» »

Kateri media player

Kateri media player

NoBody- ::

Pozdravljeni

Odločam se za nakup media playera (varjatna popcorn, xtreamer, itd). Zanima me keri player brez težav omogoča predvajanje udp in http streamov, torej v obliki:

udp://@239.10.1.9:5000
http://xx.xx.xx.xx:port/udp/239.1.1.49:...

Kakšni predlogi kaj kupiti, cena do cca 300€

Lp

Tomson ::

Tale DUNE TV-303D za 199€, glede na specifikacije omogoča udp in http streame, pa tudi malo dražji Popcorn A400 brez težav glede na specifikacije. Za Mede8er MED600/800X3D pa sicer posebej ni navedeno, a sem prepričan da pravtako omogočata, ju pa dobiš ceneje, že od 150€ dalje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NoBody- ::

Si prepričan da popcorn brez težav predvaja iptv playlisto? Kolko malo berem po forumih je potrebno nekaj teweak-ov narediti

lp

Tomson ::

Še enkrat preveril, imaš prav. Zamenjal sem specifikacije z Dune HD Base 3D ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NoBody- ::

Še ma keri kaki predlog kaj kupiti?

lp

mihor ::

Ali kdo ve, kako se Raspberry Pi obnese pri tem?

Bye ::

Živjo!

Kupujem media player za rojstni dan. Iščem čim cenejšo varianto. Pogoj je HDMI in predvajanje (full HD) vsaj mkv/mp4 s slehernim zvočnim zapisom oz. kodekom, ter obvezno tudi možnost prilagajanja podnapisov (velikost, položaj, barva...) in branje šumnikov.

Roadkill ::

Veliko sreče. Če kaj najdeš povej.
Zadnjič ko sem jaz gledal take zadeve je bila ponudba porazna.

Prideš do tega, da je najbolje PC in hdmi kabl.

Še najbližje prideš z rPI:

Ampak kar se mene tiče, tudi to ni to. Podobni boardi, ki so pa močnejši imajo pa katastrofalen support za xbmc.
Ali pa BBB, ki ima super hardware, pa ne zmore 1080p skozi HDMI spravit... -.-
Ü

Roadkill ::

Evo pomojem še najboljša varjanta: http://www.ceneje.si/Iskanje/Izdelki?q=...
Ü

Tomson ::

Bye je izjavil:

Živjo!

Kupujem media player za rojstni dan. Iščem čim cenejšo varianto. Pogoj je HDMI in predvajanje (full HD) vsaj mkv/mp4 s slehernim zvočnim zapisom oz. kodekom, ter obvezno tudi možnost prilagajanja podnapisov (velikost, položaj, barva...) in branje šumnikov.


Če iščeš najcenejšo varianto, še vredno nakupa, da vse deluje tip top, je to WD TV Live, dobiš WiFi verzijo za 83€.

Za ok XBMC player bo pa treba kar bistveno proračun dvignit, je pa to to, ko enkrat okusiš XBMC ni poti nazaj! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Bye ::

Hvala, sam to mi je predrago. Kupujem frendom za rojstni dan. Imajo nov LCD, ki žal ne prepozna drugega zvoka kot 2ch stereo, poleg tega se podnapisov ne da nikakor urejati, pa še šumnikov ne prikaže pravilno. Nek LG-jev model. Halo, 2014!

Pa tale kitajski šrot ne bi bil OK?
http://www.dx.com/p/mini-1080p-full-hd-...

Tomson ::

83€ predrago? Ceneje ne gre. :) Tem kitajskim igračkam se izogibaj, ker je več odvisno od sreče kot od česa drugega ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Mavrik ::

Kitajski šrot je kitajski šrot. Razen če misliš k frendom skakati za vsak problem, reboot ali drugo težavico kupi nekaj kar ma gor brand name.
The truth is rarely pure and never simple.

Bye ::

Uf, mislil sem, da bo malo več izbire...
80 ojrov - ni šans, trenutno ne gre, so še druge stvari tlele.

Zdi se mi, da sem enkrat bral, da WD TV Live ne prepozna (pravilno) šumnikov. Kaj pa Philipsova serija HMP? Ima kdo konkretne modele oz. izkušnje z njimi glede tega? Če ne bo druge, bom pogledal kaj rabljenega na ebayju ali bolhi.

Martin Krpan ::

Pozna mogoče kdo oni Medion iz Hoferja?
Je vreden 119€?

Tomson ::

Imajo doma, sicer 2-leti starejši model. Če je vse skupaj na isti platformi in uporabniškem vmesniku samo prste vstran! Za podobno ceno dobiš bistveno, bistveno boljši predvajalnik. Npr. Mede8er MED600X3D je sicer malo dražji, ampak ni primerjave. V Slo ga dobiš za 149€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Anney ::

Ima gdo iskušnje s temi novejšimi predvajalniki, že mogoče kateri predvaja Bluray menuje (JAVA in navadni IGS) ? Kako je to urejeno v XBMC?
Dolgo časa nobeden ni, zdaj bi pa že mogoče moral kateri znati?

gorski volk ::

Kolebam katerega naj kupim: MED1000X3D-BLK & MED1000X3D-BLK/WP
ali MINIX NEO X8-H + NEO A2 Quad-Core Android 4.4.2 Google TV Player w/ 2GB RAM, 16GB ROM, 5GHz Wi-Fi
Skoraj bolj mi je všeč prvi,čeprav dražji. Ima kdo kakšne izkušnje, katerega vzet?

LuGi ::

Iscem podobno stvar čim cenej,.. Orange Pi + ZIDOO X1 image ali raje kakšen Amlogic S805 box? Sekundarni predvajalnik,..

vrossi46 ::

Jaz pa bi rad kak predvajalnik z COAXalnim audio izhodom,brez ventilatorja.Nekaj kot je Xtreamer Prodigy 4K.
Samo sem bral pritožbe proti njemu.
https://shop.xtreamer.net/products/Xtre...
Hvala za nasvete

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

tebodi ::

Da se priključim:

Gledam video/media predvajalnike/media box-e, za darilo nekomu (sestri), ki se razmeroma ok spozna na rač., ne bi se pa ravno ure ukvarjala s konfiguracijo (npr. r.pi, linuxa):

1. Vse "big brand" zadeve so preveč toge in praviloma ne (ali zelo težko) omogočajo predvajanja zadev, ki jih imaš doma na disku (apple tv, amazon fire, roku,..).

2. Google Chromecast 2 je ok, ampak za to, kar omogoča se zdi razmeroma precenjena zadeva.

3. Ker za skoraj isto ceno se dobi (množica) androidnih zadev, kolikor razumem, so "kvazi ali dejanske" pc zadeve občutno (nekajkrat) dražje.

Ima kdo kakšne izkušnje npr. s čem takšnim:
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...

Ni bistveno: 4K, 3D itd itd.

Kaj je bistveno: ok predvajanje filmov (vsi kodeki, podnapisi) oz. multimedije z diska in tekoča, razmeroma dobra uporabniška izkušnja (UI/UX), podpora kodi oz. plex.

Ali je v tem trenutku morda kakšna bolj ustrezna varianta?
Hvala za vsak trud!

vrossi46 ::

meho7 ::

Iscem media player za gledanje streamov(Wifi). Se dobi kaj pametnega za 80-90€ ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236073 (5050) Erzo
»

Xtreamer prodigy 4K

Oddelek: Kaj kupiti
264051 (1730) fender2206
»

Xtreamer .... oz nadomestek

Oddelek: Kaj kupiti
113561 (3200) Roadkill
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119401 (18560) Han
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253877 (67969) dope1337

Več podobnih tem