» »

Vsi bomo darovalci organov

Vsi bomo darovalci organov

««
3 / 10
»»

k4vz0024 ::

Že sam opt-out je sporen, ker ti ne država in ne bog ne more zapovedati, da si/boš rezervni del.

k4vz0024 ::

Argumentov da bo s tem več organov za Slovence ne pije vode. Tkivna kompatibilnost Slovencev je slaba in ti organi večinoma romajo v okviru Eurotransplanta v druge članice EU.
Naj se raje posvetijo genskem inženiringu za izdelavo umetnih organov, ne pa da posiljujejo ljudi s svojimi abotnimi idejami.8-)

borchi ::

država zapoveduje, da nujno moraš pognojiti zemljo, ko umreš. država zapoveduje, moraš nujno postati gnoj na točno določenem prostoru. nobenga ne moti.

jih pa hudo zmoti, da bi tist drek, ko ostane od njih, uporabili za reševanje drugih življenj.

(beats ANY logic!)

Tkivna kompatibilnost Slovencev je slaba in ti organi večinoma romajo v okviru Eurotransplanta v druge članice EU.

sej vem, da se zajebavaš, sam vseeno, kje v EU pa so ti kompatibilneži?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

zee ::

Kar je napisal Borchi, dobro povzame abotnost razmisljanja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Okapi ::

ne obravavajo več kot poškodovanca ampak darovalca organov in tako imaš mnogo manjše možnosti za preživetje.
Mene pa zanima, a si zares tako nor, da verjameš temu, kar pišeš?

Če zanemarimo samo absurdnost takšne trditve, je tudi skregana z vsako logiko. Če bo darovanje organov obvezno, kar bi moralo biti (kot je obvezno plačevanje davkov, obvezno zdravstveno zavarovanje in še marsikaj), bo organov načeloma dovolj na voljo - ponudba bo vsaj 10x večja, kot je sedaj - ne da bi bilo potrebno komu "pomagati".

O.

k4vz0024 ::

Izjava o slabi tkivni kompatibilnosti je izjavil, če se ne motim eden od zagovornikov novega zakona ali celo direktorica Euratransplanta.

k4vz0024 ::

Takoj ko bo zakon sprejet, predlagam naknadni zakonodajni referendum.
8-)

Lonsarg ::

Jah alternativa temu zakonu je še, da je obvezno se iti izreči o darovanju ali nedarovanju. A to bi vam pa ustrezal?

imagodei ::

Evo, kot sem napovedal, Okapi se že veseli nove zapovedi... Nekateri pač ne morejo preseči totalitarističnih memov, ki so jim bili globoko privzgojeni in še niso čisto pokapirali, kaj je fora tega:
We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty, and the pursuit of Happiness.

Saj bi kakšno stvar boldal, pa itak nima smisla...
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Imagodei pač ne šteka, da se z darovanjem svojih organov ne odpoveš nobeni svoji pravici, ne svobodi in ne iskanju sreče. Svetost mrtvečevih organov je praznoverje, ki ga je treba, če ne gre drugače, izkoreninit z zakonom. Tako, kot so recimo izkoreninili darovanje devic bogovom.

O.

imagodei ::

Yeah, right... Tako kot je praznoverje, da ti nekdo gleda pod obleko, čeprav si oblečen? Na letališčih, kjer so opremljeni s skenerji? :)
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Ne, praznoverje je, če misliš, da se ti bo nekaj groznega zgodilo, če te kdo vidi golega.

O.

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

Imagodei pač ne šteka, da se z darovanjem svojih organov ne odpoveš nobeni svoji pravici, ne svobodi in ne iskanju sreče. Svetost mrtvečevih organov je praznoverje, ki ga je treba, če ne gre drugače, izkoreninit z zakonom. Tako, kot so recimo izkoreninili darovanje devic bogovom.

O.



Pa saj tega ni nihče trdil. No, vsaj jaz ne.

Ampak takole opt-in-anje pa bi znao marsikomu upravičeno pognati paro skozi ušesa, tudi brez verskih vzrokov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

k4vz0024 ::

Ne. to je podobno kot veroizpoved. Nihče te ne more siliti, da se izrečeš.

Karaya 52 ::

Stvar vrednot, sam bom vedno izbral pravico do življenja pred absolutno osebno svobodo. Aktivirajte se na področju ekonomske svobode, namesto da se prepirate o skupku tkiva smrdečega trupla.

k4vz0024 ::

Razlogi zakaj se kdo odloči so njegova avtonomna in neodtujljiva pravica.

Država mu ni dala telesa in kot taka tudi nima pravice vnaprej domnevati, da se odreka svoji integriteti. Kot je bilo že rečeno možnost zlorabe so tako odprta vrata.

Poleg tega je težko določti, da je nekdo res možgansko mrtev.
Kaj pa če hudo poškodovanemu, ki ima toliko prizadete možganske funkcije, da izgleda da je mrtev v resnici pa je zavest prisotna? Torej ga dokončno ubijemo...

imagodei ::

Okapi> "Ne, praznoverje je, če misliš, da se ti bo nekaj groznega zgodilo, če te kdo vidi golega."

Hja, kot je rekel k4vz0024... Veroizpoved...

Zaradi veroizpovedi, t.j. "praznoverja", je umrlo že milijone ljudi po svetu, pa si zato še nobena demokratična država ni drznila uzakonit obveznega sprevračanja krivovercev. Kam to pelje itak vemo, ane. ;)
- Hoc est qui sumus -

k4vz0024 ::

Aktivirajte se na področju ekonomske svobode, namesto da se prepirate o skupku tkiva smrdečega trupla.


tudi smrdeče truplo ima varstvo osebnostnih pravic.

Ekonomska svoboda ne bo rešila ekonomije. Smo videli kam pelje neoliberalizem v ZDA, ko je država banke reševala... To pa je kapitalizem;(

k4vz0024 ::

Ne mislim na vero kot tako, pač pa pravico, da se izrečeš ali si veren ali ne....

Karaya 52 ::

k4vz0024> Država mu ni dala telesa in kot taka tudi nima pravice vnaprej domnevati, da se odreka svoji integriteti.

Bomo to prevedli še na splav? Be my guest. Truplo je truplo in zato ne more imeti pravic. Drugače menim, da se s smrtjo prekinejo avtonomne in neodtuljive pravice posamznika.

k4vz0024 > tudi smrdeče truplo ima varstvo osebnostnih pravic.

Spoštljiv odnos do trupla je v bolnicah že tako zagotovljen. Posebnega urada ali pooblastila Musarjeve pa res niso potrebna.

Okapi ::

ni drznila uzakonit obveznega sprevračanja krivovercev.
Jih pa lahko na najrazličnejše načine omejujejo, tudi v najbolj demokratičnih državah. Ponekod ne smejo graditi minaretov, drugod ne smejo imeti rut, nekje ne smejo ritualno žrtvovati živali, marsikje ne smejo obrezovati deklet, nikjer ne smejo žrtvovati ljudi, marsikje (tudi pri nas, recimo) ne smejo po svojih običajih pokopavati umrlih ...

Z nedotakljivostjo organov je pa podobno, s tem, da bi se tudi po predlaganem zakonu lahko odločil, da jih nočeš darovati. Razlika je samo v tem, da bi se za to svojo pravico pač moral malce potrudit.

O.

k4vz0024 ::

Drugače menim, da se s smrtjo prekinejo avtonomne in neodtuljive pravice posamznika.


Ne, Ustava varuje osebnostne pravice do integritete tudi po smrti.

Osebnostno pravo zagovarja integriteto človeškega trupla tudi po smrti. Zato tudi ni dovoljeno jemati organe brez predhodnega soglasja pokojnika.

Razlog zakaj jih ne bo ali bo podaril je njegova osebna stvar.

Daedalus ::

Že res, da je darovanje organov plemenito dejanje. Neka pravna domneva, da če se ne izrečem o tem, da ne želim, biti darovalec je nedvomno napad na človekovo integriteto, ker tisti, ki se izreče, da ne želi darovati bo nedvomno izpadel, kot sebičnež. Takega slovesa pa si po moje večina ne želi.
Skratka, predlog je nedostojen in žali človeka, da postane bodisi "rezervna škatla" ali pa je označen, da je egoist ali sebičnež. Takim idotskim zakonom se je treba nujno upret in zagovarjati človekovo dostojanstvo in pravico posameznika, da je na razpolago le če želi;(


Bravo, ni kaj za dodat.


država zapoveduje, da nujno moraš pognojiti zemljo, ko umreš. država zapoveduje, moraš nujno postati gnoj na točno določenem prostoru. nobenga ne moti.


To ni res. Pokopat se lahko daš tudi kje drugje, brez skrbi. Klik.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Okapi ::

Za dovoljenje že lahko zaprosiš, samo vprašanje je, ali ga tudi dobiš. Za raztros pepela še mogoče (pa še to je zelo omejeno), da bi krsto zakopal na svojem vrtu, pa lahko mirno pozabiš, ker 99% ne dobiš ustreznega soglasja zaradi zdravstveno-sanitarnih razlogov.

O.

Tear_DR0P ::

jih pa hudo zmoti, da bi tist drek, ko ostane od njih, uporabili za reševanje drugih življenj.

jaz sem se že vpisal med darovalce, si se morda ti? meni je vseeno kaj se zgodi z mojimi organiskimi ostanki po moji smrti - oziroma raje vidim da se koristno porabijo, pa magari za kompost, kakor da gnijejo na pokopaliscu marmorju in cipresam na cast - vseeno pa sem preprican da moras ljudem dati pravico do odlocanja kaj bo z njihovimi ostanki po smrti, ne mores jih prisiliti da se odpovedo svojemu verovanju, ker ce verjames da bos s telesom odpotoval v onostranstvo - well ga pac potrebujes

da bi krsto zakopal na svojem vrtu, pa lahko mirno pozabiš, ker 99% ne dobiš ustreznega soglasja
link?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

darkolord ::

Kaj pa če hudo poškodovanemu, ki ima toliko prizadete možganske funkcije, da izgleda da je mrtev v resnici pa je zavest prisotna? Torej ga dokončno ubijemo...
To, da je ta človek darovalec, sploh nima NOBENEGA vpliva na to.

ne mores jih prisiliti
kje te kdorkoli sili?

k4vz0024 ::

S samo domnevo, da smo v primeru, da se ne izrečemo darovalci.

Okapi ::

link?
Pokop zunaj pokopališča. V skladu z ZVG je zunaj pokopališča dovoljen pokop le v izjemnih primerih na podlagi dovoljenja pristojnega občinskega upravnega ...

O.

WarpedGone ::

Hmmm, kaj komplicirate tle zdej? Kakšen opt-in/opt-out? Kakšno obvezno darovanje?

Osnovni problem trenutnega sistema je, da je absurdno kompliciran če želiš darovat lastne organe. Lastnoročni podpis v zdravstveni karton bi moral zadostovat. Ne pa neke kartice in evidence in pravica veta svojcev in kajvem kakšna jajca še...
Zbogom in hvala za vse ribe

recmajkemi ::

No pa je šel k vragu moj alturizem, na katerega sem bil tako ponosen. Že 10let nosim v denarnici kartico, ki izraža mojo voljo o darovanju organov. Pred časom sem izvedel, da je ničelna brez posmrtne privolitve svojcev. No svoje sem obvestil o moji odločitvi in so mi kljub nestrinanju zagotovili, da jo bodo upoštevali. Zdi se mi, da je v predlaganem sistemu preveč možnosti za zlorabo. Sem za prostovoljni opt-in, brez registra oz. če že le z post-mortum dostopom.

Tear_DR0P ::

okapi - ti men podaj link do tvojih 99% - to da potrebujes soglasje za pokop izven urejenega pokopalisca ze vem :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ripmork ::

Organ nedavno umrlega ima edino (izjemno) uporabno funkcijo, da lahko reši življenje tistemu, ki ga potrebuje.
Noben ne bo jeter v nebesa prinesel, bodo kar lepo tu ostala - dokler jih ne bodo mrhovinarji popapcali.

Tisti, ki jih ideja darovanja lastnih organov po smrti tako zelo moti (npr. zaradi verskih prepričanj), naj podpišejo da ne želijo donirati, pa je.
Vendar se s tem tudi zavežejo, da sami ne smejo biti prejemniki organov, ko/če jih bodo sami enkrat rabili.

Fair enough?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Okapi ::

ti men podaj link do tvojih 99%
A polkrepka pisava ni dovolj, da bi opazil v izjemnih primerih. To je ta en % (ali pa dva, je čisto vseeno).

O.

Daedalus ::

Fair enough?


Medicinska pomoč ne deluje tako. Sem že enkrat napisal, pa bo zgleda treba še stokrat. Ni takega pogojevanja, ker ga ne sme biti. Sej verjamem, da je težko to pokapirat, sam na srečo je tako.

A polkrepka pisava ni dovolj, da bi opazil v izjemnih primerih. To je ta en % (ali pa dva, je čisto vseeno).


Ni dovolj. Hočemo link.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

k4vz0024 ::

Verjetno ne gre toliko za verska prepričanja, čeprav ima lahko tudi vsak tako mnenje.

Srž je v zmotah, verjetnih zlorabah, da se ne bi za vsako ceno reševalo življenja.

Po drugi strani pa se premalo vlaga v raziskave gensko vzgojenih organov, ki dolgoročno predstavljajo rešitev pomanjkanja organov.

Če bo zakon obveljal bomo čez 10 let brali o grozodejstvih, za katere se zdaj zdi ZF. Tako kot neverjetni tragični primer bulmastifov, za ilustracijo.
Nekaj mi pravi, da so zlorabe možne.

Nedvomno drži, da nihče ne rabi organov na drugem svetu. Toda, kdo mi lahko zagotovi da ne bo zlorab?

Odvzem organov je najprimernejši čas, ko nastopi možganska smrt. Tu pa se postavlja vpr. kdaj nastopi možganska smrt. Mogoče se zdi, da je odgovor enostaven pa ni. Kako ločiti med spontane nepovezane EEG valove s tistim, ki so funkcionalni, tvorijo kompleks zavesti? Kdaj je nastopila nepovratna faza?

Še ne dolgo nazaj so pri pacientu, ki naj bi bil 15 let v komi, ugotovili, da je zavest prisotna in da je ves čas spremljal dogajanje v okolici sam pa ni mogel reagirati?
V zmoti, bi lahko takemu odvzeli organe in ga usmrtili.

Znanost nenehoma premika meje med življenjem in smrtjo.

Matako ::

Mercier je izjavil:


Trenutno je problem, da bi veliko ljudi bilo pripravljenih biti v registru darovalcev, vendar je za to treba premaknit svojo rit s kavča in se še celo prej poinformirat, kar nas pa ogromna večina ni pripravljena.


Ponekod lahko brez dodatnega napora dobiš kartico ali nalepko takrat, ko dvigneš vozniško dovoljenje. Poleg tega, da je praktično ti da še malo misliti o varnosti v prometu ;)

ripmork je izjavil:


Tisti, ki jih ideja darovanja lastnih organov po smrti tako zelo moti (npr. zaradi verskih prepričanj), naj podpišejo da ne želijo donirati, pa je.
Vendar se s tem tudi zavežejo, da sami ne smejo biti prejemniki organov, ko/če jih bodo sami enkrat rabili.

Fair enough?


Ma ne moreš tako. Končno ogromno ljudi ne daruje krvi - pa jo vseeno dobijo. Mislim, enkrat ko se začnemo iti te fore je po mojem adijo pamet.. dobesedno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

borchi ::

Ni dovolj. Hočemo link.

je dovolj. pokazali smo, da je po zakonu potrebno zaprosit za pokop izven pokopališča.

ti boš pač zaprosil, da tvojih organov naj ne uporabijo za transplantacijo.
l'jga

Okapi ::

Nekaj mi pravi, da so zlorabe možne.
Saj zdravniki lahko že sedaj poberejo organe in to pač zamolčijo. A misliš, da svojci kontrolirajo, ali je v truplu vse na broju?

O.

Daedalus ::

je dovolj. pokazali smo, da je po zakonu potrebno zaprosit za pokop izven pokopališča.


Kar je seveda precej daleč od tvoje teorije, da to sploh ni možno. S tem za za raztros pepela ne komplicirajo. Pa tudi sicer je taka ureditev zelo po nepotrebnem toga in neprimerna. Ampak enim očitno ustreza...

ti boš pač zaprosil, da tvojih organov naj ne uporabijo za transplantacijo.


Mislim da ne. Bo prej bolj tak:

Osnovni problem trenutnega sistema je, da je absurdno kompliciran če želiš darovat lastne organe. Lastnoročni podpis v zdravstveni karton bi moral zadostovat. Ne pa neke kartice in evidence in pravica veta svojcev in kajvem kakšna jajca še...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

klemenSLO ::

S predlogom zakona ne vidim težav. Si ne želiš darovati ? - podpišeš izjavo in voila. Če že v času življenja nisi koristen si lahko potem :D.
Če te možnosti ne bi bilo, potem bi bila to napaka in neka prisila. Da bom zato deležen slabše oskrbe? paranoja. Če pa me že matra paranoja , bom pa pač podpisal da ne želim. Možnosti sta obe. Le default vrednost je - sem darovalec.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

k4vz0024 ::

Saj zdravniki lahko že sedaj poberejo organe in to pač zamolčijo. A misliš, da svojci kontrolirajo, ali je v truplu vse na broju?


Načeloma se vsi izrekajo, da je to neetično in nemoralno.
Črna ovca se vedno najde.

Nadzora pa ni.

Večina kasneje odvzetih organov nima praktične vrednosti, razen kostne mase in še nekaterih drugi delov telesa.

V ZDA je bila afera, ko so pogrebna podjetja preprodajal kostno tkivo farmacevtskim družbam netestiranih pokojnih na AIDS. Prejemnik se je tako okužil z Aidsom.

Večji nadzor?

Ne vem kako to rešiti.

username ::

borchi je izjavil:

predlagaš, da svojci lahko na ebay-u prodajo pokojnikove organe?
Zakaj pa ne, pravzaprav? Če lahko že sedaj podedujejo pokojnikovo premoženje (nepremičnine, avte, denar na bančnih računih...), zakaj ne še njegovih organov?

Telo nekega posameznika in vsebujoči organi so pač njegovi, za njihov obstoj in rast skozi vsa leta je skrbel sam, podobno kot je skrbel za obstoj in rast svojega premoženja (če je - če ga je ustvaril).
Ne vidim logike, zakaj bi ekonomsko pravico do njegovih organov po smrti sploh imela država in ne dotični posameznik sam oziroma njegovi zakoniti dediči.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

darkolord ::

Kakšno "ekonomsko pravico" do organov ima/bi imela država?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Pšenični ::

"Ne vidim logike, zakaj bi ekonomsko pravico do njegovih organov po smrti sploh imela država in ne dotični posameznik sam oziroma njegovi zakoniti dediči."

Glede na to da so v Španiji in Latviji npr. ledvice vredne od 7-14 evrov, bi o neki ekonomski vrednosti lahko govorili. Seveda so podatki z črnega trga,(pač folk prodaja ker nimajo za preživet-lahko bi dodal še, da živimo v "čudovitem sistemu", ki to dopušča).


Pač zadeva bo pravno formulirana tako, da boš darovalec in ne prodajalec. Popolnoma prostovoljno, saj boš to lahko preklical.

Icematxyz ::

Cilj trdijo da je zagotovit 20% povečanje darovalcev oziroma organov. A res tega želenega 20% povečanja ne gre doseči drugače?

Ni mi všeč samo dejstvo da se predpostavlja v naprej da je vsak (tudi v vsaki državi nekoč?) darovalec organov (če izrecno ne navede da ni).

Treba je na zadevo gledat tudi z širšega vidika? Slovenija ni otok? In zakaj vnašati nek nemir na to področje in na tak "revolucionaren" način spremeniti zadeve. To žal odpira vprašanja, dvom in nezaupanje.

In to ni dobro!

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Icematxyz je izjavil:


Ni mi všeč samo dejstvo da se predpostavlja v naprej da je vsak (tudi v vsaki državi nekoč?) darovalec organov (če izrecno ne navede da ni).


Hja saj ko bo enkrat dovolj držav v okviru Evrotransplanta prostovoljno sprejelo podobno politiko kot Slovenija, ostalim ne bo več treba, evropske prisile v tej smeri pa seveda tudi nikoli ne bo. Se pravi bodo de facto nekatere države postale banke organov za druge. Slovenija je seveda vedno med prvimi v takih primerih ;)

Še enkrat, jaz sem načeloma za. Ampak ne zastonj (potencialni darovalci naj dobijo saj nekatere ugodnosti pri zavarovanjih, minimalno). Zato, ker če nekdo nekaj dobi zastonj, nima nobenega interesa biti pazljiv in začne delati neumnosti ;).

Mislim tudi da bi z malo dobre volje pri iniciativi (ja, keš ja) in manj kompliciranja pri karticah (se da!) bilo prostovoljcev dovolj in je predlog nepotreben, v resnici.

Skratka to je predlog, ki rešuje problem in nesposobnost našega zdravstva (ipd.) na napačni strani.

Namesto da bi izboljšali in poenostavili obstoječ sistem uvedejo novega z novimi "možnostmi". Tipično.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Pšenični je izjavil:


Popolnoma prostovoljno, saj boš to lahko preklical.


Popolnoma prostovoljno imamo sedaj.
Kaj bo zdaj še bolj prostovoljno? Očitno ne. Manj? Hmm.
Ta vrsta "prostovoljstva" je bila vedno sumljiva in če ne drugega žaljivo pokroviteljska ("mi vemo kaj je najbolje za vas!"). Meni gre osebno ta miselnost na.. ehm.. jetra. Gre za princip.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

borchi ::

Zakaj pa ne, pravzaprav? Če lahko že sedaj podedujejo pokojnikovo premoženje (nepremičnine, avte, denar na bančnih računih...), zakaj ne še njegovih organov?

se strinjam. napisal sem samo zato, ker bi rad videl reakcije. nekateri se že zdaj bojijo, da jih bodo zdravniki perfektno zdrave evtanazirali in prodali njihove organe VIP naročnikom. v tem primeru, bi zdravniki imeli še non-VIP naročnike za evtanazijo...

ampak, mene to ne bi skrbelo. že sedaj me ne. nekateri pa še komaj grejo spat od strahu...
l'jga

Looooooka ::

o kok bi vas ene par okol uses mahnil za tele komentarje.
ker k. ste pa vi, da bi jst za VAS svoje organe podarjal ce se mi kj zgodi?
KDO hudica se je pa odlocu, da si VI sploh zasluzte zivet kaj sele z mojo pomocjo.Da ne omenmo, da sm mogoce ze proti temu, da so se od kerga tle potomci sploh razmnozeval do te meje, da so VAS nardil?
In zdej mi bo nekdo z zakonom dolocal, da lahko mesarjo MOJE telo, da resjo vasega, ki ste ga po moznosti celo zivljenje zanemarjal in zlorabljal.
TA JE PA DOBRA.
Par let nazaj smo vsi dobil kartice in se je mel vsak, ki je hotu darovat moznost podpisat gor.Jst se nisem.In ce bi hotu, da se kerkol moj del daruje po smrti bi ze sam dolocu kdo jih lahko ma.
Ne rabm enga zakona smrdljivih barab, ki v 10 letih niso znal spisat enga sposobnega zakona, ki bi preprecu stanje kot ga mamo dons....zdej majo pa magicno dovolj mozganov, da so sposobni pretehtat temelje demokraticne drzave na tko fascinantn in sprevrzen nacin.
F U J.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Keyser Soze ::

Saj je gnev nekako razumljiv. Tale mantra "svetosti" trupla se vleče še iz starih, starih časov. In je ne bo mogoče spremeni v roku enega ali par let. IMO rabijo ljudje veliko več časa, da se privadijo na spremembo.

Konec koncev se baje razvijamo. Počasi, ampak gre.
OM, F, G!
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darovanje organov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13420169 (17007) Pika na i
»

Pogreb in cene

Oddelek: Loža
468852 (6178) Invictus
»

Doniranje ledvice

Oddelek: Loža
224151 (2904) fosil
»

Darovanje organov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810560 (9360) Kaboom
»

Darovanje organov

Oddelek: Problemi človeštva
71278 (1206) Daedalus

Več podobnih tem