» »

Presaditev glave

Presaditev glave

1 2
3
4 5

oo7 ::

Kot kaže bo presaditev glave lahko že letos Decembra.


The first human head transplant may be carried out in Dec 2017 as Italian neurosurgeon Dr Sergio Canavero has announced that he, along with a team of surgeons from China and other countries, is expected to do it at Harbin Medical University in China.

http://www.chinadaily.com.cn/china/2015...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

DarwiN ::

Upam, da bodo streamali v živo, tko kot počne Musk. :8)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

vostok_1 ::

Fuj ne.

Ampak seriously, kako za k naj bi to delalo. Toliko system critical živčevja gre tam dol.
BS IMO.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

shadeX ::

Nah. Enkrat morjo zadevo sprobat :) Prej kot bojo začel delat na tem, prej bojo prišli do željenega uspeha. Dobro je sicer da se dobi folk, ki dobesedno da svojo glavo naprodaj :)

jype ::

vostok_1> Ampak seriously, kako za k naj bi to delalo.

Marko Godina @ Wikipedia

Vse to že dolgo znamo, v praksi pa tega ne počnemo predvsem zaradi nerešenih etičnih vprašanj.

harmony ::

Prebral clanek. Ogromen WTF se je pojavljal po vsakem prebranem stavku.
To jim ne bo nikoli uspelo. Kot vedno ponavljam se za eno pof. epilepsijo nimajo taprave terapije razen antiepileptikov, kaj sele, da celo glavo skp povezejo z drugim telesom.

nekikr ::

Potem pa najbolje, da tega sploh ne poizkušajo. Mislim, če ti v prvo ne rata, potem je brezveze, safr. Ker, roko na srce, kako težko pa je eno glavo presaditi, ane, da ti v prvo ne bi ratalo? Hold my beer...

harmony ::

nekikr je izjavil:

Potem pa najbolje, da tega sploh ne poizkušajo. Mislim, če ti v prvo ne rata, potem je brezveze, safr. Ker, roko na srce, kako težko pa je eno glavo presaditi, ane, da ti v prvo ne bi ratalo? Hold my beer...

Pa saj je se veliko drugih zvali na katerih bi to lahko preizkusali. Recimo piscani. V kolikor ne uspe jih lahko se zmeraj pojedo. Ja, ja spet bo kako je to nehumano. Pizda nehumana je bla 2. svetovna vojna, pa kaj koga boli djoko.

Ma nimajo niti 0,0% da uspe, kaj sele 90% kot je nabluzu tale dohtar.

Dr_M ::

Mene res zanima izzid tega. Mislm pa, da so moznosti, da model prezivi, samo vprasanje je, koliko casa (ur oz dni, kaj vec zelo tezko). Je pa fino, da imajo prostovoljca, kaj dosti itak nima zgubit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

če nebojo updejtal firmware-a v glavi, da bo kompatabilen z body-em, bo kr lepo bsod :)
#brezpodpisa

jype ::

Pomembno je, da danes že vemo, da se bodo možgani morali ponovno naučiti komunicirat s periferijo, ne vemo pa, v koliko časa so tega dejansko sposobni.

DarwiN ::

Na opici jim je uspela prva faza - prekrvavitev :P

Sej v teoriji še nekak vse štima, podobno kot tudi kolonija na Marsu v naslednjih 5-10 letih. Ampak ko gre za tako velik projekt, ga je mal težje udejanit na en uč. Pač tako optimistične napovedi, da se ohranja zanimanje in investitorji, potem pa ves projekt pomikaš v prihodnost. Kako daleč v prihodnost? Stay tuned! Vsekakor bodo morali najprej uspeti na opicah ali vsaj miškah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jype ::

hojnikb> če nebojo updejtal firmware-a v glavi, da bo kompatabilen z body-em, bo kr lepo bsod :)

Ja, lahko tudi tako rečeš.

mojca ::

Jaz si upam staviti, da jim ta operacija ne letos ne naslednje leto ne bo uspela. Vsaj ne do te mere, da bi človek lahko kvalitetno živel oz. preživel kaj več kot rastlina nekaj ur, dni ali kvečjemu tednov. Da pa jim enkrat bo.

Po eni strani je moja prva misel "a so nori!!!". Mirno bi lahko še malo eksperimentirali na živalih. Po drugi strani pa ... hej, verjetno kirurg dela fundraising in samopromocijo in tudi če bo pacient preživel le nekaj ur, se bo še vedno vpisal v zgodovino kot prvi, ki si je to upal.

[D]emon ::

mojca je izjavil:

Mirno bi lahko še malo eksperimentirali na živalih.



Vladimir Demikhov @ Wikipedia
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

[D]emon> Vladimir Demikhov

Ja, saj zato je rekla, da bi lahko še nekaj časa nadaljevali na živalih. Saj si prebral članek, ki si ga linkal?

c3p0 ::

harmony je izjavil:

Prebral clanek. Ogromen WTF se je pojavljal po vsakem prebranem stavku.
To jim ne bo nikoli uspelo. Kot vedno ponavljam se za eno pof. epilepsijo nimajo taprave terapije razen antiepileptikov, kaj sele, da celo glavo skp povezejo z drugim telesom.


Terapije imajo, če jim lahko tako rečemo, npr. presekanje povezav med hemisferama ali celo odstranitev polovice možgan.

vostok_1 ::

[D]emon je izjavil:

mojca je izjavil:

Mirno bi lahko še malo eksperimentirali na živalih.



Vladimir Demikhov @ Wikipedia


Đizs krajst. Ta slika mi dela slabo.
Ni čudno, da nisem prišel niti do polovice trailerja za human centipede.
Fucked up man.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bajsibajsi ::

Robert J. White

Ne priporocam ogleda.


Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Ahhh, fuck you man.
(še dobro da lahko skrolam do konca okna)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PaX_MaN ::

Joj kok ste boge snežinkice.
Več razmrcvarjenih udov je bilo na slikah od UKC tistga mulota k si je roke odeksplodiru.

vostok_1 ::

Kaj naj rečem, ne prenašam dobro "namerno" brutalnost. Če je nesreča, pač nekako razumem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Dr_M ::

Brutalnost? :)):)) Phe... Softic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vostok_1 ::

Ko smo bili mali se je razširila govorica da so starejši letniki mački porinli v zadek eno mego, pa da ji je raznezlo zadnji del in ni takoj umrla.
Še vedno imam travme od te depikcije prizora. Plus še kup stvari, ki jih doživiš/vidiš pol z leti.
Fikcijsko (as in virtualno/risano) brutalnost še prebavljam. Human centipide sem prišel sam do enega kosa trailerja in nehal gledat, film pa ne mislim gledat nikoli. Z leti sem res postal softič. V mladosti se je še dalo kot izziv.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

next3steps ::

Ma, res si softič. Mačka v trpljenju, ti pa namesto, da bi ji zvel muke, le gledal.

vostok_1 ::

Nisi pozorno prebral.
Nisem bil zraven. Govorilo se je na okoli.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

imagodei ::

Tole zgodbo spremljam občasno že več kot eno leto. Napoved, da bo decembra operiral človeka, je ali groteskna šala, ali pa psihopatove mokre sanje.

Če etiko povsem ob strani pustimo (Rus ima expiry date v nekaj letih, tako da nekaj je treba storiti, če medicina pač zna), je tehnika Dr Sergia Canavera še toliko nedodelana, da mu še vsaj par let ne bi smeli pustiti blizu človeškega pacienta. Njega in vse člane ekipe pa, če bi se tega res lotili, ne glede na izid nemudoma aretirat in poslat v čuzo.

Tehnika je februarja 2017 še skoraj v celoti izključno na papirju, on bi pa decembra 2017 operiral človeka?! Ma, če bi imel avtomehanika takega šalabajzerja, mu ne bi pustil niti otroškega vozička popravljat, kaj šele avta!

Zdajle bi morala ekipa imet za sabo že 10 operacij opic, vsaj kake 50% uspešnost, vključno s spojitvijo hrbtenjače vred in z vsaj nekaj izmerjenimi odzivi na dražljaje iz telesa. Opičje paciente bi morali spremljati vsaj leto ali dve, da bi videli, ali se povezave med živci zares vzpostavijo, katere tehnike in pristopi se odrežejo bolje in kateri slabše, spremljat bi bilo treba pooperativne zaplete, itd. itn.

Dr Sergio Canavero pa misli, kaj? Čez nekaj mesecev (mogoče novembra?) prvič testirat celotno tehniko na opici, decembra pa to isto poskusit na človeku, ne da bi v tem času sploh imeli celotne podatke o celjenju hrbtenjače in delovanju živčnih povezav?

To, da znamo presadit glavo (in žival/človeka naredit trajnega tetraplegika), vemo. Dvomim pa, da je Rus naročil tak poseg.
- Hoc est qui sumus -

hojnikb ::

Hja, če ne druga, je dober PR :)
#brezpodpisa

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Evolve ::

Čimprej naj probajo, da bo čimprej konc te bedarije (beri ko bosta oba pacienta, če že ne bosta prej mrtva, umrla)

imagodei ::

Personanonim je izjavil:

Head transplant surgeon claims he has successfully carried out procedure on corpses

Razen očitnega: WTF! Na kadavrih eksperimentira transplantacijo glave?!!? je torej jasno, da sem imel prav... Smo novembra in "kirurg" ima za sabo ENO (1) operacijo na truplih. Ker sta v operaciji vključeni dve trupli, je morda naslov zavajajoč in izgleda, kot da je bilo operacij več. Iz članka je jasno, da gre za eno samo proceduro. Kako tip ocenjuje uspešnost operacije na kadavrih, iz članka ni razvidno. Če je seveda sploh kaj od tega res, ker preveriti itak ne moremo ničesar.

Menda ima kirurški tim za sabo že več uspešnih operacij na podganah in opicah... Javnost se sicer čudi, čemu potem takšna skrivnostnost. Takšni rezultati, če so res v zadnji fazi, preden operacijo začnemo uporabljat na ljudeh, bi morali biti izjemno dobro dokumentirani in objavljeni v uglednih medicinskih znanstvenih revijah.

Dr Frankenstein ocenjuje operacijo na kadavrih kot uspešno... Kaj je merilo, nam ni znano, ampak zdrava pamet pravi, da bi moral kirurški tim za sabo imeti že par operacij na opicah, kjer bi bila doba preživetja daljša od 1-2 let in kjer bi opice pridobile vsaj omejeno mobilnost, osnovno kontrolo nad rokami in nogami (čut v večjem delu telesa, fina motorika prstov in zmožnost hoje ob opori bi bili nad vsemi pričakovanji). Tip pa, brez trohice predstavljenih dokazov, bluzi o uspešni operaciji na možgansko mrtvih pacientih.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Uporabnix ::

Pa dobro, naj presajajo. Saj imajo privolitev obeh, ki bosta pustila rezati. In verjetno so jima tudi predstavljena tveganja (no, vsaj unemu, ki naj bi preživel). Da pa v medijih predstavljajo bolj optimistično, je pa čist normalno. Če bo uspel (ne bo), krasno, če ne bo, se bodo pa že kaj naučili iz primera. Se veselim, upam da bo prenos v živo :D

thom4s ::

Ta zgodovinski korak je izjemno pomemben in nujen, da bojo tako elite lahko živele dlje, da si bojo bogati lahko na črnem trgu privoščili novo telo... Morda bomo celo preostali kaj profitirali od tega, prodaš otroka kakšnemu miljarderju in profit?

Hillary Clinton 2050 for president!

imagodei ::

Uporabnix je izjavil:

Pa dobro, naj presajajo. Saj imajo privolitev obeh, ki bosta pustila rezati. In verjetno so jima tudi predstavljena tveganja (no, vsaj unemu, ki naj bi preživel). Da pa v medijih predstavljajo bolj optimistično, je pa čist normalno. Če bo uspel (ne bo), krasno, če ne bo, se bodo pa že kaj naučili iz primera. Se veselim, upam da bo prenos v živo :D

Beh... Če jaz fašem raka, ki ni ozdravljiv s trenutno sprejetimi metodami zdravljenja, imajo tudi moje privoljenje, da na meni testirajo zdravila, ki jih trenutno testirajo na miših.

Sprašujem se, a bo moja prošnja šla skozi? Kje se bo našel onkolog, ki mi bo vbrizgal eksperimentalno zdravilo, čeprav bo imel moje privoljenje?
- Hoc est qui sumus -

Uporabnix ::

Na celen svetu se očitno že najdejo taki Frankenštajni. Mal za pozornost, mal iz predrznosti, mal iz optimističnosti in samoprecenjevanja.

LordTado ::

Religije se sprašujejo kam bo šla duša...
Veliko polemik ali bo dobil od onega dušo ali bo se njegova preselila...
:)
Za fiozofirat...

thom4s je izjavil:

Ta zgodovinski korak je izjemno pomemben in nujen, da bojo tako elite lahko živele dlje, da si bojo bogati lahko na črnem trgu privoščili novo telo... Morda bomo celo preostali kaj profitirali od tega, prodaš otroka kakšnemu miljarderju in profit?

Hillary Clinton 2050 for president!


Ja pa lgbt bo verjetno na dobrem da bo moski dobil žensko telo:)
In seveda obratno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

AštiriL ::

Piše se leto 2017, pozanimajte se...
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

imagodei ::

Kaj, ko bi nas ti informiral, namesto da puščaš kriptične enovrstičnice tukaj? Za cliffhangerje gledamo serije.
- Hoc est qui sumus -

AštiriL ::


Kaj, ko bi nas ti informiral, namesto da puščaš kriptične enovrstičnice tukaj? Za cliffhangerje gledamo serije.


Sry. Ne vem. Samo da se vam tema spet pojavi pod Moje teme, da ne pozabimo (-;
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

BigWhale ::

Mene pri vsem skupaj najbolj skrbi kaj bo ce bo tip potem imel kaj fantomske bolecine. :D

mojca ::

Brez skrbi. Tale, ki mu bodo presadili glavo leta 2017, jih zagotovo ne bo imel.

Uporabnix ::

AštiriL je izjavil:


Kaj, ko bi nas ti informiral, namesto da puščaš kriptične enovrstičnice tukaj? Za cliffhangerje gledamo serije.


Sry. Ne vem. Samo da se vam tema spet pojavi pod Moje teme, da ne pozabimo (-;


Tale tema je perfektna. Zelo lepo okrasi oddelek "Moje teme". Ko na tem seznamu vidiš teme ""Vse o ebay-ju", "Black friday", "[Windows 10] vprašanja in težave" in nato tema "Presaditev glave", ki tako lepo bolšči s seznama, se ti ves svet zazdi tako prikupno debilen in vse skrbi človeštva postanejo malo olajšane. :P
Živelo človeštvo (al neki) !

MasterTade ::

To bo tak fail da bo kar zabavno brat kaki fail bo to

Vazelin ::

so mal preveč Get Out film gledali?:D

Cervantes ::

Saj sploh ne gre za presaditev glave.
Transplantacija telesa ja to. Glava ostane!
Morda se motim.

Cervantes ::

Zanimiva problematika.
Če je bil darovelec telesa John Smith, glave pa Jane Doe, kako bo ime hibridu?
Prstni odtisi od Johna, eh? Zobje od Jane?
Norišenca!

slotechar ::

Vidm tu kar dost frankenstein obozevalcev. Navijanje za prenos v zivo, in pa komentarji kot so komaj cakam, dobr da dobijo darovalce, prej zacnejo bolje bo? Lol Se mi zelodec obrne samo da vidm napis teme ki jo tako pogosto refreshate na vrh strani. Bolano

Zgodovina sprememb…

Uporabnix ::

Ane, pa presaditev srca in podobno. Kaj se pa grejo, frankenštajni? Vse na grmado! (sarcasm)

nekikr ::

Točno tako. Enkrat bo to postala "rutinska" operacija in nekdo z zdravo glavo in uničenim telesom bo lahko dobil ohranjeno telo nekoga, ki je imel možgansko kap. Takrat bo to pač business as usual, zdaj se pa zganja sveto vojno. Najbrž so se malo prehitro lotili vsega skupaj, s premalo znanja, ampak če imajo prostovoljca, ki v celoti pozna možne zaplete in sicer nima nekih možnosti, potem ne vidim, zakaj v imenu znanosti ne bi preizkusili. Uspelo jim skoraj zagotovo ne bo, se bodo pa precej naučili. Če je vse narejeno s polnim zavedanjem in poznavanjem možnih razpletov, go for it. Tudi prva presaditev srca ni bila uspešna, enako kontroverzna, pa je danes to rutinska operacija.

imagodei ::

V mojem primeru ne gre za nikakršno sveto vojno. Če je presaditev glave (ok, v resnici telesa) možna, potem - zakaj ne? Jaz kritiziram način, na katerega so se lotili tega. Če je Dr Sergio Canavero res odkril tak revolucionaren postopek in če bi res imel namen operacijo izpeljat do konca leta 2017, potem bi pač pričakoval, da se njegov team aktivno usposablja, menja glave opicam (nemara celo prvakom), piše in objavlja znanstvene članke, skratka, da ima mesec dni pred operacijo že kaj konkretnega za pokazat.

Hell - tudi če bi bila operacija planirana za december 2018, bi morali biti rezultati vsaj pol ducata uspešnih operacij na opicah že peer reviewed. Ali še drugače: svoje "paciente" bi team moral spremljat že vsaj nekaj mesecev. Ne moreš rečt, da je operacija uspela, če opice (in podgane) umrejo 1 mesec po presaditvi glave. Niti ni operacija uspešna, če pacient v več mesecih po okrevanju ne dobi vsaj neke minimalne kontrole nad novim telesom. Skratka, v vsakem primeru manjka najmanj dolgotrajno spremljanje živalskih pacientov po operaciji. Možgansko mrtvim kadavrom pač ni potrebno nikdar več zapustiti postelje.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd. (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1688554083 (3736) Relanium
»

Darovanje organov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13420187 (17025) Pika na i
»

Vsi bomo darovalci organov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46457302 (45002) WarpedGone
»

Darovanje organov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810563 (9363) Kaboom
»

Prva presaditev umetnega organa

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3112536 (9173) antonija

Več podobnih tem