» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
31 / 31
»
»»

MrNighthawk ::

Kaj pa Discovery refit, NCC-1031-A ;)
Tale oznaka A se mi zdi, da je namenjena ustvarjalcem "prej smo mal zajebal, dej tole bo zdele bolš"
Nasploh se mi zdi "programable matter" dober sci fi koncept.

Saru postaja pa taprav kapitan, mal je celo s svojim govorom na Picarda spominjal, mislim pa da bi Picard Michael konkretno na p. :D

Ampak vseen mi Michael v tej sezoni ni tok vredu. Eno leto je preživela "sama" in se sprijaznila, da Discoverija mogoče ne bo nikol več vidla. Potem pridejo nazaj, rabi nekaj časa ampak ok, zdej je starfleet in morajo HQ nujno poiskat, ker federacija in starfleet sta oh in sploh. Najdejo, woohoo... a zdej pa spet full on rogue mode, da se bo vmes lahko ponovno v SF vrnila?

Sicer pa. Naredijo retrofit, dobijo nove konzole, badge je zdej tko k je bil prej tricoder, vse :))
A stare uniforme imajo iz nostalgičnih razlogov?

drvo ::

Nikec3 je izjavil:

Michael je v osnovi narejena kot glavni karakter serije, ampak jaz je nikakor ne morem sprejet kot osnovo vsega. Ne vem, morda je kriva tudi igralka, ker nima neke karizme, ozorima igranje zgleda preveč šolsko (vem, bluzim).

Meni gre ta njen način igre, ko 3/4 časa zgleda na robu joka tak na živce, da sem na tem, da bi nehal gledat.

tikitoki ::

Tudi meni se ne zdi primerna. Itak pa the expanse prekaša star trek v vseh pogledih. Ok, zadnja sezona je bila razočaranje.

tikitoki je izjavil:

Tudi meni se ne zdi primerna. Itak pa the expanse prekaša star trek v vseh pogledih. Ok, zadnja sezona je bila razočaranje.

Primerjave niso smiselne. Star trek je svoja specifična serija, ki ima 50 let zgodovine.
Expanse je pa moderna serija narejena po knjigah.

Zvezdica27 ::

bomo videli. Zdaj smo bolj klasični ST in meni je to všeč. Liki so mi sicer večinoma grozni, ampak kaj čmo. Ekipe ne razvijajo (ono androidko smo vsi pozabili, potem sem mislil, da bodo Detmer nabuildali, pa spet nič) - Samo Saru in Michael, včasih Stammets in sedaj ta Trill. Tilly pa komedijo zganja. Book je potencial, bomo videli.

Michael pa bi za to morala pred preki sud, court-martial ali karkoli ima SF. Bomo videli, če jo ne demotajo bo to hud fail serije. Mnogo se jih je odreklo lastnim interesom za to ali ono vojsko ali SF, tu pa morajo biti posledice (ali pa naj gre z Bookom in zaplodita 10 otrok). Ni to Santa Barbara...

Četudi sta imeli 1 in 2 sezona precej boljše celostne zgodbe in težek zajeb kar se tiče tempa/zaključka (prehitro), je ta 3 sedaj res všečna. Saj pravim, klasični ST so naredili, končno je nekdo pogruntal. Sicer imamo deus ex machina težavo (isto kot onega Wesleya, ta trill baba kr vse ve), ampak bomo že. Ena od stvari je, da sociološko še vedno nimamo arch.enemy rase (Klingon, Romulan) razen toliko, da so Andorijci spet bad guyi - razen dilitija, kaj točno je narobe v tem vesolju, to še ne vemo... torej, kdo je burnal? Sam ne prehitro v to, to je treba počasi...

Torej: kljub vsemu - sedaj mi je bolj všečno.

zz

Zvezdica27 je izjavil:

Ena od stvari je, da sociološko še vedno nimamo arch.enemy rase (Klingon, Romulan) razen toliko, da so Andorijci spet bad guyi
zz

Razen DS9, nobena druga serija ni imela arch enemyja. V Enterprise so v 3. Sezoni nekaj eksperimentiral.

Borgi v TNGju so bili praktično samo v treh delih. Voyager arch enemy je bila razdalja do doma :))

Andorians bad guys? Really?
To kar vidimo bad guye so bolj kriminalne organizacije, ta zeleni so pa Orion Syndicate, vsaj bili so.

BigWhale ::

Zvezdica27 je izjavil:

Michael pa bi za to morala pred preki sud, court-martial ali karkoli ima SF. Bomo videli, če jo ne demotajo bo to hud fail serije.

Pa saj ji je rekel, da od zdaj naprej ni vec Number One.

Zvezdica27 je izjavil:

Mnogo se jih je odreklo lastnim interesom za to ali ono vojsko ali SF, tu pa morajo biti posledice (ali pa naj gre z Bookom in zaplodita 10 otrok).

Glede na to, da je cist na konc epizode, dala dol comm badge, imam obcutek, da bo sla bolj solo. Jaz drzim pesti, da se to zgodi in da po moznosti vzame se Phillipo zraven. Potem imamo lahko A/B story kjer je A story to kar se dogaja z Discovery, ki dela klasicne misije za Federation in B story, kjer Micheal in Phillipa raziskujeta The Burn in kaj se je zgodilo.

Zvezdica27 je izjavil:

Sicer imamo deus ex machina težavo (isto kot onega Wesleya, ta trill baba kr vse ve), ampak bomo že.

Po mojem niti ne. Trills so ze od pamtiveka v ST in niso vsevedni. Vedo kar nekaj stvari ampak spet ne toliko, da bi bli kr Deus Ex Machina.

Zvezdica27 je izjavil:

Ena od stvari je, da sociološko še vedno nimamo arch.enemy rase (Klingon, Romulan) razen toliko, da so Andorijci spet bad guyi - razen dilitija, kaj točno je narobe v tem vesolju, to še ne vemo... torej, kdo je burnal? Sam ne prehitro v to, to je treba počasi...

Men grejo arch enemies na zivce. :)) Andorian-Orion syndicate je po mojem bolj priloznostna naveza. Drgac pa Androians niso bli nikol bad guys?

to sem pa spregledal, da ji je rekel, da ni več nr1 (na trenažerju šopal in ropota, ko gledam)

Drugače: Romulanci, Borg, changelingi, občasno Klingonci - pač politični nasprotniki, recimo. To (še) manjka. Andorijci so bili kontra v prvi fazi, potem so šli v federacijo, če se prav spomnim. Tudi Vulkancev ni, četudi nismo v reboot JJ vesolju, da Vulkana ne bi bilo (saj Romulus je tudi obstal, ne?).

zz

Furbo ::

Kar naj gre po svoje, ker itak dela po svoje že od začetka. Ne moreš kar laufat reševat težave od tipčka, če si organizaciji, ki je organizirana po vojaško. Pol ji je pa vedno blazno žal, pa toči krokodilje solze. Tale njen šef je res en teliček.
Lp,f

Zvezdica27 je izjavil:

to sem pa spregledal, da ji je rekel, da ni več nr1 (na trenažerju šopal in ropota, ko gledam)

Drugače: Romulanci, Borg, changelingi, občasno Klingonci - pač politični nasprotniki, recimo. To (še) manjka. Andorijci so bili kontra v prvi fazi, potem so šli v federacijo, če se prav spomnim. Tudi Vulkancev ni, četudi nismo v reboot JJ vesolju, da Vulkana ne bi bilo (saj Romulus je tudi obstal, ne?).

zz

V teaserju za naslednji del naj bi pokazal Romulana/Vulkana, ki je mel emblem, ki naj bi nakazoval združitev obeh ras.
Romulus ne obstaja več, to je potrdil canon v Picard seriji.

torej smo v JJ Ambrams vesolju? tudi Vulcana ni?

zz

MisterM ::

Ne, ni Abramsovo vesolje (aka Kelvin timeline). Sodeč po Picardu so sicer ohranili Abramsov plot device, kjer je Romulansko sonce kljub Spockovemu posredovanju eksplodiralo. Spocka in Nera je potegnilo v preteklost, kjer sta ustvarila alternativen Kelvin timeline, "originalen" timeline pa je šel dalje. V njem Vulcan obstane, saj ga Nero ni uničil.

Zvezdica27 je izjavil:

torej smo v JJ Ambrams vesolju? tudi Vulcana ni?

zz

Po seriji Picard, ki vsekakor omenja uničenje Romulusa.

.

V Kelvin timeline se dogajajo samo JJ filmi

Zgodovina sprememb…

««
31 / 31
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
563819 (520) ahac
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 464 65 66 67 )

3321414169 (45648) oo7
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

9716994 (12622) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

526993 (5053) x800xt

Več podobnih tem