» »

Nesramna vožnja za "ritjo"

Nesramna vožnja za "ritjo"

Temo vidijo: vsi

noraguta ::

GrimReaper je izjavil:

sumoborac je izjavil:

Še enkrat, da bo zadosti jasno - če te nekdo uspe prehiteti po desni si avtomatično tudi ti v prekršku, ker to pomeni, da bi se lahko varno umaknil na desni pas ker očitno nisi imel nikogar vzporedno na desnem pasu. Makes sense?

Tukaj je en video iz Alterja za lepšo predstavo, kjer se lepo vidi, da sivi ni imel nobenega namena zaviti na desni pas, se pravi sta res v prekršku tako sivi kot črna Alfa.

je še kar prehiteval in to varno, temnejši je pa izsilil. simpl. oz zaradi svetlejšega nebi prišlo do nesreče zaradi temnejšega komot.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sandmat ::

feryz je izjavil:



Včeraj sem naredil preko 1000 km in lahko rečem, da po Evropi vozijo dosti hitreje, kot pri nas.
Po Avstriji recimo voziš cel čas med 160 in 170 km/h po avtocesti (z ostalimi vozniki, da ne bo pomote), razen tistih par odsekov, ki so posebej označeni in varovani z radarji.


v kateri avstriji si pa ti vozil? mogoče si prvič naredil 1000km v enem dnevu, ker v avstriji, ki jo skoraj tedensko srečujem, se nihče ne sili 170 po avtobanu, z izjemo starih passatov z avstijskimi tablicami in lastniki iz balkana. Kulturni vozniki se tudi z 4-literskimi mašinami držijo omejitev za lastno in tujo varnost.

sumoborac ::

Tilen je izjavil:

Jaz ne poznam nikogar, ki bi za vožnjo po levem pasu pri 130 km/h dobil kazen, ker se ni umaknil nekomu, ki je priletel 160 km/h njemu na šipo. Jih pa poznam precej, ki so jo dobili za vožnjo pri 160 km/h ali celo za prehitevanje po desnem, neupoštevanje varnostne razdalje, ipd.


Hehehe, to da ti nikogar ne poznaš, ne pomeni da je stvar legalna ;) Jst jih poznam polno ki jih vozi 150 povprečno po slovenskih avtocestah, pa že več kot 10 let niso dobili kazni ker znajo vedno pravi čas opazit kontrole ;) Torej je dovoljeno vozit 150? Dobra logika, like it :D
Prid sm al pa tm ostan...

Mare2 ::

Kako bi torej naredili končni zaključek glede teh idiotov, ki ne držijo varnostne razdalje, ravno za mojim (tvojim) avtom?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sumoborac ::

noraguta je izjavil:


je še kar prehiteval in to varno, temnejši je pa izsilil. simpl. oz zaradi svetlejšega nebi prišlo do nesreče zaradi temnejšega komot.

Načelno se strinjam. Čeprav če je to že 15 avto k se ga je "še vedno prehiteval" potem mi zadeva že ne paše skupaj. Zato soditi na podlagi enega takega posnetka a je sivi vozil vredu ali ne, zmota.
Prid sm al pa tm ostan...

Nummy ::

Men grejo tud na jetra taki osebki. Bremzat ne smeš oz. ni varno, ker se ti zna zgodit, da se ti pol zabije zadaj, te porine kam naprej ali pa izgubiš kontrolo na avtom in potem sam pristaneš kje v jarku... ne hvala.
Zadnje čase pomaga najbolje, da preprosto spustiš gas in ko prideš nekje 20% po omejitev daš spet po gasu. To narediš parkrat, pa se unmu za tabo ponavad ne da več in potem voz vsaj par metrov bolj nazaj.

Najbolj moteče je pa seveda, pomoči, ko se ti nekdo zalepi na rit in te popolnoma osvetli s svojimi žarometi, da potem ne vidiš ne nazaj ne naprej. Takrat pa ponavadi spustim hitrost tudi do 50%, ker pač voziti na slepo pri 90km/h pač ni smiselno.

Tilen ::

Mare2 je izjavil:

Kako bi torej naredili končni zaključek glede teh idiotov, ki ne držijo varnostne razdalje, ravno za mojim (tvojim) avtom?

Poskrbi samo, da boš ti peljall varno in po omejitvah. Za nekatere boš vedno prepočasen. Objestneža na vozišču lahko vedno prijaviš policiji na 113. Sporočiš odsek in registrsko in pelješ dalje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SimplyMiha ::

Moreš, moreš. Dash cam na prtljažnik. Pa viden mora bit! Se bodo kok držali stran.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

pa sej nima kam it. spred je kolona snemalca je prehitel. pa še naslednjega je prehiteval. če pogledaš snemalec ni vozil kaj bližje vozilu pred sabo kot je to počel tisti na desnem pasu. kar nekako lahko ocenimo za približno varnostno razdaljo. tudi dirkač ni na koncu kaj hudičevo prišparal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MadMax ::

Tilen je izjavil:

Jaz ne poznam nikogar, ki bi za vožnjo po levem pasu pri 130 km/h dobil kazen, ker se ni umaknil nekomu, ki je priletel 160 km/h njemu na šipo. Jih pa poznam precej, ki so jo dobili za vožnjo pri 160 km/h ali celo za prehitevanje po desnem, neupoštevanje varnostne razdalje, ipd.

Jaz pa ne poznam nobenega, ki bi fasal kazen za prepočasno vožnjo in/ali neumikanja glede na zadaj nabrano kolono. Torej je to početje očitno pravilno... :|
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zheegec ::

Kar se tiče vožnje 130km/h po prehitevalnem pasu je ta prepovedana, razen če se prehiteva.
(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

Definicijo kolone in pa skrajnega desnega voznega pasu pa najbrž poznamo vsi :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

sumoborac ::

Mare2 je izjavil:

Kako bi torej naredili končni zaključek glede teh idiotov, ki ne držijo varnostne razdalje, ravno za mojim (tvojim) avtom?

Kod vedno je potrebno ličit ekstremiste (tako v eni kot v drugi skupini). Imaš voznike BMW X27ke k vozi tank in te je pripravljen povoziti ne glede na to koga imaš na desni. Prav tako imaš voznike, ki vozijo po levem pasu, ko je desni prazen in se jezijo ker se jim drugi limajo na rit ali prehitevajo po desnem pasu.

V splošnem je slovenski nacionalni šport vožnja po levem pasu.
Prid sm al pa tm ostan...

mitja73 ::

sumoborac je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Kako bi torej naredili končni zaključek glede teh idiotov, ki ne držijo varnostne razdalje, ravno za mojim (tvojim) avtom?

Kod vedno je potrebno ličit ekstremiste (tako v eni kot v drugi skupini). Imaš voznike BMW X27ke k vozi tank in te je pripravljen povoziti ne glede na to koga imaš na desni. Prav tako imaš voznike, ki vozijo po levem pasu, ko je desni prazen in se jezijo ker se jim drugi limajo na rit ali prehitevajo po desnem pasu.

V splošnem je slovenski nacionalni šport vožnja po levem pasu.


Spremeni ga in zato iz principa sam vozi vsaj 1 teden samo po desnem.
OK ?

sumoborac ::

Zheegec je izjavil:

Kar se tiče vožnje 130km/h po prehitevalnem pasu je ta prepovedana, razen če se prehiteva.
(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

Definicijo kolone in pa skrajnega desnega voznega pasu pa najbrž poznamo vsi :)

Ko bi vsaj :( Vabim na ogled situacije v vrhniški klanec v popoldanskih urah ali še bolje - ob sezonskih vožnjah, kjer je na skrajnem desnem pasu kvečemu kakšen nemec z prikolico. Vsi ostali vozijo po levem pasu oz prikolice po sredinjskem.

mitja73 je izjavil:

sumoborac je izjavil:


V splošnem je slovenski nacionalni šport vožnja po levem pasu.


Spremeni ga in zato iz principa sam vozi vsaj 1 teden samo po desnem.
OK ?


Redno vozim po desnem pasu, tempomat naštiman na 130-140. Problem je to, da če vozim po desnem pasu avtomatsko kršim zakon ker prehitevam slovenske nacionalne športnike na levem (čeprav vozim po omejitvi). Rekord vožnje pri 110 po desnem pasu je prehitenih 37 avtov na levem pasu. Now who is crazy?
Prid sm al pa tm ostan...

Zgodovina sprememb…

Tilen ::


113
Dober dan, na tej strani Janez Novak. Želel bi sporočiti, da se na LJ obvoznici, odsek X, trenutno nahaja zelo nevaren voznik črnega BMW z reg. št X, ki ne upošteva varnostne razdalje, vozi v škarje ter bistveno prehitro. Lep dan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mitja73 ::

Pac ne krsi zakonov, a je tezko nastavit tempomat na 90 kot kamioni in lepo vozis na desnem ?

Nummy ::

sumoborac je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Kako bi torej naredili končni zaključek glede teh idiotov, ki ne držijo varnostne razdalje, ravno za mojim (tvojim) avtom?

Kod vedno je potrebno ličit ekstremiste (tako v eni kot v drugi skupini). Imaš voznike BMW X27ke k vozi tank in te je pripravljen povoziti ne glede na to koga imaš na desni. Prav tako imaš voznike, ki vozijo po levem pasu, ko je desni prazen in se jezijo ker se jim drugi limajo na rit ali prehitevajo po desnem pasu.

V splošnem je slovenski nacionalni šport vožnja po levem pasu.


Sam če pa tak gledaš, je pa ponavadi tadesni pas tako zjeban in poln lukenj, da je precej bolje se voziti po talevem pasu. Sam recimo na odseku od tomačevga krožnega do križišča Štajerske z Brnčičevo lepo peljem po levem pasu vedno, ponavadi če je prazen 110km/h, toliko kot je omejitev. Dva razloga zakaj:
- desni pas, ko greš čez most tako rukne, da skoraj pustiš podvozje tam, na levem pasu sicer tudi rukne, a ne tako močno. Dejansko bi ta cesta morala biti že 10x zaprta in 50x popravljena.
- na omenjenem križišču ponavadi vedno zavijam levo in se mi je že zgodilo, da me folk preprosto pred križiščem ni spustil da bi šel levo in sem potem moral vedno zavijati na Brnčičevo in potem obračati in potem nazaj na Šlandrovo. Zato se tudi raje razvrstim že prej in potem pač vozim po levem pasu. Tako si prihranim živce, ker se mi ni treba ubadat z idioti, ki pač ne vidijo žmigovca in hkrati prišparam podvozje svojega avta, ker res nimam namena vsake pol leta amortizerje menjat pa vsako leto gume.

Da ne omenjam kakšna je Štajerska avtocesta na relaciji LJ-CE, kjer so ponavadi na desnem voznem pasu take luknje da te je kar groza ko se pelješ čez... In kaj naredi DARS? Ja nič, lepo ruknejo trikotn znak za poškodovano vozišče in to je to. Ceste pa noben ne popravlja, ker pač mora imeti Dars dobiček, da bodo lohk direktorji pobasal evrčke v svoj žep.

sumoborac ::

mitja73 je izjavil:

Pac ne krsi zakonov, a je tezko nastavit tempomat na 90 kot kamioni in lepo vozis na desnem ?

Enako vprašanje lahko postaviš vsem tistim na levem pasu. Je tako težko se umaknit na desni pas ko končaš "prehitevanje" in ne kršiš zakonov?
Prid sm al pa tm ostan...

feryz ::

Je težko, kar poglej si glavnino odgovorov na tem forumu.
Če gredo 130, imajo praktično že ustavno pravico, da so na prehitevalnem pasu.

Aston_11 ::

Mare2 je izjavil:

Kako bi torej naredili končni zaključek glede teh idiotov, ki ne držijo varnostne razdalje, ravno za mojim (tvojim) avtom?
Mu posvetiš z laserjem v uč, pa bo dal mir.

feryz je izjavil:

Je težko, kar poglej si glavnino odgovorov na tem forumu.
Če gredo 130, imajo praktično že ustavno pravico, da so na prehitevalnem pasu.
Praktično so lahko kjerkoli, pa se ne gre za zakonsko, ustavno, ali kakšno drugo pravico, gre se za goli bonton, ki ga v dveh in pol desetletjih še nismo osvojili in ga naslednje tri verjetno tudi še ne bomo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mitja73 ::

sumoborac je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Pac ne krsi zakonov, a je tezko nastavit tempomat na 90 kot kamioni in lepo vozis na desnem ?

Enako vprašanje lahko postaviš vsem tistim na levem pasu. Je tako težko se umaknit na desni pas ko končaš "prehitevanje" in ne kršiš zakonov?


Najprej se pomede pred svojim pragom, potem pa k sosedom in tko naprej ...

sandmat ::

Nummy je izjavil:


Sam če pa tak gledaš, je pa ponavadi tadesni pas tako zjeban in poln lukenj, da je precej bolje se voziti po talevem pasu. Sam recimo na odseku od tomačevga krožnega do križišča Štajerske z Brnčičevo lepo peljem po levem pasu vedno, ponavadi če je prazen 110km/h, toliko kot je omejitev. Dva razloga zakaj:
- desni pas, ko greš čez most tako rukne, da skoraj pustiš podvozje tam, na levem pasu sicer tudi rukne, a ne tako močno. Dejansko bi ta cesta morala biti že 10x zaprta in 50x popravljena.
- na omenjenem križišču ponavadi vedno zavijam levo in se mi je že zgodilo, da me folk preprosto pred križiščem ni spustil da bi šel levo in sem potem moral vedno zavijati na Brnčičevo in potem obračati in potem nazaj na Šlandrovo. Zato se tudi raje razvrstim že prej in potem pač vozim po levem pasu. Tako si prihranim živce, ker se mi ni treba ubadat z idioti, ki pač ne vidijo žmigovca in hkrati prišparam podvozje svojega avta, ker res nimam namena vsake pol leta amortizerje menjat pa vsako leto gume.


tisto ni avtocesta in ne "prehitevaš" na levem pasu, temveč gre za vožnjo mimo, tako kot na celovški ali tržaški, kjer sta 2 pasova.

Aston_11 ::

Zheegec je izjavil:

Kar se tiče vožnje 130km/h po prehitevalnem pasu je ta prepovedana, razen če se prehiteva.
Priznam, da ne razumem.

korenje3 ::

prehitevanje po desni je že stalna praksa, namreč vedno več je debilov ki se nočejo umaknit na desno. verjetn si mislijo - kaj bo ta mene prehiteval sej sm več vredn.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Aston_11 ::

korenje3 je izjavil:

sej sm več vredn.
Redko. Bolj se gre za logiko,saj smem, zakaj bi se komu umikal (pozabi pa dodati, da je pajac, ker se tako obnaša).

Tilen ::

Jaz bi rekel, da je dovoljeno pospeševati po prehitevalnem pasu do 130 km/h, vendar imam občutek, da nekateri tukaj mislijo, da se lahko tam prehiteva z vsemi sredstvi.

Iz tega sklepam, da sem s 130 km/h na "prehitevalnem" pasu vedno v statusu prehitevanja počasnejših na desni in se mi ni potrebno nikomur NUJNO umikati, razen intervencijskim vozilom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Aston_11 ::

Tilen je izjavil:

Jaz bi rekel, da je dovoljeno pospeševati po prehitevalnem pasu do 130 km/h
Priznam, da tudi tega ne razumem.

korenje3 ::

jaz recimo vozim zlo za ritjo, če se noče umaknit, kasneje še prižgem dolge luči... in ko vidim da se še vedno noče umaknit, vem da to dela zanalš. potem pač prehitim po desni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mitja73 ::

korenje3 je izjavil:

jaz recimo vozim zlo za ritjo, če se noče umaknit, kasneje še prižgem dolge luči... in ko vidim da se še vedno noče umaknit, vem da to dela zanalš. potem pač prehitim po desni.


Zakaj pa moraš prehiteti ? ;-)

korenje3 ::

mitja73 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

jaz recimo vozim zlo za ritjo, če se noče umaknit, kasneje še prižgem dolge luči... in ko vidim da se še vedno noče umaknit, vem da to dela zanalš. potem pač prehitim po desni.


Zakaj pa moraš prehiteti ? ;-)


zato da ne zamudim v službo. 100km/h in 130km/h po avtocesti se kasneje pozna na prihodu in je razike lahko 5 ali 7 minut.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

noraguta ::

korenje3 je izjavil:

jaz recimo vozim zlo za ritjo, če se noče umaknit, kasneje še prižgem dolge luči... in ko vidim da se še vedno noče umaknit, vem da to dela zanalš. potem pač prehitim po desni.
sej pravim Izpit ti vzet pa okrog kepe.

korenje3 je izjavil:

mitja73 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

jaz recimo vozim zlo za ritjo, če se noče umaknit, kasneje še prižgem dolge luči... in ko vidim da se še vedno noče umaknit, vem da to dela zanalš. potem pač prehitim po desni.


Zakaj pa moraš prehiteti ? ;-)


zato da ne zamudim v službo. 100km/h in 130km/h po avtocesti se kasneje pozna na prihodu in je razike lahko 5 ali 7 minut.
ja ja sem vlekel v domžalah enga iz bmw karavana. Pa je jokal da se mu po otroka mudi v vrtec
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Zheegec ::

Iz tega sklepam, da sem s 130 km/h na prehitevalnem času vedno v statusu prehitevanja počasnejših na desni in se mi ni potrebno nikomur NUJNO umikati, razen intervencijskim vozilom.

Imaš zgoraj citiran člen zakona o CP;
(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

Na bolj levi pas greš lahko samo, ko prehitevaš. Zakonska definicija prehitevanja je pa v istem zakonu bolj gor.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mitja73 ::

korenje3 je izjavil:

mitja73 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

jaz recimo vozim zlo za ritjo, če se noče umaknit, kasneje še prižgem dolge luči... in ko vidim da se še vedno noče umaknit, vem da to dela zanalš. potem pač prehitim po desni.


Zakaj pa moraš prehiteti ? ;-)


zato da ne zamudim v službo. 100km/h in 130km/h po avtocesti se kasneje pozna na prihodu in je razike lahko 5 ali 7 minut.


Prej vstani, nisi edini na svetu ki hodi v sluzbo z avto.
Noben zakon ali predpis ti ne predpisuje da ti mora biti omogoceno 130 kmh v jutranji spici za v sluzbo na AC.

Tu na ST verjetno na dan zapravis x-krat teh minut ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Tilen ::

korenje3 je izjavil:

jaz recimo vozim zlo za ritjo, če se noče umaknit, kasneje še prižgem dolge luči... in ko vidim da se še vedno noče umaknit, vem da to dela zanalš. potem pač prehitim po desni.


Kazen za neupravičeno blendanje je 40 EUR.

(1) Zvočne in svetlobne opozorilne znake sme voznik uporabiti le, kadar je ogrožen on sam ali kdo drug in pri prehitevanju zunaj naselja. Pri prehitevanju vprežnih vozil ali jahačev in pri prehitevanju v naselju, sme opozarjati le s svetlobnimi opozorilnimi znaki. Pri dajanju svetlobnih opozorilnih znakov mora voznik paziti, da ne zaslepi drugega voznika.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

korenje3 ::

mitja73 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

mitja73 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

jaz recimo vozim zlo za ritjo, če se noče umaknit, kasneje še prižgem dolge luči... in ko vidim da se še vedno noče umaknit, vem da to dela zanalš. potem pač prehitim po desni.


Zakaj pa moraš prehiteti ? ;-)


zato da ne zamudim v službo. 100km/h in 130km/h po avtocesti se kasneje pozna na prihodu in je razike lahko 5 ali 7 minut.


Prej vstani, nisi edini na svetu ki hodi v sluzbo z avto.
Noben zakon ali predpis ti ne predpisuje da ti mora biti omogoceno 130 kmh v jutranji spici za v sluzbo na AC.

Tu na ST verjetno na dan zapravis x-krat teh minut ;-)


desni pas je ob tisti uri skoraj vedno prazen. samo človek vidi kamijon na desnem pasu, ki ga še 1 minuto ne bo prehitel in se mu potem ne da umikat na desni pas. zaradi takih dripcev pekcev pa res ne mislim prej vstajat.

pa še to, najbolj nevarni vozniki so nesposobni vozniki, ne pa prehitri vozniki. nesposobni so pa večinoma tisti ki vozijo počasi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mitja73 ::

Najbolj nevarni so tisti ki mislijo sami zase da so sposobni, vsi ostali pa nesposobni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

korenje3 ::

jaz sem tisto napisal iz statistike, ti pa trollaš.

dejstvo je da tisti ki vozi počasi ni prepričan v svoje sposobnosti in sposobnosti vozila.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Nummy ::

sandmat je izjavil:

Nummy je izjavil:


Sam če pa tak gledaš, je pa ponavadi tadesni pas tako zjeban in poln lukenj, da je precej bolje se voziti po talevem pasu. Sam recimo na odseku od tomačevga krožnega do križišča Štajerske z Brnčičevo lepo peljem po levem pasu vedno, ponavadi če je prazen 110km/h, toliko kot je omejitev. Dva razloga zakaj:
- desni pas, ko greš čez most tako rukne, da skoraj pustiš podvozje tam, na levem pasu sicer tudi rukne, a ne tako močno. Dejansko bi ta cesta morala biti že 10x zaprta in 50x popravljena.
- na omenjenem križišču ponavadi vedno zavijam levo in se mi je že zgodilo, da me folk preprosto pred križiščem ni spustil da bi šel levo in sem potem moral vedno zavijati na Brnčičevo in potem obračati in potem nazaj na Šlandrovo. Zato se tudi raje razvrstim že prej in potem pač vozim po levem pasu. Tako si prihranim živce, ker se mi ni treba ubadat z idioti, ki pač ne vidijo žmigovca in hkrati prišparam podvozje svojega avta, ker res nimam namena vsake pol leta amortizerje menjat pa vsako leto gume.


tisto ni avtocesta in ne "prehitevaš" na levem pasu, temveč gre za vožnjo mimo, tako kot na celovški ali tržaški, kjer sta 2 pasova.


Ja povej to določenim osebkom...
Sem se nekaj cajta nazaj vozu z motorjem po dunajski, se pelem po levem pasu kak kilometer (od črnuč proti centru), ker sem imel namen itak zavit levo in se mi res ne da ustavljat za vsaki, ki gre desno na kakem križišču, pa se pač ustavm pr rdeč luč, pride en s kombijem na desn pas od mene, spusti šipo pa mi reče, da je lev pas za prehitevanje... jaz sm ga sam gledu pa v smeh. In ja vozu sem se okol 75km/h, omejitev 60km/h.

Tilen ::

Nekateri namenoma pozabljajo v tej temi, da je maksimalna hitrost na prehitevalnem pasu 130 km/h in sploh ni mogoče, da se ti kdo pri tej hitrosti prilepi na rit oziroma preveč približa. Razen seveda, če namenoma gre v prekršek.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mitja73 ::

korenje3 je izjavil:

jaz sem tisto napisal iz statistike, ti pa trollaš.

dejstvo je da tisti ki vozi počasi ni prepričan v svoje sposobnosti in sposobnosti vozila.


Razloži to profesionalnim šoferjem ki vozijo za plačo/preživljanje in bo :-))))))))))))

korenje3 ::

Tilen je izjavil:

Nekateri namenoma pozabljajo v tej temi, da je maksimalna hitrost na prehitevalnem pasu 130 km/h in sploh ni mogoče, da se ti kdo pri tej hitrosti prilepi na rit oziroma preveč približa. Razen seveda, če namenoma gre v prekršek.


ne. v postopku prehitevanja greš lahko hitreje kot 130km/h.
prav tako v naselju kjer je omejitev 50km/h. greš lahko komot 80km/h da osebo prehitiš.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

ZaphodBB ::

Na kratko bi lahko rekel samo, da zavreš na polno, on se ti zaleti, ti se zakleneš v avto in pokličeš policijo. Vendar to bi že bilo malo zlobno. Ne vem, če lahko on od policije sploh terja tvoje podatke. Ne rabiš se mu niti predstaviti. Vse urejaš s policijo, če sumiš, da imaš opravka z idiotom.

Pravi idiot je tisti, ki dela take manevre. Eni bi se radi hard way naučili kaj se zgodi s sprednjim vozilom, če od zadaj naleti drugo.

Da ne bo šel kdo zaradi tega v smrt: Prednje vozilo odpizdi in voznik izgubi nadzor. Z vozilom, ki naleti se ne zgudi nič hujšega.

Toliko na znanje raznim bedakom, ki bi pri 150h zabremzali vozilu za seboj.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

korenje3 ::

mitja73 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

jaz sem tisto napisal iz statistike, ti pa trollaš.

dejstvo je da tisti ki vozi počasi ni prepričan v svoje sposobnosti in sposobnosti vozila.


Razloži to profesionalnim šoferjem ki vozijo za plačo/preživljanje in bo :-))))))))))))


to o "profesionalnih šoferjih" je tko tko.
moj sosed je bil učitelj avtošole, istočasno tudi alkoholik, ki mu je bila odvzeta vozniška zaradi prekrškov.
drugi ki ga poznam je voznik mestnega avtobusa in učitelj avtošole. ti ne bom razlagal kako vozi, ko ni v avtošoli, ker ne boš verjel.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

korenje3 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Nekateri namenoma pozabljajo v tej temi, da je maksimalna hitrost na prehitevalnem pasu 130 km/h in sploh ni mogoče, da se ti kdo pri tej hitrosti prilepi na rit oziroma preveč približa. Razen seveda, če namenoma gre v prekršek.


ne. v postopku prehitevanja greš lahko hitreje kot 130km/h.
prav tako v naselju kjer je omejitev 50km/h. greš lahko komot 80km/h da osebo prehitiš.


Seveda lahko in potem, ko se pri 80km/h v naselju priključiš nazaj, lepo plačaš kazen na radarju. V zagovoru napišeš, da si vendar prehiteval in se izogneš kazni. :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cesnja ::

Ob jutranjih konicah na avtocesti se pojavljajo zelo goste kolone na levem pasu. Kaj naj bi naredil na desnem pasu, ko ta kolona vozil zacne verizno zavirati?

Pogosto imam pred sabo vec kot 500m manevrskega prostora, zato se mi zdi precej neumno slediti hitrosti vzporednega vozila (ta pogosto variira med 80 in 120 kmh). Dodatno se pa vcasih za mano pojavi se kak talent, ki je prejsnjih 500m uspesno prehiteval po desni, in se mi nalepi na rit. Takrat se mi pa zaradi lastne varnosti in plocevine pojavi resna dilema, ali naj bremzam ali ne.

Zheegec ::

Lahko greš čez začasno čez omejitev, ko prehitevaš, ne pa ko si že nazaj na desnem pasu. Saj imate vsi gor povezave na zakonodajo, pa lahko preverite.

Torej zaključek vsega tega - tudi, če greš 130/h po prehitevalnem pasu, se moraš umakniti na skrajno desni vozni pas, takoj ko je ta prost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Klic na 113, da obvestiš na idiota, ki ti blenda in vozi prehitro je še najboljša poteza. Na levem pri 130 km/h me lahko mirno kaznujejo zaradi oviranja tistih, ki bi radi vozili 160km/h in niso intervencijska vozila. Želim jim veliko sreče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Zheegec ::

Saj te ne kaznujejo zaradi oviranja, kaznujejo te zato, ker;
(7) Na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo motorna vozila voziti po skrajnem desnem prometnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

Poznam že ljudi, ki jih je provida ustavila ne zaradi prekoračitve hitrosti, ampak zaradi vožnje po levem pasu brez razloga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Imam denar za takšne neutemeljene kazni, upam, da ostali za svoje bistveno hujše prekrške tudi. Provida me lahko neštetokrat ustavi in izda priporočilo. Se bom javil, ko me prvič oglobijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

garamond ::

Zheegec je izjavil:

Lahko greš čez začasno čez omejitev, ko prehitevaš, ne pa ko si že nazaj na desnem pasu. Saj imate vsi gor povezave na zakonodajo, pa lahko preverite.
Nikjer v zakonodaji ni omenjeno, da greš lahko začasno čez omejitev. Tudi pri prehitevanju velja normalna omejitev hitrosti.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332249 (30001) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113167 (90189) solatko
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24745117 (40512) solatko
»

Tretji pas AC na klancih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612641 (10468) r3dkv1c4

Več podobnih tem