» »

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija)

Cveto ::

Pogledal. To je to, vsaj zame, ki sem v živo, torej v času, ko se je snemalo, pogledal vse igrane serije razen TOS. bomo pa še videli, kaj še bo. Razne zadeve z "vključevanjem" (da ne uporabim pri nekaterih tako neželene "w" besede) me sicer motijo, ker delujejo nekako prislijeno, a če pomislim, da je bil že prvi ST tak (avto je od studia zahteval raznolikost, kar takrat ni bila ravno praksa), potem je ok.

Phantomeye ::

Meni je všeč :D

Moram reč, da mi je všeč tista "zdravnica" v belem, tak emma stone vibe ima. Pa vidim, da je / bo malo ekscentrična.

scipascapa ::

Tudi meni je Chapel zelo všečna :)

Zgodovina sprememb…

dussan ::

Pogledal in mi je bilo všeč. Politična nekorektnost, ki jo je imela TOS, naj kar ostane, samo ne smejo pozabiti na nove svetove :)

LeQuack ::

Ali je tako kot stare serije v smislu ena zgodba ne epizodo?
Quack !

dussan ::

Ja, tako naj bi bilo.

BigWhale ::

Nurse Chapel je bila v TOS Majel Barrett, sicer tudi Lwaxana Troi v TNG in glas racunalnika prakticno v vseh serijah in filmih do njene smrti.

oo7 ::

A je Spock vedno služil samo Piku ali še kateremu drugema kapitanu ?

Okapi ::

A za Kirka si kdaj slišal?;)

buttcrack ::

Ouch

Gregor P ::

Over and out:P
Live long and prosper.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

cias ::

BigWhale je izjavil:

Naslednji, ki bo zacel z off-topic woke sranjem, bo letel ven.


Torje, kritiziranje ni dovoljeno? Je slotech novi imdb?

drvo ::

cias je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Naslednji, ki bo zacel z off-topic woke sranjem, bo letel ven.


Torje, kritiziranje ni dovoljeno? Je slotech novi imdb?


Drži, kadar moderira kit.

oo7 ::

Okapi je izjavil:

A za Kirka si kdaj slišal?;)



Aja saj res ;(( bi se moral spomnit že zaradi filmov.

Lonsarg ::

Morda bo tole prvi moderni sci-fi z fokusom na raziskovanje namesto na dramo. Drzimo pesti :)

Saj ne da je nujno z dramo kaj narobe, sam da je povsod v modernih sci-fi drama glavni fokus je pa ze zalostno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

drvo ::

Lonsarg je izjavil:

Morda bo tole prvi moderni sci-fi z fokusom na raziskovanje namesto na dramo. Drzimo pesti :)

Saj ne da je nujno z dramo kaj narobe, sam da je povsod v modernih sci-fi drama glavni fokus je pa ze zalostno.


Po Discovery-ju je osvežilno, da kapitan ni ves čas na robu joka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

BigWhale ::

drvo je izjavil:

cias je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Naslednji, ki bo zacel z off-topic woke sranjem, bo letel ven.


Torje, kritiziranje ni dovoljeno? Je slotech novi imdb?


Drži, kadar moderira kit.


Al pa ce bi se nehal delat debile, a? Eno je kritika, drugo je pa broflake jokanje kako je vse woke. Ce ne znate najti meje, potem se boste pac kje drugje jokali.

cias ::

BigWhale je izjavil:


Eno je kritika, drugo je pa broflake jokanje kako je vse woke. Ce ne znate najti meje, potem se boste pac kje drugje jokali.


Saj vemo kaj je dovoljena kritika. Edino pravilno je ljubiti current year elemente.

Kdo se sploh joka? Kaj je to sedaj eden beden argument woke policije? Kaj boš brisal tudi z argumentom da je post Ruski trol?

Mi se ti smejimo ker vemo da je nam in tebi jasno za kaj se gre.

Phantomeye ::

cias je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Eno je kritika, drugo je pa broflake jokanje kako je vse woke. Ce ne znate najti meje, potem se boste pac kje drugje jokali.


Saj vemo kaj je dovoljena kritika. Edino pravilno je ljubiti current year elemente.

Kdo se sploh joka? Kaj je to sedaj eden beden argument woke policije? Kaj boš brisal tudi z argumentom da je post Ruski trol?

Mi se ti smejimo ker vemo da je nam in tebi jasno za kaj se gre.


Matr si annoying :)

Gregor P ::

drvo je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Morda bo tole prvi moderni sci-fi z fokusom na raziskovanje namesto na dramo. Drzimo pesti :)

Saj ne da je nujno z dramo kaj narobe, sam da je povsod v modernih sci-fi drama glavni fokus je pa ze zalostno.


Po Discovery-ju je osvežilno, da kapitan ni ves čas na robu joka.
A to je mišljeno kot sarkazem:D







The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Star Trek: Strange New Worlds Is Star Trek's Highest Rated Series Ever on Rotten Tomatoes

https://comicbook.com/startrek/news/sta...

Gregor P ::

Sicer je res treba videti vsaj še drugi del, ampak prvi je dejansko izpolnil vsa pričakovanja ... ki sicer res niso bila visoka, zaradi vseh ST serij dosedaj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BigWhale ::

Drugi del se je men zdel sicer dost ok. Vsec mi je, da so takoj zaceli delati na karakterjih, mi je bil pa cel resolution zgodbe mal WTF. :D

Plus, spet se mi zdi, da mamo canon breaking stuff v seriji. :>

Also, George Kirk, brat James T. Kirka, z brki, je pa krona celega dela. V TOS ga je igral Shatner z brki. :>

oo7 ::

23 stoletje lahko se prezračijo, warp, ščit ladje v glavnem povsod so napredovali razen pri posodi to je treba še vedno brisat s cunjo :))

Tisto s glasbo so si malo sposodili iz filma Prometej.

Okapi ::

Še ena zelo oldskool epizoda. Malo boljši vtis, kot prva, ampak še vedno vse skupaj deluje, kar se scenarija tiče, zelo na hitro skupaj vrženo.

Pa še nekaj me zanima - tukaj so naši junaki v obeh epizodah dobili "injekcijo" pred odhodom v akcijo (v prvi za maskiranje, v drugi za zaščito pred sevanjem). Nekako se ne spomnim, da bi takšno tehnologijo uporabljali v prejšnjih startrekih. A se motim?

Drugače pa, oni komet je z dežjem uničili cel puščavski ekosistem, tile so pa to slavili kot nekaj dobrega.;)

Okapi ::

oo7 je izjavil:


Tisto s glasbo so si malo sposodili iz filma Prometej.

Za film Bližnja srečanja tretje vrste si kdaj slišal?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Drugi del se je men zdel sicer dost ok. Vsec mi je, da so takoj zaceli delati na karakterjih, mi je bil pa cel resolution zgodbe mal WTF. :D

Plus, spet se mi zdi, da mamo canon breaking stuff v seriji. :>

Also, George Kirk, brat James T. Kirka, z brki, je pa krona celega dela. V TOS ga je igral Shatner z brki. :>



Aja, to je njegov brat. Ampak hud easter egg, tole z brki. It's not me it's my twin brother.

Mislim ja, če so pogruntali, da se zadeva odziva z glasbo - sem bil prepričan, da bodo z enterprisom signalizirali kometu khm... M'hanitu nej se umakne. To, da spock s ščiti razreže M'hanit je mal tko. Ampak lej, če je blo predestinated, je blo predestinated - tle ne mormo velik :D

On that note, me je pa tole z matematiko in glasbo spomnilo na finale od Discoverya.

Okapi je izjavil:

Še ena zelo oldskool epizoda. Malo boljši vtis, kot prva, ampak še vedno vse skupaj deluje, kar se scenarija tiče, zelo na hitro skupaj vrženo.

Pa še nekaj me zanima - tukaj so naši junaki v obeh epizodah dobili "injekcijo" pred odhodom v akcijo (v prvi za maskiranje, v drugi za zaščito pred sevanjem). Nekako se ne spomnim, da bi takšno tehnologijo uporabljali v prejšnjih startrekih. A se motim?

Drugače pa, oni komet je z dežjem uničili cel puščavski ekosistem, tile so pa to slavili kot nekaj dobrega.;)



Ja, neki mora chapel delat, preden se spomnijo ji nekaj dat neki konkretnega za delat. Tko da za enkrat daje cepiva (mejbi je pa to propaganda za cepljenje /s)

oo7 je izjavil:

23 stoletje lahko se prezračijo, warp, ščit ladje v glavnem povsod so napredovali razen pri posodi to je treba še vedno brisat s cunjo :))

Tisto s glasbo so si malo sposodili iz filma Prometej.


Pomivanje posode je taka social thing to do na zabavah. Pomoje so na to ciljali. Ali je bil pa njihov space pomivalec zaseden. Doma se mi to pogosto zgodi :D

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Posodo jim itak vedno sproti replikator naredi, skupaj s hrano. Bi jo lahko mirno stran metali (itak vse reciklirajo, da ima replikator snov na voljo). A so eko in ga šparajo?:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

TESKAn ::

Okapi je izjavil:

Še ena zelo oldskool epizoda. Malo boljši vtis, kot prva, ampak še vedno vse skupaj deluje, kar se scenarija tiče, zelo na hitro skupaj vrženo.

Pa še nekaj me zanima - tukaj so naši junaki v obeh epizodah dobili "injekcijo" pred odhodom v akcijo (v prvi za maskiranje, v drugi za zaščito pred sevanjem). Nekako se ne spomnim, da bi takšno tehnologijo uporabljali v prejšnjih startrekih. A se motim?

Drugače pa, oni komet je z dežjem uničili cel puščavski ekosistem, tile so pa to slavili kot nekaj dobrega.;)

Hm, v Voyagerju je dohtar dostikrat dal šprico za 'zaščito'.

To, da spock s ščiti razreže M'hanit je mal tko.

Ni rezal, ampak je segrel - tko kot sonce segreje komet, ko je dost blizu, da potem nastane rep.
Posodo verjetno pomivajo for fun. Tko kot v back to the future, ko Doc razlaga, da v prihodnosti ljudje tečejo za zabavo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Phantomeye ::

TESKAn je izjavil:

Okapi je izjavil:

Še ena zelo oldskool epizoda. Malo boljši vtis, kot prva, ampak še vedno vse skupaj deluje, kar se scenarija tiče, zelo na hitro skupaj vrženo.

Pa še nekaj me zanima - tukaj so naši junaki v obeh epizodah dobili "injekcijo" pred odhodom v akcijo (v prvi za maskiranje, v drugi za zaščito pred sevanjem). Nekako se ne spomnim, da bi takšno tehnologijo uporabljali v prejšnjih startrekih. A se motim?

Drugače pa, oni komet je z dežjem uničili cel puščavski ekosistem, tile so pa to slavili kot nekaj dobrega.;)

Hm, v Voyagerju je dohtar dostikrat dal šprico za 'zaščito'.

To, da spock s ščiti razreže M'hanit je mal tko.

Ni rezal, ampak je segrel - tko kot sonce segreje komet, ko je dost blizu, da potem nastane rep.
Posodo verjetno pomivajo for fun. Tko kot v back to the future, ko Doc razlaga, da v prihodnosti ljudje tečejo za zabavo.



Mislim, mal je blo tko v smislu, ker sem pričakoval, da bo rešitev prišla iz ugotovitve, da komet komunicira z glasbo. Razrezal sem pa napisal zato, ker mi je ušla primernejša beseda iz glave :D

Okapi je izjavil:

Posodo jim itak vedno sproti replikator naredi, skupaj s hrano. Bi jo lahko mirno stran metali (itak vse reciklirajo, da ima replikator snov na voljo). A so eko in ga šparajo?:))



Nek sem gledal, da kao replikatorjev tisti eri še niso meli (v novih serijah je to retcon), ampak meni je čudno, zakaj krožniki niso edible :D, ampak ja če že, majo pol v bistvu nek space pomivalec, k je v bistvu replikator.

Sicer ne vem kako replikatorji delujejo, ampak berem, da živih bitij ne morejo naredit... ampak, če ti lahko naredi piščanca pol lahko naredi človeško telo (brez življenja?). In pa - če lahko ustvariš pohanga piščanca, pa ga potem recikliraš. Kaj se zgodi, če daš pravega pohanca v reciklator.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

.

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Gregor P je izjavil:

drvo je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Morda bo tole prvi moderni sci-fi z fokusom na raziskovanje namesto na dramo. Drzimo pesti :)

Saj ne da je nujno z dramo kaj narobe, sam da je povsod v modernih sci-fi drama glavni fokus je pa ze zalostno.


Po Discovery-ju je osvežilno, da kapitan ni ves čas na robu joka.
A to je mišljeno kot sarkazem:D










Kar zabegne mi, ko jo vidim. Ful lušna, ampak ta nenehni patetični izraz na obrazu…..

oo7 ::

Phantomeye je izjavil:



Pomivanje posode je taka social thing to do na zabavah. Pomoje so na to ciljali. Ali je bil pa njihov space pomivalec zaseden. Doma se mi to pogosto zgodi :D



Bi za ta čas in to tehnologijo pričakoval vsaj krožnike iz holograma. Ko poje krožnik izgine pa ni treba nič pomivat >:D

MrNighthawk ::

Po pogledanih dveh delih lahko rečem, da je tole res a breath od fresh air. Star Trek 21. stoletja, če odmislim Enterprise. Edina slabost je, da bo samo 10 delov v sezoni.

Trenutno pa nimam neke kritike.

OldSkul ::

Se strinjam, je pa hudič ko bo samo 10 delov. Nekaj samostojnih zgodb, mogoče ena daljša zgodba v večih delih in bo že konec. To je res malo :(

BigWhale ::

Off-topic?

karafeka ::

OldSkul je izjavil:

Se strinjam, je pa hudič ko bo samo 10 delov. Nekaj samostojnih zgodb, mogoče ena daljša zgodba v večih delih in bo že konec. To je res malo :(


Kaj češ, inflacija je vsepovsod. V hollywoodu že desetletja. Včasih si dobil 24 delov, danes pa za isto ceno 10 (če sploh).

Nikec3 ::

Pogledal prvo epizodo in je zelo kul. Najbolj od vsega mi je všeč, da so karakterji iz prve zelo všečni, kar težko rečeš za Discovery. A mi lahko nekdo malo obnovi kako se je končala pot Pikea in Discovery-ja? Sicer sem gledal, ampak že leta nazaj in se ne spomnim.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Ahiles ::

Pike v originalu.
 Pike

Pike



The series later established Pike as being Kirk's predecessor in the two-part story "The Menagerie", which extensively used archive footage from "The Cage"; the framing story included an older, scarred, and disabled Fleet Captain Pike portrayed by Sean Kenney.

At some point prior to the two-part episode "The Menagerie", set in the year 2267, Pike is promoted to fleet captain. He is severely injured while rescuing several cadets from a baffle plate rupture on board a J-class training vessel, the delta ray radiation leaving him paralyzed, unable to speak, badly scarred, and using a brainwave-operated wheelchair for mobility. His only means of communicating is through a light on the chair: one flash meaning "yes" and two flashes indicating "no".

Discovery pa ni cannon tko da škoda besed...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

BigWhale ::

Kar se Pike-a tice ni Discovery povedal nic kar ne bi pasalo v canon. Discovery je canon. :)

Zvezdica27 ::

urgh... dobra serija za zdaj. Me like.

BigWhale ::

Do konca sezone bo vsak bridgecrew member dobil svojo epizodo in potem bo konec sezone. :D

oo7 ::

Tretja epizoda se mi je zdela malo dolgočasna. Ne bom lagal vmes sem zaspal za 15-20 minut. Čakam na kakšno dobro vesoljsko bitko.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Čakam na kakšno dobro vesoljsko bitko.

Pozabi. Je rekel v prvem delu, da je njihova naloga raziskovanje.
Pri raziskovanju neznanega vesolja pa je ponavadi tako da si za 90% bitij Bog, ki se je prikazal na nebu, za 10% pa si nepomemben mrčes, ki ga komajda opazijo. Bolj malo bo priložnosti za boj.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Čakam na kakšno dobro vesoljsko bitko.

Pozabi. Je rekel v prvem delu, da je njihova naloga raziskovanje.
Pri raziskovanju neznanega vesolja pa je ponavadi tako da si za 90% bitij Bog, ki se je prikazal na nebu, za 10% pa si nepomemben mrčes, ki ga komajda opazijo. Bolj malo bo priložnosti za boj.



Ja saj med raziskovanjem lahko naletijo na kakšno bolj napredno raso. Ampak ja možno, da se bodo več ali manj ukvarjali sami s sabo.

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

Tretja epizoda se mi je zdela malo dolgočasna. Ne bom lagal vmes sem zaspal za 15-20 minut. Čakam na kakšno dobro vesoljsko bitko.


V Star Treku je bilo v resnici dost mal bitk. Ena na nekaj sezon.

oo7 ::

Potem sem pa zaradi filmov zgleda dobil napačno predstavo.

globoko grlo ::

Eh totaln dolgcajt, ena jebena soap opera.
Nič o energetskih bitjih, nič o genetskih modifikacijah, nič o, well nič o nič. Nej grejo u 3pm.
Sam total lockdown je pa bil, to pa ni smel manjkat.

Vglavnem škoda cajta, pa sem precej skipal.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Phantomeye ::

globoko grlo je izjavil:

Eh totaln dolgcajt, ena jebena soap opera.
Nič o energetskih bitjih, nič o genetskih modifikacijah, nič o, well nič o nič. Nej grejo u 3pm.
Sam total lockdown je pa bil, to pa ni smel manjkat.

Vglavnem škoda cajta, pa sem precej skipal.


sam še to manjka, da bo vsaka epizoda dokumentarec o zgodovini posamezne rase. Roll credits.

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

Potem sem pa zaradi filmov zgleda dobil napačno predstavo.


Abramsovih filmov? Ja. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427553680 (3204) Pithlit
»

The Orville (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
799238 (3033) cias
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726918 (22546) Dami

Več podobnih tem