» »

Zimske gume 2018

Zimske gume 2018

Blumper ::

Zdravo.

Prvi testi so že tu. Verjetno bo marsikomu koristno.

175 65 14
https://www.adac.de/infotestrat/tests/r...

205 55 17
https://www.adac.de/infotestrat/tests/r...

195 65 15

http://www.autobild.de/artikel/winterre...

Če najdete še za ostale dimenzije objavite link. Jaz čakam na 205 60 16.

Lp

Dr_M ::

Za 205 60 16 se bos nacakal :>
Zelo redka dimenzija. Prej bos najdu za 205 55 16.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Dr_M je izjavil:

Za 205 60 16 se bos nacakal :>
Zelo redka dimenzija. Prej bos najdu za 205 55 16.

Odkar imajo vsi tako radi suve, to ni redka dimenzija. Lani so je testirali.

Blumper ::

Žal imam na laguni samo 195-205 60 16 homologirane, je pa zelo malo testov za to dimenzijo.
Koyotee hvala za link, kot vidim zbirajo vse teste na eni strani.

TheRocky ::

Kolikor sem jaz enkrat bral(mislim, da celo na ADAC), veljajo testi gum tudi za malo drugačne dimenzije. Dimenzija se lahko spremeni samo na eni meri in za en velikostni razred. Torej naj bi se enak model gume dimenzije npr. 205 55 16 obnašal enako kot 205 60 16. Ne velja pa potem to za dimenzijo 215 65 16.

Ganon ::

Nobena pnevmatika od priznanih proizvajalcev ni slaba.

BlaY0 ::

Blumper je izjavil:

Žal imam na laguni samo 195-205 60 16 homologirane, je pa zelo malo testov za to dimenzijo.
Koyotee hvala za link, kot vidim zbirajo vse teste na eni strani.

Greš do zastopnika za Renold, ta ti izda potrdilo za platišča, ki ustrezajo pnevmatikam 195/65 R15 na tvojem stroju, greš na LPP in homologiraš. Kupiš jeklena platišča + gume 195/65 R15 za manj denarja kot si do sedaj plačeval samo za gume 195/60 R16.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Redorange ::

Test v Moto reviji
175/65 R14
205/55 R16
https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...

Dr_M ::

Nabavis TS860 in imas najboljse zimske gume.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blumper ::

Yo. Sem uzeu kar nokian wr d4 mojih mer.
Bi nabavil continentalove, ma za kar rabim po goriškem koncu, mislim da so ok. Bomo vidli čez mesec ko jih obujem na auto ..

stefi91 ::

zdravo mene zanima kje bi dobil poceni gume zimske.. CONTINENTAL 175/65 R15

matobeli ::

Verjetno je najceneje na mimovrste.

koyotee ::

stefi91 je izjavil:

zdravo mene zanima kje bi dobil poceni gume zimske.. CONTINENTAL 175/65 R15


Pa znaš uporabljat google pa to?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bobby ::

stefi91 je izjavil:

zdravo mene zanima kje bi dobil poceni gume zimske.. CONTINENTAL 175/65 R15

Kater model pa?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

stefi91 ::

znam uporabljat samo tukaj prasam a ne da vidim ce mogoce se gdo mogoce ve............toyota yaris

i33a ::

Pozdravljeni,
mene pa zanima kako je s testi med različnimi leti (za iste gume) in med gumami podobnih dimenzij? Lahko s teh sklepamo na rezultate letošnjih gum željene dimenzije?
Zanimam se za gume dimenzije: 185 60 R14

matobeli ::

Itak da lahko, Continental, bo vedno top. Nankang pa vedno šit.

Glede na to da testirajo dimenzijo 175 65 r14 lahko tam pogledaš, je dost blizu

alpha1 ::

Katere zimske gume dimenzije 215/55 R17 mi priporočate?

alpha1 ::

Odločam se med:

Goodyear UltraGrip Performance G1 XL
Michelin ALPIN 5 SELF SEAL G1

Žal ni continetal ts860 za te gume

IL_DIAVOLO ::

Michelinke so precenjene, vzami godyear. So enako premium.

alpha1 ::

Mogoče kdo najde teste za to dimenzijo, ker iščem pa jih ni na netu

IL_DIAVOLO ::

Not A Number ::

Redorange je izjavil:

Test v Moto reviji
175/65 R14
205/55 R16
https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...


Zelo “nepristranski” test ... pnevmatike nekaterih proizvajalcev so najnovejsa generacija, medtem ko so od drugih stare generacije (primer Michelin Alpin 5-ka na testu je stara in razen starih zalog ni vec na prodaj, letos se prodaja 6-ka).
Na teh testih se vidi samo kateri proizvajalec ima najboljsa darila...

SimplyMiha ::

Itak da so testirali samo gume, ki so jih imeli oziroma dobili - te "tanarbulš" pa so jim bile šenkane za promocijo, medtem ko drugi vihajo nos nad tako cigansko prakso.

miraldi ::

Kakšne so kaj NOKIAN zimske gume?

Zanim me za Nokian WR D3 oz D4.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

koyotee ::

miraldi je izjavil:

Kakšne so kaj NOKIAN zimske gume?

Zanim me za Nokian WR D3 oz D4.


Super.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DePalmo ::

matobeli je izjavil:

Itak da lahko, Continental, bo vedno top. Nankang pa vedno šit.

V teoriji ja, v praksi pa ... sem imel nove TS860 in sem komaj prišel izpred hiše, punca je imela 2 leti stare Fulda in se je peljala po snegu kot po tirnicah. Na žalost tudi premium niso vedno premium, zato letos nimam TS860 ampak probavam srečo z Goodyear UltraGrip 9. Če se še te ne obnesejo, kupujem samo Fulda / Kumho.
Sem pa pred TS860 imel TS850 in je bila vrhunska guma, zato mi ni jasno kje se je zalomilo pri TS860.

LapD ::

Pozna kdo znamko Gislaved oziroma ima kakšne izkušnje? Priporočilo mehanika, pa ne najdem nobenega pametnega testa razen informacije, da delajo po licenci Continentala. Me zanima ali so v rangu Save, višje ali nižje.
web&motion designer

win64 ::

DePalmo je izjavil:

matobeli je izjavil:

Itak da lahko, Continental, bo vedno top. Nankang pa vedno šit.

V teoriji ja, v praksi pa ... sem imel nove TS860 in sem komaj prišel izpred hiše, punca je imela 2 leti stare Fulda in se je peljala po snegu kot po tirnicah. Na žalost tudi premium niso vedno premium, zato letos nimam TS860 ampak probavam srečo z Goodyear UltraGrip 9. Če se še te ne obnesejo, kupujem samo Fulda / Kumho.
Sem pa pred TS860 imel TS850 in je bila vrhunska guma, zato mi ni jasno kje se je zalomilo pri TS860.

Imam trenutno TS850(no letos jih bom zamenjal) in po rahlo zasneženi cesti so v redu.
V dežju in brozgi pa mi niso pustili ravno dobrega vtisa. Tako da razmišljam, da bi zamenjal znamko.

Scorpy84 ::

DePalmo je izjavil:

matobeli je izjavil:

Itak da lahko, Continental, bo vedno top. Nankang pa vedno šit.

V teoriji ja, v praksi pa ... sem imel nove TS860 in sem komaj prišel izpred hiše, punca je imela 2 leti stare Fulda in se je peljala po snegu kot po tirnicah. Na žalost tudi premium niso vedno premium, zato letos nimam TS860 ampak probavam srečo z Goodyear UltraGrip 9. Če se še te ne obnesejo, kupujem samo Fulda / Kumho.
Sem pa pred TS860 imel TS850 in je bila vrhunska guma, zato mi ni jasno kje se je zalomilo pri TS860.


Jaz pa imam na dva avta ts860 pa me niso nikjer pustil.
Pri presnjem avtu imel ultragrip, pa le to, da so bile precej glasnejse, kaksne vecje razlike nisem opazil. Edino sem enkrat z goodyerovimi obtical v gozdu, ampak v tem primeru se z nobenimi nebi resil.

matobeli ::

Če že primerjate z prejšnjimi avti je treba primerjat iste dimenzije.
Ker gre twingo '97 velik bolš po snegu kot pa tanov pasat.

Scorpy84 ::

matobeli je izjavil:

Če že primerjate z prejšnjimi avti je treba primerjat iste dimenzije.
Ker gre twingo '97 velik bolš po snegu kot pa tanov pasat.


Aja oprosti, dimenzije pri novem so iste, pri drugem novem pa pa 215/55 namesto 205/65 isto palcev, skratka minimalna razlika. Tastar Twingo gre lepse ker je lahek.

koyotee ::

Scorpy84 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Če že primerjate z prejšnjimi avti je treba primerjat iste dimenzije.
Ker gre twingo '97 velik bolš po snegu kot pa tanov pasat.


Aja oprosti, dimenzije pri novem so iste, pri drugem novem pa pa 215/55 namesto 205/65 isto palcev, skratka minimalna razlika. Tastar Twingo gre lepse ker je lahek.


Lol, lepse gre zato ker ma ozje gume ne ker je lahek :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Scorpy84 ::

koyotee je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Če že primerjate z prejšnjimi avti je treba primerjat iste dimenzije.
Ker gre twingo '97 velik bolš po snegu kot pa tanov pasat.


Aja oprosti, dimenzije pri novem so iste, pri drugem novem pa pa 215/55 namesto 205/65 isto palcev, skratka minimalna razlika. Tastar Twingo gre lepse ker je lahek.


Lol, lepse gre zato ker ma ozje gume ne ker je lahek :))


eh lol tvoj, 15 let nazaj imel astro a,karavan, 13 colske gume, ožje niso mogle biti, pa sem večkrat v bosni po snegu obtičal. Ok res da sem imel savine, medtem ko so me bosanci s krntijami, kot je stoenka, jugič vozili mimo mene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

DePalmo ::

matobeli je izjavil:

Če že primerjate z prejšnjimi avti je treba primerjat iste dimenzije.
Ker gre twingo '97 velik bolš po snegu kot pa tanov pasat.

Pri meni je bil še avto isti ;) Sedaj pa imam drugega in drugo dimenzijo, ampak mi to niti ni toliko važno, važno mi je da ne obtičim oz. montiram verig tudi v res slabih pogojih (pustimo sedaj pol metra snega in gozdne poti), šele takrat je zame guma dobra. In kot pravim TS850 je bila vrhunska, je šla tudi po ledeni cesti v hrib. Sicer ne do vrha, ampak kar daleč, TS860 je pa imela probleme že po ravnem ... da bi moral v zasnežen hrib bi šel raje peš, toliko je bilo razlike med njima.

matobeli ::

Bom lahko na lastni koži povedal (kmalu). Imel ts850, ki me je sicer pustila mlačnega, predvsem v drugem letu uporabe, ampak zdejle imam na istem avtu zmontirane nove 860 pa bomo vidli. Menjal nisem znamke ker je imel oče v enaki dimenzijo gum in avta takrat UG 8, pa ga tudi niso prepričale.

Bil je pa bolj na komentar glede avta ki ga uporablja tvoja punca. Lahko da je enak, podoben, ampak povprečje govori da boljše polovice ponavadi vozijo "šajtrge" ki so b resnici za v sneg miljonkrat boljše od "primarnih družinskih" avtomobilov. :))

Domobrancek ::

Živjo. Lahko morda kdo oceni/pove katera guma bi bila boljša za po snegu za dimenzijo 195/65/R15? Continental WinterContact TS 860 ali Goodyear UltraGrip 9? V službo se namreč vozim v precejšnji klanec zato rabim nekaj, kar bo res top za po snegu :D

mailer ::

TS860 je pa imela probleme že po ravnem ... da bi moral v zasnežen hrib bi šel raje peš, toliko je bilo razlike med njima.
Pri takih problemih, kot jih opisuješ me zanima če je bila smer rotacije pravilna.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

matobeli ::

Specifično za sneg so baje hankook (finska scena) odlične, glede na teste pa je tudi nokian boljša od conti in gy.

DePalmo ::

Ne vem katere teste si gledal, ker so Continental in Goodyear zasedle prvo in drugo mesto ...

mailer je izjavil:

TS860 je pa imela probleme že po ravnem ... da bi moral v zasnežen hrib bi šel raje peš, toliko je bilo razlike med njima.
Pri takih problemih, kot jih opisuješ me zanima če je bila smer rotacije pravilna.

Kolikor vem, je bila pravilna. Sem bil tudi pri treh vulkanizerjih zaradi problemov s centriranjem, eden bi menda že opazil da nekaj ne štima.

Domobrancek ::

DePalmo je izjavil:

Ne vem katere teste si gledal, ker so Continental in Goodyear zasedle prvo in drugo mesto ...

mailer je izjavil:

TS860 je pa imela probleme že po ravnem ... da bi moral v zasnežen hrib bi šel raje peš, toliko je bilo razlike med njima.
Pri takih problemih, kot jih opisuješ me zanima če je bila smer rotacije pravilna.

Kolikor vem, je bila pravilna. Sem bil tudi pri treh vulkanizerjih zaradi problemov s centriranjem, eden bi menda že opazil da nekaj ne štima.


Continental so bile bol spredaj, goodyear pa je bil malo bolj zadaj zaradi zaviranja na suhi cesti. Se pa pri teh testih gleda overall rezultat in ne samo vožnjo po snegu. Vožnja po snegu je pač samo 1 del testa, ki na koncu vpliva na skupen rezultat.

Sej verjetno ne bom zajebal ne z eno ne z drugo. Bom pogledal še za nokian in naročil tisto, ki jo bom lahko najhitreje dobil :)

matobeli ::

DePalmo:
ADAC splohni testiral hankooka. Drugače pa:https://www.autoexpress.co.uk/accessori...

Nikjer ne piše da je prva, piše pa da je najboljša za po snegu in da tudi v ostalih zadevah ne zaostaja veliko za najboljšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

pickle_rick ::

@Domobrancek meni je bil tudi glavni pogoj pri izbiri performans v snegu ker živim v težkih hribih (sicer dimenzija 215/55/17). Vzel sem Kleber Krisalp HP3, v večini testov prva kar se snega tiče, skupno pa takoj za sveto trojico. Danes v 15cm snega šla super kolikor je bila šansa sprobat.

HappyPills ::

Gume naročim pri Eurotonu v oktobru. No ta pondelk so sicer prišle in bi mogle pridt do mene z DPD. Ker jih še danes ni blo jih kličem in mi majster mirno reče, ja gume smo prodal enmu drugmu boste druge dobil čez 2 tedna. Gume so bile že plačane. Očitno je eden ponudu več al neki. Šalabajzrji eni.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Da so imel pri evrotonu karkoli najceneje?

Ampak ja, šalabajzerji. Storniraj in vzem pri npr. mimovrste.

chucki ::

V k jih poslji. Naroci drugje.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

HappyPills ::

Ja sej točno to sem naredil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158487671 (18968) Leko
»

Celoletne gume 165 65 15

Oddelek: Na cesti
416095 (4891) KAVINSKY
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623882 (19736) Domobrancek
»

Zimske gume Vredestein Wintrac (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10316480 (11015) SuperVeloce

Več podobnih tem