» »

Poročilo OVS o privatizaciji Telekoma

Poročilo OVS o privatizaciji Telekoma

««
2 / 10
»»

ZaphodBB ::

In spet samo ta Telekom, o drugih s spiska nič. Kaj pa recimo Paloma, ki dobavlja strateški higienični material SV? Si predstavljate, da kak švaba tam kaj naštupa notri? Si sploh predstavljate posledice?

Ali pa Mura, da oficirjem naredijo skažene uniforme, da se nam bodo vsi zavezniki smejali.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AndrejO ::

Matako je izjavil:

Vse skupaj je eno glumljenje glive - varnost komunikacij mora biti zagotovljena v končnih točkah, ne na infrastrukturi (ki je pogosto itak atmosfera, sploh ko zagusti).

Nekaj ljudi tukaj je že pravilno ugotovilo, da je zaradi zgodovine povezanost MORS in TS zelo verjetno večja, kot pa si jo bi želel ali pa predstavljal.

Na tvojem konkretnem primeru: da, varnost končnih točk mora biti zagotovljena. ;)

Matako je izjavil:

Dajmo malo fokusa.

Ali Paloma morda dnevno dostavlja toaletne robčke neposredno na varovane položaje vojske v Afganistanu ter razpolaga z načrtom vseh premikov enot v naslednjih nekaj dnevnih?

Ali je to nekaj, kar bi morda bilo dobro zapisati v dokument in podati predlog, da bi bilo za MORS in SV mnogo bolje, če bi Paloma dostavljala v centralno skladišče na Vrhniko in bi od tam razvažala SV sama?

Mr.B je izjavil:

Morda izven konteksta, toda Krucsfix :vabilo pa je poslal iz spletne pošte @telemach.net podjetja Telemach

Človek je klovn. Želim si, da se bi sam znašel pred sodnikom zaradi lažne ovadbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

matijadmin ::

Matako, varrnost je eno, zanesljivost pa drugo. Preberi naše zapiseno pomislekih in potem komentiraj. To smo kar razdelali. Se pa strinjam, da se glumi gljivo. In to obojestransko.

Drugače pa ni potrebe po smetenju v temi z Muro, Palomo ipd. neumnostmi.

ZaphodBB ::

matijadmin je izjavil:

Matako, varrnost je eno, zanesljivost pa drugo. Preberi naše zapiseno pomislekih in potem komentiraj. To smo kar razdelali. Se pa strinjam, da se glumi gljivo. In to obojestransko.

Drugače pa ni potrebe po smetenju v temi z Muro, Palomo ipd. neumnostmi.

Zakaj moraš stalno ufuravat to vsegliharstvo?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

matijadmin ::

Vsegliharstvo je zaključek komisije, ki pred tem ni opravila svojega dela. To je tudi razlog, da minister (lahko) glumi glivo. In ne z enim ne drugim ne moremo biti zadovoljni.

Vsegliharstvo tudi ni razlaga dejstva, da TS zagotavlja velik del kritične infrstrukture. Migracija h konkurenci ni možna (ne v dnevih ne tednih niti mesecih). Kdor se slepi, da je, pač niti približno ne pozna, kako odvisni so v JU od te. Prevzem finančno oslabelega kupca ali bog ne daj sovrazni prevzem, bi imeli resne posledice. To ni argument proti privatizaciji, pac pa za spremljanje. In ne na nacin, kot je to pocel minister. Pa tudi, ce ni bil ne spreten, ne najbolj posten, krsitve se niso dokazane. Za to imamo komisijo.

ZaphodBB ::

Ti si samo pasivno agresiven navijač za nacionalni interes.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

GTX970 ::

ZaphodBB
Če si s tem repliciral AndrejO, on je nekje v tujini (UK ?) in ima s Slo nacionalnim interesom toliko skupnega kot avstralski aboridžin.
Nacionalni interes v 95% zagovarjajo predvsem tisti, ki imajo podjetja v državni lasti za svoj privat bankomat& zagotovljeno službo za lojalne kadre ne glede na rezultate.
Kam je tam pristop Slo pripeljal je vsak dan bolj jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti si samo pasivno agresiven navijač za nacionalni interes.


Moji interesi so naslednji:

    kot volilec in davkoplačevalec, pa tudi potencialni nadzorovanec na podlagimorebitnega kršenja pooblastil, bi rad dočakal v razumnem času jasen epilog (s poročilom, ki bo vključevalo dokaze, ki potrjujejo sume ter ovadbami, če bodo potrebne);


    zaradi zapletanj in nekonsistentnosti bi rad videl, da minister pojasni vse okoliščine in s tem prepriča (v kar praktično ne verjamem več, da lahko) ali odstopi, oz. ga prvi med kolegi zamenja;


    želim si, da bi člani komisije (tako tisti, ki imajo interes v pasivnosti kot tisti, ki imajo motiv v prenagljenosti) bili vsaj politično kaznovani, ker več kot očitno te druge zanima rušenje vlade in ne nadzor, za kar imajo pooblastila ter dolžnost. Občutek imam, da počnejo isto, kar očitajo ministru, da je počel in morda celo res je!


Kakšna pooblastila imajo, ti je že Andrej navedel. Zakaj je morebitni izid prodaje TS lahko slab za MORS, je več kot jasno. Ni pa to razlog za neprodajo in na noben način nočem, da bi se tu načelo še debato o smiselnosti privatizacije, ker to samo še dodatno zamegljuje sicer resno temo. Jasno je tudi, da minister pri vsem ni bil najbolj spreten in sum, da je bil tudi (politično) nepošten vsekakor obstaja! Čeprav bi za ta namen lahko v enaki meri zlorabil mnenje katerega drugega, povsem civilnega, upravnega organa ali koga tretjega. Na enak način.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

GTX970 je izjavil:

ZaphodBB
Če si s tem repliciral AndrejO, on je nekje v tujini (UK ?) in ima s Slo nacionalnim interesom toliko skupnega kot avstralski aboridžin.
Nacionalni interes v 95% zagovarjajo predvsem tisti, ki imajo podjetja v državni lasti za svoj privat bankomat& zagotovljeno službo za lojalne kadre ne glede na rezultate.
Kam je tam pristop Slo pripeljal je vsak dan bolj jasno.

Repliciral sem na matijadmina.

Z Andrejem se mogoče ne strinjam v vsem a zna svoje trditve vsaj razumno argumentirati.


kot volilec in davkoplačevalec, pa tudi potencialni nadzorovanec na podlagimorebitnega kršenja pooblastil, bi rad dočakal v razumnem času jasen epilog (s poročilom, ki bo vključevalo dokaze, ki potrjujejo sume ter ovadbami, če bodo potrebne);



zaradi zapletanj in nekonsistentnosti bi rad videl, da minister pojasni vse okoliščine in s tem prepriča (v kar praktično ne verjamem več, da lahko) ali odstopi, oz. ga prvi med kolegi zamenja;



želim si, da bi člani komisije (tako tisti, ki imajo interes v pasivnosti kot tisti, ki imajo motiv v prenagljenosti) bili vsaj politično kaznovani, ker več kot očitno te druge zanima rušenje vlade in ne nadzor, za kar imajo pooblastila ter dolžnost. Občutek imam, da počnejo isto, kar očitajo ministru, da je počel in morda celo res je!

Točno to kot sem rekel. Tebi se gre za to, da se v resnici nič ne spremeni. Si pa v svoji argumentaciji zelo zvit a še vedno prozoren.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

AndrejO ::

Vidiš, jaz pa na vse skupaj gledam malo drugače.

matijadmin je izjavil:

kot volilec in davkoplačevalec, pa tudi potencialni nadzorovanec na podlagimorebitnega kršenja pooblastil, bi rad dočakal v razumnem času jasen epilog (s poročilom, ki bo vključevalo dokaze, ki potrjujejo sume ter ovadbami, če bodo potrebne);

Od komisije ne pričakujem dokazov, ker je to na koncu le komisija in ne specializiran preiskovalni organ. Pričakujem pa, da bo komisija zbrala vsaj toliko podatkov (indicov), da bo možno vložiti dejansko ovadbo (ne pa lari fari klovnanje, kot se ga gre npr. tisti nekdo, ki je ovadil Tonina). Če tega ne zmorejo, potem naj vsaj jasno priznajo, da nimajo nič. Cirkus se mi zato zdi nepotreben oz. mi smrdi na vdajo.

matijadmin je izjavil:

zaradi zapletanj in nekonsistentnosti bi rad videl, da minister pojasni vse okoliščine in s tem prepriča (v kar praktično ne verjamem več, da lahko) ali odstopi, oz. ga prvi med kolegi zamenja;

Od Vebra ne pričakujem več nič. Njegova pojasnila so nična, ker niso preverljiva oz. bi morala komisija bolj konkretno preveriti navedbe ali predati delo kriminalistom. Ravno tako tudi ne kaže, da bi želel sam odstopiti, glede na to, da ga stranka krije. Zato ničesar več ne pričakujem. Želim si pa, da bi spokal zgolj in samo zato, da se lahko morda malo manj spolitizirano in predvsem po PS opravi interna preverba posledic prodaje TS. Tudi na OVS.

matijadmin je izjavil:

želim si, da bi člani komisije (tako tisti, ki imajo interes v pasivnosti kot tisti, ki imajo motiv v prenagljenosti) bili vsaj politično kaznovani, ker več kot očitno te druge zanima rušenje vlade in ne nadzor, za kar imajo pooblastila ter dolžnost. Občutek imam, da počnejo isto, kar očitajo ministru, da je počel in morda celo res je!

Nerelevantno. Ni mi problem s prstom pokazati na napake politika, vendar pa je njegova usoda na koncu popolnoma odvisna od njegovih volilcev. Ker nisem njegov volilec, nimam nikakršnih želj po "političnem kaznovanju", ker to dejansko ni moja stvar. Kot Slovenec pa imam določena pričakovanja do tega kako bi moral ravnati v KNOVS, kjer zastopa tudi mene in moje interese. V tem primeru interes, da se morebitne zlorabe teh služb ne samo zazna, temveč tudi ukrene vse potrebno, da se jih razišče.

Za to slednje lahko rečem samo, da sem "thoroughly underwhelmed".

ZaphodBB ::

Za to slednje lahko rečem samo, da sem "thoroughly underwhelmed".

Se strinjam, če bo ostalo na tej točki ni haska. KNOVS sedaj mora dati jajca na tnalo in zadevo spravit tako daleč, da bodo sposobni vložiti eno resno ovadbo.

Sploh sedaj, ko so se odločili za odprtje politične fronte, še preden so imeli material za ovadbo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

GTX970 je izjavil:

ZaphodBB
Če si s tem repliciral AndrejO, on je nekje v tujini (UK ?) in ima s Slo nacionalnim interesom toliko skupnega kot avstralski aboridžin.
Nacionalni interes v 95% zagovarjajo predvsem tisti, ki imajo podjetja v državni lasti za svoj privat bankomat& zagotovljeno službo za lojalne kadre ne glede na rezultate.
Kam je tam pristop Slo pripeljal je vsak dan bolj jasno.

Repliciral sem na matijadmina.

Z Andrejem se mogoče ne strinjam v vsem a zna svoje trditve vsaj razumno argumentirati.


Česa pa jaz nisem argumentiral? Trditve, da ne ti ne komisija niso argumentirali, kje je prišlo do kršitve?

ZaphodBB je izjavil:



kot volilec in davkoplačevalec, pa tudi potencialni nadzorovanec na podlagimorebitnega kršenja pooblastil, bi rad dočakal v razumnem času jasen epilog (s poročilom, ki bo vključevalo dokaze, ki potrjujejo sume ter ovadbami, če bodo potrebne);



zaradi zapletanj in nekonsistentnosti bi rad videl, da minister pojasni vse okoliščine in s tem prepriča (v kar praktično ne verjamem več, da lahko) ali odstopi, oz. ga prvi med kolegi zamenja;



želim si, da bi člani komisije (tako tisti, ki imajo interes v pasivnosti kot tisti, ki imajo motiv v prenagljenosti) bili vsaj politično kaznovani, ker več kot očitno te druge zanima rušenje vlade in ne nadzor, za kar imajo pooblastila ter dolžnost. Občutek imam, da počnejo isto, kar očitajo ministru, da je počel in morda celo res je!

Točno to kot sem rekel. Tebi se gre za to, da se v resnici nič ne spremeni. Si pa v svoji argumentaciji zelo zvit a še vedno prozoren.

Aha, če ne zagovarjam pogroma enih, pomeni, da (zvito) zagovarjam druge. In sem zato prozoren. V mojih zapisih nikjer ne boš zasledil, da bi zagovarjal katero od političnih opcij, niti, da bi se na kateri posebej šparal. Zate pa tega ne bi rekel in tokratni zagovor je s tvojim vedenjem zelo skladen.

ZaphodBB je izjavil:

Za to slednje lahko rečem samo, da sem "thoroughly underwhelmed".

Se strinjam, če bo ostalo na tej točki ni haska. KNOVS sedaj mora dati jajca na tnalo in zadevo spravit tako daleč, da bodo sposobni vložiti eno resno ovadbo.

To tudi jaz zagovarjam. Ves čas in konsistentno. Bojim se pa, da (imaš samo tri poizkuse pri ugibanju, zakaj) do tega ne bo prišlo. Pa bi si želel, da se zadevi pride do dna.

ZaphodBB je izjavil:


Sploh sedaj, ko so se odločili za odprtje politične fronte, še preden so imeli material za ovadbo.

In če jim ne bo ratalo, sem jasnoviden ali kako?

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

AndrejO je izjavil:

Vidiš, jaz pa na vse skupaj gledam malo drugače.

matijadmin je izjavil:

kot volilec in davkoplačevalec, pa tudi potencialni nadzorovanec na podlagimorebitnega kršenja pooblastil, bi rad dočakal v razumnem času jasen epilog (s poročilom, ki bo vključevalo dokaze, ki potrjujejo sume ter ovadbami, če bodo potrebne);

Od komisije ne pričakujem dokazov, ker je to na koncu le komisija in ne specializiran preiskovalni organ. Pričakujem pa, da bo komisija zbrala vsaj toliko podatkov (indicov), da bo možno vložiti dejansko ovadbo (ne pa lari fari klovnanje, kot se ga gre npr. tisti nekdo, ki je ovadil Tonina). Če tega ne zmorejo, potem naj vsaj jasno priznajo, da nimajo nič. Cirkus se mi zato zdi nepotreben oz. mi smrdi na vdajo.

Ne razumeš, kaj sem napisal. Pa ti bom vnovič pojasnil. Kar sem poboldal jasno izkazuje, kakšen dokazni standard sem imel v mislih (utemeljeni razlogi za sum/utemeljen sum). Brez tega nima nobenega smisla niti ovadbe vlagati, zgolj indici kot so rekla, pisala, kazala (pomožnosti prave barve) ali zapletanje ministra, ki so (kot dokazni standard neutemeljeni) razlogi za sum, niso dovolj niti za resno ovadbo! Na ta način sumi vsak preiskovalec a priori ... Na podlagi dokaznega standarda, oz. obeh, ki sem ju imel v mislih, pa je možno pričakovati politične posledice in je tudi smiselno vložiti ovadbo. Nikakor pa nisem mislil višjega dokaznega standarda ali dokazov, kot si si jih po svoje predstavljal in sicer, da bi bili že kar obtožnico in gas!

AndrejO je izjavil:


matijadmin je izjavil:

zaradi zapletanj in nekonsistentnosti bi rad videl, da minister pojasni vse okoliščine in s tem prepriča (v kar praktično ne verjamem več, da lahko) ali odstopi, oz. ga prvi med kolegi zamenja;

Od Vebra ne pričakujem več nič. Njegova pojasnila so nična, ker niso preverljiva oz. bi morala komisija bolj konkretno preveriti navedbe ali predati delo kriminalistom. Ravno tako tudi ne kaže, da bi želel sam odstopiti, glede na to, da ga stranka krije. Zato ničesar več ne pričakujem. Želim si pa, da bi spokal zgolj in samo zato, da se lahko morda malo manj spolitizirano in predvsem po PS opravi interna preverba posledic prodaje TS. Tudi na OVS.

Tu se v celoti strinjava! Smešno je, da se strinjajo tudi eni, ko tako vneto branijo zaletavost nekaterih predstavnikov komisije.

AndrejO je izjavil:


matijadmin je izjavil:

želim si, da bi člani komisije (tako tisti, ki imajo interes v pasivnosti kot tisti, ki imajo motiv v prenagljenosti) bili vsaj politično kaznovani, ker več kot očitno te druge zanima rušenje vlade in ne nadzor, za kar imajo pooblastila ter dolžnost. Občutek imam, da počnejo isto, kar očitajo ministru, da je počel in morda celo res je!

Nerelevantno. Ni mi problem s prstom pokazati na napake politika, vendar pa je njegova usoda na koncu popolnoma odvisna od njegovih volilcev. Ker nisem njegov volilec, nimam nikakršnih želj po "političnem kaznovanju", ker to dejansko ni moja stvar. Kot Slovenec pa imam določena pričakovanja do tega kako bi moral ravnati v KNOVS, kjer zastopa tudi mene in moje interese. V tem primeru interes, da se morebitne zlorabe teh služb ne samo zazna, temveč tudi ukrene vse potrebno, da se jih razišče.

Tudi jaz ne gojim ne simpatij do stranke ali ministra. Niti do opozicije, ki kot kaže vse skupaj politizira, namesto, da bi se resno ukvarjala s preiskavo na podlagi suma, ki so ga zaznali. Politična kazen pa je, zamenjava ministra s strani predsednika vlade ali interpelacija. Pa tudi to, kar bodo porekli njegovi volilci. Najbrž bo širok konsenz pri interpelaciji ali že ukrep prvega ministra kar slabo za njegovo priljulbjenost. Zlasti to bi bilo fino, če bi udarilo nevestne pri nadzoru, v kolikor ne bodo nadoknadili zamujenega.

AndrejO je izjavil:


Za to slednje lahko rečem samo, da sem "thoroughly underwhelmed".

Mr.B ::

matijadmin,
da bi se resno ukvarjala s preiskavo na podlagi suma
Ministri in komisije se s tem nimajo kaj ukvarjati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matijadmin ::

Mr.B je izjavil:

matijadmin,
da bi se resno ukvarjala s preiskavo na podlagi suma
Ministri in komisije se s tem nimajo kaj ukvarjati.


Veš, da bo držalo ... Ker si ti tako zapisal.


Niti najmanj: https://slo-tech.com/forum/t639776/p474...

Tarzan ::

Če bi prišlo do prodaje in bi vojska ostala z dolgim nosom in špiclji na direktni liniji bi jaz kot kasnejši premier ali obrambni minister od Vebra oziroma celotne vlade zahteval korektne odgovore in odgovornosti za nastal položaj. Če se ne naredi celotne slike nimaš kaj brezglavo hiteti v nekaj, česar niti ne razumeš popolnoma. Fora je v tem, da smo TK že prodali, ne znamo in ne moremo pa zadeve tudi uradno dokončati. Vse odgovorne za tajkunske prevzeme bi morali poslat za zapahe, tiste, ki brezglavo pod ceno razprodajajo družbeno lastnino (dokler je še družbena - upam, da se v tem strinjamo) pa prav tako.

Vebrov problem je mogoče pomanjkanja znanja iz retorike in malo premalo diplomatskosti, ima pa v tem primeru po mojem popolnoma prav. Če se znebimo komunikacijske infrastrukture, potem smo kot država navadni retardi in si popolnoma zaslužimo, da nam lastno infrastrukturo nov lastnik po želji onemogoča in nam na vse mogoče načine vojaško, civilno in industrijsko špijunira. Amen.

Mr.B ::

matijadmin,
ravno si ugotovil da lahko tudi oseba z osnovnošolsko izobrazbo, razlaga sebi primerno ugotovitve. No so pa le te blizu naroda, zato pa je narod vedno tako pomerjen...sej udi ta ne ve, o čem govori..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malajlo ::

Če se navežem na Tarzana ... Pa nekatere druge zadržane pri prodaji. MO se ni ukvarjalo s privatizacijo, temveč z analizo posledic morebitne (?) privatizacije. Naj Veber odstopi, ker se s tem šele zdaj ukvarjajo. Ne pa zaradi popuščanja pred Tonini (to ni-ni). Ker so obtožbe kar nekaj.
http://www.mladina.si/165251/der-teleko...
Za mizo je sedel vrhovni poveljnik oboroženih sil, tedanji hrvaški predsednik Ivo Josipović. Z njim predsednik hrvaške vlade Zoran Milanović. Pa načelnik generalštaba Drago Lovrić. Pa notranji minister in podpredsednik hrvaške vlade Ranko Ostojić. In vsi predstojniki hrvaških obveščevalnih služb, od vojaške (VSOA), civilne obveščevalne službe (SOA) do šefa Zavodov informacijskih sestavov, Operativno-tehničnega centra za nadzor nad telekomunikacijami in Sveta za koordinacijo varnostno obveščevalnih služb. Po sestanku so v uradnem sporočilu za javnost zapisali, da so bili na "seji predstavljeni podatki o morebitni ogroženosti javnih elektronskih komunikacij".

poweroff ::

Pozabil si navesti zadnji stavek in Mladininega članka:

Kar naj bi vključevalo tudi 'osebne podatke državljanov'.


Kakšno sprenevedanje! Ko se začnejo obveščevalci sklicevati na osebne podatke državljanov, se primite za denarnico.
sudo poweroff

Malajlo ::

Ja, da je bila predstavljena ogroženost TUDI osebnih podatkov. Če sem ta stavek izpustil, ker ni pomemben, si ga pa potegnil popolnoma izven konteksta. Ampak to me pri določenem deležu populacije ne preseneča.
Skratka, Hrvati imajo resne probleme z DT v svoji državi in zdaj gradijo vzporedno omrežje. Nam se seveda kaj takega ne more zgoditi, kajne.

ZaphodBB ::

Obveščevalci so pogruntali, da prodaja Telekoma lahko negativno vpliva na varnost Slovenije ker:

112, bodo morali začeti pravilno uporabljati enkripcijo, faking osebni podatki.

I lol'd.

Skratka, Hrvati imajo resne probleme z DT v svoji državi in zdaj gradijo vzporedno omrežje. Nam se seveda kaj takega ne more zgoditi, kajne.

Hrvati imajo resne probleme s fašisti, ki bi nedvomno radi tudi zlorabljali telekomunikacijska omrežja za potrebe utrjevanja svoje oblasti.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

poweroff ::

Malajlo je izjavil:

Skratka, Hrvati imajo resne probleme z DT v svoji državi in zdaj gradijo vzporedno omrežje. Nam se seveda kaj takega ne more zgoditi, kajne.

No, pri nas je država že zgradila vzporedno omrežje. Sicer ni varno, pa politično povezana firma ga vzdržuje, ampak je pa naše.
sudo poweroff

GTX970 ::

Malajlo
Skratka, Hrvati imajo resne probleme z DT v svoji državi in zdaj gradijo vzporedno omrežje.

Lahko poveš kaj več o tem ?

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Obveščevalci so pogruntali, da prodaja Telekoma lahko negativno vpliva na varnost Slovenije ker:

112, bodo morali začeti pravilno uporabljati enkripcijo, faking osebni podatki.

I lol'd.

Skratka, Hrvati imajo resne probleme z DT v svoji državi in zdaj gradijo vzporedno omrežje. Nam se seveda kaj takega ne more zgoditi, kajne.

Hrvati imajo resne probleme s fašisti, ki bi nedvomno radi tudi zlorabljali telekomunikacijska omrežja za potrebe utrjevanja svoje oblasti.

Ti imaš resne težave s trolanjem.

Enkripcije na 112 pač ne moreš uporabljati in bolj kot varnost ves čas problematiziram zanesljivost delovanja.

Hrvatje imao predvsem težave z zanesljivostjo in kakovostjo TK storitev. Meni osebno v obljudeni vasi v hrvaški Istri niso prišli popravit telefona 2 meseca. Seveda, cela vas ni imela telefona, ker je padel drog. Račune pa so pišljali, potrebno se je bilo z njimi preklati, ker zavrnitev niso želeli upoštevati in možak, ki me je ponovno priklapljal je rekel, da ni denarja in nadrejenim gladko dol visi. Pa sem sosed od nekdanje hrvaške ministrice in ene znane pisateljice.

Tudi DT ni idealen kupec, a boljši od kakšnega, ki bi z izčrpavanjem naredil T-2 iz TS ali ga sovražno prevzel (malo verjetno). Vse kar zagovarjam na tej točki je plan B, kaj bomo naredili, če nas čakajo leta s hrvaškim ali še črnejšim scenarijem. Samo to.

Kako je na hrvaškem z zlorabo pooblastil namenjenih obveščevalcem ne vem. Tvoje implikacije so še za njihov prostor najmanj prenagljene, za k nam pa popolnoma iz trte izvite. Tiste o lastni infrastrukturi in prestrezanju ... Lahko kar s prve roke povprašaš Andreja, kako je pri nas s tem.

ZaphodBB ::

Ti imaš resne težave s trolanjem.

Enkripcije na 112 pač ne moreš uporabljati in bolj kot varnost ves čas problematiziram zanesljivost delovanja.

Hrvatje imao predvsem težave z zanesljivostjo in kakovostjo TK storitev. Meni osebno v obljudeni vasi v hrvaški Istri niso prišli popravit telefona 2 meseca. Seveda, cela vas ni imela telefona, ker je padel drog. Račune pa so pišljali, potrebno se je bilo z njimi preklati, ker zavrnitev niso želeli upoštevati in možak, ki me je ponovno priklapljal je rekel, da ni denarja in nadrejenim gladko dol visi. Pa sem sosed od nekdanje hrvaške ministrice in ene znane pisateljice.

Tudi DT ni idealen kupec, a boljši od kakšnega, ki bi z izčrpavanjem naredil T-2 iz TS ali ga sovražno prevzel (malo verjetno). Vse kar zagovarjam na tej točki je plan B, kaj bomo naredili, če nas čakajo leta s hrvaškim ali še črnejšim scenarijem. Samo to.

Kako je na hrvaškem z zlorabo pooblastil namenjenih obveščevalcem ne vem. Tvoje implikacije so še za njihov prostor najmanj prenagljene, za k nam pa popolnoma iz trte izvite. Tiste o lastni infrastrukturi in prestrezanju ... Lahko kar s prve roke povprašaš Andreja, kako je pri nas s tem.

Ti imaš probleme, ker so se ti v javnem sektorju skisali možgani in ne ločiš naštevanja od premočrtnega stavka.

Hrvati naj pa raje nabrcajo javnosektoraške luzerje, ki so zadolženi za regulacijo, da začnejo opravljat svoj posel.

Ampak ker so "pametni" bodo šli rajši. Postavljat še eno omrežje. Verjetno ne bo cenejš, verjetno storitve ne bodo bistveno boljše. Bojo pa vsaj HDZ-jevci zaslužil.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Jarno ::

Tudi DT ni idealen kupec, a boljši od kakšnega, ki bi z izčrpavanjem naredil T-2 iz TS ali ga sovražno prevzel (malo verjetno). Vse kar zagovarjam na tej točki je plan B, kaj bomo naredili, če nas čakajo leta s hrvaškim ali še črnejšim scenarijem. Samo to.

Primerljivo s tem, ko en luzer igra poker s sumljivimi tipi in ne upa zmagati, čeprav mu dobro gre.
Ker zavračam implikacije, da živim v luzerski državi, me afera z Vebrom niti ne gane preveč, nekatere situacije je pač dobro premislit.
Slovenskemu telekomu gre tako dobro, da bi lahko kupoval okoli nas, mi pa trepetamo pred hrvaškim scenarijem.

Mr.B ::

Jarno,
sej je na enak način kot v Sloveniji, samo da so mu Albanci dali finger...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Ti imaš resne težave s trolanjem.

Enkripcije na 112 pač ne moreš uporabljati in bolj kot varnost ves čas problematiziram zanesljivost delovanja.

Hrvatje imao predvsem težave z zanesljivostjo in kakovostjo TK storitev. Meni osebno v obljudeni vasi v hrvaški Istri niso prišli popravit telefona 2 meseca. Seveda, cela vas ni imela telefona, ker je padel drog. Račune pa so pišljali, potrebno se je bilo z njimi preklati, ker zavrnitev niso želeli upoštevati in možak, ki me je ponovno priklapljal je rekel, da ni denarja in nadrejenim gladko dol visi. Pa sem sosed od nekdanje hrvaške ministrice in ene znane pisateljice.

Tudi DT ni idealen kupec, a boljši od kakšnega, ki bi z izčrpavanjem naredil T-2 iz TS ali ga sovražno prevzel (malo verjetno). Vse kar zagovarjam na tej točki je plan B, kaj bomo naredili, če nas čakajo leta s hrvaškim ali še črnejšim scenarijem. Samo to.

Kako je na hrvaškem z zlorabo pooblastil namenjenih obveščevalcem ne vem. Tvoje implikacije so še za njihov prostor najmanj prenagljene, za k nam pa popolnoma iz trte izvite. Tiste o lastni infrastrukturi in prestrezanju ... Lahko kar s prve roke povprašaš Andreja, kako je pri nas s tem.

Ti imaš probleme, ker so se ti v javnem sektorju skisali možgani in ne ločiš naštevanja od premočrtnega stavka.

Hrvati naj pa raje nabrcajo javnosektoraške luzerje, ki so zadolženi za regulacijo, da začnejo opravljat svoj posel.

Ampak ker so "pametni" bodo šli rajši. Postavljat še eno omrežje. Verjetno ne bo cenejš, verjetno storitve ne bodo bistveno boljše. Bojo pa vsaj HDZ-jevci zaslužil.


Ja, ker regulator lahko prisili operaterja, da gre in dvigne podrt, dotrajan drog napeljave. In potem bi ti in tebi podobni hitro glasno zavzeli stališče, da država posega v zasebno gospodarsko pobudo, kako nedopustno je to ...

Daj mi pavzo!

Mr.B ::

matijadmin,
da in to s sankcijami, če to postane splošna praksa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ZaphodBB ::


Ja, ker regulator lahko prisili operaterja, da gre in dvigne podrt, dotrajan drog napeljave. In potem bi ti in tebi podobni hitro glasno zavzeli stališče, da država posega v zasebno gospodarsko pobudo, kako nedopustno je to ...

Daj mi pavzo!

Jah očitno ti in tebi podobni ne opravljate svojega dela.

p.s.: Jaz nisem nikdar in nikjer izjavil, da sem proti vsem regulacijam. Še več, zagovarjam stališče, da naj gospodarstvo dela - država pa regulira.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:


Ja, ker regulator lahko prisili operaterja, da gre in dvigne podrt, dotrajan drog napeljave. In potem bi ti in tebi podobni hitro glasno zavzeli stališče, da država posega v zasebno gospodarsko pobudo, kako nedopustno je to ...

Daj mi pavzo!

Jah očitno ti in tebi podobni ne opravljate svojega dela.

p.s.: Jaz nisem nikdar in nikjer izjavil, da sem proti vsem regulacijam. Še več, zagovarjam stališče, da naj gospodarstvo dela - država pa regulira.


Spet si ne moreš, da ne bi podtikal in lagal. Ne vem, kako naj ljudje, ki delamo 100 %-no v zasebnem sektorju kaj naredimo. Pa tudi prej, ko sem delal v JU, z regulativo niti njenim izvajanjem nisem imel ničesar opraviti.

Po tvoje bi morala država regulirati zasebni gospodarski družbi, katerega dela naj se loti prej in koliko časa ima na voljo, čeprav gre za 100 %-no zasebno razmerje (fizična oseba - ponudnik). A bi sprejel zakon o podrtih TK drogovih? :)) In predpisal, koliko časa ima TK operater na voljo, da ga popravi?

Res mi daj pavzo! Stop igra.

ZaphodBB ::

Če se lahko država vtika v to, da zasebnik ne sme odkloniti zaposlitve nosečnici, se bo pa še v to - da bodo prisilili operaterje, da bodo dotični nosečnici popravili jeben kabel, da bo lako poklicala rešilca, ko ji bo odtekla voda.

Al je to možno samo, če delamo iz čiste bratske ljubezni?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

matijadmin ::

Okej, s figo v žeptu, da načeloma ne, ampak ko me že silijo, naj silijo do konca ne bo šlo.

Razplet bi se končal z odločnim odporom in tožbo pred EU inštitucijami ali umikom kot v Lafarge Cementu.

ZaphodBB ::

Saj, če bo šlo tako naprej bo TS kupil Herman Rigelnik, pa bomo imeli zanesljiv 112, varne komunikacije in vsi kandelabri bodo v vzornem stanju.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Matako ::

Vojska je vojska, civilne firme so pa civilne firme. Kao.

Hm saj res... a ta famozen pomen Telekoma za vojaško varnost pomeni... da so v resnici Telekomove ovce šišarice še _dodatno_ financirale mimo proračuna bonbončke za SV iz naročnine? Ker ta mil-grade varnost TK infrastrukture menda ja ni zastonj?

Zdaj štekam, zakaj je bilo treba odirati z ISDNjem - novci so šli nacionalno varnost! :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Saj, če bo šlo tako naprej bo TS kupil Herman Rigelnik, pa bomo imeli zanesljiv 112, varne komunikacije in vsi kandelabri bodo v vzornem stanju.


Lahko pa ga tudi Rajko Janša in se ponovi to. >:D

Matako ::

matijadmin je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Saj, če bo šlo tako naprej bo TS kupil Herman Rigelnik, pa bomo imeli zanesljiv 112, varne komunikacije in vsi kandelabri bodo v vzornem stanju.


Lahko pa ga tudi Rajko Janša in se ponovi to. >:D



Rigla se je za nekaj časa nasitil s prodajo Debitela nazaj Telekomu. Aja ne "nazaj", saj to je bilo vendar neodvisno podjetje! *wink* *wink*. Pa so šli vsi bajni dobički te uspešne firme za leto ali dve. :(

Kakorkoli, nekaj časa bo mir, čeprav nismo slišali zadnje od njega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Malajlo ::

GTX970 je izjavil:

Malajlo
Skratka, Hrvati imajo resne probleme z DT v svoji državi in zdaj gradijo vzporedno omrežje.

Lahko poveš kaj več o tem ?

googlaj Hrvatska alternativna mreža neptun
https://www.google.si/webhp?hl=sl#hl=sl...
Svoj Telekom so prodali za 400mio. Tale projekt jih bo koštal glih toliko. Kaj je benefit? Škoda je več kot jasna.

Matako ::

Ja saj.

Mi bi bili morali imeti svoj "neptun" že za časa prekopavanja dveh kanalov za optiko meter narazen, ker se Telekomu ni zdel dovolj dober posel ponuditi ostalim v najem svojih in so ocenili, da bodo dobili več z "dajmo jih zjebati" načinom poslovanja. Zanimivo da po svetu TK podjetja nimajo takih težav, ne glede na lastništvo , čeprav to pogosto res nudijo lokalne oblasti, sploh če so velemesta - ker oddajanje (saj v mestih) _je_ dober biznis.

Saj to nas je tudi stalo kak miljončk, dva. ;)

Kakorkoli.. to nima veze z varnostjo v _vojaške_ namene - ti pa že ime projekta pove, da gre za zagotavljanje servisa na območju Jadrana, ki je dejansko nezanimivo za katerokoli podjetje. Vleči kable po redko poseljenih otokih je dodaten strošek, ki ga bodo na koncu morali plačati hrvaški davkoplačevalci - ravno tako kot bi ga morali, če HTK ne bi prodali. Skratka, neprimerljive stvari.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

EDIT 2x
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

GTX970 ::

Malajlo je izjavil:

GTX970 je izjavil:

Malajlo
Skratka, Hrvati imajo resne probleme z DT v svoji državi in zdaj gradijo vzporedno omrežje.

Lahko poveš kaj več o tem ?

googlaj Hrvatska alternativna mreža neptun
https://www.google.si/webhp?hl=sl#hl=sl...
Svoj Telekom so prodali za 400mio. Tale projekt jih bo koštal glih toliko. Kaj je benefit? Škoda je več kot jasna.

Mhm, Angelca ist dagegen:
http://www.jutarnji.hr/merkel-protiv-mi...

matijadmin ::

V medijih žal ni vsakokratne jasne razlage ozadja in okoliščin; ločiti namreč moramo širokopasovno medmrežje od Interneta, varnost od zanesljivosti ter prosto rabo za trg od potreb države.

Sploh ne vidim razloga, zakaj si kakšna država ne bi omislila za potrebe obrambe, državnih organov ali drugih potreb lastnega medmrežja, če si to lahko privošči. Številne ga tudi imajo in, če se vrnemo k zgodovini, so na tak način bili ustvarjeni zametki samega Interneta.

Varnost je absolutno stvar uporabnika, ne smemo pa je mešati z zanesljivostjo. Kako se je ta poslabšala na Hrvaškem, najbolje priča nezadovoljstvo uporabnikov (vključno z mojo izkušnjo, ko so rabili za dvigniti podrt drog in malo poštukati kablovje 2 meseca), ki je v medijih pogosto obravnavana. Tega s predpisi pač ni moč urediti (vsaj ne tako, da ne bi spet Angel'ca letela po zraku). Tudi T-2 je bil blizu točke, ko bi morali prenehati vzdrževati obstoječe, in takšni scenariji so povsem možni, če prevzame nekdo, ki je finančno preveč šibak za tak poslovni sistem. Ne pravim, da so to a priori razlogi proti privatizaciji, so pa razlogi, da za skrb in pripravo plana B ter razlogi, da se privatizaciji bolj odgovorno posvetimo!

Potem imamo tu še problem, če se odloči država to infrastrukturo malo kar tako ponujati še na trgu (če sem prav razumel, se to zdaj dogaja na Hrvaškem in Angel'ca nori), da bi domoljubno pomagala domačim podjetjem ali pa si znižala stroške, če sploh ...

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Pa še to(liko) o nadzorovalcih in sladoledu v Delu: http://www.delo.si/nedelo/nadzorovani-n...

P. S.: Grims in Tonin naj gresta raje sladoled prodajat in naj njuni stranki tja pošljeta koga bolj kompetentnega.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

P. S. 2: Še to o nadzorovalcu in njegovih kompetencah, oz. kako kompetentne ljudi so do sedaj vključili v preiskavo:

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Očitno je odličen politik kakršnega na naših koncih že dolgo nismo videli.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

GTX970 ::

V čem pa ?

ZaphodBB ::

Ne govorim jezika enozložnic.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

GTX970 ::

V čem je Tonin takoj za Nutello na namazanem kruhu ?
Ter kaj dobrega je naredil za državo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Očitno je odličen politik kakršnega na naših koncih že dolgo nismo videli.


Pošten je precej, vsaj to.

Kompetenten pa ne, kot nihče v tisti komisiji. Pa ti povem, zakaj? Preprosto zato, ker si do sedaj niso bili sposobni najti strokovnjakov, ki bi to kompetentno preverili, kaj šele, da bi komisija zaznala očitne neustavnosti v zakonski ureditvi, pa je bila opozorjena na to ...

Je pa zanimivo in dobro vedeti ob enem, da imajo žvižgača. Tonin je to potrdil in od razkritega je odvisna usoda ministra.
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Austria bo kupil Amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13744411 (35679) Cervantes
»

V Nemčiji nov škandal zaradi sodelovanja nemškega telekoma z obveščevalnimi službami

Oddelek: Novice / Zasebnost
2618620 (16235) Mr.B
»

Slovenija imela 2,6 % gospodarsko rast - najvišjo v EU (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6916987 (14320) ohnowhy
»

Privatizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23446356 (40596) Matako

Več podobnih tem