» »

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

««
8 / 8
»
»»

globoko grlo ::

Te moralne dileme pejte na fdv drkat. Moralne dileme pač niso ZF, ane. Totaln bullshit episoda.

Edina, ampak RES EDINA zanimiva stvar je bilo srečanje spok+kirk + posledično uhura. Brave new world, ah ne, brave new startrek.

S strinjam z unim prejšnjim glede torpediranja megaprojekta, pa zakaj kurac majo stun na fejzerjih???? Krneki, pač eno woke bedno sranje.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Phantomeye ::

globoko grlo je izjavil:

Te moralne dileme pejte na fdv drkat. Moralne dileme pač niso ZF, ane. Totaln bullshit episoda.

Edina, ampak RES EDINA zanimiva stvar je bilo srečanje spok+kirk + posledično uhura. Brave new world, ah ne, brave new startrek.

S strinjam z unim prejšnjim glede torpediranja megaprojekta, pa zakaj kurac majo stun na fejzerjih???? Krneki, pač eno woke bedno sranje.



lol ZF je bila vedno povezan z moralnimi dilemami, v kontekstu tehnologije in človeštva, sploh Star Trek.

Tudi stun na fajzerjih je bil _VEDNO_ default. V starih serijah celo uporabijo frazo: "set phasers to stun", da je za ziher na stun ...

Tko, da ne vem, kaj nabijaš :D

Nikec3 ::

Krneki, pač eno woke bedno sranje.

A to besedo (woke) si nekje prebral in zdaj jo naključno vključuješ v svoje poste?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Cr00k ::

Sedmi del je IMO top :) dober miks z Lower Decks

Okapi ::

Malo za popestritev.;)

fulk ::

Phantomeye je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Te moralne dileme pejte na fdv drkat. Moralne dileme pač niso ZF, ane. Totaln bullshit episoda.

Edina, ampak RES EDINA zanimiva stvar je bilo srečanje spok+kirk + posledično uhura. Brave new world, ah ne, brave new startrek.

S strinjam z unim prejšnjim glede torpediranja megaprojekta, pa zakaj kurac majo stun na fejzerjih???? Krneki, pač eno woke bedno sranje.



lol ZF je bila vedno povezan z moralnimi dilemami, v kontekstu tehnologije in človeštva, sploh Star Trek.

Tudi stun na fajzerjih je bil _VEDNO_ default. V starih serijah celo uporabijo frazo: "set phasers to stun", da je za ziher na stun ...

Tko, da ne vem, kaj nabijaš :D


Mene pa fascinira kako je v resnici Star Trek falil napovedi. Pa ne govorim o warp drajvu, če se razumeva...

a_borlak ::

K tretji svetovni vojni še vedno vztrajno rinemo ...

svecka ::

Cr00k je izjavil:

Sedmi del je IMO top :) dober miks z Lower Decks


Lower Decks kdo priporoča? Je pridih starih 90 risank z tematiko DS9, TNG?

BigWhale ::

Vse drugo kar si napisal so blo pac plot devices. A ves kolkrat imajo v teh serijah probleme sam zato, ker se v nekem trenutku ne spomnijo, da imajo tehnologijo, ki jim lahko pomaga? :D Recimo ful velikrat pozabijo, da imajo transporter, ki dela iz kjerkoli na ladji kamorkoli v orbiti okrog planeta. :>

Nikec3 je izjavil:

4. Uhura reče, da je prepričana, da ubijajo ta bitja in Pike se v 5 sekundah odloči, da bodo razstrelili enega največjih projektov Starfleeta. On a hunch!! Tole je imelo zelo dober potencial, da bi lahko zadevo razvlekli v moralno dilemo, da Starfleet ta dilithium rabi in da "needs of the many > needs of a few that may exist). Veliko bolje bi bilo, če bi imeli manj cheap horror lovljenja po hodnikih in veliko večji del epizode namenjen tej dilemi. Zagotovo bi še kak kul monolog scenaristi spravili skupaj.


Tole je bilo tisto kar je mene najbolj zmotilo. Hkrati pa na koncu ni blo prav nobene razlage. Kdo so ta bitja, zakaj so tam, kaj pocnejo, in tako naprej.

"Kapitan, dejte razstrelit uno bencinsko pumpo!"
'Zakaj?'
"Ker not zivijo alieni, ki znajo govorit samo z mano ampak jih noben ne vidi niti jih ne moremo detektirati!"
'A res??'
"MAJKE MI!"
'Ok.'

:>

svecka je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Sedmi del je IMO top :) dober miks z Lower Decks

Lower Decks kdo priporoča? Je pridih starih 90 risank z tematiko DS9, TNG?


Lower Decks gledas, ce so ti vsec parodije in dovolj dobro poznas Star Trek lore. V nasprotnem primeru, ga ne gledas, ker ti bo butast. Jaz sem crkval od smeha zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Phantomeye ::

Okej, eni ste tle pisal o crossoverju z lower decks. In sem bil zmeden - ker se mi nič ni zdelo, da bi bila referenca na karkoli.

Dokler nisem videl par screenshotov, in pogruntal, da sta ven prišla dva dela (2 dni razlike).

BigWhale je izjavil:

Vse drugo kar si napisal so blo pac plot devices. A ves kolkrat imajo v teh serijah probleme sam zato, ker se v nekem trenutku ne spomnijo, da imajo tehnologijo, ki jim lahko pomaga? :D Recimo ful velikrat pozabijo, da imajo transporter, ki dela iz kjerkoli na ladji kamorkoli v orbiti okrog planeta. :>

Nikec3 je izjavil:

4. Uhura reče, da je prepričana, da ubijajo ta bitja in Pike se v 5 sekundah odloči, da bodo razstrelili enega največjih projektov Starfleeta. On a hunch!! Tole je imelo zelo dober potencial, da bi lahko zadevo razvlekli v moralno dilemo, da Starfleet ta dilithium rabi in da "needs of the many > needs of a few that may exist). Veliko bolje bi bilo, če bi imeli manj cheap horror lovljenja po hodnikih in veliko večji del epizode namenjen tej dilemi. Zagotovo bi še kak kul monolog scenaristi spravili skupaj.


Tole je bilo tisto kar je mene najbolj zmotilo. Hkrati pa na koncu ni blo prav nobene razlage. Kdo so ta bitja, zakaj so tam, kaj pocnejo, in tako naprej.

"Kapitan, dejte razstrelit uno bencinsko pumpo!"
'Zakaj?'
"Ker not zivijo alieni, ki znajo govorit samo z mano ampak jih noben ne vidi niti jih ne moremo detektirati!"
'A res??'
"MAJKE MI!"
'Ok.'

:>

svecka je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Sedmi del je IMO top :) dober miks z Lower Decks

Lower Decks kdo priporoča? Je pridih starih 90 risank z tematiko DS9, TNG?


Lower Decks gledas, ce so ti vsec parodije in dovolj dobro poznas Star Trek lore. V nasprotnem primeru, ga ne gledas, ker ti bo butast. Jaz sem crkval od smeha zraven.


Hehe ja, ker realno - ta pumpa bi lahko bila edina zadeva, k zadržuje ta bitja, da ne pobijejo cele federacije. Ampak nope.

ok pogledu ... pomojem bom gledal lower decks

Zgodovina sprememb…

svecka ::

Zadnji del fenomenalen. Tale crossover je bil EPSKI.

a_borlak ::

Kajpavem, ta logičnost razstrelitve črpalke ... res jim ni uspela.

Phantomeye ::

a_borlak je izjavil:

Kajpavem, ta logičnost razstrelitve črpalke ... res jim ni uspela.


Dva dela sta prišla. Črpalka je prejšnja.

Nikec3 ::

A ta sedma epizoda je bila leakana? Uradno še nikjer nisem videl, da bi naj izšla. Še kar zabaven del, čeprav ima SNW en glavni problem - v vsaki epizodi je ena zadeva, ki jo prevečkrat ponavljajo in postne nadležna.

Prejšnja epizoda: Uhura s phaserjem hodi okrog in ima vedno hujše vizije, a jo še kar pustijo hodit okrog.
Zadnja epizoda: Tole smrkavec je cel čas spoilal prihodnost. Od začetka je še bilo zabavno, ampak malo manj, ko so to delali celo epizodo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Pri nas je zadnjo epizodo leakal kar Showtime. :>

Phantomeye ::

Nikec3 je izjavil:

A ta sedma epizoda je bila leakana? Uradno še nikjer nisem videl, da bi naj izšla. Še kar zabaven del, čeprav ima SNW en glavni problem - v vsaki epizodi je ena zadeva, ki jo prevečkrat ponavljajo in postne nadležna.

Prejšnja epizoda: Uhura s phaserjem hodi okrog in ima vedno hujše vizije, a jo še kar pustijo hodit okrog.
Zadnja epizoda: Tole smrkavec je cel čas spoilal prihodnost. Od začetka je še bilo zabavno, ampak malo manj, ko so to delali celo epizodo.


Ni bil leak, vse so zamaknili na malo prej. recimo jutri je že 8 del.

Cr00k ::

Napovedanega muzikla (Subspace Rhapsody, 9.del) me je kar malo strah :)

Nikec3 ::

SPOILER!!!

Dobra epizoda, do trenutka ko zgleda, da bo se bo M'Benga še kar sprehajal po ladji po tem, ko je ubil predstavnika Federacije? WTF?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

delavec44 ::

Saj je prikazal kot samoobrambo. Mi je pa čudno, da nimajo kamer po ladji.

Phantomeye ::

Nikec3 je izjavil:

SPOILER!!!

Dobra epizoda, do trenutka ko zgleda, da bo se bo M'Benga še kar sprehajal po ladji po tem, ko je ubil predstavnika Federacije? WTF?



Mislim, sej so tud hecni. Na ladjo, kjer so veterani specifične bitke, pripeljejo klavca iz taiste bitke in so v smislu: time to kiss and makeup. To je bil res diplomatski kiks od vsega začetka.

a_borlak ::

Ja, tole z M'Bengo je bilo kar čudno ... pa tudi celotna epizoda ... morda pa hočejo nakazati glede Ukrajine in Rusije :D.

Phantomeye ::

a_borlak je izjavil:

Ja, tole z M'Bengo je bilo kar čudno ... pa tudi celotna epizoda ... morda pa hočejo nakazati glede Ukrajine in Rusije :D.


Moram pa rečt, da mi je všeč, da so, kot spinoff discoverya, zrihtali klingonce. Ker to, kar je discovery naredil v prvi sezoni je bil kriminal.

Moja mati je fan star treka in je gledala celo TOS back in the day (čeprav se ga ne spomni), ampak ni nek zahteven gledalec. Ampak Discoverya ni zmogla. Šele ko je Strange New Worlds prišel ven, sem jo prepričal, da seriji da še eno šanso - in potem je Discovery pogledala v dobre tednu (vse sezone).

Nikec3 ::

Prva epizoda, nad katero nimamo nobenih pripomb! 5/5! Pa drugače sovražim muzikale. Res super izpeljano, sam soundtrack, na nivoju kakih big budget filmov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

globoko grlo ::

Ker troll en, bl bednih stvari se v mehiskih pizdarijah niso pogruntal
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Cr00k ::

Nikec3 je izjavil:

Prva epizoda, nad katero nimamo nobenih pripomb! 5/5! Pa drugače sovražim muzikale. Res super izpeljano, sam soundtrack, na nivoju kakih big budget filmov.


Super, komaj čakam da si popoldan pogledam.

Cr00k ::

Cr00k je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Prva epizoda, nad katero nimamo nobenih pripomb! 5/5! Pa drugače sovražim muzikale. Res super izpeljano, sam soundtrack, na nivoju kakih big budget filmov.


Super, komaj čakam da si popoldan pogledam.


Potrjujem. Super, koncno so za spremembo novi zvocniki prisli do izraza :)

Phantomeye ::

ful mi je zanimiv ta koncept, recimo animeji imajo vedno nek beach episode, zahodne serije pa muzikale. I'm up for it!

buttcrack ::

Uf men se pa tole vleče... že malo meji na trpljenje :(

a_borlak ::

Ta mjuzikl ... no, meni ni sedel.

Okapi ::

Upam, da so se vsaj med snemanjem zabavali, ker gladati to je bilo mučno.

Po drugi strani bi bilo pa lahko še huje, če bi namesto mjuzikla naredili opero.;)

BigWhale ::

Zmerno do pretezno butast del. :> Ja, tud jaz upam, da so se zabaval med snemanjem. :)))

V pricakovanju zadnjega dela. Cliffhanger z Gorni in mal pa drzim pesti, da Una in La'An v zadnjem delu ugotovita, da sta si usojeni. :>

globoko grlo ::

Žalostno, ampak to je res zadnje upanje za tale novi svet.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

BigWhale ::

BigWhale je izjavil:

V pricakovanju zadnjega dela. Cliffhanger z Gorni in mal pa drzim pesti, da Una in La'An v zadnjem delu ugotovita, da sta si usojeni. :>


No ja, nisem se dost zmotil, ampak stvari so ble kr predvidljive.

Dokaj dober del, nekaj stvari je bilo mal prevec predvidljivih, nekaj ze videnih, nekaj pa mal butastih. :D

Pithlit ::

Sam de 'butaste' stvari so itak že pričakovane. Nekatere stvari pač morajo za lase privlečt če se nočejo preveč ponavljat.
Life is as complicated as we make it...

Gagatronix ::

Cr00k je izjavil:

Sedmi del je IMO top :) dober miks z Lower Decks


Meni je pa sla ta epizoda blazno na jetra, ker tista dva iz Lower Decks blebeceta ko sneti sekiri in bi resno potrebovala mute switch.

BigWhale ::

Gagatronix je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Sedmi del je IMO top :) dober miks z Lower Decks


Meni je pa sla ta epizoda blazno na jetra, ker tista dva iz Lower Decks blebeceta ko sneti sekiri in bi resno potrebovala mute switch.


To pomeni, da sta odlicno odigrala vlogi. Ker bila sta tocno taksna kot v Lower Decks. :>

Nikec3 ::

BigWhale je izjavil:

BigWhale je izjavil:

V pricakovanju zadnjega dela. Cliffhanger z Gorni in mal pa drzim pesti, da Una in La'An v zadnjem delu ugotovita, da sta si usojeni. :>


No ja, nisem se dost zmotil, ampak stvari so ble kr predvidljive.

Dokaj dober del, nekaj stvari je bilo mal prevec predvidljivih, nekaj ze videnih, nekaj pa mal butastih. :D

OK epizoda. Nisem pričakoval, da jo bodo zaključili na cliffhangerju. Malo me je epizoda spominjala na finale druge sezone Stargate Atlantis, kjer del ekipe ustane ujet na Wraith ladji (pa še Gorni in Wraithi so si zelo podobni v tem, da se prehranjujejo z ljudmi). Igralci zelo dobro opravijo svoje delo, ko Pike sliši za Gorne, prav vidiš strah v njegovih očeh.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

delavec44 ::

Pika je strah za njegovo drago, ne zaradi Gornov.

Politično je pa bedarija. Uničijo ti ladjo in federacija bo kar upoštevala njihovo novo mejo brez vsakega povračilnega ukrepa. Poleg tega bodo kar pustili svoje preživele. Izpadejo totalno nesposobni.

Pithlit ::

delavec44 je izjavil:

Pika je strah za njegovo drago, ne zaradi Gornov.

Politično je pa bedarija. Uničijo ti ladjo in federacija bo kar upoštevala njihovo novo mejo brez vsakega povračilnega ukrepa. Poleg tega bodo kar pustili svoje preživele. Izpadejo totalno nesposobni.

Politično (če bi sledil) ima federacija v tem trenutku kar nekaj problemov na svojih mejah. Začenjat vojno zaradi nekega planeta izven svojih meja zaradi 'par' trmoglavcev ki so se hoteli tam naseliti (izven federacije) pač verjetno ni ravno njihova prioriteta.
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

Mene vse skupaj prevec spomni na Aliena. Razmnozevanje, izgled, kako Gorn ni napadel Batelov, ker je vedel da ima ze jajca v sebi...

Okapi ::

Ena scena (in zaplet zgodbe) je bila itak čista kopija Alien 3. Eni bi rekli hommage, jaz bolj sumim pomanjkanje domišljije. ;)



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Cr00k ::

Ne vem, če primerjam ostale novejše serije Star Treka, mi je druga sezona Strange New Worlds daleč najboljša... napake in lovske fore so pa itak v vseh (tudi izven ST franšize).

delavec44 ::

Pithlit je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Pika je strah za njegovo drago, ne zaradi Gornov.

Politično je pa bedarija. Uničijo ti ladjo in federacija bo kar upoštevala njihovo novo mejo brez vsakega povračilnega ukrepa. Poleg tega bodo kar pustili svoje preživele. Izpadejo totalno nesposobni.

Politično (če bi sledil) ima federacija v tem trenutku kar nekaj problemov na svojih mejah. Začenjat vojno zaradi nekega planeta izven svojih meja zaradi 'par' trmoglavcev ki so se hoteli tam naseliti (izven federacije) pač verjetno ni ravno njihova prioriteta.


Kaj od napisanega ne razumeš? Sem kje omenjal planet?

Tody ::

Politično iz ostalih seriji ST je da bi poslal raziskovalno ladiji, ta bi morala narediti analizo in potem bi morali Gore vprasat zakaj, te bi jim pa odgovorili da so bili tam na njihovem ozemlju in da bla bla..
.

Nikakor pa ne da Enteprise gre in vse skupaj napade.

Nadaljevanje bo itak da bodo sli v warp in bodo pač pustil tiste ljudi tam, pa jih mogoče kasenje kdaj rešili

BigWhale ::

delavec44 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Pika je strah za njegovo drago, ne zaradi Gornov.

Politično je pa bedarija. Uničijo ti ladjo in federacija bo kar upoštevala njihovo novo mejo brez vsakega povračilnega ukrepa. Poleg tega bodo kar pustili svoje preživele. Izpadejo totalno nesposobni.

Politično (če bi sledil) ima federacija v tem trenutku kar nekaj problemov na svojih mejah. Začenjat vojno zaradi nekega planeta izven svojih meja zaradi 'par' trmoglavcev ki so se hoteli tam naseliti (izven federacije) pač verjetno ni ravno njihova prioriteta.


Kaj od napisanega ne razumeš? Sem kje omenjal planet?


Ne vem sicer kdo cesa ne razume ampak dejmo poizkusit analogijo:

Ce ti kitajci v Sahari ubijejo vojaka, ki je sel obiskat soseda, ki se je tam taboril, ceprav so mu vsi rekli, naj hodi tja, posljes kitajcem diplomatsko noto in strogo obsodis njihovo sprevrzeno dejanje. Ne napoves jim vojne, sploh ce vidis, da so kitajci konkretno mocnejsi od tebe, hkrati jih pa ti popolnoma nic ne razumes.

BigWhale ::

Tody je izjavil:


Nadaljevanje bo itak da bodo sli v warp in bodo pač pustil tiste ljudi tam, pa jih mogoče kasenje kdaj rešili


Ja, skoraj zagotovo. Jaz mal sumim, da bodo vse kar hitro resili. Mogoce ze v prvem delu, in potem nadaljevali s serijo.

Druga moznost je pa, da polomijo kanon in te ljudi odpisejo, na Enterprise pa pride se vec ljudi iz TOS obdobja. Ceprav imajo materiala se za potencialnih 9 sezon. :))

TESKAn ::

Warpnili bodo stran, scotty bo inštaliral fakeGornitator na enterprise/shuttle in bodo šli na unsanctioned rescue mission.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Nikec3 ::

A je še koga počasna vesoljska fight scena spomnila na kultno Kirkovo borbo z Gorni? Meni se je zdelo že malo kot tribute. :))

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

predi ::

Discoverija nisem zmogel, tole je pa kar šlo. Čisto gledljivo. Sicer ni bilo tako kul kot TNG in Voyager, ki sem ju na malih ekranih gledal v mladosti, ampak bom to pač pripisal prav svoji starosti. Če znova gledaš starejše serije tudi najdeš polno bedarij vse povprek. Lahko ti celo ne sedejo več pa ne veš zakaj - pač ne dojemaš več stvari na enak način kot nekoč.

Klingon auto-tune boy band FTW. Pa tri različice uvodne špice s theme songom, ki kar pade v ušesa.

Moram pa reči, da je zvok na Skyshowtime porazen. To ni serija za crackling stereo (webapp preko PC-ja). Na travnikih je ziher vsaj 5.1 surround. Se motim? Na Android TV (EON Box) se jim poleg tega app dobesedno zatika pri predvajanju. Praktično negledljivo.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554756 (4280) Pithlit
»

The Orville (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
799269 (3064) cias
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726981 (22609) Dami

Več podobnih tem