» »

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Temo vidijo: vsi
««
5 / 63
»»

iKst ::

Tudi krščanstvo je precej manj nevarno za vse, ki ne hodijo v cerkev.


Niti ne. Na povprečnega slovenca ima krščanstvo bistveno večji vpliv kot islam.

World peace ::

Jep. Ravno včeraj se je en kristjan razstrelil na trgu zvezda ...

noraguta ::

iKst je izjavil:

Tudi krščanstvo je precej manj nevarno za vse, ki ne hodijo v cerkev.


Niti ne. Na povprečnega slovenca ima krščanstvo bistveno večji vpliv kot islam.
ciljaš na monogamijo?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kunigunda ::

World peace je izjavil:

Jep. Ravno včeraj se je en kristjan razstrelil na trgu zvezda ...

Si zihr da je bla zvezda, k ponada kristjani streljajo po solah v usa :P

noraguta ::

kunigunda je izjavil:

World peace je izjavil:

Jep. Ravno včeraj se je en kristjan razstrelil na trgu zvezda ...

Si zihr da je bla zvezda, k ponada kristjani streljajo po solah v usa :P

V imenu boga? Ponavad majobprej gaming pohode na temo cc pa wolfenstein. Nč kej dostbs jezusom povezan
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Martin Krpan ::

iKst je izjavil:

Tudi krščanstvo je precej manj nevarno za vse, ki ne hodijo v cerkev.


Niti ne. Na povprečnega slovenca ima krščanstvo bistveno večji vpliv kot islam.


Res ne vem v kerih rovtah
ti živiš , name ima vpliva malenkost več kot prdec slona v
Tanzaniji oz. le kolikor sam hočem.

slotechar ::

Zdravo, jaz sem sekularni musliman. Berem z zanimanjem podobne teme in sem opazil uporabnika Jype, kako se je postavil v bran muslimanom in priseljevanju, bolj kot bi se recimo jaz sam.

Jaz sem mogoce obratna situacija kot Jype. Sem za clovekove pravice, ampak naj se najprej spostuje pravica domacina, sele nato pravica prislekov. In ne obratno. Kot sekularni predstavnik sem zaskrbljen za obstoj razvite civilizacije v Evropi. Se posebej zahodno in severno Evropo sem vedno idealiziral v sposobnosti, razvitosti, inovativnosti na razlicnih podrocjih.

Ce to izgine, bo to zame velika izguba za celo clovestvo, ki po mojem mnenju vodi v stagnacijo razvoja clovestva.

Slopek ::

iKst je izjavil:



Ok, da razčistimo. Musliman, ki se je integriral v družbo in svoje življenje prilagodil navadam okolice, ni musliman. Če ta isti ne-musliman pograbi AK47 in začne streljati nedolžne ljudi na fuzbal tekmi postane đihadist?


Potemtakem se ni integriral in je v tistem trenutku đihadist, ja. Sam sem mnenja, da samo še muslimani zagovarjajo ta humanizem, katerega se gre ta "posiljena" EU politika. Posiljena s strani koga? KAPITALA! Tiste na vrhu boli luli za to, ali imamo mi v EU islam, ali ne.

iKst ::

Kako je đihadist, če baje sploh ni taprav musliman.

lexios ::

slotechar je izjavil:

Zdravo, jaz sem sekularni musliman. Berem z zanimanjem podobne teme in sem opazil uporabnika Jype, kako se je postavil v bran muslimanom in priseljevanju, bolj kot bi se recimo jaz sam.

Jaz sem mogoce obratna situacija kot Jype. Sem za clovekove pravice, ampak naj se najprej spostuje pravica domacina, sele nato pravica prislekov. In ne obratno. Kot sekularni predstavnik sem zaskrbljen za obstoj razvite civilizacije v Evropi. Se posebej zahodno in severno Evropo sem vedno idealiziral v sposobnosti, razvitosti, inovativnosti na razlicnih podrocjih.

Ce to izgine, bo to zame velika izguba za celo clovestvo, ki po mojem mnenju vodi v stagnacijo razvoja clovestva.


Welcome in Slovenia! Speak english? ;)

Ti si Slovenc, tko k Jure, ampak očitno bolj gladek, kaj si po veri nas niti ne zanima - vse dokler se ne razstreliš na kakšnem trgu. ;) Še enkrat Welcome in Slovenia! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Slopek ::

slotechar je izjavil:

Zdravo, jaz sem sekularni musliman. Berem z zanimanjem podobne teme in sem opazil uporabnika Jype, kako se je postavil v bran muslimanom in priseljevanju, bolj kot bi se recimo jaz sam.

Jaz sem mogoce obratna situacija kot Jype. Sem za clovekove pravice, ampak naj se najprej spostuje pravica domacina, sele nato pravica prislekov. In ne obratno. Kot sekularni predstavnik sem zaskrbljen za obstoj razvite civilizacije v Evropi. Se posebej zahodno in severno Evropo sem vedno idealiziral v sposobnosti, razvitosti, inovativnosti na razlicnih podrocjih.

Ce to izgine, bo to zame velika izguba za celo clovestvo, ki po mojem mnenju vodi v stagnacijo razvoja clovestva.

Ali naj ne bi bili vsi sekularni muslimani tudi kafirji? Saj uživajo sadove zahoda, občasno ali celo redno jejo svinjino, alko tut ni ovira itd, itd.
No, zanima me, kaj taki muslimani predstavljajo radikalcem? Po tvojem pisanju sodeč, pa si tudi ti med njimi, ali ne? ;)

morbo ::

iKst je izjavil:

Kako je đihadist, če baje sploh ni taprav musliman.

Podajaš nemogoče banalne primere z namenom trolanja. "integriran musliman, ki kar na lepem začne streljat v imenu džihada" - ne obstaja.

Slopek ::

iKst je izjavil:

Tudi krščanstvo je precej manj nevarno za vse, ki ne hodijo v cerkev.


Niti ne. Na povprečnega slovenca ima krščanstvo bistveno večji vpliv kot islam.


Se ti zdi, da cerkev povečuje svoj vpliv in te s tem mogoče celo ogroža? Sam nimam s tem nikakršnih problemov, pa nisem krščen, niti nikoli ne bom. Vemo pa, kako se v EU kaže moč islama v vsej svoji omejenosti.

iKst ::

Misliš, da nimaš problemov, ker še nikoli nisi razmišljal o tem. Par bomb precej lažje zaznaš kot konstantno, organizirano vtikanje v vse pore življenja. Na srečo pri nas ostane pri tem.

kunigunda ::

noraguta je izjavil:

kunigunda je izjavil:

World peace je izjavil:

Jep. Ravno včeraj se je en kristjan razstrelil na trgu zvezda ...

Si zihr da je bla zvezda, k ponada kristjani streljajo po solah v usa :P

V imenu boga? Ponavad majobprej gaming pohode na temo cc pa wolfenstein. Nč kej dostbs jezusom povezan

Sej tud teli nimajo kej velik z alahom, razn da vzklikajo njegovo ime.

Slopek ::

iKst je izjavil:

Misliš, da nimaš problemov, ker še nikoli nisi razmišljal o tem. Par bomb precej lažje zaznaš kot konstantno, organizirano vtikanje v vse pore življenja. Na srečo pri nas ostane pri tem.

Ne bom mogel razmišljati o tem kaj mi cerkev vsiljuje, ker bom moral pazit in gledat kje se skriva kakšen ljubitelj bradatih, z bombo ali z AK47 v roki. :)
Povej, ali si musliman? ;)

iKst ::

Ne, zagrižen antiteist.

lexios ::

Sam da nisi gej! ;)

morbo ::

iKst je izjavil:

Par bomb precej lažje zaznaš kot konstantno, organizirano vtikanje v vse pore življenja.

A lahko našteješ en primer "krščanskega vtikanja v tvoje življenje", zaradi katerega tako zelo trpiš?

In še nagradno vprašanje: misliš da je islamska konzervativnost boljša od krščanske? Bo več islama prineslo "manj vtikanja v vse pore tvojega anti-teističnega življenja"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morbo ()

lexios ::


A lahko našteješ en primer "krščanskega vtikanja v tvoje življenje", zaradi katerega tako zelo trpiš?


Ga lahk jst? Recimo tole o družinskem zakoniku ni glih košer. ;)


In še nagradno vprašanje: misliš da je islamska konzervativnost boljša od krščanske? Bo več islama prineslo "manj vtikanja v vse pore tvojega anti-teističnega življenja"?


To je pa nagradno vprašanje, prepuščam iKst-u. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

morbo ::

lexios je izjavil:


A lahko našteješ en primer "krščanskega vtikanja v tvoje življenje", zaradi katerega tako zelo trpiš?


Ga lahk jst? Recimo tole o družinskem zakoniku ni glih košer. ;)

Ok, sem mislil da je kaj bolj v stili "strežejo mi po življenju, ker se sprehajam po ulici nepravilno oblečen" ali "v krščanskem getu so me napadli, ker izgledam gej".

Tudi Kristjani imajo pravico do svojega konzervativnega pogleda na svet (zato imamo demokratični proces). In pravoverni muslimani so v tem pogledu še veliko strožji / bolj nazadnjaški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morbo ()

lexios ::

Ay, ampak bistvena razlika je zgolj to, da se drugi razstrelijo iz protesta...

Cervantes ::

Jaz osbno nimam nič proti muslimanom.
Ampak naj se razstreli na svojem dvorišču, ne na mojem.
Šipe pa fasada pa to, da mačkov ne omenjam.

iKst ::

In še nagradno vprašanje: misliš da je islamska konzervativnost boljša od krščanske? Bo več islama prineslo "manj vtikanja v vse pore tvojega anti-teističnega življenja"?


Ne, mislim, da ima vsako širjenje vere za posledico manj svobode. Ampak prav tako je zapiranje mej omejevanje svobode, pa versko profiliranje, pa "povračilni ukrepi", ki bodo na naše meje pripeljali še več beguncev itd.

Tudi Kristjani imajo pravico do svojega konzervativnega pogleda na svet. In pravoverni muslimani so v tem pogledu še veliko strožji / bolj nazadnjaški.


Ja, seveda. Pač malo hodijo po pravicah drugih pri uveljavljanju tega svojega pogleda na svet. Pa občasno zaradi tega kdo naredi samomor, ali pa mogoče par 100.000 ljudi umre zaradi spolno prenosljivih bolezni, ker se enim pajacem zdi pametno pridigati proti uporabi kontracepcije, ali pa se rodi en kup otrok neprimernim staršem, ker jim vera ne dopušča splava.

morbo ::

iKst je izjavil:

Ja, seveda. Pač malo hodijo po pravicah drugih pri uveljavljanju tega svojega pogleda na svet. Pa občasno zaradi tega kdo naredi samomor, ali pa mogoče par 100.000 ljudi umre zaradi spolno prenosljivih bolezni, ker se enim pajacem zdi pametno pridigati proti uporabi kontracepcije, ali pa se rodi en kup otrok neprimernim staršem, ker jim vera ne dopušča splava.


Nazadnjaško in se popolnoma strinjam. Ampak medtem ko se liberalni 'anti-teisti' toliko ukvarjate s krščanstvom, je Islam zavzel že pol Afrike in počne iste nazadnjaške stvari, le z dodanim terorizmom, množičnimi poboji, ugrabitvami, suženjstvom žensk, kulturocidom... Sori, ampak islam v nasilnosti in militantnosti deklasira vse ostale religije na planetu.

Glede "verskega profiliranja" pa: kako pa se boš sicer boril proti islamskemu ekstremizmu? Saj če bi kristjani v cerkvah pridigali o ubijanju nevernikov in pripravljali napade, bi pa njih "profilirali".

lexios ::

@iKst V katerih rovtah ti živiš? Resno!

Ampak prav tako je zapiranje mej omejevanje svobode, pa versko profiliranje, pa "povračilni ukrepi", ki bodo na naše meje pripeljali še več beguncev itd.


Ok, kaj pol, rečemo mi smo krivi, Mirč odpri vrata?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

zmagec ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmagec ()

AndrejO ::

morbo je izjavil:


Tudi Kristjani imajo pravico do svojega konzervativnega pogleda na svet (zato imamo demokratični proces). In pravoverni muslimani so v tem pogledu še veliko strožji / bolj nazadnjaški.

Seveda ga imajo in moderen demokratičen proces skrbi, da ga ne morete vsiljevati nikomer drugemu. Edini način, da Primc in njegova banda apologetov na dolgi rok uspejo, je samo z državnim udarom. Za tega pa bo čisto vseeno, če bo izveden v rokavičkah ali pa z eksplozivom. Končen rezultat bi bila krščanska teokracija, ki bi imela za posledico samo to, da se bi v tujino trajno odselilo še toliko več "naroda", ki ga bojda ščitite.

Tako kot nekateri tukaj zganjajo paniko, da bodo muslimani v neki fiktivni prihodnosti ugrabili državo, tako pač nekateri tukaj zganjamo paniko, ker nam jo RKC dve desetletji že poskuša ugrabiti. Tukaj in sedaj.

Ker pa država še vedno ni ugrabljena in, ker se počasi sanira tudi neželjene ostanke "tekovine revolucije", pa sem za prihodnost optimističen, ne glede na to, katere veroizpovedi se bodo skozi te kraje še prehajale.

morbo ::

AndrejO je izjavil:

Ker pa država še vedno ni ugrabljena in, ker se počasi sanira tudi neželjene ostanke "tekovine revolucije", pa sem za prihodnost optimističen, ne glede na to, katere veroizpovedi se bodo skozi te kraje še prehajale.

Ok, si pač pripravljen sprejeti na grbo še desetletja boja z Islamom in njihovim nazadnjaštvom. Jaz pa ne, ker bo cena prevelika.

Spajky ::

AndrejO je izjavil:

... država še vedno ni ugrabljena ...
Je, že dvajset let in 10 let že prodana banksterjem ;( ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AndrejO ::

morbo je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Ker pa država še vedno ni ugrabljena in, ker se počasi sanira tudi neželjene ostanke "tekovine revolucije", pa sem za prihodnost optimističen, ne glede na to, katere veroizpovedi se bodo skozi te kraje še prehajale.

Ok, si pač pripravljen sprejeti na grbo še desetletja boja z Islamom in njihovim nazadnjaštvom. Jaz pa ne, ker bo cena prevelika.

Edini "boj z islamom", ki ga je Slovenija do sedaj doživela je bil boj ksenofobov proti temu, da si bi ljudje postavili svoj lasten hram, kjer se bi lahko posvečali komunikaciji s svojim lastnim bogom. Ta "boj" je bil celo tako zelo uspešen, da je čisto po nepotrebnem uvozil pomoč iz Katarja.

Verjetno mi ni potrebno posebej poudarjati, da mi ne zunanja, ne notranja politika Katarja ne sedejo in bi raje videl, da bi se ves denar zbral tam, kjer so ti verniki doma: v Sloveniji. Če ne zaradi drugega, pa zato, ker je dobrotniku, ki ti je pomagal postaviti svetišče, zelo težko odreči gostoljubnost.

Skratka, to je trenuten neto rezultat nekega "boja z islamom", ki ga zganjajo nekateri. Zato me dejansko bolj skrbijo ti "bojevniki", ker imajo mnogo večji potencial narediti drek povsod tam, kjer ga prej ni bilo in ga tudi sedaj ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Barakuda1 ::

Uf…tale tema pa je kot »vroč kostanj v žerjavici«. Posebej ob aktualnih dogodkih (begunska kriza, teroristični napadi, samooklican država ISIS (kalifat) itd.
Dodatno zaplete zadevo še uvodni članek, ki v podtonu kar predpostavi, kako bo islam preplavil Evropo in ukinil sekularno državo. Skratka; islam je za »napredno« Evropo in Evropejce, grožnja sam po sebi.
V času v katerem živimo, takšne teze zlahka najdejo plodna tla in svoje privržence, kar pa je lahko skrajno nevarno.
Osebno sicer menim, da je strah (bolje bojazen) neupravičen, ga pa lahko razumem. Žal pa je pristop k temu problemu pristranski.

Če kdo misli, da je Evropa (kot tudi preostali zahodni svet) v celoti sekulariziran, pa se tudi moti.

Pustimo trenutno ob strani dejstvo, da tako imenovana zahodna civilizacija črpa svojo trenutno ideološko, moralno-etično in pravno platformo iz judizma in krščanstva.
Čeprav se večina držav vsaj na deklarativni ravni opredeljuje za sekularne, pa to še ne pomeni, da je prišlo tudi v resnici do popolne sekularizacije. Temu niti slučajno ni tako.
Zelo na kratko si poglejmo nekaj najbolj očitnih primerov.

Velika Britanija (vključno z vsemi državami Commonwealtha) je že en tak primer. Angleška kraljica/kralj je ne le kraljica združenega kraljestva (z kar nekaj pooblastili tudi v ostalih državah Commonwealtha) , pač pa tudi vrhovni poglavar Anglikanske Cerkve. Še več. V Združenem kraljestvo lahko prestol zasede le pripadnik Anglikanske cerkve, ki tudi poročen ne sme biti s katolikom. Se komu še zmeraj dozdeva, da je Evropa povsem sekularizirana?
Pa ni to edini primer, kjer prihaja do krepkega mešanja vere (bolje - institucionaliziranih oblik religije) v povsem posvetno sfero življenja.
Ameriški predsedniki prisegajo pred narodom in Bogom, pri čemer držijo roko na Bibliji. Tudi prisege pred državnimi organi (sodišča), so pred Bogom (z roko na Bibliji). To posledično tudi pomeni, da je predsednik veren, saj bi v nasprotnem krivo prisegel. Še več. Če hoče priseči (veljavno) na Biblijo, mora biti tudi kristjan?!?
Tudi to, da v tako sekulariziranih državah ni v uporabi versko (cerkveno) pravo, ni ravno povsem točne. Posamezni deli tako imenovanega kanonske prava se tudi pri nas (praktično pa po celotni EU) neposredno uporabljajo v pravnem redu posamezne države. (primer – nobena pogodba, ki ni predhodno odobrena od ustreznega cerkvenega organa, ta pa mora ravnati v skladu s kanonskim pravo, ni pravno veljavna, saj ji manjka obličnost)
Nenazadnje, nekatere države poznajo »cerkveni davek«.

Tudi Slovenija ni dosledno izvedla sekularizacije, v delu v katerem pa jo je, je praktično diskriminatorna (RKC vizavi drugih religij).
Takšna diskriminacija se na simbolni ravni pokaže že pri praznikih (ki so celo dela prosti).
Takšni prazniki v Sloveniji so:
- velikonočna nedelja, velikonočni ponedeljek
- binkoštna nedelja - binkošti
15. avgust - Marijino vnebovzetje
31. oktober - dan reformacije
25. december - božič
Z izjemo dneva reformacije, so vsi ostali dela prosti dnevi prazniki ene same religije – RKC.

Še bi lahko našteval, a za razumevanja bistva naj bo to dovolj.

Ostane torej le še da razčistimo vprašanje, katera religija je sama po sebi bolj nevarna in komu.

Odgovor je pravzaprav preprost.

Za vsako od velikih religij, so druge religije nevarne in nesprejemljive, za ateiste, pa so nesprejemljive vse, oziroma nobena od njih, če se ne vmešava v zasebnost posameznika.

Da je katerakoli od njih bolj strpna kot druga, pa tudi ne moremo reči (vsaj ne po tistem, kar formalno učijo).
Nobena od njih v svojem bistvu ni ravno prijateljsko razpoložena do kogarkoli, ki ni njihov pripadnik.

Trenutno se razlikujejo le v tem, koliko moči imajo oziroma do kolikšne stopnje je prišlo vsaj do delne sekularizacije v posameznem okolju (popolne itak ni prišlo nikjer).

Varovalka pred premočnim poseganjem (katerekoli) religije, so torej z zakoni in ustavami varovane človekove pravice, ne pa »civilizacijsko zevulirana« religija.

Če ti instituti delujejo, je v principu prav vseeno kakšno in katero vero (religijo) prakticirajo prebivalci posamezne države, neglede na njih številčnost.

V Evropi, ki je praktično večinsko krščanska, od tega v nekaterih državah pretežno RKC, Protestantska ali Pravoslavna, nas pred posegi v zasebnost s strani teh religij ne ščiti njihova dobrota ali evoliranje na neko višjo stopnjo etike in morale (nenazadnje je Sveto pismo, že vsaj nekaj časa nespremenjeno), pač pa konsenz, izražen z zakonodajo posamezne države (o tem več v delu Rousseau, J. J. "Družbena pogodba")

Če torej država vzpostavi mehanizme, ki z in pred zakonom, enako varuje verne in ateiste, potem je v principu vseeno, kako in v kaj veruje, ali pa ne veruje moj sosed.

Bitka torej mora potekati na nivoju ohranjanja in krepitve pravne države, ki bo dosledno ščitila temeljne človekove pravice, ne pa na tem, da bomo ksenofobno branili neko religijo zgolj in samo zato, ker je »naša«.

Če bo država zagotovila dosledno izvajanje vladavine prava, temelječ na temeljnih človekovih pravicah, potem bo s tem branila tudi vrednote vsakega ateista in verujočega, pa tudi če bo šlo za pripadnika ČEZVESOLJSKE ZOMBI CERKVE BLAŽENEGA ZVONJENJA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

krneki0001 ::

AndrejO je izjavil:

morbo je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Ker pa država še vedno ni ugrabljena in, ker se počasi sanira tudi neželjene ostanke "tekovine revolucije", pa sem za prihodnost optimističen, ne glede na to, katere veroizpovedi se bodo skozi te kraje še prehajale.

Ok, si pač pripravljen sprejeti na grbo še desetletja boja z Islamom in njihovim nazadnjaštvom. Jaz pa ne, ker bo cena prevelika.

Edini "boj z islamom", ki ga je Slovenija do sedaj doživela je bil boj ksenofobov proti temu, da si bi ljudje postavili svoj lasten hram, kjer se bi lahko posvečali komunikaciji s svojim lastnim bogom. Ta "boj" je bil celo tako zelo uspešen, da je čisto po nepotrebnem uvozil pomoč iz Katarja.

Verjetno mi ni potrebno posebej poudarjati, da mi ne zunanja, ne notranja politika Katarja ne sedejo in bi raje videl, da bi se ves denar zbral tam, kjer so ti verniki doma: v Sloveniji. Če ne zaradi drugega, pa zato, ker je dobrotniku, ki ti je pomagal postaviti svetišče, zelo težko odreči gostoljubnost.

Skratka, to je trenuten neto rezultat nekega "boja z islamom", ki ga zganjajo nekateri. Zato me dejansko bolj skrbijo ti "bojevniki", ker imajo mnogo večji potencial narediti drek povsod tam, kjer ga prej ni bilo in ga tudi sedaj ne bi bilo.


Avstrija je to rešila brez problemov. "duhovni hrami" ne smejo dobiti donacij iz tujine. Morajo prvo odpreti firmo, poslovati uspešno, potem pa lahko dajo donacijo za vero.

Barakuda1 je izjavil:


Tudi Slovenija ni dosledno izvedla sekularizacije, v delu v katerem pa jo je, je praktično diskriminatorna (RKC vizavi drugih religij).
Takšna diskriminacija se na simbolni ravni pokaže že pri praznikih (ki so celo dela prosti).
Takšni prazniki v Sloveniji so:
- velikonočna nedelja, velikonočni ponedeljek
- binkoštna nedelja - binkošti
15. avgust - Marijino vnebovzetje
31. oktober - dan reformacije
25. december - božič
Z izjemo dneva reformacije, so vsi ostali dela prosti dnevi prazniki ene same religije – RKC.


Seveda da so ti prazniki, saj je slovenija krščanska država. 72% ljudi je kristjanov, zato tudi taki prazniki.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

In gorje tistemu, ki bi si drznil ukiniti te praznike! Še muslimani bi se uprli, ker jim je tudi ljub dela prost dan...

morbo ::

AndrejO je izjavil:

Skratka, to je trenuten neto rezultat nekega "boja z islamom", ki ga zganjajo nekateri.

V Sloveniji. V Franciji pa bodo ravnokar pokopali 130 žrtev Islama.

tldr zagovornikov islamizacije: uvozimo še več (militantne tuje) religije, da bomo imeli še manj sekularnosti. Nice plan.

sisemen ::

Vse religije bi bilo treba zmetati na smetišče zgodovine, kot parazitske organizacije, ki so človeštvu naredile neskončno škodo, od vojn pa do tehnloškega nazadovanja. Izumrti bi morale že pred stoletji, pa so ljudje prezabiti, da bi jih odstranili sami. Imho je to, da se nekdo leta 2015, proglasi za vernika, njegova čista intelektualna sramota, pa mi je čisto vseeno ali je katolik, islamist ali pa kaj petega. Druge besede, enako sranje, zdajle se obešate na barbarstva islamistov, pred 500 leti pa bi se pač na barbarstva katolikov itd. (mimogrede, v istem času so bile muslimanske države veliko bolj napredne, če začnemo samo s tem, da niso verjeli, da umivanje povzroča bolezen, čigave številke pišete tako ali tako sami veste,...), to, da slučajno dela islam trenutno najbolj vidno štalo, v ničemer ne opravičuje divjanja katoliških barbarov v preteklosti (da ww2 v sloveniji sploh ne omenjam), niti katolištva v ničemer ne dela boljšega, lepšega,... oboje sta mentalno retardirani ideologiji, ki bi jih bilo v primeru iznajdbe časovnega stroja, najbolje retroaktivno abortirat.

Mimogrede, za zagovornike katolibanstva, Slovencem so nam uničili celotno kulturo, praktično izbrisali nase korenine in jih zamenjali s svojimi "filozofskimi" izrodki, če se vam to ne zdi dovolj velik zločin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

lexios ::

Varovalka pred premočnim poseganjem (katerekoli) religije, so torej z zakoni in ustavami varovane človekove pravice, ne pa civilizacijsko zevulirana religija.

Če ti instituti delujejo, je v principu prav vseeno kakšno in katero vero (religijo) prakticirajo prebivalci posamezne države, neglede na njih številčnost.


130+ žrtev Islama v Franciji se ne strinja.

hamez66 ::

Religija oz vera nimata samo funkcije verovanja v neobstoječe nadnaravno bitje, temveč ima tudi socialno funkcijo (druženje ljudi, običaji, obredi), zgodovinsko-kulturno-umetnostno fukncijo (lepe cerkve, katedrale, ostala umetnost, zgodovina, tradicija). Prve slovenske knjige so religiozne narave. Religija (lahko) prinaša dodano vrednost tudi za neverne. Odvisno je pa tudi, na kakšen način ljudje verujejo. Razlika je, ali jemlješ npr. staro zavezo dobesedno (tretji svet hello?), ali pa simbolično (ko se večina vernikov niti ne zaveda, koliko neumnosti je v stari zavezi). Znanost sicer pravi, da so religiozni ljudje manj moralni, kar ne preseneča.

Glede islama bi se morali muslimanski verski voditelji potruditi in ostro obsoditi zadnje napade ter podobne dogodke. Ali smo morda po zadnjih napadih v medijih videli nešteto opravičevanj muslimanskih vodij glede dogodka? Seveda ne, saj se večini muslimanom fajn zdi, da še zahodjaki kdaj dobimo po nosu. Amerika pa pri tem ne pomaga, saj je z namenom destabilizacije Sirije zaradi želje po odstranitvi Asada, podpirala ekstremistične skupine direktno in posredno in s tem omogočila razmere, ki so rodile te naše zadnje probleme (vir Wikileaks). Bi bilo lepo priti do nekega konsenza glede tega, kaj se v Siriji zares dogaja, vendar je med ljudmi in predvsem politiki preveč ljudi, ki se obnašajo, kot da je ameriška "resnica" edina pravilna, čeprav imamo v zadnjem času ogromno dokazov, da Američani govorijo eno, delajo pa drugo. Kadar gre za ameriški interes, je cilj upravičen ne glede na uporabljena sredstva in škodo, povzročeno lokalnemu prebivalstvu. Sicer pa statistika lepo pove, da je Sadam odgovoren za 50-100k iraških življenj, vemo pa, da je samo dokumentiranih smrti v Iraku po invaziji več od tega (pred parimi leti je imel wikileaks dokumentiranih 127k žrtev, če se ne motim). Libija je pa podoben primer. Dokler bobu ne rečemo bob, rešitve ne bo, nič pa ne kaže, da bi se na nivoju svetovne politike ta dvoličnost v kratkem spremenila.

To je seveda samo moje mnenje. Vem, da je med forumaši nekaj ameroljubov, pa nekaj rusoljubov, pa nekaj ekstremnih liberalcev, osnovni cilj nam bi moral biti pa, da čim bolj kvalitetno koeksistiramo kljub našim razlikam v razmišljanju. Kar pa pomeni, da bi se morali vsi malo prilagoditi. In, če je recimo večina Slovencev proti migracijam čez naše ozemlje, bi bilo to potrebno demokratično sprejeti in upoštevati željo ljudi, ne pa, da je demokratičnost kul samo takrat, kadar je to v interesu vladajočih, ko pa demokracija ni več kul,so pa glavne "človekove pravice".

:D

          ::

World peace je izjavil:

iKst je izjavil:

World peace je izjavil:

Ne ni nevarna. Kristjanov v sloveniji še nikoli nisem videl mahati z mečem.


Jaz tudi muslimana še nisem videl mahati z mečem pri nas. Oz. ne vem, če sem sploh videl koga mahati z mečem.

Sicer pa meč ni ravno prva izbira, ko gre kak kristjan na morilski pohod. Breivik je npr. na daleč streljal z Rugerjem, dokončal pa z Glockom, če se ne motim.


Ti si bluzil da so slo kristjani nasilni prvo. Izkaže se da niso.


Z izjemo nekaj tistih ki grozijo in ustrahujejo klinike in zdravnike kjer delajo splave.

World peace ::

Niso vsi kristjani taki. To so samo nekateri ki pripadajo ekstremistični sekti, katero vsi ostali kristjani ne odobravajo in ne podpirajo.

Kera nakladanja.

Islam ni v evropo prinesel ničesar dobrega. 200 mrtvih 400 ranjenih.
Folku še ne kapne da ne sodi sem

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

hamez66 je izjavil:

RSicer pa statistika lepo pove, da je Sadam odgovoren za 50-100k iraških življenj, vemo pa, da je samo dokumentiranih smrti v Iraku po invaziji več od tega (pred parimi leti je imel wikileaks dokumentiranih 127k žrtev, če se ne motim). Libija je pa podoben primer. Dokler bobu ne rečemo bob, rešitve ne bo, nič pa ne kaže, da bi se na nivoju svetovne politike ta dvoličnost v kratkem spremenila.


Pri Saddamu si se uštel za faktor 5 če vzamemo tvojo višjo številko in spodnjo oceno za število smrti Sadama. V to številko so vštete samo smrti zaradi pokolov in krvavega zatiranja uporov, ne pa razne izvensodne usmrtitve in podobno. Samo nekaj mesecev po Zalivski vojni je umrlo najmanj 150 tisoč civilistov, ki so se mu uprli.

1991 uprisings in Iraq @ Wikipedia

Ko so se mu leta 1983 uprli Kurdi jih je umrlo vsaj 110 tisoč, milijon beguncev.

Kurdish rebellion of 1983 @ Wikipedia

V zgornjo številko sploh še ni všet zloglasni Al-Anfal.

Al-Anfal Campaign @ Wikipedia

Da raznih "manjših" konfliktov, s "samo" nekaj tistoč mrtvimi in nekaj stotisoč begunci ne omenjam:

First Iraqi%E2%80%93Kurdish War @ Wikipedia
Second Iraqi%E2%80%93Kurdish War @ Wikipedia

Če že citiraš statistiko citiraj prave številke, ne izmišljenih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

          ::

World peace je izjavil:

Islam ni v evropo prinesel ničesar dobrega. 200 mrtvih 400 ranjenih.
Folku še ne kapne da ne sodi sem


jaz pa mislim da je vera odnosno verovanje čisto vredu dokler je to intimna stvar. sam sem sicer iztopil iz cerkve čim sem začel razmišlati s svojo glavo. zdaj če je nekomu vera v uteho ali podobno je lahko to samo pozitivno. povsem nekaj drugega pa je ko neki začne svoje vrednotne najsibodo te verske vegetarjanske politilčne ali homoseksualne usiljevati drugim. nedopustno je tudi to da se v imenu vere ali žaljenja vere potika bombe ali ubija ljudi. zato smatram da je treba dati jasen znak da smo za to da se vera in uradne zadeve ne mešajo. žal pa smo tudi pri "avtohtoni" religiji priča nasilju katerega se v imenu vere z uporabo demokratičnih srectev izvaja nad manšinami (samske ženske te homiči in podobni).

Smrekar1 ::

          je izjavil:


jaz pa mislim da je vera odnosno verovanje čisto vredu dokler je to intimna stvar. sam sem sicer iztopil iz cerkve čim sem začel razmišlati s svojo glavo.


Odvisno od vere, če musliman naredi isto kot si ti je zanj zagrožena verska kazen obglavljenje.

World peace ::

jaz pa mislim da je vera odnosno verovanje čisto vredu dokler je to intimna stvar

Se strinjam

samo ne samo tak preprost pogoj

Mora biti nenasilna, do svojih in tujih članov in še in še podobnih pogojev.

Ampak islam nekako ni čisto intimna stvar. Nekako je napisan da dobijo reward če ga širijo:)

iKst ::

Smrekar1 je izjavil:

          je izjavil:


jaz pa mislim da je vera odnosno verovanje čisto vredu dokler je to intimna stvar. sam sem sicer iztopil iz cerkve čim sem začel razmišlati s svojo glavo.


Odvisno od vere, če musliman naredi isto kot si ti je zanj zagrožena verska kazen obglavljenje.


Na srečo imamo zakone, ki preprečujejo, da bi se takšne kazni izvajale.

Folku še ne kapne da ne sodi sem


Sem sodi povsem enako kot vsaka druga religija. Baje imamo to ene parkrat zapisano celo v najvišjem pravnem aktu RS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

hamez66 ::

Smrekar1 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

RSicer pa statistika lepo pove, da je Sadam odgovoren za 50-100k iraških življenj, vemo pa, da je samo dokumentiranih smrti v Iraku po invaziji več od tega (pred parimi leti je imel wikileaks dokumentiranih 127k žrtev, če se ne motim). Libija je pa podoben primer. Dokler bobu ne rečemo bob, rešitve ne bo, nič pa ne kaže, da bi se na nivoju svetovne politike ta dvoličnost v kratkem spremenila.


Pri Saddamu si se uštel za faktor 5 če vzamemo tvojo višjo številko in spodnjo oceno za število smrti Sadama. V to številko so vštete samo smrti zaradi pokolov in krvavega zatiranja uporov, ne pa razne izvensodne usmrtitve in podobno. Samo nekaj mesecev po Zalivski vojni je umrlo najmanj 150 tisoč civilistov, ki so se mu uprli.

1991 uprisings in Iraq @ Wikipedia

Ko so se mu leta 1983 uprli Kurdi jih je umrlo vsaj 110 tisoč, milijon beguncev.

Kurdish rebellion of 1983 @ Wikipedia

V zgornjo številko sploh še ni všet zloglasni Al-Anfal.

Al-Anfal Campaign @ Wikipedia

Da raznih "manjših" konfliktov, s "samo" nekaj tistoč mrtvimi in nekaj stotisoč begunci ne omenjam:

First Iraqi%E2%80%93Kurdish War @ Wikipedia
Second Iraqi%E2%80%93Kurdish War @ Wikipedia

Če že citiraš statistiko citiraj prave številke, ne izmišljenih.


Oki, zmotil sem se. Ja, tisto cifro sem na hitro nekje narobe prebral. Torej koliko je končna cifra, za katero je odgovoren Sadam?

Se pa statistika itak širi, ker ne gre samo za ubite ljudi, gre tudi za posledice razbite infrastrukture in posledice zaradi razpihovanja sovraštva.

Zaradi posledic sankcij in invazije pa naj bi umrlo 350.000, ali pa 500.000+ (različne ocene) otrok. Pa v primeru 127.000 žrtev gre za evidentirane, realnih je verjetno še precej več. Kakorkoli obračava, prvih N žrtev ne opravičuje dodatnih X žrtev, v kolikor se varnostne razmere zaradi X bistveno ne izboljšajo. Podpihovanje verskega ekstremizma v Siriji pa zagotovo ne izboljšuje varnostnih razmer, ne glede na vso statistiko, ki sem jo narobe podajal.

thramos ::

World peace je izjavil:


Islam ni v evropo prinesel ničesar dobrega. 200 mrtvih 400 ranjenih.
Folku še ne kapne da ne sodi sem


Niso vsi muslimani taki. To so samo nekateri ki pripadajo ekstremistični sekti, katero vsi ostali muslimani ne odobravajo in ne podpirajo.

Kera nakladanja.

World peace ::



Na srečo imamo zakone, ki preprečujejo, da bi se takšne kazni izvajale.

In islam ima zakone ki zapovedujejo da se takšne kazni izvajajo.


Sem sodi povsem enako kot vsaka druga religija. Baje imamo to ene parkrat zapisano celo v najvišjem pravnem aktu RS.

Ga bo treba popraviti, ker niso imeli stika z islamom takrat in s terorističnimi napadi.

Lapsus zgodovine

thramos je izjavil:

World peace je izjavil:


Islam ni v evropo prinesel ničesar dobrega. 200 mrtvih 400 ranjenih.
Folku še ne kapne da ne sodi sem


Niso vsi muslimani taki. To so samo nekateri ki pripadajo ekstremistični sekti, katero vsi ostali muslimani ne odobravajo in ne podpirajo.

Kera nakladanja.


yep:)

An the show goes on

Zgodovina sprememb…

morbo ::

thramos je izjavil:

Niso vsi muslimani taki. To so samo nekateri ki pripadajo ekstremistični sekti, katero vsi ostali muslimani ne odobravajo in ne podpirajo.

Kateri ekstremistični sekti? Morda sunitskemu islamu, ki je:

1.) najbolj množičen v absolutnem smislu
2.) se najbolj od vseh sekt (oz. skoraj izključno) širi v Evropo
3.) je podprt z najbolj bogatimi in mentalno zaostalimi zalivskimi srednjeveškimi monarhijami, ki v radikalno islamizacijo zmečejo miljarde petrodolarjev

In nekateri naivneži mislijo da si Evropa lahko privošči ideološki in finančni boj s tole mašinerijo.

Smrekar1 ::

hamez66 je izjavil:


Oki, zmotil sem se. Ja, tisto cifro sem na hitro nekje narobe prebral. Torej koliko je končna cifra, za katero je odgovoren Sadam?


Od pol milijona do dva milijona.

Se pa statistika itak širi, ker ne gre samo za ubite ljudi, gre tudi za posledice razbite infrastrukture in posledice zaradi razpihovanja sovraštva.


Predvsem gre za posledice dolgoletnega pomanjkanja investicij za infrastrukturo in razpihovanja sovraštva še za časa Saddama. Vojna je samo pokazala kako travmatiziran narod so Iračani. Pod Saddamom je bilo vse to že prisotno, samo zakrito. Podobno kot v Bosni v devedesetih.

Zaradi posledic sankcij in invazije pa naj bi umrlo 350.000, ali pa 500.000+ (različne ocene) otrok.


Če je vir isti, ki je Saddamu pripisoval "zgolj" 50-100 tisoč mrtvih se lahko ustaviš kar tule. Ključno je seveda "naj bi". Poleg tega je treba razumeti, da je Saddam v veliki meri izkoriščal sankcije za kolektivno kaznovanje manjšin. Teh žrtev ne moreš pripisati sankcijam.

Pa v primeru 127.000 žrtev gre za evidentirane, realnih je verjetno še precej več. Kakorkoli obračava, prvih N žrtev ne opravičuje dodatnih X žrtev, v kolikor se varnostne razmere zaradi X bistveno ne izboljšajo.


Brez vojne bi Irak zdaj imel arabsko pomlad, z vsemi posledicami, ki bi sledile. Bi bilo boljše kot je sedaj? Težko reči, ampak glede na sranje v Siriji verjetno ne.

Podpihovanje verskega ekstremizma v Siriji pa zagotovo ne izboljšuje varnostnih razmer, ne glede na vso statistiko, ki sem jo narobe podajal.


To je res, ampak to ni posledica padca Saddama temveč vztrajanja njegovega kolega na stolčku.
««
5 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25245297 (41402) zee

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998155269 (140932) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419209380 (169201) Alencica

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
548340 (7266) Mavrik
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22937601 (33002) guest #44

Več podobnih tem