» »

Gume za zimo.

Gume za zimo.

«
1
2 3

Konlov ::

Katere gume lahko kupimo za C4 Picasso,kjer so lita letna platišča 17 col in letne gume 205/55/17.
Na homoligacijskem kartončku piše: 205/55R1790T7.00J17(e=50)
Ali torej lahko montiramo npr. 205/50/17 ali pa kupimo jeklena latišča. Ampak zopet katera velikost glede na homologacijo?

dj_uro ::

če imate vpisano samo 205/55R17, se potem takem kupijo točno take dimenzije...
Lahko pa greste homologirat drugo dimenzijo z drugimi feltnami, npr. 206 55 R16, če gredo sploh gor (upoštevajoč diske)
vw-klub.si

Konlov ::

Thx. Kako pa potem vidim po cestah pozimi veliko jeklenih platišč, če imam na homologaciji samo en podatek?

Blinder ::

Polovica od njih verjetno ni niti se slisala za homologacijo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Sriple Tix ::

Kaj pa ima jekleno platišče s homologacijo gum? Ljudje kupijo jeklena platišča ustrezne dimenzije in nanje namontirajo zimske gume z dimenzijami, ki jih imajo napisane v homologaciji. Point je v tem, da se bojijo poškodb in oksidacije, ki doletijo, načeloma dražja, aluminijasta platišča pozimi.

Konlov ::

Se mi zdi, da imajo jeklena platišča ponavadi manjša, da so cenejše zimske gume. Zaradi škode na litih platiščih pa ne vem, če bi jeklena kupovali?

perci ::

Ma kakšna škoda neki...mam že 6 let iste lite felge gor pozimi in poleti pa se jim nič ne pozna.

Pa zelo slabo skrbim za njih.

Sriple Tix ::

Tudi zato, vendar imajo homologirano tako, da lahko vzamejo namesto 17 col/45 višine potem 16 col/55 višino (vrednosti so zgolj primerjalne), ampak če v tvojem kartonu tega ni napisano, potem drži tisto iz posta #2. Poznam veliko ljudi, ki vozijo pozimi jeklena platišča, da ohranijo alu lepa za poletno frajarijo.

@perci, tudi jaz jih ne menjam, vendar upam, da se topic zdaj ne bo sprevrgel v merjenje, kdo slabše skrbi za feltne in komu se kljub temu najlepše svetijo.

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Uff, po tem se bomo pa jeseni z 205/55/17 kar v stroške vrgli.

gruntfürmich ::

itq da se dajo pozimi manjše dimenzije gor, zaradi mehkejše vožnje pri slabi cesti. ampak še vedno na litih felgah 8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Sriple Tix ::

Počakaj na kakšno izmed akcij tukaj http://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevm... Lani sem še vozil gume dimenzij 235/60/18 in sem dobil zimsko Fuldo Kristall za ceno 16 colskih, toda slediti sem jim začel še junija :).

šernk ::

če imaš namen kupit dodatna platišča (železna ali alu) se splača za zimo kupit manjšo dimenzijo (predvsem zaradi snega, tanjše gume lepše grejo po snegu), poleg tega manjša platišča pridejo z višjimi gumami, katere bolj pobirajo grbine.

je pa vse odvisno kaj imaš v homologacijskem kartončku napisano. če je tam samo ena mera si obsojen na tisto ali pa greš v homologacijo dodatne mere (pozanimat se moraš katere mere sploh lahko homologiraš). večina ljudi ima dvojna platišča, pa da ni treba vsako leto premontirati gum (strošek za premontažo gum je 2x20-35 eur letno, torej od 40-70 eur). v dveh letih imaš rabljena platišča praktično izplačana.

sedaj se bodo oglasili nekateri, da rabiš gume letno centrirat...centriram jih ko začnejo tresti, to se pa doslej še ni zgodilo pa so iste gume gor že tretjo sezono zapored (prej nisem imel dodatnih platišč, pa sem jih stalno menjal), s tem da so letos letele iz zadnje na prednjo os. pa niso ne tresle, ne glasne bile.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

r3dkv1c4 ::

Konlov je izjavil:

Se mi zdi, da imajo jeklena platišča ponavadi manjša, da so cenejše zimske gume. Zaradi škode na litih platiščih pa ne vem, če bi jeklena kupovali?

Tole je pa izjava ala baba čula baba rekla.
8 let sem nonstop šibal alu platišča in ni bilo nikjer govora o kakršnikoli oksidaciji.

Tako, da moje mnenje je, da je to popolen trač.

Na ostalih konjičkih sem imel jeklena platišča že original in se s tem tudi nisem ubadal.

Kar se tiče dim. gum ti pa lahko povem, da v življenju še nisem srečal policaja in niti tehničnega kontrolorja, da bi kadarkoli prebral in prekontroliral dimenzije gum glede na homologacijo.
Imel sem vedno eno dim. širše in nižje, kot je bilo navedeno v homologaciji.....pa še to zgolj zaradi platišč, ker še nižjih in širših niso bila sposobna nataknit.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

GrimReaper ::

Konlov je izjavil:

Uff, po tem se bomo pa jeseni z 205/55/17 kar v stroške vrgli.

To je drugače prva stvar, ki se preveri pred nakupom avta. Gume so namreč eden največjih stroškov pri avtu, noben z normalno plačo pa si ne želi 17 col za pozimi.
Ampak kakor gledam imajo C4 Picasso v glavnem vsi 205/60/16, 205/55/17 pa samo tisti z boljšo opremo. Ponavadi je tudi v takih primerih vpisana tudi manjša dimenzija.
Zdaj če pa res ni, je pa vseeno daleč najceneje se it zapeljat do homologacije, na Gorenjskem je to A1 – Remont Kranj. Pride pa samo 30-40EUR, razlika med kompletom 16 in 17 col pa vsaj 200EUR:
http://www.gumax.si/index.php/default/m...
http://www.gumax.si/index.php/default/m...

Sicer bi sam prej raje vprašal na mesto kjer se je kupil avto, ker takole sam to urejat vseeno ni preprosto. Rabiš namreč TUV, ki ga dobiš zraven alu platišč, tako da z železnimi se pomoje ne da.

r3dkv1c4 je izjavil:

Kar se tiče dim. gum ti pa lahko povem, da v življenju še nisem srečal policaja in niti tehničnega kontrolorja, da bi kadarkoli prebral in prekontroliral dimenzije gum glede na homologacijo.
Imel sem vedno eno dim. širše in nižje, kot je bilo navedeno v homologaciji.....pa še to zgolj zaradi platišč, ker še nižjih in širših niso bila sposobna nataknit.

Gre se samo za primer nesreče, ostale situacije res niso omembe vredne.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

GrimReaper je izjavil:

Gume so namreč eden največjih stroškov pri avtu...

noh ja. če gledaš da imaš gume 4 leta, 8 parov, je to letno 2 gumi. cca 200EUR.
pri prevoženih 20kkm letno je strošek goriva cca 1500EUR.
servis cca 100-200EUR.
registracija vsaj 250EUR.
vinjeta 100EUR.
amortizacija samega avta 200 - 1000EUR.

po mojem gume niso baš neki strošek da bi se gledalo na vsako colo in čungalunga znamke... ampak ko pa je treba nabavit vse 4 pa je takoj panika za vsak evro. tudi pri meni :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

alkoo ::

Prosim za pomoč pri izbiri gum (predvsem me zanimajo vaše izkušnje), ker ne najdem nobenega konkretnega testa moje dimenzije (205/60/R16). Žal ni TS850-tk v tej dimenziji (po testih najboljše za 205/55).

Vozim se približno 80% AC, 15% regionalka in mesto ter 5% lokalna cesta (malo bolj strm hrib).

Moj ožji izbor (temelji zgolj na oznakah glede porabe, oprijema in glasnosti):
1. GOODYEAR Ultra Grip 9
2. DUNLOP Winter Sport 5
3. MICHELIN Alpin 5
4. MICHELIN Alpin A4 (lani vozil dim 185/65/R15 in so bile odlične vendar sem nekje prebral, da so lahko ogromne razlike v kvaliteti enakih gum različnih dimenzij ?!?)
5. CONTINENTAL ContiWinterContact TS 810

Dobrodošel je tudi kakšen drug predlog.

Hvala!

Roadkill ::

Meni so Goodyear UG najboljša guma. Samo so pa glasne za popizdit.
Ü

mr1two ::

Conti ima tudi dobro gumo, ampak se mi zdi glasna. Furam TS800.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Robi :P ::

Sam se nagibam k CONTINENTAL ContiWinterContact TS 810 (zarad zmaganih testov pa tut cenovno so dost ugodne čeprav na gumah ne šparam) gledam pa tut Goodyearke UltraGrip 9 ma kdo izkušnje z obemi al vsaj z enimi od njih? Sam sem bolj """dinamičen""" (priznam divji) voznik in bi blo fajn da dobr limajo tut če jih u 2 sezonah pobere... Teren: 70% lokalne koroške ceste, 25% hribi in poti do smučišč in 5% avtoceste... Dimenzije 195/65 R15 lani sem mel Sava S3 Eskimo 4 sezona in so ble porazne (razn kar se vzponov na smučišča ipd tiče morm bit tih)...

jurre ::

meni so oboje OK, na prejšnem avtu sem imel Continental TS830 se mi zdi, zdaj imam UG8 pa se mi ne zdi kaj razlike. Po mokrem držijo oboje super, na snegu pa tudi.

Robi :P ::

jurre je izjavil:

meni so oboje OK, na prejšnem avtu sem imel Continental TS830 se mi zdi, zdaj imam UG8 pa se mi ne zdi kaj razlike. Po mokrem držijo oboje super, na snegu pa tudi.

kaj pa glasnost enih in drugih?

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

itq da se dajo pozimi manjše dimenzije gor, zaradi mehkejše vožnje pri slabi cesti. ampak še vedno na litih felgah 8-)


Ožje gume zaradi boljšega oprijema in vožnje , ko je sneg . ;)

SambaShare ::

Michelin A4. Grem zdaj po 4 letih brez pomisleka po nov set. So pa res precej trde gume, primerne če delaš malo več km.

alkoo ::

Hvala za odgovore. Medtem sem dobil informacijo, da bo nekje v roku enega tedna možno dobit TS850 v dimenziji 205/60 (naj bi jih letos začeli izdelovati). Zato sem se odločil, da počakam teh nekaj dni. Če pa se bo izkazalo, da so to napačne informacije pa kupim UG9.

WarpedGone ::

Nabavu ug performance gen1. Zaliman na asfalt, obujen spomin na originalno okretnost avtomobila.
Zbogom in hvala za vse ribe

r3dkv1c4 ::

WarpedGone je izjavil:

Nabavu ug performance gen1. Zaliman na asfalt, obujen spomin na originalno okretnost avtomobila.

Po suhem ne goni, ker jih bo hitro pobralo.....
drugače so pa bomba.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

jakan123 ::

Ima kdo Sava eskimo HP ali S3 205/55/16? Na prejšnjem avtu sem imel eskimo s3, dimenzijo 195/65/15 in so bile ok. Če bi kupoval bi vzel verjetno Continental, ampak Savine gume lahko dobim preko firme za 0€. Če so vredu se mi jih splača vzeti :) Vožnje imam 95% avtoceste.

r3dkv1c4 ::

jakan123 je izjavil:

Ima kdo Sava eskimo HP ali S3 205/55/16? Na prejšnjem avtu sem imel eskimo s3, dimenzijo 195/65/15 in so bile ok. Če bi kupoval bi vzel verjetno Continental, ampak Savine gume lahko dobim preko firme za 0€. Če so vredu se mi jih splača vzeti :) Vožnje imam 95% avtoceste.

Za 0€ so super, se malo bolj počasi voziš in to je to.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Robi :P ::

sava po mojih lanskih izkusnja odlicna guma za sneg na mokrem pa dokaj burne sam je res da so ble moje stare...

D3m ::

jakan123 je izjavil:

Ima kdo Sava eskimo HP ali S3 205/55/16? Na prejšnjem avtu sem imel eskimo s3, dimenzijo 195/65/15 in so bile ok. Če bi kupoval bi vzel verjetno Continental, ampak Savine gume lahko dobim preko firme za 0€. Če so vredu se mi jih splača vzeti :) Vožnje imam 95% avtoceste.


So v redu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kleemen ::

Bliža se čas ko bo potrebno menjati zimske gume z letnimi in kar gledam po bolhi in avto.netu ni nič kaj pametnega. Sicer pa imam doma še ene stare m+s letnik 2009, ter nove letne rabljene pol sezone. Kaj je boljše pozimi stare m+s ali nove letne? :)

Assass1n ::

Jaz bi imel v tvojem primeru stare zimske, če je pa boljše pa nebi vedel.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Kleemen ::

Lani sem jih imel so bile dodaj ok, letos nevem.. Vseeno imajo že dobrih 6 let..

sajko ::

Kleemen je izjavil:

Bliža se čas ko bo potrebno menjati zimske gume z letnimi in kar gledam po bolhi in avto.netu ni nič kaj pametnega. Sicer pa imam doma še ene stare m+s letnik 2009, ter nove letne rabljene pol sezone. Kaj je boljše pozimi stare m+s ali nove letne? :)


Nobene. Kupit nove zimske ali pa javni prevoz. Vse drugo ogroža tebe, sopotnike in ostale v prometu.

Kleemen ::

Zakaj? Če bi bile 10 let stare ja, ampak 6 se mi ne zdi toliko za m+s, ki so bolj mehke kot letne.

sajko ::

Koliko sezon si jih pa imel na vozilu?

Kleemen ::

4-5 po par mesecov, drugače letne..

perci ::

Na meji so. Ampak IMO vseeno raje stare zimske kot nove letne.

Sicer pa, kot je bilo rečeno, cajt je za nove zimske.

WarpedGone ::

ampak 6 se mi ne zdi toliko za m+s,

8-|

Stupid is what stupid does.
Zbogom in hvala za vse ribe

Kleemen ::

kaj? folk prodaja na bolhi zimske letnik 2005 in manj kaj je potem šele s temi, če so že 2009 slabe? :)

WarpedGone ::

Bolha nima nič proti če gor obesiš oglas za raztrgane gate.
To iz raztrganih gat še ne naredi modne obleke.
Zbogom in hvala za vse ribe

Kleemen ::

glavno da služijo svojemu namenu..

sajko ::

Meni je vedno fascinantno, kako se nekateri zaradi 200eur na vsake 4 leta, rajsi izpostavljajo nevarnosti. Zaradi mene ce se vozite samo po feltnah, a ne spravlat drugih v nevarnosti.in ravno ti ponavadi najboljs nastradajo.

Pa ne jokat, da so gume drage, ker potem se kaj drugega ne stima na avtu.

In ne, ne sluzijo svojemu namenu, mogoce edino za burnout. Rabljena guma je kot rabljen kondom - si upas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Zstiller ::

Nazaj na temo ima kdo kakšne izkušnje z Starfire w200. Glede na teste imajo kar dobre ocene me pa zanima še mnenje uporabnikov.
lp

Aston_11 ::

Kleemen je izjavil:

kaj? folk prodaja na bolhi zimske letnik 2005 in manj kaj je potem šele s temi, če so že 2009 slabe? :)
Troll tema. A to je argument za šus v čelo ali morda odraz sedanjega šolskega sistema? Od kdaj so prodjalci na bolhi referenca za karkoli? Prodajajo tudi traktorje, pa ga ne boš nataknil na avto.

D3m ::

sajko je izjavil:

Meni je vedno fascinantno, kako se nekateri zaradi 200eur na vsake 4 leta, rajsi izpostavljajo nevarnosti. Zaradi mene ce se vozite samo po feltnah, a ne spravlat drugih v nevarnosti.in ravno ti ponavadi najboljs nastradajo.

Pa ne jokat, da so gume drage, ker potem se kaj drugega ne stima na avtu.

In ne, ne sluzijo svojemu namenu, mogoce edino za burnout. Rabljena guma je kot rabljen kondom - si upas?


200 eur so že nove gume.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tilen ::

alkoo je izjavil:

Hvala za odgovore. Medtem sem dobil informacijo, da bo nekje v roku enega tedna možno dobit TS850 v dimenziji 205/60 (naj bi jih letos začeli izdelovati). Zato sem se odločil, da počakam teh nekaj dni. Če pa se bo izkazalo, da so to napačne informacije pa kupim UG9.


Jaz imam podoben problem.

Dovoljene pnevmatike in platišča:
205/60 R16 92H M+S, 205/60 R16 92W, 225/50 R17 94H M+S, 225/50 R17 94Y, 225/55 R16 95H M+S, 225/55 R16 95Y, 245/40 R18 93Y, 245/40 R18 97V M+S, 245/45 R17 95Y

Želim si TS850, vendar guma iz homologacije (205/60 R16) pri nas sploh ni dobavljiva. Si jo mogoče že kje našel?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Najraje bi kupil kar 205/55/16, katere so tudi cenejše, vendar ne bi bil rad v prekršku. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Enaa.com ima TS850 z omenjeno dimenzijo. S kodo "KROMPIR15" stane ena pnevmatika 93,09 EUR. Dobavni rok 1-2 dni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

turbolenca ::

Splača se še pogledat za NOKIAN WR D4. Pravijo, da bo to letos topshit zimska guma...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158482974 (14271) Leko
»

Zimske gume 2018

Oddelek: Na cesti
476359 (3833) HappyPills
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777459 (48241) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297270 (69683) gruntfürmich

Več podobnih tem