» »

Najoptimalnejša pot do Prage

Najoptimalnejša pot do Prage

matobeli ::

Zdravo,

Iščem najugodnejšo pot do Prage z najboljšim razmerjem med ceno in časom.
bolj kot gledam razne viamichelin, googlemaps, heremaps... manj vem. Hardware je bencinar limuzina, polno naložen.

Zaenkrat imam:
KR-Ljubelj-Klagenfurt-Linz-Budweis-Praga, ali kdo ve kakšna je v resnici pot do Linza? Meni deluje polna nekih prelazov in ovinkov.
KR-Gradec-Dunaj-Brno-Praga, na HERE maps je med Brnim in Prago ogromno nekih gradbišč ker delajo avtocesto, kdo ve kaj več?
KR-Karavanke-Salzburg-Linz-Budweis-Praga, najdražja pot, mi ne diši tolko.

Še kakšna boljša opcija?

Rabil bi predvsem komentar na 1. pot, kakšna je in pa 2. če je v resnici kaj problemov med Brnom in Prago.

Ne bi rad ostal v koloni gradbišč, po drugi strani pa tudi ne bi vozil "kar nekje". Sicer rad vozim po stranskih ampak se bojim da mi bodo ljudje zadaj bruhali, kar pa potem rahlo pokvari "dirkanje po ovinkih".

SimplyMiha ::

Nabavi vrečke za bruhanje in veselo "dirkaj po ovinkih". Sicer pa lahko probaš A9 na relaciji Gradec - Wels namesto Brna.

matobeli ::

hja, sam je kar dolg obvoz.

Kje pa so razne tunelnine po avstriji?

PandaFlow2 ::

Poglej kateri odsek med Brnim in Prago obnavljajo, če so se že prestavili na odsek Brno-Jihlava, lahko zaobideš te probleme preko poti Dunaj-Znojmo-Jihlava - je dost normalna cesta z zelo dobro panoramo...

Sicer pa Čehi obnavljajo avtoceste tako, da sta večinoma še vedno dva pasova v eno smer, tako da ni ravno zamaškov, samo hitrost malo pade.

matobeli ::

Glede na Gmaps so od Jihlave do Prage še 3 točke kjer obnavlajo.

Mogoče se pa kdo javi ki je bil nedavno tako pot in bo povedal iz prve roke:)

b00mer ::

Mi hodimo 2x na mesec po 2 in 3 varianti...
V blizini Prage je ze nekaj novih odsekov avtoceste..drugace je pa cesta zelo siroka se lahko vozis tudi 160 +.

mchaber ::

Klagenfurt, obična cesta od Sankt Leonard mimo Judenburg, St.Michael in potem avtocesta vse do Linza. Vmes je tunel Bosruck, ki te stane 5 evrov. Če ti je to preveč, se mu lahko izogneš preko Liezen(več časa, verjetno tudi več nafte).
.

matobeli ::

kaj pa pot med "Sankt Peter ob Judenburg" in "Trieben"? je časovno daljša kot čez Sankt Michael ali ne? Oziroma kakšne kvalitete je pot?
Mi pa niso tuje naše enopasovne prelazne cestičice tako da tukaj ni panike, razen kar se tiče benicna. Bi samo rad čimhitreje in čimceneje do Prage, pa naj bo po makadamu ali autobanu:D.

mchaber ::

Hja, mogoče je po kilometrih krajša, vendar časovno ne prišparaš nič, zaradi vijug-rahlega vzpona. Maš pa lepši razgled:) Jaz grem vedno okol čez mihael, mi je manj stresno vozit po autobahnu:)
.

matobeli ::

Ja sej vem, tudi po online računalnikih poti sta obe podobni. Malo me edino matra da bi še kaj videl in odvozil na poti, da ne bo spet samo pot zaradi cilja. (lažjo bom nazajgrede vozil, ko bom že naveličan vsega)

Bellzmet ::

matobeli je izjavil:


bolj kot gledam razne viamichelin, googlemaps, heremaps... manj vem.


Točno to. Po moje preveč kompliciranja za tako pot. Zgleda, da imaš navigacijo, se pravi se usedeš v avto, nastaviš naslov in uživaš v vožnji. Do Prage pa res ni treba znanosti delat.

damjan1980 ::

za 1 in 3 ne vem, 2 pa ni problematicna. Tista gradbisca med prago in brnom niso noben problem, ker so zozena na 2 pasa v vsako smer. Vec ali manj je skozi AC, razen malo pred mejo in do brna ni ac, je pa lepa ravna cesta in gre hitro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Praga, Češka

Oddelek: Loža
131524 (1125) ToniT
»

Avstrijske in nemške avtoceste - čista grozota (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110649 (8022) FTad
»

Katere kraje obiskati na kratkem "eurotripu"?

Oddelek: Loža
111427 (1036) black ice
»

Kam za 4-5 dni v Evropi?

Oddelek: Loža
148946 (8515) mihco
»

Izposoja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142100 (1704) zee

Več podobnih tem