» »

Gledal bi filme na TV-ju, ampak brez TV-OUT funkcije

Gledal bi filme na TV-ju, ampak brez TV-OUT funkcije

V-i-p ::

Mnja, zadevica je taka. Saj nisem tako butast ;) da ne bi vedel, kaj rabim za gledanje divx filmov na tvju. Kartuljo™ z tv-out funcijo, kabelj™ in kakopak, televizor. Jaz pa bi rad naredil takole. V dnevni sobi imamo veliiiik ;) televizor. In ker je velik, ima zelo lepo sliko in sistem zvočnikov bi jaz gledal tukaj divx filme. Kot rečeno, tv-outa moja Geforce mx400 kartulja ne premore, pa tudi če bi ga, je do dnevne sobe od mojega računala kar daleč (20 metrov je sigurno premalo). Zdaj pa butasto vprašanje: ali obstaja kakšna varijanta, da jaz posneti divx film z podnapisi zapečem na cd (mogoče celo CDRW plošček?) in recimo kupim dvd player ali kakšno tako reč, ter fliknem notri cd in lepo gledam film. Bržčas se kaj takega ne da, samo jst potem res nimam več idej kako bi filme lahok gledal na tavelikem tvju, ker je od moje sobe bržčas kakšnih 30+ metrov. Razen da grem sebi kupiti novega, velikega, dragega ;) Thnx za info!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Binji ::

seveda se da sam pomoje te pride ceneje ce kupis graficno s tv outom pa eno od teh stvari mal blize premaknes
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

V-i-p ::

Premakniti res ničesar ne morem, tavelik tv gledajo še drugi od familije, računala pa tudi ne morem premikat, razen po sobi meter ali dva, kar pa se itaq ne bi niti poznalo, zato iščem striktno samo rešitev, če le ta obstaja, da bi film "zapekel" in ga gledal tam. Thnx!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zheegec ::

V-i-p; razlika med MX200 in MX400 je ta, da MX200 nima TV-Out, MX400 ga pa ima :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

V-i-p ::

O ne, moja mx400 izvedenka ga sigurno nima, ali pa sem jaz vesoljec :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

TylerDurden ::

Hmm, rabljen geforce s tv outom - 8k sit
40m s-video kabla + 2 konektorja - 8k SIT

samo ne vem kako boš kontroliral zadevo, da ne boš tekal gor pa dol po hiši, ko bo teba pavzo stisnit, ali pa velikost podanpisov nastavit.
Let\'s make some soap ...

Phoebus ::

Lahko pa si probas dobit tudi VGA-> SVHS/whatever adapter. NE vem pa kje se jih se dobi :D

tihi ::

Enga poznam, ki je to rešu na čist eleganten način. Naredu je pač kabel tolk dolg. Reku pa je, da je kar velik čez 20m daljši in da dela b.p. Seveda je mel prej tut grafiko s TV-OUT-om.
Res pa je, da obstajajo GF2 MX400 brez TV-OUT-a. Nč, kupit boš mogu drugo.
Svetujem ti pa, da narediš kabel, ki je oklopljen, grafo si pa sposod od kakšnega kolega, da vsaj vidi, če stvar dela. Sej kabel ni tak hud strošek.

Hux ::

Eh brez problema vlece. Jaz mam cirka 30+m dolgi S-video kabel vezan na videorekorder v dnevni sobi pol pa gre slika po koaks kablu na ostale tri televizije preko videorekordera. Seveda brez TVout je zadeva nemogoca.
Tisto glede snemanja. Reje pozabi ker ni vredno zapravlenega casa.
Drugace jaz na VHS kasete snemam ampak to med gledanjem da ma cela familja kaj od tega :) .
DVD player se mi pa vedno pride prav za SVCDje.
Slika pa je dosti lepsa na TVju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

wince ::

Obstaja tudi DVD player od firme KISS ki predvaja tudi divx-e samo ne vem ce se ga dobi v kokoski

LP

PS: http://www.kissdvd.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wince ()

podtalje ::

najcenejša varianta je, da kupiš rabljeno TVout kartico, potegneš kabel in pa da si sam narediš daljinca.

Malo dražja pa je, da si kupiš divx player (trenutno poznajo samo formate divx in xvid, tako da
ravno vseh filmov ne boš mogel gledat).

V tujini imaš že kar nekaj izbire, pri nas pa se dobi KISS, ki stane 500 EUR, lahko pa tudi
povprašaš pri BigBengu za en model:

ELTA 8882

Tombi999 ::

Še ena varianta je konzola X-Box (z mod chipom), ki prav tako omogoča predvajanje vsega mogočega videa in pride ceneje kot KISS-ov player.

gumby ::

ta player podpira samo divx4 (in divx5 mogoče), večina filmov je pa 3.11

RamOne ::

Se ena varianta (ali 2):
1. Kupis rabljeno masino (recimo 800Mhz- ze 400Mhz bi povsem zadostovalo) pa si jo predelas v divx player, ki ga postavis v dnevno sobo poleg TV-ja.
Cena: od 50-80k, vec ne bi smelo bit.

2. varianta: Kupis si prenosni racunalnik s TV-outom. V tem primeru bos lahko gledal kjerkoli kadarkoli...
Cena: od 200k pa naprej....
too tought to die!

Matek ::

Mnja, zakaj ne bi snemal SVCDjev?

Al pa boljših KVCDjev, o katerih smo se že pogovarjali v temi SKVCD? Tole lepo dela pol v DVD komponenti, pa ni neke zafrkancije z vlečenjem kablov, ipd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Maximus ::

Ziu!

Kokr vem, obstaja en konverter, ki ti spremeni (prenese) sliko (brez TV-OUT) iz grafikulje na TV. Mislm da se imenuje PC - TO -TV CONVERTER. Ce te zanima, kako zgleda, pejt v BOF-a na stant, kjer so DELL-ovi racunalniki in upras za to zadevco, pa ti bo prodajalc pokazu.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

Switch ::

Kaj pa brezžična povezava TVja in računalnika. Samo boš potreboval močnejši oddajni. Zdi se mi, da zadevo dobiš v Kotarju, HTE ali BigBangu. Z močnejšim oddajnikom stane okoli 30 000 SIT. Pa še nič ti vlečenja kablov ne bo potrebno (čeprav je HP izdal različico s UTP kablom, pa še daljinec je zraven se mi zdi)

pingo76 ::

Tisto kat iščete se imenuje scan converter ki ga dobite lahko pri Medis d.o.o. in pri techtrade d.o.o. Techtradov je grand 2000 in stane cca 22.000. Sem ga testiral in vam z lahkoto povem da je radeonov tv-out dosti (3x) boljši. Če pa si omislite scan converter od CorioGen model eclipse pa dobite ferrarija od scan converterjev. Cena? Drobiž... 150.000 sit dalje... Ga imam na posoji in si želim da bi bil moj. Proti njemu je atijev tv-out prav beden glede nastavitev... slika pa tam tam.

pivmik ::

Pretvori DivX/XviD filček v SKVCD in posnami na CD-RW, potem pa kupi DVD Player, ki podpira predvajanje SVCD (večina jih podpira).

Ali pa kupi DVD Rekorder za računalnik in DVD Player za TV. Pol pa pretvori DviXviDe v DVD Video format in posnami na DVD.

Ali pa kupi PlayStation2 in predvajaj na njem DivX/XviD filme, samo je treba še nabavit MOD-ČIP in program za predvajanje DivXviDov (downloadaš iz interneta).
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321454 (46798) cryptozaver
»

DVD/Divx/mp3 predvajalnik za lenobnejše (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
669675 (7996) Gregor P
»

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Oddelek: Zvok in slika
132650 (2415) Jeronimo
»

Predlogi za domači kino

Oddelek: Kaj kupiti
131643 (1394) gumby
»

Gledanje DVD filmov na TV izhodu

Oddelek: Zvok in slika
192642 (2206) buhica1

Več podobnih tem