» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
27 / 35
»»

BigWhale ::

Ni prvic v StarTreku.

Star Trek V: The Final Frontier.
Star Trek DS9: Bajoran prophets

nurse013 ::

:D
:)
you gotta be kidding me...

jacal ::

Kar se mene tiče, se je klingonski dionizični pristop izgubil, in je šlo v nič. Sploh še imajo vino na barkah?

Okapi ::

Ob tem me je prešinilo, da v celem vesolju nihče ne kadi. No, razen zadnjič v Orvillu, ko sta oba Moklanca odkrila čar nikotina.:D

Zvezdica27 ::

hm. v zadnjem delu so spet spore-drivali, prej pa ne vem koliko časa ne.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Ob tem me je prešinilo, da v celem vesolju nihče ne kadi. No, razen zadnjič v Orvillu, ko sta oba Moklanca odkrila čar nikotina.:D


Sej majo druge droge, polno drugih drog! :))

Gregor P ::

Okapi je izjavil:

Ob tem me je prešinilo, da v celem vesolju nihče ne kadi. No, razen zadnjič v Orvillu, ko sta oba Moklanca odkrila čar nikotina.:D

To lažje razumem, da v neki napredni družbi bolj cenijo lastno zdravje, kot pa časovne kristale.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

V taki napredni družbi bi morali znati slabe posledice razvad in užitkov z lahkoto ozdraviti.

Gregor P ::

To govorimo o napredni družbi, ki ne pozna več denarja, se radi učijo in so ambiciozni, da dosežejo nekaj za skupno dobro človeštva; zakaj bi ne z vso predanostjo skrbeli tudi za svoje zdravje. To da imaš na voljo zdravljenje odvisnosti in posledic nezdravega obnašanja, je kvečjemu sekundarnega pomena.

Seveda pa lahko morda na skrivaj kadijo v tej totalitarni združbi popolnosti >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

MrNighthawk ::

Pa sej so vsi holodeck junky

MisterM ::

Če hočete videti čike v vesolju, si zavrtite še enkrat Osmi potnik, prvi in drugi del. Čike ugašajo na krožnikih v kantini, poveljnik space marincev pa si prižge cigaro takoj, ko se zbudi iz hibernacije.

Phantomeye ::

Da damo to skozi, MA on smoking in startrek

https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Sm...

Zvezdica27 ::

no sem zdaj do konca pogledal zadnji del. Ma, saj ni tako švoh, razvijajo vsaj Pika. Klingoni pa so spet samo nek intermezzo. Pa mater, da ti pride kanclerka na Discovery pa ne narediš scene z njenimi bojevniki/varnostniki in security v 10-forward, ko se ga nažgejo, si pa tud lesen tekstopisec... To z AI ... ma lej, bomo videli.

Najbolj me pa moti, da kao ne uidejo section 31 - a v začetku dela oni spore-drivajo in še prejšnjo epizodo so za linijami s tem sekali in bežali, zdaj pa je treba self-destruct? Zakaj ne sporajo nekam daleč stran in naj jih lovijo...

Pogledali bomo itak vse.

zz

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Zvezdica27 je izjavil:

zdaj pa je treba self-destruct?
Dejansko je to edina rešitev, ne glede na to kam pobegnejo. Ker za AI je vseeno ali jih dobi sedaj, ali čez 100, ali čez 1000 let. Problem je, ko jih enkrat ulovi in pride do podatkov, je to konec vseh živih bitij v vesolju.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zvezdica27 ::

z vsemi onboard? In ko Pike ve, da bo najbrž tle umrl? In da bo crew pobral Control. Al pa nekje daleč stran in jih starfleet ob temu reši? A veš, lahk bi spore-drivali v gama kvadrant in malo premislili vmes

zz

Gregor P ::

Kot rečeno za AI je čisto vseeno, koliko časa boš ti razmišljal; samouničenje pa ne pomeni, da morajo biti ravno vsi na ladji ob eksploziji (reševalne kapsule pa to, ali pa jih odložijo nekje vmes kam drugam) in je povsem sekundarno vprašanje, kaj bo potem AI počel z njimi, če so s tem rešili celotno vesolje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Zvezdica27 ::

jaz pa pravim, da to lahko narediš v miru (spore-drivaš nekam), ne pa ko je 30 Section 31 ladij za tabo in bo en photon topedo te onesposobil in bo treba ejectat core in potem bo Pike umrl. Kot vse kaže. Sam pravim, da ni logike.

zz

Gregor P ::

Pike ne bo umrl, lahko bo hudo poškodovan, a kot vemo s pomočjo časovnih kristalov, on ne bo umrl.

AI je že tako napredna, da sploh ne moreš vedeti oz. predvideti na kakšen se bo infiltrilara do teh podatkov; zakaj bi sploh dodatno tvegal? Dobro, skočiš nekam daleč, da pridobiš malo na času, ampak ne za razmišljanje, temveč za takojšnjo uničenje ladje. Lahko skočiš tudi direktno v osrčje neke zvezde.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BigWhale ::

Pike-a so ze retconnal, ze vemo kaj se z njim zgodi.

https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Th...

MrNighthawk ::

Zvezdica27 je izjavil:

jaz pa pravim, da to lahko narediš v miru (spore-drivaš nekam), ne pa ko je 30 Section 31 ladij za tabo in bo en photon topedo te onesposobil in bo treba ejectat core in potem bo Pike umrl. Kot vse kaže. Sam pravim, da ni logike.

zz


Pike ima nesrečo, ki ga spravi v stanje kot so ga pokazali, čez cca 10 let.

globoko grlo ::

Zvezdica ma point!
Self destruct lahko narediš tudi kasneje, ni logike kr v luft se vržt. S31 nima spore driva in nej se gonjo do gama/delta/xy kvadranta kolkr hočjo, ko/če te ujamejo, se pa sporaš nazaj v alfa kvadrant. V vmesnem času bo pa že Data na sceni, če ga Borgi niso premamil, ga tut ta semi AI ne bo :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zvezdica27 ::

Ja, to sem zamešal, Pike ne umre. Zamešal sem ga s Kirkovim fotrom.

Ok, drug issue imam - od kje se je zdaj Enterprise vzel? NI ga blo, zdaj je kar tle?

Pa kao sphere se brani - nadzoruje ladjo - in ne spore-driva? In kar posadko nazaj spusti? Mimo raised shieldov - kako? Transporter ne dela čez ščite... WTF? Tole mi je cela zmeda.

PA zgleda sem vmes spuustil en del s to kraljico...

MrNighthawk ::

Zvezdica27 je izjavil:

Ja, to sem zamešal, Pike ne umre. Zamešal sem ga s Kirkovim fotrom.

Ok, drug issue imam - od kje se je zdaj Enterprise vzel? NI ga blo, zdaj je kar tle?

Pa kao sphere se brani - nadzoruje ladjo - in ne spore-driva? In kar posadko nazaj spusti? Mimo raised shieldov - kako? Transporter ne dela čez ščite... WTF? Tole mi je cela zmeda.

PA zgleda sem vmes spuustil en del s to kraljico...


A se lahko vse potencialne spoilerje prekrije s črno barvo? Hvala :)

Eni bomo mogoče čakal na oba zadnja dva dela ;)

Zvezdica27 ::

sori...

ahac ::

In kar posadko nazaj spusti?

Takrat ga posadka ne ogroža.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Magic1 ::

A je zakaj zadnja sezona? Sem ostal pri prvem delu.
Magic

Phantomeye ::

Kaj je s to to kraljico? Tak neverjeten deus ex machina. se tako dalec so sli, kot da je ze bila v seriji. Ali sem ocitno kaj zgresil?

MrNighthawk ::

Zvezdica27 je izjavil:

PA zgleda sem vmes spuustil en del s to kraljico...


Phantomeye je izjavil:

Kaj je s to to kraljico? Tak neverjeten deus ex machina. se tako dalec so sli, kot da je ze bila v seriji. Ali sem ocitno kaj zgresil?


Ta del s kraljico je bil vmes med 1. in 2. sezono. Pokazali so 4 kratke dele Star Trek Short Treks
Če gledaš preko Netflixa greš v trailers and more in tam najdeš vse štiri dele.
Meni se ne zdi kot Deus Ex Machina, ker jih je tja pripeljal eden od sedmih signalov.

BigWhale ::

Tretja sezona Discoveryja bo v bistvu poklon seriji Voyager. :)))

Ce ne bo nekih prevelikih twistov, bodo vse skupaj zakljucili kr ok in dobr se bo razlozil zakaj spore drive-a ni vec.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Tretja sezona Discoveryja bo v bistvu poklon seriji Voyager. :)))

Ce ne bo nekih prevelikih twistov, bodo vse skupaj zakljucili kr ok in dobr se bo razlozil zakaj spore drive-a ni vec.


Mnja nek plot twist bo moral bit. Vsaj Spock mora pridez nazaj ;)

BigWhale ::

Na Enterprise-u ga bodo nucal, da nardi mindmeld z Lelandom, da ugotovijo kaj Control ZARES hoces?

Control ga bo ugrabil za izsiljevanje Michaela, potem ga resi Number One iz Enterprisea?

S shuttlom bo sel ven in bo porinil Disco v worm hole, ker bodo engines down lih takrat k bo treba it?

Spucat bo sel photon torpedo tube tik preden bodo ustrelil? (Un undetonated torpedo v Enterprise bo pol v resnici Spock, k je vozil torpedo)

Georgiou mu bo ful tezila kdaj bo koncno njegov Pon Farr in mu bo dost, pa bo prostovoljno sel?

Podobno kot zgoraj, sam da bo tokrat Tilly totalno annoying v engineering in ga bo spravla od zivce?

Starboard nacelle bo sel popravljat v EVA suit-u in njegove zadnje besede bodo: "Mr. Stamets, try engaging engines now."?

Tylerjeva skrivna misija bo, da se pretihotapi na Discovery in k bo prsu do airlocka in ga odprl bo spregledal, da je bil notr Spock. Spocka pol resi Enterprise, ker ga vidjo da drifta v vesolju?

Moznosti je ful velik! :>

Nikec3 ::

MrNighthawk je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

PA zgleda sem vmes spuustil en del s to kraljico...


Phantomeye je izjavil:

Kaj je s to to kraljico? Tak neverjeten deus ex machina. se tako dalec so sli, kot da je ze bila v seriji. Ali sem ocitno kaj zgresil?


Ta del s kraljico je bil vmes med 1. in 2. sezono. Pokazali so 4 kratke dele Star Trek Short Treks
Če gledaš preko Netflixa greš v trailers and more in tam najdeš vse štiri dele.
Meni se ne zdi kot Deus Ex Machina, ker jih je tja pripeljal eden od sedmih signalov.

Bodimo fer, tile signali itak so deus ex machina, ker služijo reševanju vseh problemov, ki jim pridejo naproti. Od starih Star Trekov sem gledal samo filme, pa se ne spomnim najbolj... A so vse serije imele TAKOOOO veliko technobabbla? Ker prisežem, da ob zadnji epizodi pa me je že glava bolela.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Okapi ::

Če ti nekdo iz prihodnosti pomaga, je nekako logično, da ti bo povedal, kdaj moraš biti na pravem mestu. Lahko bi sicer vse skupaj izvedel bolj elegantno, ampak potem bi bilo v pol ure konec serije.;)

Drugače pa v startreku od prve epizode prve serije dalje stvari pojasnjujejo z izmišljenimi tehnično-znanstvenimi pojmi. Nekako zaščitni znak startreka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Pa na hitro znajo narediti karkoli.
- Vleče nas v črno luknjo. Motorji odpovedali, kaj zdaj?
grunt grunt ...
- Že vem, iz holodeka bomo vzeli pozitronski regulator in ga predelali v gravitonski singulator, tako nas bo odbilo od črne luknje.
- Odlično, koliko časa rabimo za predelavo?
- Tri ure.
- Časa imamo pol ure, pohiti!
- Razumem.

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

A so vse serije imele TAKOOOO veliko technobabbla? Ker prisežem, da ob zadnji epizodi pa me je že glava bolela.

:)) si kdaj gledal Voyager?

Okapi je izjavil:

Pa na hitro znajo narediti karkoli.
- Vleče nas v črno luknjo. Motorji odpovedali, kaj zdaj?
grunt grunt ...
- Že vem, iz holodeka bomo vzeli pozitronski regulator in ga predelali v gravitonski singulator, tako nas bo odbilo od črne luknje.
- Odlično, koliko časa rabimo za predelavo?
- Tri ure.
- Časa imamo pol ure, pohiti!
- Razumem.

90 % Star Treka je bil vedno techno babble, ne vem kaj ste ljudje gledali pred tem

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

- Že vem, iz holodeka bomo vzeli pozitronski regulator in ga predelali v gravitonski singulator, tako nas bo odbilo od črne luknje.


A lahk nehas? Se vid, da sploh ne gledas Star Treka. Na holodeku sploh NIMAJO pozitronskega regulatorja! Pa gravitonski singulator tud ne obstaja. A to si kr mal zmisljujes al kaj!? Cist jasno je, da bi v tem primeru odklopil plasma safety valves na plasma manifoldu in pol bi vental plazmo iz obeh motorjev in to bi jim dal dost hitrosti, da uidejo crni luknji. Te stvari mas cist lepo razlozene v Star Trek Tech manualu!

;>

Nikec3 je izjavil:

Bodimo fer, tile signali itak so deus ex machina, ker služijo reševanju vseh problemov, ki jim pridejo naproti. Od starih Star Trekov sem gledal samo filme, pa se ne spomnim najbolj...


Eh, to niso. Saj jih ze od zacetka poznamo. Dues Ex Machina je takrat, k na konc potegnes zajca iz klobuka, pa prej ne sam, da zajca nisi nikol omenil, se klobuka nisi nosil.

Nikec3 je izjavil:

A so vse serije imele TAKOOOO veliko technobabbla? Ker prisežem, da ob zadnji epizodi pa me je že glava bolela.


A si ti ziher, da si sploh kdaj gledal Star Trek? :D Ves kolkrat pozabijo, da imajo transporter na ladji? Al pa takrat k transporter ne dela, da imajo shuttle? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Trupl0 ::

nekako sem branil to serijo ampak sedaj je pa vse skupaj ratalo že malce smešno.
Zadnji del sem, razen 5 minut plota, prevrtel vse naprej. Spakovanje, jokanje, kako so najboljši crew ever itd.


SPOILER

Zdaj je spet Michael kao angel, in bodo kar naredili obleko.
Sedaj ima že ona videnja preko cristala, kar naenkrat imajo stotine shuttlov za boj proti lelandu... ma ne vem
If you are going through Hell, keep going !

MrNighthawk ::

Trupl0 je izjavil:

nekako sem branil to serijo ampak sedaj je pa vse skupaj ratalo že malce smešno.
Zadnji del sem, razen 5 minut plota, prevrtel vse naprej. Spakovanje, jokanje, kako so najboljši crew ever itd.


SPOILER

Zdaj je spet Michael kao angel, in bodo kar naredili obleko.
Sedaj ima že ona videnja preko cristala, kar naenkrat imajo stotine shuttlov za boj proti lelandu... ma ne vem


Nauči se pisat spoilerje!!!!

Trupl0 ::

načeloma ne bereš teme, dokler vsaj teden dni star del ne pogledaš
If you are going through Hell, keep going !

BigWhale ::

Trupl0 je izjavil:


SPOILER

Zdaj je spet Michael kao angel, in bodo kar naredili obleko.
Sedaj ima že ona videnja preko cristala, kar naenkrat imajo stotine shuttlov za boj proti lelandu... ma ne vem


Emm? Kaj? Vse te reci, ki si jih povedal so povedali ze v prvem delu finala. In nobenga videnja ni blo.

Nikec3 ::

A mi nekdo razloži zakaj so morali v prihodnost, če so Lelanda (AI) itak nevtralizirali?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Trupl0 ::

Ja sej v prvem delu finala.
Drugega se nisem gledal.

Drugace pa kok ni bilo videnja? Kdo je pa torpeda v enterprisu domisljal? Prvo jih ima Pike zdaj pa se ona...al je bil kater drugi.
No skratka treba se danasnji finale pogledat
If you are going through Hell, keep going !

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

A mi nekdo razloži zakaj so morali v prihodnost, če so Lelanda (AI) itak nevtralizirali?


To sem tud jaz razmisljal. Ker na konc je zgledal tko, kt da je Leland Control. Jaz sem prej mislil, da je bolj kot en drone, ki ga Control, hehe, kontrolira.

Ena razlaga bi lahko bla, da je Control se nekje skrit in je bil out of range in je bil Leland tle samo en 'node'. Druga stvar je pa tale kristal v obleki. Na zacetku je blo govora o tem, da Michael lahko odnese sphere data v prihodnost in potem ne more nazaj, zato je sel Discovery z njo. Zdej je pa najprej skocila petkrat, da je poslala signale in na konc se Discovery odpeljala v prihodnost.

In zdej, a so s tem, k so sphere data resili, popravili timeline in so skocili v svetlo prihodnost al so skocili v turobno puscavo. Ce so prisli v puscavo a je to zdej se en alternative timeline, ce niso prisli v puscavo in je timeline popravljen, kaj hudica se bo zgodilo k pridejo na varno? Kaj bo reku starfleet v prihodnosti, wtf, kdo ste vi? Kaj delate tle? A bomo srecal potomce Spocka in Siskota? :D

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

A mi nekdo razloži zakaj so morali v prihodnost, če so Lelanda (AI) itak nevtralizirali?

Because story?:)
To sem se tut jaz prec vprašal. Mogoče, ker so samo tako zagotovil 100%, da Control na noben način ne pride do podatkov.

So pa kar lepo ohranil Canon.

BigWhale ::

MrNighthawk je izjavil:

So pa kar lepo ohranil Canon.


V bistvu bi boljs ze tezko nardil.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

So pa kar lepo ohranil Canon.


V bistvu bi boljs ze tezko nardil.


Time travel pa brisanje vseh dogodkov. Sam to bi blo za moje pojme velik slabš.

Nikec3 ::

MrNighthawk je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

A mi nekdo razloži zakaj so morali v prihodnost, če so Lelanda (AI) itak nevtralizirali?

Because story?:)
To sem se tut jaz prec vprašal. Mogoče, ker so samo tako zagotovil 100%, da Control na noben način ne pride do podatkov.

So pa kar lepo ohranil Canon.

V bistvu je vse skupaj precej lazy. Jaz imam težave z motivacijo. Kot prvo, očitno nobenemu na koncu ni najbolj jasno, zakaj so sploh morali v prihodnost, drugo pa je tole "negovorjenje" o Discoveryju totalna bedarija. Kakšna je že logika za tem, da se o tem ne govori? Da se stvar nebi ponovila? A ni potem bolje o tem na veliko govorit in spominjati potomce, da morajo bit previdni pri delanju z AI-jem?

Dokler imaš izklopljene možgane je ok, takoj ko malo začneš razmišljat je zadeva luknjasta kot Švicarski sir. Pa nisem človek, ki bi za vsako bedarijo želel pojasnilo, ampak za osnovne gradnike zgodbe je pa že fajn, da zadaj stoji neka logika.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

karafeka ::

V enem izmed prejšnjih delov (mislim, da v tistem kjer ujamejo Michaelovo mamo), je bilo govora, da bi Control slej ko prej prišla do podatkov iz Sfere (v obliki Lelanda ali koga drugega), zato bi te podatke morali uničiti, in ker jih niso mogli (tisih par torpedov pač ni bi bilo dovolj...), so jih poslali v prihodnost.

Gregor P ::

Meni ob vsem že naštetem tudi ni jasno, zakaj AI ni v vsem tem silnem pretepanju preprosto "okužil" druge z nanoboti, bi najbrž še hitreje prišel do vseh informacij?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Kot prvo, očitno nobenemu na koncu ni najbolj jasno, zakaj so sploh morali v prihodnost, drugo pa je tole "negovorjenje" o Discoveryju totalna bedarija. Kakšna je že logika za tem, da se o tem ne govori? Da se stvar nebi ponovila? A ni potem bolje o tem na veliko govorit in spominjati potomce, da morajo bit previdni pri delanju z AI-jem?

Dokler imaš izklopljene možgane je ok, takoj ko malo začneš razmišljat je zadeva luknjasta kot Švicarski sir

vsi so vedeli zakaj morajo it v prihodnost :)
glede na število ljudi ki so bili vpleteni se mi zdi tišina molj primerna. jaz res ne vidim toliko lukenj. tu pa tam kakšno.
««
27 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549830 (197) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861124 (6667) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726756 (22384) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529633 (7693) simnov

Več podobnih tem