» »

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Zvezdica27 ::

filmi niso preveč reprezentativni za ST. To je bil vedno bolj dinamičen del, serije pa so bile bolj easy, je pa spet odvisno. Discovery je akcijska streljačina, sploh S1.

MrNighthawk ::

Ahiles je izjavil:



Discovery pa ni cannon tko da škoda besed...


Discovery je cannon, pa če ti je všeč ali pa ne.

Ne vem kaj želiš povedat, vse to se bo Pikeu še zgodilo.

oo7 je izjavil:

Tretja epizoda se mi je zdela malo dolgočasna. Ne bom lagal vmes sem zaspal za 15-20 minut. Čakam na kakšno dobro vesoljsko bitko.


Edina old school ST serija, ki je imela vesoljske bitke je bil DS9. Vse ostalo je pa bilo bolj za vzorec.

Zgodovina sprememb…

cias ::

Eh, kr neki. Se vidi da Pika porivajo v ozadje.
Ne vem kaj sem sploh mislil ko sem pričakoval kaj zanimivega.

BigWhale ::

Po treh delih si ti ugotovil, da ga porivajo v ozadje? :> Pa zacetek prvega dela je bil samo o kapitanu in se v drugem delu smo gledali njegove mentalne borbe? :))

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

Potem sem pa zaradi filmov zgleda dobil napačno predstavo.


Abramsovih filmov? Ja. :)



Ja, Ampak sem gledal tudi starejše film ampak zelo dolgo nazaj in se ne spomnim več toliko.

Ne vem zakaj ampak se mi je zdelo, da so se veliko šicali z Borgi in tistimi kockami.

cias ::

Zakaj ne dajo tistemu doktorju podnapise? Jaz komaj pol razumem kaj govori. Universal translator odpovedal?

Phantomeye ::

cias je izjavil:

Zakaj ne dajo tistemu doktorju podnapise? Jaz komaj pol razumem kaj govori. Universal translator odpovedal?


Sej imaš podnapise, če ti angleščina dela težave

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

Potem sem pa zaradi filmov zgleda dobil napačno predstavo.


Abramsovih filmov? Ja. :)



Ja, Ampak sem gledal tudi starejše film ampak zelo dolgo nazaj in se ne spomnim več toliko.

Ne vem zakaj ampak se mi je zdelo, da so se veliko šicali z Borgi in tistimi kockami.


Borgi so bili samo v enem filmu. Bitkanv vesolju je trajala kakšnih 45 sekund.

cias je izjavil:

Eh, kr neki. Se vidi da Pika porivajo v ozadje.
Ne vem kaj sem sploh mislil ko sem pričakoval kaj zanimivega.



Kje si to videl? V B story sta bila Pike in Spock, A story pa vsi ostali.
Serija ima 10 delov in ne 20+ tako kot v TOS, TNG,... če želijo predstavit bridge crew, potem vsak potrebuje vsaj en del, kjer ima osrednjo vlogo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Tole je čisto v stilu starih Star Trekov...

Nič pretresljivega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oo7 ::

Potem pa res ne vem kaj sem gledal, da se mi je zdelo, da je bilo toliko več borb.

Gregor P ::

Ne, to je čisto ok "klasičen" ST.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

oo7 je izjavil:

Potem pa res ne vem kaj sem gledal, da se mi je zdelo, da je bilo toliko več borb.

Je bilo v resnici kar precej streljanja s Klingoni in Romulani.

a_borlak ::

Jep, klasičen ST, kot ga imamo radi :).

DarkSite ::

Dober del :)

Okapi ::

oo7 je izjavil:

Čakam na kakšno dobro vesoljsko bitko.

Kdor čaka, dočaka.;)

Sicer bolj podmorniška bitka, ampak bitka pa je.

Okapi ::

Naslednjič so bili pripravljeni.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Izi ::

Okapi je izjavil:

ampak bitka pa je.

Če tiger napade ovco je zate bitka? :P

oo7 ::

Četrta epizoda je bila še najboljša, do zdaj.

Gregor P ::

Jaz več ne rabim, to je to:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

svecka ::

Super je, končno pravi Star Trek.

Zvezdica27 ::

sam res. Hudo ko pes. To je to.

zz

oo7 ::

Ja ampak ena lastovka še ne prinese pomladi >:D

Phantomeye ::

"do you ever speak plain english"

jst sm mislil, da vulkanci govorijo svoj jezik, pa translator translejta.

V bistvu bi celo trdil, da noben zares ne govori angleščine, ampak je "prevedeno" za nas. :D

Ok the gorn imajo neko svojo morsejevo abecedo, k je identična naši abecedi?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kdor v Star Trek in podobnih zadevah išče neskladnosti, ima samo preveč časa... >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

a_borlak ::

Nekdo je dobro naštudiral stare STje, ker tole gre v smeri kultnega statusa.

karafeka ::

Bomo videli kako dolgo bodo zdržali, dokler ne bodo začeli tlačit noter modernih medosebnih razmerij.

Invictus ::

karafeka je izjavil:

Bomo videli kako dolgo bodo zdržali, dokler ne bodo začeli tlačit noter modernih medosebnih razmerij.

Saj to je bilo že v prvih Star Trekih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

karafeka ::

V katerih delih točno ?
Pa nisem imel v mislih Spocka in Uhure...

oo7 ::

Edino tista pilotkinja je malo preveč jezikava in preveč ugovarja kapitanu. A ni Enterprise vojaška raziskovalna ladja in na mostu imajo čine ? nobenega spoštovanja, do kapitana.

karafeka ::

Kje v vojski pa gredo kapitan in prvi častnik vedno na prvo bojno črto? V ST je to standard, ko pridejo na kak neznan planet, da gredo na planet najvišji čini. In seveda vedno preživijo. Tega ni nikjer. Ja, tudi jezikanja v pravi vojski ni.

oo7 ::

karafeka je izjavil:

Kje v vojski pa gredo kapitan in prvi častnik vedno na prvo bojno črto? V ST je to standard, ko pridejo na kak neznan planet, da gredo na planet najvišji čini. In seveda vedno preživijo. Tega ni nikjer. Ja, tudi jezikanja v pravi vojski ni.


Ja saj to sem mislil zadnjič napisat zakaj gredo vedno tisti iz mosta na raziskovalno misijo. Na tisti ladji mora biti več 100 ljudi pa, da nimajo nekaj komandosov :|

globoko grlo ::

A vam se zdi man powah problem????
Pizda letijo z večX svetlobno hitrostjo, pa ne morjo enga DYI drončka poslat na planet???? Morjo vse povohat in pofukat, da sploh vejo kje so????

Ne vem a pišejo scenarije kot se igra hitropotezni šah, maš 5s, pa napiš en stavk, če ti ne rata, ga morš pa zbrisat. Ene stvari so res čist v pizdy.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

karafeka ::

Če pa snemajo po TOS kopitu. Kaj so vedeli takrat kaj je dron.

Pa še ena težava je. Tale Čudni svetovi se dogajajo pred TOS in pred TNG, torej ne smejo imet kake nove oz. boljše tehnologije. Razen če bodo spet kake časovne mahinacije izumljali.

oo7 ::

Moti me pa tudi pomankanje domišljije to me je motilo tudi pri Star Gate. Govorim, ko odkrijejo kakšen nov planet daleč daleč stran in tam živi neka nova vrsta a živijo v skoraj enakih hišah kot mi na zemlji če so manj napredni živijo v kolibah šotorih pa še podobne težave imajo kot mi.

Zato pa je bolje, ko se dogaja v vesolju ne, da gledaš zemljo z malo drugačnimi obrazi in skoraj istimi težavami.

karafeka ::

Za Stare Gate je bilo razloženo, da so Goualdi razselili zemljane na ostale planete, zato je bilo vse dokaj podobno kot na Zemlji.
Pa ene civilazacije so bile dokaj napredne in razvite, celo bolj kot mi. Pa ne mislim Asgarde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Phantomeye ::

Invictus je izjavil:

Kdor v Star Trek in podobnih zadevah išče neskladnosti, ima samo preveč časa... >:D


Ne me narobe razumet, mi je čist všeč. Sam ta šala o angleščini je že taka klišejska, pa sem mal zastrigel z ušesi.

karafeka je izjavil:

Kje v vojski pa gredo kapitan in prvi častnik vedno na prvo bojno črto? V ST je to standard, ko pridejo na kak neznan planet, da gredo na planet najvišji čini. In seveda vedno preživijo. Tega ni nikjer. Ja, tudi jezikanja v pravi vojski ni.


Da, v vojaškem smislu je čudno (pa še niti ne tako čudno, pred modernim vojskovanjem, so bili razni generali in plemiči vedno v ospredju - verjetno zato, ker je to pozitivno delovalo na ostale)

Ampak v smislu main-casta serije je pa čisto smiselno. Če bi imeli Star Trek, kjer kapitan ni eden od glavnih igralcev, verjetno ne bi rinil na misije.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Tudi v Star Treku je vse razlozeno zakaj so stvari taksne kot so. Zivljenje se je zacelo na enem koncu galaksije in se je potem razneslo naprej. To je pa to. Zato so vsi alieni samo ljudje z razlicnimi frizurami in usesi. :)

Je pa tudi res, da groba oblika naselbin ima verjetno koncno stevilo moznosti, ker so nekatere stvari fizikalno bolj smiselne kot druge. Hkrati pa dokaj hitro najdes optimalno razmerje med dimenzijami. Precej smisla je, da bo hisa priblizno okrogla ali kvadratna in da bo strop zgolj nekaj visji kot je povprecna visina prebivalcev.

Phantomeye ::

oo7 je izjavil:

Moti me pa tudi pomankanje domišljije to me je motilo tudi pri Star Gate. Govorim, ko odkrijejo kakšen nov planet daleč daleč stran in tam živi neka nova vrsta a živijo v skoraj enakih hišah kot mi na zemlji če so manj napredni živijo v kolibah šotorih pa še podobne težave imajo kot mi.

Zato pa je bolje, ko se dogaja v vesolju ne, da gledaš zemljo z malo drugačnimi obrazi in skoraj istimi težavami.


Piramide, lok, kolo (wheel) itd. so na zemlji skoraj sočasno pojavili na različnih koncih sveta (da o evoluciji sploh ne govorim - krila pri ptičih in krila pri netopirjih). Čisto neodvisno. Ker so to najbolj smiselne oblike. In imaš na voljo enaka sredstva.

Če hočeš zgraditi primitivno hiško ali zavetje - ni veliko različnih načinov, ko imaš na voljo le veje in blato. Zato vse zgleda podobno.

In tudi z vidika snemanja serije je precej lažje, če so vsi alieni humanoidi, ker jih samo drugače okrasiš - kot je BigWhale že namignil.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:

"do you ever speak plain english"

jst sm mislil, da vulkanci govorijo svoj jezik, pa translator translejta.

V bistvu bi celo trdil, da noben zares ne govori angleščine, ampak je "prevedeno" za nas. :D


Riba babilonka ima vec smisla kot Star Trek universal translator. :> Jaz sem se s tem enostavno nehal ukvarjat. So pa pol taksne stvari kr hecne.

Phantomeye je izjavil:

Ok the gorn imajo neko svojo morsejevo abecedo, k je identična naši abecedi?


Ta del je bil men najbolj butast v celem delu. Na svetu imamo pisave, ki so jih ustvarili ljudje, pred precej stoletji, pa jih se danes ni nihce uspel razvozlati, tam je pa en mulc med bezanjem po planetu razvozlal pisavo alienov o katerih ve samo to, da Zemljane malicajo. :>

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:

Ampak v smislu main-casta serije je pa čisto smiselno. Če bi imeli Star Trek, kjer kapitan ni eden od glavnih igralcev, verjetno ne bi rinil na misije.


S stalisca same zgodbe in snemanja je to najbolj smiselno, ja. Mal cudn bi blo, ce bi imel v vsakem delu pet redshirtov, o katerih ne bi vedel nic, ki bi jih poslali na away mission in potem bi se vecina zgodbe dogajala z liki, ki jih sploh ne poznas. :)

Sicer so pa to v TNG spremenili in kapitani niso vec rinili na odprave. :) Razen v redkih primerih.

MrNighthawk ::

Okapi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Čakam na kakšno dobro vesoljsko bitko.

Kdor čaka, dočaka.;)

Sicer bolj podmorniška bitka, ampak bitka pa je.


Spominjal me je mal na Balance of Terror iz TOS in pa Disaster od TNGja.

Ampak odličen del.

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

Tudi v Star Treku je vse razlozeno zakaj so stvari taksne kot so. Zivljenje se je zacelo na enem koncu galaksije in se je potem razneslo naprej. To je pa to. Zato so vsi alieni samo ljudje z razlicnimi frizurami in usesi. :)




Na katerem koncu je to ? V bližini naše galaksije ?

Phantomeye ::

mal sm v epizodi pogrešal brata od Kirka. Glede na to, da je bil to ship wide event, bi skoraj moral biti prisoten - razen, če ga res nočejo preveč - ker imajo namen uporabiti istega cloveka za kirka

Zvezdica27 ::

uf. tole je top ST. V 4 delih več vem o tem crew-u kot v celi discovery ali Picardu (razen TNG crew).

Zdaj pa samo upam, da ne zavozijo tega...

top

zz

oo7 ::

Čim več takih epizod kot je četrta in čim manj takih kot je tretja.

PARTyZAN ::

A je še kdo razočaran, da niso pokazal Gornov?

Sicer pa, baje se popolnosti ne da izboljšat ;D

BigWhale ::

Saj so ustvarjalci povedali zakaj, radi bi ustvarili monsterja in maaaal horror sceno. Mislim, da bodo Gorni glavni negativci v tej seriji.

PARTyZAN ::

Potem mi je pa to ušlo, imaš kakšen URL?

oo7 ::

A so bili Gorni samo v originalni TV seriji Star trek z Šatnerjem ali so bili tudi v kateri drugi Star trek TV seriji ?

BigWhale ::

En Gorn je bil tudi v Enterprise, ko so sli v Mirror Universe. Pa mislim, da so jih tud v Lower Decks omenjali ampak nic v povezavi z zgodbo. O Gornih ne vemo prav veliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554732 (4256) Pithlit
»

The Orville (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
799269 (3064) cias
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726981 (22609) Dami

Več podobnih tem