» »

Nakup avtomobila Renault!

Nakup avtomobila Renault!

«
1
2

El Toro ::

Imam namen kupiti svoj prvi avto, ker nebi rad kupil 10 let stare kripe sem se odločil da bi kupil 2009 letnik renaulta, ki ga imamo že doma in dela brez problema.

Zanima me mnenje o teh dveh clijetov:

PRVI:
Renault Clio 1.2 TCE
Letnik: 2009
Prevoženih: 70 000km
Motor:1149 ccm, 74 kW (101 KM)
Motor (gorivo):bencinski motor
avto je imel 1. lastnika in je slovensko poreklo, kar mi največ pomeni.
cena: 4.990 €

DRUGI:
Renault Clio 1.2 16V Expression
Letnik: 2009
Prevoženih: 90 000km
Motor:1149 ccm, 55 kW (75 KM)
Motor (gorivo):bencinski motor
avto je slovensko poreklo, lastniki niso napisani.
cena: 4.990 €

M-XXXX ::

Glede na te podatke je tole nobrainer:

Prvi močnejši, manj km, en lastnik. Čeprav ne razumem čisto kaj sprašuješ?

El Toro ::

zanima me kateri se bolj splača in če je kdo mel kakšne težave z omenjenim cliom?

kremenko1 ::

Malo preveri kako je glede porabe (če ti je to pomembno)pri TCE. Meni so 1,4 TCE v Meganu odsvetovali prav zaradi velike požrešnosti.

Wrop ::

Vedno se lahko pojavijo težave. Ampak trojke so precej zanesljive. Varnost glede na prejšnje generacije pa tudi.
Povprečna poraba pa je deci dva večja. Pospeški pa precej boljši. Vsekakor vzemi prvega, če je dobro ohranjen.

spenstar ::

5k evrov za 6 let starega Clia? Prevec!
SPENSTAR--builder

jurre ::

Predlagam TCE, ga imam sam, ker je bolj poskočen (75 KM mi je bilo že v cliotu 2 bolj malo). Zaenkrat pripomb nimam (v primerjavi z dci-jem prej). Imam enako letnik 2009, en ata pred mano je kupil novega in v 2 letih prevozil 13k km, jaz sem jih zdaj v 4 letih naredil skoraj 100k km brez težav.
Poraba pri meni realna okoli 7, če imaš lepo ravno cesto in se peleš 80-90 pridem na nekje 6,2 min., če voziš malo hitreje, po mestu, ali po AC 140+ si hitro na nekje 7,3. Moti me edino, da nima 6. prestave, posledično se poraba hitro poveča nad nekje 120 km/h.

Oče ima enak motor 1.2 TCE tudi v Cliotu 2009 (samo ni faceliftan) pa tudi deluje brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

pe3c ::

1.2 TCE motor ima porabo okoli 6-7 L. Sicer primerjave z 1.2 16v nimam, vendar jo imam z 1.6 16v (128 KM), ki je pa dosti pozresnejsi. Je pa TCE motor poskocen in prozen ter zmogljiv.

Clio III lahko ima serijsko napako menjalnika (odpove sinhron dolocene prestave, bodi pozoren na skrtanje zobcev pri hitrejsem prestavljanju navzdol v trenutku, ko je motor se pod obrati; ce skrta ne kupuj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

Blinder ::

El Toro je izjavil:

zanima me kateri se bolj splača in če je kdo mel kakšne težave z omenjenim cliom?


dej clovek ne delaj statistike na enmu al dveh vzorcih. Nekdo ti je napisal, da pazi na sinhrone menjalnika. To lahko preveris pred nakupom. V oglasih pa ne 100% verjet v napisano. Prodajalci pogosto lazejo pa koneckoncev niti ne vejo koliko lastnikov je imel avto. Ce pri vas dom animate tezav z renaultom se ne pomeni da so renaulti boljsi od ostalih.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Dr_M ::

Zakaj bi kdo kupil avto, ki ima ze v emblemu dvigalko?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

mihec87 ::

Dr_M je izjavil:

Zakaj bi kdo kupil avto, ki ima ze v emblemu dvigalko?


Bolj otročje fore ne gre napisat?

d4vid ::

Zakaj se po svetu vozijo alfe, ce so kraljice odstavnih pasov. Zakaj se po svetu vozijo honde, ki so zarjavele se preden pridejo iz proizvodnje?
In zakaj človek ne sme imet renaulta?

Sem ze slisal od kolega marsikaj cez renoja, pa se vedno kaj slisim. Pa ko mu recem zakaj potem ves cas rinem njegov avto, ne manka velik da ne dobim kaksne po gobcu :8)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bambam20 ::

TCe je bencinski motor s turbino.. Lahko se pokvari..

Drugi je bencinar brez turbine...


Prvi je seveda veliko bolj poskočen ampak tudi z drugim boš preživel.

Odločite je pa tvoja.

jnovak ::

Eno vprašanje/komentar:

Ali se res splača kupovati 5-6 let star avto, ko bo pa v naslednjih 5 letih izgubil enako kot novi?

V tem primeru je rabljeni za 5k, čez 5 let ne bo več kaj dosti vreden.
Če pa sedaj kupiš novega (za 10k), bo pa ta čez 5 let spet prišel na tistih 5k.

Morda res pri rabljenem nekaj manj izgubiš, ampak:
1. nimaš novih pnevmatik (v jesenskem času včasih dobiš celo letni in zimski komplet ob nakupu novega vozila)
2. nimaš več garancije - servise naj bi skos delal, tako da tu ni razlike, je pa večja verjetnost, da bo treba kaj zamenjati zaradi dotrajanosti (npr. zavore)
3. redko kdaj dobro poznaš zgodovino in morebitne okvare pri rabljenem vozilu
4. kaka novost, izboljšava pri 5 let novejšem avtu

Takole v rangu clio & megane ter pri cenah rabljenih avtomobilov ... pa sploh nima smisla.

Seveda, varjamem pa da je razlika ali moraš dati zdajle 5k ali pa 10k :)

bambam20 ::

jnovak je izjavil:

Eno vprašanje/komentar:

Ali se res splača kupovati 5-6 let star avto, ko bo pa v naslednjih 5 letih izgubil enako kot novi?
Seveda, varjamem pa da je razlika ali moraš dati zdajle 5k ali pa 10k :)


Znanost je, da znaš kupit avto za primerno ceno in ga ne preplačaš.

d4vid ::

bambam20 je izjavil:

TCe je bencinski motor s turbino.. Lahko se pokvari..

Drugi je bencinar brez turbine...


Prvi je seveda veliko bolj poskočen ampak tudi z drugim boš preživel.

Odločite je pa tvoja.


Kolega ma Cliota III 1.6 16V in pravi da pije dosti manj kot njegov prejsnji 1.2 polo. Tako da bi mu jaz predlagal se to moznost. Motor je poskocen in zanesljiv. Je pa najbrz razlika v ceni pri registraciji in zavarovanju...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bambam20 ::

d4vid je izjavil:



Kolega ma Cliota III 1.6 16V in pravi da pije Motor je poskocen in zanesljiv.


Da je poskočen, se ne strinjam. 12.2 s do 100 km/h... Mesto 10 litrov poraba :).... Popolnoma zgrešena zasnova.

facepalm ::

1.2 16v je ca cliota 2 ravno na meji, skoraj podhranjen
clio 3 pa je se tezji, tako da ta motor sploh ni primeren.
vzami 1.2 tce in bos imel boljse pospeske in nizjo porabo (predvsem v klancih)

kremenko1 ::

Rupsi31 saj ne vem ,če se delaš norce, ali pa ne znaš vozit. Imam Scenica 1,6 16V pa ga čez 9l še nisem spravil pri NORMALNI mestni vožnji, tako da ...pa nisem "penzič" in me malenkost motijo počasni pasivni vozniki. 10l Clio ???

d4vid ::

Megane 1 vem da s tem motorjem 109KM, gre kot raketa. Sem ga ze vozil.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

M-XXXX ::

d4vid je izjavil:

Megane 1 vem da s tem motorjem 109KM, gre kot raketa. Sem ga ze vozil.

Bodimo realni: nič s 100KM ne more it kot raketa. Niti z 200 ne. Je pa 100KM manjša nepremičnina kot 75KM, 200KM pa je že nekako za vozit.

RedDrake ::

Mhm, in teža nima nič zraven?
Se pravi 200KM ladja z dvemi tonami bo šla bolje kot 900 kilski mini z 110KM motorjem?

For real, razmerje moč/teža definira pospeške, in tu so imeli stari avtomobili veliko prednost, saj je bila 1 tona že ZELO veliko.
Danes težko najdeš avto srednjega razreda pod 1300kg, tisti malo večji pa so takoj na toni in pol. In potem jasno z 100KM ne gredo nikamor.

Za ekstremen primer, si lahko pogledaš Ford Formulo, formulo za na cesto z cca 200KM iz njihovega 1.0 turbo motorja. Gre hitreje kot večina superšportnikov (pospešek do 100 pod 4 sekunde, čez ovinke hitreje kot Enzo, ...).
Kje je catch?
Ja, tehta 490kg ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

bambam20 ::

kremenko1 je izjavil:

Rupsi31 saj ne vem ,če se delaš norce, ali pa ne znaš vozit. Imam Scenica 1,6 16V pa ga čez 9l še nisem spravil pri NORMALNI mestni vožnji, tako da ...pa nisem "penzič" in me malenkost motijo počasni pasivni vozniki. 10l Clio ???


Nimam Cliota 1.6i. ampak avto ima visoko porabo.. Ni logike iti v nakup, ker ima 1.2 16v sekundo slabši pospešek in porabo nekje 5.7 do 7 max..

Martin Krpan ::

Jup , optimum je 1.4 16V.

Blinder ::

Optimum 1.4 16v ja, ampak vecina jih je 1.2 8V z 60 konji :) Večina ljudi jih ne briga za pospeške in hitrost. Za vozit 70/70 jim je vsak avto dober.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BorutK-73 ::

bambam20 je izjavil:

Nimam Cliota 1.6i. ampak avto ima visoko porabo.. Ni logike iti v nakup, ker ima 1.2 16v sekundo slabši pospešek in porabo nekje 5.7 do 7 max..

Jap, moj ima po potovalnem računalniku porabo 6.5l

GrimReaper ::

d4vid je izjavil:

Megane 1 vem da s tem motorjem 109KM, gre kot raketa. Sem ga ze vozil.

1.6 16V sem se že drugi dan naveličal (prvi dan je bilo še ok, ker sem šel iz 1.2 60), potem pa ga trpel še 4 leta, tako da ne vem kdo razen kakšne ženske bi izjavil da je raketa.
Z 1.4T 135 se šele da normalno vozit, na čase tudi preseneti s poskočnostjo, sploh v 5. in 6. prestavi se primerja s 180-200KM avti (80-120 V. 7,2s), ampak če ne drugje, mu primanjkuje moči med prehitevanjem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Utk ::

Dej ne primerjaj tisto kravo od astre z meganom 1. Megane je par sto kil lažji, pa še motor je enostavno boljši.

M-XXXX ::

Mhm, in teža nima nič zraven?
Se pravi 200KM ladja z dvemi tonami bo šla bolje kot 900 kilski mini z 110KM motorjem?

For real, razmerje moč/teža definira pospeške, in tu so imeli stari avtomobili veliko prednost, saj je bila 1 tona že ZELO veliko.
Danes težko najdeš avto srednjega razreda pod 1300kg, tisti malo večji pa so takoj na toni in pol. In potem jasno z 100KM ne gredo nikamor.

Teža je v temle pogovoru dosti nepomembna, glede na to, da se ve o katerih avtih se govori (vsi imajo nad tono in pod dvema). Ne samo to, celo v razmaku par 100kil so. Tako, da lahko mirne duše povzamemo, da ne igra prevelike vloge.

rejven ::

Moja je mela 1.4 16v clioata 3, avto je delal v nulo, poraba pri njeni ne varčni mestni vožnji 7.2, če sem ga jaz vozil pod 7 normalne vožnje. Neka relacija normalno tam nekje 6.5, šparovno do 6. - malo za orentacijo

d4vid ::

Torej podobna poraba kot pri meni clio 2 1.2. Sam pri meni na zelo kratke razdalje pije 8 (voznja 5 km do vlaka, nato domov, visinske nekje 300m)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

RedDrake ::

M-XXXX je izjavil:


Teža je v temle pogovoru dosti nepomembna, glede na to, da se ve o katerih avtih se govori (vsi imajo nad tono in pod dvema). Ne samo to, celo v razmaku par 100kil so. Tako, da lahko mirne duše povzamemo, da ne igra prevelike vloge.


Tvoj odgovor se je nanašal na Megane I z 109KM, ki je tehtal 1060kg. Clio III, na kar se nanaša tole OP vprašanje, ima 1115kg v izvedbi z 1.2 TCE in 1090kg v normalni 1.2 izvedbi ...
Clio TCE ima že 10% slabše razmerje med težo in močjo V primerjavi z Megane I.

Zdaj pa povej, katero serijsko (da ni kak RS, GT, in kar je še teh glupih oznak) beštijo voziš, da ima to razmerje izjemno drugačno.
Boš morda presenečen ...

M-XXXX ::

Tvoj odgovor se je nanašal na Megane I z 109KM, ki je tehtal 1060kg. Clio III, na kar se nanaša tole OP vprašanje, ima 1115kg v izvedbi z 1.2 TCE in 1090kg v normalni 1.2 izvedbi ...
Clio TCE ima že 10% slabše razmerje med težo in močjo V primerjavi z Megane I.

In kje točno je moj odgovor napačen? 110KM ni raketa ne za 1500, ne za 1000 ne za 750kg avto, tako da stojim za mojo izjavo.

100km ni več totalna nepremičnina (kar 75KM je), pri nekje vsaj 150+ pa je meja vožnjo povprečnega avtomobila (par 100 kil gor al pa dol).

hojnikb ::

z 110-120KM se da čisto lepo vozit. Tudi z 1500kg kravo
#brezpodpisa

Bellzmet ::

Debata kjer se primerja samo 1.2, 1.4 oz. samo prostornina je totalno brezveze. Je treba pogledat vsaj še težo avtomobila, navor/moč in pri kolkih vrtljajih se doseže max navor/moč. Ker sedanji motorji npr. bencinar 1.2 s turbino so dosti boljši kot stari 1.6 bencinarji.

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

z 110-120KM se da čisto lepo vozit. Tudi z 1500kg kravo

A sem rekel, da se ne da? Ni pa niti približno raketa. In za kakšne koli manevre (posebno AC) je pa tako ali tako premalo...

hojnikb ::

mah, bluzit ni treba. Čisto lepo se da prehitevat.
#brezpodpisa

harmony ::

Kaksni so to motorji 1.2 TCE.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Tale zgleda res dober.

Utk ::

Bellzmet je izjavil:

Debata kjer se primerja samo 1.2, 1.4 oz. samo prostornina je totalno brezveze. Je treba pogledat vsaj še težo avtomobila, navor/moč in pri kolkih vrtljajih se doseže max navor/moč. Ker sedanji motorji npr. bencinar 1.2 s turbino so dosti boljši kot stari 1.6 bencinarji.

Mnja, nekaj boljši so v današnjih težkih zadušenih kravah, pa še to vprašanje, če na legalen način :)
Pred par leti so bile pa 1,6 mašine v teh avtih čisto v redu, niso se kvarile, niti kaj dost več porabile. Samo avto je bil 200 kil lažji kot danes. Če komu ni bilo dovolj, je imel pa še 1,8 ali pa 2,0...

bambam20 ::

Blinder je izjavil:

Optimum 1.4 16v ja, ampak vecina jih je 1.2 8V z 60 konji :) Večina ljudi jih ne briga za pospeške in hitrost. Za vozit 70/70 jim je vsak avto dober.


Ni res. Veliko jih vozi ravno 1.2 16V 75 konjev :).

Res je, da marsikoga ne briga, kako hitro avto psopeši do 100 km/h in kakšna je prožnost motorja in potem jaz dobivam "božjastne napade" pri voznikih z avti tipa clio 1.2 8v , ki pospešuje do 100 km/h nekje 14.5s...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

Utk ::

Dej ne bluzi. V realnosti malo kater audi s 180 konji do 100 pospeši prej kot clio s 60. To nima nobene veze z avtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Dej ne bluzi. V realnosti malo kater audi s 180 konji do 100 pospeši prej kot clio s 60. To nima nobene veze z avtom.



Premalo si spal?

180 konjski audi ima pospešek do 100 km/h med 7 in 8 sekund .. 60 konjski clio pa nekje 14.7s
S cliotom 1.2 8v si dejansko velika ovira na cesti. Sploh pri psopeševanju na dvopasovnicah v mestu. Period.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

D3m ::

bambam20 je izjavil:

Utk je izjavil:

Dej ne bluzi. V realnosti malo kater audi s 180 konji do 100 pospeši prej kot clio s 60. To nima nobene veze z avtom.



Premalo si spal?

180 konjski audi ima pospešek do 100 km/h med 7 in 8 sekund .. 60 konjski clio pa nekje 14.7s
S cliotom 1.2 8v si dejansko velika ovira na cesti. Sploh pri psopeševanju na dvopasovnicah v mestu. Period.


Nikoli me ne preseneča naša slovenska scena. :) Zdaj je že avto ovira.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bambam20 ::

harmony je izjavil:

Kaksni so to motorji 1.2 TCE.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Tale zgleda res dober.



za motorje še nisem slišal, da bi se kvarili ..

Specifikacije :

2009 Renault Clio 1.2 16v TCe

0-100 km/h: 11 s
V max.. 184 km/h,
Poraba od 5.8 - 7.4 kot navaja tovarna..

Čist švoh zadeva ne more biti ..

RedDrake ::

M-XXXX je izjavil:


In kje točno je moj odgovor napačen? 110KM ni raketa ne za 1500, ne za 1000 ne za 750kg avto, tako da stojim za mojo izjavo.

100km ni več totalna nepremičnina (kar 75KM je), pri nekje vsaj 150+ pa je meja vožnjo povprečnega avtomobila (par 100 kil gor al pa dol).


Dobro, raketa res ni, to v bistvu tudi avti z 300KM niso, razen če slučajno tehtajo 500kg, ampak reči, da avto, ki ima razmerje moč/teža 0,1KM/kg "nikamor ne gre" (parafraziram, ni direktni citat). Pa še to, 110KM na 750kg je primerljivo z 225KM na B8 A4, FYI, oz. z najmočnejšo alfo 159 (260KM), tako za info ...
Bodi dovolj za zdaj, moram še kaj naredit, da bodo stranke dale EUR :)

Utk ::

bambam20 je izjavil:

Utk je izjavil:

Dej ne bluzi. V realnosti malo kater audi s 180 konji do 100 pospeši prej kot clio s 60. To nima nobene veze z avtom.



Premalo si spal?

180 konjski audi ima pospešek do 100 km/h med 7 in 8 sekund .. 60 konjski clio pa nekje 14.7s
S cliotom 1.2 8v si dejansko velika ovira na cesti. Sploh pri psopeševanju na dvopasovnicah v mestu. Period.

Napisal sem "v realnosti". To pomeni ko se za nekom takim voziš v realnosti. Glih tolk se obira človek v 180 konjskim audiju kot nekdo v 60 konjskem cliotu. To je stokrat bolj odvisno od voznika kot od avta.

d4vid ::

Ce sem jaz ovira na cesti s 60 konji...

Nazadnje sem prehiteval porsche terenca, in to z mojimi 60 konji. Vlekel se je kot megla.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Bellzmet ::

Hehe ne poslušat tiste trolle, ki pravijo, da je avto s 100 konji nepremičnina. Verjetno se itak s kolesi vozijo okrog.

VelkBla ::

D3m je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Utk je izjavil:

Dej ne bluzi. V realnosti malo kater audi s 180 konji do 100 pospeši prej kot clio s 60. To nima nobene veze z avtom.



Premalo si spal?

180 konjski audi ima pospešek do 100 km/h med 7 in 8 sekund .. 60 konjski clio pa nekje 14.7s
S cliotom 1.2 8v si dejansko velika ovira na cesti. Sploh pri psopeševanju na dvopasovnicah v mestu. Period.


Nikoli me ne preseneča naša slovenska scena. :) Zdaj je že avto ovira.


Samo, da se vidi kdo ima boljši in močnejši avto v ulici, na koncu pa kitajske gume in niti za vodo in kruh. Je pa tudi Bellzmet cisto pravilno napisal.

M-XXXX ::

d4vid je izjavil:

Ce sem jaz ovira na cesti s 60 konji...

Nazadnje sem prehiteval porsche terenca, in to z mojimi 60 konji. Vlekel se je kot megla.

In kaj ima to veze? Saj lahko tudi z rolko formulo prehitiš. Ampak to nič ne pove o sposobnostih avtomobila in njihovim zmožnostmi dinamične vožnje, če za volanom hlod sedi...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet pri menjavi / nakupu avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18732945 (25646) IL_DIAVOLO
»

Nakup novega avta do 13k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122431 (17227) Assassub
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525891 (21693) krneki0001
»

Nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9212664 (9921) RedDrake
»

Opel Corsa ali Renault Clio ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6225405 (23817) žana

Več podobnih tem