» »

Darovanje organov

Darovanje organov

1
2
»

WarpedGone ::

Folk naivno misli da je omejitev št. razpoložljivih darovalcev in da če bi bilo teh več, bi blo kr vse bolje.
Žal so stvari bol komplicirane. Ob večjem številu darovalcev bi le še več razpoložljivih organov šlo v zemljo, čakalne vrste bi ble pa skor natanko enako dolge (z izjemo kakšnih ultraredkih primerov).

Ozko grlo ni vir organov ampak sistem ki razpoložljive organe 'razporeja' k potrebam. Ta že sedaj ne sfolga vsega kar ma na razpolago in se čaka na ljudi, da bodo opravili potrebne posege v razpoložljivem času.

Jetra ne skoči sama od sebe iz mojega trebuha v tvojega. Dohtarji, ki počnejo te zadeve, se pa ne gugajo na gugalnicah in ne čakajo, kdaj se bo končno pojavu kak donator, da bodo oni mel kej za delat. Žal.
Zbogom in hvala za vse ribe

Looooooka ::

In 2 minuti kasneje bi se zavarovalnice odlocile za 3 premium razrede.
Ravno zato mamo opt-in in ljudi resujemo po prioriteti. In ze zdaj prides na vrsto pred narkomani, ker si definitivno boljsi kandidat(ce zelis, da telo ne zavrne organa pac ne mores kar stopit iz bolnice in nadaljevati z zlorabo).
Sistem deluje.
In btw...kje ste dobili idejo, da bi bilo MANJ darovalcev ce bi clovek lahko odlocal o temu komu tocno zeli darovati organe? Po mojem bi jih bilo vec.
Meni recimo bi bila direktna zalitev, da dobi katerikoli moj organ kaksen desnicarski nacionalisticni skrajnez. In to vse bi moralo biti na nekem seznamu :)
Do tega pomanjkanja organov pa rajsi nastepajte par otrok in jih spravite v medicino. Pomojem je doktorjev premalo ne pa svezih trupel.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

A nimamo že tko dost diskriminacije? Kaj... zdej boš pa še desničarjem odpovedal nadomestno ledvico zato ker se ti z njimi ne strinjaš?
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

A nimamo že tko dost diskriminacije? Kaj... zdej boš pa še desničarjem odpovedal nadomestno ledvico zato ker se ti z njimi ne strinjaš?

Mal sarkazma mora bit ...

Drugače pa, zakaj ne ...

Sicer pa darovalec in svojci nikoli ne vedo kdo dobi nadomestni organ. Razen v zelooooooo redkih primerih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DarwiN ::

Folk naivno misli da je omejitev št. razpoložljivih darovalcev in da če bi bilo teh več, bi blo kr vse bolje.
Žal so stvari bol komplicirane. Ob večjem številu darovalcev bi le še več razpoložljivih organov šlo v zemljo, čakalne vrste bi ble pa skor natanko enako dolge


To dejstvo, da v prvi vrsti primanjkuje osebja, še bolj pa sredstev, je zavoljo te debate bolje odmisliti, sicer se lahko nitka kar zapre, a ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Drugače pa, zakaj ne

Zato ker bo prej ali slej to privedlo do... hja... jaz se pač ne strinjam s tabo...
Life is as complicated as we make it...

Looooooka ::

Pithlit je izjavil:

A nimamo že tko dost diskriminacije? Kaj... zdej boš pa še desničarjem odpovedal nadomestno ledvico zato ker se ti z njimi ne strinjaš?

JA.
Jaz mu pustim ziveti, pomagat mi pa pri temu pac ni treba. Naj mu pomagajo enakomisleci a ne. :D
Konec koncev bo le tako dobil ledvico, ki bo primerna njegovi "vecvrednosti".

Dr_M ::

Se pravi, kdo bi bil na oblasti, tisti bi se bolj krojil usodo ljudi?
Torej, enkrat desnicar nebi dobil potrebnega organa, drugic levicar nebi dobil nujne medicinske pomoci, tretjic...

Kaboom ::

Verjetno se bom registriral kot darovalec. Nimam tezave s tem. Tudi evtanazijo bi podprl. Bliznjim bi tudi povedal, da me lahko odklopijo z aparatov. Za ozivljanje pa ne vem, ce bi lahko dolocil specificne pogoje bi se mogoce tudi odpovedal.

Sicer je tale dogodek dalec od kricanja in prebujanja... Ampak dogaja se marsikaj. Je pa seveda jasno, da je dihanje dalec od zavednega delovanja mozganov.

"Lily's family wanted something good to come from this situation and had requested that Lily's organs be donated to provide other children an opportunity for life. In order to obtain the organs, Mission Children's Hospital physicians needed to determine brain death. There is a very specific and prescribed battery of tests that determines brain death for any child. When tested, Lily met all the criteria for brain death. However, after confirmation of brain death, the baby was observed to take a spontaneous breath.

"It is extremely unusual that any child would fail all prescribed brain death studies and subsequently take a spontaneous breath. However, after observing the spontaneous breath, life support was continued."

Hospital officials said that on Friday, Lily s family requested that she be removed from life support and her organs donated.


http://www.wyff4.com/news/north-carolin...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Presaditev glave (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21242383 (19227) c3p0
»

Darovanje organov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13420188 (17026) Pika na i
»

Doniranje ledvice

Oddelek: Loža
224153 (2906) fosil
»

Vsi bomo darovalci organov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46457304 (45004) WarpedGone

Več podobnih tem