posameznik. Na odgovor boš pa čakal skoraj dva tedna, vendar boš potem imel ziher podatek, če sploh lahko to uvoziš in koliko te bo stalo.


pegasus ::

Siddh je izjavil:

Napisali so tudi, da izdelek ne potrebuje CE certifikata, če ga uvozim kot posameznik.
Lahko to deliš z nami? Namreč mene je enkrat en inšpektor jagal ravno zaradi tega ... pa sem bil in sem še vedno posameznik :)

Siddh ::



Mare3 ::

Kot kaže ne bom naročil ker ne mislim reskirat 100€ da ga na koncu uničijo zaradi CE certifikata ker ga nima :D Hvala za odgovore in pomoč!

Siddh ::

Vprašaj na furs no.


k3k3tz ::

ISO-portal
...to pa ne velja za izdelke, ki jih uvažajo fizične osebe za lastno uporabo.

St235 ::

Mare3 je izjavil:

Kot kaže ne bom naročil ker ne mislim reskirat 100€ da ga na koncu uničijo zaradi CE certifikata ker ga nima :D Hvala za odgovore in pomoč!

Zakaj sploh odpiras teme, ce nisi sposoben prebrat odgovorv, ki jih dobis? En post visje imas uradno stalisce da CE ni potreben.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz iz kitajske

Oddelek: Loža
459741 (5823) MIHAc27
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425680 (13751) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094077 (70942) Tilen

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13840005 (35786) Tilen
»

Carina in ddv za uvoz iz kitajske ?

Oddelek: Loža
1613185 (12808) bakki

Več podobnih tem